WEEKBLAD VOOR HET EIIRND THOLEN EN ST. FILIPSLOND Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT 1.000.000 Oranje-beschuiten! Raiffeisenbank Scherpenisse met bijna 5 ton meer spaargelden De redaktie legt u deze week voor THOLEN OUD-VOSSEMEER SUP IHUlHOgglHBIHfl De jeugd wacht op beschuit met muisjes SINT-ANNALAND Leest U de krant per post STAVENISSE 23e jaargang No. 20 30 maart 1967 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66 - St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestraat 34 - Tholen - Tel. 01660-589 - Giro 124407 Abonnementen 4.00 per half jaar franko p.p. 5.00 inkassokosten Prijs per nummer 17 cent Advertenties 15 cent per mm - Spierinkjes t/m 20 woorden 2.00 Inzenden UITERLIJK DINSDAG bij onze agenten of aan EENDRACHTBODE - Postbus 128 - Bergen op Zoom Als herauten de geboorte van een prins of prinses in stad en land met klaroenge schal zullen hebben verkondigd, zal er op alle kleuter- en lagere scholen een generale tractatie plaats hebben op „beschuit met muisjes". Wekenlang is er in de biscuit-, beschuit en koekfabrieken, verenigd in de overkoepe lende organisatie van de „Cerbisko", onder hoogspanning gewerkt om in de week voor Pasen het kwantum van een miljoen be schuiten te kunnen verzenden aan de depots der 99 districten, waarin men het land heeft verdeeld. Op deze depots kunnen dan de gewestelijk en plaatselijk ingeschakelde Oranje- en schoolverenigingen het hun toe gewezen aantal afhalen in witte standaard dozen, die elk 156 stuks bevatten. Niet alleen de schoojeugd, maar ook vele autoriteiten - in de eerste plaats ministers, Commissarissen der Koningin en burgemees ters - zullen een beschuit ontvangen. De beschuiten vopr deze autoriteiten zijn een halve meter in doorsnee, terwijl namens de „Ccrbisco" aan prins Claus ongetwijfeld een reuzebeschuit zal worden aangeboden. Maar waarom moeten het nu juist be schuiten zijn en geen koek of gebak BESCHUIT MET MUISJES, DOMINEESSTUK EN EEN MENNISTENBOTERHAM. Wel, de beschuit was van de wieg tot het graf in ons land een traditionele tractatie Behalve beschuit met muisjes als ge- Boortetractatie kennen we ook hier en daar nog de groevebeschuit, die op vele begrafe nismaaltijden als het obligatoire leedbrood op tafel kwam. Vooral Noord-Holland waar te Jisp en Worm de bakermat onzer Neder landse beschuit ligt, was altijd eent echt be- schuitland. Daar geldt als een onaantastbare waarheid, dat „roggebroad mit butter en keis en deer beskuit op, dat is m'n lekkerste stik. 't Verveult nooit en je kinne der op werreke, zonder dat je dalik weer honger kroige." Nog lekkerder was ,,'n laaggie mit butter poipkeneel, zuiker en 'n beskuit er op." Maar dat was dan ook niet meer of minder dan een domineesstik. Die dominees iwisten het wel. Maar niet minder de mannelijke en vrouwelijke adepten van Menno Simons. Die gingen altijd ribor voor heel zedigjes en heel ingetogen maar op het gebied van de beschuit hebben ze een al dan niet verdiende reputatie van echte smulpapen en fijnproe vers te zijn. Terwijl de gewone burgerman dagelijks grof brood at, deden de Mennisten- broeders en -zusters zich te goed aan een fijne witte boterham met een beschuit erop en zoals we thans spreken van een halve houtsnip, een uitsmijter, een broodje half om of hoe de moderne combinaties verder mogen heten, zo sprak men in de volkstaal van de 17de eeuw van een Mennistenboter- ham. In Wijbrands novelle „Het Mennisten- zusje" vinden we als synoniem hiervoor ook „juffers" vermeld en hij vraagt zich af „Wie denkt hier niet even aan fijne be schuiten Nu, als men van een manspersoon zegt, dat hij een fijne beschuit is, dan wil men daarmede te kennen geven, dat hij een schijnvroom individu is, Vcor wie men moet oppassen, een die je bij al zijn ingetogen heid toch maar goed in de gaten moet houden om er niet in te lopen. Vooral gold deze waarschuwing vroeger voor argeloze vrijsters, die zich voor zo'n fijne beschuit bijzonder in acht moesten nemen. Want vaak bleek wel, hoe zulk, een fijne beschuit drommels goed weet, hoe „de be schuit smaakt". Dat kan in het algemeen wel slaan op iedere zaak, waarvan de betreffende persoon de fijne kneepjes kent, maar geldt toch wel in het bijzonder voor liefdesgenot. Dus, minzieke meisjes, hoedt u voor fijne beschuiten 1 Beter kan men te maken hebben de man, die er niet naar is om „zonder besdhuit in zee te gaan." Dit gezegde is rechtstreeks ont leend aan de scheepsbeschuit en betekent ongeveer „Ge zult geen zaak ondernemen zonder goede grondslag." Eveneens ontleend aan de scheepsbeschuit is „voor een korte reis zal men het schip niet veel beschuit stouwen", waaronder dan wordt verstaan, dat men voor een kleine zaak geen grote omhaal moet maken. En tenslotte nog „het is hard, het lijkt wel scheepsbeschuit", hetgeen gezegd wordt van een harde korst. Dat zullen alle slachtoffers u wel weten te vertellen, die „een beschuitje" hebben gekregen, waarop ze hun tanden konden stuk knabbelen, want dan hebben ze wel een heel harde noot te kraken gehad. Maar „een beschuitje geven" kan ook een vriendelijke betekenis hebben, en wel een kneepje in ide kin, meestal bij kleine kindeken, hetgeen ook in de volksspraak heet „een beschuitje met suiker" of een „boerenbeschuitje". Dat zijn zo feiten en begrippen, die door de eeuwen heen kleur en fleur hebben ge schonken aan de geboortetractatie op be sdhuit met muisjes, welke oud-vaderlandse traditie anno 1967 bij de geboorte van eeni prinsekind weer hoog zal worden gehouden in de distributie onder de schooljeugd van een miljoen Oranjebeschuiten. (Nadruk verboden) Een plaatselijke bijzonderheid was voorts dat 113 personen hun AOW of AWW via de bank lieten overmaken tot een totaalbe drag van ongeveer 350.000, Er waren 1131 spaarrekeningen, 223 lopende rekeningen, 75 voorschotnemers, 187 leden en 35757 dagboekposten. Het balans totaal bedroeg 5.692.705,19. De winst be droeg 15.284,72. Elke op de rekening voorkomende post werd nader toegelicht door de kassier en na goedkeuring der rekening werd de winst aan de reserve toegevoegd. Tot afgevaardigde en plaatsvervanger naai de algemene vergadering van de centrale bank werden benoemd de heren L. A. M. Elenbaas en A. v. d. Hoek. Als bestuurslid werd de heer J. J. Hage herkozen, als lid van de Raad van Toezicht de heer P. A. Kievit en als plv. bestuurslid J. Hage JHzn. Meegedeeld werd hoe er een plain is ge maakt tot verbouwing van de bestaande bank en het wachten is op goedkeuring door de verschillende instanties. Bij die rondvraag werd geinforimeerd naar de huidige rentetypes en gevraagd werd voorts of bij verbouwing der bank een privé- kantoor is ingedeeld voor persoonlijk onder houd met de directeur. Ook voor deze vergadering was vanwege drukke werkzaamheden op de akker niet veel belangstelling. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG dr L. D. A. Looijsen, Tholen tel. 01660-542 A. W. A. de Looze Oud-Vossemeer tel. 01667-400 Dr. J. M. v. d. Bel, St. Maartensdijk, tel. 01666-400. HOOGWATER week van 2 t /m 8 april Zondag 9.10 21.40 Maandag 10.25 23.10 Dinsdag 12.00 Woensdag 0.45 13.20 Donderdag 1.50 14.20 Vrijdag 2.40 15.05 Zaterdag 3.20 15.40 Laatste kwartier 1 april te 3.00 uur In hotel „De Gouden Leeuw" vergaderde op 23 maart jl. de Coöperatieve Raiffeisen- bank „Scherpenisse." ter behandeling van het 51, ste boekjaar. Voorzitter L. A. M. Elenbaas wees er de aanwezigen op, hoe 1966 voor de bank een goed jaar was met stijging van spaar gelden en omzet. Todh liet het eiland Tholen in z'n geheel niet die toename zien van vorige jaren. In 1966 was er op Tholen een toename van 5.9 tegen 8,6 in 1965 en tegenover aeni landelijk gemiddelde in het afgelopen jaar van 7.3 Als voornaamste oorzaak noemde de heer Elenbaas een evenals in 1965 grotere toe name in de steden dan op het platteland. Het Gooi staat met 12.6 aan de kop, terwijl een zuivere landbouwstreek met 2,4 achteraan komt. Dat wijst er op, dat de landbouw in het algemeen niet aan de welvaart deelneemt in dezelfde verhouding als andere bedrijfstakken. Daarbij kwam een afgelopen jaar verminderde opbrengst in de glascultuur. Spreker memoreerde nog eens de sterke uit breiding in de glascultuur gedurende afge lopen jaren. Cijfers van 2223 hectare in 1950 tot 5114 hectare in 1965 zeggen in dit verband toch wel iets. Het percentage verwarmd glas liep op van 20 tot 50 Daarmee kreeg men een te groot aanbod van groenten uit de verwarmde kassen. Het voordeel op Tholen is nog dat de grond prijzen voor kassenbouw vrij laag zijn, ter wijl op een familiebedrijf niet aan een acht urige werkdag wordt gedacht. Ten aanzien van de plaatselijke coöper aties kon spreker een gunstig geluid laten horen. De groenvoederdrogerlj had met een behoorlijk lopende prodluktie en afzet een vrij gunstig jaar, al werden door de natte weersomstandigheden de droogkosten wat ongunstig beinvloed De vraag naar cellen in de coöperatieve aardappelbewaarplaats is groter dan het aanbod. Ook van de veiling komen goede berichten. De financiële re sultaten kunnen wel eens de beste zijn van het gehele eiland, dank zij goede leiding en samenwerking met de aardappelkoelhuisver- eniging. Een algemene samenwerking tussen alle veilingverenigingen op Tholen laat vol gens spreker, te lang op zich wachten. Per soonlijke en plaatselijke gevoelens zullen opzij geschoven moeten worden in het belang van de gehele thoolse land- en tuinbouw, Tenslotte wees de heer Elenbaas er op, hoe de Raiffeisenorganisatie nogal eens wordt verweten, niet de hoogste rente te betalen voor de spaargelden. Hij meende dat men niet ver van de top staat, mede gezien de gunstige opname-mogelijkheden. Het enige is dat men niet meedeed aan de laatste noodsprong naar 6 zoals verschil lende handelsbanken. Spreker noemde dit een noodsprong, omdat die banken op het moment dat de rentevoet een dalende ten dens vertoonde ze een hoger rente voor termijn-deposito's gaven, daar ze blijkbaar zonder geld zaten. Daarom wordt nu door sommige banken al gesproken van dalende rentevoet roept problemen op Dat willen de Raiffeisenbanken echter voorkomen. Er dient lijn te zitten in zowel de rente voor de spaargelden, als voor de uitgezette gelden. Bij de Raiffeisenbanken gaat het niet om winst, noch om dividenden, noch om hoge commissarisgelden. Dat is de kracht van de organisatie. Daarom ook beschikt de centrale bank te Utrecht over 24,2 van het spaargeld, met Eindhoven samen zelfs tot 40 aldus de heer L. A. M. Elenbaas. Dezelfde toon vond men terug in het jaarverslag van de directeur A. v. d. Hoek. Hij wees er in overdrachtelijke zin op, hoe het in 1966 nodig werd, de zeilen wat aan te trekken om de vaart in het schip te hou den, Met een wat teleurstellende export en de snelle stijging van lonen en prijzen is de oorzaak vlug verklaard. Het renteniveau werd hoog. De regering nam maatregelen en een pessimistische kijk op 1967 achtte de kassier niet op zijn plaats. De toevertrouwde middelen - dat zijn de grondstoffen voor de bank - stegen in be langrijke mate. Het saldo spaargelden steeg met 450.000,of 1,1 en men nadert de vijf miljoen en dat in een werkgebied met nog geen 1500 inwoners. De omzet steeg met 5 tot 25 miljoen. De bcekingsposten namen in 1966 het meest toe gezien over de laatste 5 jaar. In pro centen met 16 of in totaal tot bijna 36.000 dagboekposten. Er werd voor 512.000,aan leningen verstrekt. Er werd voor 125.000,aan effecten gekocht. Nieuwe Maan 9 april te 6.06 uur PAASZANGDIENST Op Tweede Paasdag is in de Gerefor meerde Kerk aan de Doelweg een Paas- zangdienst gehouden, die zeer druk bezocht werd. Met als thema Christus is Over winnaar werd een aantrekkelijk programma uitgevoerd, waaraan medewerking werd ver leend door eenl - uit gemeenteleden samen gesteld - dubbelkwartet o.l.v. de heer Riedijk uit St. Maartensdijk, een blokfluitensemble o.l.v. mejuffrouw J. van Duivendijk. een kinderkoor o.l.v. meiulffrouw S. Kolff. de dames A. Boxhoorn-Urbanus en J. de Waal de Vos met schriftlezing, mevrouw M. Vijfwinkel-Jansen en de heer C. Laban met declamatie, de organiste mevrouw A. Rogge band en de trompettist Paul Kleppe. De meditatie werd uitgesproken door kandidaat W. Jeroense uit Oud-Beijerlanid. ZEDENSCHANDAAL IN BERGEN OP ZOOM Tien militairen uit het garnizoen Bergen op Zoom en negen burgers uit die stad en daaronder een enkeling woonachtig in Tho len zijn door de politie en marechaussee aangehouden, verdacht te zijn betrokken bij een zedendelict met meisjes tussen de 16 en 30 jaar. De zaak kwam aan het licht toen een moeder van een der meisjes bij dé mare chaussee van haar ongerustheid blijk gaf over het gedrag van haar nog jonge dochter, die 's avonds met militairen in bars was aangetroffen en laat thuis kwam. Uit de verhoren bleek, dat de meisjes, meest leerlingen van huishoud- en uloscholen 's avonds eerst met de mannen dancings en bars bezochten, waarna ze naar de bossen werden meegenomen. Bij het onderzoek door marechaussee en gemeentepolitie van Bergen op Zoom werd ook de rijkspolitie van Tho len ingeschakeld. JAARVERGADERING PLATTELANDSVROUWEN Op 16 maart hield de afdeling Tholen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen haar jaarvergadering. Na een welkomst- woord door mevrouw Sieling kwam me vrouw Huisman-Griep aan het woord, die het boek besprak van professor Bouwman j „Een onze dagen" Op boeiende wijze werd de inhoud samengevat. I Na de pauze werden de huishoudelijke punten vlot afgewerkt. Mevrouw van Nieuwenhuijze-Stoutjesdijk was aan de beurt van aftreden. In haar plaats werd mevr. Steendijk-Geluk gekozen. Eerstgenoemde werd dank gebracht voor wat ze als bestuurslid heeft gedaan en kreeg eenl bloemetje aangeboden. Deze avond werden drie nieuwe leden ingeschreven. OUDERAVOND KLEUTERSCHOOL Een volle zaal dn „Hof van Holland" kon de voorzitter van de algemene kleuterschool, de heer J. van Elsacker verwelkomen waar bij een gevarieerd programma in het voor- I uitzicht werd gesteld en inderdaad ook werd geboden. Voor de pauze werd opgevoerd „De verjaardag van de Lentekoningin", waarbij allerlei sprookjesfiguren elkaar ca deautjes overhandigden en iedere kleuter een gedichtje opzei. Door de hele kleintjes werden spelletjes en versjes uitgebeeld. Na de pauze kwam de grotere klas aan de beurt met o.m. een modeshow, 'n kabouterstukje „Dr. Peter" en het uitbeelden in een liedje „wat wil je later worden." Tenslotte werd gespeeld „Als in Holland de sneeuwklokjes bloeien met een dansje van Elfjes en kaboutertjes. Het was allemaal heel leuk voor de vele aanwezigen, waar aan veel werk van de leidsters juffrouw Jo en juffrouw-Suzy was voorafgegaan. PLATTELANDSVROUWEN MET VOLKSDANSAVOND Donderdag 16 maart werd door de Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Oud- Vossemeer een volksdansavond georgani seerd in samenwerking met de Katholieke Vrouwenbond ter plaatse. De volksdans groep uit Kapelle-Biezelinge onder leiding van mej. van der Leeden was hiervoor uit genodigd. Enkele dames van de Kath. Vrouwenbond voerden eerst eenl toneelstukje op, wat zeer aantrekkelijk was. Na het uitvoeren van enkele dansen, was er de uitnodiging tot massa-deelname, hetgeen met veel enthou siasme gebeurde. GESLAAGD Voor het eerste gedeelte van de akte N XIX (Landbouwhuishoudlerares) slaagde mej. T. A. Polderman alhier. OUDERAVOND ALG. CHR. KLEUTERSCHOOL Donderdag jl. werd dn de zaal van dhr Koedood (voorheen J. C. Ampt) een ouder avond gehouden, die zeer veel belangstelling trok. Een speciaal woord van welkom richtte voorzitter M. A. Geuze tot dokter A. W. A. de Looze, die het programma na de pauze voor zijn rekening zou nemen 'en tot de personeelsleden van de Chr. en de Open bare Lagere School, die met een groep leerlingen een muzikaal programma zouden uitvoeren. Weldra kon men deze blok- fluitertjes beluisteren. De heren J. W. Slot boom en H. G. Jansen voerden met hun leerlingen diverse stukjes op. Het geheel stond op goed peil en dit optreden werd ook zeer gewaardeerd. „MUDY" Wouwsestraat 24 Tel» 3771 BERGEN OP ZOOM Voor uw KOSTUUM SPORTKOLBERT PANTALON REGENJAS MODES enz. Eerste Thoolse Zeilschool gooit de trossen los Tussen procedure en bouwvergunning in Oud-Vossemeer Hage van Reigersburch" overleden Camping en zwembad in Sint-Annalandse planning Badhuis in de Polder nog rendabel Thoolse reserve's naaien reeds aan kampioensvlag Die eindelijk 't meest bezit, is 't minste nog tevreden. van koffie, de kleuters en de blokfluitertjes van limonade. Ook na de pauze bleef het druk en dus warm in de zaal. Dr. A. W. A. de Looze, huisarts alhier behandelde enkele medische problemen van de kleuterleeftijd. Het is vaak opvallend dat de ene kinderziekte snel op de andere volgt. In de schoolgemeenschap zijn alle voorwaarden aanwezig voor inten sieve onderlinge besmetting. Nogal vervelend dus, maar met deze goede kant dat ze vaak immuun worden voor verschillende kinder ziekten. Het was rond 1 uur toen deze gezellige ouderavond was afgelopen. MODESHOW EN DEMONSTRATIES Twee plaatselijke winkeliers, de 3 Kroon- kruideniers en de leveranciers van enkele merkartikelen verzorgden vorige week maan dag en dinsdag een nog niet eerder vertoond optreden, dat veel publiek trok, vooral de eerste avond en dus als zakelijke „happe ning" zeer geslaagd mag heten. Textielhandelaar J. L. Pollie en schoen- handelaar P. F. van der Zande alhier lieten hun nieuwste modellen dameskleding en -schoeisel showen door een 5-tal gloednieuwe mannequins van eigen bodem, nl Willy van Difke, haar zuster, Mevr. Etienne-van Dijke, Betsy Pietjouw uit Dinteloord en de meisjes Abra Lindhout en Hetty Klippel. Intussen kon het publiek genieten van de voortreffelijkheden van Honig-soep, Heine- ken-bier, Zwarte Kip-advocaat, enz. Ook kotn men een kijkje nemen in de goed in gerichte stands op het podium. Tijdens beide avonden kwant het publiek vanzelfsprekend niets tekort. PAAS-SCHIETWEDSTRIJD DE EENDRACHT Een 100-tal schutters hebben 2e Paasdag meegedaan aan een schietwedstrijdl van „De Eendracht" in café 't Veer. Elk kreeg 3 beurten De meeste punten werden verzameld door: 1. Fr. Boogaart 176; 2. J. v. Gorsel I zfn 172; 3. C. van Haaften, Scherpenisse 171; 4. W. van Haaften 170; 5. J. Pias mans 166; 6. G. Duijs 465; 7. M. de Klerck 165; 8. A. Aarnoudse 165; 9. A. Gelok 164; 10. J. de Reus 162; 11. J. v. Gorsel M z/n 162; 12. G. van Dienst 162; 13. C. Over- beeke 161; 14. F. Hommel 160. Dhr. v. d. Houten won de troostprijs voor het minste aantal -punten, t.w. 9 punten Hetzelfde gold voor de spelletjes van de kleuters. Boerendans, Kaboutertjes, Thee- visitie enz. Alles kwam- er even vlot en zonder haperen uit. Het was ongetwijfeld ook als blijk van waardering voor dit werk, dat het bestuur op het einde van de avond boekenbonnen aanbood aan het personeel, mej. C. C. Rijstenbil en mevr. Slager-den Engelsman. In haar schoolpraatje nam mevr. Slager den Engelsman de ouders in gedachten mee naar de kleuterschool om ze een gehele schooldag te laten meemaken. Aangezien het regenachtig weer was, bleken de kinderen nogal lastig te zijn. Bij afwezigheid van de burgemeester was het dokter de Looze die in de pauze de trekking verzorgde van een geslaagde ver loting, die meer dan 100,in het laatje bracht. Het publiek werd intussen voorzien AFSCHEID ZUSTER VAN VLAANDEREN Na nog een week inwerken van de nieuwe zuster Rietdijk nam vorige week zuster E. van Vlaanderen afscheid van die gemeente via een bejaardensamenkomst. Daarbij werd eerst het woord gevoerd door burgemeester W. Baas, die zich de tolk van de gehele gemeente wist in zijn dankwoord tot de scheidende zuster. Mevr. Slager-van Mar- kesteijn onderstreepte dat enige tijd later, o.a. herinnerend aan het meeleven van de zuster op de bejaardenreizen en met de af deling Bond van Plattelandsvrouwen. De oudste aanwezige, de 86 jarige I. Beeke was aangewezen het cadeau - een handtas - te overhandigen. Mevrouw C. C. Kooljman-Krijger vertoonde mooie dia's over een buitenlandse reis en zuster Van Vlaan deren had voor een gulle traktatie gezorgd. In haar dankwoord zei ze haar Sint-Anna landse goede periode niet licht te zullen ver geten. Een dankwoord was er tenslotte ook nog van dhr. M. P. Lanooy namens de bejaarden voor deze georganiseerde af- scheidsmiddag. Enkele dagen eerder hadden een aantal bejaarden een „korte verkeerscursus" ge volgd met als docent de voorzitter van Dan is dit bericht belangrijk. Ja, uitsluitend dus voor de postabonné's. Die kunnen zich drie kwartjes be sparen, door nu het abonnementsgeld voor het eerste halfjaar 1967 over te maken per bank of per giro no 12.44.07 t.n.v. Eendrachtbode - Tholen Na 10 april kost het u 5.75, want dan gaan de postkwitanties de deur uit. Vergeet u het niet Drie kwartjes is nog altijd meegenomen. Met dank. Veilig Verkeer, de heer J. W. van Popering Met het hem beschikbare projectie materi aal bleef het ook voor dit gezelschap zeer interessant. MET Z'N ALLEN Nu de werkzaamheden voor reconstructie Ring zijn begonnen ds het zaak, dat jong en oud er zorg voor draagt, dat de be planting van het kerkplein niet wordt be schadigd. Ook zonder prikkeldraad moet dat mogelijk zijn. VERKEERSEXAMEN VOOR VOLWASSENEN Op 13 maart slaagde alle 26 deelnemers aan de verkeerscursus die was georganiseerd door de afdeling Sint-Annaland van „Veilig Verkeer" Daaronder waren er zelfs vier met lof. Tot aan zijn vertrek had opperwacht meester J. Slot leiding gegeven, vervolgens de afdelingsvoorzitter J. W. van Popering. Laatstgenoemde kreeg hiervoor nog een boekenbon. CONTACTAVOND VEILIG VERKEER Bij de uitreiking van de 26 verkeersdiploma's aan volwassenen had de afdeling tegelijker tijd een contactavond georganiseerd. Voor de tweede maal werd met als inzet een' wisselbeker daarbij een verkeersquiz voor groepen gehouden. Deelnemende groepen waren de firma Johs. van Vossen, de firma Van 't Hof-Rijnberg de firma v. d. Klundert-G. den Haan en de firma gebr. Moerland. Laatstgenoemde groep werd winnaar en kreeg diaarmee de wisselbeker, die vorig jaar door Van 't Hof-Rijnberg was ver overd. De jury bestond uit wachtmeester der rijks politie Walhout en de bestuursleden van de afdeling C. Hage en C. J. van Oost. Spel leider was J. van Popering, terwijl de heer Anth. van Iwaarden de dia-vertoning ver zorgde. Er was een goede opkomist en prettige sfeer. Er viel op verkeersgebied bovendien heel wat te leren. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Stave- nisse maken bekend, dat dit jaar voor de herkeuring van maten, gewichten en meet werktuigen zitting zal worden gehouden op woensdag, 5 april 1967, van 13.00-15.45 uur in het gemeentelijk Dorpshuis, Post- straat 32 te Stavenisse.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1967 | | pagina 1