EENDRACHTBODE Vrij zijn in de zomer w Kinderen volgen hun eigen weg 23c JAARGANG No. 24 27 APRIL 1967 TWEEDE BLAD VAKANTIETIPS - CIJFERS - VERHAALTJES Raad In Slavenlsse Nieuw meubilair voor kleuterschool Snelle wagen? Zuinige wagen? SIMCA SIMCA Voor Eiland Tholen GARAGE DE JONGE Raadsvergadering Sint-Philipsland Vijf inwoners gaan bouwen (lil) Het zonnige zuiden heeft een onverwoest bare aantrekkingskracht op de koele Noor derling. De boorden van de Middellandse Zee zijn geweldig populair bij Nederlanders en bijvoorbeeld hun. buren, de Duitsers. Italië is lange tijd nummer een geweest. De laatste jaren is een kentering ten gunste van Spanje merkbaar. Dat is niet zo vreemd; het is het goedkoopste vakantieland in Europa. Voor het eerst in lange tijd hebben dit jaar tweeduizend van de ruim zesduizend hotels of pensions in Spanje hun prijzen iets verhoogd. Maar desondanks is Spanje nog een stuk goedkoper gebleven dan bij voorbeeld Joegoslavië. De prijzen voor vol ledig pension (dus maaltijden inbegrepen) variëren in Spanje tussen de 7 en 10 gulden per persoon per dag (pensions) en tussen de 8 en 28 gulden pppd (hotels). Voor die 28 gulden verblijft U dan wel in een paleis. Voor dezelfde prijs moet men in andere landen met iets zeer eenvoudigs tevreden zijn. Spanje is een ideaal vakantieland. Met veel zon en vriendelijke, gastvrije mensen. Het wordt de laatste tijd ook gepropageerd als een fijn vakantieland voor kinderen. Dan hangt er echter wel veel af van de ma nier waarop II naar Spanje reist. Wie kleine kinderen heeft, moet hun niet de marteling van de lange autoreis aandoen (minimaal twee dagen). Diverse maatschappijen ver zorgen tegen uitzonderlijk lage prijs vlieg reizen naar Spanje. Voor kinderen een ware belevenis -- en uitkomst. Het meest bezochte deel van Spanje is de Costa Brava, de kuststrook tussen de Spaans-Franse grens en Barcelona. Wie zuidelijker wil gaan, moet in het hartje van de zomer rekenen op een drukkende hitte, op niet al te beste, wegen en iets primitiever omstandigheden. De Costa Brava kent niet, zoals de Rivièra, een typische kustweg. Daarvoor is de streek te afwisselend. Er zijn veel door rotsen omgeven baaien. Wie daar terecht komt, waant zich alleen op de wereld. Wie met kinderen de Costa Brava bezoekt, kan beter de gedeelten met zandstranden uitzoeken. Die zijn er in overvloed. Veelal komt men dan in de nabijheid van Barcelona terecht. Brede boulevards (waar men koetsjes kan huren), drukke winkelstraten en gezellige restaurants. Wie Spanje bezoekt trekt na tuurlijk één dag uit voor een grondige kennismaking met de echte Spaanse sherry. Er zijn indrukwekkend veel soorten. Men moet wel het goed Hollandse lied „Glaasje Op, Laat Je Rijden" in gedachte houden. Portugal (twee en een half maal de opper vlakte van Nederland, maar slechts negen en een half miljoen inwoners) is wat te ver om inet de auto te bezoeken. Wie veel tijd heeft, kan nog het best de boot nemen. De bootreis op zich is al een heerlijke vakantie Portugal heeft twee forse steden Lissabon (1,8 miljoen inwoners) en Oporto. Voor de rest bestaat het land uit een schitterend golvend landschap met rijke bossen en een zonnig klimaat, dat door de invloed van de Atlantische Oceaan niet de drukkend wordt. Een aantal bureaus organiseert tegen rede lijk prijzen all-in vliegreizen naar Portugal, die de moeite van het overwegen waard zijn. Een 15-daags verblijf in de fraaie kustplaats Estoril komt inclusief retourvlucht op zes honderd gulden. Erg luxueus is Praia da Rocha, een lieflijk badplaatsje dat niet ten onrechte het St. Tropez van Portugal heet. Maar een geheel verzorgde reis hier naar toe komt op meer dan dertienhonderd gulden te staan. En daar schrikken veel mensen voor terug. Italië is een land met veel mogelijkheden. Talrijke Nederlanders hebben hun hart aan Rome verpand (en talrijke schonen uit het Noorden hebben het hier verloren). Berg- bestormers kunnen in de Dolomieten terecht. Liefhebbers van koele, helblauwe meren worden enthousiast in de zuidelijke uitlopers van de Alpen. De grote drie zijn Comomeer, Lago Maggiore en Gardameer. De plaatsen rond deze meren zijn volledig op het toerisme ingesteld. Men zal er dan ook meer Duitsers en Nederlanders ontmoeten dan Italianen. Er zijn mensen, die daarvan geweldig veel houden. Liefhebbers van bijzonder fraaie steden met een schat aan historie en cultuur hebben in Italië geweldig veel mogelijkheden Een aantal plaatsen, die ze beslist niet mogen missen Rome, Bologna, Florence (waar U nu zelf kunt zien welke schade de overstromingeh hebben toegebracht aan de monumenten), Pisa, Ravenna, Venetië en Napels. Wie een bijzondere vakantie wil beleven en belangstelling heeft voor geschie denis kan een tocht uitstippelen langs enkele van de honderden plaatsen, waar resten zijn te vinden van oude Romeinse en Griekse nederzettingen. Men moet de overbekende centra, zoals Pompeie, overslaan en het juist zoeken in de nog niet toeristische geëxploi teerde, kleine plaatsen (voor inlichtingen Nationaal Italiaans Verkeersbureau, Rokin 52, Amsterdam). Een mogelijkheid om met de auto het zonnige zuiden te bezoeken zonder zelf te rijden is de autoslaaptrein. De treinen vertrekken uit Amsterdam naar Milaan, Narbonne, Avignon St. Raphael en Biasca. De prijzen kunnen een bezwaar zijn als men met meer personen reist. (De charme van de auto is, dat men voor enkelvoudige kosten meer mensen kan vervoeren). Het vervoer van de auto zelf is relatief gezien niet duur. Een retourver- voer Amsterdam-Biasca komt op rond drie honderd gulden. Voor vervoer naar en van Milaan van een middenklas-auto vragen de spoorwegen 355 gulden. Het is verplicht minstens veertien dagen voor de reis plaats te reserveren. De mogelijkheden van geheel verzorgde bus- of vliegreizen naar Italië zijn vrijwel ontelbaar. Enkele prijzen tien dagen Adri- atische kust (treinreis) - rond driehonderd gulden. Twee weken camping (zelf voor tent zorgen) aan Gardameer (busreis) - 175 gulden. (Nadruk Verboden) De leden van de gemeenteraad Stavenisse kregen een uitnodiging' om vrijdagavond voor een openbare vergadering bijeen te komen en een agenda van 11 punten af te werken. Van de minister van Financiën werd bericht ontvangen, dat de huurprijs voor de bejaardenwoningen in het Bos nummer 22 en 24 op 13,10 per week komen en voor de woningen Bos 26 en 28 op 11.10 per week. De Stichting voor Maatschappelijk werk en gezinsverzorging kreeg nog een rijkssub sidie van 2757,over het jaar 1966. Het bestuur van de calamiteuze water kering Oud-Kempenshofstede en Moggershil deed een ontwerp-keur toekomen inzake de dijkrecreatie langs genoemde polders. B en w willen wel adheasie betuigen aan de motie Breskens om tot een betere basis te komen van salariëring bij loonsverhogingen. De provinciale afdeling van de Ned. Ver. Sociale Zorg voor minder validen te Middel burg vraagt een contributie van 50,per jaar. B en w vinden dit een forse verhoging, nu de huidige contributie 10,— bedraagt en menen dat een tientje verhoging meer verantwoord is. Evenals in de andere gemeenten in de streek vraagt de Stichting Opbouw Tholen een vertegenwoordiger uit de raad in het algemeen bestuur van die Stichting aan te wijzen. Voorgesteld wordt door b en w daarvoor wethouder A. J. Smits te benoemen. B en w stellen ook voor tot deelname aan de uitgebreide schoolartsendienst, nu samenwerking met Zuid-Beveland-oost tot stand is gekomen. De kostenstijging per inwoner bedraagt 0.13, maar daarvoor heeft men voor de gehele dienst dan ook drie schoolartsen, inplaats van de ene op Schouwen voor de kleinere gemeenschappe lijke dienst tot dusver. GARANDERING GELDLENING BEJAARDENWONINGEN. Op 13 maart jl. besloot de raad een geldlening te garanderen van 57.000, welke de stichting „Goed Wonen" wil aan gaan voor financiering van 3 bejaarden woningen. Dat kon tegen een rente van 6K Volgens de financieringswet is dit te hoog, waarom gedeputeerden hiertegen bezwaar maken. De coöp. Raiffeisenbank ter plaatse is bereid het rentepercentage op 6*7s te brengen, waarmee gedeputeerden kunnen instemmen. Het bestuur van de „Van der Lek-de Clercq Kleuterschool vraagt financiële mede werking voor aankoop nieuw meubilair. B en w achten het verzoek billijk. Bovendien is het in overeenstemming met de wet. B en w stellen voor de gevraagde medewerking te verlenen en het valt nauwe lijks te betwijfelen of de raad zal daarmee ook kunnen instemmen. Tenslotte is er een voorstel tot het ver lenen van een vergoeding aan pachters van zeedijken in verband met de recreatie. (Waarotn niet allebei tegelijk?!) Waarom niet een Simca 1300L? Dan hebt u een wagen waarover een kenner u een heleboel kan zeggen. Heleboel goeds, wel te verstaan. En tien tegen één dat-ie begint over de snelheid en de fel heid en de uitnodigende prijs en 't zuinige vervolg. Dan: de vier ruime deuren en het zitcomfort. En de lijn niet te vergetenWaarom geen pure auto- couture voor een lang niet gekke prijs?! Proefrit kost u niets en verplicht u tot niets. SIMCA 1300L f 7330.— NE0ERLAN0 NV. ver-U Stoofstraat 25 en 52, POORTVLIET, Tel.; 01662-435 Van de volgens agenda gisterenavond ge houden openbare raadsvergadering te Sint- Philipsland laten we hieronder de behandelde stukken volgen. Er was een voorstel van b en w tot verkoop van een vijftal percelen grond aan de Korte Schoolstraat voor de bouw van vijf woningen. Daartoe werd een aan vrage ingediend door A. Verwijs, Emma- straat 5, D. Verwijs Julianastraat 20, J. Reijngoudt, Langeweg 11, A. Breeman, Stationssüraia't 33 en J. den EngeDsman, Voorstraat 9. De grondprijs bedraagt 16.05 per m.2. Verder het voorstel tot vaststelling van de vergoedingen voor het kleuteronderwijs over 1966. De bijzondere kleuterschool te Sint-Philips land kreeg een voorschot voor de lokalen van 3727,50 en heeft daardoor nog 262,50 te goed. Per kleuter had men recht op 53,3 x 21,- of 1098,30. Men ontving als voorschot 924,15, zodat de school er nog 174,15 bijkrijgt. In Anna Jacobapolder werd 2060,49 en heeft men thans nog een tegoed van 157,71 Voor wat de chr. lagere school te Sint- Philipsland betreft werd voor 137 2/s leer ling x 61,10 8411,41 berekend; aan voorschot werd 8676,20 uitgekeerd, zodat de school 264,77 moet terugbetalen. In Anna Jacobapolder zijn er 67 leerlingen op de chr. school, die a 86,49 per leerling een bedrag krijgen van 5794,83, terwijl men reeds 5938,98 voorschot ontving en dus nog 130,95 moet terugbetalen. Het bedrag dat de bijzondere school te Sint-Philipsland moet terugbetalen voor ver lichting, verwarming, enz. werd bepaald op 1878,99 en aan de bijzondere school te Anna Jacobapolder werd 416,toegekend voor gebruik dorpshuis als gymnastieklo kaal. Ten aanzien van het vakonderwijs maakte de bijzondere school te Sint-Philipsland aan spraak op 6200,23, het kreeg 3600, voorschot en heeft daarom nog een tegoed van 2600,23. De bijzondere school Anna Jacobapolder krijgt 1047,30, aan voor schot kreeg het reeds 1000,dus nog te ontvangen 47,30 De uitgaven openbaar onderwijs over 1966 werden voorlopig vastgesteld op 60.37,05 met kosten instandhouding ge bouwen en 4740,46 zonder die kosten. Voor een zgn. rolemmersysteem krijgt de chr. school 180, Nog een onderwijszaak betrof het verlenen van eervol ontslag aan de heer S. A. de Kraker in verband met zijn benoeming tot hoofd van de openbare school te Biervliet. AANKOOP VAN OOSTDIJK 32 De leegstaande woning Oostelijk 32 kan voor 4000,worden gekocht van de eigenaar L. Neele te Sint-Maartensdijk. B en w willen deze woning na aankoop nog wel verhuren. De gemeentewoning Deensestraat 4 wordt verhuurd aan mevr. Wesdorp-de Graaf die nu in een onbewoonbaar verklaarde woning Langeweg 17 woont. T.V.C. KAMPIOEN Door de thuiswedstrijd tegen Jeveo, de mede-titelkandidaat, met 2-0 te winnen, is T.V.C. kampioen geworden in de klasse NeVoBo afd. Bergen op Zoom. Dit kampioenschap hing al weken in de lucht, maar daar de uitwedstrijd tegen Jeveo eerst uitgesteld en daarna verloren werd, moest dé thuiswedstrijd de beslissing brengen T.V.C. had de beste papieren, omdat Jeveo (verlies tegen B.G.S.) slechts bij winst een beslissingswedstrijd kon forceren. De match op vrijdagavond 14 april ken merkte zich door nerveus spel van beide ploegen. Na een 0-2 achterstand in de eerste set, kwam T.V.C. terug tot 5-2 door goed serveren van W. Cense. Na veel opslag wisselingen koesterde Jeveo nog hoop (7-6 voorsprong), doch T.V.C. herstelde zich en won de set verdiend met 15-9. De tweede set bracht minder problemen mee voor T.V.C. dat via 5-4. en 12-8 de set pakte met 15-10. Een alleszins verdiende overwinning voor de Tholenaren, die daarmee aantoonden het kampioenschap waardig te zijn. Door dit resultaat promoveert T.V.C. automatisch naar de eerste klasse waarin het ongetwijfeld meer tegenstand zal ontmoeten. Nietemin vertrouwen we er op, dat de jonge energieke Tholense ploeg zich in de eerste klasse zal kunnen handhaven hierbij gesteund door de talrijke supporters, en het sportieve medeleven van onze streekbewoners. D eindstand is 1. T.V.C. (kampioen) 13 12 1 24 2. Jeveo 13 10 3 20 3. B.G.S. 13 10 3 20 4. Victoria 2 13 6 7 12 5. Push 13 5 8 10 6. Moller 3 13 5 8 10 7. Moller 4 13 1 12 2 8. Sic Pugno 2 7 0 7 0 (halve competitie) Jeveo en B.G.S. strijden nog om de tweede plaats. De winnaar hiervan moet een pro motiewedstrijd spelen tegen Bebo die als laatste geëindigd is in de eerste klasse. Dit zal waarschijnlijk nog een felle strijd worden tussen deze 3 bijna gelijkwaardige teams, al tippen we Jeveo als uiteindelijke overwinnaar Van links naar rechts (boven) C. A. Mosselman, W. Cense en L. Baaij (onder) J. P. Mosselman J. Baaij en D. Prinse. Wegens het vervullen van de militaire dienstplicht kon P. Mosselman niet aanwezig zijn. De amateur-fotograaf wenste het net en gedeelte gymzaal met de t.c.ers te tonen. BEATRIX... TOT HET BITTERE OF ZOETE EIND? De uitslagen van 15 apil Vosmeer - Zierikzee 2-2 Beatrix - ONI 0-0 Kogelvangers - WHS 1-0 Tholense boys - Olympia 4-0 Tweede klas DEB - Vrederust 2-0 Seolto 2 - SPS 3-4 Zwal. boys 2 - Good Luck 2 2-2 DVO 2 - VVN 2 3-2 FSV 2 - Chrislandia 4 2-8 Kogelvangers 3 - Tholense boys 2 0-3 16 12 3 1 27 49-15 16 10 0 6' 20 54-31 16 8 3 5 19 32-23 16 8 3 5 19 43-31 16 4 5 7 13 23-30 16 5 3 8 13 24-39 16 5 2 9 12 36-57 16 4 3 9 11 22-37 16 3 4 9 10 20-40 Smerdiek 2 - FSV 5-1 Stavenisse - Tholense boys 2 0-4 Dinteloord 3 - WHS 2 2-0 VIERDE KLAS KNVB Nadat de eindstand in de vierde klas B van de KNVB, afdeling zaterdag al een paar weken is bereikt en dus ook Smerdiek I uitgespeeld was, geven \ve hieronder de bereikte finale Rillandia Y erseke Smerdiek Kapelle Wemeldinge Nieuwland Wolphaartsdijk Krabbendijke Hoek KAMPIOEN Al kon Vosmeer dan dit seizoen minder goed aan de top komen dan vorig jaar, toen het op het nippertje de titel ontglipte, ditmaal heeft het wel de titel op eigen veld zien veroveren. Dat gebeurde door Zierikzee na een wedstrijd, waarbij Vosmeer toonde ondanks de vijfde plaats op het gelijke niveau van de kampioen mee te kunnen. Het kwam zelfs tot een gelijke eindstand, al was dat ene puntje voor Zierikzee vol doende, maar vanwege de zege ook van De Schutters ook wel nodig, om de vlag te hijsen. Vooral voor rust gaf Vosmeer goed partij en na 8 minuten sloeg aanvoer der Jan Verrijen met een pittig schot toe 1-0. Het initiatief bleef aan Vosmeerse kant maar het Zierikzeese elftal kwam er in het veld toch steeds beter in, al lukte het nog niet de aanval af te ronden. Dat gebeurde in de 26e minuut, toen Kees Willemse de gelijkmaker scoorde. In de tweede helft begon de kampioen goed en na 4 minuten was het al 1-2 door A. Klink. Toch gaf Vosmeer zich niet gewonnen en al was Zierikzee in technisch opzicht de meerdere, het enthousiasme bracht Vosmeer toch in de 16e minuut de gelijkmaker, toen de keeper van de bezoekers een corner in eigen döel sloeg. Het was daarmee geen onaardige eind stand wat het spel betreft en een voor Vosmeer goed resultaat. Vooral nu daarbij ook Zierikzee nog kon worden gefeliciteerd met de behaalde titel. Voor Vosmeer was het °ok de laatste wedstrijd. GELIJK In de eerste klas kwam Beatrix niet verder dan een gelijkspel tegen ONI en dat betekent tevens op precies gelijke hoogte met Wit Zwart, terwijl beiden nog één wedstrijd moeten spelen, overigens laatstgenoemde dan wel de zwaarste opgave. Bij Beatrix gaan de zenuwen nu ook mee spelen, want op het eigen veld bleken ze machteloos het 's Gravenmoerse doel te doorboren. Een bizonder spannende en toch nog wel goede wedstrijd van de eerste tot de laatste minuut. Maar zonder doelpunten WHS verloor in Willemstad de laatste wed strijd tegen een overigens ook slecht spelend Kogelvangers. De gasten kwamen zo'n keer of vijf vrij voor de rappe Willemstadse keeper, maar een schot afvuren was er niet bij. Begrijpelijk dat zowel de Willem stadse spelers als supporters na zoveel blun ders besefte dat het nog wel kon. En dat gebeurde tenslotte, zij het dan maar met één doelpunt, voldoende voor de twee punten. In Tholen was het eveneens een laatste en matte wedstrijd tussen Tholense boys en Olympia. Het technisch niet onaardig spelen de Dongense elftal was voor het doel toch niet gevaarlijk genoeg om de thoolse verdedi ging parten te spelen. Na een doelpunt van Leunis ging de rust in met een 1 -0 voorsprong In de tweede helft duurde de lauwheid voort maar kon de thuisclub wel de voorsprong opvoeren tot 4-0 met doelpunten van De Korte, Moerland en Deurloo, TENSLOTTE NOG KANSEN Wanneer er dan werkelijk toch twee gaan promoveren, zit er bij het scheiden van de markt voor SPS toch nog een kansje in. Het is door het verlies van Vrederust en de eigen winst tegen Seolto 2 tot de tweede plaats doorgedrongn met nog één wedstrijd te spelen. Weliswaar kan het DEB niet bereiken, maar DVO, dat nog twee wed strijden moet spelen kan ook nog twee keer struikelen. Nou ja, het zijn allemaal ver onderstellingen, het is nog altijd theorie, maar juist bij die laatste wedstrijden gaat het vaak wispelturig toe. Zeker, ook Vrede rust is nog niet uit de running, want heeft ook 29 punten met nog een wedstrijd te spe len, maar dat is een niet gemakkelijke uit wedstrijd tegen Dinteloord 2. In elk geval kwam zaterdag SPS, dat met een paar invallers (uit,het derde elftal) stond nauwelijks met de hakken over de sloot tegen Seolto 2, die pittig partij gaf. De ruststand was 2-2 en daarna liep SPS 43 door HENK VAN HEESWIJK Het meisje begon te kleuren en deed een stap terug. ,,Ik denk er niet aan." ,,Zo u wilt, juffrouw van Vliegen" antwoordde Ria op afgemeten toon. ,,Dan rijd ik meteen door naar het politiebureau hier. En zal ik daar eens een boekje over u open doen." Dit schot trof doel. Het meisje schrok. ,,Wat wilt u dan van me?" ,,Dat zal ik u wel in de wagen vertellen. Stapt u in. Ik bijt niet en krap evenmin." Na enige aarzeling kwam het meisje nader en het volgende ogenblik zat ze naast Ria, het portier dicht trekkend. De vrouw achter het stuur trok de wagen op en zocht een rustig plekje uit, waar ze stopte en het kontaktsleuteltje omdraaide. Ze nam een pakje, siga retten uit haar tas en bood de ander er een aan. „Siga ret Dat praat wel zo gemakkelijk." Ria leunde met haar armen op het stuur en zonder het meisje aan te kijken, begon ze„Juffrouw van Vliegen, ik ben volkomen op de hoogte van het doen en laten van mijn oudste zoon gedurende de laatste weken. Met andere woorden ik weet precies hoeveel avonden in de week hij u hier opzoekt en dat u dan samen het bos induikt, ik weet ook hoe oud u bent kortom ik weet alles. Wat is de bedoeling van het spelletje, dat u al geruime tijd met hem speelt?" „Spelletje Hoe komt u daarbij Ik houd van Jan Willem en hij van mij." „Weet u, hoe oud mijn zoon is?" „Achttien." „U vergist zich. Hij is nauwelijks zestien. En nog op de Uloschool." Ze keek haar verbaasd aan. „En hij vertelde me, dat hij achttien was. 5 mei geworden. Ik heb hem nog wel een kadootje gegeven." „Dat is heel attent van u. Ik weet best, dat hij groot van stuk is en dat hij er ouder uitziet dan hij is. Ik: heb mijn trouwboekje niet bij me, anders zou ik het u wel laten zien." „Ik wil u wel geloven," antwoordde het meisje, nu met minder bravour. Ria draaide zich wat naar haar toe. „Luister eens, kind, ik heb niets tegen je. Maar je zult in de eerste plaats wel met me eens zijn, dat het leeftijdsverschil te groot is. En afgezien van dit feitJan Willem zit pas in de derde klas van de Ulo. Daarna moet hij nog naar een andere school, drie of vier jaar. Voor hij afge studeerd is, gaan er wel vijf jaar voorbij. Je zult dan zolang moeten wachten. Dan ben jij zes en twintig. Verwacht jij, dat hij je al die jaren trouw zal blijven Er was lange tijd stilte in de wagen. Tenslotte vroeg het meisje. „Wat wilt u van me?" „Dat je Jan Willem voortaan met rust laat. Hem uit de weg loopt. Hij is een schooljongen van zestien jaar." Er kwam iets van strijdlust in het meisje naar voren. „En als ik dat niet wil?" „Dan neem ik andere maatregelen. Je zult wel merken welke die zijn. Ze zullen evenwel niet prettig uitvallen voor Bep van Vliegen. Dat garandeer ik je." De ander loosde een diepe zucht. „Veel keus heb ik niet. Ik had het eigenlijk kunnen verwachten. Ik ben niks en hij is Jan Willem Caron van de grote fabrieksdirecteur. Als ik het op de spits drijf, weet ik vooruit, dat ik verlies. Tegen kapitaal is toch niet te vechten." Ria schudde beslist haar hoofd. „Dat zie je verkeerd, Bep. Dit heeft er niets mee te maken. Het criterium is alleen dit: Jan Willem is nog een schooljongen. Daar gaat het om." Het meisje knikte. „Oké, mevrouw, u wint het. Als u... als u maar niet van me denkt, dat ik het deed, omdat hij Jan Willem Caron is. Hij is een lieve knul. Ik kan toch niet helpen, dat ik van hem ging houden Ik wou wel, dat hij een gewone jongen was, van mijn eigen stand. Dan zou ik er best voor willen vechten." „Je stijgt in m'n achtig, Bep. Het spijt me voor je, maar echt... het kan niet. Ik ken mijn zoon. Dit is een jeugdbevlieging. Over een poosje zou hij er toch genoeg van gekregen hebben. Is dit nooit tot je doorgedron gen „Soms" Ze startte de wagen. „Ik breng je naar huis. Geef me je woord, dat je hem uit de weg zult gaan." „Ik zal het proberen." „Als ik je ergens mee kan helpen... Zeg het maar. Ik heb niets tegen je. Tot voor kort kende ik je niet eens." „Ik red mezelf wel, dank u" „Zo je wilt." Vijf minuten later stopte Ria bij de boerderij Hootselaar. „Zo je bent er." Het meisje keek met ontzag naar de vrouw naast haar. „U bent goed op de hoogte „Ik weet nog wel meer, Bep," fantaseerde Ria raad selachtig. „Maar dat doet er nu niet meer toe. Ik houd je aan je woord." Ze stak haar hand uit, die het meisje aarzelend drukte. Terwijl ze naar huis reed, kwam een dorpsroddeltje in de gedachte. Natuurlijk, zij was het. Het meisje, dat drie maanden op sjouw is geweest met een getrouwde man. Vandaar, dat pa van Vliegen zijn dochter niet meer thuis wilde hebben. En met zoiets papte Jan IWIllem aan... (wordt vervolgd)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1967 | | pagina 3