EENDRACHTBODE Meester Visser nam afscheid van Poortvliet Thoolse raads(meerderheid) wenst geen klassen meer op begraafplaats Toch heel wat tot stand gekomen Komende 3 jaar zeker 50 huizen nodig Discriminatie bij woningtoewijzing Schoolbanken voor rekening raadsleden Nieuwe ijsbaan aan Veerstraat 25e JAARGANG No. 6 31 DEC, 1968 VIJFDE BLAD Zes en veertig jaar voor de kSas Uitbreiding chr. mavesehool Op naar een ijsbaan Raadsverslag Oud-Vossemeer Wanneer men 46 jaar binnen en buiten de schooldeuren onder wijzer kan blijven, moet men wel een groot hart hebben voor de vele kinderen, die men heeft zien komen en gaan, vond de inspec teur van het lager onderwijs, de heer L. F, J. H. Frantzen vrijdag 20 december bij het afscheid van het echtpaar Visser in de open bare lagere school te Poortvliet. En dat onderwijs kan zo'n grote opgave zijn, dat men er zich aan opbrandt, dat men is uitgeblust eer men de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. Velen hebben het geluk niet zo'n afscheid te kunnen beleven. En dat met nog een dusdanige vitaliteit. Menigeen zal mis zijn in de schatting dat meester Visser 65 jaar is. U kunt dankbaar zijn, vond de inspecteur, dit te mogen beleven en namens de minister van onderwijs veel dank voor alles wat u voor het onderwijs hebt gedaan. Na de al van vele kanten bezongen lof, bleef bij monde van de inspecteur de hoogste chef van meester Visser niet achter. Bij een af scheid als dit is een gehele gemeenschap be trokken, vond de inspecteur en daaruit blijkt toch ook het belang van uw werkkring. Hij stond vervolgens even stil bij de niet een voudige taak en hoe daarbij van de mense lijke machine veel, voor niet weinigen vaak te veel wordt geëist. Daarbij komt nog, dat tegenwoordig de grote veranderingen bij het onderwijs extra problemen voor de oudere garde meebrengen. Het vraagt een grote heroriëntering, meende de heer Frantzen, die tenslotte mijnheer en mevrouw Visser een zeer goede rustperiode toewenste. De in de school gehouden afscheids-sa- inenkomst kreeg gevarieerde belangstelling. Niet alleen van burgemeester en wethouders, enkele raadsleden en de oudercommissie met dames. Er waren ook verenigingsvertegen woordigers en collega's van streekscholen, zoals van de l.t.s. en de 1.1.t.s. De plaatse lijk hervormde predikant ds Mulder en dok ter Kugel. Vanzelfsprekend ook beide an dere aan de openbare lagere school verhou den leerkrachten als de heer L. Paape en mej. Ligtendag. Tenslotte eveneens het nieuwe hoofd de heer J. de Boe en zijn vrouw. De voorzitter van de oudercommissie, de heer M. J. Geuze had na een kort welkomst woord burgemeester W. J. van Doorn ge legenheid gegeven tot een speechje namens het gemeentebestuur. Niet plezierig De burgemeester wees er op, hoe s mor gens eerst afscheid was genomen van de Poortvlietse jeugd en wellicht is dat een moeilijker afscheid voor meester Visser ge weest dan nu van de ouderen. Wat grote mensen zeggen kan aardig zijn, het kan zelfs gemeend zijn, maar wat uit de kindermond komt is spontaan. Vandaar ook dat deze morgen een leerling bij het naar school gaan zei: nu krijgen we wel limonade, maar ik vind het toch niet leuk, dat meester Visser weggaat. De burgemeester greep hierna even terug in de levensloop van meester Visser, die te Ede geboren in 1922 als zeer jong on derwijzer in Ouwerkerk aan de IJssel voor de klas kwam. Sinds 1929 hoofd van dc school en vanaf 1954 in Poortvliet. Aan het compliment van de jeugd willen we nog slechts toevoegen, dat u goed onderwijzer en goed mens was. Verder belichtte de burge meester de veranderingen die zich ook ter plaatse op onderwijs gebied voordeden. Van de oude school werd een fraaie gym zaal gemaakt en de gemeente heeft de scho lenbouw vrijwel geheel afgerond. Namens gemeentebestuur bracht hij het echtpaar Vis ser voor alles wat ze voor het onderwijs ter plaatse deden en wenste het nog veel goeds toe in de nieuwe gemeente Rumpt (Gelder land) Ds Mulder herinnerde met veel waarde ring aan een goede samenwerking en hoe in rust en orde catechetisch onderricht aan deze school mogelijk was. Veel waardering had de predikant ook voor de sfeer die er in deze school heerst. Ik bid u Gods zegen toe voor uw verdere leven, zo besloot de hervormd predikant zijn dankwoord. Namens het personeel sprak de heer L. Paape, die gewaagde van het volledige ver trouwen, dat door de chef werd geschonken. Er was daarnaast ook een goed collegiaal samengaan. De heer Paape richtte zich in zonderheid tot mevrouw Visser, die'als het ware ongemerkt afscheid van de school had genomen. Hij vond het prettig deze gelegen heid te kunnen aangrijpen ook haar te dan ken voor de ondervonden vriendschap. Namens oudercommissie en personeel bood hij een elektrisch klokje aan. En daarmee was het nog niet afgelopen. Leerlingen, ou ders en oud-leerlingen zorgden voor een paar moderne stoelen en een even fraaie bijzettafel. Van de jeugd was er al eerder tuingereedschap gekomen. Namens de oudercommissie sprak de heer M. J. Geuze, die er op wees, dat een il4-ja- rige 'Poortvlietse periode al vele veranderin gen bij het onderwijs lieten zien, laat staan, wat een 46-jarige tijd wel aan variatie moet hebben gebracht. Maar bij alle vernieuwing bleef de zorg voor de kinderen, ook buiten schooltijd. Poortvliets openbare lagere school zal een zeer goede herinnering aan meester en mevrouw Visser overhouden, verzekerde de heer Geuze. Raadslid P. J. van Houdt wilde graag in stemmen met de waardering van vorige spre kers en hoopte dat Gods zegen het schei dende paar zou vergezellen. Vriendelijke woorden kwamen er ook nog van de directeur dei' technische school te Sint-Maartensdijk, de heer J. van Vredeveld, van pastoor uit Tholen en van het nieuwe schoolhoofd de heer De Boe. Het ging wel Het laatste woord was aan de heer Visser zelf. Hij wees er op, hoe hij 6 jaar geleden zijn 40-jarig onderwijzersjubileum vierde en over enkele dagen 40 jaar schoolhoofd zou zijn. Met nog 3 maanden school zou hij 60 jaar op de lagere school hebben gezeten, resp. gestaan. Nu dacht ik heel veel van school en maatschappij te weten, maar in elke plaats waar ik heb gewerkt, heb ik evenveel moeten leren van de jongens. Zij wisten in de vissersplaats letterlijk alles van de schepen en in een agrarisch gebied kende men de eigenaar aan het hinniken van een paard. Ik wist er allemaal niks van, zei meester Visser. Van Poortvliet weet ik, dat de jeugd kritisch is. Men kan ze wel iets vertellen, maar niets.wijsmaken. Ze gaan het voor zichzelf bewijzen. Dat is me menig maal gebleken. Verschillende aktiviteiten mocht ik hier meemaken Een dam-simultaan, een Floratho enz. Misschien was ik wat te zuinig, maar in elk geval is me de medewerking van het ge meentebestuur in Poortvliet altijd opgeval len. Het 14-jarig lijstje toont, hoe er hier 5lA% werden opgeleid voor de middelbare school, 19% voor de ulo, 6% voor het land bouwonderwijs, 19% technisch en 24% huis houdschool. De Poortvlietse jeugd heeft bij dit alles geen slecht figuur geslagen. Ik hoop dat het met de openbare school goed zal gaan. Dat zit er volgend jaar nog niet zo in met 18 leerlingen voor beide scholen, maar h°t jaar daarna kan op 42 worden gerekend. De heer Visser dankte sprekers en gevers en wenste tenslotte Poortvliet het allerbeste toe. Er was hierna nog even een kort woord van de burgemeester tot het nieuwe school hoofd. Een welkom werd toegeroepen en een goed vertrouwen geuit. Van de daarna door het gemeentebestuur aangeboden receptie werd zowel in de middaguren als 's avonds (met vooral veel oud-leerlingen) druk ge bruik gemaakt om het echtpaar Visser met een persoonlijke handdruk de beste wensen mee te geven naar Gelderland. En dat willen we hier gaarne onderstrepen. Senioren en junioren bij het onderwijs. Vorige week nam de heer P. J. N. Visser en echtgenote afscheid van de openbare lagere school te Poortvliet, terwijl het nieuwe schoolhoofd de heer de Boe, even eens met echtgenote aanwezig, werd geinstalleerd. De nog vitale veteraan weet, dat sport gezond is voor lichaam en geest. Daarom bleef hij tot het laatst deelnemer aan volleybal en tennis oefeningen. Op de foto de oude garde en de toekomst. Het enige agenda punt wat in de raads vergadering te Tholen dinsdagavond 17 de cember discussie van betekenis opleverde wanen de voorstellen tot vaststelling van een nieuwe verordening op de algemene be graafplaats en de vaststelling van de be graafrechten. Voorstellen, die in de novembervergade- ring reeds door b en w op tafel waren ge legd, .maar toen naar de onderzoekcom missie verwezen moesten worden, ook al was het college enigermate bevreesd, dat men in tijdnood zou komen. Die tijdnood is er nu volledig, want in deze raadsverga dering werden de voorstellen afgewezen. De huidige verordening op ds begraafrechten loopt op 1 januari a.s. af en om rechten te kunnen heffen, moet er dan een nieuwe verordening zijn (aangenomen). In die november-vergadering werd al gewezen op het uit de tijd-zijnde klasse-stelsel op de begraafplaats. B en w hadden dit echter gehandhaafd, al staan de heren evenmin afwijzend tegen afschaffing van dat klasse stelsel. Het bleek echter voor de oude begraafplaats praktische moeilijkheden op te leveren, althans naar het oordeel van het college dat nog te gaan wijzigen. Zodra gebruikmaking nodig is van het nieuw aan te leggen deel, moet immers toch weer een verordening worden gemaakt. Dan kan al tijd nog het klasse-stelsel worden afqe- schaft. zo was het oordeel van b en w. Nu gaat het nog slechts om een paar jaar be stendiging van de oude situatie. En dat be tekent drie klassen op de begraafplaats. PRAKTISCHE KANS De heer J. M. C. Ooms (k.v.p.) was een andere zienswijze toegedaan. Hij vond het minder prettig ,dat b en w toch met dit voorstel van klasse-handhaving waren ge komen nadat hierover toch wel een en an der in de commissievergadering was gezegd Wanneer b en w menen ,dat het nu op praktische bezwaren stuit, ben ik juist over tuigd van het tegendeel, zo vervolgde dhr. Ooms. Het feit, dat lang niet alle drie klas sen op het oude gedeelte gelijktijdig vol zijn maakt het mogelijk juist nu dat klassestel sel af te schaffen, waardoor een soepele overgang ontstaat naar de nieuwe begraaf plaats. Praktisch dus wel een uitstekende kans cp dit moment ,zo besloot het KVP raadslid zijn betoog. De voorzitter herhaalde, dat b en w er juist praktische bezwaren inzien vanwege het aantal mensen, dat in het verleden gra ven hebben gekocht en zich daarmee heb ben gebonden. Het is pijnlijk om daar tus- te komen. De heer Ooms zegt dat dit ook niet de bedoeling is. Wat verkocht is, is verkocht alleen moet men geen verdere diffirentiatie meer tot stand brengen. De voorzitter wijst er op, dat zodra de exploitatielasten van de nieuwe uitbreiding bekend zijn, men toch weer een nieuwe ver ordening moet maken. Het gaat hier zuiver om de oude begraaf plaats. De heer M. van der Sande (gem. belang) voelt toch wel voor handhaving van de klassen. Het gaat immers niet meer over het geld, maar vooral om de eervolle be graving. Er zijn mensen in alle geledingen die daarop prijs stellen en er ook het geld voor over hebben. 1*111 IIHiMÉttl KOELKASTEN DIEPVRIEZERS VERHOEVEN Koeltechniek Llevevrouwcstraer 33 - TeL 4898 Berge® op Zooia adv.ing.med. GEEN KLASSE-GELOOF De heer D. J .van de Velde (alg. belang) constateert dat men op Tholen vrijwel allen gelovig is en daarom is het voor hem juist ongerijmd ,dat men nog aan klassen kan doen op de begraafplaats. Dat is niet christelijk. We geloven immers allen ge lijk te worden opgeroepen voor de Rechter Hij wil de klassen afschaffen, maar heeft nog wel enkele aanmerkingen op de tarie ven De heer A. te Pas (gem. belang) is ook voor afschaffing, maar wijst er op, dat dit gevoelige zaken zijn .waarover ieder zijn eigen standpunt zal hebben. Hij meent dat men thans niet uit deze impasse zal komen zonder stemming. De heer C. Griep (s.g.p.) kan de me ning van dhr. D. J. van de Velde niet de len. Die kan zich niet indenken, dat de overheid klassificatie kan voorstaan, maar men kan zich afvragen wat in deze de taak is van de overheid. Persoonlijk zou hij het klassestelsel willen behouden. De heer C. L. M. v. d. Berge (s.g.p.) wijst er op, dat ook op het nieuwe gedeelte straks de mogelijkheid blijft een eigen graf te kopen en dan zit men eigenlijk meteen al weer met twee klassen. Dan is er immers al onderscheid. De heer W. K. Quist (c.h.u.) vindt dat de raad nu een afwijkend standpunt inneemt met hetgeen was afgesproken, althans door de leden, die deze verordening nader hebben onderzocht. Hij was rapporteur van die commissie en de afspraak was, dat men hierover niet zou discussieren, maar stil zwijgend behandelen. Hij wil daarom thans ook het voorstel van b en w blijven steunen Wethouder H. Jansen (a.r.) verklaart ook te zullen meedoen aan het weglaten van de klassen, maar voor de oude begraaf plaats stuit dit inderdaad op praktische be zwaren. De heer Te Pas had al eerder opge merkt, dat men hierover maar een princi pestemming meest houden, waarmee de voorzitter het eens is. Bij die stemming zijn er zes leden tegen het voorstel van b en w om ook op de oude begraafplaats nog de klassen te handhaven. Dat zijn de heren D. J .v. d. Velde, Bijl (c.h.u.) J. M. Berre- voets (alg. belang) A. .te Pas en v. d. Berge I Het voorstel wordt gesteund door de he ren Griep, Quist, v ,d. Sande en Jansen. Een volgend maal komen b en w met een nieuw voorstel, j Ondertussen staat in het afgewezen voor stel een belangrijke tariefsverhoging van de begraafrechten. In de jaren 1966 en 1967 was ontvangen f 2709,90 en f 1552,20 ter wijl de uitgaven resp. bedroegen f 4142,53 en f 6420,97. Bij de nieuwe heffing komt men aan een ontvangst van rond de f 5500.Dan zijn de tarieven voor personen van 12 jaar en ouder in klasse I f 60.in II f 36.en in III f 12.Koopgraf onbepaalde tijd f 200.en voor 20 jaar f 100.— Voor het aanbrengen grafsteen f 20.en voor blij vende beplanting f 10.Voor klokluiden f 3.—. Zoals reeds gezegd, waren er ook tegen bovengenoemde tarieven bij enkele raadsle den wel bezwaren, waarop men vanwege de afwijzing van het voorstel b en w echter thans niet nader is ingegaan. Goedgekeurd was het b en w besluit door g.s. tot aankoop van 1248 m- grond van het industrieterrein aan de n.v. Ze- garn en van 2830 m2 grond eveneens van het industrieterrein aan de centrale werk plaats ,,De Bevelanden" te Goes. UITBREIDING CHR .MAVO Het bestuur van de chr. mavo vraagt medewerking voor uitbreiding van de in bruikleen afgestane school aan de Zoekweg Vanwege een te verwachten leerlingentoe name in 1969 zal met weer twee nieuwe leer krachten gewerkt moeten worden .waarvoor weer lokaliteiten nodig zijn. B en w zijn opnieuw voornemens 2 lokalen te huren van de n.v. Houtbouw Jarino .waardoor dan een uniform complex van 8 schoollokalen wordt verkregen. Niemand van de raad hzeft er bezwaar tegen. Een rekening-courant overeenkomst wordt aangegaan tot een maximum van f 350.000 Bij het voorstel tot concessieverlening aan de n.v. warirleidingmij „Midden Zeeland" informeert dhr. Ooms cf bij de gemeente bekend is waar en hoeveel brankranen er buiten de gemeentekom zijn. De voorzit ter antwoordt dat dit zeker de brandweer commandant bekend is. Er blijkt geen be hoefte aan uitbreiding te zijn. Voor sane ring wordt het perceel Hertenkamp 20 na bij de Stoofhof aangekocht, evenals het perceel Doelweg 10 van de heer J. Bos Bij het laatste voorstel zegt de heer Van de Berge de prijs hoog te vinden ,al is het dan volgens rapport. Wie maakt dat rap port? De voorzitter antwoordt dat dit door een officiële taxatie commissie gebeurt. Voorts wordt de begroting 1969 ter on derzoek door alle raadsleden aangeboden. Ter zijner tijd zal men voor deze begrotings vergadering worden opgeroepen. Dhr. Bijl vraagt of die commissievergaderingen niet tekort doen aan de openbaarheid. Helemaal niet, vindt de voorzitter, want ten eerste wordt een uitvoerige begrotingsbrief door b en w (ook aan de pers) aangeboden, ver volgens heeft ieder lid recht op algemene beschouwingen in de openbare raadsverga dering en tenslotte kan men ook nog op onderdelen vragen stellen of opmerkingen maken. De heer C. Griep zegt in dit verband wel eens in verslagen van andere gemeen ten te zien, dat bijvoorbeeld de bedragen voor aankoop woningen en-of gronden wor- en genoemd inclusief schadevergoedingen pacht enz Hij heeft zich wel eens afgevraagd, waar om dit in Tholen niet gebeurt. De voor zitter antwoordt dat het college vindt, dat daaruit vaak verkeerde conclusies worden getrokken, omdat men met de blote prijs geen achtergronden, enz. kent. RONDVRAAG De heer Berrevoets krijgt te horen ,dat afbraak van een wening in de Visstraat de volle aandacht heeft van b en w De heer M. v. d. Sande informeert of het nog lang moet duren, eer de Simon Lindhoutstraat wordt verbreed. De voor zitter antwoordt dat men hier ook te ma ken heeft met grond van de Landbouwhuis- houdschcol, dus met het ministerie. En dat duurt allemaal wat langer. De heer Van de Velde betreurt het dat de bestrating Oudelandsepoort zo lang uit blijft na aangebrachte riolering. De voor zitter antwoordt dat men er juist voor de vorstperiode aan toe was. De opzichter ver klaarde dat het niet eerder mogelijk was. B en w dringen er herhaaldelijk op aan. Er is bij dit eerste rioleringswerk tegen slag ondervonden, maar dit zal wel niet de enige overlast zijn bij de werkzaamheden. Al is dan de Oudelandsepoort wat diepte betreft erg lastig. tekeningen voor een tennisbaan. Maar waar zijn meisjes en lijst gebleven? De heer Te Pas schijnt dit raadsel te kunnen oplossen. De heer Quist was het niet eens met ds spreker Van der Zee, die geen industri alisatiemogelijkheid voor Tholen zag. Ds voorzitter is ook een andere gedachte toe gedaan, dan de inleider, al zal het er om moeten gaan zgn. schone industrie aan te trekken. Vanwege de laatste raadsvergadering in 1968 brengt de voorzitter nog een spe ciaal afscheidswoordje. Hij vindt het pret tig, dat steeds in een. zo goede verstand houding wordt vergaderd ook al is men 't dikwijls niet met elkaar eens.. Namens de bevolking dankt hij de raad voor de geno men besluiten. Het waren er heel wat, meer dan voorheen. Denk maar aan de sane ring - riolerings begin - talrijke verordenin gen, enz. Dank brengt de voorzitter ook hst administratief personeel en de andere gemeentelijke verbanders om tenslotte allen gezegende kerstdagen en een goede jaar wisseling te wensen. Namens de raad vertolkt dhr. van der Sande wederkerige gevoelens en wensen. PLEZIERBOOTJES De heer Ooms vestigt er de aandacht op, dat de plezierbootjes vanwege de Schel- de-Rijnwerken niet meer aan de Brabant se kant te water gelaten kunnen worden. Als het aan Thoolse kant moet gebeuren, zal men daar wel een parkeerverbod auto's moeten instellen. De voorzitter ziet hierin ook nog geen uitweg, vooral verkeerstechnisch niet. Er is maar beperkte ruimte. Toch moet inder daad veel meer toeloop aan deze kant worden verwacht. Er zal overlegd worden hiervoor een oplossing te vinden. De heer Bijl informeert of de oude gas houder moet blijven staan. De voorzitter zegt dat de sloper op dit gebied nog geen tijd heeft. IJSBAAN De heer Quist vraagt of er geen moge lijkheid is een ijsbaan te krijgen, waarop sneller geschaatst kan worden dan cp de vest mogelijk is. D.» voorzitter vindt de vraag goed van pas komen, aangezien hij binnenkort een vergadering heeft met de Thoolse sportcommissie. Hij is het met dhr. Quist eens, dat hier een leemte zit, die no dig moet worden opgevuld. De heer l e Pas interumpeert dan maar de tennisbanen on der te zetten (die er ook nog niet zijn). Dat brengt de voorzitter dan weer in her innering, dat er enige tijd geleden meis jes de gemeente zijn rondgegaan om hand Bij het begin van de vrijdagvoormiddag 20 december gehouden voltallige raadsver gadering sprak de loco-burgemeester wet houder A. M. van Engelen een korte nieuw jaarsrede uit, die we hier in zijn geheel la- ten volgen: „Het jaar 1968 heeft zich op het per- soonlijke vlak allereerst gekenmerkt door ernstige ziekte van onze burgemeester. Voorts waren door ziekte de heren J. Aar- noudse, P. W. C. van Westen en C. Aar- noudse meermalen verhinderd. Gelukkig zijn deze laatsten weer in goede gezondheid in ons midden. Helaas kunnen wij dit vart onze burgemeester niet zeggen. Met de Kerstmis en Oud en Nieuw in het vooruit zicht, gaan vooral nu onze gedachten uit naar de familie Versluijs. Juist in die dagen 1 heerst er als alles goed is blijdschap en dankbaarheid in ieder gezin. Ik hoop van harte dat het gezin Versluijs ondanks ziek te van man en vader de kracht moge vin den om deze dagen toch nog zinvol te mo gen beleven. Ik heb voor mezelf ook heus geen ge makkelijk jaar gehad. Door slechte weers omstandigheden was het een moeilijk jaar in de landbouw. Alles moest bijgezet wor den om de gewassen te bergen en> om het verdere werk rond te krijgen. Dat men dan net in zo'n jaar de burgemeester moet ver vangen is zeker geen gemakkelijke taak ge weest. MEER BEJAARDENWONINGEN Ondanks dit alles is er dit jaar toch weer heel wat in onze gemeente tot stand gekomen en-of in voorbereiding gebracht. Wanneer ik dan even een blik terug mag werpen, dan zien wij dat aangekocht werd pand Molenweg 28, dit om in de toekomst de hinderlijke bocht in de Molenweg te ver beteren. Afbraak Ring 20 en 22 waar nu een parkeerplaats is gerealiseerd. Afbraak z.g. Knipdcrp waardoor nu de doorbraak van Burg. Versluijsstraat een feit kon worden. Deelname aan het Kanaalschap „De Een dracht" was dit jaar een groot en naar we hopen, een wijs besluit. Er kwamen diverse voorzieningen wat betreft de dijkrecreatie aan de zeedijken, dit in overleg met het Waterschap Tholen. 24 ratiowoningen en 12 bejaardenwonin gen konden dit jaar in gebruik worden, ge nomen en zijn thans alle bewoond, j Onderhandelingen zijn al begonnen voor nog meer bejaarden-woningen. Verlich ting kwam er langs de voetpaden rond de N.H.Kerk. Daar wij geen stortplaats meer hadden zijn wij aangesloten bij de Centrale vuil nis ophaaldienst, die naar alle tevredenheid werkt. De nieuw te bouwen lagere scholen de den heel wat stof opwaaien, maar we mo gen nu stellen dat alles vlot verloopt Het verliest geen moment onze aandacht NIEUWE WONINGEN De algemene ontwikkeling van uitbrei- dinsgplan Oost-II" (achter de C. Fran- kenstraat) kwam tot stand en de NV Hom mel is al enige weken bezig om riolerin gen en bestrating zo vlug mogelijk daar te krijgen. Naar het zich laat aanzien zullen er vlug huizen verrijzen. Enkele gegadig den hebben zich al gemeld. Ook werd door tussenkomst en medewerking van het ge meentebestuur de „Stichting voor een Dorpshuis" opgericht. Een bestuur is ge vormd en de eerst nodige contacten werden gelegd. B en w zullen u straks voorstellen grond aan te kopen om in deze gemeente een ijs baan te verkrijgen waar de ouders hun kinderen met een gerust hart naar toe kun nen laten gaan. U begrijpt, dat dit maar enkele punten zijn, hoewel de voornaamste. Dat dit alles toch tot stand is gekomen terwijl we de burgemeester door ziekte moesten missen is vooral te danken aan uw aller medewerking. Ik wil dan ook gaarne mijn dank uitbrengen voor de goede ver standhouding en hulp die ik in het achter ons liggende jaar van u mocht ontvangen. U zult mij niet kwalijk nemen dat ik een extra woord van dank wil brengen aan I collega de Leeuw, waarmede ik op heel prettige wijze heb samengewerkt en die heel dikwijls, wanneer ik zelf te zeel hooi op mijn vork kreeg, mijn taak heeft ver licht. Collega ik ben u daar zeer dankbaar voor en ik hoop op deze prettige en zake lijke manier straks in het nieuwe jaar weer verder te mogen gaan. Ook daarna een woord van dank aan de sekretaris en de ambtenaar die met hun tweeën bergen werk hebben verzet en keu rig met alles „bij" zijn, en waar ik per soonlijk heel veel steun van mocht ont vangen. De verstandhouding met het ove rige gemeente-personeel was ook altijd zeer goed te noemen. En ik hoop dan ook van harte dat dit in de toekomst zo zal mogen blijven," aldus de loco-burgemeester MISVERSTAND ROND SLOOPPREMIE Onder de ingekomen stukken was een verzoek van dhr. W. M. Pipping om toe kenning van de van rijkswege beschikbaar gestelde krotopruimingsvergoeding voor het te slopen pand Zilverstraat 1. De voorzit ter wil de zaak opnieuw in handen stellen van b en w maar door vragen van de he ren Mees (k.v.p.) en C. Aarnoudse (arb.) komt ze toch in behandeling. Laatsgenoem- de meent dat de beslissingsbevoegdheid niet bij b en w berust. De premie die de ge meente voor dit krot heeft aangevraagd behoort te worden uitbetaald als tege-t mcetkoming in de sloopkosten. Zes van de 7 Thoolse gemeenten doen dat ook. alleen Oud Vossemeer betaalt niets uit. Dhr. P. Droogers (a.r.p.) spreekt in dezelfde geest Uit zijn woorden blijkt dat dhr. Pipping er enkele raadsleden over heeft aangesproken. De voorzitter zegt dat het een misver stand is te menen dat de rijkspremie van in dit geval rond f 600.— toekomt aan parti culieren. De gemeente moet het in een z.g. deorstromingsfonds storten waaruit bij ge legenheid uitkeringen kunnen worden ge daan aan mensen voor wie het financieel moeilijk is een betere woning te betrekken. Dergelijke uitkeringen hebben b en w plaat selijk ook wel gedaan. Wil men het anders dan probere men de regeling veranderd te krijgen. B en w wensen zich aan de wet te houden. Men zou bijna aan een soort „verschrijving" in de andere Thoolse plaat sen gaan denken. Maar hoogstwaarschijn lijk is de zaak veel eenvoudiger en heeft dhr. Pipping, van wie deze bewering af komstig is die 6 gemeenten opgebeld en simpelweg gevraagd of daar wél krotoprui- mingspremie wordt uitbetaald. Het ant-' woord is natuurlijk „ja". Zonder dat dit op kwade bedoelingen behoeft te berus ten is dan wel veroeten er bij te vertellen dat dhr Pipping geen krotwoning verlaat maar een naastgelegen leegstaand krot heeft gekocht met de bedoeling het te slo pen en op het vrij komende terrein voor zichzelf bedrijfsruimte te bouwen. Het gaat trouwens niet om de persoon van dhr Pipping. Ook landbouwer A. P. Bevelander heeft een paar krotten voor sloop gekocht om ruimte te krijgen voor een nieuwe loods. De voorzitter ontvangt korte en krachtige steun van dhr van Wes ten. Met geruchten heeft de gemeente niets te maken. Wèl met haar wettelijke taak: het bevorderen dat krotten worden verla ten en daartoe zo nodig financieel bijdra gen. B en w zullen in die geest antwoorden. COMMISSIE SCHOOLVERZUIM VERDWIJNT Een informatiebulletin van de B.B. over het 3e kwartaal wordt voor kennisgeving aangenomen en tegen de concessie ver lenging aan de N.V. v/aterleidingmij „Mid den Zeeland'" 'tegen voorwaarden zoals die voor het gehele gebied vanaf 1 jan. '69 zullen gelden, bestaan geen bezwaren. Sinds de laatste aanpassing zijn de ta rieven van de precariorechten niet onbe langrijk achtergebleven bij de werkelijke kosten van herstel opgebroken straten Bovendien zal de gemeente omzetbelasting voor dit werk verschuldigd zijn. Over de jaren 1964 t.e.m. 1967 was de opbrengst resp f 420.60, f 857,50, f 1194. en f 839.voornamelijk opgebracht door P.T.T., P.Z.E.M. en Waterleiding. De be lasting wordt opgetrokken naar tarieven, voorgesteld dcor de Centrale Dienst. Met ingang van 1 jan. '69 wordt de Commissie tot Wering Schoolverzuim ont bonden. Volgens de nieuwe leerplichtwet wordt hun taak overgenomen door de ge- gemeente-ambtenaar. Met dank voor de be,- wezen diensten valt er dus ontslag voor de heren: J. A. Roggeband, I. J. van Gorsel, F. Verhees, J. D. Vroege en P. van Driel. GEMEENTE KOOPT IJSBAANTERREIN De voorzitter stelt dan het voorstel aan de orde om grond te kopen voor aanleg van een ijsbaan. De ijsvereniging kon vo rige jaren gebruikmaken van het verharde bietenterrein' aan de Veerstraat. Maar nu de huur is opgezegd was men aangewezen cp het tweede nog kleinere terreintje. Van daar dat men naar andere oplossingen zocht en in contact kwam met de gebr. A. F. en J. M. Verhees en met dhr. F. Hommel die wel bereid bleken hun percelen grond aan de Veerstraat van resp. 4140 en 2903 m2 te verkopen tegen een aanvaard bare prijs van f 1.45 m2 Ondanks een le dental van 325 is de ijsvereniging daar financieel niet toe in staat. Wanneer ze bij uitbreiding der accomodatie zou kunnen komen tot 500 leden is het wèl mogelijk om b.v. f 200.huur op te brengen. Con tact met de gemeente leidde tot het voor stel van b en w: aankoop van die gronden door de gemeente en verhuur aan de ver eniging.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1968 | | pagina 15