Normen de Q n 0 zorgt weer voor een knallend slot >8 n 1 85 >9-1 65-10% 425 Camping wacht op goedkeuring waterschap schouder karbonade O 7 9 -to 0/o yorkers slaolie per europ rozijnen I-1C appelmoes O bakmeel sekt (schloss funkenzell) Foto KOLBER Kopen bij de 3 ]]Q is sparen bij de koop! n.v» Gebr. Goedhart haaskarbonade >-10 °/o 98-10 115 -li 100-10% tilbury bier goudreinetten cervelaatworst 150 gram zacht heiegen kaas gekookte schouderham 150 gram Q 10 °n margarine 6 pakjes 239-10% gekookte gelderse koffie roodmerk spar-up lilliput toast Er wordt met ons gesold Voorwerker Lasser (autogeen) Lasser (argon are) Plaatwerkers Leerling plaatwerkers Ongeschoolden Gereedschapsmaker Ongeschoolde Ongeschoolde Knipper Zager Adverteert in dit Blad J. d. Bos neemt afscheid ais C.B.T.B.- voorzitter Vijf streekbewoners naar doop Johan Friso AANBIEDINGEN ribkarbonade 500 gram 31 8 500 gram 500 gram 303 500 gram 228 150 gram pak 250 gram *f 10°/o per pot 2 (lessen 2 pakjes fles 1-10% p. zak 500 gr. Q per blik o O per pak per fles 6 flesjes 2 kilo Nagekomen Nieuwjaarswensen KOEL- EN LUCHTTECHNISCHE APPARATEN Nijverheidsweg 6 - Tel. 01666-666 of 675 - Sint-Maartensdijk NOOIT VERGETEN vaak is er wat in een menseleven ,dat niet te vergeten valt. Het kan privé, het kan ook uit hoofde van het beroep zijn. o zal dokter Duinker bij het vele wel en wee, dat hij in Tholen beleefde nimmer 1943 ver geten, toen er 18 sterfgevallen zijn voorge komen als gevolg van een gifterie-epicfcmie waarbij een inentings-aansporing voor me nigeen tevergeefs bleef. Dat heeft hem als arts zwaar aangepakt. Medisch zag hij im mers geen andere mogelijkheid. En hij moest vechtend voor zijn patiënten verliezen door dat het advies niet algemeen werd opge volgd. Het bleef hem vele jaren drukken. Met alle erkenning voor ieders persoonlijke vrijheid. Maar toch wel een botsing tussen medische zekerheid en principiële risico's Ook al is dat na een 46 jarige huisarts praktijk in een afscheidsartikel een wat som- beré teneur, men kan zich indenken, dat hetgeen het meest heeft aangegrepen, ook spontaan opwelt als wordt gevraagd wat in zo'n lange tijd vooral is bijgebleven. En de in die vele jaren vele Thoolse patiënten zullen wel het hele leven lang bijblijven, dat dokter Duinker graag koffie dronk, maar dan puur. Zonder suiker, zon der melk. Goed zwart Dokter en mevrouw Duinker, ze blijven graag in Tholen wonen. En de inwoners vinden het best nog vele jaren te mogen roepen: móge dokter! VOELT ER NIET VOOR De ander wat jongere maar toch ook al oude dokter beeft de Thoolse periode meer beperkt tot de artsenpraktijk dan ,tot grote deelname aan het verenigingsleven. Dok ter Looysen werd op 30 juni 1899 te Vrij heid in Zuid Afrika geboren. Zijn echtge note werd in Modjokerto in het toenmalige Nederlands Indië geboren. Ze huwden in no vember 1926 in Den Haag nadat dokter Looysen zich daarvoor op 27 oktober in Tholen had gevestigd. Dokter Looysen werd na de pensione ring' 'van dokter Duinker op 1 januari 1961 gemeente-geneesheer tot het eind van dit jaar. Beide artsen hadden hua eigen Thool se deel. Meestal ging het van vader op zoon van moeder op dochter. Naast aan veel, raakt men niet in het minst gewend aan zijn eigen huisarts. Zo ging het bij dokter Duinker. zo ging het ook bij dok- tre Looysen. Het is genoeg geweest. Niemand wil het ontkennen. Een lange Thoolse periode wordt door deze artsen afgesloten. Het kan haast niet langer zijn Met goede herinneringen, met pijnlijke uren, met een meeleven en met teleurstellin gen Zoals in ieder mensenleven zoals in elke loopbaan. Velen - jongeren, maar zeker ouderen - zullen het ons nazeggen: bedankt dokter Duinker of bedankt dokter Looysen Het ga u beiden met uw gezinnen nog vele jaren goed. „EENMANSZAAK Acht en dertig honderd inwoners zon der huisarts is ondenkbaar. In de Thool se artsenvakatures is voorzien. De twee praktijken zijn in twee handen overgegaan dat wil zeggen één huisarts. De 42 jarige dokter Bos uit Middelburg. Na zijn ou- leiding had hij een 9 jarige huisartsen praktijk in Terneuzen. Hij was directeur van de Raad van de Volksgezondheid. Verder werkte hij nog in Groningen. Met vanzelfsprekend meer ervaring dan de pas afgestudeerde medicus, anderszijs belangrijk jonger dan de scheidende artsen Welkom dokter Bos in Tholen. Achter de schermen wordt hard gewerkt aan de plannen voor een camping in de Su- zannapolder. Op dit moment hangt alles af van het waterschap. Dat deelde b en w don derdagavond 19 december mee tijdens de raadsvergadering in Sint-Annaland. Volgens het dagelijks bestuur moeten ve le problemen overwonnen worden. Op 18 november is het plan voor de camping be sproken in de commissie ter beoordeling van de gemeentelijke bestemmingsplannen van de Provinciaal Planologische Dienst. Deze procedure is ingevolge de wet op de Ruimtelijke Ordening noodzakelijk. Tijdens de bespreking in de PPD-commissie kwa men er verschillende vragen naar voren, waardoor direct geen beslissing genomen kon worden. Van diverse instanties, waar bij het Landbouwschap, werd al instem ming met de plannen verkregen. Het is nu alleen nog wachten op het waterschap Tho len. Als deze de PPD-commissie bericht geen bezwaar te hebben tegen de camping plannen inzake het afvalwater, kan er ver der gewerkt worden. Het ontwerpplan dient één maand ter inzage te worden ge legd voor belanghebbenden. Zij kunnen dan eventuele bezwaren indienen. Vervolgens kan in een raadsvergadering tot vaststelling van het bestemmingsplan voor dat gedeelte van de Suzannapolder worden overgegaan. Daarna pas kan tot votering van een krediet en de officiële aanvraag om subsidie bij de ACWW wori- den overgegaan. GEEN WC's BIJ JACHTHAVEN De staatssecretaris van economische za ken geeft geen subsidie voor het project toiletgebouw bij jachthaven" Dit vanwege de excentrische ligging van het geprojec teerde gebouw ten opzichte van de jacht haven, en de inmiddels door de watersport vereniging Sint Annaland getroffen sani taire voorzieningen op-de Buutengaets. B en w betreuren deze afwijzing, temeer omdat het hoofd van de afdeling toerisme van het ministerie van economische zaken in 1966 liet weten gunstig te zullen advise ren. Ook bevreemdt het het college dat zij de afwijzende beslissing acht dagen voor hst officiële bericht uit de pers heeft moe ten vernemen. In een brief heeft het college de staats secretaris hun bezwaren uiteengezet. B en w heeft hierbij nogmaals de noodzaak van het toiletgebouw met betrekking tot de sportvissers uiteengezet. Verder is geschre ven dat de sanitaire voorziening op het clubschip van de watersportvereniging niet toegankelijk is voor alle bezoekers van de jachthaven. Deze voorziet dus niet in een algemene behoefte, aldus b en w in hun mededeling aan de raad. De heer J. v. d. Bos uit Tholen neemt in juni 1969 afscheid als voorzitter van de Zeeuwse CBTB Met ingang van 1 janu ari zal zijn werk al overgenomen werden door vice-voorzitter G. J. de Jager uit An- na-jacobapojder Gedeputeerde Van den Bos heeft het nu t- druk met zijn verschil lende werkzaamheden. Op de wintervergadering in Goes ging de heer de Jager ook in op de samenwer king met de CB TB Holland-Brabant. Sinds 1 november wordt al nauw samen gewerkt. Midden volgend jaar zal het be stuur voorstellen de beide CBTB's te fuse ren. De vice-voorzitter had kritiek op de in grijpende plannen van dr S. Masholt. Her- structuering en sanering achtte hij zeer be langrijk, maar met de methoden van de heer Mansholt was hij het niet eens. In de toekomst van het EEGJbeleid zag de heer de Jager niet veel toekomst meer. Hij zou graag zien dat de provinciale overheid zich mede-verantwoordelijk voel de voor de sociale begeleiding van de landbouw, net zoals bij de industrie en de recreatie. Juist in deze tijd nu de landbouw het zo moeilijk heeft, aldus de heer de Jager op de wintervergadering van de Zeeuwse CBTB. De doopplechtigheid van prins Johan Friso in de Utrechtse Domkerk is bijgewoond door een vijftal mensen uit de streek. Llit Tholen de presidente en de secre taresse der plattelandsvrouwen, de dames H. J. Sieling-de Bruin en J. J. van Veenen- daal. De laatste met echtgenoot. De secretaris van de afdeling Sint-Phi- lipsland van de CBTB, de heer A. C. van Strien uit Anna JacobapoHer woonde met zijn echtgenote eveneens de doop bij. In de eerste plaats is de adverteerder verantwoordelijk voor de inhoud van zijn advertentie. Daarnaast wordt van een uit gever verwacht, dat hij er voor waakt, dat de fatsoensnormen niet worden over schreden al kan dit een rekbaar begrip zijn en al vraagt zulks een eigentijdse benade ring. In de decembermaand is het ons niet temin overkomen ,dat tot tweemaal toe, naar ons gevoel, die grens in een bepaalde advertentie te buiten is gegaan. Men kan stellen, dat zelfs een ezel zich geen twee maal aan dezelfde steen stoot, maar ook in ezels is nog verschil. Hoewel het vrijwel zonder een enkele re actie van onze lezers is gebleven, menen we daarop zelf toch even te moeten atten deren met onze verontschulidging aan dege nen di» zich aan een woord in een bepaal de advertentie ergerden, dan wel daarover bedroefd waren. Het blijkt niet eenvoudig in de totale hoeveelheid van kopy geen slippertje te ma ken. Bovendien kwam bet in de 24 jaar Eendrachtbode nauwelijks voor, dat de in houd van een advertentie op de fatsoens normen getoetst diende te worden. Geluk kig niet. Voor een enkel geval blijkt dit nu anders te zijn. Wij verzekeren, dat de betrokken adverteerder in dat opzicht voor taan nauwlettend gecontroleerd wordt. Lie ver geen advertentie dan met een inhoud, die te ver gaat. De Directie. >UK Voor een FOTO van uw TROUWEN onderstaand adres onthouden Lievevrouwestraat 28 BERGEN OP ZOOM HUWELIJK Bemiddelingskantoor „METROPA" Mathenesserlaan 458 B Rotterdam - Tel. 250613 Eenzaam zijn is een ondraag lijke last en uw leven gaat leeg en doelloos voorbij. In ons 25-jarig bestaan zijn reeds duizenden in een gelukkig huwelijk geslaagd. Wendt u dus voor goede, be trouwbare bemiddeling tot een sinds lang gevestigd en serieus kantoor. Inlichtingen in blanco couvert. Huisbezoek door het gehele land. ,s> Voor kwaliteitsdranken naar de Thoolse Dran kenhandel - Slijterij Viergever alle bestellin gen worden gratis thuis bezorgd, tel. 01660-443 Hoogstraat 4 Tholen Wij hebben non enkele prima gebruikte inruilwagens tegen speciaal lage prijzen, na 31 december betaald u 12% meer Fiat 850 van 1965 Volkswagen de Lux 1965 B.M.W. 700 van 1963 Ford Taunus 17 M Super 1965 Ford Taunus 17 M Combi 1964 Ford Cortina de Lux 1500 van 1965 Inruil en financiering moge lijk. H. BOL1ER, tel. 01666-629 Fiat Dealer Scherpenisse Heel gezellig met feestdagen èn één van de nieuwste boeken van H e ij b o e r 's boekhandel Sint-Annaland telefoon 375 Zoek er nog eentje uit De vijftig aanwezigen op de vergadering van Landbouwbelang hebben maandaga vond in de zaal van de heer H. Rijnberg een somber en agressief openingswoord moeten aanhoren van hun voorzitter, de heer J. C. Kooijman. Hij kritiseerde in scherpe bewoordingen het plan van de vice- voorzitter van de Europese Commissie van de EEG, de heer Sicco Mansholt. De heer Kooijman noemde het plan een erkenning van het volledig mislukken van het EEG-Iandbouwbeleid,. Er wordt nu met ons gesold op een manier die ens pijn doet.. Toen dit najaar voor velen een catastrofe dreigde te worden, werd een beroep op de minister van landbouw gedaan. Deze ant woordde dat de bijstandswet hulp kon bie den. Een schrale troost echter voor ons. Waarom wordt altijd geschermd mét af spraken binnen de EEG als we weten dat andere landen zich hier ook aan onttrek ken, vroeg de voorzitter zich af. Waar om maakt het de belasting ons onmogelijk wat te reserveren als we soms iets verdie nen? Concurrentievervalsende maatregelen belastingen en niet te bewijzen corruptie in de zuidelijke landen maken het ons onmo gelijk te concurreren. Het totale subsidie beleid is ontaard in een overproduktie waar we geen raad mee weten. De miljoenen gul dens die aan subsidie besteed worden voor de landbouw wekken bij hst publiek de in druk dat wij een onvolwaardige partner zijn De subsidies kunnen beter besteed worden om de overschotten te sturen naar de lan den waar honger is. Volgens de heer Kooij man zijn de kosten van de uitwerking van het plan Mansholt volkomen onaanvaard baar. Alleen bedrijven van 60-120 ha. mo gen blijven bestaan. Het uitkepen van 5- 10 miljoen boeren lijkt wel op massamoord aldus de voorzitter van Landbouwbelang. Hij was blij dat er genoeg mensen zoals ir Prins (voorzitter ZLMJZeeland) die over de belangen van de boeren waken en zo ncdig niet schromen hun zaken met inzet van al hun vermogen te dienen. Als reden voor het achterblijven van de ont wikkeling van de landbouwbedrijven noem de de heer Kooijman het ontbreken van voldoende middelen. Hij gaf verder nog een overzicht van de resultaten van het afgelopen seizoen De voorzitter zag steeds meer stijgende kosten en lagere prijzen. Met zijn openingswoord wilde hij de moed en het zelfvertrouwen van de boeren niet ontnemen, maar hen aansporen tot kritische beschouwing van hun belangen. Hij zegde toe dat het bestuur zich volledig zal inzetten om de belangen van de leden te behartigen. Ir. J .Markusse uit Goes sprak over de toekomstverwachtin gen van de kleine landbouwer. Voor goede ondernemers zag hij beslist een goede toe komst, al zullen er nog verschillende be drijven moeten saneren. Als men echter het conventionele bouwplan handhaaft, loopt het mis. Voor degenen die overblijven en hun best doen is de toekmst beslist niet hopeloos. Wel moet er intensiever gewerkt worden. Samenwerking bij het gebruik van werktuigen, gezamenlijke arbeid en het bij elkaar brengen van kapitaal is hard nodig, aldus de heer Markusse. De aftredende bestuursleden, M. Moer land, L. A. Goedegebuure en A. Breure werden herkozen. De heer Steel uit Sta- venisse werd ,als lid van de financiële com missie benoemd in de plaats van de heer J. Buijs. De directeur van de Cavetho de heer J. de Boer, hield een praatje over actuali teiten bij de Cavetho. Öp deze vergadering werd ook aangedrongen spoed te zetten achter de rattenbestrijding. Het reisje is dit jaar goed in de smaak gevallen. Na de ver loting ging iedereen met een prijs naar huis. Besloten werd om in gespreksgroepen vraagstukken over de toekomst van de land bouwer te bespreken M. A. de HOND N. de HOND-BOUT wensen familie, vrienden en bekenden een gelukkig en voorspoedig !969 toe. M. van Gelrestraat 77 Tholen A. QUIST T. H. QUIST-SCHOT Gelukkig nieuwjaar Pres. Kennedystraat 31 Sint-Maartensdijk E. H. J. MEES J. H. M. MEES - v. d. LINDE wensen klanten, vrienden en familie een gelukkig nieuwjaar Burg. Sluijmersstraat 12 Oud-Vossemeer Familie, vrienden en bekenden een voorspoedig 1.969 toegewenst J. UYL C. UYL - MOERLAND en kinderen Koningsweg 3 Poortvliet Voor onze fabriek te Sint-Maartensdijk vragen wij voor spoedige indiensttreding Voor onze roestvrijstaal-afdeling, welke veel kennis van zaken heeft op het gebied van roestvrijstaal verwerkingsmachines. Kennis op het gebied van het lassen van roestvrijstaal is vereist. of iemand die tot autogeen-lasser wil worden opgeleid Ervaring op het gebied van roestvrijstaal-lassen is vereist. Ervaring op het gebied van roestvrijstaal-bewerking is gewenst. De mogelijkheid is eveneens aanwezig om geplaatst te kunnen worden in de niet roestvrijstaal verwerkende afdelingen. welke opgeleid kunnen worden als hulp-plaatwerker. met diploma Bemetel. Ervaring op het gebied van stamp- en snijgereedschappen is gewenst. die opgeleid wil worden tot kopersoldeerder. voor opruim werkzaamheden. Wij denken hier aan personen die na enige instructie in staat moeten zijn de fabriek volledig schoon te houden. voor het bedienen van een slagschaar. voor het bedienen van diverse zaagmachines. Schriftelijke sollicitaties te richten aan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1968 | | pagina 18