eerlijk, zoals deze zijn er niet veel door Fa. HECTORS -Wouw - (Tel. 01658-325) Dan direct naar de la. Verjaal! Fa. A. J. VERJAAL ZOON VERGOUWEN Geen spectaculaire beschouw ingen op gezonde Sint-Philips- landse begroting 1969 Ploegdemonstratie met de bekende BELARUS en URSUS Tractoren -Huidverzorging H. Voeis en Zonen n.v. VOOR BABY'S HUIDJE Kleuterschool krijgt nu juiste (centrale) verwarming Ruim een ton sanering De ratten zijn de boer op! 4 zacht-zuiver-gezona PUROL en PU ROL-poeder slagers, f rites-bakkers, Voorde vakman is koks, enz. ËJPROPAGASde meest moderne brandstof! Cromwielstraat 5-9 Tel. 6350 Bergen op Zoom met 2 en 3 schaarploegen op maandag 21 oktober a.s. bij dhr. J. Doggen - Welberg - Boomdijk, Steenbergen Een nieuwe wasautomaat, afwasmachine of luxe keuken Molendijk 3-4 Tel. 01666-315 ST.-MAARTENSDIJK Schilders, O^^Ioodgieters, brandersf^^^smeden, bakkers, 11 het zijn dan ook twee heel mooie broches, van de spreekwoordelijke Vergouwen- li kwaliteit, sieraden die persoonlijkheid accentueren. Van de 29 winkeliers hebben er 26 het ver zoekschrift getekend. Alleen de kappersbe- drijven en de enige winkelier, die uitsluitend tabaksartikelen verkoopt vallen buiten de re geling. De Kamer van Koophandel ging ak koord. De verordening wordt dan zonder discussie vastgesteld. Ze treedt in werking 1 dag na afkondiging. Naar nader werd ver nomen zal die afkondiging plaats Ihebben op 22 oktober a.s. De regeling zal niet gelden in weken waarin een erkende chr. feestdag valt. BENOEMINGEN Aan dhr. H. J. Duine wordt 500 m2 grond a f 23.per vierkante meter verkocht vcor woningbouw aan de Prins Mauritsstraat. Voor de met oostelijk Zuid-Beveland uitge breide districts schoolartsendienst moet nog 'n gemeentelijk vertegenwoordiger en 'n plaats vervanger worden benoemd. Er zijn twee vrije stemmingen en een verklaring van dhr. van Westen dat hij zich wegens drukke werkzaamheden niet beschikbaar stelt, is er de oorzaak van dat dhr. van Engelen wordt benoemd. Deze is als loco-burgemeester ook zeer bezet. Dan volgt verkiezing van dhr. Mees als plaatsvervanger. Een vraag van dhr. van Engelen of hij zijn benoeming aan neemt beantwoordt dhr. Mees met: „Welja want we kunnen niet anders meer en we zitten in hetzelfde schuitje". Vastgesteld wordt een wijziging van de bouwverordening en een aanpassing van die verordening aan de bepalingen van het nieu we „besluit schuilplaatsen bij bouw wonin gen 1968". Op aanbeveling van b en w wordt in de plaats van oud-wetb. P .van Driel dhr. C. Aarnoudse met alg. stemmen tot vertegen woordiger in het borgstellingsfonds voor de middenstand benoemd. Er zijn een tweetal subsidie-verzoeken bin- nierigekomen, van het Humanistisch Thuis front en van de Werkcommissie Soc. Peada- gogisch Werk in Zeeland. Evenals vorige jaren wijst men het eerste af omdat de in stelling gelegenheid heeft in de gemeente te collecteren. Zonder discussie gaat men er mee akkoord dat de subsidie voor het tweede van f 30.wordt gebracht op f 50.-per geval. Er was 15 cent per inwoner ge vraagd. SCHUUR VOLDOET GOED. Begrotingswijzigingen voorzien in de ver bouw van het bergplaatsje Raadhuisstraat 12 tot garage, in deelname aan een bestrij- dingsactie van de bruine rat ad f 1450. in subsidie aan de „Nierstichting Nederland" ad f 50.en in kleine voorzieningen aan de gemeenteschuur aan de Molenstraat ad f 1500.—. De schuur is nu al een paar maanden in gebruik en voldoet goed. Voor onderhoud plantsoenen enz .gebruiken de gemeentewerk- lui nogal wat landbouwvergif. Dhr. van Westen dringt er daarom op aan een afsluit bare gifkast aan te brengen. Dhr. J. Aarnoudse hoopt dat de autoboxen en de hopen puin op het erf adhter de schuur nu spoedig zullen verdwijnen opdat men zich er niet voor behoeft te schamen, zoals voor het braakliggende bouwterrein achter de 'bejaardenwoningien. De huur van de boxen is opgezegd, zo deelt de voorzitter mede, maar men wil de huurders even de gelegenheid geven naar vervanging uit te zien. De hopen puin zijn aan een particulier toegezegd die ze gratis wil opruimen. Inder daad gaat dat wat lang duren. Verder zegt dhr. J. Aarnoudse dat omwo nende wateroverlast ondervinden nu de Burg. Versluijsstraat is aangesloten op de Molen straat doch de rolering nog niet in orde is. Wethouder de Leeuw verklaart dat het slechte weer van de laatste weken parten heeft gespeeld. Intussen wordt getracht een oplossing te vinden. Dan volgt nog hernieuwde vaststelling van diverse rechtspositieregelingen van het gemeentepersoneel en aanbieding en verwij zing naar commissiebehandeling van de ge meenterekening 1967. (adv. ingez. med.) SPOEDIGE BOUW DORPSHUIS Van de gelegenheid tot het stellen van vra gen wordt druk gebruik gemaakt. Aller eerst door dhr. P. W. C. van Westen die begint de gemeente 'n compliment te ma ken voor het handige adresboekje dat gratis huis aan huis is bezorgd. Het spijt de voorzitter te moeten bekennen dat het compliment niet verdiend is, want het boek je is een zuiver particuliere uitgaaf, ge financierd door advertenties. Wél heeft de gemeente de gegevens over de vereni gingen en de adressen verstrekt. Verder dringt dhr. van Westen aan op spoedige bouw van een dorpshuis. Hij zou dan graag zien dat er een ruimte gereser veerd werd voor ontspanning van de jeugd. De moeilijkheid was dat men geen ge schikte bouwplaats kon vinden ,zegt de voor zitter. Ideaal zou zijn de huidige o.l.s. er voor te verbouwen. Men heeft daar ook een groot parkeerterrein. Wel is het 'n bezwaar dat op een nieuwe school moet worden ge wacht. Organisatorisch1 moet ook nog het een en ander gebeuren. Eerst moet een stich ting worden opgericht. B en w denken t.z.t. daartoe een zo breed mogelijk samengestelde vergadering bijeen te roepen. Met name de kerken zullen een stem in het kapittel moeten hebben. Op een vraag over de brief van de Alg. Ned. Slagershond betreffende de vleest keuringskring kan de voorzitter nog niet ingaan. Hij volstaat met te zeggen dat de slagers met hun bezwaren precies in het straatje van b en w zitten. VERPLAATSINGWARENHUIS Dhr. J. Aarnoudse haakte in op een laat ste vraag van dhr. van Westen naar de ver plaatsing van de groentekas van dhr. van Dienst aan de Prins Mauritsstraat. De on derhandelingen zijn bijna ten einde. Het is gewenst dat de kas nu wordt verplaatst voordat ook deze kosten weer hoger zul len worden. Dhr. J. Aarnoudse vraagt zich nu juist af of het niet goedkoper worden zal.. Spre ker ziet een einde komen aan de huidige welvaart, zó kan het niet doorgaan. Het ri sico nu onnodig dure vergoedingen te moe ten betalen terwijl de grond zelf misschien pas over 25 jaar nodig zal zijn, is hem te groot. Dhr. Aarnoudse vindt echter geen mede standers. Dhr. van Westen wijst er cp dat het onderhoud van zo'n kas dan voor dhr. van Dienst een moeilijke zaak zou worden. Binnenkort is de oostelijke straathelft be bouwd. Dhr. van Dienst zou daar stellig schade van ondervinden wegens lichtverlies Wordt de kas nu al opgeruimd dan ontstaat een mooi vrijliggend bouwterrein dat onge twijfeld bouwers aantrekken zal. De voorzittér vindt het eenvoudig een plicht voor de gemeente te zorgen voor de toekomst en wefh. de Leeuw zegt ten slotte dat het in dit stadium eenvoudig niet meer mogelijk is halt te houden. Morele ge zien kan men dhr. van Dienst niet in de steek laten. VUILNISCONTAINERS Dhr. J. Aarnoudse uit verder een aantal klachten over het onderhoud van openbare werken en plantsoenen. Het wachthokje bij de bushalte aan de Molenstraat is bijzon der smerig de beplanting voor de openbare school langs de schoolstraat groeit veel te hoog en het olietankje voor verwarming is erg verroest. Dhr. P. A. W. Mees geeft dan een kort verslag van de vergadering die hij mee maakte als plaatsvervangend lid van het bestuur der gemeenschappelijke vuilnisop haaldienst. Het had hem genoegen gedaan te bemerken dat van inwoners van Oud Vossemeer geen enkele klacht was binnen gekomen. Van Thoolse zijde was er een voorstel om te gaan werken met plastic zakken. Voor de buitendienst werd gedacht aan z.g. containers .waarvan er wel veertig zouden moeten zijn om de zaak rendabel te maken. Dit afgezien van de vraag of er voldoende tijd is voor periodieke lediging nu de dienst al overbelast is. Dhr. van Westen vraagt of b en w in navolging van Sint Annaland willen uitzien naar een plaats waar particulieren het grof vuil kwijt kunnen. Dat is 'n onmogelijke zaak zegt de voorzitter. Wanneer er zo'n plaats was, zou Oud Vossemeer echt niet tot de gemeenschappelijke regeling zijn toegetreden. Dhr. P. A. W. Mees spreekt dan namens de muziekvereniging woorden van dank voor de beschikbaarstelling van sportveld en raadzaal tijdens de ontvangst van de Kon. Harmonie „Aurora" uit Grevenbricht op zaterdag 14 september Het laatste woord is aan weth. C. W. de Leeuw wanneer hij zegt ondanks de vele critische notities van dhr. J .Aarnoudse todh tevreden naar huis te kunnen gaan omdat hij aanneemt dat dhr. Aarnoudse toch ook wel akkoord ging met de loftuitingen van dhr. van Westen. Voor een FRAAIE GASHAARD veilig geïnstalleerd CENTRALE VERWARMING GAS EN WATER HETE LUCHT SANITAIR KEUKEN P. JANSEN Wouwsestraat 23 Antwerpsestraat 42 Tel. 5347 Tel. 4168 BERGEN OP ZOOM adv. ing. med. Wanneer de niet weinige inwoners van Sint-Philipsland zich maandagavond 14 oktober om half acht op de publieke tribune hebben neergevleid in de verwachting dat er in deze openbare raad flinke begrotingsspaanders zouden afvliegen, dan is men een paar uur later teleurgesteld huiswaarts gekeerd. Met een in vergelijking met het landelijk beeld eveneens ervaren kapitein aan het roer, met een vooral ook gunstige uitkomst van de begroting 1969, viel er ook niet zo veel aan het Sint- Philipslandse gemeentedek te zwabberen. Het koper was tevoren al gepoetst. Zeker, de commissie had tijdens het on derzoek al enige vragen gelanceeerd. En tijdens de openbare behandeling kwamen er met name van de zijde van de heer A. A. Rijstenbil (v.v.d.) nog een paar vraagtekens bij, maar wat wil men, wanneer er binnen een paar jaar heel wat straten zijn opge knapt, heel wat huizen zijn gebouwd, de aanwezige bouwgrond in minimum van tijd is uitverkocht en nieuwe uitbreidingsplannen in dok liggen? Nou ja, de commissie wilde graag het be wijs leveren, dat de begroting nauwkeurig was bestudeerd. Vandaar „Het valt de com missie op, dat...'' of „Het lid Den Engels man vraagt...", maar om daaruit iets te til len, dat b en w de wenkbrouwen deed fron sen of de lezers verwonderd zal doen opkij ken, nee, dat zat er niet in. Ondanks 't feit dat de voorzitter ieder 't volle pond gaf: algemene beschouwing, be antwoording vragen commissie, nog eens hoofdstuksgewijze behandeling en tenslotte nog gelegenheid op de begrotingsbrief te ar gumenteren. Het lid den Engelsman vraagt zich af of de ambtswoning nog moet worden bijgeschilderd, terwijl toch in vorige jaren deze woning geheel is verbouwd." „Het lid den Engelsman zou het op prijs stellen, indien dhr. de Rooij in ieder geval tot zijn 65ste jaar, zijnde tot 1 oktober 1969 notulist blijft, ook al wil het lid Rijstenbil een bandrecorder aanschaffen." Is de gemeente nog wel lid van de vereni ging voor dierenbescherming? Waarom geen kosten voor sneeuwruimen en gladheidsbe- strijding? Die zitten al bij openbare werken! Zijn er nog (beplantings) versieringsmoge lijkheden op de Voorstraat? Wat de situ atie betreft bij de nieuwe uitgang op de Rijksweg zijn b en w voornemens niet al leen voor fietsenstalling, maar ook voor een deugdelijk wachtlokaal voor buspassa giers te zorgen. Voor verbetering van de riolering in Anna Jacöbapolder zal een plan aan de raad worden voorgelegd. adv. ing. med. WATERLEIDING ONRENDABELE PERCELEN De heer Rijstenbil attendeert bij de post elektriciteit en watervoorziening op het feit, dat nog altijd een tiental percelen in dit ge bied van water en electra verstoken zijn. Dat behoort elders vrijwel tot het verleden Hij deed het voorstel een commissie ad hoe te benoemen, teneinde de mogelijkheid te onderzoeken tot aansluiting voor deze pan den. Mogelijk kan het via een baatbelasting zo meende dhr. Rijstenbil. De voorzitter antwoordde dat het niet voor de eerste maal zou zijn, dat dit wordt geprobeerd. Destijds bleek er bij de eige naren geen interesse te bestaan, althans niet om er zoveel aan te moeten bijdragen. De waterleiding Mij West Brabant heeft toen gesteld, dat het de laatste mogelijkheid was. We zullen die maatschappij dus al lereerst moeten vragen of er nog een kans is. Na nog enige aandrang van dhr. Rijstenbil die van mening was dat het vorig maal is afgeketst, omdat betrokkenen direct het volle pond op tafel moesten leggen, maar dit via een enkele jaren lopende baatbelas ting gemakkelijker zou gaan, werd besloten dat b en w eerst de gewenste gegevens zul len verzamelen. In zijn algemene beschouwing op de ge meentebegroting 1969 had de heer Rijstenbil al eerder aandacht gevraagd voor de finan ciële verhoudingswet. Hij had graag wat meer toelichting daaromtrent van b en w gezien met daarbij vergelijkend materiaal van andere gemeenten. De voorzitter herinnerde er aan, hoe daarop reeds was ingegaan via de begro- tinsgbrief. De heer Rijstenbil plaatste ook daarna nog enkele opmerkingen en vragen. Waarom in St. Philipsland f 757.voor het aan te schaffen staatswetten met 2200 inwoners en Den Bosch met 80.000 inwoners maar f 9000,Omdat, zo beantwoordde de voorzitter deze vraag, zowel Den Bosch als St. Philipsland elk over één gemeentewet, één kleuterschoolwet enz. moeten beschikken. Waarom geen afzonderlijke post voor de schoolbibliotheken .wilde de heer Rijstenbil weten. Omdat deze reeds in de algemene middelen zijn verwerkt. Een voorstel van b en w om 't presentiegeld van de raadsleden van f 15.op f 20. te brengen werd met de stem van wethouder Nelisse (s.g.p.) tegen, aangenomen. Wel vond ook dhr. Rijstenbil deze verhoging aanvankelijk niet zo hard nodig, omdat men immers toch 's avonds vergadert. RATTENBESTRIJDING De VVD woordvoerder vond het ook ge wenst bizondere aandacht te schenken aan de rattenbesrijding. Het wemelt er van en daarom is de begrotingspost van f 300. veel te laag. „Ze zijn na afsluiting van de stortplaatsen, de boer op gegaan", verklaarde raadslid J. Verwijs (vrije lijst) met een dood ernstig gezicht. De voorzitter achtte in deze ook initia tieven van particulieren en waterschap ge wenst. De heer Verwijs informeerde naar het toezicht op de bouw van de zestien woningen De voorzitter antwoordde dat dit voor verant woording van architect is en niet voor de Centrale Dienst. De heer A. W. Beurkens (c.h.u.) vond de post gereedschappen te laag geraamd en informeerde tevens of de post risico reserve bij de woningwetbouw was vervallen. Dit laatste werd bevestigd en wat het eerste betreft is er al een begrotingswijziging in de maak om die post op te voeren. Kort en goed, de begroting 1969 kreeg algemene instemming van alle aanwezige raadsleden, nadat circulaire F 68 er nog was bijgehaald om wat meer te vertellen over de rijkspercentages gemeentefonds, welke van 200 tot 208 waren verhoogd. Voor de heren M. C. Reijngoudt en Quist werden gevraagde verhuiskosten toegezegd. De andere agendapunten werden conform de al eerder gepubliceerde voorstellen aan genomen. KLEUTERSCHOOLVERWARMING Ook het hete hangijzer, de kleuterschool verwarming, ging er hartverwarmend snel door. De heer Rijstenbil verklalarde het voorstel van b en w graag te ondersteunen al wees hij er op, dat aanvankelijk de keu ken verwarmd zou worden met een olie kachel. De voorzitter meende dat dit geen gewicht in de schaal heeft gelegd. Wel hoopte hi$ dat de PZEM nu eens 'n eind aan de hoogst onverkwikkelijke zaak, (van de schadeloos stelling) zou maken. Spreker betreurde het, dat het nodig was een advies van de Kema te vragen, maar dit advies is nu ook zo duidelijk dat de onrechtvaardigheid van de PZEM todh wel wordt geaccentueerd. De voorzitter hoopte dat de PZEM de kwestie nu op goede wijze zou oplossen. Zoals het tot dusver was gegaan, is het al te gek, besloot de voorzitter het centrale verwar- mingsvoorstel voor de kleuterschool, dat algemeen door de raad werd geaccepteerd. BOUWGROND NODIG Volle en volop instemming was er voor de saneringsaankopen. Het betrof Oostdijk 26 voor f 5000,Zuiddijk 52 voor f 54.385.Karrevéld 2 voor f 13.440. Karreveld 7 voor f 9825.Karreveld 22 voor f 11.990.Karreveld 24 voor f 12-105,Oostdijk 40 voor f 14.000, In minimum tijd was er voor f 120.000.— aan saneringspanden aangekocht. In totaal staat er in de gemeente voor een 6 ton te saneren. De voorzitter hoopte dat er na deze vlotte aanzet even vlot meerdere hun oude percelen de gemeente te koop zullen aanbie den om zo spoedig mogelijk de sanering te kunnen afronden. Bewezen is inmiddels, dat de vergoedingen uitstekend zijn, dat de ge meente geen cent afknabbelt van de officiële ramingen door de Schattingscommissie en dat de verkopers hoogst tevreden zijn. Op deze voortgang is de volledige sanering binnen de vijf jaar bekeken. Ondertussen is de ge meente toe aan verwerving van nieuwe bouwgronden, maar daartoe worden reeds onderhandelingen gevoerd. Met dit goede vooruitzicht wordt deze begrotingsvergade ring onder dank voor de vlotte afwerking gesloten. De Burgemeester der gemeente OUD-VOSSEMEER maakt bekend, dat, ter voldoening aan artikel 15 der Onteigeningswet, een afdruk van het in de Nederlandse Staatscourant van 9 september 1968, no. 175, gepubli ceerde Koninklijk Besluit van 15 augustus 1968 no. 50, houdende aanwijzing van percelen tot ont eigening ten algemenen nutte ten behoeve van het maken van toeleidingswegen naar een te bouwen verkeersbrug over de toekomstige Schelde-Rijnverbin- ding nabij Tholen, het aanleggen van een hoogwater kering en het uitvoeren van bijkomende werken, in de gemeenten Oud-Vossemeer en Tholen van 18 october 1968 tot en met 9 november 1968 ter inzage van een ieder is nedergelegd ter secretarie van de gemeente. Oud-Vossemeer, 14 oktober 1968 De Burgemeester voornoemd. SHELLPROPAGAS- Modern! Handig! Hoog waardig! Efficiënt! Aflevering „naar maat": in flessen van IO'/j of 35 kg, of per tankauto in uw eigen bulkopslag. Tegen aantrekkelijke voorwaar den wordt u door Shell een huurtank (van 1000 tot 8000 liter) ter beschikking gesteld. Vraag ons alle inlichtingen! raadhuisstraat 29 roosendaai telefoon 33447 stationsstraat 10 bergen op zoom telefoon 5408 kerkstraat 42 oud gastel telefoon 719 edelsteenkundige F.G.A., beëdigd taxateur, diamant expert De nieuwe Zanussi serie omvat 5 modellen. Verschillend in capaciteit, uitvoering en prijs. Maar èllemaal met het unieke spoel- systeem (5x beter) waardoor uw was zo weergaloos wit, zo zalig zacht wordt. Welk model u het beste kunt kiezen? Dat hangt alleen af van de eisen die u stelt en van het geld dat u wilt besteden. Wij zullen u graag objectief adviseren. En wat de plaatsing betreft: u kunt rekenen op een prompte, vakkundige service. 1. Unieke service door eigen reparatiedienst. 2. Geen hoge voorrijdkosten van 10.00 tot 20.00 per bezoek. 3. Geen week of veertien dagen wachten op de service-monteur van de fabriek. Wij repareren uw wasmachine direct 4. Wasautomaten vanaf 498,00 tot 1980,00. Vaatwassers vanaf 865,00 tot 1780,00. 5. Ruime sortering van diverse merken en types. Miele - AEG - Bico - Zanussi - Indesit - Siwa - Candy - Constructa - Zanker - Erres - enz. ALLES is beter bij VERJAAL. Wij geven u ook graag vrijblijvend voorlichting en prijsopgaaf over inbouw of samenbouw van afwas machine, koelkast en wasautomaat compleet met moderne luxe keuken. Wij leveren en plaatsen complete keukens Eén telefoontje en onze service-dienst staat voor u klaar. De kortste afstand tussen u en ons is via de telefoon. Gemakkelijk en snel. Vraag naar de ten aanzien van de betaling. Voor BRILLEN is uw adres W. v* d. Watering-Kipmulder Steenbergsestraat 18-20 - tel. 4228 - Bergen op Zoom Leverancier Ziekenfondsen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1968 | | pagina 4