Bij een grote, vertrouwde bank Algemene Bank Nederland KJ. vereniging Tholen tevreden over ontwikkeling Watersportvereniging „Sint-Annaland" verwacht weer volle boxen Algemene Bank Nederland Belangrijk initiatief van Bruynzeel in Brazilië Sporthoekje Bedrijfsverzorgingsdienst hoopt op meer leden Waar is uw spaargeld veilig? Voor Postduiven- liefhebbers En nog meer passanten dan vorig seizoen Hulp bij ziekte en vakantie veehouders 4% - Spaarboekje 4% - Spaarrekening 4%% - Spaardeposito 41/2% 5% 51/2°/o 6% - Spaardeposito Spaardeposito Spaardeposito Spaardeposito U bent welkom bij de Diepvries sperma met gunstig resultaat Nederlander het recht op een schriftelijk antwoord. De heer Rijstenbil voegt er nog aan toe, dat zijn opmerkingen misschien wat scherp aandoen, maar dat het niet zijn bedoeling is kwalijk te handelen, maar slechts zijn mening hierover naar voren wil brengen. De voorzitter erkent, dat de nieuwe ver ordening wat stringenter bepalingen heeft, maar dit alles is geen initiatief van b en w, maar een door de vereniging van Ned. Ge meenten opgemaakt concept, wat allemaal betrekking heeft op de nieuwe wet. Intussen zijn reeds enkele vergunningen op grond van de nieuwe wet verleend en daarbij was het voor de vergunninghouder nodig enkele voorzieningen te treffen. Men kan zich afvragen of men tevoren ook steeds aan het dansbesluit heeft voldaan. I D. voorzitter wees vervolgens op artikel 3, waarin de ontheffingsmogelijkheden zijn 1 vervat. Hij ziet het niet op de weg van de Sint-Philipslandse raad liggen om aan het al gemeen concept uitbreiding of beperking te geven. Het gaat er ons niet om hiermee en hierdoor bepaalde mensen genoegens te ont nemen, maar wel dienen we aan de eisen van de wet te voldoen. De heer Rijstenbil herhaalt nog eens zijn bezwaren tegen deze verordening, met name voor wat de geëiste 70 m2 betreft. De voorzitter meent, dat zulks hier geen probleem is. Dit slaat op bedrijven waar regelmatig openbaar dansen is. Ook de heer Beurkens (chu) meent dat zijn collega Rijstenbil er wat te zwaar aan tilt. Er zijn immers ontheffingsmogelijkheden en als er vergunning wordt gegeven, dan is de burgemeester als hoofd van politie ge rechtigd zulks te doen. De heer Verwijs (vrije lijst) hoopt dat wanneer dat in een gemeente als deze een enkele keer zal worden gevraagd, de voor zitter daartegenover welwillend zal staan. Hij is immers burgemeester voor alle inwoners. Hierna wordt de verordening in stemming gebracht, waarbij de heer Rijstenbil tegen is. Alle andere leden stemmen voor. van een parkeerverbod voor de zuidzijde Niemand heeft bezwaar tegen instelling van de Langeweg te Anna Jacobapolder, zulks vanaf de Geref. Kerk. ZESTIEN WONINGEN Een belangrijk voorstel is de bouw van 16 woningwetwoningen aan de nog aan te leggen Mosselkreekstraat en daartoe de be nodigde rijksvoorschotten aan te vragen. Door gedeputeerde staten is uit het contin gent 1968 een zodanig volume toegewezen, dat de bouw van 16 woningwetwoningen mogelijk is. Na de openbare aanbesteding op 15 februari (dat is vandaag) is nog een machtiging tot gunning nodig van de minis ter van volkshuisvesting. De heer Verwijs constateerde uit de stuk ken, dat twee woningen groter zullen zijn dan de overige. Waarom dat? De voorzit ter antwoordt dat men ook gegadigden voor e'en wat duurdere wening tegemoet wil komen. De raad kan zich met het voorstel verenigen. Verder wordt besloten een kasgeldlening aan te gaan van f 80.000,—. Het voorstel tot verkoop van de al veel besproken woning Langeweg 25 aan M. Quist te Anna Jacobapolder voor 16.050, ontlokt nog enige discussie. Zo vindt de heer Verwijs het jammer dat deze woning wordt verkocht, omdat men ten eerste lang niet aan het bedrag komt, wat b en w aan huur eisten en de raad destijds verhuur heeft voorgesteld, in elk geval zolang de thans aangenomen 16 wo ningen niet zijn gebouwd, zolang er dus nog woningnood kan Zijn. Tenslotte vraagt hij zjich af of er in de toekomst nimmer be hoefte aan zou zijn van de zijde der rijks politie. De voorzitter antwoordt dat de inschrij vingsprijs nog lager zou zijn geweest, naar mate men langer met de verkoop wacht en er geen dringende woningvraag meer zou zijn. Verder meente hij het te betwijfelen, dat er van de zijde der rijkspolitie nog ooit behoefte aan zal zijn. De heer Rijstenbil constateert met dhr. Beurkens, dat wanneer hij de inschrijvings prijs bekijkt, er niet veel belangstelling voor die woning blijkt te zijn, waarom het hem toch wel spijt, dat men destijds dhr. Mol niet is tegemoet gekomen. De voorzitter wil de eerstgenoemde con clusie van de heren Rijstenbil en Beurkens graag onderstrepen. Dhr. Verwijs vraagt stemming over dit voorstel tot verkoop. Hij blijkt de enige tegenstemmer te zijn. Daarna sluiting. zephyr GERST VOOR BOUWER EN BROUWER door zijn zeer hoge produktie uitstekende brouwkwaliteit regelmatige korrel met weinig 2e soort stevig maar vooral veerkrachtig stro Van de nieuwe rassen is ZEPHYR het enige dat onbeperkt als brouwgerst wordt ingenomen door de Nederlandse Mout- en Brouwindustrie. ZEPHYR wordt tevens gevraagd voor export. adv.lng.med. Zoals het er thans voorstaat, mag er op worden gerekend, dat in mei de Sint-Annalandse jachthaven weer is volgeboekt. Dit was de conclusie van de secretaris van de watersportvereniging „Sint-Annaland" de heer P. W. Priem te Sint-Maartensdijk tijdens de zaterdag op het clubschip de „Buutengaets" gehouden alge mene jaarvergadering. En daarbij nog meer passanten dan het in dit opzicht al goede seizoen 1967. Voor de reclame daartoe draagt o.a. ook de Eerste Thoolse Zeilschool het zijne bij. De deelnemende cursisten zullen ongetwijfeld de unieke Krabbekreek-gelegenheid uitdragen. In dat opzicht was er volop optimisme. Er zijn daarnaast voor de watersportver eniging zelf ook nog wel enkele wolkjes. Ondanks, zoals weer bleek bij monde van administrateur Hengstmenge. een batig saldo op de rekening 1967 van zowel die jacht haven als clubschipexploitatie en eenzelfde beeld ten aanzien van de begroting 1968. Maar de liquiditeitspesitie baat vanwege een door aankoop en inrichting van de „Buutengaets" waarop nog een schuld drukt van veertig mille, wel enige zorg. Uit de vergadering werd voorgesteld dit eenvoudig en snel op te lossien door het nemen van een aandeel door de leden tot aan het bedrag van de lening, maar dat stuitte wiel op be zwaren voor de minder kapitaalkrachtige leden. De sluitende exploitatie zo werd er ook duidelijk bij vermeld, is trouwens alleen verkregen door de zo vele en velerlei be langeloze medewerking van bestuurders en adviseurs. Dat bleek ook reeds uit het jaarverslag, wat door dhr. Priem Iwerd uitgebracht, nadat de voorzitter, de heer J. C. Kooijman uit Sint-Annaland de vergadering met een wel komstwoord had geopend. In het jaarverslag werd de officiële in gebruikname van de „Buutengaets op 24 juni van vorig jaar gememoreerd, werd mededeling gedaan van de d!aarvoor ver kregen sociteitsvergunning, evenals de voor de watersporters verheugende bekendmaking dat die gemeente Sint-Annaland tot uitbag gering van de haven had besloten, wat inmiddels reeds was gebeurd. Waarschijnlijk komt er dit jaar ook nog een sleephelling, dank zij dubbel gewaardeerde medewerking van enkele leden. Teleurstellend was wel, dat de gemeente niet kon overgaan tot aanleg waterleiding en elektriciteit, terwijl er ook nog enkele andere wensen zijn overgebleven. Niettemin benadrukte de voorzitter dë erkentelijkheid van de vereniging tegenover het gemeente bestuur voor de tot dusver verleende mede werking, waarbij niet uit bet oog mag wor den verloren, dat en uitbaggeren haven en de teleurstelling van dë oeverval het ge meentelijk budget ook geen goed heeft ge daan. Daarom ook wenste het bestuur niet in te gaan op de suggestie uit de ver gadering h'et gemeentebestuur te vragen iets te doen met betrekking tot de jaarlijkse huur van 25.000.Dat is bovendien een aan een index gebonden bedrag, waarbij de vergadering een pacht contract voor 10 jaar ondertekende. Wanneer eenzelfde medewerking van de leden1 wordt ervaren als afgelopen jaar, ziet het bestuur de zaak niet somber in. Als bestuursleden werden de heren Van Gils uit Breda en Van Kuilenburg uit Sint-Anna land herkozen. In de plaats van de heer N. Burggraaf, die een verlenging van zijn bestuurszetel niet ambieerde werd de heer De Vries uit Halsteren gekozen, terwijl als kascommisisieleden zullen optreden de heren Nortier, Gcosen en Schrauwen. De contributie bleef op 65,per hoofd lid gehandhaafd, maar het entreegeld werd van 50,tot 100,opgetrokken. Men zit nog wat omhoog met de winter- berging, maar ten aanzien van het uithalen van de jachten werd de gewenste outillage toegezegd. Als blijk van waardering voor het vele wat via het secretariaat gebeurt, werd de heer Priem een boek over de jacht aan geboden, terwijl ook de bootsman J. den Engelsman een applausje kreeg voor zijn zorgen, niet alleen tijdens het seizoen, maar ook in de winterperiode. Na de huishoudelijke agendb vertoonde de heer Kooijman mooie dia's van o.m. de ingebruikname van de „Buutengaets", terwijl de heer Van Kuilenburg een uniek zeilsport- filmpje op het doek bracht. Een groter aantal leden is een noodzaak voor de bedrijfsverzorgingsdienst „Tholen en Sint-Philipsland." Dit wordt nog eens benadrukt in het jaarverslag 1967, dat secre taris A. C. van Heusden te Scherpenisse met de agenda en financiële bescheiden voor .dë vergadering van morgen 16 februari in café „Tclrust" aan de leden 'heeft doen toekomen. Voor 1967 was aan de bedrijfsverzorger, de 'heer W. van der Male te Poortvliet 1200 uur gegarandeerd. Dat aantal iis niet bereikt, enerzijd's ook op verzoek van de verzorger zelf, die nog werkzaam was in het bedrijf van zijn vader. Er werd voor de vereniging 645 uur gewerkt, nl. 279,5 uur voor ziekte en 40,5 uur voor vakantie plus 325 uur om andere redenen. Het aantal weekend-uren bedroeg 61,5, waarvan 52,5 wegens ziekte en 9 voor vakantie. Het ledental was op het eind van vorig jaar 39 en steeg inmiddels met 1, tot 40. In feite nog onvoldoende om een vaste kracht het gehele jaar door te kunnen hand haven. Voor de werkelijke dëelnemers is het al een onmisbare service geworden en de genen, die hieraan momenteel nog geen be hoefte blijken te hebben wordt aangespoord toch toe fce treden. Men kan de vereniging moeilijk in stand houden voor degenen, die misschien volgend jaar of over 2 jaar deze dienst door ziekte of om andere redenen wel dringend nodig hebben. De exploitatierekening sluit met een batig saldo van f 104,48 op een totaal van 4446,41, Óp de begroting 1968 staat een contributie van 1000,berekend naar 40 leden a 25,— De bedrijfsverzorger is telefonisch aangesloten. De vergoeding in 1968 werd geraamd op 7425.zodat de begroting weer een voordelig saldo aan- 1 geeft van 229,20 op een totaal van 8425, Voorgesteld zal worden de heer M. v. d. Male als bedrijfsverzorger te herbenoemen met ëeni garantie van ongeveer 50 uur per 14 dagen. De contributie kan ongewijzigd blijven op f 25,met een inleggeld van 2.50 en 50,als men zich plotseling aanmeldt, terwijl men in nood verkeert. Een ander voorstel is om de bedrijfsverzorger Direct beschikbaar 2.000,- per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen Direct beschikbaar 2.000,- per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen Drie maanden opzegging Zes maanden opzegging Eén jaar opzegging Achttien maanden vast Twee jaren vast ad. ingez. een uurvergoeding te geven 4,bruto en voor de weekends 6.50. Het bestuurslid de heer J. Ooms is herkiesbaar. De ontwikkeling bij de veehouderij, op welk terrein dan ook, staat evenmin stil als het vele andere in de twintigste eeuw. Een snelle ontwikkeling. Dit jaar werd bij de fokkerij voor de eerste maal gebruik ge maakt van de zgn. Japanse methode, waarbij gebruik wordt gemaakt van een diepvries sperma in tabletvorm. De hiermee bereikte resultaten verschillen slechts zeer weinig met die van het gebruik van vers sperma terwijl hier en daar zelfs een beter resultaat werd geboekt. Dit deelde de voorzitter van de K. I. vereniging Tholen, de heer J. M. C. Ooms mee tijdens de algemene vergadering van de vereniging voor Kunstmatige Inseminatie „Naar produktief vee op Tholen en Sint- Philipsland welke in café „Tolrust" te Poortvliet werd gehouden. Zeer terecht, zo stelde de heer Ooms, kunnen we trots zijn op deontwikkeling die de K.I. verenigingen momenteel dbor- maken. Met het diepvriessperma van beter verervende stieren in tabletvorm, kunnen de leden iets worden geboden, wat met natuurlijk dekkende stieren praktisch uit gesloten is. Ook financieel staat de vereni ging er goed voor en het bestuur werkt dan ook veel gemakkelijker dan de voorlaatste jaren mogelijk was. De heer Ooms had zich in zijn openings woord met een bizonder welkom gericht tot de rijksveeteeltconsulent in Zeeland, ir W. L. Harmsen en tot de heren A. van Tiggelen en P. Dekkers, respectievelijk voorzitter en secretaris van de K. I. te Wouw evenals tot stamboekhouder Istha. Hij deelde mee, dat de ere-voorzitter de heer P. Goorden wegens ziekte verhinderd was en wenste hem een spoedig herstel toe. Het voor de ledien, bekende groene boekje waar in de 10 beter verervende stieren zijn geregistreerd, werd door de voorzitter van Wouw toegelicht. Ir Harmsen besprak even eens de nieuwe ontwikkeling op veehouderij- gebied. Er kwamen daarna nog enkele vragen los Duidelijk werd dat de prijs van f 17,per lste inseminatie zeer laag is voor hetgeen de leden daarvoor wordt geboden. Men be schikt daardoor immers over stieren als Adema 209 v. d. Woudhoeve, Saffier, Evert Jan en nog 7 andere bekenden, waarvan na een zeer kritisch onderzoek is gebleken, dat het goede tot zeer goede verervers zijn. Op 'n vraag van stamboekhouder Istha werd beslotleni in het vervolg niet meer aan geboorteregistratie van de stieren te doen. Uit de exploitatierekening 1966/67 bleek, dat er met een totale uitgaaf van 1758,39 nog een voordelig saldo was van 952,21 De balans sloot aan beide zijden op een bedrag van 3642,25 en de begroting toonde een voordelig saldo van 947, Als bestuursleden werden de heren G. A. de Hond jr en M. A. van Tilbeurgh her kozen. In de kascommissie kwam dé heer A. de Hond te Oud-Vossemeer in de plaats van de heer M. A. Geuze aldaar. Uit het jaarverslag was gebleken, dat het aantal eerste inseminaties over het boek jaar 863 bedroeg tegen 862 in 1965/66. Het aantal leden dëalde van 120 naar 107 als gevolg van vermindering van het aantal vee-bedrijven, waartegenover een stijging stond van 'het gemiddelde aantal inseminaties per lid dat van 11,6 op 13 kwam. Het per centage drachtige dieren na eerste inseminatie was 62 tegenover 60,2 in 1,965/66. Nog enkele informaties werden gedaan bij de rondvraag, waarna de voorzitter de wel langdurige, maar toch voor de leden interes sante vergadering sloot met een woord van dank aan sprekers en andere medewerkers In tegenwoordigheid van vele Braziliaanse autoriteiten eni de heer Willem Bruynzeel opent de Braziliaanse minister voor de ont wikkeling van het binnenland op 3 februari in Macapa dë triplex fabriek Bruynzeel Madeiras S.A. - Brumasa. Macapa ligt in het Amazonegebied van Brazilië, waar voldoende hout aanwezig is, dat geschikt is voor verwerking tot een hoogwaardig produkt. De totale investering in dit nieuwe project bedraagt ongeveer 22 miljoen gulden. Van dit bedrag wordt 7/ miljoen door de Neder landse regering gegarandeerd. Ongeveer 90 van de produktie zal worden geëxporteerd naar het Caraïbisch gebied, de Verenigde Staten en Europa. Voor Bruynzeel betekent deze nieuwe onder neming een betere grondstoffen- en markt positie. Voor Brazilië is de vestiging belang rijk, zowel met het oog op de handelsbalans als voor de ontwikkeling van het Amazone gebied. WERKGELEGENHEID Deze nieuwe fabriek die - met inbegrip van de bosexploitatie en -exploratie - aan 1500 mensen werkgelegenheid zal verschaf fen', zal 24.000 m3 triplex per jaar produ ceren. Wat de personeelsbezetting betreft kreeg een kern van leidinggevend personeel, met name een geselecteerde groep van 11 adspirant-voorlieden, een scholing in de triplexfabriek van Bruynzeel in Suriname. Twee voor de taak van produktiechef in aanmerking komende Brazilianen genoten een speciale opleiding in Zaandam. Gedurende een ruime aanloopperiode zullen specialisten van de Surinaamse en Zaanse Bruynzeel- bedrijven in Macapa tewerkgesteld worden. Door opleiding in het bedrijf zelf hoopt men tot ëeni behoorlijke bezetting met lokaal personeel te komen. CONSTRUCTIEVE ONTWIKKELINGSHULP Oorspronkelijk was de bedoeling baboen - een houtsoort dïe als grondstof voor triplex j dient - uit Brazilië te betrekken ten be hoeve van het bedrijf in Suriname. Daartoe was Brazilië bereid, waarbij men echter j vroeg de mogelijkheid tot oprichting van een j triplexfabriek in Amazonia te bestuderen. Ondanks het feit dat het gebied aan de Amazone geisoleerd gelegen is, meent Bruyn zeel dat vestiging in dit ontwikkelingsgebied verantwoord is, een mening die wordt ge baseerd op jarenlange ervaring in andere ontwikkelingslanden. Behalve motieven van ondernemerschap heeft de doorslag gegeven de overtuiging dat het Westerse bedrijfs leven in de ontwikkelingslanden een con structieve rol dient te spelen. SURINAME Bij de totstandkoming van Brumasa. eën samenwerking met een grote Braziliaanse mijnbouwonderneming „ICOMI" is duide lijk gebleken hoe belangrijk Suriname is als basis voor Nederlandse initiatieven in Zuid- Amerika. VRIJDAG KAN T.V.C. KAMPIOENSCHAP BEHALEN Vrijdag 16 februari heeft T.V.C. 1 aan een gelijkspel voldoende om het kampioen schap te behalen in de eerste klasse afdeling B.O.Z. Men speelt dan tegen de andere kampioensgegadigde HW uit Huybergen, die nu echter 3 punten achterstaat met nog 2 wedstrijden te spelen. Deze wedstrijd wordt in Tholen gespeeld om 8.45 in de Sportzaal aan de Zoekweg. Toeschouwers zijn van harte welkom. Deze voorsprong van 3 pun ten verkreeg TVC, doordat men verleden week vrijdag Jeveo (steeds een lastige tegen stander) geen schijn van kans gaf zijn spel te ontplooien en binnen 40 minuten een nederlaag van 3-0 bezorgde. Er werd door TVC zeer goed gespeeld (15-4; 15-8, 15-1 hetgeen uiteraard moed geeft voor a.s. vrij dagavond1. Anderszijds kwam HVV niet verder dan een gelijkspel tegen Moller 2 De stand aan kop luidt 1. T.V.C. 13 22 punten 2. Moller 2 15 21 punten 3- H.V.V. 13 19 punten Hierbij dient echter aangetekend te worden dat Moller 2 is uitgespeeld en dus niet meer in aanmerking kan komen voor het kam pioenschap. T.V.C. 2 blijft ook zeer goed draaien. Men klopte jl. vrijdag BeBo met 3-0. Deze ploeg komt echter niet in aanmerking voor een hoge klassering in de stand, aangezien men buiten mededinging meespeelt, omdat zij slechts het tweede gedeelte van de compe titie meespelen. In deze klasse zal naar alle waarschijnlijkheid Rush uit Bergen op Zoom het kampioenschap behalen. Ook de dames T.V.C. 1 blijven in de kopgroep meedraaien, hoewel zij verleden week een steekje lieten vallen bij Moe 3, het zwakste tam in de klasse. Men kwam daar niet verder dan een 2-2 gelijkspel. Hier bij dient echter opgemerkt te worden, dat T.V.C. met 2 invalsters speelde. Men be houdt echter de kans om op de tweede plaats te eindigen, hetgeen misschien pro motie naar de eerste klasse inhoudt. Moller 2 heeft evenveel punten, maar dit team moet nog uitkomen tegen nr. 1 Push 2. In deze klasse moeten ook nog 2 wedstrijden ge speeld worden. Dames T.V.C. 2 verloren volgens de ver wachtingen van HW met 3-1, maar op 30 januari had dit team toch maar kans ge zien van Brabo, te winnen wat toch een mooie prestatie genoemd mag worden. Aanstaande vrijdagavond in Tholen dus 2 belangrijke wedstrijden 7.45 dames T.V.C. 1 - Brabo 2 Bij winst voor de Thoolse dames behoudt men de kans op promotie naar de eerste klasse. 8.45 heren T.V.C. - H.V.V.Bij gelijkspel of winst voor de Thoolse heren is men kampioen van de eerste klasse. Nog wat meer over de vorm van de duiven. Wanneer dë voorgaande adviezen zijn opgevolgd, mag zeker vorm worden ver wacht, wanneer straks de milde voorjaars zon hoger stijgt. Warmte is dë hoofdzaak. Een kil hok met te weinig licht is fout. Zoveel mogelijk licht en zon dus in het hok. Vanaf de koppeling uitkijken en zorgen, dat ieder koppel zijn eigen broedhok heeft en dat ook houdt. Ieder één en dat zal even uitkijken kosten Zorg d'at de grootste vech ters bovenaan zitten. Later zal men er gemak van hebben, iwant zitten de vechters gelijk vloers, dan mag daar straks geen duif komen En zorgen dat de duiven naar hun zin zijn gekoppeld, maar wanneer ze enkele weken van elkaar gescheiden hebben gezeten, zal het wel aflopen. Om nu op nestspel om streeks half mei tot half juli dëze duiven in topvorm te hebben, moet men beginnen niet te vroeg te kweken. April dë jonge duiven en eind april, begin mei uitvliegen. Na deze ronde van jonge duiven, uitkijken met de vliegduiven. Laat ze maar op oudë eieren zitten een keer en dan een jong erbij, enz. zo lang mogelijk rekken1, om op die of die bewuste vlucht dé doffer of duif op zijn gewenste neststand te hebben. U hebt toch al ontdekt bij de eerste ronde op welke stand of die doffer of duif in top vorm was. Als er dan even te voren is ingekorfd, dan zit je zaterdags wel goed Om een vroege prijs te halen, moet dë top vorm pas komen in de mand. Men weet toch, dët die topvorm, er maar een. paar dagen is. Het is juist de kunst te ontdekken, wanneer dat is. Dat is mogelijk bij nestspel. Dat vergt wel veel energie van de vogels. Daarom moet er niet te veel gekweekt worden. Wel gerust met een jong laten komen tot zowat 14 dagen. Voor de doffer een paar dagen langer, maar dan het jong weg. Kijk dan bij het voeren op de duiven) van boven, Wanneer ze de vleugel muurvast op de rug houden, compleet vastgeklampt, staart smal op één pen, ook nog vuurrode poten Pakt dan zo'n vogel maar in de hand. Als dan ook de ogen kurkdroog zijn met krijt witte oogranden, dan kunt u wel vaststellen, dat ze zaterdags eerst aankomen. Kijkt men met al deze dingen uit, dan zal men een 'geroutineerd liefhebber worden en ontdekken dat bij zo'n topvorm vogel de kleine dekveertjes op de slagpennen liggen en er niet tussen zitten. Bij dit laatste is de vorm er nog niet, maar die komt nog wel. Tot een volgende keer. J. Th.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1968 | | pagina 4