Voorzieningen watersporters I L Hndriessen s Zn. °s Amersfoortse Lyceïsten weer naar Tholen In ons modern geoutilleerde bedrijf, aan de Erasmuslaan, wordt op 20 en 21 april a.s. deze autoshow gehouden Openingstijden zaterdag en zondag 10.00-20.00 uur. WAT MAAKT DEZE AUTOSHOW EIGENLIJK TOT IETS BIJZONDERS?.. Om te beginnen de volledige Opel-reeks. opel kadett opel olympia opel record opel commodore opel blitz Werkweek van 22 t.e.m. 27 april Minder excursies, meer streek- en bedrijfsorfëntatle Stemmen van lezers Nooit volmaakt Opening schiemanswinkel „Tagrijn" te Sint-Annaland Plaatselijk VVV kantoor b.v. de Kadett 2-deurs Sedan, ook verkrijgbaar in special uitvoering, 2- en 4-deurs Sedan. Het kan ook nog luxer, de Kadett de Luxe 2-deurs Sedan. De Opei- Kadett serie is onlangs uitgebreid met de „Fastback-reeks. is een nieuwe telg van de Opel generatie. Een felle luxueuze wagen, die wat comfort en rij - genoegen betreft, alles overtreft wat er in deze klasse op de weg is. Of U nu de 2-deurs Sedan, 4-deurs Sedan of de elegante Coupé kiest, U rijdt in een hypermoderne wagen, die U het autorijden tot een genoegen maakt. een meester in z'n klasse, Er is een zeer uitgebreid Opel Rekord program ma; een 2-deurs, een 4-deurs, een 2-, 4-deurs de Luxe. Bovendien kunt U kiezen uit 4 ver schillende motoren en dan zijn er nog de luxe versies en de Coupé's. Voor iedere smaak is er een Opel Rekord. een klasse apart, twee uitzonderlijk fraaie Sedans en'n magnifieke Coupé met de rang van Commodore. Als U met een 6-cilinder veilig- sportief wilt rijden, ais U prijs stelt op een kom- pakte karosserie, waarin elke passagier de ruimte heeft en als U luxe waardeert, dan zult U zich op Uw gemak voelen in de Commodore. een Opel Truck met 2 ton laadvermogen, er is een enorme keuze; 3basismodellen, 3 wiel basis ;3m„ 3.30 m., 3.75 m. Het is niet alléén Opel op deze autoshow, landrover, mercury en seagull buitenboordmotoren, speedboten, vredestein autobanden, hollandiaschuifdaken, zijn ruim vertegenwoordigd. Tevens zullen er demonstraties gegeven worden door muziekhandel Schutte uit Bergen op Zoom, met diverse elektronische orgels, o.a. Hammond, Ri-Ha, Viscount, Philicorda. U bent van barte welkom. erasmuslaan 6-10 tel.01640-3960 bergen op zoom Het meest markante echter, wat de direc tie, naar men ons verklaarde, was opge vallen, is de grote sociale bewogendheid. waarmee de mens Rikken zaken doet en vrienden houdt. Dat kan anderszijds ook een keihard handelen zijn, maar nimmer gaat die sociale bewogenheid verloren. Dit laatste werd nog eens geaccentueerd tijdens de rampdagen. De clientele op Tho- len weet er over mee te spreken. Een directe aanpak betekende het behoud van de machines. Eigenlijk zou de heer Rikken wereld reiziger zijn geworden, zij het dan via een technische betrekking op de Grote Vaart Maar de crisisjaren gaven daar aan een andere wending. Het werd toch een zekere technische baan. Eerst als Pfaff filiaal-hou der, de laatste 20 jaar als zelfstandig onder nemer, maar met een zeer nauwe Pfaff relatie. Juist die crisisjaren maakten van de jubi laris een zakenman, zo een zakenman dat hij ook uit moeilijke situaties nog munt wist te slaan. Dat gebeurde tijdens een vrij on belangrijke aanrijding, waarbij een fietser was betrokken en ook de politie. Eer de „drie categorieën" uit elkaar gingen, na een ten aanzien van het lichte ongeval voor allen bevredigende oplossing, had „verdach te" aan zowel de agent als aan de dame een naaimachine verkocht. lül 'N BRIL VRN KLASSIEKE SCHOONHEID - UURWERKEN 11 m GR. MARKT 22 TEL:-M64 BERGEN OP ZOOM Het moge wat anekdotisch klinken, het is niettemin historisch. Historisch is verder dat de familie Bijl uit Poortvliet met trots verklaart nu al tot drie geslachten toe tot de klantenkring van de heer Rikken te behoren Duidelijk bleek op de receptie, dat het meer een vriendenkring, dan een klantenkring was Onder die vele belangstellenden waren de directeur en de onderdirecteur van Pfaff Nederland, de directie van Pfaff, België, de importeur en managers van de Benelux, de directie van het advertentiebureau „De La Mar" uit Amsterdam, talrijke collega's van ver en nabij, vrienden uit Bergen op Zoom en wijde omgeving, oud-personeelsleden en talrijke andere relaties. Daarbij een schat van bloemen en geschenken en ook temidden van al deze drukte een vriendelijk, een 1 persoonlijk woord voor iedereen van de jubilaris. Hij mag ook langs deze weg nog j gelukwensen ontvangen. EXCLUSIEVE KOLLEKTIE Kostuums Kolberts en Pantalons Regenjassen Het aparte vindt U bijt '68 Kortemeestraat 1 t- Herenmodes Herenkonfektie BERGEN OP ZOOM adv.ing.med. Opnieuw zullen een veertigtal „Amersfoorters", - leraren en leer lingen van het Amersfoortse Lyceum - een werkweek op Tholen en Sint-Philipsland doorbrengen. De „ambassadeur", de thoolse en philiplandse ZLM kring kreeg de nodige medewerking van agrarische bedrijven in de streek voor een gastvrij onderdak. In tegenstelling met voorgaande jaren zullen de gasten in de week van 22 t/m 27 april meer op de bedrijven zijn en minder gezamenlijke excursies maken. Het ZLM kringbestuur heeft daartoe de nodige voorbereiding getroffen met animator A. C. van Heusden, directeur van de lagere land- en tuinbouwschool te Scherpenisse. Bij een twintigtal adressen, verdeeld over de bedrijven op Tholen em Sint-Philipsland zullen de gasten worden ondergebracht. Ze worden) maandag omstreeks 12.00 uur ver welkomd in hotel Zeeland te Tholen door een vertegenwoordiging van het kringbestuur der ZLM en andere organisatoren. Mogelijk ook in aanwezigheid) van het gemeentebe stuur van Tholen Na de lunch zal de hoofd- assitent van de Rijkslandbouwvoorlich- tingsdienst toelichting geven bij de land bouwmachines die gebruikt worden op het bedrijf van de heer W. van Gorsel te Tholen Daarna zoeken de gasten op eigen gelegent- heid de logeeradressen op, waar ze om streeks 17 uur worden verwacht. Terwijl men de eerste helft van de vol gende dagen op het bedrijf zal doorbrengen is er gewoonlijk 's middags en in de avond uren een apart programma. Dinsdagmiddag zal een gesprek worden gehouden met naburige bedrijfsexploitanten. Woensdagmiddag worden vijf gespreksgroe pen geformeerd, waarbij aan de lyceisten keuze werd gelaten, wat hun het meest interesseert. In het Thoolse gemeentehuis zal burge meester J. E. van Boeijen een tiental gasten voorlichten over het burgerlijk bestuur. In een tweede groep met een 8 tal deelnemers wordt men georiëteerd over maatschappe lijk werk door de heer W. C. van der Stel uit SintjM^artensdijik. Een derde groep krijgt voorlichting over het bankwezen in de streek door de heer L. A. M. Elenbaas te Scherpenisse, voorzitter van de thoolse Raif- feisenring. Een vierde groep brengt een be zoek aan de redactie van de „Éendracht- bode," om wat meer te vernemen over de streekpers. Tenslotte zal de heer A. C. van Heusden het onderwijs op Tholen belichten voor een vijfde gespreksgroep. Naast een korte inleiding zal de discussie hierbij domineren. Donderdagmiddag worden de gasten op het Polderhuis ontvangen en brengen zij vervolgens een bezoek aan het gemaal ,De Ncord". s' Avonds is er dan weer de traditionele voetbalwedstrijd tussen Amersfoorters en P. J.G.ers op het Poortvlietse sportterrein om half zeven. Vrijdag de afscheidsavond in het Holland Huis, die voornamelijk door de gasten Wordt verzorgd, maar waarbij ook de heer Han Jansens medewerking zal verlenen op het eiectronisch orgel. Zaterdagmorgen zullen de gasten weer naar Amersfoort vertrekken. Een werkweek, die in Amersfoort tot dus ver een goede klank heeft. Een good will voor het platteland, die niet mag worden onderschat. Tegelijkertijd een zekere ontspanning voor leerlingen, die voor overgang een onderbreking krijgen in een repetitie- of tentamen-lawine. Daarom vast een welkom voor de gasten en een omvangrijk hogedruk gebied gewenst. BIJDRAGE TOT VEILIGHEID In zijn dankwoord tot het gemeentebestuur inzonderheid tot wethouder Scherpenisse, en de heer Leune wnd. gemeentesecretaris mid denstandsvereniging en aannemer Muller zei de heer Van Kuilenburg, hoe de bedoeling van de schiemanswinkel is, het veilig varen te bevorderen door de juiste artikelen voor te leggen en een goede voorlichting te geven. Verder kan ieder watersporter zonder verplichting de windmeter raadplegen en z'n zeekaarten bijwerken. De wekelijkse uitgave .Bericht aan Zeevarenden" staat ter beschik king en worden verwerkt op de aangebrachte zeekaarten van Oosterschelde en zeegat Zierikzee Men was tevoren wel genoodzaakt de vele watersportartikelen elders te kopen en vaak zat men bij plotselinge defecten in de zorgen. In de schiemanswinkel kan daar in worden voorzien van een kwart sluiting tot een dure snelheidsmeter toe, kortom alle voor een veilig varen nodige artikelen Het toenemende watersporttoerisme zal tot officiële voorschriften aanleiding geven om de „luchthartigen" in eigen belang te dwin gen de normale veiligheidsvoorschriften in acht te nemen. Verder willen wij graag, zo vervolgde de heer Van Kuilenburg in samenwerking met de plaatselijke middenstand de recreanten de weg in de gemeente wijzen, waarmee dan het eerste plaatslijke VVV kantoor in de streek een) feit is. De toename vergt een betere voorlichting. Daarom ook is het voor Sint-Annaland van belang te kunnen be schikken over een zandstrand, een goede en ruime camping en een tweede jachthaven, nu de huidige is uitverkocht." Waarom Het antwoord is eenvoudig, meende de heer Van Kuilenburg. Omdat de gemeente is ge legen aan de prachtige Krabbekreek, ge ografisch ideaal aan de hoge wal. Tenslotte dankte de heer Van Kuilenburg het gemeen tebestuur voor hetgeen de laatste jaren steeds is gepresteerd evenals voor de wijze, waarop de bevolking deze aktiviteiten weet te accep teren. Na bezichtiging door de genodigden bleef men nog even gezellig bijeen. De naam van de nieuwe schiemans winkel is afgeleid van de oud-hollandse betekenis van „Tagrijn", een winkel in tweedehands scheepsbenodigdheden, waar op dat gebied van alles te krijgen was. In de moderne schiemanswinkel krijgt de „Tagrijn" letterlijk de moderne betekenis van het woord, met niettemin de historische herinnering aan wat ons land groot heeft gemaakt: de zee en de zeevarenden. ONVRUCHTBAAR II Naar aanleiding van het ingezonden stuk onder de titel „Vruchtbaar" van dhr. Feen- stra, het volgende 1. De stemgerechtigden, die U volwaardig noemt, kozen op democratische wijze, dhr. Smits. Ze wisten ten volle welk stand punt hij inneemt. Hij vertegenwoordigt tevens hun standpunt. Daarom is het onmogelijk stemgerechtigden en gekozen vertegenwoordiger los van elkaar te zien. 2. Met gebrek aan eerbied voor God is niet bedoeld 'het trappen van U op zaterdag tegen een bal. Ik neem tenminste aan dat dit feit aan dhr. Smits volkomen onbekend zal zijn geweest. Maar er rijzen ernstige bezwaren tegen de wijze waarop U zich uitdrukte, als U schreef, dat U maar wenste, dat ,het Boek" (dat overigens op Tholen d'n Boek wordt genoemd niet als tradi tionele boeman gebruikt zou worden, enz. De Bijbel wordt door deze mensen als méér dan een gewoon boek beschouwd. Het is Gods onfeilbaar Woord. Onder laatste resten der christelijke be schaving worden verstaan, die waarden welke tot voor kort als normen voor de samenleving werden aanvaard door de kerkelijke mens. Ik kan dan ook niet begrijpen, dat een zo beschaafd en be lezen man als dhr. Feenstra, die boven dien te kennen geeft niet onchristelijk te zijn, het nodig vindt om zijn medemens die die waarden onveranderd gehand haafd wil zien, van „modderen" te be schuldigen. 3. De betichting dat dhr. Smits met alle winden meewaait, vind ik een grove in sinuatie, die U moet bewijzen. 4. Het schrijven van dhr. Smits diende m.i. enkel om niet de schijn te wekken,Wie zwijgt stemt toe." D. Roozemond Gorinchem. ONVRUCHTBAAR III De heer Feenstra meent zijn ingezonden stuk aan mij te moeten verduidelijken, om dat ik nog de kunst van lezen niet machtig ben. Nu ja, 90 van de lezers had al een woordenboek nodig voor uw opschrift „cruel joke". Overigens was de strekking van uw schrijven mij bizonder duidelijk. Uit uw eerste stukje blijkt, dat U een sterk vooroordeel hebt, tegen de houding van de tegenstem mers in de betreffende raadsvergadering. Want waar leest U in het raadsverslag, dat een van ons deze kwestie principieel be naderd heeft Aan uw bereidheid om mij met „spot en satire", op te voeden (de zetter maakte) er sport en satire van), gevoel ik geen behoefte. En omdat dit juist het wapen is, van het tegenwoordig alle eerbied en gezag ondermijnend streven, betreur ik en vele Tholenaren uw dergelijke wijze van schrijven Want als U schrijft, dat „het Boek", maar niet de traditionele boeman mag zijn, blijkt daaruit een ernstig gebrek voor God en Zijn geopenbaarde Woord. Niet uit het trappen tegen een bal, zoals u dacht, dat ik bedoelde. Probeert U eens in te denken, heer Feen stra, dat zulke en meer van uw uitdruk kingen ons Thoolse volk pijn doen. Gezien de instemming, die ik uit ons ei land ontving en zeker niet alleen hen, die u schamper mijn lotgenoten noemt, maar zelfs mensen, die graag tegen een bal schop pen. Ik dacht dat een man als U, met een opleiding tot onderwijzer, zich door het vak vaderlandse geschiedenis, een wel meer dan negatief beeld zou kunnen vormen, van wat ik bedoel met „laatste resten" van onze christelijke beschaving. adv.ing.med. Wat tot voor kort als christelijke levens houding gold, is nu het mikpunt van alle mogelijke spot. Wat er de laatste jaren in versneld tempo aan christelijke normen over boord ging voert ons volk tot geestelijke en nationale afbraak. Om aan de hand van de huidige ontwikkeling dit te constateren mag ik u het gebruik van „het Boek" aanraden. Nu moet U vooral niet denken, dat ik met „de laatste resten" uitsluitend mijn partijgenoten bedoel.: U hebt het ook nog, zij het wat vaag, over eenj volwaardige vertegenwoordiger; iemand die met alle winden meewaait. Ik weet niet wat en wie u precies bedoelt. Intussen matigt U zidh wel een hard oordeel aan. U geeft ook toe, dat er laatste resten zijn. Maar ik meen te proeven, dat u dit alles maar als een overbodige rest beschouwt. Vandaar mijn twijfel aan uw democratische opvatting. A. J. Smits Stavenisse NASCHRIFT REDACTIE Hoewel de kwestie voetbalterrein Stave nisse na woord en wederwoord van inzenders wel voldoende is belicht, zijn we, indien daaraan behoefte bestaat, niet ongenegen beide „partijen" nogmaals daartoe voor het laatst gelegenheid te geven. Tevoren menen we er als redactie echter wel op te moeten wijzen dat er bij de heer Feenstra een misverstand moet zijn gerezen, wanneer hij ten aanzien van wethouder Smits de op merking maakt van iemand die met alle winden meewaait. Hij kan uit het onder havige raadsverslag hebben gelezen, hoe wethouder Moerland kritiek had op het feit, dat in een voorbespreking een raadslid wel bereid was mee te doen en tijdens de beslissing over het voorstel een andere houding innam. De s.g.p. fractie even wel, met inbegrip dus van wethouder Smits, had ook bij de voorbesprekingen verklaard geen medewerking te zullen verlenen. De heer Feenstra moet zich dus vergist hebben, wannezr hij de „draaiende winden" op rekening van wethouder Smits wil schui ven. Dit misverstand meenden we uit de weg te moeten ruimen omdat juist dat onderdeel een persoonlijke scherpe kant kreeg bij de inzendingen. Iets heel anders is vanzelfsprekend of men het met 'het standpunt van die fractie eens is, ja dan nee. HERINDELING THOLEN Onder het opschrift herindeling Tholen verscheen in de Eendrachtbode van 28 maart een artikel met als ondertekening het afd. bestuur P.v.d.A. Oud-Vossemeer. Dit laatste is ebhter niet juist. De bedoelde brief geeft slechts de mening weer van één afdelingsbestuurder. De andere vier bestuurders van de afdeling Oud-Vossemeer zijn het niet eens met het artikel, maar onderschrijven het door de heer P. A. Roels geuite verweer in de Eendracht bode van 4 april. Afdeling bestuurders P.v.d.A. Oud-Vosse meer, C. Aarnoudse, J. Ponse, L. Istha, A. Goudzwaard. Voor wat het artikeltje over personeels- benoeming bij het protestants bejaardentehuis betreft willen we wel graag rectificeren, dat de benoemde directrice niet is Woensdrecht met ch, maar Woensdregt met een g. Voorts dat de tweede secretaris van het dagelijks bestuur der stichting niet in de Veerstraat, maar in de Molenstraat te Oud- Vossemeer woont. Tenslotte dat bij het ongeval in de Hol- larepolder geen trekker van de firma A., maar van de firma L. J. Rijnberg was be trokken. izairac organiseert een orale opel-autoshow, In tegenwoordigheid van de beide Sint- Annalandse wethouders, het bestuur van de middenstandsvereniging „Activa" en aannemer Muller uit Sint-Maartensdijk werd zaterdagmiddag 13 april de nieuwe schiemanswinkel-annex VVV kantoor aan de havenweg te Sint-Annaland ge opend. Het vrijwel bij de entree van de gemeente gevestigde, fraaie houten gebouw kan de toerist hoegenaamd niet -mis-rijden. Van daar ook een juiste plaats als VVV- informatiepunt. Na aangebrachte fundering had de firma Muller uit Sint-Maartensdijk het prefab-ge- bouw een goede week later voor elkaar en dat heeft aan een keurige afwerking niets tekort gedaan. Daarover waren de genodigden het zater dag volkomen eens. De winkel gebouwd in de voormalige zeedijk, doet het juist zo goed omdat deze belangrijk hoger staat dan de voorliggende rijbaan. En de eigenaar, de heer J. van Kuilenburg, tevens directeur van de Eerste Thoolse Zeilschool heeft voor wat de inventaris betreft geen half werk gedaan Alles wat watersporters nodig kunnen hebben, is er verkrijgbaar, v oorts een gratis oriëntering van de windsterkte op het moment via de windmeter. Wethouder A. J. Scherpenisse, die bij uitstedigheid van burgemeester Baas namens het gemeentebestuur het woord voerde, her innerde aan de niet-eeovoudige weg, die be wandeld moest worden om op deze plaats met 1 tweede waterkering dit gebouw te kunnen plaatsen. Daarbij kwamen heel wat over heidsinstanties aan het woord. Hij achtte het bovendien een voorrecht, dat men nu als eerste gemeente op het eiland een) plaatselijk informatie VW kantoor had, na het streek-adres dat al enkele jaren op het eiland besiaat. Hij meende de eigenaar en zijn vrouw niet alleen met deze nieuwe aanwinst te kunnen feliciteren, maar ook met het feit, dat hij nog betrekkelijk kort in dé gmeente gevestigd, zich al zo wist in te burgeren, vooral ook door een juiste aan passing. Het gemeentebestuur zal met belang stelling de ontwikkeling op gebied van watersport en andere recreatie blijven vol gen zo verzekerde de wethouder en eindigde zijn felicitatie in dichtvorm; „De winkel „Ta grijn" die mag er zijn. U kunt er alles kopen, voor jachten en boten Goede keus en goede smaak, veel geluk in deze zaak." Namens de middenstandsvereniging werd deze felicitatie door voorzitter Heijboer onder streept Hij zag er een verbreding in van het voorzieningenpeil, welke voor de gehele middenstand zijn nut kan afwerpen ook al zijn de artikelen dan niet in de eerste plaats bestemd voor het merendeel van de in woners zelf. De voorzitter dankte de heer Van Kuilenberg voor de toezegging tot ver spreiding van een door de middenstands vereniging vervaardigde informatie-folder ten behoeve van de toeristen,, zijnde het laatste initiatief van deze plaatselijke ver eniging. Hij wenste evenals vorige spreker de familie Van Kuilenberg veel succes in de nieuwe vestiging. mazairac n.v.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1968 | | pagina 4