EENDRACHTBODE Honderd jaren Mode Kruis RA IFFEISEN BAN K Kinderen volgen hun eigen weg Driekleur omhoog voor christelijke uloschool Tholen het zit er beslist in! Streven naar HAVO in Westhoek (Bergen op Zoom) Derde leerkracht genoemd Witte plek op Nederlandse uloschoolkaart weggewerkt spaarbank en alle bankzaken 23e JAARGANG No. 27 18 MEI 1967 TWEEDE BLAD De bejaarden en het Welfarewerk RAADSVERSLAG SINT*ANNALAND Een vierde gemeentewerkman dit jaar door personeelsstop niet mogelijk Uitbesteding werkzaamheden aan Kon. Heide „We lijden aan over-organisatie" Havenplateau krijgt tien meter klinkers Anna Jacobapolder - St. Annaland - St. Maartensdijk - Oud Vossemeer St. Philipsland - Poortvliet - Scherpenisse - Stavenisse - Tholen KOELKASTEN DIEPVRIEZERS VERHOEVEN Hoezeer het Rode Kruis, als het ware op het slagveld geboren, zijn taak is gaan vinden in het gewone leven van alle dag, wordt wellicht nergens zo duidelijk geïllu streerd als bij het welfare-werk. Ben van de meest actuele vraagstukken van heden is het „probleem" der bejaarden], en hier juist levert het Rodë Kruis een waardevolle inbreng. Dokter Rot, hoofd van de Welfare-afde ling van het Rode Kruis, is met de naam „Welfare" niet erg gelukkig. „Maar verzin maar eens iets beters", zegt ze berustend. Die naam stamt uit Wereldoorlog II, toen hiermee werd aangeduid het streven om bezigheid te verschaffen aan oorlogsge wonden. In Idle loop der jaren is deze activiteit vooral gericht geweest op de zieken. Vooral voor de thuis verblijvende chronische patiënten is het welfarewerk een waardevolle tijdsbesteding gebleken. Maar er liggen nog veel meer mogelijk heden en hier komt men op het terrein van de bejaardenzorg, van de geriatrie, de bezig heidstherapie. DIT IS VAKWERK Er zijn bejaarden, voor wie het „met lege tijd geen raad weten" niet bestaat. Zij hebben of vinden altijd weiwat te doen. Maar er zijn er ook - en met name in de bejaardentehuizen, - die als in een vacuum belanden wanneer de dagtaak is wegge vallen. En hierdoor versnelt het veroude ringsproces. De ervaring, die het Rode Kruis heeft opgedaan miet de vele vaste en vrijwillige medewerkers (sters) het komt hier allemaal uitstekend te pas. Wie echter zou denken, dat men voor het volbrengen van deze taak tnet amateurs kan volstaan, leert wel anders. De beroeps krachten hebben een 2-jarige opleiding nodig en moeten nog regelmatig worden bijge schoold. Dit is geen lekenwerk, al kunnen leken, voorgelicht door de gediplomeerden, zich hierbij uitermate verdienstelijk maken. Ook op dit gebied kunnen zij, die vrijwillig hun krachten willen geven ten bate van de medemens, bij het Rode Kruis terecht. HANDEN TE KORT Momenteel, vertelt dokter Rot, hebben we 258 gediplomeerde welfarewerkers in dienst. Over vijf jaren moeten dit er 500, over 10 jaren 1Ó00 zijn. Er zijn nu al handen te kort, verscheidene inrichtingen staan op de wachtlijst. Vooral de bejaardentehuizen tonen grote belang stelling. De opleiding geschiedt vanwege het Rode Kruis en zij, die aldus opgeleid zijn, komen niet „op de vrije markt" maar tredeni ook in dienst van het Rode Kruis. Daardoor toch heeft men de garantie, dat deze krachten altijd „up to date'' zijn. Er zijn plannen om te komen tot een legertje van 4500 vrijwillige welfare-werkers, die op districtscursussen voor deze taak worden opgeleid. Ook hier zal men, via bijscholingscursussen, voortdurend „bij" moe ten blijven. De nadruk valt vooral op het bewerken van hout en metaal, emailleren, tapijten- knopen enz. Het is werk, niet alleen voor vrouwen, maar ook voor mannen. HELP HELPEN! En daarmee overspant dan het Rode Kruis de ganse levensgang van de mens. Het begint bij de moedermelkcentrale, het eindigt bij de bejaarde. Voor dit alles is geld nodig, veel geld, en daartoe zal in dit jubileumjaar een beroep op de burgerij wordlen gedaan. Maar minstens zo noodzakelijk is de mede werking van vrijwilligers op allerlei gebiéd en juist dit welfare-werk biedt daartoe zo vele en zelfs bijzonder interessante moge lijkheden. Zij, die hiermee eenmaal zijn begonnen, bemerken niet alleen hoezeer dit werk wordt gewaardeerd, maar dat het ook hun eigen leven meer inhoud geeft. Wanneer dokter Rot, energiek, geani meerd, die plannen voor de toekomst ont vouwt, dan is het wel duidelijk, dat in de nieuwe eeuw, die voor het Rode Kruis aanbreekt, de taken niet af-, maar wel toe nemen, niet inkrimpen, maar zich wel uit breiden. En dan gaat het niet alleen om financiële bijdragen, maar wordt er vooral eeni beroep gedaan op Idle mens, als medemens, in de Oproep „Helpt Uw Rode Kruis helpen (Nadruk Verboden) Voor de openbare raadsvergadering te Sint-Annaland van donderdag 11 mei was de heer J. Moerland (s.g.p.) wegens ziekte verhinderd. Bij behandeling van het voorstel om de straatverlichting aan die Ring door een der tiental nieuwe masten te vervangen, merkt de heer P. van Schetsen (p.v.d.a.) op, hoe destijds het plan was om de straten voor doorgaand verkeer te voorzien van HPL blauw, terwijl het PZEM plan daar ten aanzien van de Ring van afwijkt. Anders zouden ook daar een paar HPL blauwe lantaarns zijn aangegeven. Wethouder A. J. Scherpenisse (gem. be lang) onderstreept Ide opmerking van voor noemd raadslid. Vandaar ook dat men de PZEM zal vragen, waarom dat niet is gedaan. Overigens kunnen de leden zich verenigen met het voteren van 9000,voor deze verlichtingsverbetering. Ten aanzien van het voorstel een krediet beschikbaar te willen stellen voor het op maken van een plan ter verbetering van de Molenldlijk, zoals in ons vorig nummer werd omschreven is er slechts de vraag van de heer J. J. Mosselman (c.h.u.) of dan tege lijkertijd ook de straatverlichting wordt be keken. De voorzitter zegt dat met de PZEM te bespreken. Overigens wordt ook dit voor stel zonder verdere discussie aangenomen. BEKLINKERING HAVENPLATEAU Het voorstel is om de ouldé keien, die uit het Havenplein zijn gekomen en al maanden op de nieuwe haven liggen te wachten) op bewerking, te verkopen en in de plaats daarvan t.z.t. klinkers aan te brengen. De verkoop zal een bedrag opleveren van een 12.000,— De heer M. Ph. van der Weele (gem. belang) zegt bizondere aandacht aan dit voorstel te hebben geschonken. Hij kan het met b en w eens zijn, dat het een goed bod is voor Idle oude keien, maar of het met die verkoop alleen ook werkelijk in het belang van de gemeente is, waagt hij te betwijfelen. Dan moet er ook wat met dat verkregen geld gebeuren. En wat kan dan beter dan het havenplateau inderdaad verharden, zoals aanvankelijk met oude keien was gepland. Dan nu met nieuwe klinkers. En liefst zo spoedig mogelijk, zodat men er met Idle komende bietencampagne al. het gemak van kan hebben. Anders is het weer een modder poel, aldus dhr. van der Weele. De voorzitter antwoordt dat b en' w voor nemens waren daarmee te wachten, omdat die gehele verharding niet voor die te ontvangen twaalf mille kan worden uitgevoerd. De heer Van der Weele blijkt het zorg vuldig te hebben nagegaan. Het gaat om een lengte van 150 meter, zo weet hij te vertellen en wanneer imen daar een tien meter brede klinkerbestrating aan de be staande toevoegt is men aan een belang rijke verbetering toe. Later kan dan het resterende deel nog worden verhard. Bovendien vindt hij het niet zo erg, wan neer er nog wat geld bij zou moeten voor dit goede doel. De heer Mosselman verklaart het voorstel Van der Weele te willen steunen. B en w blijken er geen overwegende bezwaren tegen te hebben en nadat dhr. Van Schetseni is gebleken, dat de prijs bestrating oude keien of nieuwe beklinkering nu niet zo'n dave rend verschil is, kan de raad zich unaniem met het voorstel Van der Weele verenigen. Men zal trachten dit werk nog voor de bietencampagne uitgevoerd te krijgen. NOG MEER BESTRATING B en w vragen ook 7500,om het op slagterrein gemeentewerken tussen postkan toor brandweergarage te verharden met van de Ring uitkomende klinkers. De heer Van Schetsen vraagt wat het dwingende argument eigenlijk is, dat door b en w wordt genoemd, terwijl elders ook nog zowel het een en ander aan bestratingen valt te doen. De voorzitter antwoordt dat er veel klachten komen van de gemeentewerklieden, omdat werkzaamheden worden vertraagd door een ongesdhikt terrein voor mateialenopslag. De raad legt zich hierna neer bij het voorstel van het dagelijks bestuur. TE VEEL WERK Door overbelasting van de gemeentewerk lieden en het feit, dat door een personeels stop .niet voorzien kan worden in benoeming van een vierde gemeentewerkman, stellen b en w voor om het onderhoud van het sport veld en de nieuwe begraafplaats voor een jaar op te dragen aan de Kon. Ned. Heide Mij, Idle zowel maaien als onkruidbestrijding en kunistmestvoorziening voor haar rekening wil nemen voor 9.500, Dat is dan het maximum bedrag, zo voegt de voorzitter nog toe aan het voorstel. Verder zou men dan op de begroting 1968 eenl bedrag willen plaatsen voor be taling van een vierde gemeentewerkman en afwachten, hoe de provinciale overheid daarop dan reageert. De heer Mosselman had het op prijs ge steld, wanneer er een specificatie was, zodat men ook precies kan nagaan, wat sportveld en wat begraafplaats gaat kosten. De voor zitter antwoordt dat zulks niet mogelijk is, omdat het eenvoudig niet te bekijken is, wat wel en wat niet zo veel onderhoud zal vragen. De heer Van der Weele betreurt het bi zonder dat geen vierde gemeentewerkman kan worden benoemd, want nu kost het ook niet weinig. Met zo'n 380,per week zou men heel wat kunnen doen. Bovendien zijn er ter plaatse genoeg loonsproeibedrijven zodat de onkruidbestrijding niet persé door de gemeentewerklieden zou moeten gebeuren Hij vindt het jammer, dat het nu zoveel moet gaan kosten. De heer Mosselman in formeert of het niet ter plaatse uit te besteden was. De voorzitter wijst er op, dat het vooral deskundig moet gebeuren. De heer P. van Schetsen kan wel met het bedrag akkoord gaan, maar vindt het wel jammer dat de Heide Mij geen) eigen appara tuur gebruikt. De voorzitter antwoordt dat dit de prijs belangrijk zou verhogen. Boven dien staat dan de eigen apparatuur die dag renteloos. En de motormaaier is juist voor die objecten gekocht. De raakt kan na deze discussie en toe lichting met het voorstel instemmen, zodat de Heide Mij het onderhoud krijgt van be graafplaats en sportveld. VERTEGENWOORDIGER STICHTING OPBOUW THOLEN. B en w hebben in een vrij uitvoerige toe lichting willen samenwerken wat de plannen zijn van den Stichting Opbouw Tholen in oprichting, welke stichting elk gemeente bestuur op Tholen vraagt in haar algemeen bestuur een vertegenwoordiger te willen aanwijzen. Het voorstel van b en w om dat laatste te doen, zonder nog met fin anciële consequenties rekening te houden, gaf nog al wat stof tot organisatorische discussie. Zo informeerde de heer Mosselman of dan de commissie Werkgelegenheid Tholen in de nieuwe stichting opgaat. De voorzitter antwoordt ontkennend, al thans voorlopig zeker niet. De nieuwe stichting wil meer coördineren en stimuleren van datgene wat reeds aan organisaties bestaat. Er zijn trouwens meerdere doel stellingen, zoals de raad heeft kunnen lezen. De heer Mosselman zegt er niet tegen te willen stemmen, maar wel herinnert hij aan een uitspraak in een landbouwblad, waarin wordt gezegd, dat Nederland over- georganiseerd is en dat kan hij tenvolle onderschrijven. Wethouder Scherpenisse meent dat op zeer rwel mogelijk is, dat andere organen in de nieuwe stichting zullen opgaan, maar dat kan nu nog niet worden gesteld. De heer Den Engelsman vraagt wat er nu weer aan die Stichting betaald moet worden. De voorzitter weet daar nog niets van. Wethouder Scherpenisse vermoedt dat er ook wel rijkssubsidie aan vastzit. De heer Van Schetsen) zegt geen bezwaren tegen de nieuwe Stichting te hebben, al voelt hij er in wezen niets voor. Hij is het eens met dhr. Mosselman, dat men overge- organiseerd raakt. De commissie van onder zoek begroting heeft een half jaar geleden reeds gevraagd wat de commissie Werk gelegenheid Eiland Tholen eigenlijk doet en tot heden heeft de raad daarop van b en w nog geen antwoord gekregen. Zijn standpunt is, dat er voor dat alles maar één stichting moet komen, die dan desnoods in subcom missie specialiseert, maa.r niet allerlei organisaties naast en door elkaar werken. Hij wil er persé geen nieuwe stichting bij helpen creëren, die dat weer gaat doen. Wanneer naar één stichting wordt gestreefd, wil hij op dit voorstel nader ingaan. De toelichting op doel en werk van de nieuwe stichting toont aan, dat men al sinds 1965 werkzaam is en niemand weet er nog niets van. Latenl we nu als gemeenteraad eens een schrijven richten aan de commissie Werk gelegenheid om nadere toelichting, evenals aan deze nieuwe stichting. En dan binnen een maand antwoord. Het is toch niet zo, dat men dit alles kan negeren en toch maar subsidie vragen. De heer Mosselman is het daarmee vol komen eens. De voorzitter zegt toe dat te zullen doen. Als vertegenwoordiger in de nieuwe stichting wordt voor deze gemeente benoemd de heer M. Ph. van der Weele, die 4 stemmen krijgt, terwijl beide wethouders elk één stem op zich verenigen. De voorzitter deelt tenslotte nog mee, dat vestiging van de nieuwe postcommandant der Rijkspolitie omstreeks 1 juni a.s. kan worden verwacht. „Het was de Stichting Christelijk Onderwijs op het eiland Tholen er niet maar om te doen weer een „schooltje" te stichten en verder maar toe te zien, wat er van terecht zou komen", zo verklaarde vrijdagmiddag 12 mei de voorzitter ds. P. Kolijn van Scherpenisse in het frisse schoollokaal van het uiterlijk wat pover aandoende schoolgebouw aan de Zoekweg te Tholen. Het streven is te komen tot een HAVO voor de Westhoek in samenwerking met de chr. Uloscholen te Bergen op Zoom en Roosendaal en er zit een reële mogelijkheid in dit doel te kunnen verwezenlijken. GROEI Daartoe was wel een eerste voorwaarde, dat een al lang sluimerend, aanvankelijk nog in de doofpot gestopt uloplan op Tholen werkelijkheid werd. Een hernieuwde aktivi- Het zit er in, dat u als spaarder óók cliënt wordt voor andere bank zaken. U gaat bijvoorbeeld naar het buitenland met vakantie. Daar voor zijn vreemde valuta nodig en een reisverzekering. U wilt in effecten beleggen of gebruik maken van de bankgiro. Ja, dan is het toch wel gemakkelijk,-dat uw spaarbank alle bankzaken doet. houdt u de zaak in één hand. In één bank... de Ralffeisenbank. 66-248 teit enkele jaren geleden van o.a. burge meester H. Smith van Sint-Annaland, het hoofd van de chr. school te Poortvliet, de heer R. Weijler, het hoofd van de chr. ulo school te Bergen op Zoom, de heer W. J. Westveer en de maatschappelijk werker op Tholen, de heer W. C. van der Stel te Sint-Maartensdijk resulteerde vorig jaar in het begin van een chr. uloschool op Tholen. Gestart in de oude school aan de Doelweg werd het na enkele maanden behelpen een houten gebouw van twee lokalen aan de Zoekweg. En voor het komend schooljaar komen daar waarschijnlijk al twee lokalen bij. Voor het eerste cursusjaar werden 32 leerlingen ingeschreven, voor het medio augustus beginnend tweede chr. ulojaar zijn al 42 aanmeldingen binnen. Een groei die, zo meende ook burgemeester J. E. van Boeijen vrijdagmiddag jl., nog wel enkele jaren zal aanhouden en daarmee het bewijs leveren, dat in een behoefte wordt voorzien Iminers, die ouders, welke ook bij vervolg onderwijs de christelijke basis wensten, moes ten hun kinderen voor ulo naar Bergen op Zoom sturen. Met opzet, zo verklaarde ds. Kolijn werd met een eerste klas begonnen en niet meteen een mogelijkheid geschapen voor alle vier klassen. Daarmee zou men niet alleen zelf grotere moeilijkheden moeten overwinnen, maar bovenidien de sedert jaar en dag be staande openbare ulo wellicht abrupt in een vervelende situatie hebben gebracht. DRIEKLEUR. Het bovenstaande werd duidelijk uit de gehouden toespraken, nadat tevoren ds. Kolijn als voorzitter van de thoolse stichting een kort welkomstwoord had gesproken en vervolgens burgemeester J. E. van Boeijen met het hijsen van het rood-wit blauw het teken van de officiële opening had ge geven. Na de koffie op bet zonnige plein van wege de te hoge temperatuur binnen, waren de vele aanwezigen genoodzaakt die warmte binnen neg enige tijd voor Hef te nemen om de bij een officiële opening onafwendbare toespraken aan te horen. Het bleef overigens binnen de perken van het uithoudingsver mogen op deze zomerse middag, die een blijde dag werd voor initiatiefnemers en allen in de streek, die zich over deze officiële opening verheugen. Ds. Kolijn opende de bijeenkomst met 'bet lezen van Joh. 14 15 - 31 en gebed. Hij kon een bizonder welkomstwoord rich ten tot burgermeester, wethouders en de gemeentesecretaris van Tholen met voorts ook de raadsleden J. M. Berrevoets, M. van der Sande en C. Boender. Laatstgenoemde is secretaris van de schoolstichting. Verder waren aanwezig vertegenwoordigers van de kerken der gemeenten op Tholen, de hoofden en bestuurders van de chr. lagere scholen! uit de streek en andere genodigden. Koeltechniek Lievevronwestraat 33 - TeL 4898 Bergra op Zoom Een blijde dag is het voor bestuur, leraren ouders en leerlingen der chr. uloschool op Tholen vond ds. Kolijn. Na met het cursus jaar 1966/67 te zijn gestart in oude lokalen van de school aan de Doelweg, zijn er met voortvarende medewerking van het thoolse gemeentebestuur twee houten lokalen ge komen op deze plaats. Weliswaar nog als een voorlopig schoolgebouw maar een toch heel behoorlijk onderkomen. Een bizonder dankwoord richtte spreker tot burgemeester J. E. van Boeijen, tot de voor deze bijeenkomst verhinderde inspecteur van het onderwijs, de heer Rijk en tot de Centrale Dienst „Noord Zeeland". De voor zitter kon er tegelijk de verheugende mede deling aan vastkoppelen, dat het ministerie van Onderwijs had bericht, dat een derde leerkracht benoemd kon worden. Ds. Kolijn hoopte op een voortdurende vruchtbare samenwerldng met de overheidsinstanties en wees er op hoe de initiatiefnemers het had den aangevoeld als een dwingende en drin gende roeping van Gods wege en meende een nadere omschrijving van die opzet achterwege te kunnen laten. Nog te veel wordt het onderwijs los gezien van het christelijk gezin en van de belofte bij de Heilige Doop. Christen zijn beperkt zich niet maar tot de gezinssfeer, maar geldt voor het gehele leven. SAMENWERKING VOOR HAVO Het was met het oog op de inwerking treding van de Mammoetwet nu of nooit dat tot deze schoolstichting moest worden over gegaan. En die wet verder overziende ging (bet niet alleen om het stichten van een chr. Uloschool op Tholen, ook al was daar aan op zichzelf wel behoefte en al is het al te lang een witte plek op de Nederlandse onderwijskaart met betrekking tot deze door 46 HENK VAN HEESWIJK HOOFDSTUK 8 Willem Caron bewees doortastend te kunnen zijn. Om kwart voor één had hij de politie ingelicht, zodat enkele minuten later het bericht op alle telexen ratelde. Van slapen kwam er die nacht maar weinig, want een half uur later kwam er al een telefoontje uit Roosendaal dat de maréchaussée daar twee jonge mensen uit de trein gehaald had, geheten Harry Caron en Theodora Bal, beiden uit Elzekamp „Bedankt. Houdt ze maar vast op water en brood Ik spring meteen in m'n wagen en kom ze ophalen. Eventueel te maken kosten zijn voor mijn rekening," Ria, nu ook ongerust geworden, kwam met een haastig omgegooide ochtendjas de trap af. Ze keek haar man vragend aan, die zei„Ze zijn geknipt. In Roosen daal. Ik ga me aankleden en haal ze meteen op. Wat ter wereld waren ze van plan Roosendaal." „Rijd even langs meneer Bal, Willem, dan zijn die ook gerustgesteld." „Ja, dat kan ik wel doen.' In de slaapkamer kleedde hij zich haastig aan, terwijl Ria beneden wat eten klaarmaakte en thee warmde, die ze in een thermosfles deed. De volgende morgen was Willem om half elf weer terug, doodmoe van de lange reis, met een verbitterde zoon bij zich. In de huiskamer, in het bijzijn van Ria, beet hij de jongen toe„Ik moest je eigenlijk een pak slaag geven, he „Als u daar enig nut van inziet, gaat uw gang," antwoordde de jongen onverschillig. Hij ging zitten en stak zijn zoveelste sigaret op. „Wat denk je, dat ze van plan waren?" zei hij tot zijn vrouw „Via Brussel met een vliegtuig naar Schotland. Om daar te trouwen. Nou vraag ik je... zeventien jaar..." Ria ging bij haar zoon zitten. „Waarom wil je niet wachten, Harry „Ik wil best wachten. Maar het mag toch niet van vader Ik mag Thea niet meer zien, Hij wil het niet] hebben. Ze is beneden mijn stand. Ik moet later een goed huwelijk doen. zegt papa." Hij keek haar aan, Ja, in deze moderne tijd. Het past nietdirecteurszoon met een van de arbeidsters. Zo noemt vader ze nog." Ria nam het initiatief. „We praten er samen nog wel eens rustig over. Nu gaan jullie eerst naar bed. Ik heb de school al gebeld en gezegd, dat je niet in orde bent. Afmars, Harry naar je kamer." Schoorvoetend vertrok de jongen. „En jij ook." zei ze tegen haar man, hem liefkozend over zijn kaal wordende hoofd strijkend. „Ik moet aan het werk." „Morgen, jongen. De fabriek draait wel een dag zonder jou, dank zij jouw prima organisatie. Je bent geen vijf en twintig meer. Willem naar bijna 47. Denk om je gezondheid." Hij voelde zich inderdaad doodmoe. „Je hebt gelijk," zei hij zacht. En overeind komende, legde hij zijn hoofd tegen haar borst. „Ria, waar hebben we het aan ver diend, dat een van onze kinderen zo is Moet ik een fabrieksmeid als schoondochter accepteren Ze sloeg haar beide armen om hem heen, zodat ze geheel ondersteunde. „Kom, we gaan eerst naar boven." Samen liepen ze de trap op. Ria keek haar man aan en schrok van zijn plotseling ouder geworden gezicht. Was het waar, dat iemand binnen vier en twintig uur als gevolg van een hevige psychische schok zó kon veranderen Op de slaapkamer hielp ze hem uitkleden. Ze vouw de zijn pak op, terwijl hij in bed stapte. Toen ze ermee gereed was, ging ze op de rand van het bed zitten en zei op kalme toon„Jij maakt twee fouten, jongen. Jij en ik kunnen het niet helpen, dat Harry zijn oog heeft laten vallen op een knap meisje uit een ander miljeu. Bovendien moet ik je herineren aan de grote foto, die ik indertijd van je fabriek heb laten maken." Ze wees naar de plaat boven de deur. Jij was ook eens fabrieksarbeider. Dank zij jouw capaciteiten, je talenten je organisatorisch vermogen en niet in het minst je vakkennis ben je opgeklommen tot wat je nu bent. Maar dat geeft je nog niet het recht om smalend te spreken van een „fabrieksmeid". Daar bedoel je iets minder waardigs mee. Ik ben vanmorgen vroeg naar de familie Bal geweest. Het zijn keurige mensen, waar niets op te zeggen valt. Meneer en mevrouw Bal keuren de daad van Harry en Thea ten strengste af. Al komen ze er eerlijk voor uit, dat ze er geen bezwaar tegen hebben dat hun dochter omgang heeft met onze zoon." „Welja, dat mankeert er nog aan..." stoof Willem op. „Stil, jongen, zo mag je niet spreken. Je bent oveï je toeren heen en Harry eveneens. Nu gaan jullie eerst slapen. Thea wordt bij haar thuis wel onderhanden genomen. Dat is het echtpaar Bal wel toevertrouwd. Morgen is er weer een dag. Dan gaan we het samen rustig bespreken." Ze liep naar het raam en trok de overgordijnen dicht, zodat het vertrek nu in het halfduister lag. Terug bij zijn bed bukte ze zich over de man en gaf hem een kus. (wordt vervolgd)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1967 | | pagina 3