EENDRACHTBODE DAM PO G0VERS n.v. Geen onderscheid op nieuwe begraafplaats Wateroverlast nog steeds groot probleem Sluitende begroting met kleine vijl mille onvoorzien Nog graag wat bejaarden woningen Nieuw hoofd openbare lagere school Bouwgrond voor nieuw bank gebouw Ootje Teur en de wenshandschoenen 24e JAARGANG No. 50 31 OKT. 1968 DERDE BLAD RAADSVERSLAG SINT-ANNALAND verkouden Gebruikte wagens Raadsverslag Poortvliet De nieuwe verordening op de heffing van begrafenisrechten is er één van vijftig jaar terug. Dit is voor mij een grote teleurstelling, zei de heer P, van Schetsen (pvda) maandagavond in de Sint-An- nalandse raad, Als we daar (begraafplaats - red.) zijn, zijn we allen één en de zelfde vulde de heer M. Ph. van der Weele (gem. bel.) aan bij het voorstel van b en w tot vaststelling van de verordening van de nieuwe begraafplaats aan de F. M. Bogaardweg. De heer J. J. Mosselman (chu) was het daarmee eens. Als de heer van Schetsen hier niet over was begonnen, had ik het naar voren gebracht, zei hij. Ook de heer A. J. Kurvink (sgp) was het met de vorige sprekers eens. Gezien de mening van de meerderheid van de raad is het beter dat we dit punt van de agenda afvoeren, concludeerde bur gemeester W. Baas, Er komt een nieuw voorstel. De nieuwe begraafrechten-verordening was één van de weinige punten waarover op deze vergadering gesproken werd. De 27 agendapunten werden in eeen uur vlot af gewerkt. Het voorstel van b en w met de ver hoogde tarieven van de nieuwe begraaf plaats kon u al in ons vorig nummer lezen. De heer van Schetsen had vooral be zwaar tegen de verdeling in groepen en het onderscheid bij het onderhoud van de graven. De commissie pan onderzoek van de begroting 1966 heeft een heel andere verordening geadviseerd, meende de heer van Schetsen. De heer Kurvink, die des tijds in de commissie zat, bevestigde dat. Een vorige burgemeester zei het zo, vertelde de heer van Schetsen: aan de ene kant van de begraafplaats dominees en notarissen en aan de andere kant jan-met-de-pet. De eigen graven links, en de andere rechts. Ik wil een opening laten naast het graf van de man voor dat van zijn vrouw.. Maar verder gewoon doorbegraven. Het onderhoud van de graven vind ik een taak van het gemeentebestuur. Alle j graven moeten precies hetzelfde onderhoud gegeven worden. Het moet niet voorkomen dat een paaltje van een burgerman zoek raakt, terwijl een grote grafsteen wel goed onderhouden wordt. Ik zou het bijzonder waarderen als b en w deze punten in de nieuwe verordening opnamen, aldus de heer van Schetsen. De heer Mosselman vond dat iemand die een steen plaatst maar moet betalen. In het voorstel van b en w was de be graafplaats verdeeld in drie afdelingen Afdeling A voor algemene graven, B voor eigen graven en C voor algemene- en eigen kindergraven. ZONDER „BROEK" De sleephelling in de haven werd voor duizend gulden per jaar verhuurd aan de heer J. van Kuilenburg. Dit met ingang van 1 november voor een tijdvak van 10 jaar. De heer van der Weele had liever ge zien dat ook de „broek", waarop de jach ten geplaatst worden, door de gemeente zou worden aangelegd. Het geheel kan dan aan een particulier of, en dat had ik nog liever, aan de watersportvereniging worden verhuurd, aldus de heer v. d. Weele. Burgemeester Baas wees erop dat de „broek" een los bestanddeel is. Deze moet regelmatig gewijzigd worden, al naar gelang het schip breed en lang is. Wat kost de aanleg, want dat staat niet in de stukken, informeerde de heer Mos selman. De kosten bleken 7500 gulden te zijn, wat ongeveer met de berekeningen van de heer Mosselman klopte. De heer Kurvink vond het zeer juist ge zien van b en w het onderhoud van rails en lier voor rekening van de heer van Kui lenburg komen. De gemeente zorgt voor het onderhoud van het hellingslichaam. JONGE GEMEENTEWERKMAN Het personeel van de gemeentewerken is opnieuw verjongd. Een vorige keer werd de heer H. Jobse benoemd, die vooral het onderhoud van de plantsoenen en sportter reinen voor zijn rekening neemt. Nu volgde de raad opnieuw de aanbeve ling van b en w en benoemde de zoon van de gepensioneerde voorman-werkman M. Goedegebuure de heer J. Goedegebuure als gemeen tewerkman. Hij kreeg zes stemmen. De heer J. P. Hage die niet op de aanbeveling van b en w stond kreeg één stem. De heer A. Vroegop werd bevorderd tot voorman-werkman en benoemd tot onder houder-graf-delver van de begraafplaats. De benoemingen gaan per 1 januari in. In het algemeen bestuur van de school- artsendienst Schouwen-Duiveland, Tholen, Sint Philipsland en Oostelijk Zuid-Beve land werden de burgemeester en de loco burgemeester respectievelijk als lid en plaatsvervangend lid benoemd. Dezelfde functionarissen werden voor vier jaar benoemd in het algemeen bestuur van de Zeeuwse Bestuursschool. De zittende leden van de commissie van advies woonruimtewet mej. zr. N. Riet dijk en de heren P. van Schetsen, J. A. den Engelsman, M. Ph. v. d. Weele en L. J. van Popering werden herbenoemd. De nieuwe bouwverordening, die dit jaar werd vastgesteld, werd op enkele punten gewijzigd. De wijzigingen houden verband met een verzoek van de Nederlandse cen trale ter bevordering van de revalidatie en de stichting technische voorlichting ten be hoeve van lichamelijk gehandicapten. Dit gaat vooral om het aanbrengen van voor zieningen in en bij openbare gebouwen ten behoeve van invaliden. Verder werden er nieuwe bepalingen opgenomen met betrekking tot badruimten en brandveiligheid in niet tot bewoning bestem de gebouwen. Een derde wijziging hield ver band met de schuilgelegenheden van wo ningen. In verband met de bouw van het gym nastieklokaal werd de erfdienstbaarheid van weg- en kabellegging t.b.v. de PTT gewij zigd. de zaak nu opgelost, wilde de heer van Schetsen weten. PERSLEIDING TE ZWAK Wethouder A. J. Scherpenisse (gem, bel) gaf hierop een toelichting. De capaciteit van de persleiding is te zwak voor de toenemen de riolering, zei hij. Toen de Anna van Bourgondiëstraat klaar was, hebben wij ge vraagd is er geen gevaar voor de overstort Geen gevaar, zei het adviesbureau toen. We zijn vanaf 1958 in de papieren gedoken en hebben ook vele adviezen ontvangen. Voor we met de Nieuwstraat beginnen moet eerst het probleem van de water overlast bekeken worden, vond de wethou der. Daarmee was iedereen het wel eens, maar de huiver voor nieuwe adviezen bleef. Een overstort op de Hoenderweg, recht tegenover de heer Abr. Goedegebuure. kan niet gemist worden, aldus de heer J. den Engelsman (sgp)). In 1958 wist het ad viesbureau toch al dat de nieuwe dijk erbij kwam zei de heer Kurvink. (adv. ingez. med.) Zijn. B en w kwamen met dit voorstel naar aanleidig van een verzoek van de heer B. Keur. De heer Mosselman juichte het voorstel toe, maar wilde het voorstel nog uitbreiden Als er weer zo'n bedrijf komt als de uien- fabriek van L. J. Rijnberg n.v., kunnen we dan ook niet subsidiëren, vroeg hij. De werkgelegenheid is daar zeker mee gebaat. Burgemeester Baas voerde aan dat het moeilijk te bekijken is of het alleen tot de agrarische bedrijven beperkt moet blijven. Bij een eventuele aanvraag kan men deze zaak altijd nog bekijken. Voor f 1064.werd het erfpachtrecht verkregen van enkele percelen grasland en riet aan de Bosweg die voor vuilnisstort plaats gebruikt zullen worden. Dit in ver band met de aanleg van de camping in de Suzannapolder waar nu de vuilnisstortplaats is. We zijn zo gelukkig geweest deze goede oplossing te vinden. Het idee hebben we aan wethouder Scherpenisse te danken, zei burgemeester Baas. Ik ben bijzonder blij dat het zo gelukt is, anders waren de dijken nog grotere vuilnisbelten geworden, meende de heer v. d. Weele. met GARANTIE 25 V.W. Kevers *59-'68 5 V.W. 1600 TL '65-'68 V.W. Variant 1500 '64 Diverse V.W, Bestelwagens en bussen Simca 1501 '67 Ford 12 M Coupé '67 Ford 12 MTS Coupé '66 Daffodil LE '65 Ford 20 M 4-deurs '65 Ford Corsair '64 Alle wagens met GARANTIE en KEURING Inruil Financiering WARANDE BERGEN OP ZOOM Tel. 01640-3355 adv.ing.med. AANKOOP HUIZEN Voor f 1510.werd de woning Niéuw- straat 29 c van de heer D. Manteau ge kocht. Het huis zal worden gesloopt. Ook het huis Hoenderweg 1 werd voor sanering aangekocht. De gezusters Quist krijgen hiervoor f 1020. Aan mevr. C. Elenbaas werd de woning Óoststraat 2 verhuurd. De huidige bewo ner, de heer C. Ridderhof heeft een an der huis. KLEUTERSCHOOL KRIJGT MEER Door de toename van het aantal leerlin gen en de ingebruikneming van het derde leslokaal in de voormalige kleuterschool, krijgt de bijzondere kleuterschool er f 689,58 per lokaal bij. Ook de raadsleden voelden niets voor de gemeenschappelijke regeling inzake de be strijding van luchtverontreiniging van gede puteerde staten van Zeeland. B en w hadden al afwijzend geadviseerd omdat er binnen kort een wetsontwerp komt. Bovendien heeft de gemeente nu weinig met luchtver ontreiniging te maken en is de verdeelsleu tel van g.s. onaanvaardbaar. De f 1100.voor de gezamenlijke rat tenbestrijding op het eiland Tholen von den de raadsleden dubbel en dwars waard Het is zeer hard nodig zei de heer Mossel man. Ook de heer v. d. Weele was bijzon der verheugd met dit voorstel. LANGDURIGE RIOLERINGSKWESTIE Over de moeilijkheden met de riolering liet men zich maandagavond niet onbe tuigd. Dit naar aanleiding van het voorstel tot het voteren van een voorbereidingskre diet herziening riolering. De reconstruc tie van de Nieuwstraat wordt uitgesteld, hoewel het plan daarvoor al klaar is. Het probleem van de wateroverlast, vooral in de Oost- en Cureestraat vindt de raad dringender. Deze materie speelt al zeer lang. In het vorige college is er al opgewezen dat er een overstort op de Hoenderweg moet ko men. Het is misschien een beetje raar ge zegd maar het technisch adviesbureau van de vereniging van Nederlandse gemeenten laat de boel gewoon verzuipen, aldus de heer Mosselman. De heer van Schetsen was het daarmee eens. Het is een langdurige kwestie die veel overlast voor de inwoners met zich mee brengt. Waar liggen de wezenlijke oorza ken van d; wateroverlast? Stappen we nu weer naar een nieuw adviesbureau en wordt Als er geadviseerd wordt; voor 98 pro cent is de wateroverlast opgelost, en dan nu weer maar 2500 gulden voor deze kwestie wat dan. Ik heb alle lof voor uw college dat ze deze zaak aanpakt, maar het ad vies moet terdege met het bureau doorge sproken worden, aldus de heer van Schet sen. Burgemeester Baas zegde toe dat zeker te zullen doen. Eén ding kan ik voorspellen, met de pers leiding redden we het niet. Als we bij stortbuien water overlast willen voorkomen wordt het een miljoenenzaak, besloot de heer Mosselman. ELEKTRIFICATIE BLOEMBOLLENSCHUREN Niet alleen tuinbouwbedrijven maar ook de eigenaars van bloembollenschuren krij gen een subsidie van twintig percent in de onrendabele kosten van elektrificatie. De kosten moeten dan meer dan duizend gulden Hoestdrank in tabletvorm.95ct adv.ing.med. BEROEPSINSTANTIE DANSEN Ingevolge de Drank- en Horecawet werd de commissaris van de koningin in Zeeland aangesteld als beroepsinstantie bij weigering van een dansvergunning Indien de burge meester, die de dansvergunning kan afgeven weigert kan de aanvrager binnen vier weken in beroep gaan. De heer v. d. Weele was blij dat dit voorstel op tafel kwam. Als er een aan vraag komt hoop ik dat u wilt bemiddelen, aldus de heer v. d. Weele tot de voor zitter. Is die beroepsinstantie wel noodzakelijk wilde de heer Kurvink weten. Ja, antwoord de burgemeester Baas. Volgens de Drank en Horecawet is dit verplicht. Weer een afbrokkeling van de bevoegd heden van de raad, verzuchtte de heer Kur vink. De heer Baas verhelderde de zaak echter. Alleen de burgemeester mag een dansvergunning afgeven, zei hij. De heren Van Schetsen en Van der Wee le werden als lid van het bestuur van de Stichting Recreatieve Belangen (S.R.B.) ge kozen. Volgens de statuten van de SRB moeten twee gemeenteraadsleden in het bestuur zit ting hebben. Dit mogen geen wethouders zijn. De heren van Schetsen en v. d. Weele kregen elk vier stemmen. De heren Mossel man en Kurvink elk één. Er waren twee blanco stemmen. De begroting 1969 die tijdens deze raads vergadering aangeboden werd, zal bestu deerd worden door de heren Van Schet sen. Mosselman en Den Engelsman. nen komen. Overigens was de persoonlijke kennismaking goed. Met de nu bekende ge gevens, die ik volgens mijn standpunt in het algemeen dus niet voldoende kan vin den wil ik toch het voorstel van b en w steunen, zo besloot dhr. Hollebrands. De heer C. P. van Tiggele (c.h.u.) merkt op, dat hij na inzage van de sollicitatie stukken en rapporten van de inspecteur na ook de voordracht van het college voor een drietal kandidaten, het toch nog erg moeilijk vond. zo niet onmogelijk een keu ze te maken. Daarom had hij een persoonlijk ontmoeting gehad met sollicitant nummer één en uit dat gesprek is hem gebleken, dat de heer De Boe in deze gemeente goed zal passen en aarden. Daarom zal hij graag b en w volgen en nummer één kiezen. Wanneer hierna tot stemming over wordt gegaan krijgt de heer de Boe uit Waarde dan ook alle stemmen van de leden en is per 1 januari 1969 benoemd, hoewel de indiensttreding mogelijk pas 1 februari wordt, zo voegt de voorzitter er aan toe. BOUWGROND VOOR NIEUWE BANK De Coöperatieve Raiffeisenbank heeft een perceel bouwgrond gevraagd om daarop een nieuw bankgebouw te stichten. Men zit nu in een veel te nauw bankjasje met geen uitbreidingsmogelijkheden. Het nieuwe bouw terrein is gelegen ten noorden van de School straat tussen de woningen van dhr. J. H. van Dijke en Wed. C. de Wilde met een totale oppervlakte van een 800 m2. Vanwege de grillige vorm is het terrein niet aantrekke lijk voor particuliere bouw. B en w stellen voor 567 m'2 te verkopen tegen de normale uitgifteprijs van f 22.10 per m2 en gezien de voorzieningen die de bank moet treffen om het andere deel bouwrijp te maken 223 m'2 tegen f 2.50 per m2. In totaal voor een bedrag van f 13.088.20. BOUWGROND DUURDER Gedeputeerde Staen kunnen niet gedogen dat de gemeente Poortvliet op haar bouw grond (te veel) blijft toeleggen en zullen geen grondverkopen meer goedkeuren ten- rij de grondprijs is verhoogd. B en w heb ben er in haar pre-advies een uitvoerige toelichting op gegeven aan de raad. Er zijn tevoren heel wat onderhandelingen en be sprekingen over gevoerd en zonder dat de gemeente er op toegaf, zou men bijna aan een f 40.- per m2 komen, wat op een plat telandsgemeente een onverkoopbare zaak wordt. Na her-berekening konden b en w nu voorstellen, waarbij een renteverlies van 11.7% overblijft, dat de bouwgrond voortaan f 27.per m2 komt. Na een enkele nadere informatie kan de raad zich bij het voorstel neerleggen, omdat het ook niet anders meer kan. Een perceeltje los land in de Noordhoek wordt verpacht. NIET VER GENOEG De raad kreeg ter kennisname het stuk, dat b en w aan gedeputeerden hebben over gelegd naar aanleiding van de nota van de Tweede Kamerleden Van Beek, Schakel en Bode. De voorzitter zegt er nog van, dat ge deputeerden hierover de mening van b en w hebben gevraagd en het daarom op papier is gezet. Gesteld is door het Poortvlietse col lege dat men waardering heeft voor de intensief getoonde belangstelling voor het vraagstuk herindeling Tholen van deze ka merleden evenals voor de manier waarop dit door gedeputeerden wordt behandeld. Dat de gemeente Poortvliet met het genoemde alternatief van een eventuele beslissing tot drie gemeenten al heel ver is gegaan en dat de suggestie van de drie kamerleden haar niet ver genoeg gaat in de richting van De heer Hollebrands vraagt of er daar zoveel mogelijke zelfstandigheid, het zoveel EXCLUSIEVE KOSTUUMS REGENJASSEN LODEN JASSEN kort en lang steeds apart bij Herenmodes Herenkonfektie Kortemeestraat 1 BERGEN OP ZOOM adv.ing.med. De Poortvlietse begrotingscommissie kan zich gaan buigen over het jaarstuk 1969 Tijdens de maandagavond 28 oktober ge houden vergadering, waarbij ir M. A. Geuze (c.h.u.) verhinderd was, kwam die begroting zij het noo formeel op tafel. Bij de slotcijfers kan men nog een post van f 4600.onvoorzien vinden. Veel ruimte is er dus niet overgebleven. Wel is er voor enkele op stapel staande voor zieningen geraamd en de voorzitter kon digde aan nog meer in petto te hebben. Maar dat blijkt dan eerst in een vol gende vergadering bij de begrotings behandeling zelf. NIEUW SCHOOLHOOFD Per 1 januari 1969 is aan de heer P. J. N. Visser eervol ontslag verleend als hoofd van de openbare lager school we gens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Er zijn voor deze vakature sollicitanten opgeroepen en heel wat brie ven ingekomen. Na een gedegen onderzoek kwamen b en w tot een voordracht van drie personen t.w. de heer J. A. de Boe te Waarde, nu onderwijzer aan de openbare lagere school te Cats; 2 A. M. Bauer te Heinkenszand; 3 H. Lunsing te Coevorden. Naar aanleiding van de in een vorige ver gadering gestelde vraag van de heer J. Hollebrands (s.g.p.) of het ook mogelijk is dat raadsleden een eventuele proefles bij wonen, had de voorzitter geantwoord, dat de voorbereiding tot benoeming in handen ligt van het dagelijks bestuur der gemeente en dat men toch vooral moet afgaan op informatie bij de school waar wordt ge werkt en bij de inspecteur l.o. Gezien echter die vraag wijst de voorzitter er nu op, dat b en w alles hebben gedaan om zo goed mogelijk geïnformeerd te geraken. Duidelijk werd dat de voornoemde drie de voorkeur hadden boven overige sollici taties, wat meer een gevolg was van een hapering op de huidige school, anti-milita- risme of iets dergelijks. Het gaat er in het belang van de school om dat het hoofd naast een goed leiding gevende onderwijzer ook een persoon is die dan wel bij de gemeente past, dan wel de indruk geeft zich te kun nen aanpassen. In dat verband was het col lege tot de indruk gekomen, dat de als num mer één geplaatste het meest aan die ei sen leek te kunnen beantwoorden. De voor zitter kon ook nadere persoonlijke gege vens meedelen van dhr. de Boe, die her vormd is, politiek een chr. partij is toege daan, veel voelt voor onderwijsvernieuwing en getrouwd is met een hoofd van een kleu terschool. MOEILIJKE BESLISSING De heer C. P. Bijl (s.g.p.) acht het een volledig advies van b en w waarop hij zijn standpunt kan bepalen. Afwachten blijft het met iedereen, De heer Holle brands krijgt een bevestigend antwoord op rijn vraag of ook de inlichtingen van de huidige chef van de sollicitant gunstig wa ren. Overigens is zijn standpunt wel het zelfde gebleven, nl. dat het voor een raad wel moeilijk is een beslissing te nemen, zonder betrokkene even in de praktijk te hebben meegemaakt. Hij had de drie solli citanten graag een keer les horen geven om gemakkelijker tot een standpunt te kun- geen rioleringsmoeilijkheden kunnen ont staan, maar de voorzitter antwoordt dat 1 het al met de Centrale Dienst is besproken en wordt opgelost. De heer P. J. van Houdt (s.g.p.) vindt het voor de bank een aanpak met risico, al geeft hij toe dat men nu zeer moeilijk zit. De voorzitter antwoordt dat dit een zaak voor de bank zelf is. De heer van Tiggele informeert waarom dit perceel zo ongunstig ligt voor woning- bouw en of men dit destijds niet had kun nen voorzien. Het is toch als bouwgrond aangekocht en voor een deel gaat de ge- meente het als tuingrond verkopen, terwijl de grondprijs volgens punt 9 van de agenda j zelfs nog hoger moet liggen dan f 22. per m2. De voorzitter antwoordt dat in een be paald blok altijd wel ergens wat minder geschikte spieën overblijven. Dat is ook hier het geval. Overigens wil hij zich, noch de andere raadsleden tegen dit voorstel verzetten. FLINKE AANPAK De heer Bijl dankt als bestuurslid van de bank b en w plus raadsleden voor de hier verleende medewerking. Inderdaad is het een flinke aanpak voor de bank, maar zoals het nu is, zijn er geen mogelijkheden en dat met een gestadige groei. De heer Hollebrands vindt deze verkoop voor beide partijen een geschikte oplos sing. De bank krijgt het wat goedkoper, maar hiertegenover staat dat een gedeelte geheid zal moeten worden. En daarvoor zal wel geen animo zijn bij particulieren. Zonder hoofdelijke stemming wordt de grondverkoop bekrachtigd. Er ziin nog meer punten die met bouw grond te maken hebben, de heer J. A. van Dijke in de Smidsstraat vraagt een stukje grond voor de bouw van een garage. Er blijft tussen die garage en de woningen in de Wilhelminastraat nog een strook over, waarop een woning gebouwd kan worden. Een gedeelte van dat perceel is eigendom van dhr. D. Mullié. Naast de garage zou er nog een strook van 4.5 m overblijven die voor de gemeente niet meer van bete kenis is, zodat dhr. Van Dijke die er maar bij moet nemen vinden b en w. Verder zou dan de betonnen schutting naast het parkeer- terreintje moeten verdwijnen als zijnde een ontsierende boel. Daaromtrent is met dhr. Van Dijke akkoord bereikt. Na ruil en verkoop zal de heer Van Dijke nog f 4574,70 moeten bijbetalen. De heer Van Houdt zegt hiermee te kunnen instemmen. De heer Van Tiggele informeert of bij het verdwijnen van de betonnen schutting ook de uitgang van betrokkene langs het par keerterrein wordt opgeheven, zodgt er daar meer parkeerruimte ontstaat. De voorzitter zal dit nog eens nader bekijken. Met voor gestelde verkoop en ruiling kan ieder zich verenigen. mogelijk contact overheid-burger. Dat alles heeft het college in een uitvoerige beschou wing bij g.s. neergelegd. De raadsleden blijken dankbaar te zijn voor de verstrekte inlichtingen en willen er liever maar niets meer aan toevoegen De heer Van Tiggele zegt nog, hoe een en ander ook in een c.h.u. fractievergade ring is besproken. Als lid van het algemeen bestuur van de Zeeuwse Bestuursschool en van de schoolartsendienst wordt door de raad her benoemd burgemeester W. J. van Doorn als plv. lid wethouder M. J. Geuze. Meegedeeld wordt verder dat de heer Geuze jr. aan wie de woning Van 't Hof in de Deestraat was toegewezen bedankte zodat er een woning vrij is. B en w zullen nader bezien, wie voor toewijzing in aan merking komt. De voorzitter deelt ook mee, dat de sloop, van 't pand Jansen op de hoek Markt door gang kan vinden. Met enkele percelen achter de kerk heeft het slopersbedrijf Jeroense te Sint Annaland ingeschreven voor f 4500. Het viel de gemeente niet zo bar tegen. Opdracht is verstrekt. Zorg zal worden besteed aan de belendende percelen en i voor wat het huis Jansen betreft zal voor zichtig worden gesloopt in verband met eventuele historische vondsten. I RONDVRAAG j De heer Bijl wijst op; de hinder die be woners van de Stoofstraat ondervinden bij het voorbij „razen" var- zwaargeladen bie tenwagens. De heer Van Houdt kan dat be- amen. De voorzitter kan er weinig meer I aan doen dan te vragen om controle op de maximum snelheid. I De heer Hollebrands wijst er op, dat het expeditiebedrijf Steketee klaagt over (ge meentelijke wateroverlast. Dat zal nu wor den bekeken. Op een vraag van hetzelfde lid omtrent reconstructie Zuidplantsoen zegt de voorzitter dat dit tijdens de begrotings- behandeling aan de orde komt. VERNIELZUCHT De heer van Tiggele zegt heel wat van de jeugd te kunnen verdragen maar vindt dat het toch wel ergerlijk, dat men de laatste tijd 's avonds herhaaldelijk probeerde licht- masten te doven door daar tegen te schop pen met een voor de jeugd gunstig resul taat, maar voor de voetgangers en vooral j ouderen veel moeilijkheden. Het brengt ook moeilijkheden voor eigenaren van gepar keerde auto's. De heer Van Tiggele vraagt het toezicht hierop te verscherpen. De voorzitter antwoordt dat al procesver baal is opgemaakt en dat de rekening aan de jeugd of de ouders gepresenteerd zal worden. Hopenlijk zal dat afdoende remedie zijn, want zoiets is erger dan het overigens ook uit de tijd zijnde belletjes trekken. Daarna sluiting. 47. LANGE LEO WEET, WAT HIJ DOET Toen Ootje Teur Dikke Daan zag liggen, die er uitzag of hij met nog geen kanon te wekken was, grijsde hij eens en dacht snel na. „Nu of nooitmompelde hij en sloop naar Dikke Daan toe. „Als ik nu niet zorg, dat ik de handschoenen te pakken krijgt, lukt het me nooit meer I De kans van m'n leven 1" Lage Leo was intussen op de plek gekomen, waar Ootje Teur hem had horen aankomen en ook Lange Leo wist de eerste ogen blikken niet, welke kant hij op zou gaan. „Laat ik maar eens gaan kijken, of ik boven succes heb," dacht hij. „Het lijkt me waarschijnlijk, dat ik wel iemand vind, als ik de trap opklim. En dan moet het al heel raar lopen, als ik de hand schoenen niet te pakken krijg Lange Leo weet wel, wat hij doet 1" Maar toen hoorde hij in de gang een deur slaan, gevolgd door voetstappen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1968 | | pagina 7