EENDRACHTBODE MIDDELZWARE SHAG de omweg DE SHAG VOOR FIJNPROEVERS Geef ons een jachthaven met voorzieningen Bouw gymlokaal krijgt aller instemming Met centrale verwarming toekomstige bestemming gemeentehuis in 't geding Er komt één (nieuwe) buswachtgelegenheid op de Spuidamdijk En tien bejaardenwoningen 25e JAARGANG No, 15 6 maart 1969 TWEEDE BLAD Raadsverslag Scherpenisse PITTIG, MAAR TOCH LEKKER ZACHT Jaarvergadering watersportvereniging Sint-Annaland Langdurig praten en stemmen over parkeren vrnrnm Wethouder Joh. van der Jagt(s.g.p.) was voor de openbare raadsvergadering van 27 februari absent. Er waren enkele opmer kingen op of naar aanleiding van de notulen t.w. de heer L. A. Polderman (s.g.p.) naar aanleidinq Van een rioleringskwestie en de heer L. A. M. Elenbaas (v.v.d.) in verband met zijn vraag ten aanzien van de kleuter school „Marijke.' „Hoe zit dat nu in elkaar met bestuur of oudercommissie", had de heer Elenbaas ge vraagd. Welk contact is er nog met ouders, welk contact met het gemeentebestuur, kort om ik zou graag een duidelijke uitspraak willen hebben, opdat ook de bevolking is voorgelicht. Deze vragen waren in de notu len niet helemaal terug te vinden, wat dhr. Elenbaas toch wel gewenst vond. De voorzitter kon er alvast op antwoor den. dat hij geen rechtstreekse oplossing zag. In deze gemeente zou het zeker verre voorkeur verdienen, dat er één kleuterschool was, waarmee spreker helemaal niet wilde tornen aan het recht van onderwijsvrijheid. Hij beloofde ten aanzien van deze zaak in een volgende raad een gedegen toelichting omtrent de huidige stand van zaken te geven. De heer Elenbaas corrigeerde tegelijkertijd nog even een in vorige raad geplaatste op merking ten aanzien van subsidie voor „Eu terpe" en deelde mee, dat in tegenstelling met gedachten in vorige raadsvergadering, de gemeente Stavenisse in 1968 ..Euterpe wel had gesubsidieerd. De gemeenteraad Rheden bepleit een ge wijzigde procedure voor de burgemeesters benoemingen en vragen adhesie-betuiging, o.a. ook voor een sterkere positie van de wethouders. Maar in Scherpenisse wordt de brief voor kennisgeving aangenomen. De gemeente Krommenie dringt bij de regering aan op een betere financiële rege ling tussen rijk en gemeenten en dat wil men in Scherpenisse wel graag ondersteunen. GEEN WONINGNOOD MEER Een pas ontvangen en nog niet in de b. en w. vergadering besproken brief betreft op heffing van de woonruimte wet 1947. De raad heeft geen bezwaar tegen dit besluit van de minister van volkshuisvesting in tegenstelling tot de gemeente Tholen. De voorzitter zegt het er mee eens te kunnen zijn en de raad ziet ook niet in, waarom de minis ter voor wat Scherpenisse betreft, niet ge volgd zou kunnen worden. De heer J ,J. Hage krijgt naast zijn schuur- garage aan de Polderweg uitweg over ge meentegrond. BOUW GYMNASTIEKLOKAAL Een voorstel met vrijwel overeenkomstige bouwkosten en exploilatieberekening als in Stavenisse (het is ook afkomstig van dezelf de financieel ambtenaar) kwam ook in Scher penisse ter tafel. Het ging over de bouw van een gymnastieklokaal. Voor zover men in het vorig nummer dat raadsverslag Stavenis se niet ias, kan in het kort worden gesteld, dat deze gemeenten een mogelijkheid hebben via de firma Jarino te Roden een permanent gymnastieklokaal te laten bouwen en de kosten daarvan in tien jaarlijkse termijnen te betalen. Voor de betaling van de aan neemsom van 268.755,20 moeten 10 ter mijnen van 36.470worden betaald. Verder moet dan het eerste jaar 15.000, worden geïnvesteerd voor aankoop gymtoe- stellen. De totale lasten, zo heeft de finan cieel ambtenaar uitgerekend, bedragen 30.425,De jaarlijkse vergoeding van het rijk kan 31.700,bedragen. Aangezien het de gemeente dus hoogstens wat renteverlies zou kunnen kosten, zien b. en w. er niet het minste bezwaar in om dit te gaan proberen. Inderdaad proberen, want de hogere instanties moeten het voornemen eerst nog goedkeuren. De vraag van het college aan de raad was donderdag om te besluiten het gymnastiek lokaal te laten bouwen en ook de 15.000, voor de toestellen te willen reserveren. ALLEEN VOOR SCHOLEN De heer Elenbaas verklaarde er vlak voor te zijn en liefst zo vlug mogelijk. Het is al meermalen aan de orde geweest. De heer M. Dijke (s.g.p.) informeerde of er naast de verplichte wekelijkse gymuren voor de scholen nog andere voorwaarden of vergoedingen van rijkswege mogelijk zijn. Is er ook beperking ten aanzien van gebruik buiten de scholen? Een antwoord op dit alles was bij afwezig heid van de financieel ambtenaar voor het college en secretaris niet zo eenvoudig, maar de voorzitter meende toch wel te kunnen stellen, dat er geen verdere beperkingen aan kleven. Men krijgt alleen vergoeding wan neer er gebruik wordt gemaakt door scholen met verplichte lesuren gym. In de aan de raad voorgestelde opzet is alleen daarmee rekening gehouden, dus werkelijk een reëele exploitatie-mogelijkheid. De heer J -Joppe (p.v.d.a.) informeerde of er ook door verenigingen gebruik van gemaakt kan en mag worden. Hij denkt bij voorbeeld aan leden van de voetbalvereni ging, aan turnclub of volleybal, als die er zou komen. De voorzitter antwoordt dat dit dan weer een zaak is voor de gemeenteraad, maar dat is thans bij het voorstel niet aan de orde. Na deze toelichting kunnen alle leden zich met het voorstel verenigen, waarbij de voorzitter nog wel even waarschuwt nu niet te denken, dat het gebouw er ook al staat. Dat hangt af van de medewerking van uit Middelburg. I GELD VOOR ONDERWIJS I Het verlenen van een voorschot op de vijfjaarlijkse afrekening voor het bijzonder lager onderwijs over de jaren 1963 t/m 1967 wordt beschouwd als een formele zaak. Het betreffende schoolbestuur heeft nog aan spraak op een uitkering over deze jaren van 3007,78 en moet ƒ1300,van de totale uitgaven voor eigen rekening nemen. Het bedrag per leerling voor het openbaar onderwijs voor 1969 is bepaald op 120,18 bij een begroting van ƒ9253,50, gerekend naar 77 leerlingen. Daarbij is 1848,voor leermiddelen en 115,50 voor de schoolbi bliotheek. Maar verlichting, verwarming en schoonhouden vergt 8700, Voor de bijzondere school, die het gebouw in bruikleen heeft, wordt 106,554 per leer ling gesteld en daar wordt een gemiddel de van 84Vs leerling aangehouden, zodat het totaal bedrag dat aan voorschot 1969 kan worden verleend op 8949,36 komt plus 3410,10 voor vakonderwijs. De kleuterscholen krijgen als voorschot 1969: chr. kleuterschool f 2582,25 en „Ma rijke" 1848.25. 1 Ook voor 1968 wordt het bedrag voor de kleuterscholen (definitief) vastgesteld. Dat betekent dat de chr. kleuterschool nog 108.95 krijgt en „Marijke" 25, Als vertegenwoordiger van Scherpenisse in de bestuursschool Zeeland wordt benoemd de heer A. L. G. van Doorn en als plv. burgemeester D. C. Bouwense. Geen bezwaar is er tegen verhuur van 3 gemeentewoningen aan de heer G.Tolenaars Wilhelminastraat 20), aan Th. C. van der Male te Sint-Annaland Westkerkseweg 3) en aan J. M. van Houdt (Beatrixlaan 48). De heer Joppe informeert in dit verband of de huur van een of andere bewoner direct ingaat cf dat er een week verhuizing tussen zit. De voorzitter antwoordt, dat de huur direct ingaat, tenzij er verbeteringen aan de woning aangebracht moeten worden en de raad wil deze clausule wel handhaven. I VERWARMING GEMEENTEHUIS Met zelden belangstelling op de publieke tribune kan alleen de pers naast de raads leden getuigen, dat deze niet al te best was - tot dusver. Zelfs in een gemeente van 1200 zielen behoeven raadsleden geen kouwe voe ten te lijden. En op de secretarie is het ook I lang niet alles. Nu de gemeente aardgas I kreeg, lag het voor de hand, dat het dage- I lijkse bestuur ook dacht, wat moet er in dit opzicht met het gemeentehuis gebeuren. Nu kun je wel een jaar of drie over herindeling van gemeenten denken en ondertusssen bij het tiental raadsvergaderingen kreperen van de kou. Bovendien is het helemaal niet gezegd, dat na een eventuele herindeling het gebouw voor de inwoners totaal overbodig is en er onmid- dellijk een bulldozer aan te pas moeten kom^n om hotel Sturris nog meer te ontsluiten. In tegendeel, het college van burgemeester en wethouders vindt, dat er altijd behoefte zal zijn aan kleine vergader-lokaliteiten voor plaatselijke verenigingen, commissies of wat dies meer zij. Daarom vindt het, dat er een heleboel pluspunten zijn op te noemen om over te gaan op verwarming met aardgas. Maar dat kost geld. En daarover beschikt de ge meente in niet zo ruime mate. Enkele instal lateurs deden prijopgave en men dient er rekening mee te houden, dat aanleg van centrale verwarming ruim acht mille zal kos ten. Dat is altijd nog wel een drie duizend gulden meer dan bij afzonderlijke kachels. Het aanbrengen van centrale verwarming zou zeker geen punt van overweging zijn, wanneer men niet enigermate rekening moest houden met een herindeling van gemeenten. De belangrijkste vraag voor Scherpenisse blijft of er na herindeling aan dit gebouw ook nog enige (plaatselijke) bestemming kan worden gegeven. En daarvan zijn b. en w. vrijwel zeker. De instandhouding van het monument (het staat op de lijst) is dan ook veel beter verzekerd, zo vinden b. en w. Daarom ook acht het college het verantwoord centrale verwarming op aardgas aan te leggen en verzochten daartoe een krediet van 8200,. beschikbaar te stellen. NIET ENTHOUSIAST De heer Dijke zegt er niks voor te voelen. Als het straks geen gemeentehuis meer is, dan zal het bij een andere bestemming toch weer verbouwd moeten worden en of dan een 1 huidige aanleg juist is, weet niemand. De heer L .A. Polderman informeert of het niet voordeliger is om het met kachels te doen ,maar de voorzitter meent dat dit voor het gehele gebouw wel nadeliger zou uitkomen. De heer Polderman zegt nog dat men dan straks gemakkelijker alle kanten uitkan. Dhr. Joppe is van oordeel, dat het over een jaar een andere bestemming zal hebben en is evenmin bijzonder enthousiast. De voor zitter „prikt" eventjes, dat dhr. Joppe dan geloviger is, dan wethouder Kleppe ten aan zien van een herindeling. J De heer Elenbaas constateert dat wel allen het over eens zijn, dat de verwarming in het gehele gebouw te wensen overlaat. I Hij meent, dat men het nu beste maar goed kan doen. Over een jaar kost het weer veel meer, of men wil het en het gaat niet meer. Er zal altijd wel behoefte zijn in de gemeen- I te aan ruimte voor vergaderingen en een paar jaar kan men er zelf altijd nog wel ple zier aan beleven. GEEN GELD VOOR STRATEN De heer Polderman komt hierbij met een contrast naar voren. Als we vragen om stra ten te verbeteren, is er geen geld. En dit zouden we er maar meteen doordrukken. De voorzitter zegt dat van doordrukken geen sprake is .Bovendien moet het ook nog eens worden goedgekeurd. De heer Elenbaas blijft er bij, dat als het moet gebeuren het men dan beter meteen maar goed kan doen. De heer Dijke erkent volmondig, dat de verwarming onvoldoende is, maar voelt er niet voor een bedrag te gaan neertellen voor centrale verwarming. De voorzitter vindt het nu wel voldoende besproken en brengt het voorstel in stemming De centrale verwarming haalt het met 5 te gen 2. De laatste zijn de heren Dijke en Polderman. BUSHALTE „Voor en na, doch steeds dringender, wordt er door de rijksverkeersinspectie en de busondernemer op gewezen, dat de bushalten in de kom der gemeente zodanig vertragend en willekeurig van invloed zijn op de tijds duur der ritten, dat het niet verantwoord is te wachten met het oog op een stipte uit- voering van de dienstregeling." Dit schrijven b. en w. aan het begin van een pre-advies over een zaak, die al meermalen in de raad 1 aan de orde kwam. j Het komt voor, dat vooral de Kerkstraat soms tien minuten vertraging oplevert en dat betekent dat de trein niet wordt gehaald. j Gepleit wordt daarom de haltes in de dorpskom te doen vervallen en aan de spui- dam een nieuwe halte te maken, ter hoogte van de speelweide-ijsbaan. De bussen kun nen dan - er zijn proeven genomen - vanaf Sint-Maartensdijk bij het café „Havenzicht" direct links afslaan en via de Stoofdijk de provinciale weg weer bereiken. Omgekeerd kan vanaf Poortvliet linksaf worden gesla gen en via de Stoofdijk langs „Havenzicht" de halte worden bereikt. Zowel in Poortvliet als in Sint-Maartens dijk zijn er in dit opzicht ook veranderingen gekomen ten behoeve van een snellere ver binding. B. en w. vinden daarom, dat de beide haltes in de dorpskom moeten worden opgeheven om in de plaats daarvan een nieuwe halte aan te brengen op de Spuidam met overdekte wachtgelegenheid. De heer P. A. Kievit(c.h.u.) zegt toch moeilijkheden te verwachten bij dit rijden via Stoofdijk. Wanneer er langs het speelterrein bussen staan, kan niemand er meer langs. De voorzitter zegt, dat de halte als het ware in de dijk gebouwd kan worden. Bovendien zeggen deskundigen, dat het zonder bezwaar is uit te voeren. Het voor en tegen wordt overwogen, maar tenslotte zwicht ieder toch voor de realiteit en wordt het plan goedgekeurd. Er zal nu ook een Abri-wacht-gelegenheid komen. TIEN BEJAARDENWONINGEN Na aanvankelijk te hebben gedacht aan de bouw van nog vijf bejaardenwoningen lijkt er toch wel voldoende liefhebberij te I zijn, om er tien van te maken. Bovendien is de bouw van vijf schadelijk. Er zijn nu al vier aanvragen. Vijf huizen kunnen er nog adv. ing. med. komen aan het Schuttershof en 5 aan de Beatrixlaan. B. en W. vinden dan ook, dat men maar moet besluiten om alsnog tien bejaardenwo ningen te bouwen in het kader van een nieuwe bouwstroom op Tholen. De heer Joppe vindt het wel verantwoord. Eer ze er staan is er toch weer nieuwe be hoefte en dhr. Dijke stelt, dat het ook niet uitsluitend woningen zijn, die persé door be jaarden bewoond moeten worden. Men kan er een zekere doorstroming van maken. Wethouder Kleppe (c.h.u.) vindt het wel verantwoord, nu er al 4 aanvragen Zijn. De voorzitter zou liever wat grotere huizen bouwen, maar dat is thans wel erg moeilijk. Alle leden kunnen instemmen met het voor nemen om 10 bejaardenwoningen te gaan bouwen. RONDVRAAG Dhr. Joppe informeert of de ratiowo- ningen nu al definitief op 21,huur zijn gesteld. Immers, de tijd vordert en wanneer de definitieve huur hoger komt te liggen, zouden de huurders verplicht zijn om met ingang datum bewoning die hogere huur nog te betalen. Dat kon wel eens bezwaren geven. De voorzitter antwoordt dat er nog geen definitieve huurprijs bekend is. maar ver moedt toch, dat het niet veel met dc huidige prijs zal verschillen. De heer Joppe informeert voorts of de aanvraag bungalowbouw Suurland al rond zit, maar dat blijkt nog niet het geval te zijn. De heer Dijke herinnert er aan, hoe de raad besloot en hoe b. en w. dat overnam om een urgentieplan te maken voor verbe tering straten, hetgeen ook gebeurde. Maar uitvoering daarvan laat op zich wachten, ondanks het feit, dat de aardgasleidingen nu wel overal aangebracht zijn. Hij zou dan ook graag vernemen .wanneer men aan de eerste verbeteringen gaat beginnen en hoe dat zal gebeuren. De heer Elenbaas is het daarmee eens en als raad wil men de Centrale Dienst aan sporen om zo mogelijk het herbestratings- plan klaar te maken. De heer Polderman meent dat aan de Stoofdijk nog een lichtpunt nodig is. Maar de raad houdt het erbij om nu eerst de straten op te knappen. De heer Elenbaas vraagt hoe het staat met het bestemmingsplan Gorishoek. De voor zitter erkent dat uitvoering van verbeteringen daar dringend nodig zijn. Hij hoopt in een volgende vergadering met het ontwerp te kunnen komen. Tenslotte informeert dhr. Elenbaas of de streek Tholen n de waterleidingfusie toch voldoende inspraak hc-eft. Hem lijkt het eni germate te contrasteren met hetgeen bij voorbeeld Zeeuws Vlaanderen aan inbreng heeft. De voorzitter antwoordt dat meer niet haalbaar was. Daarna sluiting. Na een stormachtige start is een wat vermoeid bestuur, gesteund door een niet te mooie zomer, niet uitgeblonken in activiteiten. Voor het nieuwe seizoen staan echter heel wat plannen op stapel. Dat zei de voorzitter van de watersportvereniging Sint-Anna land, de heer J. C. Kooijman, vrijdagavond tijdens de jaarvergade ring op het clubschip de Buutengaets. Tijdens deze bijeenkomst werd veel en pittig gesproken en gestemd over de parkeerproble men op de smalle toegangsweg naar de jachthaven. In zijn openingswoord herdacht de heer Kooijman opperschipper J. A. G. W. v. d. Cloot uit Antwerpen die op 23 november van het vorig jaar bij een ongeluk om het leven kwam. Door zijn stuwende kracht is de vereniging snel op gang gekomen. Zonder hem was het clubschip er nooit gekomen. Voor deze onvergefelijke vriend werden enkele ogenblikken stilte in acht genomen. Voor het nieuwe seizoen, dat zaterdag 5 april om acht uur wordt geopend, zijn ver schillende commissies gevormd. Een socië teitscommissie die het jaarprogramma gaat opstellen en een technische commissie die zich bezighoudt met het onderhoud van de haven en de Buutengaets. Verder zullen de commissies motorboten en zeiljachten bekij ken in hoeverre wedstrijden, tochten of an dere'evenementen de clubsfeer kunnen ver hogen. HELLING NOG NIET KLAAR Het gemeentebestuur is verzocht het pro bleem van de gevaarlijke balk op te lossen. Dc watersportvereniging hoort echter niets meer van de gemeente. Ook dc te korte draden aan de meerpalen en het vuilnis geeff de vereniging nog steeds grote problemen. De dijkval aan de havendam is nog steeds niet hersteld, zo vervolgde de heer Kooijman. De bouw van toiletten en douches op de haven is afgewezen doordat deze te ver van de jachthaven zouden komen. Ook in de hoge kosten van elektriciteit (ruim 6000,-) is geen enkele tegemoetkoming verleend dooi de gemeente. De sleephelling als zodanig is klaar. Ook de geschonken l(er is geïnstalleerd. Door het overlijden van de heer van der Cloot, die de helling voor de gemeente bouwde, ligt het werk nu stil. Er moet nog een wagen komen, door MAARTJE ZELDENRIJK Iemand waarschuwde: ..Niet doen, Griet, hij is door 't dolle heen." ,,Dat komt dan mooi oit, want dat ben ik ook. Laat 'm maar los, jongens. Es kaike, of ie het durft Griet keek hem nog een keer minachtend aan. waar na ze zich omdraaide en zich een weg baande door de zaal. Zonder verder iemand aan te kijken, liep ze door naar buiten. Intussen had men Willem ook losgelaten. De jongen was half ontnuchterd. Hij realiseerde zich, dat Griet Plas in de wijde omgeving bekend stond als oersterk, maar dat was hij ook. Toch aarzelde hij even, maar hij kon zich toch niet laten kennen door een meid? Dus ging hij haar achteraan, gevolgd door zowat alle dansenden. Wat er nu precies gebeurd is in die enkele minuten, dat Griet Plas en Willem Keesom buiten waren, kon naderhand niemand meer vertellen. Men had gezien, dat 'er gevochten werd en men moest Evert Pereboom met 'alle geweld vasthouden, omdat hij aldoor nog schreeuw de, dat hij dat jong van Keesom ,,an rieme zou snaieIn ieder geval wist iedereen tenslotte één feit met stellige zekerheid te vertellen. Griet gaf de jonge boer op een gegeven ogenblik zo'n dreun, dat hij tegen de grond zeilde en daar bleef liggen. Na enige aarzeling durfde iemand te gaan kijken. Willem Keesom lag bloedend op de grond. De kijker zei geschrokken. ,,Zeg, je hebt 'm toch niet doodgeslagen?". Er kwamen er meerderen bij, doch iemand riep: ,,Hij beweegt alweer.'" Intussen schreeuwde Griet naar haar broer,met wie ze in de auto naar de kermis was gereden. Plas was een der eersten in de Noordbeemster, die een auto had aange schaft en zijn oudste zoon bezat eveneens een rijbewijs. Samen met haar broer tilde ze de half bewusteloze boerenzoon in de auto. Eerst ermee naar huis, om hem wat op te knappen," besliste Griet. Daar werd hij in de keuken neergezet. Griet begon zijn gezicht te wassen en verbond de gekneusde pols. Daarna maakte ze sterke koffie, die ze hem te drinken gaf. ,,Zo, zeun, deer knap je wel van op. Jai motte wat minder drinke, joh, want je ken der heel nie tege. Dan maak je ok geen ruzie meer." Willem keek haar vanuit zijn gezwollen oog aan en zei alleen maar: ,,Val dood, jijj." ,,Dat is dan wel vrindelijk, voor wat we deen hewwe. As je weer een beetje mens bent. zelle we je naar hois brenge." ,,Ik ga wel op m'n fiets." ,,Je fiets brengen we morgen wel. Jij gaat in de auto en ik breng je zelf weg." Even kreeg het gevoel voor humor bij Willem de overhand. ,,En zeker in een sloot raie?" Ze stond met haar handen in de zij naar hem te kijken een spotlach op haar gezicht. ..Ik ken beter autoraie dan jai vechte, zeun." Zo bracht Griet Plas de jonge boer na hem afgetuigd te hebben, om half twaalf 's nachts naar de Jisperweg. Ze liep met hem naar het staltje en daar stak ze, zacht pratend nog een boetpredikatie af. Griet Plas noemde hem een stommeling, een ezel en een zuiperd. "Als jij wat minder zuipt, ben je een aardige jongen. Want on danks alles mag ik je wel. Kom ankomde zondag maar een middagje bij ons buurten. Dan gaan we 'avonds dansen in Hoorn. Met de auto. En ik breng je thuis." ,,En vanavond wou je niet eens met me dansen," mop perde hij. ,,Als je me fatsoenlijk gevraagd had. zou ik geen enkel bezwaar gehad hebben, zeun," 1 Zondagsmiddags was hij in de Noordbeemster. Bij (Plas werd hij met gemengde gevoelens ontvangen, want 'de mare van zijn vechtpartij was zelfs tot hier doorge- drongen. Evenwel hield ieder zich in, op commando van de doch ter des huizes. ,,Denk er om, dat jullie niet lilluk tegen hem zijn. Laat mij verder maar begaan. Hij is een flinke boer, nu ga ik ook nog een nette jongen van 'm maken." Dat fikste Griet Plas, tot ieders verwondering. Nog groter was ieders verbazing, toen een half jaar later de verloving tussen Willem Keesom en Griet Plas bekend werd gemaakt. Er was een daverend feest op de deel bij Plas, waar Willem matig dronk onder het controlerend oog van zijn verloofde. Nog geen half jaar later trouwden ze, want de oude Keesom liep al krom van de rheuma en wilde ophouden met boeren. Zodat Willem de teugels in handen nam op het grote bedijf aan de Jisperweg, daarbij krachtdadig bijgestaan door zijn jonge gade, die het boerenwerk als het ware vanaf de prilst jeugd met de paplepel was ingegoten. Binnen het jaar was er een dochter, die Helena werd geheten. Eigenlijk naar niemand in de familie, maar Griet had het zo beslist. Hetgeen niet zo gek was. want Griet besliste op de boerderij al in veel zaken. (wordt vervolgd)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 5