Turnen om de Delta-beker in Sint-Annalandse sporthal Gebruikte wagens met garantie, keuring Govers n.v. B Kan het via burgerzinlening Een beroep op de bevolking geldlening tegen 6 3/4 pCt. Brabant wil wèl, Zeeland niét helpen met aardgas Hoe de Thoolse raad over de begroting dacht Raadsverslag Sint-Philipsland Vlissiogen nam het trofee mee Liza de Wit van Wik werd derde PREDIKBEURTEN is evenwel samenwerking, ook op Tholen. We zijn als KVP greep hier niet zo groot, we zijn in feite aangewezen op onze part ners. U bereikt al veel, nu de CHU wel een gesprek wil voeren. D; CHU doet dit niet omdat bet voor haar zo hard nodig is bij een eventuele herindeling, maar zal het ook zien in het landelijk geheel. Drs Dusarduijn spoorde tenslotte dan ook aan met de CHU te gaan praten. Aan deze suggestie werd door de vergade ring geen afbreuk meer gedaan, waarmee een uitvoerig besproken onderdeel van deze vergadering, waaraan ook wij hierboven de nodige aandacht hebben geschonken, werd afgesloten. VOSSEMEERSE PLANNING De Vosmeerse wethouder De Leeuw gaf daarna een overzicht van het gevoerde ge meentelijk beleid met daarbij de KVP inbreng en lanceerde tevens nog enkéle plannen, voor de toekomstige ontwikkeling van de ge meente. Dankbaar was zijn herinnering aan het v^.rk van wijlen burgemeester Vercluijs en grote waardering had dhr. de Leeuw voor het werk van de loco-burgemeester A. M. 'Van Engelen. Het verheugde hem daarbij, dat was besloten tot over de her indeling was beslist, de heer Van Engelen als wnd burgemeester te benoemen, zo als hem dezer dagen ter ore was gekomen. Hij gaf hierna een opsomming van dat gene wat het afgelopen jaar tot stand kwam in de gemeente, het overigens betreu rend dat er niet meer snelheid zit in reali sering van de lagere scholen, iets waarvan men overigens het gemeentebestuur geen ver wijt kan maken. Er is daartoe thans geen financieringsmo- gelijkheid aanwezig, tor kwamen 24 woning wet -on 12 bejaardenwoningen tot stand. PROTEST TEGEN VERDELING De heer De Leeuw meende wel een pro test te moeten laten horen tegen de wo ningtoewijzing door het provinciaal bestur. Wanneer dan van alle kanten wordt ge roepen, dat Tholen woongebied moet wor- j den, wanneer men dan een wachtlijst heeft zoals ook Oud Vossemeer, waarom blijft men dan verstoken van enig contingent? j Krijgen de hardste schreeuwers hier ook weer h:t meest gedaan? Een lichtpunt is nog ,dat in de bejaardenbouwstroom wel- licht neg dit jaar 17 bejaardenwoningen :n Oud Vossemeer worden gebouwd. De huis slachtingsresolutie haalde het bij gede puteerden nbt". zo vervolgde dhr. de Leeuw zijn verslag, de straatverlichting zal verder worden verbeterd en een bankinstelling krijgt hier een definitieve vestiging. Een dorpshu'.sstichting kwam van de grond en wellicht kan er deze zomer nog aardgas in de gemeente komen. Overlegd wordt, eventueel met andere gemeenten ,om te ke rnen tot een instruktiebad. terwijl we de Oud Vossemeerse molen graag behouden zien, Vergevorderde plannen zijn er met betrekking tot een ijsbaan .terwijl er seri euze gedachten zijn om een nieuw hoofd sportveld aan te leggen. Het open bejaarden- werk start per 1 maart in de gemeente, mede een verbetering van de leefbaarheid, zo besloot chr. de Leeuw zijn overzicht. BLIJ MET GESPREK VAN „ACHTTIEN" De Zeeuwse KVP voorzitter Lockefeer hield een kort praatje op het organisato rische vlak. Hij was verheugd over het ook in Zeeland op gang gekomen gesprek met de „achttien'. In de Zeeuwse staten is er bij de confessionele drie goede samen werking. Nu wil dat niet zeggen, dat men bij de eerstkomende verkiezingen met één lijst zal uitkomen. De vraag mag trouwens word'cn gesteld of dat wel verstandig zou zijn. Maar we zullen als crie waarschijnlijk tevoren openkaart spelen ,wat de kiezers kunnen verwachten en wat de kiezers moe ten weten. We zijn blij met de aktivitei- ten van KVP jongeren, vervolgde dhr. Loc- kefeer. Na de radicale zuivering kunnen we de toekomst met optimisme tegemoet zien. Het geel geworden omslag van de provinciale verkiezingen krijgt een nieuw kaft, zo be loofde dhr. Lockefeer, die- stelde dat de PVDA momenteel groter moeilijkheden heeft dan er bij de KVP ooit zijn geweest en ten slotte zijn bewondering uitte voor de manier, waarop in deze streek de democratie wordt bedreven, zoals uit deze bijeenkomst weer eens duidelijk wordt. Vanuit de vergadering werd opgemerkt, dat de KVP Zeeland in haar wensprogram- ma het eiland Tholen (nog) niet heeft ge noemd. De heer Lockefeer verzekerde, dat ook daaraan op de eerstvolgende vergadering aandacht geschonken zou worden. SNEEUW GESMOLTEN Drs Dusarduijn zei in zijn praatje, dat niet alleen in Oud-Vossemeer het weer heel an ders is dan de gladde wegen tijdens de vorig jaar gehouden Staterikring-vergadering, maar dat ook in landelijk opzicht de politieke om standigheden behoorlijk zijn veranderd. De sneeuw is gesmolten en het KVP wegdek is weer goed berijdbaar. Het kabinet De Jong I demonstreert geen paniekvoetbal. Wanneer men gehoor zou hebben gegeven aan de op positie, die een jaar geleden ver boven de kracht van de rijksbegroting voor de werk lozen wilden investeren, dan zou thans de economische situatie er heel anders uitzien. Er zijn nu geen werklozen en er is vorig jaar precies gedaan wat mogelijk en nodig was. Ondanks het feit, dat een oppositie partij zich altijd kan afzetten, zag spreker het voor de PVDA niet zo rooskleurig in voor de volgende verkiezingen. Financiering Inruil KEUZE UIT ALLE TYPEN VW van 1.500,— ƒ5.000,— FORD - FIAT - SIMCA - OPEL van ƒ2,350,— ƒ5.475,— Wouwseweg 120 Tel. 01640 - 38 55 Bergen op Zoom Ook zaterdags Roosevéltlaan Bergen op Zoom. (adv. ing. med.) SAMENVOEGING Tijdens de na het korte praatje van het Tweede Kamerlid gevoerde discussie voerde j een mogelijke herindeling van gemeenten op Tholen de hoofdrol. Definitief is er niets na ders over bekend, zo meldde drs Dusarduijn, maar liet betekent evenmin dat de Thooise zaak op de lange baan wordt geschoven. Hij wees erop, hoe men meer en meer consta teerde, dat het op Tholen toch minder een voudig ligt. dan eerst was gedacht en van- t daar ook reeds het voorstel van Beek-Bode en Schakel het als een soort proef op Tho len te proberen met bestuursraden. Zelfs als het voorstel tot één gemeente zou worden 1 aangenomen, dan meende spreker toch, dat het voorst: 1 beslist geen onverdeelde instem ming zou krijgen. Overigens wist de verga- j dering hem niet te bewegen nu reeds zijn standpunt in dat opzicht prijs te geven. Menig lid herhaalde, dat niemand nog ooit niet overtuigende argumenten is gekomen, die een herindeling rechtvaardigen. Hoe haalt men groter bestuurskracht uit eon wel licht onderling groter verdeeld Tholen dan coit tevoren. Hoe durft men het Reimers- waalplan als motief te noemen, terwijl juist gedeputeerden, die het herindelingsinitatief namen en kortgeleden ook nog minister Bak ker spreken over 1990 als een Reimerswaal- - realisering, zodat het ook nog wel 2000 zal worden. En wat kunnen we er wel bij ver liezen Voor op Tholen wenende katho lieken wellicht beperkingen, inplaats van ver beteringen .voor een gemeente Oud-Vosse meer. financieel gezond, opgaan in een gro ter armoe. I 'Ti' I Ja, er kwam ook nog wel een ander ge luid, van een aanwezige KVP-er, die wel voor een Thoolse gemeente voelde ,maar het gros zag er zeker geen heil in. Drs Dusarduijn verklaarde, dat men vanuit Tho len in elk geval de zaak behoorlijk in be weging heeft gebracht, zoals thans ook nog gebeurt in Zuid-Beveland en Zeeuws Vlaan deren. Hij vond het een rechtvaardige zaak van een tegenstander om tot het laatst te vechtenmaar dan wellicht voor een hopeloze zaak", zo luidde een aanvul ling hierop uit de zaal. De levendige discus- sie meest door de voorzitter worden afge- broken vanwege het gevorderd uur. Het woord van dank tot inleiders en aanwezigen veor deze levendige vergadering was uiter aard niet misplaatst. Op de dinsdagavond te Sint-Philipsland gehouden openbare raadsvergadering was de heer A. A .Rijstenbil wegens ziekte verhin derd. Bij de ingekomen stukken was er een verzoek van het Groene kruis om verhoging van de subsidie over 1968, Er was een ge meentelijke toezegging van 4000,maar daarmee blijft er een ongedekt tekort over, voornamelijk vanwege hogere onderhouds kosten. Gevraagd wordt daarom de subsidie tot 5126.70 te verhogen De heer L. den Engelsman (s.g.p.) con stateert cat 5126,niet weinig is, maar h:t gaat hier toch om een belang, waarbij alle inwoners zijn betrokken, van daar dat hij er ook zijn goedkeuring aan wil geven. Zo denken ook de andere leden er - stil zwijgend - over. Een hamerstuk wordt vrijwel het voorstel om een geldlening van ƒ420.000,aan te gaan met de Raiffeisenbank ter plaatse tegen een rente van 6.614% en een looptijd van 20 jaar De heer J. Verwijs (vrije lijst) informeert of dit rentepercentage steeds hetzelfde blijft, ongeacht een stijgende of dalende rentevoet. De voorzitter antwoordt bevestigend. Dat zou dan schadelijk kunnen zijn voor de ge meente, veronderstelt de heer Verwijs. Even goed ook voordelig bij een stijgende rente. kan het wederwoord van de voorzitter zijn. De bijzondere lagere school te Sint-Phi- lipsland krijgt voor 1969 een voorschot van 8404,gerekend naar 12717a leerling a 66,Voor vakonderwijs wordt er nog eens 5800,neergeteld. De bijzondere kleuterschool te Sint-Phi- lipsland krijgt 5817,50 en die in Anna Jacobapolder ƒ2370,75. Dat eveneens vcor 1969. Voor 1968 is er de definitieve vergoeding voor da kleuterscholen. In Sipt-Philipsland gaan er 68 leerlingen op school en in Anna Jacobapolder was het gemiddelde 23,7 leer ling. In het dorp kan het bestuur nog ƒ143,50 tegemoet zien, maar in de polder moet er 42.50 terugkomen. AARDGAS Vcor de tien punten tellende agenda waren ook maar goed tien minuten nodig. Tenslotte viel er nog een schriftelijke vraag te beant woorden van raadslid Varwijs. Die had ge- informaerd of het b.en w. bekend is. dat er wellicht nog dit jaar aardgasaanleg komt in Nieuw-Vossemeer en of het niet een voor delige manier voor Sint-Philipsland zcu zijn via Noord-Brabant op het aardgasnet aan te sluiten. Zo ja, willen b. en w. daartoe stap pen ondernemen door zich in verbinding te stellen met de Brabantse instanties en het welslagen van die bespreking bevorderen. HULDE AAN BRABANT De voorzitter antwoordda hierop, dat b. en w. terzake al lang diligent zijn. En daarom is het college ook volledig op de hoogte van de gehele aardgasgang in Ncord-Brabant. Reeds in 1966 en ook in 1967 zijn er met Brabantse buurtgemeenten hierover al be sprekingen geweest. West-Brabant is wel genegen om Sint-Philipsland in de aardgas voorziening op te nemen, maar vraagt in de aanlegkosten een bijdrage van de Zegam. Die Zegam is ook bekend met onze en de Brabantse plannen en in een laatste brief aan gedeputeerde staten van Zeeland heeft men er nog op aangedrongen deze in feite voor alle partijen meest voordelige oplos sing te willen goedkeuren door de gevraagde bijdrage te verlenen. Anders zou men immers met een dure aan leg zitten, hetzij viS Schouwen, hetzij via het eiland Tholen, zeker met het oog op het Schelde-Rijnkanaal. Burgemeester van Vel- zen bracht hulde aan de Brabantse gemeen ten, die Sint-Philipsland direct bij deze zaak hebben willen betrekken, maar het Zeeuws provinciaal bestuur weigert in deze medewer king te verlenen. En dat betekent, dat we er verder niet over behoeven te praten, meent de voorzitter. Een schrale troost, denken de raadsleden, maar ze zeggen het niet. Daar om kon de voorzitter al tot sluiting overgaan nog eer de koffie op tafel stond. Om te beginnen vond de begrotingscom- inisie .bestaande uit vrijwel alle raadsleden het prettig, dat er een sluitende begroting was. Verder waren allen dankbaar voor de uitvoerige begeleidingsbrief. De commisie wil wel graag van de ad ministratieve beslommering af van de erf pachtperceeltjes. Verkopen maar Met het college is de raad het eens, dat voorrang meet worden verkend bij de kapi taalsobjecten aan uitbreiding begraafplaats en bouw aula, bouwrijpmaken gronden be stemmingsplan Dalempolder I, sanering en reconstructie „Verbrande Vate" en verbete ring verschillende straten. Om te beginnen althans. Verder wordt ook hoge urgentie verleend aan uitbreiding van het sportter rein. zelfs dusdanig, dat de commissie zich heeft afgevraagd ot het niet te bereiken is via eon garandering door de voetbalvereniging van een zeker percentage cf door een bur gerij-geldlening. B. en w. menen - en daarbij kon de raad zich tijdens de begrotingsbehandeling aan sluiten - dat men dat ook kon proberen voor de eerste urgente objecten, t.w. bouw aula en uitbreiding begraafplaats. Is de bevolking daartoe bereid? Deze vraag werd over de hcofden van de raadsleden buiten de raad huismuren gericht tot de burgerij. De con crete vraag van b. en w. (en ook wel van de raad) was: „Mogen we u vragen burgerij, c.ii de gemeente geld te lenen voor dit spe ciale doel: aula en begraafplaats. Met een rente ,die maar een J4 lager ligt dan bij de Bank van Nederlandse gemeenten en met een looptijd van 10 jaar? De schets van een mooi aula-plan ligt op de secretarie voor ieder ter inzage. Aan dit verzoek deed de opmerking van de heer J. M. Berrevoets (alg. belang) geen afbreuk, toen hij zei s „mag ik nog eens op de algemene begraaf plaats terugkomen? De voorzitter verklaarde ,dat er voor de bouw van de aula 80.000,nodig is en voor uitbreiding van de begraafplaats 142.000.—. In totaal 220.000,—. Denkt u ook niet, dat plaatselijke banken en parti culieren zo'n bedrag (je) wel bij elkaar fik sen tegen het genoemde rentepercentage? De voorzitter van de raad en de leden eveneens, hoopten van wel. En het sportterrein dan. zo informeerde de heer D. J. van de Velde (alg. bel.). Daartoe zijn behalve budge taire ook fi nancieringsmiddelen nodig. Of er naast de aulabouw en begraafplaatsuitbreiding in 1969 nog ruimte zal zijn - in geld - voor uit breiding sportterrein, was vcor burgemeester J. E. van Boeijen nog een niet te beantwoor den vraag. Tenzij de burgerij - ze mag het er uitdrukkelijk bij vermelden - ook daarvoor gelden beschikbaar zou willen stellen. Hoe veel? Zo'n zestigduizend gulden graag. De heer A. te Pas (gem. belang) kreeg nog eens te horen, dat de aulabouw in elk geval voorkeur zou krijgen. De heer J. M. C. Ooms (k.v.p.) infor meerde of bij zo'n burgerzinlcning de rente standaard in die tien jaar op het vaste (oor spronkelijke) percentage blijft staan, wat de voorzitter bevestigend beantwoordde. En hoe staat het dan met de aflossing, in formeerde de c.h.u.er W. K. Quist. Dat wordt dan nog bekendgemaakt, ant woordde de voorzitter. Nou ja, het woord is nu aan de burgerij. Of de klein gesitueerde zelfstandige jonge man of jongedame al een (gezegelde)schuld bekentenis zal krijgen, wanneer ze spontaan eon gulden komen aanbieden, lijkt ons twij felachtig, maar voor een papiertje van dui zend, zal het gemeentebestuur het best de moeite waard vinden. Zegt het voort! Verder waren er heus niet veel spelde- prikken van de begrotingscommissie noch van de raad op deze begroting. Men wilde nog graag weten, wat er met het gesloten badhuis, vooral wat er met de verwarmingsketel gaat gebeuren en b. en w. antwoordden hierop dat de Zegam nog ge bruik maakt van enkele gebouwen van het vml. gasbedrijf. Straks krijgt de Zegam een nieuw gebouw op het industrieterrein en dan kan sloop volgen, (van de gashouder) Dan ook wordt de verwarmingsinstallatie ver kocht. Doe het maar wat vlugger, vindt dhr. Quist ten aanzien van het laatste, anders gaat de boel hard achteruit. De commissie vindt dat men bij de huidige woningnood de beste (voorsanering) aange kochte panden nog wel kan verhuren. Het zijn er een paar in de Doelweg. Toch wel jammer dat het wachtlokaal voor de bus niet aan de Ten Ankerweg kan komen, vindt onder andere de beer M. van der San-de (gem. belang). Al was het zelfs vijftig meter van de provinciale weg, zonder beschutting moeten wachten dat is niks. Als het regentvoor de meisjes van de huishoudschool (ze waren aanwezig) „Ja, maar het regent niet doorlopend", in- terumpeerde een collega (de heer v.d.Berge s.g.p.) aan de overzijde van de tafel. B. en w. willen liever het geld maar voor andere doeleinden gebruiken. Duidelijk ho pend op een droge zomer. Op een vraag over nieuwbouw algemene kleuterschool is het antwoord van b. en w„ dat nog niets positiefs kan worden mee gedeelde Het bedrag per leerling voor het open baar basis enderwijs wordt gesteld op 120,13 en voor de bijzondere scholen op f 84,67. Voer vakonderwijs aan de chr. mavo wordt over 1968 een bedrag van f 1177,32 toegekend, terwijl aan voorschot reeds f 1950,is betaald. Het schoolbe stuur zal f 772,68 terug moeten storten. De heer Bijl meent dat enkele aange brachte verkeersborden niet tijdig en duide lijk zijn waar te nemen, bijvoorbeeld bij het inrijden van de Dalemsestraat. Er blijkt daarover ook al contact met de rijkspolitie te zijn opgenomen. De heer Griep zag dat het stedebouwkun dig bureau nogal wat gaat kosten blijkens een wijziging in de begroting L968. Nu mo ge in dat opzicht de Centrale Dienst ook niet goedkoop zijn, maar kan het niet wat zuiniger aan? We zijn bizonder zuinig, luidt het antwoordt van de voorzitter. De heer Te Pas meent dat de gemeen te moet opdraaien voor de door brand aan een woonwagen toegebrachte schade. Men hoort er tegenwoordig nogal eens van. Zolang er geen duidelijk opzet in het spel is blijft de gemeente wellicht aanspra kelijk. Dat is inderdaad het geval. De heer Te Pas wijst er nog op hoe na aankoop gronden en schuur van dhr. Quist daar een gemeentelijke opslagplaats van is gemaakt. Dat kan niet helemaal zonder een wat rommelige boel, maar het moet toch ook weer geen rattenkwekerij worden. Is er al goedkeuring op aangekochte grond In de Dalempolder, informeert dhr. Ooms. Dat heeft hoge prioriteit, antwoordt de voorzitter, die de goedkeuring begin j maart toch wel verwacht. De heer Van. der Sande vindt dat men naast de goede sneeuwruimer eigenlijk ook I nog een goede zandveger zou moeten heb ben, want de gestrooide masa's zand ko men allemaal in het riool terecht. De voorzitter antwoordt dat men met alle gemeente op Tholen nog een bizonder grötè investering zou moeten doen, terwijl zo'n straatveger dan nog maar 2J/£ dag per week in gebruik zou zijn. Een oplossing kan zijn huur van éen zgn. straatschoon maakbedrijf. De heer Beerevoets vond de sneeuwruime- rij ook hoogst nuttig, mits men het van de rijbaan weer niet voor de voordeur van de mensen brengt. Hij informeert voorts of op een aanvrage van êen gedupeerde mos- - selkweker voor stichting kippefarm gunstig is beschikt. Daarop krijgt hij eén bevestigend antwoord. Tenslotte lost wethouder Jansen een'hem gegeven opdracht in door te verklaren, dat de Centrale Dienst, de houding van de ge meente ten aanzien van een salarisverhoging voor haar boekhouder ten sterkste afkeurt. En met deze nu eens van de andere kant afkomstige kritiek sluit de voorzitter deze begrotingsvergadering? De leden zouden ook wel graag een spe cificatie zien van de kosten, die de Centrale Dienst opslurpt Met inbegrip van de sneeuwhoop vcor de deur van dhr.Berrevoets AFSCHRIJVINGSBELEID De heer Te Pas zocht het wat hogerop dan een sneeuwhoop en informeerde naar de afschrijvingspolitiek van de gemeente. Of wordt dat opgelegd van hogere overheids- instanties? Dit laatste is het geval, zo bleek uit het antwoord van de voorzitter, zeker ten aanzien van het maximale. In het alge meen wordt de afschrijving aangepast aan de mogelijkheden. Die liggen meestal op wat langere termijn. De heer D. J. van de Velde vend naast de bouw van een aula stichting van meer dere k|eedgd|egenheid op liet sportveld eveneens van belang. De heer Bijl (c.h.u.) was enigermate ontstemd, dat b en w bestemmingsplannen zonder meer zouden doorsturen naar de be voegde instanties, zodat men later als raad na zoveel gemaakte kosten nauwelijks meer nee kon zeggen. Maar zo is het niet, zei de voorzitter, we hebben ook nog ze-iets als een commissie ruimtelijke ordening, waar u ock zitting in hebt. Daar weet ik niets van, interumpeerde de heer .Bijl. Het bleek dat zijn fractiegenoot in dit opzicht in gebreke was gebleven mededeling te doen Dit alles gaat er dan zo maar even tus sendoor. Maar ondertussen kreeg de muziekvereni ging „Concordia' een hogere subsidie. Dat was ook cp voorstel van de begrotingscom missie. Een andere subsidie - discussie ontstond rond het Humanistisch Thuisfront. Dhr. Berrevoets was er ook voor aan deze in stelling evengoed als aan de chr. militai re tehuizen subsidie te verlenen. Waarom die anderen wel .vroeg dhr. Berrevoets. Is er iets tegen het Hum. Thuisfront ,dat past ons toch niet. Dat vend dhr ,D. J. van de Velde toch ook wel. Als we kri tiek hebben op de landen achter het IJze ren Gordijn, dat men daar elke chr. orga nisatie wil weren, waarom zouden wij dan hier hetzelfde doen met een niet-chr. stich ting Wethouder H. Jansen (a.r.) verklaarde er de behoefte niet van in te zien. Het ging hem helemaal niet om discriminatie, noch minder om vijandschap .maar zuiver om de noodzaak. Maar waarom dan anderen wel, hield de heer Berrevoets hardnekkig aan. Ten slotte haalde het voorstel Berrevoets het niet. Het werd alleen gesteund door de heren D. J. v. d. Velde fe Pas en M. v. d. San- de. De andere 7 waren tegen. Dan ik ook aantekening dat ik tegen de subsidie ben voor de andere militaire tehuizen .vulde dhr. Berrevoets wraakzuchtig aan. De heer Berrevoets stelde ten aanzien van voor sanering aangekochte woningen dat men ze toch beter maar zo snel mo gelijk kon afbreken. Het gebeurt niet zo vaak, dat ik het met dhr. Berrevoets eens ben, maar nu dan toch wel, vulde de heer Te Pas aan. We hebben in onze tijd toch wel allemaal recht op goed wonen, daar om is het beter maar radicaal te saneren inplaats van nog weer is te gaan verhu ren, dat is niet de oplossing. j De voorzitter is het daarmee in het al gemeen ook wel eens. maar hier gaat het om een paar woningen in de Doelweg, die nog behoorlijk zijn en omdat daar toch nog niet alles kan worden afgebroken. j De heer Ooms vindt, dat men ze ook nog maar moet gebruiken, wanneer de sanering daar toch nog een paar jaar aanloopt. Het gaat hier inderdaad om een paar nog be hoorlijke woningen. De voorzitter stelt dat men twee dingen kan doen: direct na aankoop slopen, waar door het duidelijk wordt, dat je daar inder daad aan het saneren bent of wachten tot de gehele straat gelijk kan, wat veel meer tijd vergt. De heer Ooms informeert of de gemeente het zich financieel nog kan per mitteren met aankopen van woningen ver- 1 der te gaan voor sanering. De voorzitter antwoordt dat men daarover beneden de f 25.000,zelf over kan beschikken, daar- boven hangt het af van goedkeuring g.s. dus van vaste financieringsmiddelen. Wethouder Jansen vindt dat men met de huidige woningschaarste nog wat moet laveren met de woningen, al moeten het geen krotten zijn, die men aan gegadigden verhuurt. Ten aanzien van de paar woningen in de Doelweg kan de raad ermee instem men, dat ze nog enige tijd worden ver huurd. I Daarmee is de begrotingsbehandeling dan wel afgewerkt. Ze krijgt de algemene instemming van de raad en in dit opzicht kan men dus weer tien maanden vooruit. De verkoop van ongeveer 18 m2 grond aan de Molenvlietsedijk voor A. van Zet ten is door g.s. goedgekeurd. I De vergoeding 1968 voor de chr. mavo werd bepaald op f 20.223,04 waarvan f 8412,71 aan voorschot is ontvangen en de school daarom nog f 1810,33 te goed heeft. - -i Vier deelnemende ploegen, elk van zes meisjes in de leeftijd tussen tien en twaalf jaar kampten zaterdag in de Sint-Anna landse sporthal om de Delta-beker. Triomfator werd VTV uit Vlissingen met 153.45 punt. Ook in het individuele klasse ment kwamen de Vlissingse deelneemsters het beste van de brug. Tweede bij de groepen werd Deltasport uit Zierikzee met 151.60 punten, de derde prijs ging naar V/IK Sint-Annaland met 144.90. terwijl Volharding uit Goes hekken sluiter werd met 142.60 punt. De jury bestond uit turnleidsters en be stuurders van de deelnemende verenigingen en vanuit Bergen op Zoom. De algehele leiding was in handen van de WIK-voor- zitter J. C. Moerland. De ZEBRA-kring-voorzitter H. A. Osse- waarde uit Yerseke, die de prijzen uitreikte, wees er op. dat nog meer initiatieven door de afdelingen genomen moeten worden tot gezamelijke wedstrijd-organisatie. Men leunt nog teveel op aktiviteiten van het ZEBRA-- kringbestuur. Naarmate het programma vorderde op brug, evcnwichtsbalk, mat en paard werd duidelijk ,dat de Vlissingse ploeg - volgens onze prognose - de beste papieren had. Indi vidueel was er echter nogal wat spanning, maar ook hierbij gooide Vlissingen de mee ste ogen. De individuele uitslag was: 1 Anja van der Sande, Vlissingen 33.60p. 2 Suzie Grootjans, Vlissing'en 32.45 3 Liza de Wit, Sint-Annaland 31.60 4 Cora Hoogstraten, Zierikzee 30.80 5 Anke Hoogstraten, Zierikzee 30.55 6 Tinie Kosters, Zierikzee 30.50 7 Mattie Korstanje, Goes 30.30 8 Anja Sinke, Goes 30.25 9 Lilian Verduyn, Vlissingen 30.20 10 Anneke Lagrouw, Zierikzee 30.20 Naast de wisselbeker waren er voor drie individuele winnaars medailles beschikbaar. De bijna tienjarige Liza de Wit van WIK-Sint-Annaland was de beste uit de streek en haalde zaterdag de derde plaats bij de Delta-cupwedstrijden. zondag 2 maart 1969 THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 uur dhr. Z. H. de Groot, Amsterdam 3 uur dhr. Z. H. de Groot in beide diensten extra kollekte voor het bouwfonds. Geref. Kerk 10 uur ds P. Torenbeek, A. J. Polder 5 uur ds H. Torenbeek, Vroomshoop Geref. Gemesnt 10 ,2.30 en 6.30 uur leesdienst donderdag 6 maart 7.00 uur ds A. Kok, Poortvliet Chr. Geref. Kerk 10 uur leesdienst 6.30 uur ds Westering, Kerkwerve Ned. Prot. Bond 10.30 uur drs M. Roos, Voorburg Herv. Ver. Kerkelijk Leven 5uur ds K. M. Vogel ,St. Maartensdijk (bidstond voor gewas) OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds D. Heikoop 6.30 uur ds G. J. Voortman Geref. Kerk 10 uur ds P. van Dijk verk. ambtsdragers 3uur ds A. G. van der Stoel. Bergen op Zoom Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds Westerink, Kerkwerve 6.30 uur leesdienst Geref. Gem. in Ned. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst R.K. Kerk zaterdag 1 maart 7 uur H. Mis zondag 2 maart 8 en 10 uur H. Mis SINT-ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds J. M. de Raad 6 uur ds J. M. de Raad bediening H. Doop Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur kand. L. Blok. Zeist Geref. Gemeente in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdiens t STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds G. Voortman 6 uur ds D. Heikoop Oud Geref. Gemeente 9.30 en 6 uur ds J. van Prooijen 2 uur leesdienst SINT-MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds J. Catsburg 6.30 uur ds J. Gatsburg deurkollekte ziekenfonds a X woensdag 5 maart 7.30 uur ds J. Catsburg bijbellezing donderdag 6 maart 3-3.30 uur ds J. Catsburg mizdagwijding Oud Ger. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Herv. Kapel 10 en 7 uur ds K. M. Vogel SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds P. Kolijn 2.30 uur ds P. Kolijn Afscheidsdienst extra kollekte kerkvoogdij Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6.30 uur leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds C. Mulder 6 uur ds C. Mulder Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds A. K. Krabbe Den Haag Geref. Gemeente 10 en 6 uur ds Kok 2 uur leesdienst SINT-PHILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds M. van der Linden 6.30 uur ds M. van- der Linden Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur ds L. Gebraad ANNA-JACOBA-POLDER Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds P. Torenbeek

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 10