EENDRACHTBODE caballero Voor de postduiven- liefhebbers 24c JAARGANG No, 3 7 DECEMBER 1967 DERDE BLAD Raadsverslag Stavenlsse Eervol ontslag voor burgemeester Sluijmers In begroting domineerde recreatie Het vond geen genade bij meerderheid Minder subsidie voor voetbalvereniging en „Euterpe blijft van een bijdrage uit Stavenisse verstoken ZUIVERE HUID PUROL en PUROL-poeder anders dan andere ti Tijdens de vorige week gehouden open- bare raadsvergadering te Stavenisse kwamen j twee voorname punten in bespreking. In de eerste plaats de vaststelling van de be- 1 g roting 1967 en vervolgens het recreatief I ontwikkelingsplan eiland Tholen. Daarom te meer was het jammer, dat een vijf-leden vergadering moest beslissen, aangezien zowel wethouder C. J. Moerland (p.v.d.a.) en de heer J. A. Nortier (cJh.u.) wegens ziekte verhinderd waren. De voorzitter, burgemeester A. Sluijmers wenst beiden spoedige beterschap toe. Daar na virtdit beëdiging plaats van de heer M. K. de Wilde als wnd. secretaris. Aangezien de burgemeester vaak afwezig is - c.q. moet zijn - is het gewenst een wnd. secretaris te benoemen. Nadat de heer De Wilde de vereiste eden beeft afgelegd is er een nieuwe functionaris in Stavenisse bijgekomen. De voorzitter is er van overtuigd, dat het aan plichtsbetrachting bij de nieuwbenoemde niet zal ontbreken PENSIOEN Bij de ingekomen stukken is ook een schrijven van de Commissaris der Koningin in Zeeland met afschrift van een K.B. van 23 oktober jl., waarbij aan burgemeester A. Sluijmers op zijn verzoek, eervol ontslag wordt verleend per 1 april 1968 wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Het laatste en zestiende ingekomen stuk wordt Op voorstel van b en w terugge nomen. Het betreft de van rijkswege op gemaakte ontwerp, lijst van beschermde monumenten. Niemand heeft daar bezwaar tegen. DE BEGROTING Het jaarstuk 1968 was onderzocht door de hereni NI. M. Klippel (vrijie lijst), A. J. Priem (s.g.p.) C. Priem (p.v.d.a.) en A. Klippel (s.g.p.) Ze hebben het college daarbij enkele vragen gesteld. Onder meer over de bij drage bescherming bevolking. En krijgen daarop prompt een uitvoerig antwoord van het dagelijks bestuur der gemeente. Daaruit blijkt, dat de werkelijke bijdrage voor de BB is geraamd op 600,of 1500 inwoners a 0,40. Meegedeeld wordt voorts, dat er een fusie van drie kringen in voorbereiding is, t.w. Walcheren De Bevelanden en Noord- Zeeland. De bijdrage zal na die fusie niet boven de 40 cent per inwoner komen. De meeste kosten vergt de opleiding. De rijks overheid draagt belangrijk bij in die kosten. B en w menen, eveneens als antwoord op een gestelde vraag, dat het een gelukkig verschijnsel is, dat men weinig van BB werk ziet. Deze heeft immers alleen een taak bij calamiteiten. In dat opzicht moet worden gehoopt, dat men er nimmer iets van te zien zal krijgen. GEEN VERRUIMING C De per 1 juli jl. meerdere faciliteiten voor premie bij woningverbetering en -splitsing leidde niet tot toename van het aantal aan vragen. Wellicht is het gewenst die inmiddels w>eer gewijzigde regeling opnieuw onder de aandacht te brengen. AKTIVITEITEN De commissie verzoekt b en w de volgende mogelijkheden onder het oog te zien a. betegeling van het slop naast het ge meentehuis; b. bestrating of asfaltering van de strook eind Molendijk; c. bestrating of asfaltering van Stoffpad tot aan de woning van de heer J. M van Vossen d. bestrating of asfalteren pad onder de Stoofdijk tot de woning wed. N. Smits; e. parkeerstroken op de Voorstraat. B en w hebbenl ten aanzien van deze punten advies gevraagd en begroting van kosten bij de Centrale Dienst en hopen iin het begrotingsjaar 1968 voorstellen dienaan gaande te kunnen doen. Ook ten aanzien van riolering achterste gedeelte Kerkstraat is men diligent. MINDER SUBSIDIE Vanwege door dë commissie gemaakte op merkingen over die subsidie aan de voetbal vereniging willen b en w deze terugbrengen tot het bedrag dat vorig jaar door de raad werd geaccepteerd, nl. 800, Er is geen post subsidie muziekvereniging Euterpe" opgenomen. De heer A. Klippel informeert waartoe het bedrag van 150,dienit voor de commissie werkgelegenheid op Tholen. Heeft zij nog bestaansrecht? De voorzitter antwoordt dat het hier een hulp betreft aan bedrijven een stimulering van werkgelegenheid, het leggeni van con tacten en aktiviteiten imet betrekking tot industrievestiging in de subkerngemeente. De voorzitter vindt dat weliswaar niet steeds zichtbaar deze commssie goed werk verricht in het belang van de streek. Blijft er nog werk over, zo wil dhr. Klippel toch wel wieten. De voorzitter kan dit ook niet zeggen. Wellicht komt er een ander orgaan voor in de plaats op een bredere basis. De heer C. Priem is bekend, dat ge noemde commissie ook hulp verleent bij stichting tuinbouwbedrijven. De heer A. Klippel concludeert, dat deze commissie hoofdzakelijk in de industriële sector werk zaam is en kan er mee akkoord gaan, dat de subsidie ook in 1968 gehandhaafd wordt. Wethouder Smits acht het wel gewenst dat een overzicht wordt verstrekt van het geen die commissie doet. Het is hem bekend, dat trien thans werkzaam is op recreatief terrein. De heer Smits heeft ook nog wel een nootje op de begrotingszang weg te geven Hij wijst er op, hoe dit de laatste be groting is onder burgemeester Sluijmers. Ver der is er dan ook nog het wetsontwerp gemeentelijke herindeling. Daarom is het met gevoelens van weemoed dat we de begro ting in behandeling nemen, aldus wethouder Smits Men krijgt het gevoel bezig te zijn aan het begin van het eind. Het gaat immers in de richting van liquidatie der zelfstandigheid. Het geeft aan deze begroting een gedrukte sfeer. De keerzijde van deze medaille blinkt wat meer. adv.ing.med. Een belangrijk gunstige financiële positie in vergelijking met 1965, toen zelfs ge meentelijk eigienidom verkocht moest worden We zullen geen ontredderde boel achter laten, wanneer de samenvoeging toch komt. Dankbaar is spreker temeer, nu de lands- economie een beangstigde terugslag vertoont. De kapitaalsom schoot omhoog met ruim 5 ten als gevolg van de bouw van de 24 ratiowoningen. De woningen zijn vlot van de hand gegaan, een bewijs dat er dringend behoefte aan bestond. Er komen nu ook oude huisjes vrij. De meeste daarvan voldoen niet meer aan mini male woningeisen. Afvoeren dan ook maar van de wloninglijst. Ook is de bouw van de elf bejaardenwoningen voor de gemeente van veel belang. Het is voor bejaarden goed in eigen vertrouwde omgeving te kunnen wonen. In voortdurende belangstelling aan bevolen. De bijstandswet dient soepel te worden toegepast. Laten de inwoners, die daarop een beroep doen, hun schroom laten varen, al is de s.g.p. fractie het niet eens met de gehele inhoud van deze wet. Is het stichten van een dienstencentrum mogelijk zo vraagt wethouder Smits verder in zijn algemene begrotingsbeschouwing. Vooral het verstrek ken van warme maaltijden en'of hulp in de huishouding kan verlichting geven. Die hulp zou uiteraard niet tot bejaarden beperkt moe ten blijven. SPEELTUIN Van de ouderen naar de jongeren is een grote stap. Wethouder Smits waagde deze „sprong". Hij wees op het speeltuintje in bet Bos, een terreintje met minimale afmetingen Zelfs alle beschikbare speelwerktuigen kun nen niet worden geplaatst. Laat het dage lijks bestuur nog eens uitkijken, zo adviseert cte s.g.p. woordvoerder. Misschien is com binatie met' een speelterrein mogelijk. De vele klachten over voetballen op plein en straat zouden dan opgelost kunnen zijn. RECREATIE Een ander punt, dat onze voortdurende aandacht heeft, is de snelle recreatie-ont wikkeling. Toegenomen vrije tijd doet het hoofd over een verre toekomst breken. Spre ker wil volmondig toegeven!, dat een groot deel van ons volk in een steenwoestijn werkt en daar logisdi uit ontvlucht, wanneer dat mogelijk is. De s.g.p. fractie betreurt even wel, dat hierbij ook Gods dag wordt be trokken Een stroom vreemdelingen verspreidt zich 's zonds over ons gebied om zich bezig te houden met datgene, wat in regelrechte tegenspraak is met Gods gebod. Brede lagen van ons volk, ook kerkelijk meelevenden, houden er een verruimde zondagsopvatting op na. Maar voor de overheid ligt de eis van het vierde gebod rusten eerbied voor Gods dag bevorderen. Onze fractie heeft niets tegen een ver antwoorde recreatievorm. Integendeel. Maar dan in gebondenheid aan Gods Woord en wet. Daarin zijn leefregelen te vinden voor alle plaatsen en alle tijden. De s.g.p.fractie betreurt voorts, dat in het rapport van de commissie werkgelegen^ heid met geen woord over dleze zo belang rijke zaak wordt gerept. Het gaat echter om de bevolking van eigen streek. Daarom had den we dit wel verwacht, vond weth. Smits. Uit het voorgaande moge blijken, dat het s.g.p. standpunt ten aanzien van de recreatie niet alleen maar negatief is. In een recent interview las ik, zo ver volgde wethouder Smits, dat Tholen een onverzettelijk bolwerk is van orthodoxie, van protestantisme. Uiterlijk inderdaad zo En daarbij is het overgrote deel van onze eiland bevolking niet blij met de recreatie op Zondag. De Thoolse gemeentesecretaris be greep het toen hij opmerkte aan een la waaierig, opdringerig toerisme heeft men hier geen behoefte, vooral niet op zondag. Afgezien van de principiëele bezwaren, vraag ik me toch af, of onze eilandbevodking nu wel zo gelukkig is met het feit, diat Tholen ontdekt is. Een pas ontdekt gebied oefent veelal grote aantrekkingskracht uit op mensen van allerlei slag. De goeden niet te na gesproken bevinden er zich ook minder eerlijke lieden onder die toeristenstroom. Daaroim een waarschuwende vinger. Laat ook dë recreatie bij het karakter van de bevolking aansluiten. Zoals meer opgemerkt wie hier als gast wil komen, onderwerpe zich aan dë regelen en opvattingen van de gastheer. Tijdenls het werkbezoek aan Goederee ont dekten we de goede en kwade kanten van recreatie. Laat de eigen bevolking niet in „indianenreservaten" worden opgesloten. Als nog slechts een bezienswaardigheid. We zien de thoolse rust niet graag ge offerd aan een toeristenstroom. Laat men daarom zeer voorzichtig te werk gaan en tot verantwoorde recreatiemogelijkheden komen, zo besloot wethouder Smits zijn algemene beschouwing. De voorzitter bleek het met zijn wethouder eens te zijn, dat een regelend optreden ge wenst is. Daarom juist de richtlijn van de commissie werkgelegenheid vond de burge meester. Een en ander geeft aanleiding tot een nog uitvoerige gedachtenwisseling over de re creatie. Daarna heeft niemand verder nog be hoefte nader in te gaan op de begroting- posten Met de aantekening, dat de heren A. Klippel en A. J. Priem (beiden s.g.p.) tegen de subsidie voor dë sportclub .Stave nisse" zijn, wordt de begroting met algemene instemming vastgesteld. De gewone dienst geeft aan in ontvangst- name en uitgaven 1.197.730,08 met een onvoorziene post van 9749,52. De kapi- taaldienst ontvangsten 1.482.966,58, uit gaven 1.576.677,95, nadelig slot 93.711,37 De begroting voor de woningstichting „Sta venisse" werd vastgesteld op gewone dienst 1,752,kapitaaldienst ink. en uitg. 798,14 Vervolgens werd die geimeenterekning 1966 zonder verder commentaar vastgesteld Het batig slot bedraagt 290,09. Met het voorstel van b en w om een gasgeyser en telefoon in het Dorpshuis aan te brengen kan de raad zich verenigen, even als met plaatsing van een verkeersspiegel bij de Veerweg. Bij een voorstel tot verhoging van de subsidie voor het maatschappelijk werk en gezinsverzorging op Tholen, informeert de heer C. Priem of dit stuk reeds in alle thoolse gemeenten is behandeld. Zover blijkt het nog niet te zijn. In elk geval heeft de raad van Stavenisse geen bezwaar tegen deze verhoging. Ook de wijziging havenreglement krijgt het raadsfiat. RECREATIEPLAN Aanmerkelijk meer bedenkingen zijn er tegen het recreatief ontwikkelingsplan Eiland Tholen, zoals dat door de commissie werk gelegenheid wordt voorgelegd. De heer C. Priem kan zich wel met het voorstel van b en w verenigen om diaarmee akkoord te gaan. Een goede richtlijn, vindt dit raadslid. Wethouder Smits verwijst naar zijn al gemene beschouwingen bij de vaststelling der begroting. In het rapport wordt wiel over het landschap, maar niet over de be- volkingsaard gesproken. De bevolking moet echter geen slachtoffer van dë recreatie - noch van de industrie worden. De voorzitter wijst er op, dat de uitspraak van de raad beslissend kan zijn voor de rijkssubsidie-aanvraag. CONSTANTE KWALITEIT-25 STUKS f1 50 adv. ingez. med. VOORSTEL VERWORPEN De heer A. Klippel is het eens met wet houder Smits. De stroom toeristen is in Stavenisse niet welkom en evenimin aan trekkelijk voor de bevolking. Er zijn boven dien geen voorzieningen. Gelukkig diat de winkels nog op zondag dicht blijven. De heer A. J. Priem sluit zich bij vorige spreker aam Recreatie door de week schijnt niet met de zondag te scheiden. De heer N. M. Klippel (vrije lijst) acht het plan in uitvoering onbetaalbaar. De voorzitter meent dat dit van de subsidie afhankelijk is. De heer A. Klippel vraagt stemming over dit voorstel. Tegen zijn die beren A. J. Priem, A. en N. M. Klippel, alsmede wethouder Smits. Voor is dus alleen de heer C. Priem. RONDVRAAG De heer N. M. Klippel wijst er op, hbe destijds is besloten de nieuwe straat Graaf van Loonstraat" te noemen. Hij meent dat zulks minder juist is. Van die man is in Stavenisse praktisch niets bekend. Spreker noemt vele ander namen uit de vaderlandse geschiedenis met groter bekendheid. Laat men Willem Alexanderstraat kiezen, vindt de heer N. M. Klippel. De voorzitter zal dit nog eens bespreken met de wethouders. Daarna sluiting. OPNIEUW INCIDENT De uitslagen Wolphaartsdijk - Smerdiek 0-1 Goes - Vosmeer 1-1 RKFC - De Sdbutters 1-1 Oudiemolen - Divo 1,-3 Halsteren - VES 1-0 lste klas SSC 2 - WHS 2-0 Beatrix - WN 3-0 BWR - Tholense boys 0-2 The Gunners - The Gunners II 3-1 DEB - ONI 4-3 Kogelvangers - Sprang II 2-1 Tweede klas DVO - Good Luck II 3-0 Olympia - Vrederust 1-3 Post Boys - SPS 3-2 Derde klas A Chrislandia III - SPS II 1-0 FSV - Stavenisse 4-0 VVN II - DVO II 5-1 Derde klas B Vrederust II - WN III 2-3 Tholense Boys III - Stavenisse II 6-2 OP HET NIPPERTJE Dat Smerdiek zaterdag niet als gegadigde voor de titel is uitgeschakeld mag een won der heten. Een wonder van geluk. Een wonder van tekortkomingen bij de Wol- phaartsdijkse voorhoedë, een wonder ten slotte ook van Smerdiek verdedigen. De Smerdiekse aanvallen blekeni in deze wed strijd haast op de vingers van de hand te tellen. Daarom te meer een geluk, dat men al na zes minuten via een goed schot van Kees van der Meer aan een voorsprong kwam. Het enige en beslissende doelpunt. Nadien was het een zaak tussen Smerdiekse ver dedigers en Wolphaartsdijkse aanvallers. Ook met volop waardering en eerbied voor het zo tijdig en altijd weer goed ingrijpen van de Smerdiekers ligt de voornaamste oor zaak van de winst der blauwen toch i.i het feit, dat Wolphaartsdijk ruim tekort schoot miet de schoten. Zo wist het Smerdiekse elftal toch het gering verschil van twee punten met leidër Yerseke te bestendigen en daarmee nog steeds de kans open te houden. Het was zaterdag op het nippertje. De stand in deze vierde klas B luidt Y erseke 11 9 1 1 19 29-10 Smerdiek 11 7 3 1 17 19- 7 Chrislandia 11, 6 2 3 14 17-18 Nieuwland 10 5 1 4 11 20-14 Krabbendijke 8 3 1 4 7 18-14 Kapelle 8 2 3 3 7 18-15 Wemeldinge 9 2 0 7 4 7-27 Wissenkerke 10 1 2 7 •4 20-40 Wolphaartsdijk 8 1, 1 6 3 14-27 Vosmeer heeft niet het voornemen om direct zover dtoor te stoten, dat er geen spanning meer overblijft. Het in een vrij gelijk opgaande wedstrijd tegen Goes be reikte gelijke spel was een alleszins be vredigend resultaat voor beide partijen. Hal steren bleef goed meekomen door de welis waar krappe maar toch punten gevende 1-0 winst op VES. De Schutters zakte af door een punt aan RKFC te verspelen. Bij elkaar hier nog een aardig kopgroepje met daarin nog alle mogelijkheden VOSMEER 11 6 3 2 15 26-15 Halsteren 11 5 4 2 14 19-19 VES '35 12 5 4 3 14 24-16 Goes 10 6 1 3 13 22-17 Schutters 11, 5 2 4 12 25-17 Cluzona 9 5 2 2 12 22-19 Divo 9 4 2 3 10 15-11 RKFC 11 3 4 4 10 15-21 BSC 11 3 2 6 8 17-19 Nw. Borgvliet 9 2 0 7 A 17-26 Oudemolen 12 2 0 10 4 17-39 KOPLOPERS In de eerste klas hebben de koplopers zich ook afgelopen weekend weteni te handhaven Alleen VVN zakte wat terug. Overigens niet uitsluitend een plezierige voebalzaterdag Zeker niet in Roosendaal, waar zich na een paar weken geledlen de situatie tussen De Schutters en Vossemeer nu een incident voordëed tussen BWR en Tholense Boys. Waarbij ook de onschulige de dupe wordt Van BWR kom zaterdag niet worden gezegd dat zij het waren, die de handen in onschuld mogen wassen. Dat de wedstrijd 20 minuten voor het eind - na een 0-2 stand voor de gasten uit Tholen - door de scheidsrechter werd gestaakt is bovendien geen pleit voor een arbiter. In de eerste plaats echter moet de oorzaak bij de spelers zelf worden ge zocht en voorzover ons bekend1 in dit geval bij de BWR helft. Direct na het beginsignaal gingen die Roosendalers er fel op. Ze hadden een tijdje zelfs een flink over wicht en hebben waarschijnlijk de teleur stelling niet kunnen verwerken, dat er ten slotte toch een openingstreffer aan de andere kant viel. Dat gebeurde na ongeveer 20 mi nuten, toen de nieuweling van de Thole- naren J. van Westen van „De Zwervers" uit Kapelle aan de IJssel binnen de bekende lijnen werd gehaakt en Cor van Houdt het vonnis voltrok. Was het voordien al een stevige partij geweest, het werd nu bizonder hard voetbal met veel vrije trappen. Toen al was het moment voor scheidsrechter Andrea gekomen de aanvoerders bij elkaar te roepen en de puntjes op de i te zetten. Misschien dat een ernstige waarschuwing toen nog had geholpen. De BWR-ers lieten een scherp protest horen tegen de beslissing van de arbiter ten aanzien van deze straf schop met gevolg dat de eerste BWR er het veld werd uitgestuurd. Na de 0-1 rust stand was de tweede helft 10 minuten oud toen BWR een vrije trap kreeg te nemen Het was dë inleiding tot een volgend in cident. André Soomers van Tholense Boys moest het ontgelden en er ontstond opnieuw hevige ruzie. Zowel deze Tholenaar als een tweede BWR-er moesten toen de kleed kamer opzoeken. Verder was het een duwen, benenpakkerij, enz. Tioen Cor van Houdt een tweede maal achter de penaltystip kon plaatsnemen en die kans benutte was het hek bij de BWR ers helemaal van de dam. De scheidsrechter zag er geen verder heil in en staakte 20 minuten voor het eind deze onsmakelijke wedstrijd en daarmee was men op een middag die bedoeld is tot ontspan ning weer een strafzaak rijker, Met eienl hoofdschuldige en een daaruitvoortvloeiende schuldige, met voor beide partijen weer ver velende gevolgen, met de noodzaak ook in de afdelingen geen vingertop meer toe te staan, daar men dan toch de hele hand neemt Wat ons betreft kan het lijntje niet strak genoeg worden aangetrokken zolang er nog elftallen zijn, nog spelers, die niet weten dat ze uit liefhebberij op het veld lopen en daarom van hen geëist wordt zich ook als een fatsoenlijk mens te gedragen. Of moet er soms geen enkele supporter meer overblijven VERRASSEND VERLIES Dat werd het zaterdag voor SPS 2 in Heiningen, waar Chrislandia 3 te hard bokste om die SPS ers hun normale spel toe te staan. Doelverdediger Opree mag zelfs van geluk spreken, dat een schop tegenl zijn hoofd geen ernstige gevolgen opleverde. Wel ontstond er hierdoor een handgemeen. Nogmaals wanneer op deze wijze een sporthoekje gevuld moet worden kan de ruimte beter worden gebruikt. Het gezegde, dat het geen spelletje is voor oudere dames gaat zo langzamerhand een excuus worden voor natrapperij. Leider FSV klote Stavenisse met 4-0, terwijl VVN 2 met 5-1 won van DVO 2 In 3 B weerde Vrederust II zich uitstekend tegen leider WN III, maar moest toch met 2-3 het hoofd buigen. Tholense boys III klopte na een 2-2 rust stand Stavenisse II met 6-2 JUNIOREN SPS 3 won met 4-1 van Moe 10. WHS 3 kwam niet verder tegen Moe 9 dan 1-1, Ook de Vosmeerse A jeugd speelde tegen Lepelstraatse boys gelijk 3-3 RKFC 6 won met 9-0 van SPS 4 en SPS 5 speelde 2-2 gelijk tegen SCW 6 DE VERWACHTING Smerdiek krijgt zaterdag Wissenkerke op bezoek en ook al doen de gasten de laatste wedstrijden wat meer spirit, de blauwen kunnen deze ontmoeting met behoorlijk zelf vertrouwen tegemoet zien. Winst voor Smer diek. In de eerste klas speelt WHS thuis tegen WN en we zien hierin wel winst voor dë Sint-Annalanders. Tholense Boys zal het waarschijnlijk niet klaren tegeni een SSC 2, dat met deze kopgroep moeilijk een slipper kan maken. The Gunners 2 verliest van Beatrix en Sprang 2 kan het The Gunners 1 zo lastig maken, dat het Bredase elftal zelfs met één punt tevreden moet zijn Kogelvangers gaat van DEB winnen bergen op Zoom adv.lng.med. MIDDENMOOT WHS werd zaterdag naar de middenmoot verwezen door de 2-0 nederlaag in Sprang Capelle. Hoewel geen schande van SSC 2 te verliezen, is het voor dit WHS elftal evenmin noodzakelijk. Ook ditmaal ontbrak na vloeiende combinaties het beslissende schot en dat is oorzaak, dat ook deze ronde een overigens niet slecht WHS elftal weer niet van de promotiepartij is. Het bleef de eerste helft rondom blank, waarbij SSC 2 nauwelijks een schietkans werd geboden. Toen in de tweede helft Jan Mosselman moest uitvallen kwam er wel druk en daar onder moest de WHS verdediging uiteinde lijk bezwijken. Een overigens sportieve wed strijd tot een kwartier na rust nog volkomen open voor beide partijen Inmiddels kwam SSC 2 aan de weet dat het zich geen verlies had kunnen permitteren, want Beatrix kwam tot goede winst tegen VVN, terwijl begrijpe lijk The Gunners van haar eigen reserves won. Zo zien we The Gunners, Beatrix en SSC met 18 punten uit 12 wedstrijden, VVN heeft er 16, Sprang II 15 en WHS 14. De twee laatsten (moeten dus theoretisch uit geschakeld worden geacht, omdat niet valt aan te nemen, dat de koplopers zo dikwijls hun broek nog gaan scheuren om die moge lijkheid opieni te laten. Er is een voor begin december al een flink aantal wedstrijden gespeeld en dat vrijwel gelijk op, nl. 12. Voorzover ons bekend - en dan denken we heel wat jaren terug - is dat weinig eerder zo geweest. In de tweede klas zien we Dinteloord 2 winniem van Good Luck 2 en Vrederust van DVO. SPS kan Seolto 2 kloppen en PTT gaat thuis van Post Boys verliezen. In 3 A kan Stavenisse tot winst komen op Dinte loord 3, gaat DVO 2 van FSV verliezen en BWR 2 van VVN 2 In 3 B zit er winst in voor leider VVN 3 op Chrislandia 4 Wanneer u na de gegeven tips dit blad! bewaart en herleest, dan hoop ik dat dit mag bijdragen tot meerdere bloed van deze sport Ook dat het onderling meeleven zal toenemen. Het doet wat vreetmdl aan, dat bijvoorbeeld een goede voetballer als het ware op de handen wordt gedragen door zijn clubgenoten en men bij de duivensport juist het tegendeel ziet. Een goede speler wordt zoveel mogelijk gesteund, als het ware als een kleinood beschermd, maar een goede duivenmelker wordt zo mogelijk in de grond Modieus gekleed met de FEESTDAGEN Exclusieve KOSTUUMS Moderne OVERJASSEN Aparte HERENMODES Kortemeestraat 1 BERGEN OP ZOOM Herenmodes Herenkonfektie adv.ing.med. POST BOYS BESTE PAPIEREN De nieuweling in de tweede klas heeft nu toch wel de beste promotiekansen handen. Thuis werd SPS met 3-2 geklopt al moet er aan worden toegevoegd, dat Post Boys daarmee toch net even iets meer kreeg, dan het verdiende. Wel een goede en spannende partij voetbal tussen deze kop lopers, maar het tweede doelpunt van Post Boys riekte zo sterk naar buitenspel dat het zelfs eigen mensen duidelijk was. Vijf minuten na het begin kwam de thuis club reeds aan de leiding uit een doel- worsteling. Halverwege de eerste helft te kende Bevelander het tegenpunt aan. Dat was 1-1. Daarop volgende het glasheldere buitenspeldoelpunt, waartegen SPS grens rechter en spelers in opstand kwamen, maar de scheidsrechter niet wisten te vermurwen De ruststand was daarmee 2-1. Verder kwam SPS niet meer aan scoren toe, al kreeg het nog wel een doelpunt via een Post Boys speler, die het eigen doel wist te vindein. Maar tevoren had Post Boys de zege reeds veilig weten te stellen 3-2 Dat Vrederust tot winst kwam in Dongen is een pluimpje waard en het betekent dat het leider Post Boys goed blijft volgen DVO zit met 2 punten minder dan de leider ook nog dicht bij de top en SPS speelde een wedstrijd minder, maar heeft momentee.l toch 4 punten achterstand op de leider. Voor Olympia lijkt het wel verkeken te zijn. geboord. En toch is het vaak eigen prestatie I eigen verdienste. Het niet stilzitten, het alles doen om aan de .top te komen. Probeer dat voorbeeld te volgen. Dat zal meer be vrediging geven dan jalousie. Wanneer dan de goede speler iets wil los laten over zijn spel en verzorging, dan is men op zijn plaats. Een goede concur rentie schaadt niet. Niet lauw-lauw, want dat betekent achteruitgang, ook bij de duiven sport Waardeer een goed medelid. Zie hem j inderdaad als een voorbeeld. Probeer hem I te volgen en klets niet. Gooi het er niet op dat die ander nu eenmaal een dikke porte feuille heeft, waar men toch niet aan kan tippen. Al is men nog zo artm of oud, men kan toch kampioen worden. Wanneer moeder de vrouw tegenstandster is, valt het niet mee om vol te houden. Er is wel een goede oplossing voor. Laat ook zij eienis van de vluchten profiteren. Breng eens een cadeautje mee van een gewonnen taart of iets dërgelijks. Het zal de belang stelling aanmerkelijk verhogen. Immers, zij zit altijd maar thuis te wachten. De man hele dagen werken en dan nog wedstrijdvliegen. De vrouw ziet de vogels bezig in al hun doen en laten. Ze kan een nog betere duiven- melkster worden dan de man. En wat zou dat Het is zelfs een stimulans voor een goed huwelijk. Ja, de duivensport kan wat meebrengen. Maar laten we het bij de duiven houden en een volgend maal nog eens de vorm bezien. Hoe krijgen we onze duiven in vortm J. Th.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1967 | | pagina 7