Sport hoekje ONZE EERSTE FANTASTISCHE AANBIEDING VAN DIT JAAR 380 cm breed 15 dessins SISAL SPECIAAL - DUBBELBOUCLé VOOR KAMERBREED PER METER GRATIS GELEGD WONINGINRICHTING Bosstraat 40 - Bergen op Zoom - Tel. (01640 - 43 68 wij komen op verzoek ook met stalen aan huis „De kater komt later" Stemmen van lezers werd opgeveerd In Oud-Vossemeer Contactavond v.v. „Vosmeer Geachte redactie, In de Eendrachtbode van 31 december 1968 heeft u een artikel gewijd aan de zgn. „toekomstkunde". Daarin gaat u eerst een opsomming van de veranderingen in de ko mende 20 jaar geven, zoals prof. Polak zich dat voorstelt en daarna citeerde u voor diegenen die eventueel mochten twijfe len aan zulke ingrijpende veranderingen een gedeelte uit Openbaringen 21f wat vol gens u betrekking heeft op de (geestelijke) toekomst van de mensheid. Laatstgenoemd citaat in uw artikel acht ik onjuist als een vergelijking met het eer ste gedeelte. Prof. Polak heeft het duidelijk over de eerstkomende decennia, terwijl het gedeelte uit de Openbaringen, wat u citeer de ook wel betrekking heeft op de toekomst, toch een andere dan u pretecteert, nL het hiernamaals. Dit blijkt duidelijk als u het laatste gedeel te van Openbaringen 20 leest, wat handelt over het laatste oordeel en daarop volgt dan uw citaat (waaruit ook zonder meer te ha len valt dat er over het hiernamaals wordt gesproken). zult misschien de indruk krijgen, dat ik mij gekwetst voel op theologisch gebied, maar dat is allerminst het geval. Wat mij echter wel dwars zit, is dat men teksten uit z'n verband licht om iets te bewijzen, te veroordelen of om de inhoud te projekteren op onze tijd. Bij zulke experimenten moet men er wel bijzonder goed rekening mee houden onder welke omstandigheden en in welk verband een dergelijke tekst is geschreven. U dank zeggend voor de mij ter beschik king gestelde ruimte, teken ik met de mees te hoogachting J .C .Goedegebuure Sint Annaland, Bierensstraat 64. naschrift redactie: De opzichzelf welkome reactie van boven genoemde inzender is ons inziens toch het gevolg van een verkeerde conclusie. Het oudejaars-hoofdartikeltje bestond in feite uit twee citaten. Inzender blijkt daaruit de indruk te hebben gekregen, dat we de toekomstgedachte van prof. Polak min of meer hebben willen bagatelliseren door de wat we noemden bijbelse toekomstkunde te laten volgen. Dat is onjuist. Iemand, die de haast onvoorstelbare ontwikkeling op het gehele terrein tan de wetenschap de laat ste tien jaren heeft gevolgd, zal het woord „onmogelijk" wel heel wat verder achterin z'n woordenboek zetten. En zal dan ook de „toekomstkunde" van prof. Polak lang niet wegcijferen, integendeel, daarmee terdege rekening willen houden Maar zelfs bij een dergelijke zeer be langrijke ontwikkeling zal ieder gelovige toch ook meteen onderstrepen ,dat het daarbij voor ieder Individu gaat om het tijdelijke van dit leven. Dat er daarnaast nog een andere, niet tijdelijke toekomst be staat, n.1. zoals inzender schrijft, het hier namaals. En daarvoor werd Openbaringen 21 geciteerd, niet bedoeld als, een verge lijking met de tijdelijke toekomst maar als een op zichzelf staande eenheid. Daarom is het ook niet een uit het verband ruk ken van een tekst, een veroordeling van d. tijdelijke toekomstkunde, noch een pro jekteren op onze tijd, maar een naar onze mening in een oudejaarsavondkrant passende belichting van twee verschillende normen: tijdelijk en eeuwig. Hoogstens kan de tussen de citaten ge voegde alinea „wie hieraan mocht twijfe len", enz. daaromtrent wat verwarring heb ben gebracht Dank zij de reactie van Inzender kan het hiermee dan worden verduidelijkt GEEN GOED BEGIN De beste wensen, die ongetwijfeld ook de voetbalverenigingen Smerdiek en Vos meer rond de jaarwisseling bereikten zijn als die wens „een goed begin" is geweest niet in vervulling gegaan Beide eilandclubs verloren tijdens een weekend ,dat er nog niet eens zo heel veel werd gevoetbald. In de afdeling 4 B was het zelfs alleen maar Smerdiek-Wlssenker- ke, dat is gespeeld. Eigenlijk nog onver wacht, want nadat Smerdiek tevoren zo vele malen had moeten afgelasten voor ter- rcinomstandigheden ,was er, nu het elders in Zeeland vrijwel nergens doorging, een verrassing, dat het Smerdiekse veld wel in behoorlijke staat bleek te zijn Gezien het feit, dat men in de Smal- stad elke promotie-illusie, als die er is geweest, heeft afgeschreven, gezien ook het feit, dat niet alle „oude" spelers even fit waren werd wat geëxperimenteerd met en kele jongeren. En in feite is dat niet on verstandig. Half de competitie kan Smer diek in feite reeds beginnen aan een nieu we opbouw, nu de spanning geweken kan zijn, nu men onbevangen kan voetballen, zonder persé een puntje te moeten halen. Dat het experiment de eerste maal niet luk te, zegt nog weinig. De gasten uit Noord-Beveland waren wat wilskrachtiger, technisch niet beter, maar wel wat meer vechtlast. Na 20 minu ten werd Bijl voor het eerst gepasseerd: 0-1, ruststand. In de tweede helft kwam er wat meer vuur bij de blauwan, maar het schort nu eenmaal reeds geruime tijd aan eea afwerker. Zo bleef ook nu het Wissenkerkst doel vrijwel onbelaagd. Daar entegen werd het via een afstandsschot 0-2 En om met het toch niet zo grote sporthoek- je toch de stand maar te geven, kan men zien, dat Smerdiek zich dit jaar met een middenmoot positie tevreden zal moeten stellen, al heeft strijden te spelen. Krabbendijkc Chrislandia VVN Nieuwland Kloetinge Seolto Smerdiek Wissenkerke Wolphaartsdijk Kapelle OOK MIS In de vierde klasse G werd meer gevoet bald, zij het dan ook maar één wedstrijd dan in zaterdag 4 B. Het was Borgvliet-Halste- ren 1-2 en Vosmeer-Cuzona 0-3 Een harde partij voetbal, waaraan zo nu en dan niet zoveel aardigheid was Die hard heid was er al in vanaf 't begin bij de gasten en na zes minuten werd 'n doorgebroken Jan Verreijen zodanig gevloerd dat de scheids rechter wel naar de stip moest wijzen. Ove rigens zonder veel aardigheid, want het had al een doelpunt moeten zijn. Nu werd het dat niet, want Ko Hommel zag z'n schot door de snelle reactie van de Cluzona doel man gekeerd. Na tien minuten keek Vos meer op een achterstand, toen de verde diging voor buitenspel bleef staan. 0-1. Dat werd zonder ver groots vertoon ook de ruststand. In de tweede helft trachtte het dan nog acht wed- 12 9 2 1 20 24-15 12 7 3 2 17 24-14 13 7 2 4 16 37-19 13 6 4 3 16 27-21 12 4 5 3 13 24-16 11 4 2 5 10 24-19 10 3 3 4 9 12-14 13 3 2 8 8 21-27 12 1 2 9 4 12-37 8 1 1 6 3 8-21, Vosmeer gelijk te komen, maar In de voor hoede ontbrak de beweeglijkheid. En bo vendien zat de Wouwse defensie fel op de bal. Het werd zelfs 0-2. Daarna trok Clu zona zich wat verder terug, wat nog ge vaarlijk had kunnen zijn. Maar bij Vosmeer mislukte letterlijk alles en na een uitval on geveer 2 minuten voor het einde werd de ne derlaag nog vergroot: 0-3. Hoewel de verschillen in deze afdeling nog minder groot zijn, zal Vosmeer het zo zachtjesaan ook wel moeten op geven om nog aan promotie te den ken. Daarvoor zijn er momenteel toch te veel betere kapers op de kust. Er resten hier voor Vosmeer nog 9 wed strijden. En de stand Is. Schutters 12 6 5 1 17 23-13 Halsteren 13 7 3 3 17 24-18 Cluzona 14 5 5 4 15 18-14 VES 11 5 4 2 14 22-10 Kaaise Boys 12 5 4 3 14 22-16 DIVO 12 5 3 4 13 18-16 BSC 12 4 4 4 12 19-23 Vosmeer 13 3 6 4 12 17-21 RKFC 11 4 3 4 11 20-21 ODIO 13 1 8 4 10 13-24 SVC 10 1 4 5 6 10-14 Nw. Borgvliet 11 0 3 8 3 10-26 DE VERWACHTING Ijs en weder dienende speelt Smerdiek zaterdag een uitwedstrijd tegen Seolto in Zevenbergen. Op winst rekenen de blauwen waarschijnlijk niet. Vossemeer gaat ook op reis, al is het dan niet zover. In Halsteren zal het wellicht minder hard maar minstens even snel toegaan als vorig weekend. In de eerste klas krijgt Kogelvangers het zwaar te verduren nu daar koploper WHS koint spelen. Maar het Willemstadse elftal is wel taai. Toch niet voldoende sterk om WHS te houden. Tholense Boys krijgt het even zwaar, nu daar SSC 2 komt spelen ,dat weliswaar niet kan promoveren ,maar er toch een eer in stelt zich bovenaan te handhaven. ONI lijkt ons van BWR te gaan verliezen. JPS ver liest ook van Beatrix. Sprang 2 klopt waar schijnlijk DVO, maar vcor HNC ligt dat weer heel wat moeilijker, nu daar The Gun ners op bezoek komt. Misschien een gelijk spel. In de tweede klas A zal Dinteloord 2 evenveel kans krijgen dan SPS. Seolto 2 zal van Vrederust ver liezen en PTT wint van Chrislandia 2. Post Boys houdt een dapper Beatrix van het lijf, FSV zal wel van DEB winnen Good Luck 2 is ook de beste kanshebber tegen Tholense Boys 2. In de derde klas rekent Chrislandia 3 terecht op winst tegen Stavenisse. BWR 2 zal met een puntje op FSV 2 tevreden zijn. DVO 2 verlies van WN 2 en SPS 2 zal de zege beslist niet cadeau krijgen tegen WHS 2 In de derde klasse is er de belangrijke ontmoeting WN 3 - Smerdiek 2 met wel de beste thuisclubpapie ren. Dinteloord 3 wint van DVO 3 en FSV 3 van Kogelvangers 3. Vrederust 2 kan net even baas blijven boven Tholense Boys 3 en Stavenisse 2 verliest van Thol. Boys 4. Aldus de titel van het toneelstuk dat de Rederijkers alhier maandag 30 december brachten in de zaal van „Hof van Hol land". Het had niet veel gescheeld of de kater was te vroeg gekomen. Vrijdag voor de opvoering vielen 2 van de 8 spelers door ziekte uit. In die korte tijd Is het nog ge lukt om voor mevr. C. de Bruin-van de Westelaken die een belangrijke rol zou spelen een vervangster te vinden in de persoon van mevr. H. Heijboer-v. d. Eijk. Alleen door ervaring en veel flair wist deze de rol van „moeder Roos" nog zodanig te brengen dat het nauwelijks opviel, dat ze vervangster was. Bovendien werd ze door dc anderen, bijna allen geroutineerde spe lers, prima opgevangen. De 2e speler, die ziek was geweest, maar gelukkig nog tijdig hersteld was dhr. S. Blauza uit Tholen. Verder was er nog dhr. W. Moerland uit St. Annaland onlangs opgetreden als conferencier bij de uitvoering van de mu ziekvereniging maar nu in de rol van Va der Roos" een lasser. Het is zodoende een uitvoering gewor den waaraan mensen uit diverse plaatsen op het eiland hun krachten hebben gegeven. Met een kort woord door dhr. A. M. van Engelen, voorzitter van „Eendracht" de bezoekers welkom geheten en het woord gegeven aan de 3 heren en 5 dames voor de tragi-komedie „De kater komt later", een stuk in 3 bedrijven van R. Feenstra. De tragische momenten hadden betrekking op de benarde positie waarin het gezin Roos zich had gebracht doordat men doch ter Cilly (debutante Wilma van Enge len) met alle geweld ster in de show-bu siness wilde maken. Gelukkig was er een happy-end dankzij Dirk van de bakker (dhr. Blauza) en het einde van de vrijgezelle staat van oom Jan Bik (D. Polderman) met het kittige daghitje Sjaantje (Riet Kievit) Aan het stuk werkten verder mee Riet Quist als verslaggeefster, Bettina Bak en Kitty Boot als Pimentel, de assistente van een theater-agent Het dankbare applaus bewees dat het stuk bij het publiek bijzonder in de smaak was gevallen. Deze geslaagde opvoering werd gegeven onder regie van mevr. M. J. Renes-van Geer, Souffleur was dhr. J. van den Houten en als grimeur trad op dhr. J. Raayma- kers uit Bergen op Zoom. Het orkest van 6hr. J .Maas verzorgde het 2e gedeelte van de avond, een bal. Ondanks het bijzonder slechte weer en de spiegelgladde wegen heeft de uitvoering van goede belangstelling getrokken. Vooral de jeugd was present 99 Vrijdag 27 december is in het gebouw van de bejaardensociëteit een contactavond gehouden voor de leden van de voetbal vereniging „Vosmeer". Vice-vcorzitter L. v. Driel had de leiding en toonde zich tevre den over de goede belangstelling. Voornaamste punt van bespreking was het nieuwe 4-2-4 spelsysteem, waarover trainer J. Meesters uit Rilland een uitvoeri ge uiteenzetting gaf. Spreker drong er voor al op aan om nog meer beweeglijker te spelen. De daarvoor noodzakelijke conditie kan alleen door intensief trainen worden verkregen. Over de minder gunstige resul taten die het le elftal in het begin van de competitie behaalde toonde dhr. Meesters zich weinig bezorgd. Wanneer de omscha kelingsmoeilijkheden van het oude stopper- spilsysteem naar de nieuwe spelwijze een maal achter de rug zijn voorziet hij in het 2e gedeelte van de competitie nog goede resul taten. Diverse leden die bijzonder trouw de trai ningen hadden bijgewoond werden met na me genoemd. De eerste prijs was voor Wim de Leeuw. Van de 44 trainingen die In de afgelopen 5 maanden werden gehouden mis te hij er maar 2. Verder waren J .Verreijen en F. van Dijke 40 maal aanwezig.gevolgd door Karei Hommel en Wim Heijboer met 39, A. Hommel met 37 en M. Istha met 34 Na de pauze werd er een quiz gehouden die gewonnen werd door M. Wessels en C. d» Leeuw, die elk 35 punten verzamel den. De avond werd met een gezellig samen zijn besloten. VLOERBEDEKKING .50 KAA-BEE

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1969 | | pagina 10