EENDRACHTBODE Ziekenhuis G0VERS Een halve eeuw imker en begaafd knutselaar -11 n.v. 24c JAARGANG No. 19 28 MAART 1968 VIERDE BLAD A. Hage te Sint-Maartensdijk <6 Herenmodes Herenkonfektie dan RINGEN van Stemmen van lezers THOLEN SINT-ANNALAND Gebruikte wagens De Simavl-eolleete SINT-MAARTENSDIJK SCHERPENISSE Bijenteelt weinigen die er iets van weten. Bijenteelt een heel apart beroep. Bijenteelt nuttige resultaten. Bijenteelt een heel bijzondere hobby. Bijenteelt honderd procent natuur. Bijenteelt altijd weer voor raadsels. Vijftig jaar lang imker, toch elk jaar weer nieuw. Vraag het de 76-jarige inwoner van Sint-Maartensdijk, de heer A. Hage in de Bosstraat en hij zal het bovenstaande volledig onderschrijven. Ondanks zijn halve eeuw ervaring. Ondanks het feit, dat zijn revers door een „gouden bij" wordt gesierd. Het ereteken van de Vereniging tot bevordering van de bijenteelt in Nederland". Een zeldzaam ereteken. Het is ook een zeldzaam feit bij de hier boven genoemde vereniging. Ze kent hele trouwe aanhangers van de bijenteelt, die het 25 jaar, 30 jaar. ja een enkele zelfs 40 jaar en een heel enkele hoogstens 45 jaar als lid en als imker volhieden, maar een halve eeuw, dat wordt heus wel als een unicum in die club-geschiedenis genoteerd. Het kan natuurlijk heel goed, dat men er op 26 jarige leeftijd, zoals de heer Hage in Sint-Maartensdijk dat deed, mee begint. Maar minder vanzelfsprekend is het, wan neer men het imkeren op 76 jarige leeftijd nog doet. HONDERD PROCENT NATUUR Ook de heer Hage kan er geen verklaring voor geven, behalve dan deze, dat hetgeen men graag doet, niet gauw een te grote last is. En imkeren heeft dhr. Hage altijd graag gedaan. Hoewel er niet weinig werk aan is, als men het goed wil doen. Dan behoeft het echter ook geen geld te kosten, zoals velen van deze enerzijds noodzakelijke en nuttige teelt, anderszijds van deze liefhebberij menen dat het de portemonnaie lichter maakt. De heer Hage deed het vooral zo graag en zo lang, omdat „alles wat leeft en groeit in de natuur hem altijd weer boeit". En vooral de nijvere bij boeit hem in het bizonder. Waar men altijd weer voor ondoorgrondelijke din gen komt te staan. „Wel" antwoordt ons de heer Hage„omdat het imkeren honderd procent natuur is. De heer Hage, die 28 jaar een loondorsbedrijf had, eindigde zijn dagelijkse werkzaamheden als zelfstandig klein landbouwer. Hij is sinds een jaar of drie, vier ook geen zelfstandig imker meer. Toen de ge meentelijke uitbreidingsplannen hem noopten zijn korven te verplaatsen schonk hij zijn teelt aan dhr. Chr. Geuze, maar hij heeft er de vooral in de zomer dagelijkse zorg voor behouden. Hij gaat met de diertjes om als waren het zijn huisvriendjes. Zonder kap of hand schoenen in de meeste gevallen, al weet hij anderszijds precies wanneer het wel nodig is die aan of voor te doen. Dat leert men wel in vijftig jaar. Maar omtrent het leven van de bij zelf blijven er ook rta vijftig jaar in deze teelt te hebben gewerkt en gespeurd, altijd weer verrassingen, altijd weer nieuwe dingen te beleven. Daarom werd deze teelt voor dhr. Hage van een noodzakelijke nuttigheid naarmate hij er zich de jaren door steeds meer in verdiepte een veel meer boeiende hobby. Geen wonder dat hij er jaren bij had, met 20 bijenvolken, die hij verzorgde. De laatste jaren heeft hij dat tot tien terug gebracht. WEL ZEER NUTTIG Naast deze liefhebberij, erkent de heer Hage echter volmondig, dat het bijentelen ook bizonder nuttig is. En dat wil de heer G. Hoogerbrugge te Poortvliet, voorzitter van de thoolse afdeling (met 1.7 leden) van de Nederlandse vereniging graag onder strepen. Voor het merendeel van de leden ligt het wel even anders dan bij dhr. Hage zegt de bijentelers-voorzitter. Als het voor de heer Hage 90 liefhebberij is geworden, mag ik wel stellen, dat het voor het meren deel op vijftig procent ligt van een nuttige noodzaak en 50 liefhebberij. Dit laatste wordt het namelijk, wanneer men er mee gaat beginnen. De heer Hooger brugge vindt echter, dat de tuinbouwers op muuiilltiirauiii - i.itlBI|UM"';ll' ),lilllll"unpjt'»v 11 i ^itmnlIlPilHU' - Hr. rH iuuuu|iL hl jijuuum mui! Tholen en zeker ook die fruittelers nog te weinig van het nut van het bijenhemden overtuigd zijn. Daar denken ir Mommers te Tilburg en zijn assistent Van Willigen te Goes van de rijksbijenteeltvoorlichtings- dienst anders over. En ze pogen onder tuin bouwers meer belangstelling te wekken. Ook onder jongeren, waarom er dezer dagen extra lesuurtje (toelichting met dia's of film) is gepland voor de leerlingen van de chr. ulo school te Tholen, voor de leerlingen van de land- en tuinbouwschool te Scherpenisse en binnenkort wellicht ook voor leerlingen van de landbouwhuishoudschool te Tholen. „Wel degelijk meer en betere vruchten in een aardbeiveld, indien er in de buurt eeri bijenvolkje huist", zo stelt dhr. Hooger brugge als warm voorstander van een ver dere bijenteeltuitbreiding in ons gebied. Wel degelijk meer peren aan de boom met en bevruchting via de bijen, zo laat hij er op volgen. Afgezien nog van het feit, dat een arts de honing soms voorschrijft voor men sen met bronchitus, afgezien ook van het feit, dat de bijenprik soms als „medicijn" wordt aangewend bij bepaalde vormen van rheuma. GOUDEN MEDAILLE En dit alles wil ook de heer Hage met een vijftig jarige imker-ervaring grif onder schrijven. Hij is elk jaar opnieuw van de partij, wanneer de 17 leden tellende thoolse afdeling haar jaarvergadering houdt. Om dan in snel tempo de huishoudelijke zaken af te wikkelen en ruim tijd over te hebben om in gezellige discussie ervaringen uit te wisselen. Zo werd ook drie weken geleden weer de jaarvergadering gehouden. Een dag waarop de heer Hage zou worden onder scheiden met de gouden medaille van de vereniging tot bevordering van de Bijen teelt. Maar toen was de medaille er nog niet. Daarom was er vrijdagavond nog even een plechtigheid in de woning aan de Bosstraat te Sint-Maartensdijk. In tegenwoordigheid van de naaste familie, van imker Hage speldde namens het hoofdbestuur de heer J. Fluit uit Zierikzee het ereteken op. Met de ncdige felicitaties en de beste wensen. Met naar buiten een voorbeeld stellen van een goed imker, een trouw bijenteler, die weet dat de vruchtbezettïng via de bijenbestuiving zeer belangrijk is, die het echter niet alleen nuttig vindt, maar vooral interessant, vooral boeiend en mooi. Uit handën van dhr. Hoogerbrugge werd er namens de thoolse afdeling nog een kist sigaren aan toegevoegd. En dhr. Hage was blij met zijn onderscheiding. Niet vanwege het 'tegenwoordia zo dure goud, maar wel omdat een goed imker wat trots mag zijn op de geleverde prestaties. Zeker, wanneer dat vijftig jaar lang mogelijk was. BEGAAFD KlNUfSELAAR Dit vijftig jarig imkerschap bracht ons ook op het spoor van een andere hobby van de Smerdieker. Dat komt men méér tegen in de Smalstad. Al wordt het naar buiten lang niet altijd gezien. Daar is de oudheidkundig onderzoeker Jasperse, daar is een gepensioneerd simid Bentschap Knook wiens handen en hamer bizonder fraaie stuk jes koper weet te vormen, die graag gewilde hangers en andere voorwerpen maakt van en van wie imker Hage beweert, dat het de beste „vuursmid" uit het land was. En Hage zeh knutselt met hout. In zijn kleine werkplaats in de woning aan de Bos straat staan een zestal fraai bewerkte „sto ven", zoals die vroeger wierden gebruikt met éeni vuurkool in woning o£ kerk om de voeten te warmen. Hij maakte een miniatuur van de „Maar tenskerk" die nu op de hoeve van Chr. Geuze pronkt en een afbeelding van een molen, die nu de tuin van dokter Van der Bel siert. Zo heeft onze streek ook zijn technisch begaafden, waarvan men het lang niet altijd weet, dat ze zich ook op latere leeftijd niet alleen weten bezig te houden met een hobby, maar daarbij ook nog tot creaties komen, die volop waard zijn om eens onder de aandacht te worden ge bracht. Of om met dr. Fop I. Brouwer te besluiten! „Wie is van alles op de hoogte van wat leeft en bloeit en ons altijd boeit." p Vijftig jaar imker A. Hage Sint-MaartensdijkBijenteelt londerd procent natuur. pP||: -aas. ïC-aüS 1 t'-* J* J i EXCLUSIEVE KOLLEKTIE '68 Kostuums Kolberts en Pantalons Regenjassen Het aparte vindt U bij: Kortemeestraat 1 BERGEN OP ZOOM adv.ing.med. De Brabantse dagbladen in de westhoek „Brabants Nieuwsblad" en „De Stem schonken veel aandacht aan het schrijven van het Breed-Ministerie van de Ring Tho len en Sint-Philipsland. Men liet het niet bij een simpele weergave van het schrijven zelf, men ging er dieper op in. In beide gevallen iwerd met name een gesprek gevoerd met de praetor, ds. Kolijn van Scherpenisse. In het „Brabants Nieuws blad" staat, dat ds. Kolijn op een desbe treffende vraag antwoordde, dat het niet de bedoeling is het gesprek maar slechts de nood- sturen te torpederen maar slechts de nood zaak werd gezien ook een andere stem van uit Tholen te laten horen, dan hetgeen uit Sint-Annaland kwam. Ds Kolijn verklaarde er vanj overtuigd te zijn, dat een aanzienlijke technische samenwerking mogelijk is tussen de twee ziekenhuizen. Het gaat de predikan ten, aldus het „Brabants Nieuwsblad", „echter primair om de sfeer, waarin de mem- GAAT U MET PASEN VERLOVEN? C. M. VAN BROEKHOVEN Kortemeestraat 33 - Bergen op Zoom i— adv.ing.med. in Bergen op Zoom. „Het past in het huidige tijdsbeeld zich zogenaamd progressief op te stellen om af te zweren hetgeen velen als een groot goed zien, op grond van motieven die vaak moeilijk te peilen zijn", schrijft ,Prot Gezondheidszorg. „Zo goed als men in ons land politiek confessioneel kan denkeni, zo goed als men, zijn kinderen naar de school kan sturen, welke aansluit bij de levens beschouwing van de ouders, zo goed moet men het recht hebben bij ziekenhuisopname te kunnen kiezen in welk ziekenhuis men verpleegd en behandeld wil worden", aldus dit blad. HERINDELING THOLEN De PvdA-leden op het eiland Tholen zijn niet voor de herindeling. Alleen de heren Roels, Moerland en Van Schetsen zijn dat wel en daarom is er een vals bericht in de krant verschenen over de bijeenkomst, die donderdag 7 maart voor de PvdA-leden op Tholen is gehouden. Het zat erin nu de pers niet bij de vergadering was maar achteraf door de heren werd ingelicht op een pers conferentie. Dat steekt bij ons allen. De pers is namelijk normaal wel op vergade ringen. Als de heren Moerland en Van Schetsen niet in de gemeenteraad zaten, dan zou het bericht wel anders hebben geluid. Omdat we het er niet mee eens zijn, zijn we als Oudvossemeerse leden van de PvdA bij een geweest en willen nu op deze wijze ons protest latera horen -tegen deze handelswijze. Het afdelingsbestuur PvdA in Oud-Vossemeer "''Ijl? i Imker Hage is ook een vaardig knutselaar. Dat bewijst de miniatuur „Maartenskerk", die hij voor een kennis ver vaardigde en waarvan de foto een beeld geeft. sen van een andere geloofsovertuiging zich niet tfouisvoelen. Hij achtte dit een zwaar wegend argument in een tijd, waarin de psychsomatische verzorging steeds meer wordt toegepast bij de genezing. Een vleugel- ziekenhuis was mogelijk geweest, doch het ziekenhuis „Lievensberg" staat er al. Ds. Kolijn betreurt het dan ook dat het bestuur van het katholieke ziekenhuis hier niet aan heeft gewild, toen zeven jaar geleden de beslissing werd genomen. Een geschiedenis van zeven jaar laat zich zomaar niet uit wissen. Nu staat er een ziekenhuis, dat slechts met een hele dure verbouwing ge schikt te maken zou zijn voor gezamelijke gebruik en er is een Diakonessenziekenhuis op de tekentafels klaar, waarvoor ook al grote investeringen zijn gedaan. Hij meende dat het ireël was, zuiver financieel-econo- misch gezien, om thans te gaan praten over een fusie, aldus een verslag in het Brabants Nieuwsblad na een gesprek met ds. Kolijn In het verslag van „De Stem" is ook een onderhoud met de heer P. Ratsma uit Bergen op Zoom opgenomen, die lid is van het stichtingsbestuur van het Diacones- senhuis. Volgens De Stem was de heer Ratsma hogelijk verbaasd over de uitla tingen van ds. Kolijn. De eerste bijeenkomst tussen beide besturen onder voorzitterschap van drs L. J. M. van de Laar is bijzonder goed verlopen. Natuurlijk zullen er nog vele moeilijkheden uit de weg moeten wordera geruimd, maar de wil een oplossing te vin den is zeker aanwezig, aldus de heer Ratsma volgens „De Stem." De Thoolse gemeenteraad heeft per 18 maart een schrijven gericht aan de besturen van beide stichtingen, waarin het zich uit spreekt niet voldoende redenen aanwezig te achten, om af te zien van het verlangen naar een ziekenhuis van protestants christe lijke signatuur. Het thoolse gemeentebestuur zou voorts gaarne zien, dat beide besturen zich diepgaand beraden of in de situatie van thans mogelijkheden! aanwezig zijn om te komen tot een gezamelijk opzet. Het blad „Protestantse Gezondheidszorg" vraagt zich in een hoofdartikel af of de confessionele ziekenhuizen uit de tijd zijn, Hij beantwoordt deze vraag direct ontken nend. Dit naar aanleiding van een uitspraak; van de Nederlandse Ver. van Huisvrouwen ONVRUCHTBAAR Een „wrede grap" vraagt de heer Feenstra zich af. Nu, als hij meent met sport en satire die Thoolse bevolking tot „volwaardige stemgerechtigden" op te voeden, bewijst hij hun daar geen dienst mee. Hij geeft blijk, weinig eerbied te hebben voor God en Zijn geopenbaarde Woord en zingt dapper mee in het koor van hen die doende zijn om de laatste resten van onze christelijke beschaving uit te wissen Hopenlijk zal de heer Feenstra toch. wel waardering hebben voor de democratie Sinds wanneer is dan het hebben van een eigen standpunt beknot Eera benadering, zoals de heer Feenstra die zoekt, geeft mij geen „vrijmoedigheid" tot een vruchtbare discussie. Stavenisse j A. J. Smits N.C.V.B. KWAM BIJEEN De plaatselijke afdeling van de Ned. Christen-Vrouwen Bond hield woensdag avond onder leiding van de presidente mevrouw B. M. Fondse-de Wa^l haar maandelijkhe vergadering in het verenigings gebouw tijdens deze bijeenkomst werd het woord gevoerd door de heer W. D. van Dijk uit Hilversum, die voorlichting gaf over levensverzekering. Daaronder vallen ook de uitkering in gevolge de A.O.W. en de A.O.W. Deze kan men aanvullen door het afsluiten van een levensverzekering. Studie verzekering is weer een ander vorm. Na de pauze werden twee kleurenfilms vertoond namelijk Admiraalzeilen op de Westeinder Plas; 900 zeiljachten van ver schillende klassen brachten hun groet aan de admiraal, Koningin Juliana en de vice- admiraal Prinses Beatrix en een film over het huwelijk van Prinses Margriet en Mr. P. van Vollenhoven. Deze avond konden weer twee nieuwe leden worden ingeschrevten.. De volgendje ver gadering werd vastgesteld op woensdag 10 april Dan zal mevrouw Nagelkerke-van Ran den uit Rilland-Bath spreken over de probleem van de ouder wordende vrouw. KOM OVER DE BRUG De leden van de Ned. Herv. Gemeente brachten voor dit doel 3098,65 bijeen. In dé Gereformeerde Kerk waar reeds op 3 maart een kerkkollekte werd gehouden was de opbrengst 1000, „KONINKLIJKE" SCHIETVERENIGING De schietvereniging Prinses Juliana hield vrijdagavond in café L. van Dijke een buiten gewone algemene vergadering. Er moesten dringend een drietal punten worden besproken. Binnenkort is namelijk het nieuwe verenigingsgebouw naast het postkantoor klaar. Een aantal verenigingen, waaronder prinses Juliana mogen dan het Dorpshuis voor hun activiteiten niet meer gebruiken. Zij krijgen het ruime, nieuwe gebouw om te oefenen. De aanwezige leden besloten in principe van het nieuwe gebouw gebruik te gaan maken. Men moet echter nog tot over eenstemming komen over de huurprijs. met GARANTIE V.W. 1200 en 1300 V.W. 1500 S V.M. 1600 en 1600 TL Diverse V.W. kleinbussen en Bestelwagens SIMCA 1000 1967 OPEL COUPE 1963 B.M.W. 1500 1964 Alle wagens met Garantie Inruil Financiering Mogelijk Wouwseweg 120 Telefoon 01640-3355 BERGEN OP ZOOM Ook 's Zaterdags geopend adv.ing.med. In de week van 1-6 april a.s. wordt in de gemeenten de jaarlijkse Simavicollecte gehouden. Vele dokters en verpleegsters in de tropenlanden zetten zich in om hulp te bieden aan m'enisen, die aan vaak afschuwe lijke ziekten lijd veroorzaakt door on hygiënische, toestanden en ondervoeding door onkunde en verkeerde behandeling. Duizenden mensen komen zonder ook maar één dubbeltje op zak naar de ziekenhuizen en poliklinieken, naar dokters era verpleeg sters, in de hoop van hun ziekten en kwalen te worden verlost. Velen werden bijtijds gered. Maar ook velen stierven, zonder dat er een dokter aan te pas kwam. Simavi helpt waar zij kan. Simavi wil gaarne van de door u gegeven gelden steeds meer ongelukkig zieke mensen redden door i het schenken van medicijnen^ instrumenten verbandmiddelen enz. Iedere dokter en ver pleegster wordt door Simavi voorzien van het onontbeerlijke materiaal. Iedereen wordt geholpen. Laat onze barmhartigheid daarom groter zijn dan hun vertwijfeling Hoe groter j uw offer, hoe méér hun levenskans. Het Simavi-comité Verder kwam de aansluiting bij de Kon. Ned. Scherpschuttersbond ter sprake. Wan neer men van deze organisatie lid wordt, krijgt men bij wedstrijden weer met scherp geschoten wordt, geweren en patronen in bruikleen Ook is men dan automatisch verzekerd. Dat alles voor ongeveer 75 cent per man. De leden waren bereid zich bij de Scherpschut tersbond aan te sluiten. Of dit door zal gaan, is nog niet zeker. Alle verenigigen van de Zeeuwse Schietbond zullen dan moeten besluiten zich bij de Scherpschutters- bond aan te sluiten. Vervolgens zat de vereniging nog met een moeilijk probleem. De koninklijke goed keuring was op 27 januari verlopen. Door een vergissing heeft men vergeten de goed keuring, die 29 jaar geldig blijft, te laten verlengen. Men is al in de archieven ge doken. want 29 jaar geleden was men ook te laat bij de aanvraag om verlenging. Toen is het mr. J. J. Polderman nog gelukt de Koninklijke goedkeuring voor 50 gulden te laten verlengen. Men hoopt dat dit nu weer zal lukken, anders wordt het een vrij dure aangelegenheid. De schietvereniging is van plan op 18 mei mee te doen aan een wedstrijd op Kijk in de Pot te Bergen op Zoom. Er zal dan op de 100 meter met scherp worden ge schoten. Op het eiland Tholen is daarvoor nog geen geschikte baan aanwezig. In Tholen krijgt men echter binnenkort een scherpschuttersbaan van 100 meter, en mis schien ook nog in Poortvliet en Scherpenisse. De leden zullen waarschijnlijk voor 18 mei niet meer in het nieuwe gebouw schie ten. In april en verder het gehele zomer seizoen, wil men weer op de buitenbaan vlak bij de boerderij van J. Goedegebuure, gaan oefenen. Tevens werd er nog een onderwerp ter sprake gebracht, dat de (schiet) gemoederen hevig bezig houdt. Het komt herhaaldelijk voor, dat schutters in een lagere klasse uit komen dan zij volgens hun gemiddelde zouden moeten doen Daardoor vallen zij vrijwel zeker in de prijzen Elke vereniging geeft het ge middelde van alle leden op aan de Zeeuwse schietbond. Deze geeft aan elk lid een kaart, waarop staat in welke klasse hij mag uit komen. Door onjuiste opgaven en geharrewar is er bij vele verenigingen, en zo ook bij prinses Juliana ontevredenheid ontstaan over de hui dige gang van zaken. Op een vergadering van Zeeuwse Schietbond, die enkele weken geleden in Goes gehouden werd, is daar ook menig hartig woordje over gesproken. Men hoopt gauw tot een bevredigende oplossing te komen. VERKEERSQUIZ EN DIPLOMA'S De afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer hield vrijdagavond in het Dorps huis een bijeenkomst, waar een verkeersquiz werd gehouden en de diploma's van de winter-verkeerscursus werden uitgereikt. Het was "":era spannende quiz. De vier deelnemers van het aannemersbedrijf Gebr. Moerland slaagden er niet in hun wisselbeker te behouden. Met slechts twee punten ver schil (119^117) behaalden de deelnemers van het aannnemersbedrijf Joh. van Vossen na een spannende strijd de troffee. Na de tweede ronde stonden de beide bedrijven nog gelijk met 61, punten. In de eerste en tweede ronde kreeg elke deelnemer één vraag. In de derde ronde presenteerde de jury de deelnemers iets geheel nieuws. Een vorige keer waren dia's vertoond, maar nu werd er een bandje afgedraaid. Daarop vertelde een vakantieganger zijn belevenissen. Het was de taak van de deelnemers de straf bare verkeersfouten te noteren, en er een korte omschrijving van te geven. De mensen in de zaal konden hier ook aan mee doen, maar zij moesten alleen het aantal fouten opschrijven. Hoewel de vakantieganger ge zond, en met slechts een kleine deuk in zijn auto thuiskwam, had hij niet minder dan 46 fouten gemaakt. Rien Gunst had dit aantal precies genoteerd, en won daarmee een fraai oranje zwaailicht. De deelnemers van Joh. van Vossen hadden de derde ronde net iets beter gedaan, dan de ploeg van Gebr. Moerland, en wonnen daarmee de wisselbeker. De deelnemers van diepvries- groothandel G. A. den Haan kwamen met 86 punten op de derde plaats, terwijl Klun- dert's Autobusbedrijf met 83 punten de laat ste plaats innam. Daarvoor had de voorzitter van de af deling van Veilig Verkeer, de 'heer J. W. van Popering, de bijeenkomst geopend. „Het is met alles zo, er is weinig be langstelling voor verschillende belangrijke zaken. Ik ben nog blij dat er voor Veilig Verkeer nog zoveel belangstelling is. Het gaat namelijk om een lands- en eera persoon lijk belang. Ho; verkeersongelukken voor komen kunnen worden is een buitengewoon moeilijk probleem. Daar zijn de verkeersdes- kundigen zelfs niet uitgekomen. Wel kunnen we er nog meer aan doen, om verkeersfouten te vermijden. Daarbij moeten we bij ons zelf beginnen. Het is altijd wel gemakkelijk om een ander van een fout te beschuldigen, maar het beste is bij jezelf te beginnen." Aldus de heer van Popering in zijn ope ningswoord. Op deze avoxxd werden ook de diploma's uitgereikt van de verkeerscursus die de af gelopen winter werd gehouden. De cursus leider, opperwachtmeester Hilgeman, kon wegens ziekte deze avond niet bijwonen. Zes van de 21 deelnemers slaagden met lof Mevri Geluk-Heijboer, mej. J. Hage en de heer C. Scherpenisse, P. Snoep Johzn, C. v. d. Repe en Math, den Engelsman. De andere geslaagden zijn Mevr. Quist-Elenbaas, mej. M. v. d. Maas en W. Fase, R. Gunst Jzn, A. J. Sandee, P. J. Gunst, Abr. Ligtendag, J. W. Goede gebuure, C. van Oudenaarde, Th. Over- beeke, C. Rijnberg, M. Hage Gzn, H. Me loen, J. Walhout leri A. C. Scherpenisse. „Veel mensen nemen wel aan het verkeer deel, maar zijn niet op de hoogte van de verkeersregels. Laat de verkeersregels niet voor wat ze zijn, maar doe a.s. winter mee aan de cursus", zei de heer van Popering bij de uitreiking. Er werden verder nog twee verlotingen gehouden. Naast de prijzen die Veilig Ver keer beschikbaar had gesteld, werd er nog een flinke fles wijn verloot. Deze was door het aannemersbedrijf Gebr. Moerland ter beschikking gesteld, waardoor de vereniging nog wat geld binnen kreeg. De heer van Popering dankte tenslotte iedereen voor de belangstelling en de mede werking. „De verkeersquiz komt steeds meer in de belangstelling zei hij. Het gaat steeds beter. Het belangrijkste punt daarbij blijft ook het verkeer vraagt naastenliefde. Dat waren de slotwoorden van voorzitter van Popering op de gezellige bijeenkomst. De 60 aanwezigen hebben veel genoten en weer veel geleerd. NOG EVEN GEDULD De oudheidkundige dienst te Amersfoort is al enkele jaren (niet onafgebroken) doende opgravingen te verrichten op de plaats waar eens de zetel was gevestigd van de ieder lagere school leerling bekende Jacoba van Beieren. De opgravingen worden verricht onder leiding van dr Renault uit Amersfoort Nadat de stallen zijn „blootgelegd en ook andere gedeelten van de omgeving zijn geregistreerd is men thans bezig met het kasteel zelf. Het blijkt, dat te nieuwsgierige betreders van het gebied met eeni begrijpelijke interesse voor de oudheidkundige vondsten aan die opgravingen schade veroorzaken moge lijk is het ook de jeugd waardoor gedane werkzaamheden weer teloor gaan. Graag doen we uit naam van de oudheidkundige dienst een beroep op degenen, die zich daarvoor interesseren nog even geduld te oefenen Het ligt in de bedoeling, dat er begin of medio april op een zaterdag een tentoon stellinkje wordt geopend en een toelichting op de gedane ontdekkingen wordt gegeven. Wil men tot zolang geduld beoefenen, opdat geen vergeefs werk wordt verricht? GESLAAGD Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor det doctoraal examen geneeskunde onze vroegere dorpsgenoot L. G. van Doorn

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1968 | | pagina 11