EENDRACHTBODE caDairei u de omweg Stavenisse probeert met een gymlokaal op afbetaling Slopen aan de Molendijk-west In Sint-Maartensdijk is snelle realisering woningtoewijzing gewenst Onderwijs kreeg weer extra steuntje Zuidhoek-variatie door beplanting Nieuwbouw zuidzijde Bernhardstraat Speelleerklas bijzonder onderwijs Ootje Teur en de wenshandschoenen 25e JAARGANG No. 14 27 februari 1969 TWEEDE BLAD Raadsverslag Stavenisse KOELKASTEN DIEPVRIEZERS VERHOEVEN anders dan andere Raadfverslag Poortvliet Ook in Stavenisse werd een voltallige open bare raadsvergadering gehouden. Dat gebeur, de op vrijdag 21 februari onder leiding van de wnd. burgemeester C. Moerland met een 14 punten tellende agenda. Voor kennisgeving werd aangenomen een verzoek van de gemeente Krommenie tot adhesiebetuiging aan een besluit .waarin de rijksoverheid er op wordt gewezen, dat de financiële ve.rhoudingsregeling tussen rijk en gemeenten de laatsten volkomen aan banden legt. Dan wordt ook voor kennisgeving aange nomen de goedgekeurde begroting 1969 van de Schoolartsendienst voor dit rayon. Voor 1969 zal het bedrag per leerling, dat voor de openbare lagere school wordt gere serveerd 112.46 bedragen. Er wordt ge rekend naar een gemiddeld aantal leerlingen van 141. Na specificatie van een bedrag voor onderhoud van het gebouw, leermiddelen, bibliotheek, schoonden ,enz. is men op een totaal gekomen van 15.857.50. waaruit bovengenoemd bedrag per leerling is gedis tilleerd. Voor de kleuterschool is geen uitkering meer nodig over 1968 na een verstrekt voorschot van 3062,50 als lokaalvergoeding. Op het bedrag per kleuter, wat in totaal 1342,45 bedraagt, heeft het schoolbestuur nog een te9oed van ƒ171 Voor 1969 kan weer een voorschot van bijna 4500,worden verstrekt. Voor elektrifi catie van een varkensstal vraagt de heer J. Knuist een gemeentelijke bijdrage in de on rendabele kosten. B. en W. kwamen met het voorstel 20% in de totaalkosten of 647.21 te subsidiëren. Destijds deed men dit ook in het kader van de herverkaveling en b. en w. achten het bil lijk hetzelfde percentage als destijds aan de heer Knuist te geven, omdat de bouw van deze stal als een uitbreiding van zijn land bouwbedrijf kan worden gezien. Bij de raad heeft niemand geen bezwaar. Via rapporten van de bevoegde instanties is er het voorstel de woning Stoofdijk 13 onbe woonbaar te verklaren. De eigenaar heeft niet gereageerd op de officiële aansporing tot het aanbrengen van verbeteringen in dit per ceel en de huurster accepteerde tot dusver geen andere woning. De heer C. Priem(p.v.d.a.) informeerde hoe de bewoonster er thans over denkt. De voor zitter antwoordt dat al tot tweemaal toe een bejaarden woning is aangeboden, maar ze wenste die niet te accepteren. De heer A. J. Klippel (s.g.p.stelt dat onbewoonbaarver klaring nodig was. omdat enerzijds de eigen aar niet wenst op te knappen en anderszijds de huurster niet verplicht is de woning te verlaten, als geen raadsbesluit is als in dit voorstel omschreven. Maatregelen kunnen thans niet meer uitblijven. De voorzitter denkt er precies zo over. waarna het voor stel z.h.st. wordt aangenomen. In de vergadering van 22 augustus 1968 be sloot de raad tot aankoop van 2 krot woningen aan de Molendijk-west. De bedoe ling was te saneren. In de nabijheid van deze woningen staat een pakhuis van de heer C.P.v.d.Berg. De eigenaar is bereid ook dit perceel aan de gemeente te verkopen, waar door een aanzienlijke strook van de Molen dijk-west kan worden gesaneerd. B. en W. vragen de raad hiertoe 1500,te voteren, waartegen niemand bezwaar heeft. Wel konstateert de heer N. W. Klippel (vrije lijst) hierbij, dat men hierop geen rijksvergoeding krijgt, omdat het geen wo ningen voor de sloop betreft. De voorzitter beaamt dit. Aan de Kerkstraat wordt ook nog een per ceeltje van 146 m2 gekocht van de Ambachts heerlijkheid. gepacht door de heer A. van Zetten. De heer N.M.Knippel informeert naar de bestemming van die perceeltjes. De voor zitter zegt. dat er twee particuliere woningen gebouwd kunnen worden Wethouder A.J.Smits (s.g.p.) stelt vast, dat er in elk geval grond is, wanneer er aan vragen zouden komen. Niemand heeft ook tegen deze aankoop enig bezwaar. Koeltechniek iJevrvrouwestraat 33 - Tel 4898 Beïgm op Zoora adv.lng.med. EEN GYMNASTIEKLOKAAL Herhaaldelijk verzocht de raad aan b. en w. te willen bezien of er een mogelijkheid was voor de bouw van een gymlokaal. Dat bleek niet zo eenvoudig te zijn, terwijl er thans alleen in de zomer maar behoorlijk gymles aan de lagere school leerlingen kan worden gegeven. In de winter hangt dit verplichte leervak meestal „aan de kapstok". Financiering van een nieuw gebouw en daar na de exploitatie was tot dusver nauwelijks doenbaar. Vin huur van zon gebouw zal men ook weer niet de volle vergoeding krij gen. wanneer geen veertig uur gymonderwijs wordt gegeven. En dit laatste is voor deze school niet haalbaar. Om de volle vergoeding te krijgen, meet de gemeente eigenaar zijn. Er doet zich thans de mogelijkheid voor dit via een huurkoopovereenkomst te bereiken. De firma Jarino te Roden, die al verschillen de semi-permanente gebouwen plaatste, heeft ook een plan voor een permanent gymge- bouw. De prijs daarvoor bedraagt inclusief centrale verwarming 268.755.20. Daarbij komt dan nog een vijftien mille voor aan schaf toestellen. Men kan in tien jaarlijkse termijnen van 36.470, betalen en het da gelijks bestuur van Stavenisse heeft laten voorrekenen, dat het de gemeente niet meer dan 1.000.- per jaar behoeft te kosten na ontvangst van de rijksvergocdingen. Dit nu acht het college financieel volkomen verantwoord. Kwalitatief ziet het lokaal er op papier prima uit. i Iet voorstel is dan ook tot deze bouw te besluiten en af te kopen in tien jaarlijkse termijnen van 36.470,Te gelijkertijd vragen b. en w. een krediet van 15.000,- voor de gymtoestellen. De heer N. M. Klippel ontdekte dat er ver schillende modellen lokalen zijn,waarop de voorzitter antwoordt dat men voor een zgn. A-lokaal de meeste rijks vergoeding krijgt. ALLEEN VOOR SCHOOL De heer C. Priem meent dat de exploitatie nog voordeliger kan uitkomen, wanneer men er ook andere verenigingen van laat profi teren, zoals bijvoorbeeld de voetbalvcreni ging. caballero cabaliero caballero caballero (adv. ingez. med.) De voorzitter zegt dat dit niet overwogen is. Het gaat hier uitsluitend om een gymlokaal te bouwen voor de lagere school. De heer A. J. Priem (s.g.p.) wenst duidelijk te stellen, dat hij er alleen dan zijn stem aan zal geven, wanneer het zuiver gymlessen voor de lagere school zal betreffen. Daarbij sluit de heer A. Klippel zich aan. Hij staat overigens paf over deze financieringsmoge lijkheid en de betrekkelijke lage rente waar voor genoemde firma wil financieren. De voorzitter zegt dat er reeds een toezeg ging is van het ministerie medewerking te zullen verlenen en hoopt dat ook gedepu teerde staten het zullen goedkeuren. Daartoe is góede hoop, gezien het feit, dat ook an- dere gemeenten daarop reeds goedkeuring kregen. Wethouder A. J. Smits wees er op, dat in verband hiermee de raad een wijziging van het uitbreidingsplan te wachten staat. Het is de bedoeling, dat het nieuwe gymlokaal aan de overkant van de Poststraat, waar de school staat, wordt gebouwd, ongeveer achter de woning Van Driel De voorzitter meent, dat eerst op de bouw goedkeuring moet worden afgewacht, eer verdere stappen gedaan worden. Met algemene instemming wordt besloten tot aankoop en bouw van het voorgestelde gym nastieklokaal. Tegen verpachting van enig los land blijkt geen bezwaar te zijn, al vindt de heer A. Klippel het wat scherp gesteld om de hoogst toelaatbare pachtprijs te vragen. De voor zitter antwoordt dat dit een verplichte clau sule is. Men kan zich ook verenigen met enkele per ceeltjes grond in huur tot wederopzegging te geven, al zou de heer C. Priem daar liever volkstuintjes van hebben gemaakt. De voor zitter wijst er op, dat het hierbij gaat om het nakomen van eerder aangegane verplich tingen, maar de heer C.Priem gelooft niet. dat de twee inwoners, die toewijzing nu zo op prijs stellen. De heer A.Klippel meent, dat het voor gega digden wel enige bezwaar meebrengt, wan neer maar voor één jaar kan worden ver huurd, maar wethouder Nortier wijst er op, dat er gewoonlijk nogal wat tijd overheen gaat, eer men een bouwplan kan realiseren, zodat huurders toch tijdige opzegging kunnen krijgen. Tenslotte is er ook geen bezwaar om nog een strook grond ter grootte van 210 m'- aan de heer A. J. Quist, Koning Haakon- straat 5 te verhuren voor tien cent per vier kante meter. De grond ligt achter de woning van de heer Quist. RONDVRAAG De heer A. Klippel merkt op in één dei- vorige vergaderingen nog eens te hebben ge vraagd naar plaatsing badhokjes. Het ant woord was toen, dat ze toch eigenlijk niet zo dringend nodig zijn. Voor de goede zeden acht de heer Klippel het echter beter, dat ze weer geplaatst worden. Hij ziet ook nog geen directe oplossing voor controle daarop, maar misschien kan er wel iemand gevonden wor den, die toch veel tijd in die omgeving tijdens het zwemseizocn doorbrengt. Hij kan er niet mee akkoord gaan, dat ze nodeloos opgebor gen blijven liggen. De voorzitter ziet er nog steeds de moeilijkheid in van een controleur. Dat kost veel te "veel. Hij wil een en ander echter nog wel eens met de collega wet houders bekijken De heer C. Priem vindt de Koning Haakon- straat slecht verlicht, wat de raad brengt tot een kort praatje over herhaaldelijk kapotte straatlantaarns. Daarna sluiting. Er komen nog al wat aanvragen binnen voor huisvesting van industriële werknemers en daarom is het zaak, dat het ontvangen woningcontingent 1969 zo spoedig mogelijk wordt gerealiseerd. Uiteraard hebben b en w van Sint-Maartensdijk geen enkel be zwaar mee te werken in een gezamelijke bouwstroom, voorzover andere gemeenten ook een toewijzing kregen en voorzover hierin ook nog een eilandelijke bejaardenbouwstroom kan worden gepast, maar zaak is wel, dat er spoedig huizen in de Smalstad van de grond komen. Bovenstaande is de samenvatting van de mededeling aan de raadsleden tijdens de vol tallige openbare raadsvergadering van vrij- J dag 21 februari met betrekking tot de wo ningtoewijzing 1969. Met de toegewezen 27 woningen is er door toepassing van de zgn. keuzewoningen een aantal van 30 te bou- wen. Het college gaf architect Nelisse uit Hoeven opdracht een plan te maken voor realisering in de Zuidhoek, dezelfde archi tect die ook de 312 ratio woningen op pa pier kant en klaar maakte. Het college deel de de raad mee, hoe er wellicht via de wo ningstichting Eiland Tholen ook een aantal bejaardenwoningen gebouwd zullen worden en wellicht is dat met de woningtoewijzing 1969 te combineren. De gemeentebesturen hebben immers al eerdér ervaren, hoe moei lijk het is om kleine aantallen woningen aan besteed te krijgen tegen een ook bij volks huisvesting aanvaardbaar geachte (curve) prijs. Maar er waren bij het college in de Smal stad vrijdag nog niet voldoende gegevens bekend om reeds een besluit te kunnen ne- SAMENWERK1NG VOORDELIGER De heer C. M. Zwagemaker (vrije lijst) was van oordeel, dat samenwerking in die bouw met de andere gemeenten toch zeker wel voordeliger kan werken. 'Misschien wel', antwoordde de voorzitter, die er verder op wees, dat er met dezelfde aannemer, die destijds de 312 ratiowoningen bouwde (Gebr. v." d. Bergh te Bergen op Zoom) al een gesprek is geweest. Een uit sluitsel valt nog niet te geven. Wethouder L. J. Koopman (s.g.p.) her innert aan de teleurstellende uitslag van plaatselijke aannemers bij aanbesteding dorpshuis en 13 woningen. De raad kan evenwel beslissen, op welke manier ze het contingent 1969 wil aanbesteden. De heer A. Lindhout (c.h.u.) meent dat het. gezien vorige uitslagen, niet zo veel zin 6 grotere woningen gaat bouwen, terwijl ook nog een vijftig mille nodig was voor al eer der gebouwde 11 woningen. De leningen worden aangegaan tegen 6V&% rente met een looptijd van 30 jaar. ONDERWIJS Aan de openbare lagere school zijn nieuwe leermiddelen gewenst, o.m. voor wat een lees-, reken- en taalmethode betreft. Met an dere bijkomende zaken, o.a. een stencilma chine wordt er 10.500.gevraagd. De raad vindt dat het ermee doorkan en kan het voorstel unaniem steunen. Bij de grondruil met de familie Hage Oost- vest 3 meent de heer C. M. Zwagemaker, dat het spreekwoord 'als twee ruilen moet er één huilen' nog wel van kracht kan zijn, maar dat de familie Hage toch eigenlijk de overdrachtkosten wel voor haar rekening kon nemen, nu het zo een mooi vierkant per ceel krijgt. De voorzitter zegt, dat de overdrachtkos ten maar weinig uitmaken, aangezien het in combinatie gebeurt. Daarna kan de raad zich met het voorstel verenigen. DE ZUIDHOEK Het uitbreidingsplan Zuidhoek doet thans wat bouwblokkedoosachtig aan. De gemeen te wil er graag wat variatie aanbrengen door enige beplanting op de vrije plekken. Voorgesteld wordt het na opgave te gunnen aan de heer B. Franke voor 1.745,52. De raad is het eens met de zienswijze van b en I w, dat Hier een intermezzo op z'n plaats is en gaat akkoord met het voorstel. De kapitaaldienst 1969 wordt gewijzigd in verband met de besluiten tot aankoop van gronden. Het voorbereidend werk hiertoe van de secretaris, maakt het de raad niet j moeilijk er een hamerstuk van te maken. De voorzitter had aan het begin van de vergadering nog meegedeeld, dat de pacht- waarde weiland volgens deskundigen hele maal niet lager behoeft te liggen dan van bouwland. Het gaat steeds om de kwaliteit van de grond. Dit in verband met een op merking tijdens een vorige vergadering ten aanzien van een verpachting van het terrein aan de Oudelandseweg. Verder wees hij er op, hoe na de vorige raad onverwacht goed keuring kwam en financieringsmogelijkheid op de bouw van het Dorpshuis. Vandaar een in snel tempo aanhangig gemaakte aan besteding. Met betrekking tot het voorstel nieuwe leermiddelen voor het openbaar onderwijs had de heer A. Lindhout nog geiiiformeerd of er geen vakleerkrachten zijn onder het personeel, waardoor altijd een aparte uitke ring nodig is voor het handwerken. Wethouder Koopman attendeerde er hier na op, hoe dit nauwelijks meer speelt, aan gezien zowel bij openbaar als bijzonder on derwijs een aparte vakleerkracht nodig is. De heer Benou vult aan, dat er maar één onderwijzeres is op de vier leerkrachten en dan is het geven van handwerken te veel ge ëist. Raadslid P. J. Koopman (p.v.d.a.) had nog geïnformeerd of het bedrag per leerling voor het b.l.o. voldoende is. waarop de voorzitter bevestigend kon antwoorden, voorzover hem dat bekend was. RONDVRAAG Wethouder Koopman vernam dat de naambordjes polderwegen al lange tijd klaar zijn, maar het personeel van het waterschap geen tijd heeft ze aan te brengen. De heer W. J. van Hemcrt (s.g.p.) con stateerde, dat het bushokje (Abri) waarover werd gezegd in een vorige raad, dat het bc steld was. nog steeds niet werd geplaatst. Wel jammer in deze winterperiode. De voor zitter zegt dat er een levertijd van drie maanden is gevraagd. Tenslotte wees de heer Van Heinert nog op verontreiniging van de Blcekveldweg, waar men de rommel gemakkelijk schijnt weg te gooien. Daarop zou een beter toe zicht wel gewenst zijn. Daarna sluiting. Met een toewijzing van zeven voor 1969 kan Poortvliet via het zogenaamde keuze-type acht woningwetwoningen bouwen. Er is vraag genoeg, waarom deze toewijzing een welkome aan vulling is. De bedoeling is dit contingent te realiseren in samenwerking met de gemeenten Tholen, Sint-Annaland en Sint-Maartensdijk. De bedoeling is voorts wat andere gevels te maken, dan de eer der gebouwde 24 ratiowoningen, teneinde wat variatie in de bouw aan te brengen, terwijl de woningen voorzien worden van aardgas centrale verwarming. - - - Deze komende woningbouw was één van de neett een openbare aanbesteding te verlan- voornaamste punten op de vorige week ge- gen. Men zal dan ook maar afwachten of er samenwerking kan komen met de andere ge- meenten en met dc bejaardenbouwstichting, waarbij men het aan b en w overlaat, de voordeligste en ook snelste manier uit te zoeken. Volledige instemming was er bij de raad ten aanzien van garandering van een geldlening groot 230.000,welke wordt aangegaan door de Instelling voor Maat schappelijke Zorg, die 7 bejaardenwoningen 1 houden voltallige raadsvergadering onder lei ding van burgemeester W. J. van Doorn. De meest geschikte plaats leek het dagelijks bestuur de zuidzijde van de Bernhardstraat, te beginnen voorbij de woning van de heer J. A. Hage. Dc grond, die voor de bouw van deze woningen nodig is, heeft de gemeente niet geheel in eigendom. Een perceelsge- deelte van ongeveer 820 me is nog in eigen dom en gebruik bij de heer M. van der Slikke aan het Hogedorp. Met laatstgenoemde zijn onderhandelingen gevoerd over aankoop hier van. De heer van der Slikke bleek wel be reid die grond over te dragen, maar kan de ruimte moeilijk missen voor zijn bedrijf. Daar om is hij wel bereid tot ruil. De gemeente heeft een perceel aan het Hogedorp grenzend wat daarvoor geschikt is. Het voorstel was dan ook tot die ruil over te gaan. De heer P .J. van Houdt(s.g.p.) informeer- DE LIST IS GOED GELUKT I Hij trok een coupédeur open en wurmde zich naar binnen. De trein zette zich dus weer in beweging. Hij blies een heleboel 'En nu Dp zoek naar de handschoenen mompelde hij in zichzelf, rook- en stoomwolken uit en daar trok Dikke Daan profijt van. terwijl hij met zijn korte, dikke armpjes moeite had, de coupédeur want nu kon hij ongezien zijn schuilplaats in de struiken verlaten weer dicht te krijgen. 'Ik weet niet, wie ze op het ogenblik heeft. en naar de trein hollen. 'Die list is goed geluktprees hij zichzelf, 'Dikke Daan is nog zo dom niet als hij er misschien uitziet...' door MAARTJE ZELDENRIJK Met zijn negentiende jaar wist hij al heel wat van ra diotoestellen af. temeer omdat hij een baas had. die hem op alle mogelijke manieren had geholpen. Een betere leermeester had hij niet kunnen hebben. Maar toen moest hij in militaire dienst. Zijn diensttijd benutte hij om in zijn vrije tijd te stu deren. Dat werd opgemerkt, zodat hij overgeplaatst werd naar een onderdeel, waar hij zich kon uitleven. Hij werd seiner, kon de vrij gebrekkige toestellen, die vaak haper den, repareren en zelfs verbeteren. Men bood hem aan beroepsonderofficier te worden, doch dat leek Jaap niet. Op een en twintigjarige leeftijd zwaaide hij af, keerde terug naar het eiland, maar vond het daar al gauw te be nauwd. Hoewel hij bij zijn vroegere baas terug kon ko-( men. ging hij opnieuw naar de vaste wal en verhuurde zich bij een radiozaak in Purmerend. Het was in het jaar 1950, toen hij ook kennis maakte met de eerste televisie toestellen. die hem fascineerden. Hij schafte zich allerlei vakliteratuur aan. De kennis van Engels en Duits, die hij zich op de ulo had meester gemaakt, kwam hem nu goed van pas, want hij kon ook de buitenlandse vakbladen le zen. Zodat hij voor zijn baas van veel waarde was, toen de televisie eerst goed zijn intrede deed in Nederland. Vier en twintig jaar was Jaap Witvliet, toen hip op een kermisavond in de Middenbeemster de boerendochter Lena Keesom leerde kennen. HOOFDSTUK 2 Willem Keesom was in de jaren na de eerste wereld oorlog in de beemster berucht om zijn vechtlust. Op de boerderij was hij een harde werker. Niets was hem te veel en al was hij de oudste zoon en waren er genoeg knechten en meiden om mee te werken, zijn handen stonden vast niet verkeerd. Oersterk als hij was, had iedereen ontzag voor hem, vandaar dat men hem liever uit de weg ging, als hij er gens in een café 's avonds herrie wilde maken. Want Willem had als hij nuchter was een vrolijke, goedmoe dige natuur, maar na enkele glazen bier of borrels zag je zo, dat hij een kwaaie dronk had. Hij ha dal een paar keer in de Middenbuurt achter slot en grendel gezeten, omdat hij ergens de inventaris kort en klein had geslagen of een andere boerenzoon een pak ransel had gegeven. Vader Keesom, die in zijn jonge jaren ook al geen lie verdje was geweest, betaalde de schade, veegde de vol gende morgen zijn zoon de mantel uit, maar ging daarna over tot de orde van de dag. Tenslotte was een mens maar eenmaal jong en iedereen haalde weieens wat uit, dat eigenlijk niet door de beugel kon. Het was de stevige, brutale Grietje Plas, die op een avond in een kermistent in Beets ingreep. Willem was' er met zijn kamaraden heengegaan om wat pret te1 maken, maar al in de vooravond was Willem over zijn' dode punt heen en keek uitdagend rond naar de dansen den. Óp een gegeven ogenblik ontdekte hij een boeren zoon, aan wie hij een gruwelijke hekel had en met wie hij al eens aan het bakeleien was geweest: Evert Pere-| boom. De jongen danste met een stevige struise jonge, vrouw en scheen het best naar zijn zin te hebben. Op een' gegeven ogenblik stond Willem op, liep door de dansen den heen naar het paar, greep Evert ruw bij de schou ders en trok hem bij de jonge vrouw weg met zo'n vaart, dat Evert achterover tuimelde en op de grond terecht zou zijn gekomen, als een paar dansenden hem niet hadden opgevangen. „Donder jij een poosje op, hufter," schreeuwde Willem hem na. „Nou wil ik een keer met haar dansen", j En de daad bij het woord voegende, greep hij het meisje om het middel en wilde met haar gaan draaien. Doch dit was niet naar de zin van Grietje Plas. Ze rukte zich los en gaf de boerenzoon zo'n mep, dat hij door de zaal maar geloof maar, dat ik ze terug krijg Reken maar suisde en languit op de zanderige dansvloer terecht kwam. Met een vloek kwam hij overeind, zijn pijnlijke kaak betastend. „Dat zal je berouwen, Griet..." schreeuwde hij, met een ruk overeind komend. Maar voor hij op de jonge vrouw kon losstormen, grepen anderen hem vast en Evert Pereboom, die inmiddels ook weer op de been was gekomen, zwaaide met een vervaarlijk koolmes bo ven zijn hoofd en brulde rood van woede: Ik zal je an riemc snaie, loeder waag 't is an Griet te komme Ik zei je Ook Evert greep men beet, Een stevige boerenknecht draaide zijn pols om, zodat het mes viel en met de punt in de vloer bleef steken. De tumult was volkomen. De muziek, die was blijven steken, ging met volle kracht verder. Iemand gilde en boven deze cacophonie uit hoorde men de jonge Keesom met een hese stem: „La-me los, dan zei ik die maid op d'r donder geve Het was Griet Plas zelf die ingreep. Ze liep onbe vreesd op de jongen af, spotlachend hem aankijkend. „Wat wou jij den, zeun? Wat wou jij met me doen? Me over je knie legge soms? Dat mag je als je er kans toe ziet. Kom jai es mee naer boite met je grote smoel, dan zelle we es kaike, wat je waerd bent. Of je met je pote net zoveul ken as met die grote bek van je. (wordt vervolgd)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 5