In Sint-Philipsland is plan West volgebouwd Jan Overeenkam Vijl jaar Bergs Bruijnzeel met instuiffeest Minister Beernink maakte rondrit over Tholen Met een achttal bejaardenbungalow-juweeltjes Handhaving Statenvertaling Moeten werkende meisjes nog naar school Duivenberichten pendelend per hélicoptèr Viswedstrijd Het waarom van i Ie jongerencursus A. M. C» Borghoots Klaasseo Stemmen van lezers DE DERDE KLAS Zaterdag begint de competitie ook voor de reserves of zelfs derde elftallen. In de twee klassen A en B komen weer enkele streekelftallen voor. In 3A zijn het BWR 2 uit Roosendaal - Chrislandia 2 uit Heinin gen - DVO 2 uit Roosendaal - FSV 2 uit Fijnaart - Kogelvangers uit Willemstad - Sportclub Stavenisse 1 - SPS 2 uit Poort- vliet-Scherpenisse - VVN 2 uit Klundert en WHS 2 uit Sint Annaland. In 3 B eveneens 9 elftallen, t.w.: Dintel- oord 3 - DVO 3 uit Roosendaal - FSV 3 uit Fijnaart - Stavenisse 2 - Smerdiek 2 - Tholense Boys 3 - Vrederust 2 en VVN 3 uit Klundert In 3 A spelen zaterdag FSV 2 tegen Chrislandia 3 met winst voor de thuisclub. Ook VVN 2 zal van Kogelvangers 2 win nen en voor WHS 2 zit die kans er ook in tegen Stavenisse. DVO 2 en BWR 2 kun nen de reis aanlopen en spelen wellicht gelijk In 3 B kan Tholense Boys 3 winnen van DVO 3 evenals Stavenisse 2 van Dintel- oord 3, maar dan zullen de Stavenissers wel moeten aanpakken. Vrederust 2 heeft de kans de punten op FSV 3 te halen. JUNIOREN WHS 3 won met 9-1 van Dosko Ajsugd SPS 3 won met 1-3 van Steenbergen 7. SPS 4 met 1-5 van NVS en SPS 5 met 3-2 van Dosko 5 Tholense Boys 5 was winnaar over RKFC 6 met 4-3 uitslag. Tholense Boys 6 ver loor met 1-4 van Dosko 12. Tholense Boys 7 verloor van Moe 15 met 1-3. Van de leden van De Zwaluw te Oud Vossemeer werden zaterdag 31 augustus om 8.30 uur te Vilvoorde 110 duiven ge lost voor een vlucht over 73 km. De le prijswinnaar kwam aan te 9.31.02 uur en de laatste van de 38 prijsvliegers te 9.45.17 uur Snelheden respectievelijk 1202.50 m en 977,04 m per minuut. De uitslag luidt: A. van Daalen 1 2 14 19 33 P. L. Vaders 3 7 12 G. E. Hoek 4 A. Voormeulen 5 15 16 25 27 30 J. C. Potappel 6 10 C. L. Boogaard 8 en le overduif J. B. Tholenaar 9 13 18 22 24 P. C. van As 11 Jac. C. Vaders 17 21 23 26 28 29 P. C. de Wilde 20 31 D. J. Polderman 32 H. Lindhout 34 36 37 W. Burgers 35 Aan de wedvlucht vanaf Parkestone heb ben slechts 14 duiven van De Zwaluw te Oud Vossemeer deelgenomen. De uitslag luidt Jac. C. Vaders 1 J .C. Potappel 2 M. J. Moerland 3 en le overduif C. van Meer 4 P. C. de Wilde 5. Wedvlucht Parkestone 31 augustus de Reisduif te Scberpenisse afstand 194-205 km in concours 19 duiven los 9 uur Z.W. wind 1ste duif 11.25.25 is 1386.73 m laatste prijs 11.59.10 is 1140.93 m. A. Moerland Scherp. 1 5 G. Larooij Scherp. 2 P. Suurland Scherp. 3 K. Lisseveld Pvl. 4 M. Deurloo Scherp. 6 D. Uijl Pvl. 7 Wedvlucht Vilvoorde De Reisduif Scher- penisse 31 augustus in concours 67 duiven los 8.30 uur Z.W. wind afstand 71-78 km lste duif 9.29.15 is 1211.28 meter laatste prijs 10.08.56 is 738,25 meter K. Lisseveld Pvl. 1 5 15 D .Uijl Pvl. 2 M, Speijer Pvl. 3 4 7 9 1.0 11 C. v. d. Have Scherp. 6 G. Larooij Scherp. 8 A. Riedijk Stav. 12 J. Westdcrp Pvl. 13 19 21 P. Potappel Stav. 14 B. Suurland Scherp. 16 P. Suurland Scherp. 17 23 J. Moerland Stav. 18 20 22 De uitslag van de onderlinge viswedstrijd van de Z.H.C. de Makreel te Sint Philips- land luidt als volgt: 1 W .Quist 785 punten 2 C. Reijngoudt Czn 780 punten 3 J. Kaashoek 725 punten 4 C. L. Neele 470 punten 5 C. den Braber Azn 380 punten 6 J .Potappel 355 punten 7 A. M. den Braber 325 punten 8 J. v. Moort 280 punten 9 L. v. de Ree 250 punten 10 L. Quist A.J.P. 235 punten Jeuc jd: 1 Bram Quist Jzn. A.J.P 2 J. Suurland 3 A. Mol 4 J. Filius 5 J. v. d. Welle 6 R. Tichem 7 J. Walpot Czn. 8 C. Tichem 9 K. Filius 10 R. v. d. Velde de bouw op een totaal van f 230.000. Er is duidelijk een woning gebouwd in het betere soort. Te zien aan het uiterlijk maar nog veel meer aan de interne afwerking. Met ruime zitkamer, met voldoende slaap- ruimte, een keurige douche, w.c. wastafel, een nog flinke materiaalberging, een keu kentje van alle gemakken voorzien een geheel bezolderde verdieping, beschikbaar gesteld inclusief gasgeyser, centrale ver warming, degelijke gootsteen enz. Inderdaad met de stevige huurprijs van f 28.50 per week, maar wat betaal je tegenwoordig niet elke week voor een goede verwarming. En dat is hier inbegrepen. Het ontwerp van van architect J. Knap uit Waarde heeft bet voortreffelijk gedaan. En aannemer Fe- lius heeft er de nodige zorg aan besteed, met voor het schilderwerk de firma Moerland uit Oud Vossemeer, voor het loodgieters- werk de firma Roozemond en voor electri- citeit de firma Neele ter plaatse. De centrale verwarming werd door Koli te Oudewater aangelegd. Moet je de fraaie hal maar eens gaan bekijken. Of de ingebouwde berging. Bejaarde Reijngoudt heeft gelijk het is af in de Sint-Philiplandse bejaardenwijk. En voor wie de huur niet kan betalen, wel daar zijn tegenwoordig wegen voor open. VERDER GAAN Noch de Stichting bejaardenwoningen, noch het gemeentebestuur is voornemens het bij deze acht te laten. De behoefte is aan wezig, de animo zal stijgen, wanneer men Tegenwoordig wordt er veel zorg aan de jeugd besteed. In de vorige eeuw waren er kinderen van tien, van acht die in fa brieken of op het land werkten. Veel Ieren was er toen niet bij. Oude mensen weten wel te vertellen, dat zij in hun jeugd ook nog met twaalf en dertien jaar van school gingen om mee de kost te verdienen. Dat mag nu niet meer. In ons land moe ten alle jongens en meisjes acht jaar naar school, in de toekomst nog langer. Werken mogen ze pas als ze vijftien zijn. Maar nie mand zal durven beweren dat ze dan „uit- geleerd" zijn. INGEWIKKELDE WERELD Om in de ingewikkelde wereld van van daag, waar zóveel verandert, meer te kunnen, komt er heel wat kijken. Niemand heeft genoeg aan wat men hem in zijn jeugd heeft bijgebracht. Of we nu alleen de lagere school hebben gehad of de uni versiteit hebben afgemaakt, helemaal klaar" zijn we nooit. Vroeger was het leven eenvoudiger. Er waren véél meer dan nu vaste gewoonten en bepaalde opvattingen !waar iedereen in de familie of het dorp of toch zeker iedereen van hetzelfde geloof het over eens was. I ZELF KIEZEN Vandaag de dag is het niet meer zo gemakkelijk. Gewoonten en opvattingen zijn aan het veranderen. We komen in aanra king met mensen - al was het alleen maar op de televisie - die heel, anders denken dan onze ouders vroeger. W|e moeten veel meer zelf gaan bepalen wat in dit of in dat geval het beste is. In allerlei opzichten kunnen we meer kiezen. Ook waar we ons geld aan uitgeven bijvoorbeeld, of wat we deze juweeltjes gaat bekijken. En de bewo ners zelf zijn de grootste propagandisten. Trouwens er wordt aardig gebouwd de laatste tijd in Sint-Philipsland. Momenteel zijn zo'n 25 huizen voltooid, in aanbouw of in verschiet. Maar de bouwgrond in die hoek is op. Vandaar dat het gemeentebestuur weer de nodige bouwgrond zal motten reserveren. Men heeft daartoe een flink perceel op het oog. Doorgaan in noordelijke richting tot aan de provinciale weg toe. „Als je wilt", zo verzocht ons de heer Reijngoudt, bedank dan ook het gemeente bestuur maar eens in de krant, inzonderheid de burgemeester voor zijn prettig overleg en inlichtingen geven en het stichtingsbestuur. Nou, dat doen we dan hierbij graag, na mens alle bewoners van de nieuwe bejaar denhuizen. In de hoop dat in de toekomst in dat opzicht nog meerderen gelukkig ge maakt kunnen worden. Voor het althans prettig wonen op een oude dag, die op zich al voldoende zorgen kan meebrengen. Maar door dat prettig wonen worden verlicht tot «en aangename oude dag. Als je het ons vraagt Reijngoudt, zal het aan burgemeester, aan gemeentebestuur, noch aan de Stichting liggen. Als het maar even kan zullen er meer be jaardenwoningen volgen. In Sint-Philips land zegt men dans het monster is goed. U kunt de partij leveren. Ds van Haaren bepleitte de noodzaak van een eigen Bijbelgenootschap. Onder meer werd door ds J. P. Catsburg uit Sint Maartensdijk gewezen op markants verschil punten tussen de staten -en nieuwe vertaling, terwijl ds J. van Prooijen, predikant bij de Oud Ger. Gemeente te Stavenisse de nood zaak benadrukte van eenheid in leer en le ven en daarmee ook handhaving van de statenbijbel in -onze vrije tijd willen doen. Daarvoor is nodig dat we onze ogen en oren open heb ben, maar niet alles slikken, Dat we naar andere luisteren, maar zelf verantwoordelijk heid durven nemen voor wat we doen. VIJFTIEN JAAR Als dit allemaal zo is, dan spreekt het eigenlijk vanzelf dat jongens en meisjes van vijftien jaar, die gaan werken, nog niet zonder hulp verde* kunnen. Juist op deze leeftijd en als ze van school zijn gaan ze de wereld heel anders bekijken. Voor deze jongens en meisjes zijn er nu zogenaamde vormingsinstituten, die ze - dank zij de welwillendheid van veel werk gevers - onder werktijd en met behoud van loon kunnen bezoeken, een halve of een hele dag per week, twee jaar lang. De meisjes van vijftien en zestien kunnen naar de JONGERENCURSUS, de jongens naar de LEVENSSCHOOL GEEN SCHOOL Zo'n Jongerencursus is geen school. Er wordt niet uit boeken geleerd, er hoeft geen huisiwerk gemaakt en er worden ook geen rapporten gegeven. Het gaat er niet om dat ze bepaalde vaststaande dingen moe ten kennen", maar er wordt met hem samen gepraat over alles waar ze in het leven mee te maken hebben: werk en vrije tijd. vriend schap en liefde, loon en zakgeld, kerk en godsdienst, krant en televisie. Zo leren ze hun gedachten uiten, naar elkaar luisteren en langzamerhand een eigen mening vormen Maar er wordt niet alleen gepraat. Er wordt veel meer gedaan. Gekookt, bijvoor beeld, genaaid, handenarbeid geoefend. Op die manier krijgen ze handigheid en zelfver trouwen. Muziek, sport, dans staan vaak op Als ik ook nog even mag in dit dikke Eendrachtbodenummer constateer ik, dat mensen rare wezens zijn. Om niet bij voor baat af te schrikken, ik ben er ook zo eentje. Tholen naar 2000? Alsof we aan 1968 al niet genoeg hebben. Zelfs een wereldkampioene op de fiets. Wie zegt óns dat na. Ja, nu praat ik ook van ons. Want dat is merkwaardig. Als je tevoren Smer diek of welke andere eilandgemeente ook, niet kon luchten of zien, als er plotseling een wereldkampioen is, dan praat je van „ons.' Dan is het geen zuivere Smerdiekse we reldkampioen, wat het wel is, maar dan wordt het meteen een thoolse. Ja, zo zijn we wel. Naijverig als het om het gewone doen gaat, maar eensgezind als het roem betreft. Gelukkig ook eensgezind wanneer er van buiten een aanval wordt gedaan. Of dat nu om de polio-overtuiging gaat of over een godsdienstige inslag. Als de aanval van buiten komt, hebben we een ijzeren gordijn gereed. Nou ja, ik kan het zelf ook niet laten. Het bloed kruipt nu eenmaal enz. En daarom kriebelt het bloed toch ook wel een beetje voor het werk van de com missie werkgelegenheid, Die ogenschijnlijk het programma. Er wordt eveneens krea- tief spel gedaan. De groep speelt dan een verhaal waarvan de tekst niet vastligt, zo als bij een toneelstuk; de meisjes maken als waren zelf hun rol. Dat is een uitstekend middel om zich te leren bewegen en uitdruk ken, en om te leren zich in een ander in te denken. LEVENSVREUGDE Er zijn ook uitstapjes en feestjes. Soms gaan de meisjes samen met de leidsters in de zomer een weekje met vakantie. Van tijd tot tijd worden ouders, werkgevers, chefs en bazen op de cursus uitgenodigd. Zo leren de meisijes op een Jongerencursus een heleboel, waar ze anders misschien nooit aan toe zouden komen. Ze leren vooral dat het leven de moeite waard is en dat er altijd weer iets nieuws te ontdekken valt. Zo worden ze mensen die zich in deze. in gewikkelde tijd thuis voelen, die niet bang zijn voor de vernieuwingen, die met hun eigen mogelijkheden en die in de maatschap pij weten om te gaan. NED, STAATSLOTERIJ Vrijdag verkoop Staatsloten in de Eerste Thoolse Zeilschool Bierensstraat 22 te St. Annaland van 19.15 tot 20.15 uur Bestelde loten kunnen worden afgehaald Oude prijsloten verzilverd De Collectrice Bosstraat 42A - Tel. 01640-3507 BERGEN OP ZOOM (adv. ingez. med.) GROET EEN VRIND EN HELP EEN KIND DE WENSKAARTEN VAN UNICEF HELPEN MILJOENEN KINDEREN De Tweede wereldoorlog bracht voor talloze Europese kinderen een onzegbaar leed. Vele kinderen gingen met 'n lege maag naar school of hongerig naar bed. Ook de kinderen van het kleine dorpje Rudolfo in Tsjechoslowakije verkommerden door jaren lange armoede, honqer en verwaarlozing. Na de oorlog bracht UNICEF (United Nations International Children's Emergency Fund) redding. Dit kinderfonds van de Verenigde Naties voerde o.a. medicijnen, levertraancap sules, kisten met melkpoeder en andere le vensmiddelen aan. De zevenjariqe Jitka Samkova, een van de kinderen uit Rudolfo in Tsjechoslowakije, tekende uit dankbaarheid voor UNICEF vrolijke kinderen, die om een meiboom dan sen. Jitka deed dat spontaan, on een stukje glas, want papier was schaars. Die tekening werd de eerste UNICEF-wenskaart. Sindsdien kreeg men alom meer besef voor UNICEF. Over de hele wereld worden thans wenskaarten verkocht ten bate van UNICEF, het Wereld-Kinderfonds. Ook dit jaar zijn er vijftien nieuwe series van de hand van bekende kunstenaars uit acht ver schillende landen, ook uit Tsjechoslowakije, waar de eerst LINICEF-kaart ontstond, Alle kunstenaars staan hun ontwerpen belange loos aan het kinderfonds af. Tweederde van de kinderen van onze we reld krijgen niet wat ze nodig hebben. Dat betekent, dat ruim 600 miljoen kinderen tekort komen. UNICEF wil dat tekort aanvullen, opdat eens alle kinderen van de wereld een rede lijke kans krijgen op een toekomst in gezond heid, geluk en vrede. De Nobelprijs voor de Vrede, die in 1965 aan UNICEF werd toegerekend was dan ook wel verdiend. Iedereen kan oo zijn manier meehelpen dit doel van UNICEF toe werkelijkheid te ma ken. Een prettige en gemakkelijke manier is het kopen en verzenden van UNICEF-wens- kaarten. Voor een lage prijs koopt U iets moois en bruikbaars en U koopt daarmee ook een stukje geluk en gezondheid voor kinderen in nood. Een folder met afbeeldingen, kaarten en agenda's zijn te verkrijgen bij: Tholen: Mevr. G. Boelhouwers-Stigter, Hoogstraat 3, tel. 01660-770. Oud-Vossemeer: Mevr. C. M. Bevelander- Moerman, John F. Kennedystraat 19, tel. 01667-538. St. Philipsland: Mevr. E. v. d. Vlies van Dijke, Wilhelminastraat 30, tel. 01677-336. Nieuw-Vossemeer: Mevr. L. Hennekens- Marres, Burg. Catshoeklaan 2, tel. 01676-483 wel ver grijpen naar 2000, maar het goed bedoelen anno 1,968. Die met strui kelen en vallen, met misrekeningen en plus punten toch ook aan het gemenebest van Tholen arbeiden. Arbeiden, ja dat doen er heel wat buiten ons gebied. Dat leert vandaag vooral de extra bijlage. Maar in feite zonder pendel- probleem met toch een enorm aantal pende laars. Wie had dat ooit gedacht? En nie mand verwacht nu, dat die pendel nog ooit zal ophouden. Als is het nog maar een tien jarig verschijnsel. Integendeel, als je het mij vraagt, zie ik in de toekomst helicopter-pendel. Dan daalt er ergens in de weihoek een monster- helicopter, die even de paar honderd Rotter damse forensen-havenarbeiders inneemt en floep, een kwartier later staan ze aan de Maashaven. Dan wordt het inplaats van een uur extra buslcon, een kwartier heli- copter-premie. Wat doet het er toe. Als de slager nog maar biefstuk heeft en dat ook betaald kan worden. Evenzo vrolijk zie je een honderdtal Groningers per helicopter landen op het Smerdiekse sportveld. Men pendelt af en aan. Hopenlijk net zoveel aan, dan af. hoopt Jan. In 1963 vestigde zich Bruijnzeel Zaandam in Bergen op Zoom en de verwachtingen waren bij Bergenaren en in wijde omtrek hooggespannen. Vijf jaar later kan men het gehele Bruijnzeel complex aan de Lage Meren overziende vaststellen, dat die ver wachtingen ver zijn overtroffen. Het was prettig nu al een dik jaar gele den wat meer Bruijnzeel geschiedenis in onze uitgave te brengen, toen de zo bekend geworden tentoonstelling werd georganiseerd. Herhaling daarvan is na zo korte tijd overbodig. Bruijnzeel is ook in ons gebied, niet alleen voor wat de produkten, maar ook voorzover het de fabriek zelf betreft volop en goed bekend. De Groep '66, die vorig jaar onder leiding van de heer A. Waij de tentoonstelling organiseerde (bezocht door een 4000 perso nen) heeft nu weer volop stof voor nieuwe aktiviteiten. Vrijdagavond 13 september is er perso neelsfeest en krijgen vooral de familieleden van de werknemers gelegenheid de fabriek te bezichtigen. Zaterdag 14 september beginnen de festi viteiten om tien uur. Een feestelijke instuif. Met bizondere attrakties voor de kinderen van het personeel: zaklopen, koekhappen, ballen gooien, ringwerpen, touwtje trekken, ponv rijden, hengel- en kleurwedstrijd, vis sen en zelfs een miniracebaan is er te be zichtigen. Ook een rakettentoonstelling. De bedrijfstafeltennlsvereniging geeft een demonstratie. Voor de wat oudere jeugd wordt in de oude kantine een teenercorner ingeruimd met discobal onder leiding van de beatgroep Clover Leaf. Verder home trainer en miniracebaan. De ouderen zul len een gezellig zitje vinden in het Wiener- café in hal 3 C ingericht. De officiële sluiting vindt plaats om vier uur 's middags met een optreden van „De Trommelaeren van Roesendaele" uit Roosen daal. Geen officiële toespraken, wel veel gezelligheid op het eerste Bergse Bruijnzeel lustrum, waarmee we het gehele bedrijf graag gelukwensen. De minister van Binnenlandse Zaken mr. H. K. J. Beernink heeft na z'n bezoek aan Zuid-Beveland maandag 9 september nog een rondrit gemaakt over het eiland Tholen zo is ons woensdag door de afdeling voor lichting van bovengenoemd ministerie mee gedeeld. De rondrit werd gemaakt in verband met de vaststelling van de Memorie van Ant woord inzake de gemeentelijke herindeling van dit eiland. De minister, die ook vorig jaar reeds een bezoek aan Tholen heeft gebracht, werd vergezeld door de heer A. L. Wilkeshuis, chef van de afdeling binnen lands bestuur van het Departement van Binnenlandse Zaken Tot zover het bericht uit Den Haag. We tekenen hierbij aan, dat na het wel officiële bezoek aan Zuid-Beveland over de herindelingszaak, de minister voor de tweede maal onze streek heeft bezocht, zon der dat iemand daarvan op de hoogte was. De reden van dit laatste is ons niet be kend. Mogelijk moet het verschil gezocht worden in het feit dat de herindeling Zuid- Beveland nog afkomstig is van de vorige bewindsman, terwijl het voorstel Tholen van de huidige minister is. Over het bericht in onze krant van het incognito-bezoek in oktober of november werden in de Tweede Kamer vragen aan minister Beernink gesteld. Daarbij werd aan getekend, dat het Tholen een wat onbevre digend gevoel gaf. Het tweede bezoek heeft daarin geen verandering gebracht. Van het gebied zelf zal de minister nu ongetwijfeld volledig op de hoogte zijn. DE MODE VAN MORGEN VANDAAG Jill W 'berqejüc 3hp Z@@M. adv.ing.med. „Het is in één woord afzei ons de 70 jarige M. C. Reijngoudt gedurende één week bewoner van een nieuwe bejaardenwoning op de hoek Henri Dunantstraat in de nieuwe wijk West van Sint-Philipsland. En op de andere hoek kon het eveneens rond de 70 jaar oude echtpaar Kot-Aarnoudse daarmee van harte instemmen. Men zou het de andere zes bejaardenbungalow-huurders kunnen vragen met eenzelfde resultaat. Geen wonder als men naast het fraaie uiterlijk ook - gastvrij - een kijkje binnen mag nemen. De Stichting Bejaardenwoningen „Sint-Philipsland" heeft er evenals het gemeentebestuur een goede zet mee gedaan. Ze weten nu een aantal bejaarden inwoners goed behuisd en bizonder erkentelijk voor dit initiatief. Trouwens, heel dat uitbreidingsplan West in deze gemeente is een kijkje waard. Grenzend aan de Zuiddijk met een nog oude kern is er daar een nieuw complex ontstaan, dat het bizonder goed doet. Met daar dan uitspringend de keurige bejaarden woningen. Die eerder de naam van bejaar- denbungalcws verdienen. Met aanvankelijk wat jaloerse blikken naar de gerealiseerde thoolse bejaardenbouwstroom heeft men het er in Sint Philipsland niet bij gelaten. Uit het Groene Kruisbestuur werd de stichting bejaardenzorg „Sint-fPhilipsland' 'gevormd en het eerste resultaat is acht keurige be jaardenhuizen. Verdeeld in 2 blokken van vier haaks op elkaar gericht, in een rustige omgeving ,met in de Henri Dunantstraat al leen een voetpad en dus vrij van gemotori seerd verkeer. Het gemeentebestuur had in 1966 een en- quete gehouden, gericht op de behoefte aan bejaardenwoningen. Er bleken toen 38 ge gadigden te zijn, volop genoeg om serieuze plannen te koesteren. Realisering van bejaar- denwoningbouw bleek voor het gemeentebe stuur zelf niet eenvoudig te zijn. Die moge lijkheden waren er wel via een afzonder lijke stichting. Ze kwam er en stelt zich ten doel de exploitatie van bejaardenwoning en verzorging van de oudere dorpsgenoten. Het Groene Kruisbestuur werd stich tingsbestuur, opgericht op 28 juli 1967 met een jaar later 8 bewoonde bejaardenhui zen. Op 5 september werd de opdracht tot de bouw verleend aan hoofdaannemer M. E. Felius, met een gunstige premieregeling van f 1050.per woning. Inclusief de centrale verwarming kwam Het echtpaar Kot-Aarnoudse voelt zich na een goede week al volop thuis in de gerieflijke van centrale verwarming voorziene bejaardenwoning BUSHALTE Sint-Annaland heeft nu een mooi rusthuis en als een van de bewoners voel ik mij er erg op mijn gemak. Maar wij willen ook nog wel eens naar familie en kennissen. Dan zijn we aangewezen op de bus. Tot voor kort was er een bushalte op het dorp, maar die is vervallen. Nu is er al leen een halte op het Havenplein een kwar tier lopen van De Schutse, en zonder wacht huisje. Het is toch wel veel gevraagd van bejaarde mensen, soms door weer en wind naar de halte en dan vaak nog een tijd wachten als de bus laat is. Kan daar nu geen verandering in gebracht worden? Bij Ten Anker in Tholen is ook een goede bus halte voor de bewoners. Als er verbetering komt, zullen alle mensen in De Schutse - 72 in de naaste toekomst - dankbaar zijn. De Schutse, St.-Annaland Mej. J. Gebraad Te Middelburg werd in de kerk van de Ger. Gemeente een landelijke bijeenkomst gehouden van de Stichting tot handhaven van de Statenvertaling onder leiding van ds J. van Haaren te Amersfoort Er waren ongeveer 1000 aanwezigen waar onder ook een aantal uit onze streek. Een voor de stichting gehouden collecte bracht f 3400.— op. De voorzitter deelde mee, dat een nieuwe uitgave van de Statenvertaling in voorberei ding is. Deze zal gezuiverd worden van de fouten die er gedurende de loop der eeuwen zijn ingeslopen. Een commissie van 25 per sonen is met revisie belast. Het zal nog wel enkele jaren duren, eer men met dit werk klaar is. Ds. van Haaren vond het spijtig, dat ook velen bij de Ger. Gemeenten het nut van de stichting niet inzien. Spreker waarschuwde voor de invloed van de nieuwe vertaling, die op de scholen aan de jongeren wordt voorgehouden. Een beeldje van de Henri-Dunantstraat met de bejaarden-bungalowjuweeltjes 275 punten 250 punten 180 punten 75 punten 50 punten 50 punten 25 punten 25 punten 25 punten 25 punten

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1968 | | pagina 8