I 1 I Goede omzet Bloembollenvelllng H.B.G. Voor Postduiven- liefhebbers G. Heijboer UITVOERING „EUTERPE" N.V. Provinciale Zeeuwse Elektriciteits-Maatschappij JONGE H.T.S.-ers N.V, GEBR. GOEDHART IܧEIMzA SPIERINKJES een schuil woning LEERLING-VERPLEGENDEN Studieclub Vollegrondstoioders Iijdcrs(sters Jos Kooien week-end huizer boerderijtjes grond op het eiland Tholen het woonhuis fa. C. Dieiemar hulp la. J. Flink meisje V. Oost woonhuis blijkt uit minder aanmeldingen voor de la gere en middelbare vakscholen. EXPORT FAALT De export haeft dit jaar meer bloembol len geëxporteerd maar het bedrag is vele miljoenen guldens lager, terwijl de kosten met zeker 3 a 4 gestegen zijn. De enige manier cm tot een betere, te vens vaste prijsvorming te komen, aldus de heer Segers ,is dat alle kwekers zich aaneensluiten in een telersorganisatie, waar bij men zijn produkten over deze coöperatie verkoopt. Alleen zal de structuur van het bestuur in die zin moeten worden gewijzigd dat een ledenraad tussen veilingbestuur en kwekers fungeert. Deze ledenraad dient qua samenstelling en geografisch geheel van de teelt te vertegenwoordigen. De bond van Bloembollenhandelaren, de organisatie der exporteurs heeft zich posi tief opgesteld, Ook de export heeft belang bij een stabiel prijsniveau De buitenlandse afnemer zo verklaarde men daar heeft terdege belangstelling voor het artikel bloembollen, maar is alleen bang dat zijn concurrent ze goedkoper inkoopt dan hijzelf. TELERSVERENIGING OPGERICHT Inmiddels is op 12 december de „Gladio- lentelers Vereniging Nederland" (niet te verwarren met de vaktechnische organisatie der Nederlandse Gladiolusvereniging) op gericht. De vereniging wordt bestuurd door een bestuur benoemd door een ledenraad die wordt gevormd door gladiolenkwekers uit alle teeltgebieden. Wanneer een zo groot mogelijk aantal kwekers zich aansluit, kan het aanbod wor den gebundeld en kan via de vereniging worden verkocht Het bestuur stelt de prijzen vast, een mi nimumprijs (beneden kostprijs) en een over nameregeling voor gladiolen per soort ALLE GLADIOLENKWEKERS Het ligt in de bedoeling ook de teelt oppervlakte te reguleren en richtlijnen aan te geven betreffende het sortiment. De vereniging wil niet zelf gaan exporte ren wel wil men nauwe contacten onderhou den met de gladiolenexporteurs verenigd in de Bond van Bloembollenhandelaren, om gezamenlijk zowel prijszetting als sortiments keus te kunnen bepalen. Voor verkoop .administratie en registra tie zal samenwerking worden gezocht met de bloembollen veiling en. Van de appara tuur kan daarvoor gebruik worden gemaakt Het bestuur spreekt de verwachting uit, dat alle gladiolenkwekers in Néderland zich zullen aansluiten. In de komende maanden zal een aantal voorlichtingsvergaderingen informatie en toe lichting worden gegeven. Het oprichtings comité dat vervangen zal worden door een uit de leden via de le denraad gekozen bestuur, bestaat uit de heren: A. Neele, Sirjansland (voorzitter): H. J. Goudzwaard Dreischor (secretaris): H. Stouten. C. Bolle en J .van Gelder (Schou wen - Duiveland) M .van Driel en L. Arendsman (Goeree-Overflakkee) P. Paape en A. J. Duvzer (Tholen) H. Verburg (Zuid Beveland) D. van Es (West-Brabant) en O. Faber (Friesland). In de jaarlijkse ledenvergadering der Co- operatieve Bloembollenveiling vereniging „H.B.G." te Lisse kon voorzitter G. C. Tromp Rzn., mededelen dat, ondanks het moeilijke jaar en de lage prijzen over het boekbaar 1967-68 een omzet was behaald van 75 miljoen gulden ,wat t.o.v. het vo rige boekjaar een stijging van f 12.7 mil joen (18%) betekent De omzet van de Vrije Bloemenveiling bedroeg f 2.8 miljoen. Als tegoedschrijving en rentevergoeding werd aan de leden het recordbedrag van f 200.000,uitgekaerd. De heer A. Frijlink werd bij enkele can- didaatstelllng tot commissaris herkozen. Directeur P. S. van Leeuwen deelde mede dat het fustvraagstuk .niet alleen voor HU. G. maar voor alle veilingen zo kostbaar wordt ,dat men overweegt voor het ko mende seizoen een nieuwe regeling (waar schijnlijk daghuur)' In te Stellen. Naar een nieuw soort fust ter vervanging van de manden wórdt nog steeds gezocht Als het tot vervanging komt (zal dit in het begin grote investeringen vergen. De vergadering geeft haar fiat aan het voor stel, het resterende gedeelte van het ter rein aan de Gladiolenstraat (plm. 6500 m2) te bebouwen De nieuwe hal die hier gaat verrijzen, zal niet alleen het gebrek aan ruimte voor de bloembollenveiling moeten onheffen, maar ook onderdak verlenen aan de bloe menveiling waartoe 'n nieuwe mljnzaal, kan toor, kantine en pakruimte daarin zullen worden ondergebracht De twee jaar geleden opgezette bloemen veiling was tot nu toe min of meer provi sorisch ondergebracht in de Darwinhal. D^ kosten voor dit project zullen exclu sief de inrichting f 1.3 miljoen bedragen. Medegedeeld werd dat H.B.G de bloem- bollenschuur toebehorende aan de veiling Stiens in de gemeente Leeuwarderadeel heeft overgenomen, alsmede de aandelen in de N.V. Sierex. Nu ongeveer geheel postduivenhoudend Nederland tentoonstellingen organiseerde of op het punt staat dat te doen ,wil ik het daarover nog even hebben. Is het inderdaad nuttig en leerzaam Ongetwijfeld indien aan enkele voorwaarden wordt voldaan. Dit hangt onder meer af van de samen stelling tentoonstellingscommissie. Verder een grote van goed daglicht voorziene ruim te, zodat de keurmeester de vogels goed kan bekijken. In de derde plaats moeten de loopbanen tussen de kooien zo ruim mogelijk zijn. Geen bietenhoop van maken. De keurlabels volledig invullen, vooral ook het onderste regeltje met opmerkingen, zo als goed vliegtype of prima vlieg type of ook de fouten, die een handicap kunnen zijn voor het vliegen.. Slechte verzorging .bij voorbeeld pennen vol bloed, luizen, droog van pluim enz. Tegenwoordig is het met de meeste keuringen zo, dat alles om de 90 punten draait. Het is zelfs gebeurd dat er Ln een klas van 15 prijzen twoalf met 90 punten waren. Dan wordt het een lo ting voor de eerste prijs. Dat kan voor de inzenders geen voldoening geven. eHt kunnen best allemaal goede zijn, maar na tuurlijk is er wel ergens wat verschil Het kan wel eens voorkomen, dat het betere en beste er nauwelijks uit te halen valt, zo dat er een enkelh.g is met een gelijk aantal punten, maar dat moet toch meer uitzonde ring zijn dan regel. De opmerking als vlieg- duig moet in het oog van de keurmees- de doorslag geven in de prijzen. De punten labels moeten de inzenders bewaren en kun nen later aan de hand van de prestaties van de betrokken vogel worden vergele ken. Ook ben ik voorstander van een of meer attrakties naast de tentoonstelling, in dien er althans ruimte voor in de zaal aan wezig is. Ik doel op een verloting, bonnen van Jonge duiven ,een vrolijk rad met mooie prijzen. Dan is het ook voor niet duiven- houders een trekpleister en wie weet wat er weer uit groeit. Het gezin kan er mede door aan zijn trek komen Liefhebbers, vooral de Jongere liefheb bers aan de inzendingen voor tentoonstel ling moet weinig mankeren, al moet men zeker niet te gauw achterblijven Al doende leert men. Doe altijd mee, is het niet met veel dan maar met weinig. Een plezierige dag in het stille seizoen is ook wat waard Ik kom er nog wel op terug, wat ik als keurmeester ln 38 jaar zoal heb waarge nomen. Ondertussen zij nog vermeld dat het stuk je over de vrouw en de duiven al was het dan niet ondertekend ook van mij afkomstig was, wat de liefhebbers wellicht reeds be grepen hadden. J. Th. Oud-.V, Verkrijgbaar bi] i Ring 66 - Tel. 375 - St. Annaiand T elefoonnummer Eendrachtbode 01665 - 3 75 ,Deze maand 2 L.P.'s met gees telijke liederen etc. voor de prijs van 8,50 i.p.v. ƒ18,00 zolang de voorraad strekt 1 Bestel nu direkt bij: Vcrt. Ev. Appèl, Groencdijk 28, Dordrecht. Verloofd: Willie Jasper se en Leen v. d, Kleijn op D. V. 18 januari 1969. Scherpenisse, Hogemarkt 33 Tholen, Regentessestraat 54 Receptie van 7.30-9 uur, in het Hollandshuis te Scherpe nisse. Vrijdaq 17 januari hopen onze geliefde ouders en grootouders C. Potappel en J. Potappel-van Haaft de dag te herdenken dat 50 jaar in het huwelijk den. Dat zij nog lang gespaarc mogen blijven is de we van hun dankbare kinder en kleinkinderen. Corn. Frankenstraat 25 17 januari 1969 M. Potappel C. Potappel - Lindho Oud-Vossemeer, P. Potappel W. Potappel-v. Da Baarland, J. v. Hemert - Potappe J. v. Hemert Oud-Vossemeer, W. Potappel M. Potappel - Klipp Oud-Tonge A. v. Kempen-Potappe T. v. Kempen Bergen op Zoom, W. v. Gent-Potappe J. v. Gent O ud-V ossemeer, J. Potappel M. Potappel - Smit Oud-Vossemeer, M. v. Driel - Potappe M. v. Driel Oud-Vossemeer, jan. 19 Heden heeft de Heere tot Zich genomen, na een lang durige ziekte in het ver pleegtehuis 'Ter Valcke' te Goes, onze zeer geliefde man, vader, groot- en over grootvader Walrave Blaas in de ouderdom van 80 jaar. Hij is verlost. God heeft hem welgedaan. Tholen, J. Blaas - Hage J. Blaas T. Blaas-van Luyk Amsterdam, P. J. Blaas C. Blaas - Overbeeke Eindhoven, W. Blaas W. C. J. Blaas - Baerken klein- en achterklein kinderen Tholen 5 januari 1969 Hoogstraat 44 De begrafenis heeft plaats gehad donderdag 9 januari 1969. Heden is nog vrij onver wachts in het ziekenhuis 'Lievensberg' te Bergen op Zoom, van ons heengegaan, m'n beste man, onze broer, zwager en oom de heer Pieter Leendert v. d. Zande in de ouderdom van 68 jaar. Tholen, R. W. J. v. d. Zande - Ochtman Wemeldinge, K. Geluk- v. d. Zande Breda, C. J. Vroon- v. d. Zande H. Vroon Krabbendijke, N. v. d. Zande - Thoutenhoofd Kloetinge, N. v. d. Zande- Kramer Heemstede, M. Nieuwdorp Amsterdam, P. Schumacher - v. d. Zande W. Schumacher neven en nichten Tholen, 4 januari 1969 Koningin Julianastraat 21 De begrafenis heeft plaats gehad op de algemene be graafplaats te Tholen op woensdag 8 januari 1969. Met grote droefheid geven wij u kennis van het plot- selinq overlijden van mijn geliefde vrouw en moeder, behuwd- en grootmoeder, dochter, zuster, behuwdzus ter en tante Mevrouw Aloysia Catharina van den Houten geboren Verheezen op de leeftijd van 42 jaar. Oud-Vossemeer, J. M. van den Houten Sint-Annaland, E. C. J. Westdorp- van den Houten J. C. Westdorp Oud-Vossemeer, 5 januari 1969 De begrafenis heeft plaats gehad donderdag 9 januari 1969. Heden nam de Heer van onze zijde weq onze gelief de en zorgzame moeder be huwd, groot- en overgroot moeder Mevrouw Tannetje Knuist weduwe van Cornelis Poot eerder weduwe van Gerard Turijn Nelisse In de ouderdom van 74 jaar en 7 maanden. Namens de familie Nelisse, J. C. Nelisse Namens de familie Poot, W. J. Poot Sint-Maartensdijk, 5 januari 1969 M. A. de Ruijterstraat 12 De teraarde bestelling heeft plaats gehad op doqderdag 9 januari 1969 te 2 uur op de Algemene begraafplaats te Sint-Maartensdijk, van uit gebouw Calvijn. Heden overleed plotseling, tot mijn grote droefenis, mijn beste vriendin Mevrouw Tannetje Poot-Knuist R. L. Hage Oudestraat 10 Sint-Maartensdijk Op 5 januari 1969 overleed onze lieve Oma mevrouw A. C v. d. Houten- Verheezen haar kleinkinderen. Sander, Jacky en Mare Westdorp Sint-Annaland, 5 januari 1969 Met grote droefheid geven wij U kennis van het over lijden van onze beste vrien din, mevrouw Aloysia Catharina v. d. Houten - Verheezen J. J. Koedood Chr. Koedood - van Dalen Ary - Jan Pim Oud-Vossemeer, 5 januari 1969 Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm onze geliefde en zorg zame Moeder, behuwd, groot- en overgrootmoeder, zuster en tante Mevrouw M, Duijnhouwer - Larooy weduwe van M. L. Duijnhouwer in de gezegenden ouderdom van 90 jaar en 2 maanden. Scherpenisse, A. Duijnhouwer- Duynhouwer D. C. Duynhouwer A. C. Duynhouwer C. A Duynhouwer Klein- en achterklein kinderen en verdere familie. Scherpenisse, 5 januari 1969 Molenweg 16 De begrafenis heeft plaats gehad op woensdag 8 janu ari 1969, des namiddags 2 uur vanuit het Hollandhuis te Scherpenisse. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van deel neming ons betoond bij het overlijden van onze geliefde vrouw, moeder en grootmoeder L. J. Cornelisse - Schot Betuigen wij aan allen onze hartelijke dank. Inzonderheid aan Dr. Looysen voor de lang durige medische behandeling. Uit aller naam, A. C. Cornelisse Tholen, januari 1969 TER OVERNAME GEVRD: TE KOOP: een nog in goede in de diepvrieskluls in de Tuin- staat zijndegauto, merk Taunus straat: Inlichtingen, Ring 66, 117 M voor billijke prijs bij G. Sint-Annaland. K. J. Krijger, Kloosterstraat 4, Sint-Annaland. TE KOOP: in goede staat zijn de Mutsaerts kinderwagen: J. Aalbrechtse, Grindweg ,1, Tho len. TE KOOP: Fa. n. IVÏ. A. J. Polderman, Tuinstraat 19, Sint-Annaland. Molenstraat 5, tel. 01666-410, bieden aan diverse soorten pri- Te bevragen bij J. Gunter, |mq UIENZAAD. iHoenderweg 37. STICHTING ZIEKENHUIS LIEVENSBERG BERGEN OP ZOOM In ons ziekenhuis zijn nog enkele plaatsen vrij voor voor de kursus, welke op 1 maart a.s. aanvangt Toelatingseisen: vooropleiding tenminste Muló-dlploma of ge lijkwaardige opleiding. Bij het begin van de kursus moet de leeftijd van 17 jaar en 7 maanden zijn bereikt Alle inlichtingen worden gaarne schriftelijk of telefo nisch verstrekt door Zr. C. Proost Hoofd Algemene Dienst, Boerhaavepleln 1, Bergen op Zoom. Ons telefoonnummer is 01640 - 7980. Ondergetekende, J. van Dijk sr. deelt aan zijn clien tèle mede, dat hij met ingang van 1 januari 1969 zijn smederij, loodgieters- en gasbedrijf (met inbegrip van verkoop gasverwarmingsapparaten) heeft overgedaan aan zijn zoon J. van Dijk jr. Hij betuigt zijn hartelijke dank voor het vertrouwen, dat hij zo lange jaren in ruime mate genoten heeft en beveelt zijn opvolger beleefd aan. Hoogachtend, J. van Dijk sr. In aansluiting op het bovenstaande, maakt ondergete kende bekend dat hij met ingang van 1 januari 1969 de smederij heeft overgenomen. Hij hoopt door een goede service, zich het vertrouwen waardig te maken, dat zijn voorganger ook genoten heeft Hoogachtend, J. van Dijk jr. Tholen, Oudelandsestraat 17. Op vrijdag 10 januari a.s. hoopt de Muziekvereniging 'EUTERPE' een uitvoering te geven in Holland Huis te Scherpenisse. Door de Rederijkerskamer 'EENDRACHT" uit Oud- Vossemeer zal worden opgevoerd het toneelspel in drie bedrijven 'DE KATER KOMT LATER' een Tragi-komedie van R. Feenstra AANVANG 7.30 uur. Entree: Donateurs 1» Niet-donateurs 2, NA AFLOOP BAL 111 DIT MAG U NIET MISSEN. Het Bestuur. Op 15 januari a.s. hoopt om 14.30 uur in de zaal van Burggraaf te Sint-Annaland te spreken De heer D. van STAALDUINEN uit Wageningen over 'Teelt en chemische onkruidbestrijdlng bij bloemzaden'. Ook niet leden zijn welkom Het bestuur. Zelfbediening - kledingzaak I. Vroegop Sint-Annaland ALTIJD VOORDELIGER Mededeling voor bezitters van elektrische heetwatertoestellen en nachtstroomkachels. Zoals in onze advertentie van 5 oktober jl- werd medegedeeld, zul len de in- en uitschakeltijden van de nachtstroomuren per groep elke 3 maanden worden gewisseld. Deze wisseling van groepen zal weer plaatsvinden op 2 januari 1969, De ene groep heeft nachtstroom: maandag tjm vrijdag van 22.00 uur tot volgende morgen 7,00 uur maandag t/m vrijdag van 14.00 uur tot 16.00 uur zaterdag van 14-00 uur tot maandag 7.00 uur. De andere groep: maandag t/m vrijdag van 23.00 uur tot volgende morgen 7.00 uur maandag t/m vrijdag van 12.00 uur tot 14.00 uur zaterdag van 12.00 uur tot maandag 7.00 uur. Welke inschakelgroep van toepassing is kan gezien worden aan 'het pijltje op de kWh-meter, dat LT (laagtarief) aanwijst. De Directie. MYOPLASTY KLEBEI xondervaerofkuj san, soepel, ilchi wnibaar, werkï al- "hulp-spier" te versteviging van d- buikwand, haudt d- brouk op haor ploot condor bezwaren Kosteloos te proboror - bil de deskundige vo> INSTITUT HERNIATE DE IYQN dl* slttlno tol boude® tet GOES: 'Focus' Opril b'd Gr. Markt, woensd. 15 jan. 10-12 uur. BERGEN OP ZOOM: Drog. Besling, Fortuinstr. 12, vrijd. 17 jcJi. 14-16 uur. Inlich tingen: I. H. L„ Postbus 89, Heemstede. nu passen en kiezen bij Bergen op Zoom Reeds 75 jaar de speciaalzaak. TE KOOP GEVRAAGD: Brieven aan: Postbus 157, te Bergen op Zoom TE KOOP: een twee-persoons BIEDT ZICH AAN: Jongen kantelbed met ombouw en een ongeveer 19 jaar; om zaterdags TE KOOP: Drachtige zeug. kolen convector voor viertjes: bestelling rond te brengen. 4e worp. D. J. Klaasse, Oude- 2e hands stoelen bij W. Keur, Auto beschikbaar: Taunis 12M landseweg 2, Sint - Maartens- Suzannaweg 30, St.-Annaiand. Inlichtingen bureau v. d. blad, 1 dijk, tel. 01666-553. Voor onze fabriek te Sint-Maartensdijk (Tholen) vra gen wij voor spoedige indiensttreding (WERKTUIGBOUWKUNDE) die belangstelling hebben voor de koeltechniek. Voor energieke en inventieve mensen is het in de toe komst mogelijk een belangrijke functie te vervullen. Schriftelijke sollicitaties te richten aan: KOEL- EN LUCHTTECHNISCHE APPARATEN NIJVERHEIDSWEG 6 SINT-MAARTENSDIJK TELEFOON 01666-666 of 675 Fa. M. D. A. Geuze Zn. Lenteplein 18 Scherpenisse Telefoon 01666-332 Vanaf 1 januari 1969 zal de Bodedienst kolen en olie worden ver zorgd door L. M. Heijboer, telefoon 01666 -366, Sint-Maartensdijk. De Diaconie der Ned. Herv. Almanakken, scheurkalenders, Gem. te Tholen biedt te koop honingdroppel, zakagenda's omlegkalenders, kantooragen da's, kasboeken, winkelboeken. Alles voor het nieuwe jaar. aan, bij inschrijving: Oudeland 2 Met erf en bouwland groot 3 are en 84 centiare. Direct leeg te aanvaarden. Gesloten inschrijfbiljetten in te 71 7 7 leveren tot zaterdaa 18 ianuari Vo°r dircct flevraagd: Dc Thoolse boekhandel Tholen Telefoon 531 leveren tot zaterdag 18 januari a.s. 's avonds 8 uur bij de Adm. Diaken J. van Dijke, Kruitto- ren 17, Tholen; alwaar nadere voor inlichtingen te bekomen ziin-'wceit Te bezichtigen zaterdagmiddag Mevr. M. van Nieuwenhuyzen. 11 januari a.s. van 2 - 3 uur. Ten Ankerweg 38, Tholen voor 1 of 2 halve dagen in de Zaterdag 18 januari 1969 speelt de heer R. Rijkse, be kend zeeuws dammer een si multaan wedstrijd. Aanvang 'voor de winkel. 18.30 uur, Hotel Zeeland. 15 GEVRAAGD personen kunnen hieraan nog deelnemen. Opgeven bij de heer De Vos. Bebouwden dam, Botermarkt 12, tel. 324 na 6 tot en met 15 januari. 'uur, Tholen. TE KOOP EEN Poststraat 33 Stavenisse Briefjes inleveren voor 22 ja nuari a.s, bij H. Goedegebuure, Poststraat 9. Voor bezichtiging en inlichtingen vervoege men zich op hetzelfde adres. TE KOOP: z.g. Box, Vlas- markt 6, Tholen. GEVRAAGD: Een vaste me dewerker. Alle werk verstaan de. Woning beschikbaar. Fa. C. van Putte en Zoon, Stave- nisseweg 1, Stavenisse. Nieuwe AUTO-RIJSCHOOL geopend. Garage Bijl St. Maar tensdijk, teL 01666-370. BREIMACHINES Swiss Magic de beste, geheel metaal. Pfaff Naaimachinehuls. Korte- meestraat 17, Bergen op Zoom

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 3