Sint-Annalands veiling voorzitter nam afscheid na stuk levenswerk l'g~(T Nieuwe voorzitter veiling Sint-Annaland anders dan andere Ootje Teur en de wenshandschoenen W h f; i J V. C» J» J. Kooijman nu ere-voorzitter Één maand ontzegging rijbevoegdheid De heer A. J. Kurvink (s.g.p.) vraagt of dit wel een logisch voorstel is, nu men ook geen heffing vraagt voor geparkeerde auto's, c.q. vrachtwagens, En of het voor het par keren geen moeilijkheden kan opleveren. De voorzitter antwoordt dat in de eerste plaats auto's er gewoonlijk maar een paar uur staan en dat het geen parkeermoeilijkheden zal op leveren met de frites-wagen, omdat dit terrein vrijwel nooit vol met auto's staat. De heer Kurvink zou aanvrager liever niet verplichten huur te betalen, nu het er op lijkt, dat be trokkene minder valide zal worden verklaard, en hij het voor zijn boterham en dat van zijn gezin moet doen. Ook de heer J. A. den Engelsman (s.g.p.) vond f 100.niet wei nig. De voorzitter antwoordt dat wat men de een geeft, men de ander niet kan weigeren. Bovendien is betrokkene met de huurprijs ak koord gegaan en dat is ook voor de heer J. J. Mosselman (c.h.u.) reden zich hierbij neer te leggen, evenals de andere leden. De buitenwegen zullen ook van naambor den worden voorzien, waartoe voor de beno digde 70 naamborden f 4500.nodig zal zijn. Tegelijkertijd komen er andere verkeers borden op de Molendijk. Na enige discussie kan de raad zich ook verenigen met intrekking van het raadsbesluit tot verkoop van bouwgrond aan de heer J. C. Goedegebuure. Het gaat hier om een perceel van 156 m2 aan de Raiffeisenstraat De heer van der Weele vindt dat het op een koehandel lijkt. In feite gaat het er om daar een blokje van 4 woningen te plaat sen, zodra de oude woning van de heer M. v. d. Klooster weg kan. Maar zover is het nog niet an dat verplicht dhr. Goedegebuure te bouwen met een gemeenschappelijke muur. De heer Kurvink meent, dat men ook kan bepalen, dat een latere bouwer de helft in de gevel moet meebetalen, maar de- heer Mosselman constateert, dat het er bij dhr. Goedegebuure om te doen is, van de grond af te komen en voor ditmaal zal men daarin maar bewilligen, ook al zit dat dhr. Van Schetsen niet zo lekker. Bij voorlopige vaststelling vergoeding bij zondere school over 1,967 blijkt dat na ont vangen voorschot het schoolbestuur nog f 820.moet terugbetalen. Voor de vijfjaar lijkse afrekeing (1963 t.e.m. 1967) heeft het bestuur evenwel nog f 12.376.46 te goed, wat voorlopig als voorschot wordt toegewe zen. Voor vakonderwijs 1967 krijgt dezelfde school nog f 310.22 na een ontvangen voor schot van f 4499.31. DERDE KLEUTERSCHOOLLOKAAL De raad is bereid medewerking te verlenen aan de chr. kleuterschool tot bouw van een derde lokaal. Nu eerst maar op de urgentie- lijst en wachten op financiën. Intussen is een tijdelijk derde lokaal in gebruik genomen in de oude bewaarschool, terwijl als tijdelijke leerkracht mevr. Vijfwinkel-Janse de ge vraagde medewerking verleent. Dan is er ook nog de voorlopige vaststel ling vergoeding kleuteronderwijs 1967, waar bij het schoolbestuur nog f 4.40 moet terug betalen. MOLENVERLICHTING Een voor kunstverlichting (schijnwerpers) aan de gerestaureerde oude molen gehouden winkelactie leverde f 1000.op. De plaat selijke middenstandsvereniging bood dit ge schenk de gemeente aan. B en w stellen voor het in dank te aanvaarden, waarmee de raad zich kon verenigen. De bedoeling is de ver lichting straks in de zomermaanden elke vrij dag- en zaterdagavond te laten branden. De voorzitter zegt blij te zijn, dat er waardering is voor de door de gemeente gerestaureerde molen, wat blijkt uit dit geschenk van uit de bevolking en waardoor het resultaat van dit herstel nog geaccentueerd kan worden. Voor subsidiëring van aanlegkosten elek trificatie tuinbouwbedrijven wordt een kre diet van f 3000.op de begroting geplaatst, nadat daar reeds eerder f 6000.voor werd gevoteerd, waarvan thans nog f 1040.25 over is. De heer Van er Weele informeert of sub sidie alleen aan nieuwe vestigingen (van tuinbouwwarenhuizen) wordt gegeven, maar de voorzitter antwoordt dat dit ook geldt bij uitbreiding van bestaande warenhuizen. De heer Van Schetsen concludeert uit het voorstel, dat er dienaangaande aanvragen zijn, wat de voorzitter bevestigend beant woord. Nu het bejaardencentrum en de bejaar denwoningen nagenoeg klaar zijn, dienen de straten in de omgeving te worden opgeknapt. Voor berbestrating wil men de plaatselijke aanhemers tot inschrijving uitnodigen, t.w. gebr. Moerland, firma J. en firma W. van Vossen Zn, A. Goedegebuure en C. A. Scherpenisse. B en w krijgen machtiging het werk aan de laagste inschrijver te gunnen, mits het binnen de begroting blijft. Vanwege klachten door overlast voor om liggende percelen wil men de populieren op de begraafplaats doen verwijderen. Daartoe is van de heer J. C. Littel te Sliedrecht een aanbieding ontvangen, die de bomen voor f 800.wil rooien en doen verwijderen. Hij wil daarmee wachten tot oktober. B en w stellen voor op het aanbod in te gaan. De heer Mosselman zou liever zien ,dat het di rect gebeurde, want de overlast is voor be lendende perceeltjes niet gering. Tenslotte kan de raad zich toch wel met het voorge stelde verenigen. Voorlopige vaststelling vindt plaats van de gemeente-rekening 1966. Gewone dienst ontvangsten f 1.382.103,62, uitgaven f 1.375.177,79, batig saldo inclu sief nog te verhalen posten en nog te betalen kosten f 1.126,52. De kapitaaldienst aan in komsten f 4.372.803,76 uitgaven f 4.315.909,49 nadelig saldo f 56.894,27. DERDE SPORTVELD De heer Van der Weele had schriftelijk geïnformeerd of het noodzakelijk is tot een derde sportveld te komen, nu de huidige ter reinen door een toenemend ledental bij de plaatselijke voetbalvereniging te intensief worden bespeeld. In dat geval schijnt de eigenaresse van de aan het sportveld gren zende grond tot verkoop bereid te zijn. De voorzitter antwoordt dat aan b en w geen officieel verzoek door de sportvereniging is gedaan. Zolang dat niet gebeurt, kan men moeilijk verdere stappen doen. Verder zou de heer Van der Weele vaste vergaderdata voor de raad willen stellen, bij voorbeeld op de eerste maandag van elke maand behoudens vakantietijd en in de maand december. Daarover zal het college zich nader beraden Bij het begrotingsonderzoek had de heer Van der Weele reeds aangedrongen op instellen van een parkeerverbod tussen Schoolstraat en Langeweg (Hoenderweg), B en w blijken daartoe genegen te zijn. INDUSTRIËLE BEDRIJVEN Een vraag van de heer Mosselman luidde of het college stappen had gedaan om de caballero CONSTANTE KWALITEIT 25 STUKS f 1.50 adv.ing.med. firma's G. den Haan en De Bruin-van Beek in deze gemeente te houden vanwege de werkgelegenheid. Het antwoord van het college hierop luidt dat er met de firma Den Haan geen enkel contact is geweest, daar men uit de volks mond ook pas van het vertrek uit de ge meente door deze firma heeft gehoord. En toen bleek alles definitief te zijn, Daarom lag het niet op de weg van het college in deze nog stappen te ondernemen. Wat de firma Van Beek-de Bruin betreft was er wel verschillende malen contact. Vo rige week zelfs nog, waarbij ook de rijksmid- denstandsconsulent aanwezig was. De rijks- middenstandsconsulent verklaarde nadrukke lijk, dat de gemeente hier niets kan doen. om dat er een rijksregeling voor dit bedrijf be staat. Die gunstige regeling werd de firma nog eens onder de aandacht gebracht, doch zonder resultaat. Wel werd door beide fir manten verzekerd, dat het gemeentebestuur steeds alle gewenste medewerking had ver leend. Ondertussen is toch echter het door de heren Van Beek en De Bruin aangekoch te perceel bij het Havenplein weer de ge meente aangeboden. Daarover hebben b en w zich nog niet nader beraden. Wel betreurt het college deze gang van zaken. Men helpt eerst en dan vertrekt men zonder financieel gegronde reden. Het college wil namelijk graag alles doen om de gevestigde bedrijven te houden en nieuwe aan te trekken. Wan neer men echter, zoals in bovengenoemde ge vallen, pas iets hoort, als de beslissingen reeds zijn gevallen, kan het gemeentebestuur dat ook niet helpen. Met dit antwoord bleek dhr. Mosselman tevreden. Daarna sluiting. Verras Vader met Herenmode King shirts en sportshirts Grote kollektie vacantiekleding Zelfbinders - sjaals - zalkoeden Manchetknopen - ceintuurs mX Korte meestraat 1 BERGEN GP ZOOM Herenmodes Herenkonfektie adv.ing.med. Terwijl de eeuwen door al is bewezen, dat niemand onmisbaar is, kan men zich op het platteland soms wel eens afvragen of er telkens weer voldoende kader aanwezig zal zijn om in vakatures te voorzien, Vakatures, die hetzij ontstaan door overlijden, hetzij vanwege een bereikte leeftijd door bestuurders die op het ver- enigingsgebied hun sporen hebben verdiend. Die gedachte kwam ook weer op, toen vorige week woensdag in het Dorpshuis te Sint-Annaland de 70-jarige C, J. J. Kooijman de veilingsvoorzittershamer voor het laatst hanteerde. Een niet alleen plaatselijk, maar ook bij velen in de streek als goed ver enigingsman bekend staand streekbewoner. En terwijl met name ook van bestuurders der organisaties steeds meer kennis, inzicht en vrije tijd wordt gevraagd lijkt het er op, dat de animo daarvoor steeds geringer wordt, ondanks het feit, dat een veel breder laag van de bevolking een heel wat breder basis onderwijs krijgt dan vroeger. Het kan nuttig zijn hier even de vinger op te heffen. Kader is voor het organisatiewezen zeer belangrijk. Hoe belangrijk een goed bestuurder, een goed voorzitter is, heeft de Sint-Anna- landse veiling gedurende 38 jaar ervaren in de persoon van de heer C. J. Kooijman. Geen wonder, dat hij het ere-predikaat kreeg. Dit laatste gebeurde tijdens een na de huishoudelijke vergadering gehouden in-of- ficieel gedeelte in het Dorpshuis. Daarbij wa ren naast een veertig tal leden ook aanwezig het voltallig college van burgemeester en wethouder, mevrouw C. C. Kooijman-Krij ger, het erelid N. Overbeeke, bestuurders van alle zusterverenigingen op het eiland Tholen, veelal met directeuren, de admini strateur van de „Cavethode heer J. C. Ha- ge en het personeel van de veiling. LAATSTE OPRICHTER-BESTUURDER Van het bestuur der op 30 juni 1930 op gerichte Sint Annalandse veiling is alleen de heer C. J. Kooijman nog in leven. Hij was vanaf de oprichting secretaris en de laatste twaalf jaar voorzitter als opvolger van wijlen de heer J. F. Brooijmans. In zijn afscheidsrede herinnerde de heer Kooijman aan de noodzaak in de dertiger jaren om tot een gezamelijke afzet te komen. Die nood zaak is ook na 38 jaar nog minstens even groot. Een bizonder goede herinnering had spre ker aan zijn al overleden mede-bestuurders oprichters, t.w. J. F. Brooijmans (voorzitter), C. P. van Luijk, A. F. Buijs en Abr. Bergers. De vereniging dankt haar ontstaan aan een initiatief van het plaatselijk „Landbouw belang", dat in haar vergadering van 22 mei 1930 na studie door een commissie tot oprich ting van een coöperatieve land- en tuinbouw veiling adviseerde. Men kreeg tijdens de op richtingsvergadering 31 van de 35 aanwezi gen als lid. Voorts bracht de heer Kooijman in herin nering de medewerking van het ook al over leden lid L. J. Breure, van 1955 tot 1965 bestuurder van deze veiling. Duidelijk was dat de vereniging direct al in een behoefte In april 1962 kreeg de heer C. J. J. Kooijman te Sint Annaland ook koninklijke waarde ring voor het vele wat hij voor agrarisch Sint Annaland heeft willen doen. De benoe ming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De versierselen werden opgespeld door de toenmalige burgemeester van Sint Annaland, thans gedeputeerde J. van den Bos. Verder op de foto nog even zichtbaar mevrouw Kooijman-Krijger en de huidige veiling voorzitter M. J. Buijs. voorzag. Al snel kreeg men de steun en het vertrouwen van de handel en terwijl de heer Abr. Bergers administrateur werd, werd de heer N. Overbeeke in deze bestuursvaka- ture benoemd. Daarom ook verheugde het de heer Kooijman bizonder, dat het 87-jarig erelid Overbeeke thans nog aanwezig kon zijn. Snel kwam men tot een behoorlijke om zet en ontwikkeling en uitbouw heeft na de oprichting vrijwel niet stilgestaan. Van Ton- huisstraat verhuisde men naar nieuwe gebou wen en uitstekende outillage aan de Vei- lingweg, waar ook telkens weer uitbreiding tot stand kwamen, thans weer een grote fust- loods. Zoiets kan geen eenmanswerk zijn, waarom de scheidende voorzitter dan ook dank bracht aan het personeel, inzonderheid aan directeur A. J. Duijzer en aministrateur L. P. Goedegebuure. Hij spoorde alle leden aan de veiling trouw te blijven, omdat het de eigen vereniging, dus ook het eigen be lang is. Hij wenste de Sint Annalandse vei ling in gezonde en reëele samenwerking met de zusterverenigingen ook voor de toekomst het allerbeste toe. STUK LEVENSWERK De Vice-voorzitter, de heer M. J. Buijs releveerde in het kort de verdiensten en voor al de inzet van de heer Kooijman als veiling voorzitter. Hij was er van overtuigd, dat de Sint Annalandse veiling, maar daarnaast ook het gehele thools agrarisch gebied nog graag langer had willen profiteren van deze inzet van de heer Kooijman, maar als bestuurder van de veiling Sint Annaland is dat volgens het reglement op de leeftijd van 70 jaar niet meer mogelijk. We verliezen in u een bizon- dere kracht, aldus de heer Buijs en danken u dan ook oprecht voor al dat vele wat u voor het veilingwezen ter plaatse hebt willen zijn en hebt willen doen. Namens de vereniging bood hij de familie Kooijman een televisie toestel aan, terwijl mevrouw Kooijman een fraai bloemstuk rijker werd. Laatstgenoemde had door dit alles ook be hoefte even het woord te vragen en de mede bestuurders en personeel te danken voor de goede en aangename samenwerking. Er was inderdaad nogal eens een kopje koffie aan ten offer gevallen, maar dat was van harte gegund in het belang van 't geheel. Zij was ook zeer getroffen door het kostbare ge schenk, evenals voor het mooie bloemstuk. ERKENNING Woorden van erkentelijkheid volgen bij monde van talrijke sprekers. In de eerste plaats namens de groep Scherpenisse, welke al jaren een nauw samenwerkingsverband onderhoud met Sint Annaland op dit gebied Woordvoerder J. Tichem bracht dit even kort en duidelijk naar voren. Altijd goed contact wederzijds begrip, gezamelijke belangen en daardoor gezamelijk jjut. Als blijk van waar dering werd het een gouden aansteker. Na mens de thoolse veilingen voerde de heer J. C. de Rooij, voorzitter van de Stavenisse veiling het woord. Hij wees op de stormach tige ontwikkeling van de laatste jaren, ook bij de veilingen. Dat kan wat schokken ver oorzaken, omdat men niet maar een bestuur der is van een IJsclub of zangkoor, maar van een organisatie waarbij het om den brode gaat. Een zakelijke onderneming en zaken doen is hard. Tot kortsluiting is het nimmer gekomen, terwijl de heer Kooijman nimmer de belangen van de agrarische sector uit het oog verloor. Daarom is dit terugtreden ook een gemis voor onze streek, vond de heer De Rooij, die namens de thoolse veilingen een oude landkaart van het eiland aanbood. PONTIAC TISSOT OMEGA Herenhorloges. Tonen feil loos de juiste tijd. Vervaardigd door 's werelds befaamdste specialisten. Metgarantie, gratis verzekering en onze vertrouwde service. Prijzen vanaf f 60.- HERBERS -•» -> JENNISKENS LIEVEVR OUWE STRAAT 6 BERGEN OP ZOOM - TEL. 5514 Namens het personeel sprak de heer A. J. Duijzer, die er op wees, hoe de schei dende voorzitter zich vrijwel dagelijks op de veiling liet zien en dat niet maar aan het „buitenkantje", maar er in leefde. Het be grip voor het personeel in al haar omstan digheden was daarbij een van de grote plus punten Na dit dankwoord was de heer Kooij man een verrekijker rijker. De vereniging, die destijds de stoot tot op richting gaf, „Landbouwbelang" werd thans vertegenwoordigd bij monde van bestuurslid M. Ph. van der Weele. Hij kon uit rijke notulen-geschiedenis putten om enkele feite lijke gegevens voor te houden. Het ere-lid N. Overbeeke bracht er een persoonlijke noot tussendoor. Hij had de gehele geschiedenis van nabij als ooggetuige meegemaakt en wist ook uit ervaring met welke inzet dhr. Kooij man het veilingwezen ter plaatse heeft ge diend. Burgemeester W. Baas vond een felicitatie namens de gemeente hier op zijn plaats. Niet alleen omdat deze avond een initiatiefnemer afscheid nam, maar ook vanwege de gunstige financiële resultaten in de loop der jaren bij de Sint Annalandse veiling. Hij zag in de bloei van deze vereniging ook weer een gunstige factor voor het zelfstandig voort bestaan van de gemeente en hoopte dat de veilingvoorzitter-in ruste, daarvan nog lang getuige zou mogen zijn. Tevoren was de heer Kooijman op voorstel van het bestuur en met algemene instemming van de aanwezige leden benoemd tot ere voorzitter. Als zodanig kwam hij zelf tenslotte ook nog voor de katheder om dank te brengen voor de goede woorden en cadeaus, de vele geschenken en de ontstane vriendschap. Het was een goede afscheidsavond van iemand, voor wie de woorden van erken telijkheid op zijn plaats waren. Het was ook een afsluiting van een stuk levens werk, een goed stuk werk, dank zij nimmer falende belangstelling voor de eigen vereniging, de leden, de zuster verenigingen, het gehele agrarische aspect, dank zij het bij de tijd blijven op dit terrein, dank zij altijd goede achter grondinformaties. Kortom, de Sint-Anna- landse veiling is bij deze goede leiding wel gevaren. Geen wonder dat men de waardering daarvoor op een avond als deze tot uitdrukking wilde brengen. De erevoorzitter C. J. Kooij man van de Sint-Annalandse vei ling in zijn dankwoord op de af scheidsavond in het Dorpshuis. De kantonrechter in Bergen op Zoom ver oordeelde P. den E. uit Sint Annaland vori ge week tot een boete van tweehonderd gul den en één maand onvoorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid. Dit naar aanleiding van het roekeloze rij den van den E. in Steenbergen. In de Grote Kerkstraat moest hij bij hoge snelheid rem men, en kwam daardoor te slippen. De auto kwam op het trottoir terecht, botste daar tegen een lantaarnpaal, schoot dwars over de weg naar de linker kant en belandde tegen een gevel. De officier van justitie noemde het rijden van den E. zonder meer roekeloos. Hij eiste honderd gulden boete en drie maanden on voorwaardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid. Omdat den E. aanvoerde zijn rijbewijs bij zijn werkzaamheden niet te kunnen missen, verlaagde de kantonrechter de straf. Zo werd het één maand in plaats van drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid, maar twee honderd in plaats van honderd gulden boete. adv.ing.med. adv.ingez.med. Het huishoudelijk gedeelte van de 38ste jaarvergadering der land- en tuinbouw- vereniging „Veiling Sint-Annaland" werd vorige week vrij vlot afgewerkt, eer men toe was aan het afscheid van voorzitter Kooijman. Zie voor dit laatste elders in dit nummer. Wel vergden de bestuurs verkiezingen ditmaal wat meer tijd dan gewoonlijk, nu in de vakaturc Kooijman moest worden voorzien. In zijn openingswoord wees de voorzitter erop, hoe de prijzen het afgelopen jaar in schrille tegenstelling stonden met de zo goede opbrengsten. Toch waren de vele Sint Annalandse aardappaltelers voor wat de fi nanciële uitkomst betreft niet ontevreden, dank zij het grote areaal vroege aardappelen, dat tegen redelijke prijs kon worden gere geld. Ja, zelfs een goede prijs in vergelijking met wat het met de late is geworden. Opnieuw is dan ook in dit ongunstige prijzenjaar duidelijk het belang van de vei ling aan het licht gekomen. De voorzitter spoorde daarom aan die veiling in stand te houden, omdat het in ieders belang is. Gememoreerd werd het overlijden van en kele leden, waaronder het tragisch verschei den van dhr. J. A. Akkermans. Vervolgens wees de heer Kooijman er op, hoe de fustcombinatie opnieuw uitstekend werkte, met geen gebrek aan kisten en met een zo laag mogelijk kostenpeil. Een nauwere samenwerking wordt gezocht en is ook met name voor wat de afzet van late aardappe len betreft, dringend gewenst. Een samenwerking waarmee allen gebaat zijn. Met de veiling te Bergen op Zoom wordt ten aanzien van de groentenafzet eveneens goed samengewerkt. Minder gunstig was de in het veilingge bouw ter plaatse gepleegde inbraak. Welis waar kon een niet zo groot bedrag worden ontvreemd, maar ook dat zal in de toekomst niet meer mogelijk zijn, nu men het kasgeld bizonder kort houdt. De nieuwe fustloods, die grenzend aan de bestaande gebouwen tot stand kwam, kan spoedig in gebruik wor den genomen. De aangekochte uienafstaart- machine voldeed goed, maar vanwege de la ge prijs werd er weinig gebruik van gemaakt De aankoop van een derde heftruk was even eens een belangrijke vooruitgang ten aan zien van de verwerkingsprocedure. Als een zekere prognose voor de nieuwe aardappelen, zei de voorzitter dat er wat minder zijn uitgepoot, maar dat de nog bestaande hoeveelheid late aardappelen wel licht ook nog wat prijsremmend zal werken voor de nieuwe, waarom men dan ook niet veel meer voor de vroege kan verwachten dan vorig jaar. Na een toelichting door de heer L. P. Goedegebuure op rekening en balans was er de bestuursverkiezing. Daarbij kwam men niet klaar met een eenmalige stemming, maar tenslotte bleek toch de heer M. Ph. van der Weele de meerderheid te hebben verkregen, waarmee dan in de vakature Kooijman werd voorzien, terwijl de heer J. J. Mosselman werd herkozen. Als lid van de financiële commissie komt de heer A. C. Breure het niet herkiesba lid M. Ph. van der Weele vervangen. Terwijl provisie en entreegeld onveranderd bleven, deelde de voorzitter mee, hoe de besturen der thoolse veilingen een geschikt plan zullen opstellen voor de afzet van late aardappelen via de veiling. Hij hoopte dat eenzelfde resultaat zou worden bereikt als dat bij de vroege al jaren het geval is. Voorts herinnerde hij er aan, hoe in een voorgaand jaar nogal wat uien buiten de vei ling waren afgezet, zij het ter plaatse dan misschien wat minder dan in sommige andere gemeenten. De besturen willen maatregelen nemen om dit te voorkomen, daar hét een af breken van de veiling is en daarom nimmer in het belang van de leden kan zijn. Bij voor komende gevallen zal tot royeren moeten worden overgegaan, waarbij de afspraak is gemaakt, dat een geroyeerd lid ook op een andere veiling in de streek niet terecht zal kunnen. In bizondere gevallen kan ontheffing wor den verleend door het bestuur. Tijdens een na de algemene vergadering gehouden bestuursoverleg werd de heer M, Buijs (tot dusver tweede voorzitter) aangewezen als voorzitter van de Sint- Annalandse veiling, als vice-voorzitter de heer A. J. Boogaard. De heer Mosselman blijft het secretariaat waarnemen. i M 'i a <"n p fx, J «pp?? cM 27. BOEKENHELDEN KLIMMEN ALTIJD UIT RAMEN Maar toen bleef Ootje Teur met een ruk staan. De deur was nl. dichtgewaaid en hoe Ootje ook met de knop rammelde, hij kreeg hem niet open. Hij was natuurlijk in het slot gevallen, dat doen deuren wel eens meer. „Tjonge-jonge, dat is pech!" mompelde onze schrijver. „De deur op slot en de sleutel aan de andere kant op de mat, want daar heb ik hem laten vallen! Wat nu weer? Het raam! Ik klim gewoon uit het raam en dan zie ik wel weer!" Zo gezegd, zo gedaan. Ootje Teur holde op het raam toe. „Dat doen bijna alle boekenhelden wel eens een keerl" bedacht hij vrolijk. „Ze klimmen altijd uit ramen en langs regenpijpen en met klimop begroeide muren. Waarom ik niet?"

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1968 | | pagina 4