WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSIAND Thoolse Dagen Plaatselijk Nieuws Regering stimuleert woningverbetering WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Ook de technische school zwaaide af! Dit nummer bestaat uit acht pagina's De redaktie legt u deze week voor Negen en twintig cursisten wuifden met het einddiploma THOLEN OUD-VOSSEMEER 23e jaargang No. 34 6 juli 1967 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66 - St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestraat 34 - Tholen - Tel. 01660-589 - Giro 124407 Abonnementen 4.00 per half jaar franko p.p. 5.00 inkassokosten Prijs per nummer 17 cent Advertenties 15 cent per mm - Spierinkjes t/m 20 woorden 2.00 Inzenden UITERLIJK DINSDAG bij onze agenten of aan EENDRACHTBODE - Postbus 128 - Bergen op Zoom Met de eerste julivrijdag in het zicht staan we aan de vooravond van de Thoolse Dagen 1,967. Thoolse Dagen voor de tiende maal, na elf jaar fokveedag. En bij dit tweede lustrum een korte balans. Het nieuwe van de fokveedag kreeg elf jaar geleden niet onmiddellijk de instemming van elke streek- bewoner, laat staan de een jaar later tot „Thcolse Dagen" uitgegroeide en sinds die tijd geprolongeerde agrarische manifestatie op de eerste vrijdag en zaterdag van juli. Zo hier en daar welde de gedachte, dat bet er alleen maar om ging tussen een peri ode van hard werken op het land de bloeme tjes eventjes buiten te zetten. Of daartoe niet een voor de initiatiefnemers veel een voudiger en belangrijk gemakkelijker ge legenheid bestond en bestaat. Dat zijn ech ter zo van die critici, die altijd en overal zo stevig mogelijk de vinger op een ver meende wonde plek leggen. En niemand zal willen ontkennen, dat daar, waar een paar duizend mensen zich verenigen er niet altijd een of ander onder is, die het boekje te buiten gaat. Maar wanneer men zich beperkt tot het benadrukken van het negatieve schrammetje, dan wenst men bewust blind te zijn voor het in feite gezonde corpus. En dat is toch het duidelijk resultaat van de nu tien jaar langs tweedaagse „Thoolse agrarische manifestatie". Wat was het doel? Het samenbrengen van het thoolse vee ter vergelijking, opdat lering getrokken zou wor den. Wie wil ontkennen, dat naast het ge bruik van vele aridere middelen en mogelijk heden, de Thoolse Dagen in niet belang rijke mate hebben bijdragen tot een belang rijke vooruitgang ten aanzien van de Thoolse veestapel, negeert de feiten volkomen. Wanneer niemand minder dan de des kundige rijksveeteeltconsulent voor Zeeland daar heel anders over denkt, moet toch voldoende zijn aangetoond, dat de Thoolse Dagen niet zo maar een „uitje" is voor de boeren, maar dat er ook iets door eni mee wordt bereikt. Van een zeer laag peil der veestapel naar een Zeeuwse top is het tienjarig resultaat We geven grif toe, dat daartoe ook aridere factoren nodig waren. Verbeterde voorlich ting, methodiek, technische ontwikkeling, or ganisatie (fok- en controlevereniging bijv.) persoonlijke kennis. Maar óók de Thoolse Dagen. Genoeg, de resultaten liegen er niet om. Dat zijn feiten. En nu dan voor de tiende maal. Dat er van de voor buitenstaanders wat saaie keurings- dag een meer thoolse agrarische manifestatie van werd' gemaakt, is niet zo verwonderlijk. Voor twee dagen moet praktisch hetzelfde werk ten aanzien van terreinindeling, klaar maken, afbreken, enz. worden gedaan als voor die ene keuringsdag. En bovendien zijn daar de vaste kosten. Niet zo gering. In dit verband is het voor de betreffende commissie wellicht aanbe velingswaardig eens wat meer openheid van zaken te gieven. Om de twijfelaars te overtuigen van het feit, dat het meer kost dan een hoop vrije uren voor de initiatiefnemers. Het is trouwens niet zo, dat een dergelijke agrarische manifestatie zich alleen maar voordoet in onze streek. Juist tijdens onze vakantieweek namen we daarvan elders in den lande kennis. Dat was in Drente. In het vanwege de Tweede Wereldoorlog met een onaangename her innering verbonden, maar op dat punt totaal onschuldig, mooi en nijver Westerbork. Waar de Drentse agrariërs zich eenmaal in de vijf jaar (elk jaar in een andere ge meente) op dezelfde wijze presenteren als onze agrariërs. Maar waar een belangrijk groter deel der bevolking aktief deelnemer is. Tot het bouwen van versierde poorten incluis. Waar dan de gehele bevolking van de streek zich solidair toont en als minder of meer belanghebbende, toch blijk geeft van meeleven. Daarom tenslotte de aansporing hetzij voor de eerste of misschien dan weer voor de tiende niet thuis te blijven van de „Thoolse Dagen" Zonder te grote verwachtingen van vermaak of van het vooral op de tweede dag toch wel gevarieerde programma. Maar in principe slechts als betoning van mee leven met een bevolkingsdeel, dat gelukkig onze streek nog overheerst in de goede zin van het woord'. Daarvan getuigen juist in deze vakantiedagen de groene en langzamer hand goudgele akkers. Daarvan getuigt kwa liteitsvee. Daarvan getuigt moderne aan passing. Daarvan getuigt liefde voor een beroep dat tot het oudste ter wereld mag worden gerekend. U gaat todh ook een kijkje nemen in de Scherpenisse Pluimpot Met z'n allen bij de „Thoolse Dagen" De laatste dag van juni was voor de „bewoners" van de lagere technische school in Sint-Maartensdijk niet de minst belangrijke van de 365 anno 1967. Bevordering en nog verheugender voor een aantal van hen: het einddiploma. Wethouder L. J. Koopman mocht vrijdag dat niet onplezierige karweitje verrichten. Met hem kunnen we de felicitatie onderstrepen en de jongelui in het verdere leven het beste toewensen. De gebruikelijke ceremonie volgde ook 'vrijdag jl. Alle leerlingen, leraren beide Smerdiekse wethouders en een enkel lid van de commissie van toezicht vertoefden in de gymzaal van het gebouw. Het eerste woord was aan directeur J. Vredeveld, die de aanwezigen met een wel kom begroette om vervolgens spoedig wet houder Koopman vrijwillig aan het werk te zetten. Deze feliciteerde namens het gemeente bestuur de geslaagden, ook de bevorderden en hoopte dat de eersten er in hun verdere leven profijt van zouden hebben. Trouwens het kennis vergaren mag nog altijd' als een gewaardeerde en vaak beloonde bezigheid worden aangemerl. Bovendien in de huidige 'maatschappij harde noodzaak. De heer Koopman hoopte dat allen de vruchten van het geleerde zouden plukken en directeur Vredeveld was er van over tuigd, dat de jongelui niet elke schooldag gedurende de vier cursusjaren het belang van dit diploma zo helder voor ogen had gestaan. Ook hij complimenteerde de ge slaagden en dankte gemeentebestuur, com missie van toezicht en de collega's voor de in het nu beeindigde schooljaar verleende medewerking. Voorts was er ook dë bekendmaking van de bevordering en de uitslag van de jaar lijkse sportdag met de behaalde prestaties. Na het ceremonieel zorgden de leerlingen zelf nog voor een uurtje ontspanning, waar van niet alleen zij zelf, maar ook de leraren en genodigden konden genieten. HET EINDGETUIGSCHRIFT van de vierjarige lts. werd uitgereikt voor hout bewerking aan Leendert Andriesse, Jan M. Guiljam en Abraham Jasperse te Sint-Maartensdijk Joh. J. Burgers, Leendert J. Goedegebuure en Jan M. Walhout te Sint-Annaland. Gillis M. Dijke en Adriaan C. Lindhout te Scher penisse. Pieter W. van der Male en Hendrik W. Pleune te Poortvliet en aan Jan A. Stoutj es- dijk te Stavenisse Het eindgetuigschrift voor metaalbewer king aan Willem J. Beeke en Cornelis Smits te Stavenisse. Joh. Beukelaar te Tholen. Eliza C. v. d. Boogaart, Anthonie W. den Engels man, Matthijs W. Fase, Joh. B. Goedege buure, Gerard C. Hage, Gerard Kodde en Adriaan C. van Splunter, allen te Sint- Annaland. Jan J. Bos, J«eob op den Brouw, Lodewijk J. de Hooge, Reymwnd H. G. M. Leemreijze Cornelis J. Geuze te Scherpenisse. Dirk M. Uijl te Poortvliet. Eindgetuigschrift 2 jarige vervolgcursus, afd. timmeren was voor Jozua Heijboer te Poortvliet. Marinus J. van Houdt en Jacob J. van Luijk te Sint- Maartensdijk en voor Willem J. Wilsing te Tholen. Van de afd. metaal was de uitslag van de 2 jarige vervolgcursus nog niet bekend. BEVORDERING Part-time cursus afdeling timmeren van 1 naar 2 M. Bolier te Scherpenisse. Jos J. Bos, Jacob P. Jasperse en Nico van Houdt te Sint-Maartensdijk. Marinus C. Goudzwaard Marinus J. Nortier en Jan M. Paulusse te Poortvliet Adriaan M. van Luijk te Tholen Niet bevorderd werd 1 leerling. Van 1 naar 2 afd. metaal Jan M. van Dijke te Poortvliet. Joh. van der Jagt en Adriaan J. Keur te Sint-Anna land. Adriaan J. L. Moerland en Coenraad Moerland van Stavenisse. Adriaan G. van der Werf van Scherpenisse. Willem I. van Dijke van Sint-Maartensdijk en Cornelis Quist uit Tholen. Van de dagschool werd van 1 naar 2 bevorderd (dit waren 3 klas sen A-B en C). Cornelis Bogers, Cornelis J. de Korte, Leendert C. Menheere, Jasper J. van Splunter, Willem M. Deurloo, Jaco bus J. Guequiêrre, Leendert Hage, Jacob C. Koopman, Cornelis Stoutjesdijk, Aldert J. Weggemans, Cornelis van Haaften, Cornelis I. Jasperse, Marinus Oostdijk, Jan W. Pol derman, Jan J. Scherpenisse, Cornelis M. Zwagemaker en Joh. C. J. M. Buurmans, allen uit Sint-Maartensdijk. Maarten Bijl, Martin Nortier, Jacob Oudësluijs, Marinus P. Geuze, Leendert de Kwak Koolaart, Pieter J. Overbeeke, Neleward W. van As, Cornelis J. van Dijke en Marinus W. Fase, allen uit Poortvliet. Jch. J. Dijke en Adriaan P. M. Pipping uit Scherpenisse. Marines Eerland, Marinus de Graaf, Catharinus van Oeveren, Marinus C. Priem en Jan Quist van Stavenisse. Adriaan P. Geuze, Boudewijn Heuseveldt, Marinus Jansen Jacobus J. P. Beerman, Joh. J. van Dijke, Dirk van der Sande, Jan van de Vlies, Johannis Geuze, Marinus Griep, Marinus J. Overbeeke, Pieter M. Pollie, Leendert Tichem en Anton I. van Vossen allen uit Tholen. Cornelis A. den Haan, Sander Polderman Jan J. Scherpenisse, Tjeerd F. de Bruin, Dirk K. Bruijnzeel, Nehemia Potappel, Pie ter J. Stols, Jan J. Bruijnzeel, Jacobus Hage, Jacob J. Lindhout, Willem Moerland, Cor nelis M. van der Reest, allen uit Sint-Anna land. Joh. M. Hendrikse, André Hendrikse, Willem M. Lobbezoo, Joh. P. Vaders en Leendert D. Oostdijk, allen uit Oud- Vosse- meer. Voorwaardelijk werden bevorderd Mari nus C. Gunst te Tholen. Niet bevorderd één leerling. VAN DE 2e NAAR DE 3e KLAS TIMMEREN Marinus J. Gebraad, Pieter Poot, Hans Geuze en Marinus L. van Tiggele te Poort vliet. Cornelis van Haaften en Hubertus L. van der Jagt van Stavenisse. Jan Polderman, Cornelis M. Polderman, Adriaan L. van de Ree, Cornelis D. van der Rhee, allen uit Sint-Maartensdijk. Nicolaas Rijstenbil en Hendrik van Splun ter uit Scherpenisse. Jan D. M. Uijl uit Tholen. Rokus C. Gunst uit Sint-Annaland. Niet bevorderdéén leerling. VAN 2 NAAR 3 METAAL Jan den Braber, Leendert Potappel, Cor nelis Smits en Arie van Zetten uit Stave nisse. Willem M. Dane, Joh. Oudësluijs, Leen dert Polderman, Arie P. van de Ree, Jaco bus Stoutjesdijk, Hendrikus Westerlaken en Pieter J. Bazen, allen van Sint-Maartensdijk Adriaan M. Elenbaas, Hendrik J. Giljam, Jacobus van der Graaf, Jacobus J. Ketting en Jaap van 't Hof, allen uit Sint-Annaland. Marinus Chr. de Groen, Adriaan van Houdt, Willem Jansen en Jan Oudësluijs allen uit Poortvliet. Marinus Hage te Scherpenisse Joh. J. A. Versluijs uit Oud-Vossemeer. Voorwaardelijk werden bevorderd Jaco bus J. van de Griek, Joh. P. M. Rijnberg Marinus J. Walhout te Sint-Annaland. Den Haag, 1-7. De minister van volks huisvesting en ruimtelijke ordening, ir. W. F. Schut, heeft besloten om de finan ciële faciliteiten voor verbetering van het particuliere woningbezit tijdelijk te ver ruimen in acht provincies. In Noord- Holland, Zuid-Holland en Utrecht wordt de bestaande regeling niet gewijzigd. De verruiming van de regeling houdt in, dat voor de volgende werkzaamheden ten hoogste het daarbij aangegeven bedrag voor toekenning van een premie in aanmerking zal worden genomen. Voor privaatverbetering 800, Voor het aanbrengen van een douche in een bestaande ruimte 600, -Voor het aanbrengen van een douche ruimte met douche-installatie 1200, Voor een volledige verbetering van het woongerief (zonder privaatverbetering) 5.550,— Voor een volledige verbetering van het woongerief (met privaatverbetering) 6000,—. Voor het splitsen van woningen per nieuw verkregen woning 6000, Deze bedragen zijn 50 procent hoger dan die welke de bestaande regeling kent. De premie bedraagt 33J/3 porcent van de goedgekeurde kosten; zij komt geheel ten laste van het Rijk, zolang de tijdelijke maat regel van kracht is. Deze maatregel is van toepassing op aanvragen die na 1 juli bij de gemeentebesturen in de betrokken acht provincies worden ingediend. De gemeenten kunnen voorts een garantie verlenen voor de rente en aflossing van de geldlening die particulieren voor het aan brengen van de verbeteringen aangaan. Met verruiming van de bestaande regeling wordt beoogd, dat particulieren een bijdrage zullen leveren om de werkgelegenheid in de bouwnijverheid zoveel mogelijk in stand te houden. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG dr P. J. Duinker, Tholen tel. 01660500 dr H. Menger, St. Philipsland tel. 01677—500 dr. A. C. J. Noteboom, St.-Annaland teL 01665-400 HOOGWATER week van 9 t/m 15 juli Zondag 4.55 17.15 Maandag 5.35 17.55 Dinsdag 6.15 18.35 Woensdag 6.55 19.15 Donderdag 7.40 20.00 Vrijdag 8.30 20.50 Zaterdag 9.20 21.40 Eerste kwartier 14 juli te 13.01 uur BURGERLIJKE STAND Geboren 28 juni '67 Maria Marthea, dochter van Griep, Cornelis J. en vanDeurloo, Cat- harina W. 22 juni '67 (te Bergen op Zoom) Marlies dochter van Jongejans, Gerrit P. en van Dietrich, Elisabeth H. Huwelijksaangifte 29 juni '67 van Gorsel, Dingenus, oud 29 jaar, wonende te St.-Maartensdijk en Brok, Nicola Johanna Magdalena, oud 22 jaar. SCHOOLREIS Woensdag 28 juni jl. maakte de chr. ulo school haar eerste schoolreis. De tocht ging naar Overloon, waar het bekende oorlogs museum werd bezichtigd. 's Middags werd een bezoek gebracht aan slot Heeswijk, een prachtig gerestaureerd kasteeltje, dat zowel aan het ex-, als aan het interieur, een goede indruk gaf van wat een kasteel is en waarvoor het werd en wordt gebruikt. Speeltuinen werden deze dag niet vergeten Bij elkaar een plezierige dag. OPRICHTING KLAVERJASCLUB In hotel Zeeland' werd vrijdag 30 juni een klaverjasclub opgericht. De eerste speel avond is op vrijdag 7 juli, waarbij ieder liefhebber zich nog kan aansluiten of op geven bij de heer Lindenberg. Na de vakanties wordt een bestuur ge kozen. LAATSTE BEJAARDENMIDDAG De laatste bejaardenmiddag van dit sei zoen werd verzorgd door mej. Schilperoort. diëtiste bij het Provinciale Groene Kruis. In theorie eni praktijk werd duidelijk ge maakt hoe b.v. een zoutloos en een vetarm maal toch smakelijk kan wezen.. Mej. Schil peroort hcudt van 2 tot 3 uur spreekuur in het wijkgebouw, op elke eerste dindag- middag van de maand. De eerstvolgende bejaarden bijeenkomst zal in september in de soos worden gehouden Op naar de Thoolse Dagen Stavenisse verhelderde waterleidingsproblemen Daar werd een nieuw Raiffeisenkantoor geopend In Oud-Vossemeer zwemt straks (oud en) jong gesubsidieerd En nog een hele reeks geslaagden en bevorderden De technische school leverde mannen" af voor bedrijven Verder nog wat reizen en trekken En straks de Vosmeer se ronde Hoe dankbaar zijn we het leven terstond na het gevaar ter ere van 't vijfjarig bestaan. Wil ieder die een goed idee heeft om deze middag gezellig te vieren daar eens over praten met één van de V.V.H. dames WEDVLUCHT THOLEN Wedvlucht Quevrain 1 juli '67 Afstand 130 km. In concours 200 duiven. Gelost 7.15 uur. Eerste duif 9.31,14, laatste duif 11.17.43 Uitslag als volgt G. Mulders 1-4-21-48-62, L. Jansen 2-30- 31-57-58-59, Joh. Deurloo 3-8-9-28-36-38- 42-44-53, J. Boogaard 5-23-63, C. v. Luijk 6-10-15, P. de Boef 11-14-18-40-49 2e over- duif, M. Tazelaar 12-39-61, C. Soomers 13- 19-27, A. Wagemaker 16-29-32-46-51, Jac. v. Dijke 17, W. Schot 20-33-43-54, A. de Jonge 22-24-55-60, O. Contant 25, Joh. Beukelaar 26-52, A. Laban 34-35, M. Moe- liker 41-47 le overduif, P. Laban 45, S. Cornelisse 50, C. Moeliker 56. JAGERSVER. HIELD SCHIETWEDSTRIJD De Thoolse Jagersver. hield zaterdagmid dag jl. de jaarlijkse schietwedstrijden op het terrein van dhr. M. C. Friderichs op „Wel gelegen". Met een record aantal deelnemers, goed weer en vlot verloop werden de wedstrijden een succes. De uitslagen zijn I Ledenwedstrijd (maximaal te behalen punten 200) 1, M. M. Punt (160 pnt), 2. W. A. Gaakeer (140 pnt), 3. A. H. Friderichs (140), 4. M. J. Buijs (100 pnt), 5. W. v. d. Male (80 pnt), 6. A. Rinses, 7. H. Poot, 8. K. de Rijke, 9. D. Boyten, 10. Ad Geluk. II Open wedstrijd A (maximaal te behalen punten 200) 1. K. Klok te Vierpolder (180 pnt), 2. Ch. v. d. Brand, Hoeven (170 pnt), 3. J. Be vaart, Abbenbroek (170 pnt), 4. Haentjes- Deker, Halsteren (170 pnt.), 5. Th. Jacobs, Ossendrecht (170 pnt.) De 6e prijs met elk 160 punten werd ge deeld door dé heren M. Oosthoek, M. M. Punt, H. Punt, C. Verwijs en Vermue. III Open wedstrijd B (maximaal te be halen punten 250) 1. M. Oosthoek te Zuidland (230 pnt), 2. C. A. Schipper te Kats (220 pnt), 3. Ch. v. d. Brand, Hoeven (200 pnt), 4. dhr. Brandwijk, Rotterdam (200 pnt) 5. A. Haen- tjes-Dekker, Halsteren (190 pnt), 6. P. Kouweniberg, Woensdrecht (190 pnt), 7. J. Bouman, Piershil (190 pnt) De „koningsprijs over de beidé open wed strijden, waaraan dus ook niet-leden konden deelnemen, werd gewonnen door dhr. M. Oosthoek te Zuidland met een totaal van 390 punten. Het schietprogramma werd onderbroken door een op hoog niveau staande demon stratie met politiehonden door dhr A. Lan- gejan te St. Maartensdijk en dhr Mens uit Halsteren. VOETBAL Het Vosmeer veteranen elftal heeft dit week-end een wedstrijd tegen de veteranen van Grenswachters met 1-0 gewonnen welke stand reeds bij de rust was bereikt. Bovendien werden er zaterdag 2 „ama teur-wedstrijden" gespeeld. Zo gingen de Vosmeerse bouwvakkers hun vakantie in met een 7-2 overwinning op Noad '67 van St.- Philipsland. De ruststand was 4-0. De pendelaars versloegen de chauffeurs met 4-2, na een 2-0 voorsprong tijdens rust. BROMFIETS-ZAAK V/D ZANDE VERBOUWD In de reeks winkelzaken die de laatste tijd in Oud-Vossemeer ingrijpend werden ver bouwd, neemt de rijwiel- en bromfietszaak van dhr. J. A. van der Zande en Zn zeker niet de laatste plaats in. Dit zowel naar kwa liteit als naar kwantiteit. Wat het laatste betreft bij slager P. C. van As is een in grijpende verbouwing aan de gang. En naar kwaliteit komt de fa van der Zande zeker niet ten achter. Hier kwam een mooie en grote verbouwing tot stand. Fraai omdat dë voor- en zijgevel een be- klamping van mooie gele steen kreeg, en de vlakverdeling met etalageramen en de ramen van de bovenverdieping architectonisch zeer verantwoord kan worden genoemd. De vergroting moet men vooral zoeken aan de achterzijde, die geheel werd opge trokken waardoor er veel nieuwe woonruimte op de verdieping werd geschapen. Zodoende is het mogelijk geworden de voormalige woonkamer aan de voorzijde bij de winkel te trekken. De winkelruimte is nn verdubbeld en strekt zich over een lengte van 9 m. uit langs die gehele voorgevel. Natuurlijk werd gebruik gemaakt van de gelegenheid de winkel geheel te moderniseren de stands achter de 3 grote etalageramn zullen zeker aandacht trekken. In tegenwoordigheid van vele belangstel lenden, dhr. J. A. van der Zande, zijn zoon F. J. M. van der Zande, hun echtgenoten en de beide monteurs heeft de burgemeester vrijdagmiddag jl. de zaak officiël geopend. Na zijn gelukwens te hebben uitgebracht gaf de burgemeester nog een raad op het gebied van de reclame. Gezien het politieke succes van D'66 zou de fa. van der Zande misschien op zakengebied een goede slag slaan wanneer ze werd omgedoopt in „van der Z' 67". Namens de winkeliersver. sprak dhr. J. L. Pollie een kort woord van felicitatie. Dhr. F. J. M. van der Zande dankte de beide sprekers, en de velen die een geluk wens of bloemen hadden gestuurd. SALDI R.P.S. De spaarcijfers over dë maand weerspiege len reeds duidelijk de vacantie-bestedingen. Tegenover een inleg van 22565.43 stond bij de Rijks Post Spaarbank alhier een op name van 32.025.02 REISVERENIGING „NITOP" OUD-VOSSEMEER Op maandag 19 juni 1967 begon de reis- vereniging „NITOP" na een halfjaar van voorbereiding aan haar 21e reis, sedert haar oprichting in 1945. Het reisdoel was dit jaar weer Oostenrijk. Om ongeveer kwart over drie werd gestart vanuit hotel Mees te Oud-Vossemeer. Via Antwerpen ging het de Koning Bouwdewijn autosnelweg op en reeds om half zeven was de Duitse grens bereikt. Hier werden de grensformaliteiten afgewerkt en om 7 uur ging de tocht weer verder, op weg naar Keulen-Limburg-Mon- chof-Karlsruhe-Stuttgard. In de laatste Ras- tatte van de autobus werd het diner gebruikt. Daarna ging de reis verder naar Ulm- Ravensburg-Linden waar de Oostenrijkse grens werd gepasseerd. Tenslotte nog 58 km en het einddoel Bludenz was bereikt. In hotel Bludenzerhof werden de kamers be trokken. Ondanks de lange reis bleek geen van de leden vermoeid. 2e dag In verband met de lange reis van de eerste werd van de tweede een rustige dag gemaakt. Na het ontbijt om 9 uur was iedereen tot de middag vrij en kon naar eigen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1967 | | pagina 1