WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Doet IJ ook mee aan een koe voor Grosseto Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Hulp aan getroffen Italië De redaktie legt u deze week voor 33 33 Raadsverslag Sint-Philipsland Belangrijke straatverbetering gaat door Verhuur tuingrond Extra subsidie voor Groene Kruis THOLEN OUD-VOSSEMEER SINT-ANNALAND 23 jaargang No. 16 2 maart 1967 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66 - St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestraat 34 - Tholen - Tel. 01660-589 - Giro 124407 Abonnementen 4.00 per half jaar franko p.p. 5.00 inkassokosten Prijs per nummer 17 cent Advertenties 15 cent per mm - Spierinkjes t/m 20 woorden 2.00 Inzenden UITERLIJK DINSDAG bij onze agenten of aan EENDRACHTBODE - Postbus 128 - Bergen op Zoom Het is niemand onbekend gebleven, dat verschillende delen van Italië de laatste maanden zijn getroffen door ernstige over stromingen. Overstromingen met gevolgen, vooral in materieel opzicht, die dat van de ramp in 1953 in ons gebied benaderen en hier en daar zelfs overtreffen. En wanneer iwe ons die ramp 1953 her inneren, zullen we evenmin vergeten zijn, wat toen door het thans ook zo zwaar getroffen Italië voor onze provincie, onze streek wat door Italië, voor het rampgebied werd gedaan. Mogen we de spontane hulp van toen en de nu omgekeerd daar heersende even grote nood onbeantwoord laten Het initiatief is in Zeeland genomen om in de richting te werken van een concreet sociaal doel. Als gevolg daarvan is een aiküe georganiseerd onder de titel „een koe voor Grosseto" duidelijker een directe hulp voor de ziwaar getroffen boeren in die Itali aanse stad en omgeving. Daar werd een oppervlakte van 25000 hectare, tweemaal het eiland Tholen door overstroming en slibvorming zodanig getroffen, dat het op nieuw in cultuur moet worden gebracht. Er gingen 2500 melkkoeien, 3000 varkens, een veelvoud van schapen, geiten en pluim vee verloren. Drieduizend kleine boeren zijn er ernstig gedupeerd. De bedoeling van de aktie is hulp te bieden in de vorm van een veezending. Daartoe doen gedeputeerde staten van Zeeland het voorstel aan de volgende week vrijdag te houden statenvergadering om provinciaal 20.000,bij te dragen. Daartoe werd vorige week tijdens het Rlaiffeisenfeest in Scherpenisse wat ons ge bied betreft het eerste initiatief genomen en ruim 300,in enkele minuten ingezameld. Daartoe start dezer dagen een aktie in de gehele provincie, dus ook in onze streek Doet u ook mee aan deze hulpverlening Het vraagstuk zal overbodig zijn. Men kan de nood van 1953 vergeten zijn, de geboden hulp van toen kan niet, mag niet worden vergeten. Wilt u dlaarvan het beiwijs leveren en wat tot de „koe van Grosseto'' natuurlijk niet voor één koe met zijn allen, bijdragen. Van enkele gemeenten in de streek is reeds bekend op welke wijze men het gaat organiseren. Daarbij is er eens van afge stapt dat men bij u zal aankloppen. Er wordt groter spontaniteit verwacht, namelijk dat er geen collectanten nodig zijn. Dat u zelf naar het aangewezen adres stapt om iets in de bus te deponeren Iets Dat is uw zaak. In Tholen zal er zaterdag tussen 9 en 6 uur in die hal van het stadhuis een grote bus klaar staan om te worden gevuld met uw grote en misschien wat kleinere, maar in elk geval spontane en gulle gaven. I In Poortvliet zijn de leden van ae Platte lands Jongeren Gemeenschap ingeschakeld en ook daar staat er tussen 1,0 en 12 uur op het gemeentehuis een voor ulw klaar. In Sint-Annaland wordt het op soortge lijke manier gedaan, mogelijk met mede werking van leden dér landbouworgani saties. I Van andere gemeenten kwam dienaan- gaande nog ge<- bericht binnen, maar zal dat ongetwijfeld op andere wijze worden bekend gemaakt. Dat er ook een thoolse- en sint-philip- landse „koe" voor de Grossetoboeren zal komen is geen twijfelaar. „Het is zaliger te geven, dan te ontvangen." Binnen een uur waren de twintig agenda punten door de voltallige raad van Sint- Philipsland op 27 februari jl. afgewerkt. Er waren de om deze tijd gebruikelijke onderwijsuitgaven bij betrokken. Zo werd het aantal wekelijkse lesuren nuttige hand werken voor de openbare lagere school be paald op 4. Voor een gemiddelde van 137 2l3Jleer lingen a 73,80 werd aan de bijzondere lagere school te Sint-Philipsland een voor schot toegekend van 10.159,80 en aan het bestuur van de bijzondere school te Annh Jacobapolder 67 x 89,10 of 5969,70 Voor vakonderwijs aan eerstgenoemde school 6000,en aan de school in de Polder 1148, De kleuterscholen kregen éveneens de volgens wettelijke normen vastgestelde be dragen in het vooruitzicht. De heer L. den Engelsman (s.g.p.) in formeerde hierbij naar de oorzaak van het belangrijke verschil tussen de openbare lagere school ter plaatse en de chr. school in A. J. Polder De voorzitter wees er op, dat de open bare lagere school in Sint-Philipsland door het leerlingenaantal van 43 in bizondere om standigheden verkeert. Aan de hand daarvan worden bedragen voor dé andere scholen ergens „bevroren". Overigens heeft het be stuur van de bijzondere scholen de moge lijkheid revisie te vragen, indien ze met het door de gemeente voorgestelde, c.q. vast gestelde bedrag niet kan uitkomen. Als een schoolbestuur van dat recht gebruik iwil maken, dan is daar niets op tegen. Overigens kunnen alle leden zich thans met de voorstellen verenigen. Een laatste punt ten aanzien vain het onderwijs is het verzoek van het bestuur der chr. school te Sint-Philipsland om finan ciële medewerking voor de aanschaffing van nieuwe leerboekjes voor verkeersonderwijs De kostenraming beidraagt 589, VERHUUR PERCEELTJES GROND B en w stellen hierna voor om verschil lende perceeltjes grond achter School- en Wilhelminastraat voor één jaar te verhuren tegen 11 cent per m2. en voorts de verhuur voortaan te delegeren aan b en w. De heer A. A. Rijstenbil (gem. belang) zegt in z'n algemeenheid die verhuur wel aan b en w te willen toevertrouwen, maar in principe is hij er geen voorstander van om als raad alles uit handen te gaan geven. Men weet dan nauwelijks meer iwat er om gaat. Destijds gebeurde d'at ook met de algemene Bijstandswet. En op den duur blijft er voor de raad geen bemoeienis over. De voorzitter kan zich dit standpunt van dhr. Rijstenbil indenken, maar er zijn anders- zijd's zoveel kleinigheden, die dan vier weken moeten blijven liggen omdat men de raad niet elk moment bijeen kan gaan roepen. Met name daarvoor wordt de delegatie ge vraagd. En overigens zal b en w de raad wel op de hoogte houden. Met algemene instemming wordt met de voorgestelde ver huur van de tuintjes akkoord gegaan. Ook het voorstel tot verhuur van 4.31.82 hectare slikken aan dhr. A. den Braber ont moet niet zoveel bezwaar, al is de jaarlijkse pacht van 5,tot 50,opgetrokken. De heer J. Verwijs (vrije lijst) constateert daarmee een verhoging van 950 %_.Hlj had gedacht dat bijvoorbeeld een verhoging van 500 wel voldoende was geweest. Ook de heer Rijstenbil acht de verhoging niet gering. Voorheen was betrokkene meer be roepsjager. Nietemin kan hij zich wel met het voorstel verenigen, terwijl de heer A. W. Beurkens (c.h.u.) daarentegen het stand punt deelt van dhr. Verwijs. De voorzitter antwoordt dat zowel een verhoging van 500 en zelfs van 100 niet gering is. Alleen moet men even in acht nemen van welk basis bedrag die verhoging uitgaat. Met aantekening dat de heren Beur kens en Verwijs tegen zijn wordt het voorstel aangenomen. BESTRATING Het meest ingrijpende punt van de agenda, voor wat de financiën betreft, is het voorstel tot het maken van bestratingen aan Oostdijk vanaf de Zuiddijk en verbreding van School straat, Wilhelminastraat en Kerkring. De Oostdijk verkeert in slechte staat Behalve de verbetering daarvan ook een trottoir van 1.40 vanaf de Raiffeisenbank tot het pand Feleus aan de Zuiddijk. Vervolgens verbre ding van andere straatgedeelten, die thans smaller zijn dan de wegen waarop zij aansluiten. In totaal is er 59.000,voor geraamd. De heer Rijstenbil krijgt een bevestigend antwoord op zijn vraag of dit werk een openbare aanbesteding krijgt. De heer C. de Boer (s.g.p.) meent dat uit oogpunt van verkeersveiligheid straks ook wel éénrichtingsverkeer ingesteld zou moeten Worden. De voorzitter meent dat zulks niet bevorderlijk is. De heer Verwijs zou ook het laatste deel van de Wilhelmina straat maar gelijk willen verbreden, maar de voorzitter wijst er op, dat men moet letten op het financieel haalbare. Met algemene Instemming wordt het plan overigens goedgekeurd. Vastgesteld wordt de rekening 1965. Ge wone dienst ontvangsten 779.883,01, uit gaven 773.852,25, batig saldo 6030,76. Kapïtaaldienst ontvangsten 1.025.381,53, uitgaven 1.091.851,94, nadelig saldo 66.470.41. Op advies van de commissie van onder zoek wordt deze rekening goedgekeurd. Een perceeltje grond, waarop de krot woning Oostdijk 10 is gebouwd wordt voor 25 x rnaal het erfpachtsrecht aangekocht van notaris E. D. van de Velde te Tholen. DOUCHE'S Enige bewoners van de Hengelose- en Deldensestraat vragen htm woningwetwo ningen van douches te willen voorzien. B en w willen aan dit verzoek voldoen en dan de huurverhoging bepalen op 0.60 per week. De kosten worden in totaal op 2400,geraamd. Dat vindt dhr. Den Engelsman bizonder hoog. Hij had 225, per woning berekend tegenover b en w 400,De voorzitter erkent, dat wat royaal is geraamd, maar het brengt allicht wat extra werk mee. Alle leden kunnen dit voorstel overigens steunen. SUBSIDIE GROENE KRUIS B en w willen aan het Groene Kruis een extra subsidie verlenen van 1850,De afdeling kreeg reeds een gemeentelijke bij drage van 2500,meer nu dë jaarreke ning 1966 is opgemaakt blijkt er nog 1850,- tekort te zijn. De oorzaak daarvan is stijgen de onderhoudsuitgavengebouw en inven taris, stijgende personeelslasten en in de derde plaats hoge lasten voor het instand houden van het zuigelingenbureau. De heer Den Engelsman zegt zich de twee eerstgenoemde punten te kunnen in denken. Ten aanzien van het zuigelingen bureau vraagt hij echter wat de kosten daarvan zijn. Of die geheel ten laste van de vereniging komen en wat de werkelijke tekorten voor het Groene Kruis waren per 1 januari 1967. De voorzitter antwoordt dat men op het zuigelingenbureau als vereniging 410,60 tekort kwam, nadat zowel gemeente als provincie 20 cent per consult hadden bij gedragen. Het zuigelingenbureau kost in totaal 1800,— en tot dusver was er geen wettelijke regeling. Die is er wel sinds 1 januari 1967, aangezien dë plaatselijke artsen de consulten niet meer gratis doen. Dan worden de kosten geraamd op 35,per zitting, die door de provinciale groene kruis vereniging per lid worden omgeslagen, wat neer zal komen op f 1.20. Dit betekent een belangrijke vermindering van het bedrag dat idie plaatselijke afdeling hieraan ten koste moet leggen. Het werkelijke tekort van het plaatselijke groene kruis was per 1 jan. 1967 1852,85 naast de reeds ontvangen 2500,van de gemeente. De heer Rijstenbil merkt op, dat het hier gaat om zorg voor de volksgezondheid. Dat moet dus wel gesteund worden. Wel vraagt hij zich af of niet op een of andere manier een aktie kan worden georgani seerd. Hij heeft bewondering voor hetgeen de inwoners doen voor het Roode Kruis. Is het ook mogelijk wat in die geest te doen voor het Groene Kruis. De voorzitter zegt hët met die suggestie van harte eens te zijn. Alleen mag niet wor den vergeten, dat men hier al een aan de contributiefcop van Zeeland staat. Willen de inwoners nog iets meer doen uit vrije wil, dan graag. Overigens is dit al een aan gelegenheid voor het Groene Kruisbestuur. Alle leden stemmen in met de extra subsidie van 1850, VUILNISSTORTPLAATS De gemeente heeft het geluk gebruik te kunnen maken van een stortplaats in de Heensepolder. Het betreft een ite dempen put op een afstand van 1200 meter vanaf het eind Slaakdam, een terrein dat eigen dom is van de heer M. Swagemakers te Nieuw-Vossemeer. De enige eis die de eigenaar stelt is na volstorten een laag grond van 40 cm op te brengen als afdekking B en w zijn er gretig op ingegaan, blij met deze oplossing, waardoor de gemeentelijke vuilnis stortplaats nabij de haven wordt gesloten. Voor particulieren blijft de mogelijkheid tot het storten van afval en bedrijfsafval ge durende vrijdagmiddag op de nieuwe stort plaats in de Heensepolder. De heer Verwijs vindt het een bizonder goede oplossing en vraagt of de eigenaar nog een termijn noemde. De voorzitter zei, dat dhr. Swagemakers alleen maar hoopt dat dë put zo spoedig mogelijk gedempt is Verder wordt 36 m2 grond van de Ned. Hervormde kerk gekocht voor 360,- ten einde de kerkring te kunnen verbreden. De woning Sluisweg 6 van J. van Hoeve wordt onbewoonbaar verklaard. De heer Rijstenbil informeert of reeds een anldëre woning beschikbaar is. De voorzitter, hoopt dat zulks spoedig het geval zal zijn. Bij de rondvraag informeert dhr. Verwijs of b en w niet van mening zijn dat een zgn. schrikhek geplaatst dient te worden nu de woning aan de Oostdijk is gesloopt. B en w zagen hiervan niet direct die noodzaak in, maar nadat ook de andere raadsleden op het gevaar hebben gewezen zal dit nader worden bekeken. Daarna sluiting. 10.45 23.36 12.22 1.08 13.42 2.18 14.48 3.09 15.30 3.48 16.08 4.25 16.45 maart te 7.37 uur DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG dr P. J. Duinker, Tholen tel. 01660500 dr H. Menger, St. Philipsland tel. 01677—500 dr. A. C. J. Noteboom, St.-Annaland tel 01665-400 HOOGWATER week van 5 t/m 11 maart Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag BURGERLIJKE STAND Geboren (te Bergen op Zoom) 20 februari '67. Cornells Marinus, zoon van Fomdse, Jan en van de Waal, Berendtje M. Huwelijksaangifte 24 febr. '67. de Jonge, Cornelis, oud 29 jaar en Gunst, Wilhelmina C. oud 23 jaar. KWART EEUW WATERLEIDING Dezer dagen herdacht dë heer G. van der Linde het feit, dat hij 25 jaar in dienst is van de waterleidingmaatschappij „Tholen." Door het gehele eiland is deze voorman fitter een goede bekende, eerstens vanwege zijn werkzaamheden bij dit thoolse bedrijf, in de tweede plaats ook als jarenlange muzi kant van „Concordia." De heer Van der Linde weet zo zachtjes aan wat er aan de waterleiding te koop is. Bij nacht en ontij moest hij menigmaal een vaak koud spoedkarweitje opknappen, bij branden paraat zijn om van de moeilijk heden na inunidatie 1944 en raimp 1953 maar niet te spreken. Voor zijn plichtsbetrachting mag er dank zijn van de zijde van het bestuur en directie der maatschappij, maar ook erkentelijkheid van de streek jegens een voorkomende werk nemer. Misschien was Van der Linde met een „goede pruim" al tevreden. UITVOERING „THOLENSE BOYS" De voetbalvereniging „Tholense boys" hield vorige week in de zaal van „Hof van Holland" haar jaarlijkse uitvoering. Na een welkomstwoord door de heer J. de Later was spoedig de beurt aan het toneelgezel schap „Sint Joseph'' uit Oud-Vossemeer. Met het blijspel „Ik verveel me rijk" werd het een gezellige avonld met na afloop een flink applaus voor speelters en spelers. Daar na was er nog een door de Victori Band uit Halsteren verzorgd bal. CHEMISCHE ONKRUIDBESTRIJDING Dat was de hoofdschotel tijdens de door de vereniging voor Bedrijfsvoorlichting „Tholen en Sint-Philipsland" gehoulden ver gadering in „Hof van Holland.' Voorzitter M. C. J. Kosten kon 24 februari weer een grote schare belangstellende leden verwelkomen, waarna spoedig het woord werd verleend aan de specialist Plantenziek ten bij de R.L.V.D. te Goes de heer P. Ver- hage Die schetste de ontwikkeling op het gebied van de chemische onkruidbestrijding, de plantenziekten en plagen en de bestrijding daarvan in de landbouw. In het algemeen streeft men naar middelen die niet al te giftig zijn, maar middelen die voorzover het de onkruidbestrijding betreft spoedig in de grond kunnen worden afge broken en naar middelen die geen of geen al te grote gevaren opleveren voor naast liggende gewassen. Bovendien heeft men ook op het gebied van de bestrijdingsmiddelen te maken met toe komstige E.E.G. regelingen, zodat men tot een uniformiteit ïn de middelen wenst te komen. Helpt u mee aan de koe voor Gressote? In Sint-Maartensdijk spoedige riolering van oude kern Sint-Philipslands raad keurde belangrijke straatverbetering goed T. V.debat je) in Poortvliets raadszaal In Sint-Annaland startte bejaardensoos Ouderavond van de b.l.o.school Vrederust doet SPS beven Lentemaand begonnen Een droge maart en natte april Dan doet de Landman wat hij wil. Aan de hand van tabellen waarop de be reikte resultaten en dë opbrengsten van het gewas met elkaar werden vergeleken, be handelde spreker de nieuw op de markt gekomen middelen voor de onkruidbestrijding in winter- en zomergewassen, in suikerbie ten, in aardappelen en in erwten. Ook de kweek en kleinboefbladbestrijding kwam ter sprake evenals de CCC bespuiting in wintertarwe. Aan het eind van deze leerzalme instructie gekomen, deelde de voorzitter mee dat het bestuur overweegt een aantal waarschu- wingskaarten voor plantenziekten te laten vervallen, nu alle leden van de vereniging het boekje over de bestrijdingsmiddelen van de RLVD zal worden toegezonden zoals dat thans reeds twee jaar gebeurde. Alleen wan neer een bepaalde gewasbeschadiging plotse ling optreedt, zal door middel van een waarschuwingskaart de leden daarop worden gewezen. Hierna vertoonde de heer J. T. Andringa, specialist landbouwwerktuigen een 75 dia's van de landelijke stro-oogstdemonstratie in de Wilhelminapolder tijdens de afgelopen zomer. Op de van hem bekende duidelijke manier boeide hij ook ditmaal zijn gehoor. Op structuurgevoelige gronden geen stro ver zamelen, maar stro hakselen en groenbe- mesting zaaien, ao stelde inleider. De stro- persende, sitroverzamelwerktuigen, de com bines met strovleugel en strohakselaars pas seerden de revue, terwijl tot slot een aantal dia's van Stoppelbewerkingswerktuigen wer den getoond. Opnieuw een middag waarbij het de contributie imeer dan waard was, opnieuw een middag, waarin het belang van het lid zijn van deze bedrijfsvereniging werd bewezen. THOOLSE GYMNASTIEKVER. VERGADEREN Vanavond vergadëren in hotel Mees de Thoolse gymnastiekverenigingen met als gastheer „Spido" ter bespreking van het werkprogramma 1967 Van de Thoolse gymnastiekcommissie, het overkoepelingsorgaan van alle thoolse gym nastiekverenigingen zijn aftredend en her kiesbaar de heren J. C. Moerland te Sint- Annaland, J. Smulders te Oud-Vossemeer en T. Viergever te Sint-Maartensdijk. Heit is voorts de bedoeling een leidër in vaste dienst te benoemen voor alle ver enigingen op Tholen, tw. „Spido" Oud- Vossemeer, „Excelsior" te Poortvliet, „Olympia" te Tholen, „WWV" te Sint- Maartensdijk en „WIK" te Sint-Annaland. Het doel van de gymnastiekcommissie is de jeugd zoveel mogelijk op te vangen. Zë coördineert en aktiveert de plaatselijke be stuurders en werkt aan werkverbetering van de sportacoamodatie in die plaatsen, waar dat nog gewenst is, zoals te Sint-Annaland, Scherpenisse en Stavenisse. Getracht wordt nog dit jaar in Scherpenisse en Stavenisse een plaatselijke gymvereniging op te richten Aan het werkprogramma 1967 zullen alle verenigingen kunnen deelnemen. Het blijkt steeds moeilijker te worden om leiders te krijgen, die in hiun vrije uren gymlessen geven. Gymleider is een beroep geworden en niet meer 'n bijbaantje, een bijverdienste. Daarom (wil de thoolse gym- commissie ook streven naar een beroeps- leider voor alle verenigingen. Ter vergade ring zullen de financiële consequenties onder ogen gezien moeten worden. UITVOERING Onder zeer grote belangstelling van ouders en donateurs werd in Hof van Holland te Oud-Vossemeer een uitvoering gegeven van het jeugdmuziekclubje de „Solssleuteltjes" met medewerking van het blokfluitclubje dat de naam „De fluitende vosjes" draagt Het geheel stond onder leiding van dirigent C. W. Delhez te Steenbergen. In zijn welkomst woord liet de voorzitter van de oudercom missie de heer P. A. W. Mees zich waar derend uit over het werk van de dirigent. Het heeft stimulerend gewerkt. Er is dan ook enthousiast en vlot gespeeld, eerst de accordeonisten en later de blokfluiters. Na de pauze, waarin men een geslaagde verloting hield, -traden o.a. Eddy en Thea Niemantsverdriet op, de landelijke jeugd kampioenen 1964 op de accordeon. Met een gezellig samenzijn van de ouders werd deze avond besloten. GEVONDEN Een trouwring met inscriptie „G.J.F. 27-7- 1943". Inlichtingen bij de rijkspolitie alhier. JEUGDVERENIGINGEN HIELDEN JAARVERGADERING Het hervormd verenigingsgebouw was ook vrijdagavond weer vol, toen de kleine meis jesver. „Van Knop tot bloemt" en dë knapen- vereniging „Samuël" hun jaarvergadering hielden, waarbij ds. J. M. de Raad de leiding had. Hij kon overigens met begeleiding of aankondiging van de programmapunten vol staan, daar de jeugd er zelf voor zorgde dat de avond goed en gevarieerd werd gevuld. Dat begon met een welkom door Ko van der Griek, vervolgens Schriftlezing uit Mat- theus 25 1-13 door 2 leden van de k.v. en een samenspraak door leden van de m.v. over de gelijkenis van wijze en dlwaze maagden. Uit die jaarvergadering bleek, dat er aan de leiding toch ook wel mutaties kunnen voorkomen. De vertrekkende was mevr. Leune-Priem, de komende mej. Boone. Ver trekkende helpster mevr. Pipping-Overbeeke en komende miej. de Rooij. Beide vereni gingen hadden een batig saldo en dat is op een jaarvergadering een belangrijke zaak. Ook van de knapenbibliotheek bleek goed gebruik te worden gemaakt. De avond werd verder afgewisseld met verhalen, gedichten en twee mooie klank beelden namelijk over Cameroun en Kenia met fraaie dia's goed verstaanbare toelich ting en aangepaste muziek. De gemaakte werkstukjes werden verloot en een voor dekking der onkosten en ten bate van de verenigingen werd nog 138, gecollecteerd. Bovendien was het nog bij tijds dat ds. J. M. dë Raad met een dank woord voor alle medewerking en dankgebed de samenkomst sloot SPEELTUINDAG Grote belangstelling bestond er voor de zaterdag jl. gehouden speeltuindag, georga niseerd door bestuur en leden van „Vrij en Blij". Vogelpiek en schietafdeling troldcen zoals altijd belangstelling, maar ook rad en spijkerbalk deden het best. Zelfs het ballen gooien en sjoelen kreeg doorlopende klan- disie, kosten en baten zijn nog niet rond, maar het is vrij zeker, dat het zo gewenste steuntje aan de kas werd gegeven. BEJAARDENSOOS Misschien klinkt het woord „bejaardën- sociteit" wat hoogdravend, maar in elk geval is het begrijpelijk. En het is trouwens meer dan alleen maar de gewone bejaarden samenkomst, waarmee deze week in het Dorpshuis is gestart. En dat wil men nu voortaan elke dinsdagmiddag vervolgen. Een samenkomen van de inwoners van 65 jaar en oudër, die zich die middag naar eigen keuze, naar eigen liefhebberij, voorzover de aanwezige materialen dat toelaten kunnen bezighouden. Of met een breiwerkje en een praatje de middag niet minder gezellig door brengen. Vorige week werd daartoe door burgemeester W. Baas het initiatief genomen die al de daarvoor in aanmerking komende

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1967 | | pagina 1