WEEKBLAD VOOR HET EILOND THOIEN EN ST.FILIPSLONO Wat zegt u er van Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Dit nummer bestaat uit tien pagina's De redaktie legt u deze week voor Raadsverslag Sint-Philipsland Belangrijkste beslissing voor toekomst was vaststelling bestemmingsplannen Straat- en hondenbelastingverhoging vrijwel algemene Instemming Discussie rond huurprijs woning THOLEN 24e jaargang No. 1 23 november 1967 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66 - St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestraat 34 - Tholen - Tel. 01660-589 - Giro 124407 Abonnementen 4.00 per half jaar franko p.p. 5.00 inkassokosten Prijs per nummer 17 cent Advertenties 15 cent per mm - Spierinkjes t/m 20 woorden 2.00 Inzenden UITERLIJK DINSDAG bij onze agenten of aan EENDRACHTBODE - Postbus 128 - Bergen op Zoom Nadat we donderdag aan het prille begin van de dag nog snel een commentaartje loswurmden van burgemeester J. E. van Boeijen uit Tholen, was het ons niet moge lijk daarop vanwege tijdnood nog dieper in te gaan. Deze week stelden we een soort gelijke vraag aan de collega's van de thoolse burgemeester en iedereen begreep onmiddel lijk waarover het ging, toen de vraag kwam „wat zegt u er van NIET VEEL Dit zei burgemeester mr J. J. Versluijs van Oud-Vossemeer. ^Er is immers al zoveel over gepraat en iwat zal het nog baten Ik had de strekking van dit voorstel omtrent de thoolse herindeling verwacht. Het zij zo 1" GEVAARLIJK VOGELAARSGEFLUIT Heel wat agressiever reageerde hurge- meester W. Baas van Sint-Annaland, die al eerder in het Schouwse en vervolgens in het Walcherse land door herindelings maniakken werd verjaagd. „Het worden dan 27 Zeeuwse gemeenten inplaats van 101, zo als vroeger", zei burgemeester Baas. „En daarmee graaft Zeeland zijn eigen graf. De provinciale grenswijzigingen zijn reeds door minister Beernink aangekondigd Moet er straks nog een dure (Zeeuwse) griffie voor 27 gemeenten blijven Nou ja, die prachtige Abdij kan dan wel een Zeeuws museum worden. Zeeland zal al een zware dobber krijgen om het eiland Tholen en Sint- Philipsland Zeeuws te houden. Nu kan men wel beweren, dat de bevolkingsstructuur niet past bij Brabant, maar in Brabant zijn ook protestantse gebieden als de Klundert, Willemstad, enz. Trouwens het eiland Tho len past evieraweinig of evenveel bij Brabant als straks alle thoolse gemeenten als één gemeente bij elkaar passen. Dit bleek geen bezwaar te zijn Waarom dan nog wel bezwaren om het bij Braoant, waar het tegen aan ligt. in te lijven Bij de hearing te Sint-Maartensdijk heb ik er al op gewezen, idét het zoet gefluit van de vogelaar een groot gevaar inhoudt. Wel, dat zal het Zeeuws provinciaal be stuur ondervinden. Het kon niet drastisch genoeg met de Zeeuwse herindeling. Een model-provincie. Daar zullen ze dan wel achter kómen. Let maar op. Overigens blijf ik er bij» dat het voor de inwoners van elke tihoolse kern een achter uitgang betekent. En de noodzaak van deze samenvoeging is me nog steeds niet aan getoond. In Walcheren zijn nog altijd ge meenten van 3000 zielen, maar op Tholen kan dat niet. Dat moeten er 16.000 worden Geef mij de conclusie dan maar van het rapport „Tholen Emergit", aldus burgemees- ster Baas op onze vraag. BESTUURSKRACHT Burgemeester A. Sluimers van Stavenisse was een andere mening toegedaan. Het is in het belang van het eiland Tholen, dat het spoedig gaat gebeuren. En één gemeente acht ik beter dan drie. Ik had trouwens dit voorstel verwacht. Ik zie er een groot ver schil door ontstaan voor de inwoners. Ten slotte zijn het allemaal thoolse eilandbe woners, die zidh zo nu en dan wel tegieffl elkaar afzetten maar een eenheid tonen, wanneer, er een aanval van buiten komt. Daaruit blijkt dat er eenzelfde geaardheid valt waar te nemen." Dat is de mening van burgemeester Sluijmers. OVERLEG EN VERDELING Burgemeester D. C. Bouwense van Sint- Maartensdijk (en Scherpenisse) meende, dat men kon weten, dat hij voorstander was van gemeentelijke vergroting. Daarom was hij ook niet van zijn stuk gebracht door het inderdaad nog wat onverwachte ontwerp Üat bij de Tweede Kamer is ingediend. „Ik ben er bovendien een voorstander van, dat we de toekomstige taken gaan verdelen", zo zei de heer Bouwense nadat hij het al eerder tegenover eenf verslaggever van het AD (zie elders in dit nummer) had verklaard. „Van zelfsprekend ligt de bevoegdheid tot de ver deling bij de komende nieuwe gemeenteraad. Maar er valt tevoren wel te overleggen. Dat is zelfs dringend gewenst Logischerwijs moe ten de drie grootste gemeenten daarbij een be hoorlijke stem in het kapittel hebben. Waar om het administratieve deel niet in Tholen, de zetel in Sint- Maartensdijk en een andier onderdeel in Sint-Annaland Laten we op de grond blijven staan en de feiten accep teren. Daarmee zal meer te bereiken zijn voor de eigen streek - en waarom gaat het anders - dan allerlei ruzies te maken. Hoe zou men nu gebouwen als het thoolse en smerdiekse stadhuis maar als overbodig willen bestempelen Gezond oordelen met in achtneming van een nieuwe situatie", al dus burgemeester Bouwense. SATANISCH Onverzoenlijk toonde zich wethouder D. Kleppe van Scherpenisse (ook de kleinste gemeente betrekken we er evengoed bij - red). „In 1961 heb ik al van satanische democratie gesproken, zegt de ruim 70 jarige wethouder. „Ja maar, Scherpenisse kreeg z'n zin om er één gemeente van te lateni maken", voerden we aan. „Ho manne tje", was het antwoord," alleen dan, wanneer de rijksoverheid niet bereid was alle ge meenten zelfstandig te laten", repliceerde de met hart en ziel verknochte Scherpenisser Op één na en in de nieuwe gemeenteraad op twee na. waren we voor handhaving van de zelfstandigheid. Het meest bezwaard me de ondemocra tische hantering. Geen wonder dat de rege ringspartijen vorige verjkiezing 14 zetels verloren. En let maar op, dat zal zich nog meer wreken bij een volgende verkiezing. Welke vernieuwingen de regeringspartijen ook pogen aan te wenden. Er is ontevreden heid. En geen wonder, wanneer zo met de democratie wordt gesold als op Tholen het geval gaat worden." BURGER DE DUPE Burgemeester W. J. van Doorn van Poort vliet heeft er zorgenrimpels van gekregen Ook hij kent zijn inwoners van haver tot gort. "Wanneer u mijn mening vraagt over het thans ingediende wetsontwerp, geef ik een antwoord op grond van die eedsafleg ging bij mijn benoeming, nl. dat ik alles zal doen wat in mijn vermogen ligt om Poortvliets belangen te bevorderen. En Poortvliet, dat zijn de inwoners van Poortvliet. Mijn mening en die van de gemeenteraad van Poortvliet is algemeen bekend. Het staat ook duidelijk in de toelichting die de minister cp het voorstel geeft, nl. dat voor de ontwikkeling van de streek naar de mening van de raad van Poortvliet het voort bestaan van zeven gemeenten geen belem mering vormt tem dat zonodig bepaalde be langen door samenwerking kunnen worden behartigd. Uit de toelichtende memorie van de minister heb ik geen1 aanwijzingen of nieuwe feiten kunnen ontdekken, die het zouden recht vaardigen op dit ingenomen standpunt terug te komen. Laat ik geen boom opzetten over wat bestuurskracht is, wat financieel voordelig zou zijn en al dat soort zaken meer. De praktijk zal dat uitwijzen. Maar wel heeft iedér gemeentebestuur het recht en de plicht de vraag te stellenworden wij er beter of slechter van Is dit voor Poortvliet op bloei Komen er meer industrieën Meer woningen Meer op het gebied van jeugd voorzieningen, betere sporttereinen, groter gymlokaal, betere straten, verlichting, enz. Zal het contact met een nieuw gemeente bestuur in groter stijl intensiever zijn, meer service worden verleend, de middenstand floreren Per slot van rekening gaat het om een belangrijke zaak. Alleen wanneer die vragen positief beantwoord kunnen wor den ;eni dat ook wordt bewezen, dat het dus de Poortvlietse bevolking beter zal gaan. dan wil ik of liever de Poortvlietse raad ook graag positief op het voorstel reageren Maar die duidelijke taal is tot dusver niet gesproken. Terecht is de Poortvlietse raad beducht voor haar inwoners bij opheffing van de zelfstandigheid. MUDY" Wouwsestraat 24 Tel. 3771 BERGEN OP ZOOM Voor uw KOSTUUM SPORTKOLBERT PANTALON DEMIE REGENJAS MODES enz. adv.ing.med. Men verwacht er heus niet veel van, alle grote woorden en gedachten inzake schaal vergroting ten spijt. Zeker één gemeente kan er wel bij varen, maar dan tenkoste van de rest. Én eer dat bestuurlijk goed loopt kan er heel wat gekrakeel zijn geweest. Terecht vragen we ons hier afhoe ziet Poortvliet er dan over 20 jaar uit Nee, Poortvliet is niet in hoerastemming over dit ontwerp Wanneer het voorstel wet wordt laten dan de kleine gemeenten op Tholen hopen op wijze en ruim denkendé raadsleden onder krachtige leiding en brede visie voor de gehele streek. Voorlopig kan ik er nog geen heil inzien voor Poortvliet en wie verlangt van mij, dat ik als burgemeester van een gemeente de inwoners buiten be schouwing laat om nog altijd maar ver meende zgn. streekbelangen te dienen Tot de laatste dag van <d)e Poortvlietse ambts periode ben ik voornemens (en verplicht) de belangen van deze inwoners te verdedigen En die belangen liggen pertinent in eigen gemeente." Dat was het antwoord op onze vraag van de in dit geval hekkensluitende gemeente ten aanzien van Beerninks wets ontwerp. De voltallige raad te Sint-Phjllipsland werkte zich dinsdagavond jl. iets trager door de agenda dan men de laatste tijd gewend was Discussies entstonden voornamelijk rond dé voorstellen tot verhoging gemeentelijke belastingen en verhuur woning. Daarentegen werd vaststelling van de bestemmingsplannen als het ware een hamerstuk. Begonnen werd met de mededeling, dat op 30 november de aanbesteding zal plaats vinden tot verbreding en verbetering van Achter- en Deensestraat. Van de raad van Finsterwolde was er het verzoek haar motie te willen steunen waar bij de rijksoverheid wordt gevraagd direct maatregelen te willen treffen tot bestrijding van de werkloosheid. De Sint-Philipslandse bestuurders konden zich echter met het b en w voorstel verenigingen om die motie maar naast zich neer te leggen, omdat dit toch echt iets is voor de volksregering en niet moet uitstrekken tot een bemoeiing van de Sint-Philipslandse raad. De chr. School te Anna Jacobapolder, in beroep gegaan bij de Kroon, krijgt voor 1967 eieni bedrag van 115,60 per leerling. AANKOOP KROTWONING Het voorstel van b en w tot aankoop van de houten schuur en krotwoning aan de Oostdijk voor 3500,van idle heer G. Bossers doet de heer De Boer (s.g.p.) informeren of na sloop van de krotten de ondergrond toch weer als bouwperceel te verkopen valt. De voorzitter antwoordt dat zulks inderdaad het geval zal zijn. De heer Beurkens (c.h.u.) heeft uitge rekend dat die grond, gezien de aankoop en sloop van krotten zo'n 22,60 per m2 moet gaan kosten. Hij betwijfelt of er dan een liefhebber voor te vinden zal zijn. Hij weet zich te herinneren, dat het vorig college van b en w de raad altijd voorhield, dat men noch winst noch verlies op gemeente grond mag maken. De voorzitter gelooft niet dat dit laatste geheel juist is. Het gaat er hier echter om een oude boel op te ruimen en zeker niet in de eerste plaats om grond- verkoop of grondwinst. Men moet er slechts van uitgaan, dat het een belang voor de ge meenschap is, dat die rommel daar wordt geruimd. De heer Verwijs (vrije lijst) merkt op, dat deze zaak al geruime tijd loopt era vraagt of het aanbod nog hetzelfde gebleven is. De voorzitter antwoordt dat er wel een klein verschil in de prijs kwam. Daarna kan dé raad zich unaniem met deze aankoop vereni gen. STRAATBELASTING Het voorstel tot verhoging van de straat belasting tot 6 van de onnebouwde en 12 van de belastbare opbrengst der ge bouwdie eigendommen krijgt opnieuw tegen stand van de heer A. A. Rijstenbil (gem. belang) zoals dat reeds het geval was tijdensi de begrotingsbehandeling. „Ik blijf tegen deze verhoging", zo merkte dhr. Rijstenbil op. „De mensen die door hard werken een eigen huis hebben verworven, zijn hiervan dé dupe. Die zitten toch al zwaar genoeg. Iemand die een of meer huizen bezit en van de rente moet leven kreeg sinds 1940 slechts een geringe huurverhoging en het verlies is vaak niet gering. Alleen wanneer de fian- ciële nood van de gemeente zo hoog is dat deze verhoging noodzakelijk zou zijn, wil ik dat overwegen. Nu zie ik me, tot mijn spijt genoodzaakt tegen te stemmen", aldus dhr. Rijstenbil. De voorzitterDat spijt ons ook. Ik heb u ook vorig maal reeds gezegd dat u dan op de begroting moet bezuinigen en daartoe de mogelijkheden moet aanwijzen, maar ik heb niets van u gehoord. Zonder gelden kunnen we weinig doen. En u hebt in de toelichting kunnen lezen, dat we nog maar tot 14.000,komen, terwijl tot 39.000, opbrengst toegestaan zou zijn. Wanneer we een programma willen uitvoeren dan moet er geld zijn, aldus burgemeester G. van Vel- zen. De heer Rijstenbil herhaalt dat het finan ciële budget van de gemeente thans deze drastische verhoging niet rechtvaardigt. Bij het in stemming brengen van dit voorstel is alleen de heer Rijstenbil tegen. BEJAARDEN...EN HUN HONDJE Bij het voorstel tot verhoging van de hondenbelasting komen meerdere raadsledera tot discussie. De heer Verwijs zegt het jammer te vinden, dat de bejaarden ook zoveel voor hun hond moeten gaan betalen Kan men geen bepaalde faciliteiten toestaan De voorzitter meent, dat de grondwet zulks uitsluit. Hij weet dat 1/8 deel van die honden bezitters 65 jaar of ouder is. De heer Verwijs weet dat de hondenbe lasting in Rotterdam belangrijk hoger ligt dan dit voorstel, maar daar betalen de be jaarden slechts 8,Wanneer dat in die Maasstad kan, moet het hier ook mogelijk zijn. De heer Rijstenbil zegt bij begrotingsbe handeling ook tegen deze verhoging te zijn geweest. Hij zag echter bij de ingekomen stukken dat het hier om een zeer oude ver ordening gaat, die nodig gewijzigd dient te worden. Hij zou het echter met dhr. Ver wijs zeer waarderen, wanneer b en w een mogelijkheid zouden zien tot tegemoetkoming in deze voor behoeftige bejaarden. De heer Beurkens is van dezelfde gevoe lens en wil daartoe een voorstel doen. De voorzitter verklaart niet ongenegen te zijn deze zaak nog eens te bekijken en stelt zijn wethouders voor dit voorstel dan aan te houden tot een volgende maal. Daarmee kan ieder zich verenigen. De honden kun nen er dus nog even tegen dezelfde prijs tegen. Bij het voorstel om de reclassering van het Leger des Heils f 25.per jaar te sub sidiëren herinnert de heer Rijstenbil er aan, dat zijn voorstel f 1,00.was. Hij wil i zich echter wel conformeren met het voor stel van dhr. Verwijs om er f 40.— van te makera. De voorzitter zegt dat het hier in feite toch om een veel kleiner groep gaat dan bij het Kon. Wilhelminafond's of Ast mafonds, die wel f 40.krijgen. De heer L. den Engelsman (s.g.p.) kan zich wel met de voorgestelde 25,door b en w ver enigen. En dat krijgt de meerderheid met alleen de heren Rijstenbil en Verwijs tegen ERFPACHT De heer Verwijs vindt het een geweldige verhoging, wanneer b en w voorstellen om erfpacht van 'percelen grond aan Zuiddijk en Karreveld van een totaal ad 1,per jaar op een kwartje per m2 te brengen. De heer Beurkens informeert hoe het met de overige erfpacht staat. De voorzitter acht het een redelijk voorstel, maar de heren Beurkens en Verwijs blijven tegen. GEMEENTEWONING Al menig woordje is gewisseld over ver koop, c.q. verhuur van de gemeentewoning met garage Langeweg 25. Het voorstel van b era w is thans om te verhuren voor 2132,per jaar en déze aan de heer L. W. Mol toe te wijzen. De heer Rijstenbil meent, dat iedere die het voorstel van b en w heeft gelezen, daar mee onmiddellijk zal instemmen, omdat hij of zij de achtergronden niet kent. Echter, de raad besloot om het pand niet te verkopen terwijl b en w zich uitsprak vóór verkoop. De meerderheid van de raad meende, dat zolang er nog een gezin in een door het gemeentebestuur tot onbewoonbaar verklaard huis zit, zo'n gezin ook moet helpen en dus deze woning niet verkopen. Dit raads besluit schijnt een doom in het oog van b en w te zijn en daarom komt men nu met het voorstel de huurprijs op 2132,per jaar te stellen. Het college gaat er waar schijnlijk van uit, dat met deze prijs de heer Mol de woning zal weigeren en zodra ze niet geaccepteerd wordt, kan het dagelijks bestuur weer met het voorstel tot verkoop in de raad komen. Ik ben nochtans van mening, dat dhr Mol de woning dient te aanvaarden omdat hij nu in een door ons onbewoonbaar verklaarde woning zit. Wat de huur betreft mag dhr Mol hoogstens 1/6 deel van zijn inkomen verwonen. Het verschil tussen 2132,en 1/6 deel van zijn inkomen dient de gemeente voor haar rekening te nemen Zou de raad dit niet accepteren dan is nog een beroep mogelijk op de bijstandswet en weigeren b en w ook dat, dan kan men tot aan de Kroon toe. De huren zijn in Zeeland ge liberaliseerd. Laten b en w eens bij de kan tonrechter informeren en dat resultaat aan de raad meedelen. De voorzitter ontkent dat de verhuur van die woning een doorn in het oog van b en w zou zijn, mits het maar rendabel is. Men kan als bestuurder niet de een boven de ander gaan bevoorrechten. Het gaat hier om een zuiver privaatrechterlijke handeling en goed koopmanschap. Vergeet niet dat het een woning is van 435 m3 met 460 m2 grond. We zitten op een normaal bedrag voor deze woning, net zou een kwalijke zaak zijn, wanneer we deze woning voor f 24,per week gaan verhuren. De heer Rijstenbil kan dit niet vinden. Het is een rotte, stinkende woning, merkt hij op en het is a-sociaa deze huurprijs te vragen Het kan zijn, dat dhr. Mol hierop niet kan ingaan. De voorzitter wil daarop niet voor uitlopen De heer Beurkens wijst er op, dat bet de gemeente 1,per persoon zou kosten. Wanneer de rijkspolitie hier was gebleven, had de gemeenschap er ook voor moeten opdraaien. De voorzitter antwoordt Hoe de burgemeesters over het herindelingsontwerp oordeelden Thoolse herindeling in dagbladen En hoe Jan Overeenkam dat deed Dubbele aanvaring voor het kantongerecht De Eendrachtbode-Sinterklaas Sint-Philipsland stelde bestemmingsplannen vast Stavenisse's begroting zit niet slecht Tijd heeft vleugels en geen teugels. dat men vanwege de vrije huren dan beslist ook tot verhoging was overgegaan. De heer Den Engelsman herinnert aan zijn standpunt. Hij was tegen verkoop, mits zo verhuurd kon worden, dat het de gemeente geen schade deed. Hij wil daarom in deze b en w steunen. Ook de heer Den Boer is die mening toegedaan en hij wijst er op, hoe in de notulen valt te lezen, dat ook dhr. Rijstenbil niet wil, dat de gemeente er schade van heeft. De heer Rijstenbiler is ook nog een bijstandswet. De beer Verwijs informeert of dhr. Mol alleen maar huurgegadigde is, waarop een bevestigend antwoord komt. Hij vindt het hoog tijd worden, dat eens een eind aan deze zaak komt. Het is al voor de derde maal dat de raad er over spreekt. Hij vindt een huur verhoging van 30 zeer 'hoog. En intussen heeft men door het leegstaan al 300, verspeeld. De gemeenschap moet wel meer een veer laten, zoals voor een dorpshuis gesloten badhuis, enz. Deze mensen dienen geholpen te worden. De voorzitter en bet tekort van de ge meente daarop nog groter maken De heer Verwijs Menen b en w dat deze woning ooit voor de genoemde prijs wordt gehuurd Is 41,per week dan zo gering. De voorzitter Je moet zien welke woning het betreft. De heer Rijstenbil richt zidh via de voor zitter tot dhr. Den Engelsman en vraagt of hij vorig maal verkeerd stemde, dan wel door z'n fractie is beinvloed. De voorzitter herinnert er aan, hoe dé heer den Engelsman vorig maal duidelijk heeft gesteld tegen verkoop te zijn en tot verhuur bereid, mits het de gemeente geen j geld zou kosten. De heer Den Engelsman vult aan niet verkeerd te hebben gestemd en evenmin door zijn fractie te zijn beinvloed. Bij het voorstel de woning aan dhr Mol te verhuren zijn allen het eens. Wanneer het vervolgens gaat om de huurprijs stemmen de beren Beurkens en Verwijs tegen. Tegen de Oostdijk zal een nieuwe betontrap worden aangebracht. De heer Verwijs ver klaart dit voorstel toe te juichen, maar geeft in overweging geen gevaar te creëren door een goot langs de trap te maken voor fietsers en brommers. De heer den Engelsman wil het geasfalteerde pad voor brommers en fietsen vanaf de Oostdijk naar beneden verbiedent. De voorzitter wil dit wel bezien evenals hij aandacht wil schenken aan de opmerking van dhr. Verwijs. Overigens wordt tot die verbetering besloten. BESTEMMINGSPLANNEN Bij het voorstel tot vaststelling van de bestemmingsplannen te Sint-Philipsland en Anna Jacobapolder informeert de heer Ver wijs of het geprojecteerde sportveld wel op juiste grond ligt. De voorzitter antwoordt dat het om een schuine hoek gaat. De heer Rijstenbil informeert of b en w deze verordening zelf heeft opgesteld. De voorzitter wil die lof niet geheel voor reke ning van b en w nemen. Ze is wel aan gepast aan deze gemeente, maar werd via de stedebouwkundige ontvangen. Burgemeester Van Velzen vindt dat een bizonder belangrijk besluit is genomen door deze vaststelling. Het gaat om een pro jectie op 10 jaar. Laten we hopen dat het mogelijk is dat ook te realiseren in die tijd In verband met de hierin voorkomende saneringsobjecten vraagt hij machtiging tot spoedige taxaties, waartegen geen bezwaar is. Tot schoonmaaksters van het gemeentehuis worden benoemd de dames Van Westen- Neele era van der Jagt-den Braber. Daarna sluiting. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Tholen, Poortvliet, Oud en Nieuw-Vosse- meer en St. Philipsland. dr. A. A. Kugel, Poortvliet teL 01662-400 dr. J. Vermet, Nw-Vossemeer tel. 01676-415 St. Annaland, St. Maartensdijk. Stavenisse dokter J. J. Kok te Stavenisse teL 01663 - 400 HOOGWATER week van 26 november t/m 2 december Zondag 10.06 22.50 Maandag 11.26 - Dinsdag 0.12 12.40 Woensdag 1.14 13.32 Donderdag 2.04 14.20 Vrijdag 2.50 15.14 Zaterdag 3.40 16.04 Laatste kwartier 25 november te 24 uur Nieuiwe maan 1 december 8.25 uur O, DIE VOORRANG Zaterdagavond om ongeveer half zes beeft op de kruising Eendrachtsweg-Boter- markt te Tholen een aanrijding plaats gehad tussen twee personenauto's Persoonlijke on gelukken vonden daarbij niet plaats, doch beide auto's werden flink beschadigd. De oorzaak was het geen voorrang ver lenen door de bestuurder J. H. uit Poort vliet, aan de rechts komende J. d. R. uit Tholen. Volgens de bestuurder van de geen voor rang verlenende auto, werd zijn uitzicht be lemmerd doordat nabij die kruising, op de Eendrachtsweg een personenauto stond ge parkeerd. Mede daarom is het zo noodzakelijk om bij onoverzichtelijke punten vaart te ver minderen tot voetgangerssnelheid. DRANKINVLOED Dinsdag om ongeveer kwart voor tien reed de 25 jarige G. M. M. uit Poortvliet met een vrachtauto en aanhangwagen onder drankinvloed over de Tfoolenseweg te Hal sterera. Die chauffeur reed met de combinatie slingerend en raakte nabij Volgelenzang te Halsteren een geparkeerd staande personen auto. Deze auto, een Mercedes van A. v. d. Z. uit Oud-Vossemeer werd aan de linker zijde vrijwel over de gehele lengte ernstig beschadigd. Zonder dat de chauffeur zich hiervan iets aantrok reed hij naar het eiland Tholen alwaar hij op de Postweg ook het rode stoplicht van de politie negeerde. Na een achtervolging door de dichte mist stopte hij zijn combinatie te Poortvliet en vluchtte. Hij werd evenwel kort daarna aangehouden en overgebracht naar het bureau van de rijkspolitie te Tholen. Dat dit niet de laatste fase is, zal hem inmiddels wel duidelijk ge maakt zijn. COLLECTE De ten bate van het geestelijk gehandi capte kinderen gehouden collecte heeft het

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1967 | | pagina 1