Weer met vakantie naar Egypte GD LD IX Per charter naar Israël 1 Het voorjaar is er weer De Een drachtbode BOEKENNIEUWS 1 Mode uit meesterhand tot in de grootste maten Voor TAPIJTEN - MEUBELEN - GORDIJNEN - TAFELKLEDEN, enz. Firma den Fngelsman Zn Complete meubileringen SINT-ANN ALAND - Tel. 01665-490 HET BLAD van voor in om en uit de streek Tholen en St. Philipsland In de straten van Cairo wordt het handwerk in de buitenlucht verricht. De oorlog tussen Israël en de Arabische landen heeft de vakantie van menige Neder lander in de war veschopt. De laatste jaren bewoog zich een groeiende stroom toeristen van Schiphol naar zowel Egypte als Jor danië en Israël. Dank zij de activiteiten van het Eindfoovense reisbureau PIT vonden duizenden Nederlanders de weg naar de pyramiden, de koningsgraven van Luxor, naar de citrustuinen van Jericho, de heilige plaatsen van Jerusalem en Bethlehem, d( terrasjes van Tel Aviv en de wonderen vai de bloeiende boomgaarden in de Negev woestijn. De tanks en straaljagers maaktei aan deze moderne vorm van toerisme eei abrupt einde. Begin juni riep het reis'bureai de toen nog in het midden-oosten vertoeven de toeristen terug... De oorlog duurde vijf dagen... de gevolger zullen nog jarenlang merkbaar zijn, zowe voor de Israeli's als voor de Arabieren Maar op 12 augustus, 's morgens om twaalf uur gaat een hond'ertal Nederlanders d, draad weer opnemen, waar die in juni were' doorgesneden. De Arabische landen zowe als Israel kunnen de inkomsten van het toeristenverkeer niet missen. Ze hebben alles op haren en snaren gezet om zo spoedig mogelijk de stroom weer op gang te krijgen De directeur van PIT, de heer van Gennip was een der eersten die hen de helpende hanc bood. Toen de kanonnen zwegen, bezocht hi, Tel Aviv, Jeruslam en Cairo. Hij werd ei met open armen ontvangen. De minister van Tourisme in Cairo gal hem een brief mee, waarin hij het Neder landse volk uitnodigde, opnieuw de oud heidkundige schoonheden van zijn land t< komen zien. „Wij zullen u even gastvri. ontvangen als wij altijd gedaan hebben' schreef hij. De hotelhouders in Egypte, zo wel als de gidsen en de kameeldrijvers, di winkeliers en de souvenirverkopers wrijvei zich in de handen als ze denken aan dit duizenden klanten, die ze de laatste maandei zo node hebben gemist. En Israel „Kon naar Israel en zie Jordanië", zeggen ze daar Het aantal heilige plaatsen is meer dar verdubbeld. De tourist, die vroeger een lange omweg moest maken om in een reis zowei Hebron eh Jëricho als Tiberias, Haifa en Kapernaum te zien, kan nu in een enkele reis alle plaatsen bezoeken, die hem na aan het hart liggen. De heer van Gennip heeft alle oude con tacten weer opgenomen. Alleen het arme Jordanië bleef aan de kant staan. Aan de oostelijke oever van de Jordaan zijn nauwe lijks bezienswaardigheden voor de westerse tourist. Koning Hoessein grijpt ernaast. Maai in Israel wachten de hotelhouders met smart op de Nederlandse gasten. Ze zullen er straks weer zijn, in Nathanya - waar de Israëlische gastvrouw van Nederlandse af kaïnst, Eliza, opnieuw dehoneurs waar- leemt - en in het oude Jeruzalem, dat nu 'eliswaar bij Israel hoort, maar dat gehee .jn eigen sfeer heeft behouden. In Cairo lag de zaak heel eenvoudig ■dereen wilde graag de contacten met d( lederlandse tour-operator vernieuwen. Ooi e United Arab. Airlines, de Arabischt uchtvaartmaatschappij, die nu al vele jarer e Nederlandse passagiers naar het Midder. lesten vliegt. De Arabieren vliegen niet echtstreeks meer van Schiphol haar Cairo taar maken een tussenlanding op C-prus [n Nicosia stappen 'die voor Israel bestemde jassagiers uit. Zij vliegen later met d< Cyprische luchtvaartmaatschappij naar Israel Want zo goed is de samenwerking tussen teide landen nu ook weer niet... Op de erugweg pikken de Egyptegangers de Is- .-aelvaarders weer op in Nicosia. Op die nanier kan de heer van Gennip gebruik ma ten van Arabische vliegtuigen om zijn klan- en naar Israel te brengen Hij moet dat wel, vil 'hij zijn scherp concurrerende prijzen ïandfaaven. Chartervluchten maken naar Israel is immers 'verboden en de Arabieren vorden betaald met in Cairo geblokkeerde egoeden. Dankzij deze ingenieuze trans acties kost straks een vijftiendaagse reis taar Israel niet meer dan 817,— terwijl nen al voor 595,de pyramides en de Sahara kan aanschouwen. De oorlog, die Ireigde het hele midden-oosten-tourisme in le soep te laten lopen, is voorbij. In Eind- ïoven rammelt de computer om de belang .tellenden te boeken... 't Was toch maar een incident, de toerist jaat weer op de oude voet verder. Naar alle overdadige schoonheid van dit obsede rende gebied. OPLOSSING KRUISWOORDPUZZEL R 74 Horizontaal 1. bok; 3. 14. ko; 16. 24. een; 25. 32. re; 33. 39. leuning; overleg; 49. 53. km; 55. 52. dal; 64. os; 72. no; 76. dan. Verticaal pionier; 8. neo; 11. ro; 13. el; dm; 17. urgent; 21. sorbet; toe; 27. boa; 28. aa; 30. prins; alt; 35. beo; 36. nts; 38. vin; 40. soldaat; 41. aardbei; 45. lat; 50. les; 51. oir; 52. sta; laars; 58. sl; 59. och; 61. rad; arnhem; 67. bilbao; 69. ae; 70. 73. de; 74. rek; 75. klewang; 1, brutaal; 2. oor; 4. iet; 5. ol; 6. ik; 7. eos; 9. ede; 10. omtrent; 12. zeep; 15. krop; 18. ge; 19. nn 20. roi; 22. ob; 23. ba; 25. trog; 26. enns; 29. ale; 30. penseel; 31. stok vis; 32. ria; 34. tuurt; 35. bi; 37. sl; 38. raals; 41. alkmaar; 42. aam; 43. bl; 44. isar; 15. oord; 46. er; 47. ets; 48. galjoen; 54. acht; 56. aap; 57. kalm; 59. on; 60. he; 62. di; 63. lb; 65. ree; mol; 67. bon; 68. ada; 71. se; 72. na. SENOR KON-TIKI Wetenschap is niet alleen meer een studeer kamerkwestie, maar ook een écht avontuur. Dat blijkt wel uit het leven van Thor Heyer- dahl, die zijn theorieën niet alleen maar door irgixmenten trachtte te staven, maar ze te vens door zijn ontdekkingsreizen in de meest letterlijke zin „waar maakte". Door zijn vlot- vaart door de Stille Zuidzee, de Kon-Tiki- tocht, kwam hij in het voorpaginanieuws van de hele krantenwereld en toen hij zijn Aku- Aku-expeditie had volbracht, schreef de pers veer met vette koppen over zijn verrichtin gen. Maar zelfs wie beide boeken heeft ge lezen, kent toch nog maar een stukje van de mens Heyerdahl. De uitgeverij La Rivière Voorhoeve in Zwolle bracht een boek op de markt dat door een trouwe vriend van de avontuurlijke geleerde is geschreven, door Arnold Jacoby. In „Senor Kon-Tiki" - de naam die de be woners van het Paaseiland aan Thor Heyer dahl gaven - is zijn gehele leven beschreven en daar lazen wij bijv. dat hij in zijn jongere jaren als een soort Robinson Crusoë met zijn vrouw op de eilanden van de Stille Zuidzee heeft geleefd. En ook vernemen wij dat hij in de Tweede Wereldoorlog als parachutist dienst nam in de Vrije Noorse Leger en bin nen de poolcirkel met zijn groepje tussen de Russische en Duitse linies opereerde. Een fors boek met veel foto's, die door de ontdekkingsreiziger zélf ter beschikking zijn gesteld. Een verhaal, dat laat zien hoeveel avontuurlijker de werkelijkheid kan zijn boven de fantasie. Wie heeft er nooit gelezen van de myste rieuze godenbeelden op het Paaseiland Thor Heyerdahl heeft er een tocht naar toe gemaakt Geb. 14,90. DE START NAAR MORGEN De auteur, mevrouw C. J. Ooms-Vinckers is geen onbekende in de Nederlandse schrij verswereld. Zij heeft een groot aantal boeken geschreven, streekromans eerst en later, toen zij over de gehele wereld begon te reizen, geschiedenissen die zich in de door haar bezochte landen afspeelden, zoals India, West-Afrika, Arabië, Rusland, Amerika, etc. Zij beschreef wereldproblemen van nu. In haar laatste boek een geheel ander onder werp. Haar visie op hedendaagse pro blemen. Zij geeft korte schetsen over huwe lijk en gezin. Over opvoeding, seksualiteit, gebrek aan woon- en recreatieruimte, de buitenshuis werkende getrouwde vrouw, arbeidsonlust, homofilie, enz. Er is ook een hoofdstuk dat in vogelvlucht de grote reli gieuze stromingen beschrijft, waarbij dan meteen de kwestie van de oecumene aan de orde wordt gesteld. De stap van romancière naar schrijfster van een boek met sodale strekking is minder groot dan men denkt. Een auteur schept toch altijd vanuit een bepaalde achtergrond en al spreekt die natuurlijk wel uit de penne- vrucht zelf, het is toch ook interressant het recht-op-de-man-af oordeel van de letter kundige zelf eens te horen. Oók een boek dat de belangstelling zou kunnen wekken van de talrijke Vrouwenbondsleden. Van haar meer dan 4.000 lezingen heeft mevrouw Ooms er namelijk een groot deel voor hén gehouden In „De start naar morgen" onthult zij de achtergronden van heel haar denken en leven. Daarom is dit een belangrijk boek, het ogenblik dat een schrijfster van naam haar lezers een blik achter de coulissen, héar coulissen, gunt, is een belangrijk ogenblik. Het is het moment van de confrontatie, en alleen de groten durven dit aan. Mevrouw Ooms durfde het en het tekent haar en haar boek. Het is een boek van ónze tijd, dat alle aspecten van het moderne leven beroert. Ingenaaid 6.90 Beide boeken verkrijg baar bij de boekhandel. CAROUSSELGROEP BELGISCHE RIJKSWACHT OP Z.L.M.-TENTOONSTELLING Op zaterdagmiddag 22 juni 1968 zal in de grote demonstratie-ring van de Z.L.M.- Land- en Tuinbouwtentoonstelling ter ge legenheid van het 125-jarig bestaan der Z.L.M. een spectaculaire show gegeven wor den door het eliteruitercorps van de Bel gische Rijkswacht Het corps bestaat uit 40 ruiters, dat in samenwerking met de muziekkapel van de Rijkswacht op een terrein in het centrum van het geweldige werktuigenarsenaal der tentoonstelling een optreden zal verzorgen van circa 3 kwartier. Verwacht mag worden dat dit korps, dat ook gróte successen heeft bereikt in Aken en Rotterdam juist op deze jubileumtentoonstelling de belangstelling zal trekken, die het verdient ss tjijï 8» Ws tSK M SS Uw trap wordt met alle soorten tapijt zeer voordelig - stijlvol en op alle mogelijke manieren geplakt Vraag bij ons inlichtingen Hiervoor UW adres De spanning stijgt Met volle concentratie zijn ze aan het oefenen, want over enkele dagen is het zover. In de krant is een en ander reeds aangekondigd en de belangstelling zal dus weer groot zijn. Al het nieuws over het verenigingsleven en dergelijke ge beurtenissen kan men vast en zeker vinden in het plaatselijk nieuwsblad. Begrijpelijk dat het adverteren in een blad, dat zich zó mag verheugen in de algemene belangstelling, succes oplevert. van deze krant wil men niets missen, geen letter Dagelijks kan men in de Via Dolorosa (op Israëlisch gebied) groepen pelgrims zien lopen. Publikatle ven de Ncderlandsche Nieuwsblad pers

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1968 | | pagina 13