Raadsverslag Sint-Philipsland Volgend jaar wordt stationsstraat verbeterd Veel liefhebberij voor school* zwemmen Verordening op recreatie woonverblijven Badhuis wordt postkantoor Raadsverslag Stavenisse Zit er mogelijkheid in om in 1969 aardgas te krijgen Benieuwd naar voorwaarden, die Zegam stelt Aankoop draagbare motorspuit en verkabeling lichtnet Kerkstraat Veel tijd had de voltallige gemeenteraad ie Sint Philipsland dinsdagavond 7 mei niet nodig om de 17 agendapunten af te werken. Slechts bij een enkel voorstel bleek er geen eenstemmigheid te bestaan. Voorzitter, burgemeester G. van Velzen begon na opening met de mededeling dat de Rijkswaterstaat voornemens is voor een nieuwe of liever verbeterde uitbaning te gaan zorgen vanaf de Stationsstraat naar Rijks weg 18. Via de begroting 1969 zal dit werk wel worden uitgevoerd. Een tweede niet onprettige mededeling van de voorzitter, dat 50 leerlingen van de lagere scholen (hoogste klassen) meedoen met de mogelijkheid van schoolzwemmen in Nieuw Vossemeer. De voorzitter zegt waar dering te hebben voor de scholen, waarmee men deze zaak heeft benaderd, nl. van de ouders een verklaring van geen bezwaar te vragen en dus de bevoegdheid te laten bij waar die thuishoort. Een derde ook al plezierig bericht was de machtiging van Volkshuisvesting tot de bouw van de 16 woningwetwoningen, waar aan dus nu uitvoering kan worden gegeven. Tenslotte heeft gedeputeerde staten het bestemmingsplan 1966 van deze gemeente goedgekeurd. Daarna worden nog wat ingekomen stuk ken behandeld, o.a, het verzoek om toe te treden tot een gemeenschappelijke regeling tegen luchtverontreiniging. Maar hoewel Sint Philipsland zich hoegenaamd niet over industrieën kan verheugen, zal het daarin toch het volle pond moeten meebetalen en dat vinden b en w wat gortig. De raad blijkt er ook de voorkeur aan te geven om dit stuk voor kennisgeving aan te nemen. Geen gehoor krijgt ook het Breed Minis terie van de hervormde predikanten in deze ring, wanneer het verzoekt achter haar op vatting te staan ten aanzien van een protes tants ziekenhuis. De raad heeft nu eenmaal in een vorige vergadering de motie Sint Annaland gesteund en wil het daarbij laten. Wanneer het gaat om woningtoewijzing zegt het lid Verwijs vrije lijst) dat er blijkbaar meerdere malen uit bepaalde colle ges wordt gekletst naar buiten wat in feite niet is toegestaan, onverantwoord is en ver warring wekt bij het publiek. De voorzitter onderschrijft dit tenvolle.Zoiets behoort niet te worden gedaan. Ondertussen zijn de heren A. A. .Rijstenbil (gem. belang) Verwijs en Beurkens (c.h.u.) tegen de voorgestelde toe wijzing. De andere leden zijn voor. Het provinciaal bestuur vraagt of de raad het redelijk acht de wethouderssalarissen ter plaatse van f 2260.op f 2360.te bren- pen. De heer Beurkens ziet de economische he mel niet zo wolkeloos om dit voornemen te willen steunen. Men moet zelf geen voor beeld tot loonsverhoging gaan geven en daar mee is de heer Rijstenbil het wel eens, ook al gaat het hier om een betrekkelijk klein bedrag. Het blijken de enige bezwaarden te zijn, want als de voorzitter het in rond vraag brengt wordt het 5-2. Ingewilligd wordt het verzoek van de Stichting Bejaardenzorg te Sint Philipsland om als gemeente garant te willen stellen voor de geldlening die nodig is voor de bouw van 8 bejaardenwoningen. Het voorstel om het recht van erfpacht van de erven M. Moerland-den Braber van een 73 m2 groot perceel over te nemen voor f 3600.de ondergerond van dit perceel van notaris E. D. van de Velde voor f 15.aan te ko pen en het perceel tijdelijk aan de heer C. Stoutjesdijk te Terneuzen te verhuren voor f 10.per week, ontlokte de heer Beurkens de uitroep, er niet voor te zijn dat eigen inwoners nog moeten wachten op een woning terwijl deze aan een ander wordt toegewezen De voorzitter antwoordt dat het hier om een tijdelijke verhuur gaat al kan de mogelijkheid van sloop wel inhouden, dat deze mensen straks ook een nieuwe woning toegewezen zullen krijgen volgens de normale normen. De heer de Boer (s.g.p.) heeft evenmin als de andere leden bezwaar tegen toetre ding van Oud Vossemeer bij de gemeen schappelijke vuilnisophaaldienst, maar dan moet er geen wagen bij moeten komen, an ders wordt de dienst ook weer duurder. De voorzitter zegt ter geruststelling dat Oud Vossemeer ook kan woren ingepast zonder extra kosten en dan is ieder daarmee tevre den. VAN BADHUIS TOT POSTKANTOOR B en w doen het voorstel tot verbouw van het badhuis tot postkantoor en daarna tot verhuur van het gebouw aan de PTT. Het bestaande PTT-hulpkantoor moet worden ontruimd. Gezien P.T.T.-reorganisatie was het niet denkbeeldig, dat men ook het hulp kantoor zou kwijtraken en zoals dat veel ge beurt een postagentschap bij een winkelier zou worden ondergebracht. In alle geval wenste de P.T.T. geen ander gebouw te ko pen, maar is nog wel bereid tot huur. En dat voor 10 jaar tegen f 3200.per jaar. Voor de verbouw vragen b en w de raad een krediet van f 28.500, De heer Rijstenbil zegt er nog blij mee te zijn, dat het zo kan. Ook de heer Verwijs is daar blij mee, maar vindt het jammer dat het kantoor toch wat aan de buitenkant van het dorp terecht komt. Hij vindt dat gemeentehuis, raiffeisenbank en postkantoor in het centrum moeten zijn gevestigd. Het badhluis kan men best een andere bestem ming geven. Is er op de Voorstraat geen per ceel dat als postkantoor kan dienen Ook de heer Beurkens vindt het wel jam mer. De voorzitter kan niet zien, dat de Wilhelminastraat nu zo egocentrisch gele gen is. De afstanden in de gemeente zijn heus niet zo groot en bovendien is dit een zaak van de P.T.T. Het was al moeilijk om dit er door te krijgen. Alle leden kunnen hierna met het voorstel instemmen. WEER GEMEENTEGROND Destijds had mevr. den Braber-van Dijke 303 m2 grond gekocht in de Pr. Hendrik straat voor de bouw van aen woon- en' winkelhuis. Later werd dat veranderd in twee woningen. Daar door omstandigheden mevr. den Braber niet aan de voorwaarde om de bouw binnen 5 jaar te verwezenlijken kan voldoen verzoekt ze de gemeente de grond te willen terugkopen voor f 6000.B en w stellen voor f 5000.—- te geven om het perceel dan te bestemmen als parkeer terrein. Nadat de vraag van dhr. Verwijs ontken nend is beantwoord of het een overdekt par keerterrein wordt, kan men deze transaktie goedkeuren. Invoering van een verordening op de re creatiewoonverblijven vergt geen nadere discussie, evenmin als enkele salarismaat regelen. Een ander voorstel is perceel Zuiddijk 1 aan te kopen van dhr. A. Kot en deze wo ning aan C. Kempeneers te verhuren Het gaat hier om een saneringsgcbied. De heer A. Kot wil de woning voor f 7500. verkopen. De bedoeling is het perceel Zuid- dijk 3 af te breken en aangezien hier thans de heer Kempeneers woont wil men die Zuiddijk 1 verhuren. Dit alles zo voegt de voorzitter er aan toe, op basis van vrijwil ligheid. De heer Beurkens vindt de huur van f 11.niet hoog. De heer Rijstenbil, mits er niet te veel meer aan wordt gedaan. De voorzitter verzekert dat het onderhoud zich zal beperken tot een behoorlijk in stand hou den, meer niet. Toch zijn de heren Verwijs en Beurkens tegen deze verhuur. Een andere overname betreft de 42 m2 grond en opstallen van erven M. J. Geuze- Wesdorp voor f 1500.Het gaat hier om het saneringsperceel Karreveld 4. De heer Rijstenbil ontdekte dat de woning was schoongemaakt en verhuurd. De voor zitter antwoordde dat de vorige eigenaar dit nog had gedaan. De raad kan zich met deze overname verenigen. Evenzo met overname van de voortuinen en zijtuinen van de twee complexen bejaar denwoningen aan de Gladiolenstraat en Hen ri Dunantstraat. Zulks van de Stichting Be jaardenzorg en dan om er groenstrookjes van te maken. De woonwijk zal daardoor aan fraaiheid winnen. De heer Beurkens ziet het hiermee gaan in de rjchting van een soort gemeente-socialisatie, maar dat kan de voorzitter niet vatten. En daarmee is de kous voor deze vergade ring af. berekening moet zijn gemaakt, In geval is dat zo voor wat betreft het tijdstip van aan sluiting. De heer C. Priem vindt 't onjuist dat de Zegarn de voorwaarden niet eerder heeft gesteld. Dat had direct moeten gebeuren. De voorzitter herhaalt dat het in 1969 moge lijk kan zijn, maar dan zal de raad tevoren nog een aware beslissing moeten nemen. Overigens vult hij aan, dat men het college bij de Zegam zeer ter wille was, met be trekking tot de gewenste informatie. De heer N. M. Klippel adviseert om als er maar enige kans toe is, daarop snel in te haken. Daarna sluiting. adv.ing.med. De voltallige gemeenteraad van Stavenisse ken hield zich maandagavond 13 mei onder lei ding van de wnd burgemeester C. J.Moer- land en in tegenwoordigheid van de directeur der centrale dienst „Noord Zeeland", de heer P. A. Boot geruime tijd bezig met de nieuwe bouwverordening inclusief de verordening recreatieverblijven .Tevoren hadden een paar ingekomen stukken geringe aandacht ge vraagd. Onder meer een brief van gedepu teerde staten van Zeeland met betrekking tot de wethouderssalarissen. Het gaat om een verhoging, die nog per 1 januari 1968 kan ingaan. Voor Stavenisse wordt het van f 1896.op f 1992.- per wethouder per jaar, een verhoging alzo van f 96.B en w kunnen ermee instemmen en de raad doet dat (stilzwijgend) eveneens. Ook wordt akkoord gegaan met het be sluit van de thoolse gemeenteraad inzake het procedure-artikel in de woningwet, wel ke thans te veel tijd vergt. Afgewezen wordt het verzoek om subsidie van (het Katholieke Militaire Tehuis. dat tenzij moge buiten die route komt daarvoor een afzonderlijke regeling lijk is. Overigens is het geluid van dhr. Klip- pel wel iets anders dan in andere gemeen teraden wordt gehoord, waar men de buiten^ bewoners zoveel mogelijk van de dienst wil laten profiteren, mede met het oog op het vuil weggooien langs openbare wegen, dij ken en in sloten. Tenslotte heeft niemand bezwaar tegen toetreding van Oud Vossemeer tot deze regeling. KERKSTRAAT-VERKABELING BOUWVERORDENING Evenals in andere gemeenten wordt ook hier door de directeur van de Centrale Dienst een samenvattende toelichting gegeven op de nieuwe bouwverordening. Er komen daar tussendoor en daarna nog enkele vragen los. Over bedrijfswoningen en over de ver plichting van gasleidingvoorziening in de toekomst, een enkele vraag ook nog over de recreatieve bouw, maar dit alles zonder de opzet aan de bouwverordening zelf te tornen. Het is ook een omvangrijke, vrij in gewikkelde materie. Zonder hoofdelijke stem ming wordt tot goedkeuring besloten. Eveneens kan men zich verenigen met het b en w voorstel om de percelen Molen dijk 8 en 10 onbewoonbaar te verklaren. Daar verbeteringen aanbrengen is nauwelijks meer mogelijk. B en w onderhandelen over aankoop om een voorstel dienaangaande in de raad te kunnen brengen en daarna tot sloop over te gaan. Garandering van geldlening voor de water leiding maatschappij en vaststelling van de jaarrekening 1966 der Stavenisse woning stichting zijn hamerstukken. TOETREDING VOSSEMEER VUILNISOPHAALDIENST In het algemeen zijn bij de raad geen bedenkingen tegen toetreding van de ge meente Oud Vossemeer tot de gemeenschap pelijke vuilnisophaaldienst. Wel informeert de heer A. Klippel (s.g.p.) of het met hetzelfde materiaal kan worden opgevangen. De voorzitter antwoordt be vestigend, al zijn er dan nog overwegingen om tot uitbreiding over te gaan in de toe komst. De heer A. Klippel attendeert er op, dat bij vervanging van personeel door ziekte, va kantie of om andere redenen wel eens moei lijkheden ontstaan. Voorzover dat onver wacht komt. heeft men niet direct een ge meentewerkman ter vervanging voor handen en kan het voorkomen, dat of de dienst ver traging ondervindt of dat moeilijk de volle dige service kan worden geboden op zo'n moment. De voorzitter meent dat dit een uitzondering zal zijn, maar wil wel op deze moeilijkheden attenderen bij de commissie. Verder wil de heer A .Klippel weten of men niet te ver gaat met ophalen buiten de kom wat voor de dienst duurder wordt, dus ook voor de mensen. Zo hoorde hij, dat men dit met name in Anna Jacoba Polder nogal ver uitstrekt. Hij zou de kosten voor de mensen toch liever zoveel mogelijk willen beperken. De voorzitter zegt dat de dienst zoda nig is ingesteld, dat men goed kan rondko men. Dit kan betekenen, dat in de route buiten de kom ook kan worden meegenomen. Men zal dit zeker niet zover gaan ultstrek- Een gedeelte van de openbare verlichting aan de Kerkstraat is nog bovengronds. Het is al meerdere malen voorgekomen, dat deze verlichting uitviel, waarom aan de PZEM werd verzocht tot verkabeling te willen overgaan. Dat verzoek is een hele tijd weg gebleven (in augustus 1967 aangevraagd) maar daarop kwam per 1 maart toch ant woord. De maatschappij schrijft dat het huidige net nog 5 jaar meekan. Ze wil het wel vervangen, maar dat kost de gemeente dan f 2288.plus omzetbelasting. Er moe ten bovendien een paar nieuwe lichtmasten komen. Bij elkaar vragen b en w daarom thans een krediet aan de raad van f 5500.— De heer C. Priem (p.v.d.a.) adviseert te trachten ook het andere nog bovengrondse gedeelte in de gemeente te veranderen. Voor lopig wil men het echter bij de Kerkstraat laten en daarmee kunnen de leden zich ver enigen. DRAAGBARE MOTORBRANDSPUIT De 10 jaar oude draagbare motorspuit is defect maar na reparatie weer in orde te maken. Gelet haar ouderdom, menen b en w toch een tweede draagbare motorspuit te moeten aankopen wat een f 3600.— gaat kosten. De raad kan zich met dit voorstel verenigen. Dan is er nog een brief van dokter J. J. Kok om per 16 mei ontslag als gemeente geneesheer en lijkschouwer, hetgeen hem eervol wordt verleend. AARDGAS Bij de rondvraag wijst de heer A. Klippel er op, hoe het oude gemeentehuis aan kleine verenigingen wordt verhuurd, maar de accomodatie is er niet te best. Onder meer ontbreekt er een behoorlijk toilet en wasgelegenheid. De voorzitter is het daar mee eens, maar wijst er op, dat men destijds het benodigde bedrag aan verbetering van het dorpshuis besteedde. Persoonlijk is hij ook van mening dat er aan enige voorzie ning wel mag worden voldaan, wat hij graag met de wethouders wil bespreken. De heer C. Priem informeert of er al meer bekend is over een mogelijke aardgasvoor ziening in de gemeente. De voorzitter antwoordt dat b en w op 29 april een bespreking met de ZEGAM hadden en dat de voorwaarden worden toe- 1 gestuurd. Hoewel de voorzitter daarop niet wil vooruitlopen, laat hij toch wel uitkomen dat de Zegam-eisen schribarend hoog zijn. Dat moet dan wel zijn voor wat het aantal te garanderen aansluitingen betreft, (red.) I De voorzitter zegt, dat b en w voornemens zijn om in elk geval opnieuw een enquete te houden onder de bevolking omtrent de animo voor aardgasaansluiting. Wanneer het een positieve uitslag wordt, dan is de kans reeëel, dat voor het stookseizoenl969 die aansluiting er is. 1 De heer C. Priem vindt dat het allemaal erg lang duurt. Verschillende mensen zitten er als het ware om te springen. I De heer N. Mr Klippel (vrije lijst) wil op de voorwaarden niet vooruitlopen, nu deze nog niet officieel bekend zijn, maat vindt wel dat er door de Zegam dan toch een verkeerde VOSMEER II Na een wat moeizame start is het Vos meer II toch gelukt om zich in de eerste klas van de afdeling zondag te handhaven. Het eindigde op een negende plaats mef 15 punten, welke werden behaald door overwinningen op N.S.V. II (2x), VCW II, Halsteren II, SCO II en Internos III. Het speelde gelijk tegen SAB II, Baronie IV en HVV II. Het elftal heeft door blessures zowel van het eerste als binnen eigen gele deren, vaak met invallers moeten aantreden, zo dat het eindresultaat nog niet tegen valt. Het beste resultaat werd behaald in de wedstrijd tegen VCW II, dat op de tweede plaats in de ..mpetitie eindigde en dat Vosmeer met 2-1 klopte, terwijl de 3 - 0 zege op Halsteren II (derde op de ranglijst) er ook mag zijn. Tegen koploper Gastel II waren de resultaten evenmin slecht, al wer den het dan twee nederlagen met respectie velijk 2 en 1 - 0. De kampioenen haalden 43 punten uit 22 wedstrijden. KLUNDERT TWEEMAAL KAMPIOEN Bij VVN. gingen er twee vlaggen omhoog. Voor het derde elftal was dat al wat eerder bekend, nadat Smerdiek II een paar keer een slippertje had gemaakt, terwijl het der de van VVN ongeslagen bleef. Eind april was er in de laatste wedstrijd voor het eerste elftal ook volop vreugde, toen Tho lense Boys na het laatste fluitsignaal met de bloemetjes op de proppen kwam. In het eerste kwartier ging de strijd nog vrij gelijk op, maar toen een VVN aanvaller onder uit werd gehaald, betekende dit een straf schop tegen Tholen en dat was het begin van een flinke zege. VVN kwam er steeds beter in en maakte 2-0. Nog voor rust schoot een thoolse speler in eigen doel en daardoor stond VVN veilig. Wel werd via Menheere door Tholense boys de eer nog gered, maar i dat kon geen afbreuk meer doen. aan de 1 uiteindelijke verdiende, wat geflatteerde 6-1 zege. De VVN-ers ook langs deze weg ge- feliciteerd. Men deed1 hetaanvankelijk wat aarzelend. Een wedstrijd verloren, een gelijk spel en daardoor viel men als elftal wat minder op dan bijvoorbeeld SSC 2 en Beatrix die een nek-aan-nek race hielden. Dat hebben ze tot het laatst toe vol we ten te houden, want in de laatste wedstrijd speelden) deze twee gelijk: 1 - 1(. Het werd een bizonder goede partij voetbal met Bea trix de technisch betere en SSC 2 die het tegenwicht bracht met de lange pass. De eindstand toont een goede kopgroep, waar door het dit jaar niet gemakkelijk was om de vlag te hijsen. Men ziet bij de eerste vijf een duidelijke puntenvolgorde, het aan elkaar gewaagd zijn. WHS kwam daarbij op de vierde plaats met 6 punten minder dan de kampioen. Een paar gemaakte slip pertjes heeft dit toch wel goede elftal een goede kans op een uiteindelijke promotie onthouden. Dat het over een schotvaardige voorhoede beschikte bewijst het feit, dat men met 79 doelpunten op kop staat.. Daarte genover staat als grote tegenhanger DEB het elftal dat met The Gunners II degra deerde en 96 doelpunten liet maken. Beatrix had de beste achterhoede en liet de minste ballen door. Tholense boys heeft het in een goede eindspurt nog zover gebracht, dat het onmiddellijk achter de koplopers volgt. Ge zien het wat teleurstellende begin mag hier van een goed eindresultaat worden gesproken Het jeugdig ONI elftal kon nog niet over de gewenste routine beschikken, maar heeft toch wel toekomst. En dit kan dan ook het laatste zijn voor wat de eerste klasse afde ling Brabant van dit seizoen betreft. V.V.N. 22 17 2 -3 34 66-27 SSC II 22 14 6 2 34 48-20 Beatrix 22 13 6 3 32 56-17 W.H.S. 22 14 2 6 30 79-40 The Gunners I 22 11 6 5 28 52-31 Thol. Boys 22 10 4 8 24 48-34 Sprang II 22 7 7 8 21 31-40 Kogelvangers 22 9 2 11 20 38-50 ONI 22 3 6 13 12 29-59 B.W.R. 22 3 5 14 11. 17-40 DEB 22 4 3 15 9 36-96 The Gunners II 22 1 3 18 5 23-73 ROOSENDALERS KAMPIOEN De voor de thoolse streek betrekkelijk nieuwe club DVO kwam met twee elftallen in onze omgeving spelen. Daarvan heeft het eerste het kampioenschap eind april we ten te behalen door de wat benauwde zege op Olympia. D, V. O. stond 20 minu ten voor het einde zelfs nog met 4 - 2 ach ter tegen een fel opde bal zittend Olympia. En eerst toen men al twijfelde of het tijd of nog net geen tijd was, maakte DVO het vijfde en winnende doelpunt. Het had persé die overwinning nodig, want Post Boys, dat het in feite de hele competitie nog iets beter heeft gedaan dan DVO, maar tijdens de laatste wedstrijden wat moest prijsgeven stond maar één punt achter. Een gelijkspel van de DVO-ers zou dus alsnog tot een beslissingswedstrijd hebben geleid tussen Post Boys en DVO, waarbij men dan toch wel voor DVO had moeten vrezen. Het kwam anders uit en daarmee kan DVO worden gefeliciteerd. Het gaat met het Tilburgse PS, dat kampioen werd in 2 B naar de eerste klas. Een spannende strijd was het in de laatste wedstrijd ook tussen Vrederust en SPS, dat de thuisclub nog juist wist te winnen met één doelpupnt verschil. Hierbij ging het maar om de eer, want van invloed kon dat op de ranglijst niet meer zijn. SPS draaide niet helemaal constant in deze competitie. Men ging het daarna toch weer wat beter doen en men moet aannemen, dat de snelle aan loop van een paar jaar na de oprichting is geconsolideerd tot een wat meer bedaarder en normaal verloop. In deze afdeling moet Kogelvangers II een toontje lager gaan zingen en heeft Tho lense Boys II, waarvan men toch behoorlijke verwachtingen kon hebben, dit eerste jaar in de tweede klas teleurgesteld. In het alge meen werd geen vechtlust getoond en bleek de afdeling zwaarder te zijn, dan was ver wacht. De eindstand maakt overigens de rest vol komen duidelijk. S.P.S. eindigde de laatste wedstrijd tegen Chrislandia 2 gelijk 0-0. DVO 60 Post Boys Vrederust SPS Olympia Seolto II Chrislandia PTT Good Luck Dinteloord II Tholense boys II 22 Kogelvangres II 22 II II 22 22 22 22 22 22 22 22 2Z 22 3 6 2 3 6 9 9 4 3 2 4 0 21 3 35 79-36 2 34 74-25 5 32 73-46 6 29 61-35 7 24 54-37 9 24 50-61 6 23 43-43 10 20 67-60 13 15 52-67 14 14 43-66 14 12 4876- 2 24-102 FSV EN VVN III In de derde klassen waren het FSV I uit Fijnaart voor het eerst met twee elftallen aan bod en VVN III uit Klundert dit de vlag hees en nu in een promotietournooi om bevordering zal strijden met nog twee ande re elftallen. Het eerste elftal van Fijnaart bleek al direct een goede kanshebber te zijn Het had in VVN II en WHS II aanvan kelijk stevige concurrentie, maar de Sint- Annalandse reserves zakten af en WN II kon de eindspurt niet halen, na dat FSV slechts eenmaal beide punten had moeten afstaan. Ook het Fijnaartse elftal, dat zaterdag, nog vlot van Dinteloord 2 won gefeliciteerd. De zelfde zaterdag boekte VVN II zijn derde nederlaag tegen het de laatste weken nog sterk opgekomen Chrislandia III. Het werd 2-1. WHS kon vooral in de tweede helft vlot winnen van DVO II. Na een 2 - 1 ruststand werd de einduitslag 5 - 1 De laatste competitie wedstrijd verloor WHS II met 1-2 van VVN II. SPS 2 kwam tot een aardig gelijkspel tegen BWR: 3-3. FSV 16 13 2 1 28 58-17 VVN 2 16 11 2 3 24 69-24 Chrislandia 3 16 9 2 5 20 45-36 WHS 2 16 8 2 6 1.8 65-39 SC Stavenisse 16 "6 5 5 17 41-38 BWR 2 16 5 5 6 15 29-37 SPS 2 16 4 3 9 11 25-46 DVO '60 2 16 2 3 11 7 21-47 Dinteloord 3 16 1 2 13 4 26-82 In 3 B was ook door ons vanaf het begin veel te weinig rekening gehouden met VVN III dat een jaar tevoren nog onderaan de ranglijst bengelde en nu plotseling in een wel iswaar niet sterke afdeling toch boven de verwachte kampioen Smerdiek II wist uit te komen. Het werd zelfs het enige ongeslagen elftal van alle afdelingen en dat is een extra felicitatie bij dat behaalde kampioenschap waard. Voor Smerdiek II was dit de enige bedreiging, zodat het een stevige tweede plaats inneemt, t holense Boys III en Vrede rust III konden hier in behoorlijk meekomen, terwijl zelfs Stavenisse II (voor het eerst op de ranglijst voorkomend in haar korte ge schiedenis) nog 7 punten wist te verzamelen. VVN 3 12 11 1 0 23 58-15 Smerdiek 2 12 9 1 2 19 52-18 Tholense Boys 2 12 5 3 4 13 32-31 Vrederust x 12 5 3 4 11 29-19 SC Stavenisse 2 12 2 3 7 7 21-52 Chrislandia 4 12 1 3 8 5 9-34 FSV 2 12 1 2 9 4 10-41 x is twee winstpunten in mindering DE JEUGD De SPS a junioren wonnen met 0-3 van de Thoolse Aatjes, terwijlT holen B ook verloor metO - 4 van NVS B. De WHS A junioren behaaldxen in een voorlaatste wedstrijd een 3-0 zege op Le- pelstraa en kunnen in een laatste wedstrijd tegen MOC 1,0 kampioen worden aangezien men nu eenzelfde puntental heeft als Hal steren dat echter al is uitgespeeld. GOEDE WEDSTRIJD VAN THOLENSE BOYS TEGEN N.A.C. III De op Koninginnedag gespeelde wedstrijd van Tholense Boys tegen het sterke derde elftal van N.A.C. was het aanzien vol komen waard. De Tholenaren lieten zich niet van de wijs brengen door het feit dat de tegenstander enkele klassen hoger speelde. Vanaf het beginsignaal van scheidsrechter Peters uit Stavenisse werd1 direct in een hoog tempo gestart. Na 20 minuten spelen namen de Boys zelfs de leiding, toen een vrije schop van Van Houdt via de onderkant van de lat in het doel caramboleerde. Tien minuten later scoorden de gasten de gelijk maker. Keeper Potappel, die deze wedstrijd' bijzonder goed werk verrichtte, was zijn doel uitgekomen, maar slaagde er niet in de bal eerder te bereiken dan zijn tegenstan der. Het was toen een klein kunstje de bal in het lege doel te deponeren. Vijf minuten later scoorde de rechtsbinnen op fraaie wijze via een doorloopbal (1 -2). Tijdens de rust werden de toeschouwers aangenaam bezig gehouden door de drum- band van Concordia. Op even onverschrok- ken wijze als voor de rust traden de Thole- naars na de rust de tegenstander tegemoet wel slaagden de Bred'anaars erin de voor sprong nog te vergroten, maar in dezelfde minuut scoorde C. v. d. Velde tegen (2 - 3) Het moet worden gezegd dat hij hierbij alle medewerking kreeg van de keeper, die de bal tussen zijn benen door liet glippen. De doelpunten waren nog niet op. Tien minu ten voor het einde werd het 2-4. Van Houdt scoorde zijn tweede doelpunt niet lang daarna (3 - 4) maar N.A.C. bracht de marge weer op twee doelpunten, zodat de eindstand 3-5 werd. UITGEBEKERD Eer dat het eerste elftal van WHS inte resse kreeg om te proberen verder te beke ren was het te laat. Zelfs al zat men door lopend te bombarderen op 't doel van Seolto 2 uit Zevenbergen, het baatte niet meer en op eigen veld werd een loom en ongeinte- resseerd WHS met 2-2 geklopt door de tweede klasser Seolto 2. Zo ziet men dat nog al eens bij beker wedstrijden. Dat WHS 3 in Bergen op Zoom tegen MOC 17 zou worden uitgeschakeld voor de beker lag meer voor de hand. Het werd 5 - 0 in het voordeel van MOC. En daarmee is uit onze streek alweer iedereen uitgebekerd. EERVOL UITGESCHAKELD De Sportclub „Stavenisse" werd op meer eervolle wijze uitgeschakeld voor de beker dan te Sint Annaland gebeurde. Stavenisse moest het als derde klasser opnemen tegen de tweede klas» r Dinteloord 2, ook al kwam laatstgenoemde dit seizoen niet als bizonder sterk elftal voor de dag, het scheelde ten slotte toch een klasse. Wel in Stavenisse werd goed, werd vooral enthousiast partij gegeven. Men bouwde zelfs een voorsprong op via Potappel, die later nog eens kon doelpunten, maar eer het rust was, had Din teloord toch de rollen om weten te draaien 1-2. Toch kwam Stavenisse in de tweede helft weer terug. Het werd 2-2, het werd opnieuw 2-3 voor Dinteloord en tenslotte wist Piet Janse de gelijkmaker nog te sco ren, maar dit was voor een bekerronde niet voldoende omdat een gelijkspel op eigen veld betekent dat men door de tegenstander is uitgeschakeld. Dit gebeurde in Stavenisse dan in elk geval op eervolle wijze, na een spannende match. EENDRACHT - CUP Voor de tweede maal komt de Eendracht- beker aan bod, wanneer op Hemelvaartsdag de eilandclubs het tegen elkaar in een hopen- lijk boeiende en vooral sportieve ontmoeting gaan opnemen. Voor dit jaar is het thoolse uitstekende sportterrein als wedstrijdcentrum aangewezen, Begonnen wordt met de ontmoe ting (na loting) Smerdiek-Vosmeer, die wordt gevolgd door Tholense Boys-W.H.S. Dat zijn dan elftallen uit respectievelijk de KNVB 4e klasse en de eerste afdelingsklasse Vervolgens komt de tweede en derde klasse ook aan bod in een tussenwedstrijd via een ontmoeting tussen SPS en Stavenisse. Daar- nu volgt de verliezersronde van de eerste twee wedstrijden en tenslotte de winnaars ronde, waarvan de winnaar de Eendracht- beker houdt of moet afstaan, naar gelang wie de winnaar zal zijn. Vorig jaar was het Vos meer, die daarvan de gelukkige bezitter werd Bij gunstig weer mag op goede belang stelling worden gerekend. JUNIOREN WHS 3 gaat zaterdag proberen kampioen te worden van de A II afdeling door de uitwedstrijd tegen M.O.C. 10 minstens gelijk te spelen, wat nog niet zo'n eenvoudige opgave betekent. WIELERFEITEN Twee weken terug starten de dames in den Dungen Keetie kreeg pech met een aflopen de ketting, de andere meisjes zagen dit en gingen keihard door en Keetie kon niet meer bijkomen. De enige van de gezusters die werd geklasseerd was Bella en wel als 7e Het laatste Weekeinde in april gingen de dames naar Frankrijk om deel te nemen aan Internationale wedstrijden. Het resultaat in de wedstrijd over 50 km mocht er zijn 1. Bella; 2 Keetie. Ciska werd 12e. Dinsdag 30 april starten de dames op de Vogelmarkt te Antwerpen voor een wedstrijd over 63 km Keetie ging direct na de start aan de haal en bouwde een ronde voorsprong op. 1. Keetie 15 Bella die met pech te kam pen kreeg. DE DERDE RONDE VAN SMERDIEK MET DAMES EN AMATEURS Zaterdag 1,8 mei a.s. wordt voor de derde achtereenvolgende maal de Ronde van Sint Maartensdijk verreden. Het parcours is als vorige jaren, met dien verstande dat de start en finish op de Molen dijk zijn gebracht en de „omloop" Haven- Keethil Haven er is bijgetrokken. De 34 ingeschreven dames starten om 2 uur Daaronder bevinden zich 7 buitenlandse waarvan de bekendste zijn. Barbara Mapleback - Engeland Christienne Geerts - kampioene Belgie op de weg Christienne Goeminne - kampioene België op de sprint Verder komen de volgende Nederlandse dames aan de start die bij de sterksten gere kend mogen worden. Erna Meskers'- Warmond; Irene Paul - Den Haag; Truus Smulders - Gerwen; Eeff Helder - de Woude; Riet Heemskerk - Oude Ade; Janny Jonkers - Gameren; Hennny Hondeveld - Laren. Vanzelfsprekend zullen al deze dames bij de gezusters Hage zeer sterke tegenstand ont moeten. De zusjes Bella en Keetie Hage zijn grote kanshebbers en de steun van het eigen publiek kon hier wel eens de doorslag geven Het gaat om 50 km fietsen. De amateurs starten om half vier voor de 100 km. Deze wedstrijd telt mee voor het Breda-Bier-klassement 1968 zodat ver schillende amateurs naar Sint Maartensdijk komen om punten binnen te halen, voor hier boven genoemde klassement. Er staan 93 vertrekkers op de deelnemers lijsten, waaronder drie ploegen nl. Kleinmeu- belindustrie Jansen - Gouda; Jabo - Lukken - Amsterdam; Tricot Noble -Aardenburg. De bekendste namen uit het rennersveld zijn: Verhoef - Den Haag; T. Barten - Klundert; M. v. d. Klooster -Rotterdam; J.v. d. Haar - Gouda; L. Bogers - Ossendrecht; W. de Wilde - Ellewoutsdijk; F. Buermans - Wouwse Plantage; A. Overveld '- Zegge; B. Salaro - Den Bosch; P.Vonck - St. Jan steen; W Evertse - Zierikzee. In toaal komen er 16 Zeeuwse amateurs aan de start, waarbij naast de hierboven reeds genoemde: J. de Schipper - Breskens; kampioen van Zeeland 1967; D. Veenendaal - Tholen - Streekfavoriet.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1968 | | pagina 4