CpfaëD Plaatselijk Nieuws Nieuwe land- en tuinbouw school kreeg gedenksteen via directeur A.C. van Heusden W. Rikken n.v. WASAUTOMATEN Tob niet langer. Ruil uw oude naaimachine in. Schaf u de moderne FFAFF aan. Fa. A. J. Verjaal Zoon Het ging niet vanzelf PFAFF Naaimachinehuis STAVENISSE SCHERPENISSE THOLEN ST. MAARTENSDIJK POORTVLIET SINT-PHILIPSLAND ANNA JACOBA POLDER Al een paar maanden geleden heb ik de echte eerste steen van de school gemetseld, verklaarde de in onze streek populaire direc teur van de land- en tuinbouwschool te Scherpenisse, de heer A. C. van Heusden, nadat hij dinsdagmiddag de officiële eerstf (ge denk) steen met opschrift had ingemetseld. te nemen nieuwe school. Met een vloeropper vlak van 934 m2 met een 1251 m3 inhoud met éen ontwerp van architect Nienhuis en een uitvoering door de firma Suurland te Scherpenisse. De kosten liggen niet beneden het half miljoen. Vervolgens wees de Inspecteur van het landbouwonderwijs ir L. Bouten op de te ruggang van het aantal landbouwscholen, zoals ook het agrarisch getal vermindert. Niettemin was hij er van overtuigd ,dat er cp Tholen behoefte aan dit onderwijs zal blijven. Ieder die voor de agrarische bedrijfs tak kiest, zal minstens dit onderwijs nodig hebben, Veel .wijst er op, dat dit gebied in hoofdzaak agrarisch blijkt en de school in Scherpenisse heeft een goede naam in ge westelijke en landelijke landbouwkringen. De heer P. W. C. van Westen voerde het woord namens de ZLM kring Tholen en Sint Philipsland Hij achtte het moedge vend, dat er voor Tholen de verwachting bestaat ,dat het hoofdzakelijk green" zal blijven en complimenteerde vooral direc teur en verdere docenten met de komende nieuwe outilllage. De heer A. C. Breure sprak als voor zitter van de commissie van toezicht op dit onderwijs in de streek, er aan herinnerend hoe de „school" in 1943 in een café op de Hogemarkt van start oing, waarna tcch wel heel duidelijk is gebleken van hoeveel belang dit onderwijs voor zo'n gebied is, ook al kan men de toeloop van leerlingen in het algemeen niet overweldigend noemen Het wachten is nu verder op voltooiing en de opening eer het volgend cursusjaar begint. Een nieuwe lagere land- en tuinbouwschool in Scherpenisse na een Jarenlange weg van af- en-goedkeuringen ,van wijzigingen en uitstel. Een .nieuwe school, aangepast aan het huidige agrarisch beroepsonderwijs met twee leslokalen ,een overblijflokaal, waslo kaal en in de aangrenzende houten barak ken praktijklokalen met opbergruimte. Van zelfsprekend de nodige sanitaire voorzienin gen, directeurskamer en alles Wat bij een moderne school hoort. I Het gebouw is al op manshoogte .zo als ook onderstaande foto voor een deel laat zien en nu kunt u er wel gerust cp zijn ,dat hef doorgaat, verzekerde de ZLM secretaris mr E. Wage aan directeur Van Heusden. De heer Wage schetste na de buitenhuis- plechtigheid in het .Holland Huis' de lange en ook vaak moeizame weg .die was be wandeld ,eer men aan de plechtigheid van deze dag toe was. Achter ie lange weg zit een stukje vasthoudendheid van directeur Van Heusden, zoals hij ook met alle zorg vuldigheid even tevoren de eerste steen heeft gelegd, merkte mr Wage op. Een voorgeschiedenis die teruggaat tot 1954, toen de huidige directeur in functie kwam. In juli 1958 kwam het eerste reeële schetsplan. Vele maanden kwamen volgende plannen in de Haagse ijskast. In 1963 kreeg men twee hcuten lokalen ,die nu ook aan het nieuwe gebouw grenzen en voor de praktijk dienst doen. Tenslotte werd op 4 oktober 1968 de oude stenen school gesloopt .volgde het heien van 106 palen en zijn we nu aan de eerste steenlegging als een definitieve aandui ding van de in vergelijking met de lange voorbereidingsweg binnenkort in gebruik nog even op terug ,maar duidelijk blijkt toch wel, dat het geheel op een misver stand berust. Wanneer het verslag in dit nummer over de KVP bijeenkomst onder ogen was gekomen, eer er raadsvergadering was geweest ,was de vraag zowel van dhr. Griep als de aanvulling van dhr. Boender waarschijnlijk achterwege gebleven. Beide heren bleken echter van een buiten hun gespeelde voorgeschiedenis niets af te we ten en zo ontstond het misverstand, dat de k.v.p. kritiek had op de s.g.p. houding ter wijl dat helemaal niet het geval. Dat be vestigde de heer Ooms nog eens, door in het openbaar tegenover de heer Boender te verklaren: het zou in dit verband onver standig zijn geweest enige aanmerking te maken op de s.g.p. houding ,laat staan een aanmerking op de verkiezing van de s.g.p. wethouder VROUWEN-WERELDGEBEDSDAG Zoals ieder jaar wordt ook nu weer een bijeenkomst gehouden in het kader van de Vrouwen-wereld-gebedsdag. Dat is op 7 maart. Overal in de wereld waar christen vrouwen wonen ,zijn er diensten met dezelf- de liturgie. In deze gemeente Wordt een j dienst gehouden in het gebouw van de Protestantenbond om 8 uur 's avonds. Ie- I dere christenvrouw is daar welkom. De liturgie wordt uitgereikt. Om even over 4 uur is er een soortgelijke dienst voor kinde ren vanaf 8 jaar, eveneens in de Protes tantenbond met een jeugdliturgie ERNSTIGE BRANDWONDEN Het 2 jarig zoontje van de heer W. de trok vorige week een schaaltje warm vet naar zich toe met het gevolg dat hij de inhoud over zijn armen kreeg. M.'t ern stige brandwonden moest het kind in ,,Lie- vensberg" worden opgenomen BRAND Vorige week loeide de sirene weer eens op een ongewoon tijdstip .Er bleek brand in een woonwagen buiten de gemeentekom te zijn uitgebroken. De brandweer bleef niet lang weg .maar de wagen brandde geheel uit. ONS ZIGZAG-PROGRAMMA LOOPT VAN 248.- tot 881.- ELEKTRISCH, COMPLEET MET KOFFER V- Kortemeestraat 1 7 Tel. 01640-5878 Bergen op Zoom (adv. Ingez. med.) DEMONSTRATIE AARDAPPELTEELT Op vrijdag 28 februari a.s. des middags 1.30 uur zal in de veilinggebouwen te Sint Annaland een studiemiddag worden gewijd aan de aardappelteelt. Deze middag wordt georganiseerd door de werkgroep Mechanisatie en Rationalisatie van de Vereniging Bedrijfsvoorlichting Tho- len en Sint Philipsland in samenwerking i met de R.L.V.D. te Goes Vooraf aan het défilé van de diverse werktuigen die bij de teelt kunnen worden gebruikt toegelicht door ir J. A. Hoender- kan zal door ir M. A. van der Beek Rijks- j landbouwconsuknt voor de Zeeuwse eilan den de problematiek van de aardappelteelt j aan de orde worden gesteld. Tevens zal de heer Meyers van het I.B.V.L. te Wagen- ingen een korte inleiding houden over de j kwaliteitseisen met betrekking tot de ver werking tegenwoordigheid van burgemeester en mevrouw Baas, waarop nogal wat prijsjes waren te winnen via een ter dekking van de onkosten gehouden verloting. BB AKTIVITEITEN Na de fusies bij de diensten bescherming Bevolking waarbij het meer ging in de richting van de verplichte neodwachters daalde in deze gemeente de BB animo be langrijk welke tot die tijd in vrijwillige vorm wel volop aktief was. Er worden thans weer hernieuwde aktiviteiten ontwik keld om weer een vrijwilige blokploeg te vormen ,daar men van oordeel is dat ener zijds bij calamiteiten niet volledig cp de noodwachters kan worden gerekend, die immers ook elders ingezet kunnen worden en anderszijds de behoefte aan een groep men sen, die met wat oefening direct beschikbaar zijn, wordt aangevoeld. Daartoe wil men dan ook maandag 3 maart op het gemeentehuis om half acht een bijeenkomst houden, waar vrijwillige toekomstige blókploegleden wel kom zijn om een en ander nader 'te be spreken. VERGADERING NCVB Voor de maandelijkse vergadering kwam de Ned. Chr. Vrouwenbond afdeling Sta- venisse in de hervormde consistorie bijeen De presidente mevrouw Leune-Stoel hield een overdenking naar aanleiding van Lucas 4 16 - 32 Verder sprak de heer R. Weij- Ier uit Poortvliet over de wereld in het licht van het Oude Testament. Er volgden nog enkele vragen .terwijl men zich in de pauze kon opgeven voor deelname aan de in juni te Rotterdam te houden Bondsdag. SCHIETVERENIGING In caf Hendrikse vergaderde „Prinses Beatrix" met de rebruikelijke jaaroverzich ten en een bespreking over kringvorming in het eiland Tholen .Een toelichting hier- op kwam van de kringveorzitter de heer W. Potappel uit Scherpenisse. Het leverde heel wat vragen op en tot een definitieve beslissing kwam men nog niet ONGEVAL Vorige week zondag kwam het echtpaar Van Dalsem .rijdend in de richting Ber gen op Zoom met een personenwagen ter hoogte van de boerderij Reygersberg in een slip en via enkele buitelingen in de sloot. Het echtpaar moest voor nader onder zoek naar het ziekenhuis. De andere in zittenden .dochter en kleindochter, kwamen er wel goed af. De auto was zwaar be schadigd. de scheldende voorzitter constateerde hij, dat hij zich niet wegens gebrek aan interesse heeft bedankt, en waardeerde het vele werk door hem verricht. Als blijk van waarde ring overhandigde hij hem een geschenk. Ook de heer op den Brouw ,die al vanaf 1932 in het bestuur is, waarvan 24 jaar als secretaris en daarna 13 jaar penningmees ter werden woorden van dank toegespro ken. U heeft in al die jaren een behoorlijk stuk w:rk voor de vereniging gedaan al dus dhr. Kaashoek, in het bijzonder voor de landarbeiders en hun gezinnen. Ook dhr: op den Brouw kreeg een geschenk Vervolgens dankte .namens het hoofdbe stuur, de Roo, beiden voor hun werk wat zij voor de Bond in het algemeen had den gedaan .waarbij hij hun ook een klein geschenk aanbood Wederkerig bedankten Koopman en op den Brouw voor hun onvangen cadeau. Hierna werd nog een ere-insigne uitgereikt aan de heer Bazen. Als Ld van de controle commissie werd gekozen dhr. W .v. Zetten. De Roo gaf nog een nadere toelichting op de loononder handelingen. Na de rondvraag waarbij enkele huishou delijke aangelegenheden nader werden toeqe- licht sloot de voorzitter de vergadering. De bestuursfuncties werden als volgt verdeeld: voorzitter D. C. Kaashoek: secr. L. Klcet; penningmeester A. A. Bos 2e voorz. J. de Graaf, 2e secr. G .Scherpenisse OOKTERvSDfEMSTEN OP ZONDAG Tholen, Poortvliet en Oud Vossemeer dr Th. A. Bos, tel 01660-542 Nieuw Vossemeer en Sint Philipsland dr H. Menger. St. Philipsland tel. 01677—500 St. Annaland, St. Maartensdijk en Stavenisse Dokter van der Eist Stavenisse tel 01663-400. HOOGWATER In verband met de deltawerken en kanaal- werken kan de redactie geen enkele ver antwoording nemen voor eventuele misstel lingen van de gegeven waterstanden. zondag 3.00 15.20 maandag 3.36 15.55 dinsdag 4.10 16.30 woensdag 4.48 17.08 donderdag 5.20 17.38 vrijdag 5.50 18.10 zaterdag 6.22 18.40 Volle Maan 4 maart te 18.54 uur SPREEKUUR BURGEMEESTER Het spreekuur van de burgemeester zal gehouden worden op maandag 3 maart a.s. des avonds van 6.30 tot 8 uur in de ambts woning Hertenkamp 5 ALGEMENE LEDENVERGADERING Belangrijkste aspect: ledenvergadering Op de in hotel „Hof van Zeeland" ge houden algemene ledenvergadering van de volleybalvereniging T. V. C. stond als punt 6 op de agenda ledenwerving. Na een vrij lange discussie werd de ver gadering het eens wat betreft de volgende punten: De aandacht zal vooral gericht wor den op de leeftijdsgroep van 11-14 jaar. 2de Voortvloeiende hieruit werd de minimum leeftijd op 11 jaar gesteld. 3de: Training van deze nieuwe groep zal plaats vinden op zaterdagmiddag. 4de: de vorming van een groep leden welke als begeleiding op zal treden. 5de: Een nieuwe kontributieregeling en wel als volgt: 11 tot 14 jaar 1 gulden, 14 tot 18 jaar 2.50 gulden en 18 jaar en ouder 3 gulden. Aanmeldadres voor nieuwe leden is mej. R. Deurloo Machteld van Gelrestraat 67. Bij deze doet de volleybalvereniging TVC een beroep op deze jeugdgroepen van het eiland Tholen. Uiteraard zal de vereniging ook jon gens en meisjes van een andere leeftijd van harte welkom heten. Ook het voorstel tot wijziging der statuten, punt 4 op de agenda, werd langdurig behan deld. Kommentaar hierop werd uitvoerig be sproken en zonodig werd een stemming ge houden. Op de ledenvergadering van sept. Maandagavond haalt 'Accelerando' oud pa pier op. adv. ing. med. a.s. zullen deze statuten, als alles goed gaat, definitief worden aangenomen. De pauze werd overgeslagen en gelijk kwam punt 5 aan de orde een nieuw te kiezen bestuurslid. Gekozen werd P. Mosselman. Na de behan deling van de ledenwerving kwam punt 7 van de agenda en het bestuur maakte bekend dat de vereniging het plan heeft op Koningin nedag a.s. een buiten-tournooi te organiseren. 1 In gesprekken met de burgermeester is in principe de medewerking gegeven van ge meentewege. Gezien de hoeveelheid werk, werd een Tournooikommissie opgericht welke half februari reeds aan de slag zal moeten gaan. Voor punt 8 op de agenda, het donateurs- j bal, bestond gelijk groot enthousiasme. Als voorlopige datum werd aangehouden vrijdag 25 april. Verder werk hieraan zal door de feestkommisie geschieden. Punt 9, de rondvraag, altijd een bron van hevige discussies, verliep heel wat kalmer dan was verwacht. Waarschijnlijk was het kruit van de leden tijdens de vergadering al verschoten. De nog aan de orde gestelde pro blemen werden opgelost of zullen opgelost worden en hierna kon de voorzitter de ver gadering sluiten. Al met al een vruchtbare vergadering welke weer heel wat werk voor de naaste toekomst opgeroepen heeft. NOGMAALS WETHOUDERSVERKIEZING- KRITIEK Tijdens de deze week gehouden raads vergadering kwam de heer C. Griep (s. g.p.) bij de begrotingsbehandeling nog eens terug op d» wethoudersverkiezing. Dit naar aanleiding van een verslag over een te Scherpenisse gehouden bijeenkomst van de „achttien", waarbij de KVP zich had ge- distancieerd met als reden deze wethouders verkiezing .De heer Griep kon niet goed begrijpen, dat er bij die verkiezing werke lijk foutief gehandeld was, zoals de KVP meent te moeten stellen. Daarbij gaat het me helemaal niet om de persoon ,maar cm de zaken, vervolgde de s.g.p.woordvoerder. Hoe kan de k.v.p., a.r., c.h.u. of welke partij ook motiveren ,dat er met 27% s.g. p. stemmen tegenover 0.8% k.v.p. stemmen geen s.g.p .wethouder zou mogen zijn. Is het dan niet democratisch, dat bij een drie mans s.g.p. fractie in een raad van 11 een s.g.p. wethouder wordt gekozen? Is het geen overschatting van k.v.p. en onder schatting van s.q.p., wanneer dat onjuist wordt gezien Men heeft toch de vrijheid van de eigen stem. De heer Griep meende dat de uitslag van de laatste wethouders- verkiezing voor de thoolse bevolking als zeer logisch was gezien Dat kan vrijwel iedereen aan z'n eigen partij verkopen. De heer Ooms hierop inhakende vroeg zich af, wat dit nu eigenlijk te maken had met de behandeling van de begroting. Maar hier is duidelijk wanbegrip in het spel. Er is aan geen enkel principe iets tekort gedaan en er is ge>en enkele keer ,waar dan ook een aanval gedaan op de s.g.p. Het was alleen zo, dat anderen zich niet aan een eerste afspraak hebben gehouden Wethouder Boender kwam er later ook JEUGDVERENIGINGEN IN JAARVERGADERING Met 1.70 mensen was er wel bizonder gro te belangstelling in het hervormde vereni- gingsgebouw tijdens de vrijdag 22 februari j gehouden jaarvergadering van de jrugver- enigingen „Van knop tot bloem" en „Sa muel" .Tot dc aanwezigen behoorden vrijwel de complete knapenvereniging van Tholen Ds J. M. de Raad sprak een bizonder wel komstwoord o.a .tot burgemeester en mevr. Baas en het hoofd van de bijzondere school de heer Kuijt. Een uitgebreid programma volgde in vlot tempo. Daarbij hadden de jongens meer het vormende gedeelte voor hun rekening gehouden, terwijl de bijdrage van de meis jes meer een humoristische inslag had. J Hard was er door de knapenvereniging in de kerstvacantie gewerkt aan het onder werp „de bouw van de Tabernakel". Onder leiding van Han van Popering was 'n model van de tabernakel op schaal gemaakt met tekeningen van o.a. het brandoffer- en reukofferaltaar, de Ark des Verbonds met de cherubim. Jong talent kwam naar voren. Het klankbeeld over Florence Nigtingale gaf een indruk van het leven en werken van „de dame met de lamp" die zoveel betekende voor de soldaten, welke in het midden van de vorige eeuw op de Krim streden. De basis voor ziekenverpleging werd gelegd. Het klankbeeld bestond uit dia's door de le den der k.v. gesproken tekst en achtergrond muziek .Een programma-onderdeel dat weer grotendeels door de knapen zelf werd ver zorgd. Met „snert en het goede rapport' 'wisten de meisjes de aanwezigen aan het lachen te krijgen. Ook de jaarverslagen hadden een humoristische inslag Voor hst project „Tator, een van de DAGargroep uit de Herv. Ger. Jeugdbon den voor de Toradjakerk uitgaande op dracht hadden de jongens f50.uitgetrok ken. De meisjesvereniging telt 15 leden (2 leid sters) de knapen tussen de 30 en 35 met 2 leiders Ds programmapunten werden door zang afgewisseld ,op het orgel begeleid door Jaap Snoep, De verloting van door meis jes gemaakte handwerken betekende een welkome aanvulling van het niet zo om vangrijke kasgeld. GEZINSAVOND De Bond van Plattelandsvrouwen .afde ling Sint Annaland hield een gezinsavond waarop ook de bejaarden waren genodigd. Na het openingswoord door mevr. M. Boo gaard-Boller ,die over de goede opkomst tevreden was, zorgde de jeugd voor een aardige voordracht onder de titel „Heidi het betoverde Tirolermeisje" een toneelstukje dat a.s. zaterdag nog eens in het Dorps huis voor de Sint Annalandse jeugd zal werden opgevoerd Na de pauze bracht de afdeling Poort- vliet het stuk „De tante uit Amerika" waarvoor eveneens grote aandacht was. j Men vond het een gezellige avond, mede in ALGEMENE VERGADERING COOP. BRANDSTOFFEN VERENIGING ALGEMEEN BELANG Op deze vergadering die gehouden werd op 19 februari jl. waren 22 leden aanwe zig. De voorzitter riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe en wees nog even op het jaar 1946 toen 206 leden de verga- 1 dering bezochten, waarschijnlijk is de gerin ge opkomst te wijten aan het feit dat velen overgegaan zijn van kolen op aardgas. Ver der vertelde de voorzitter dat er geen klachten waren gekomen over de kwaliteit der kolen en verklaarde de vergadering voor geopend De volgende hoeveelheden brandstoffen werden afgeleverd Antraciet no 4 211 ton Antraciet no 3 204 ton Svntraciet 26 ton i Olie 4000 liter Bij de gehouden bestuursverkiezing werd in de vacature J. W. Hoek de heer Joh. v. Houdt gekozen In de plaats van aftredend lid C. Priem werd N. Slager benoemd. In de raad van toezicht werd gekozen dhr. A. P. Bout. j De voorzitter hoopte dat de nieuw ge kozen leden de voetstappen van hun voor gangers mogen drukken. De voorzitter richt te dankwoorden tot C. Priem voor al dat geen hij voor de vereniging heeft gedaan en overhandigde hem een kistje sigaren. Te vens werd hij benoemd tot erelid der ver eniging. Tijdens de rondvraag werd de vraag gesteld of diegenen die alleen maar gas afnemen toch lid van de vereniging kunnen blijven. De contributie voor zulke leden werd vastgesteld op f 2.50 ,maar bij afname van kolen of olie wordt dit terug- 1 betaald. Na de rondvraag dankte de voor zitter voor de opkomst en dankte tevens de lossers, vervoerders en stemopnjemrs voor hun arbeid. JAARVERGADERING ALG. NED. AGR. BEDRIJFSBOND Dezer dagen kwam de afdeling St. Maar- tensdijk van de A.N.A.B. in vergadering bijeen onder leiding van de voorzitter P .J. Koopman In zijn openingswoord heette de voorzit- ter allen hartelijk welkom en omdat hij zich niet meer herkiesbaar zou stellen we- j gens gezondheidsredenen haalde hij in zijn openingswoord enkele punten aan uit zijn j twintig jarige periode als voorzitter van de afdeling .waarin hij de bijzondere ver- j andering in onze agrarische bedrijfstak aan- 1 sneed Hij deelde verder nog mee dat de Penningmeester dhr. op den Brouw zich niet meer herkiesbaar heeft gesteld weaens pensioengerechtigde leeftijd. Hij hoopte dat beide vacatures door jonge leden zouden worden vervuld Na voorlezen en vaststellen van de notu- len kwam behandeling der ingekomen stuk- ken aan de beurt waarvan de belangrijkste het loonadvies 1969-1970 was. De controle commissie verklaarde alles in orde te heb ben bevonden .waarna de penningmeester een batig saldo ter tafel bracht Het ledental bleef gelijk aan de vorige jaren .Daarna volgde een uitvoerig verslag van de secretaris, over hetgeen in de afge lopen periode in de afdeling is omgegaan j waarbij enkele successen voor leden waren I geboekt. Bij de bestuursverkiezing werden den aftredende heren D. C .Kaashoek en A .A. J. Bos herkozen en het niet her kiesbaar zijn van de heren Koopman en op den Brouw bracht de heren Jan de Graaf en Gerard Scherpenisse in het bestuur Hierna dankte de vice-voorzitter Kaas hoek namens bestuuk en leden de twee scheidende bestuursleden .Zich richtend tot ONGEVAL In de nacht van zaterdag op zondag kwam in de Langeweg do auto bestuurd door J. v. d. Slikke en C. de Rijke uit Poort vliet in e-en slip en vervolgens tegen een boom terecht. De heer de Rijke moest naar het ziekenhuis terwijl' Van der Slikke er goed af kwam. De schade aan de auto was aanzienlijk.: De politie stelt een on derzoek in. COLLECTE Voor „Hoogeland" werd door enkele meisjes f 60.40 gecollecteerd „DE ROEMERS" Vrijdag kwam Tholen op bezoek en de gasten maakten een goede beurt door met 38.233 tegen vZ.607 punten te winnen. De murstenprijs werd gewonnen door L. Lindenberg en S. Schot. De uitslag was 1 L. Lindenberg - S. Schot 5201 2 mevr. Steketee - W. v .Haaften 4566 3 M. Moelker - Mosselman 4466 4. W. Geluk - J. Vroegop 4466 5 A .Vroegop - L. v. Rossum 4391 6 C. v .Luik - T .Schot 4289 7 mevr. Goedegebuure - C. de Wit 4285 8 C. v. Haaften - N. v. Ast 4205 9 A. Albrechtse - S. Schot 4099 10 J. Schot - de Klerk 4095 11 G .Koek - S. Baay 4064 12 A. de Hond - B. v. Vossen 4014 13 Soeteweij - J. Menheere 4005 14 mevr. Geluk - D. Tichem 3844 15 C. Coomans - T. Noordijke 3471 16 C. Tichem - P. Poot 3379 Er komt in Tholen misschien revanche GOED BEZOCHTE RINGVERGADERING In het Holland Huis werd een ringver- gadering gehouden van de herv .ger. man- nenverenigingen op Tholen en Dinteloord Ds P. Kolijn opende met gebed en het laten zingen van ps. 25 1 en 7. De heer Dekker uit Scherpenisse sprak over Col. 3, waarop een bespreking volgde. De heer J. Scher penisse uit Sint Annaland bracht dank aan ds Kolijn voor hetgeen hij op de ring ook in dit opzicht had willen doen en bood hem een boekenbon aan Hst scheidende medelid werd ps. 121 4 toegezongen. Een twrede inleiding was er van de heer Van de Rhee uit Dinteloord uit Openba ringen 2:13. Na slotzang en collecte ein digde de heer Scherpenisse met dankgebed BEJAARDENBIJEENKOMST Onder leiding van mevrouw van Doorn werd woensdagmiddag een bejaardenbij- eenkomst gehouden waarvoor goede belang- steling was. Leden van de vrouwenvereni gingen voerden enkele stukjes en mevr. Klost las Zeeuwse schetsjes. Een vrolijke middag JAARVERGADERING MANNENVERENIGING Onder leiding van ds C. Mulder werd in de hervormde consistorie de jaarverga dering gehouden van de manrienvereoi- ging „Soli Deo Gloria" Er was vorig Jaar 34 kser vergaderd. De vereniging telt 14 leden nadat één lid kwam te overlijden en 2 nieuwe werden ingeschreven. Ds Mulder en de hser C. M. Geuze hielden een inleiding .Ouderling Overbeeke sprak namens de Geref. Kerk. terwijl er ook felicitaties waren uit Scherpenisse en Dinteloord JAARVERGADERING NCAB De onder leiding van-voorzitter" A. van Tiggele gehouden jaarvergadering van de Ned. C'nr. Agrarische Bedrijfïb'ond werd bijgewoond door- h'oofdbesturdef Minnaars en enkele afgevaardigden van zusterafdelin- gen. De heer Minnaard sprak Over afslui ting van contracten, loonsverhoging," ar beidstijdverkorting .diploma-toeslagen, oogsttoeslag enz NCVB Onder leiding van mevr. Nieuwkerk-MuJ hield de NCVB afdeling Poortvliet haar dertiende jaarvergadering. Er waren jaarverslagen en schetsjes in Zeeuws dialekt. Men kon naar de naam van een pop raden en er was nog een andere verloting dat f 150.opleverde. Dit bedrag wordt aan de Barthimeus stich ting geschonken. De volgende vergadering is 1 maart .Dan spreekt mevr. Nagelker- ke over „De moeilijkheden der ouder wor dende vrouw". 50 JARIG HUWELIJK Vrijdag a.s. hoopt Ds L. Gebraad en echtgenote hun 50 jarige huwelijksdag te herdenken .tevens wordt het dan 12J^ jaar dat hij als predikant in St .Philipsland werkzaam is Vrijdagavond zal hij om kwart over 7 een rede houden in hat kerkgebouw waarna gelegenheid wordt gegeven Ds en zijn vrouw te feliciteren UITVOERING „CRESCENDO" De Christ:lijk Gemengde Zangvereniging „Crescendo" hield het afgelopen weekend een geslaagde zanguitvoering in „Ons Dorpshuis" onder leiding van haar dirigent de heer Jac. Moerland. Naast de gewone vierstemmige stukken I. werden één dubbel- kwartet en twee solonummers ten gehore gebracht "i -y VEILINGEN SINT ANNALAND 25 febr. geen uienveiling SINT MAARTENSDIJK 25 febr. uien opw. kl I 21.56 II 14.75 drielingen I 12.picklers 16.stek 1.50 aanvoer 37 ton. PAK EVEN UW ZAKBOEKJE THOLEN 27 febr. Ouderavond huishoudschool 26 maart Beroepenvoorlichting huishoud school OUD VOSSEMEER 28 febr. Feestavond voetbalvereniging SINT ANNALAND 6 maart jaarvergadering WHS SINT PHILIPSLAND 7 maart Ontspanningsavond Volksonderwijs BERGEN OP ZOOM Luxor do, vr, zat 8 uur zo 4 en 8 uur Spartacus zo 2 uur Tobroek Roxy do vr 8 uur zat 6.45 en 9 uur zo 4.30, 6.45 en 9 uur Funeste Meisjes 14 jaar ma di wo 8 uur Liftsters 18 jaar zat 23.30 uur Liefdesspel in Finland 18 jaar zo 2.30 uur Winnetou en de Desperado's 14 jaar Bij de Fa. VERJAAL behoeft U geen B.T.W. te betalen bij aan koop van een Zanussi koelkast. Geen onnuttige prijsverhoging door de B.T.W. maar e?n zeer nut tige prijsverlaging door Fa. Verjaal. Deze actie is geldig gedurende de maand maart. Profiteer nu van deze unieke prijsverlaging 12% korting bij aankoop van een Zanussi koelkast! Naast onze unieke actie op koelkasten is zeer zeker onze zo lang de voorraad strekt actie op Siemens en Constructa halfautomaten WK 42. Verkoopprijs 1.030,Alleen bij ons 798,—. Alle vooraanstaande fabrikaten wasautomaten tegen een hoge kor ting of inruilbedrag zoals b.v. Erres, Siwa, AEG, Zanussi, enz. Reparaties door eigen Technische Dienst. f Molendijk 3 - 4 Sint-Maartensdijk Telefoon 01666 - 315 Llientelers, Phytosol voor zaadontsmetting. Vraagt inlichtingen bij: Joh. Overbeeke, Sint - Annaland, Tel 01665-316, depot bestrij dingsmiddelen. TE KOOP een tweepersoons ledikant met spiraal en drie delig bed. Raadhuisstraat 28, Tel. 477. Oud-Vossemeer. Cafetaria 't Eiland: Kip van het spit; Saté met pindasaus. Huub Bocxe. TE KOOP: een 3 plaats Etna elec. fornuis. Kon. Wilhelmina- straat 32, Tholen. Gevraagd: Een werkster voor een morgen in de week. Inlich tingen: P. J. Moormans, Sint- Maartensdijk, Tel. 01666-765. TE KOOP: Complete Marknn electrische trein, 1.10 lang, in goede staat. M. Steyn, Delden- sestraat 9, Sint-Philipsland. TE KOOP: nog enkele kana ries, in de kleuren Roodbrons en brons. Te bevrag. P. v. d. Driel, Brugstraat 4, Tholen. Cafetaria 't' Eiland: Vers ijs sorbets, Jamin ijs. Huub Bocxe.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 2