WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Plaatselijk Nieuws Klaproosdag 1966 WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Sociografisch onderzoek naar mogelijke recreatievormen in het Eendrachtgebied Toekomstbeeld van Nederland De redaktie legt u deze week voor 22e jaargang No. 52 10 november 1966 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66 - St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestraat 34 - Tholen - Tel. 01660-589 - Giro 124407 Abonnementen 3.75 per half jaar franko p.p. 4.75 inkassokosten Prijs per nummer 17 cent Advertenties 15 cent per mm - Spierinkjes t/m 20 woorden 2.00 Inzenden UITERLIJK DINSDAG bij onze agenten of aan EENDRACHTBODE - Postbus 128 - Bergen op Zoom (i) Verhuizing naar het Noorden DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN De dag, die veler geluk bepaalt ZEEUWSE N.N.P. ERE VOORZITTER PLOTSELING OVERLEDEN Ruimtelijke ordening Verblijfsrecreatie langs de Eendracht Vandaag begrotingsbehandeling in raad Sint-Maartensdijk In Stavenisse werden culturele posten geschrapt Afscheid ds. J. van der Haar W.H.S. klopte leider in eerste klasse OUD-VOSSEMEER SINT-ANNALAND De zorgen over het gezicht, dat Neder land in het jaar 2000 zal hebben, nemen steeds meer toe. De planoloog, populair gezegd de schoonheidsspecialisten, die het tand een bepaald uiterlijk geven, heffen waarschuwend de vinger op. Vergaande maatregelen zijn nodig om ervoor te zorgen, dat de meer dan twintig miljoen Nederlan ders, die in het jaar 2000 in ons land zullen wonen en werken, onder redelijke omtandig- heden kunnen leven. De Nederlandse bevolking groeit snel. Rond 1800 waren voor een toename met één miljoen mensen nog vijftig jaren nodig, in 1900 veertien jaren, op het ogenblik vergt het zes jaren en rond 2000 zal het vier jaren zijn. Dat betekent, dat allerlei voorzieningen, zoals wegen, woongelegenheid, recreatie ruimten en watervoorzieningen ook sneller dan voorheen moeten worden uitgebreid. Hoe groot de moeilijkheden zijn en wat er allemaal moet gebeuren heeft de regering na heel wat studie op papier gezet. De „Tweede Nota over de Ruimtelijke Orden ing in Nederland", bij de Staatsuitgeverij verschenen, biedt dan ook een boeiend in zicht in de problemen, waarvoor ons land zich ziet gesteld. Alleen al van het formaat van de nota - 200 grote pagina's - zou men kunnen afleiden, dat de vraagstukken almaar omvangrijker worden. De eerste nota over de ruimtelijke ordening, die verscheen in I960, telde 150 pagina's van klein formaat, j Een van de belangrijkste punten uit de j nieuwe nota is de „volksverhuizing", die j de regering tot stand wil zien te brengen. Overigens moet niemand zich voorstellen dat duizenden vaderlanders met verhuiswa gens, caravans of huifkarren op bevel van hogerhand kris kras door Nederland zullen gaan trekken. Daar zal geen sprake van zijn. Wel meent de regering, dat in ons land duidelijk sprake is van ongelijkmatige be- volkingsverdeling, In de nota over de ruim- telijke ordening wordt ons land ruwweg in twee delen gesplitst: de scheidingslijn is de overgangszone Alkmaar-Arnhem. Ten zui den van deze lijn wonen op het ogenblik rond negen miljoen mensen; ten noorden hiervan slechts rond drie miljoen. De rege ring wil hier in verbetering brengen door de industrialisatie en de verbetering van woon- en leefklimaat in hét noorden sterk te steunen (hiervoor zal zelfs een aparte nota ver schijnen). De regering wil vooral proberen de vestiging buiten de Randstad Holland (waar de dichtste concentraties van mensen en nijverheid te vinden zijn) te bevorderen. Or dit te bereiken zal de ontwikkeling van de kop van Noord-Holland de zuidelijke IJsselmeerpolders, het noordelijke Delta- gebied en West-Brabant sterker worden ge steund. Overigens kan, zo stelt de regering na drukkelijk, het centrale vraagstuk van de nationale ruimtelijke ordening niet meer simpelweg worden omschreven met de tegen stelling tussen Het Westen en Overig Nederland, Ook buiten de Randstad zijn grote concentraties ontstaan (Gelderland, Noord-Brabant en Limburg). De bevorder ing van de bevolkingstoename in het minder bezette noorden is ook al lang niet meer het enige middel om de ruimtelijke moeilijk heden op te vangen. Ook al zal de bevolking in het noorden en in Overijssel sterk groeien, dan nog zullen ten zuiden van de (ruwe) lijn Alkmaar-Arnhem rond het jaar 2000 liefst veertien miljoen mensen wonen. „Naast een op uitbreiding gericht stimuleringsbeleid voor de nog weinig verstedelijkte gebieden in Nederland zal dan ook een inrichtings- beleid voor de nu al verstedelijkte gebieden moeten worden gevoerd", zegt de nota. Bij het stimuleringsbeleid (waarvan dus vooral het noorden en Overijssel, maar ook Zeeland het sterkst zullen profiteren) ligt het sterkste accent op de vestiging van nieuwe bronnen van werkgelegenheid. Maar met werk alleen kan de mens niet leven. De regering wil dan ook streven naar verhoging van de welvaart en verbetering van het cu- turele klimaat in deze gebieden. De bestaande maatregelen in het kader van het regionale industrialisatiebeleid (vooral subsidierege- lingen voor nieuwe bedrijfsvestigingen) zul- j len, gezien de eisen van het nieuwe program ma, in de toekomst niet meer voldoende zijn. Wat er voor in de plaats zal komen, wordt overigens pas in de speciale nota over de noordelijke provincies duidelijk gemaakt. Als alle middelen helpen, zoals de reger ing van hen verwacht, dan zullen rond 2000 ongeveer zes miljoen merisen boven de lijn Alkmaar-Arnhem wonen. Dat is twee maal zo veel als nu. Het groeitempo (dat wil zeggen de aanwas van de bevolking) moet tweemaal zo groot zijn als dat van het ge bied ten zuiden van de lijn. De stimuleringsmaatregelen zijn harde noodzaak. Gemiddeld krijgt ons land een bevolkingsdichtheid van 600 inwoners per vierkante kilometer. In sommige gebieden zal dit nog drie tot viermaal zo veel zijn. Het stedelijk woongebied moet tussen nu en het einde van de eeuw haast driemaal zo groot worden. Het wegennet moet bijna ver viervoudigden. Bij een dergelijke gigantische ontwikkeling kan men het zich niet meer veroorloven om -enkele delen van ons land in mindere mate te betrekken bij het op vangen van de bevolkingsgroei. Van de hand van drs. H. H. J. Wissink sociologisch geograaf bij de wetenschappe lijke dienst van de Grondmij n.v. verscheen in opdracht van het samenwerkingsorgaan kanaalschap. ,De Eendracht" een rapport omtrent de recreatieve mogelijkheden in het Eendrachtgebied, mede in verband met de aanleg van de Schelde-Rijnverbinding, Ruim een jaar geleden hebben we al iets van de plannen van dit kanaalschap kunnen meedelen. Zoals bekend zijn hierbij ook de gemeenten uit onze streek Oud-Vossemeer Tholen en Sint-Philipsland aangesloten. Het rapport waarvan een samenvatting wordt gegeven op pagina 9 van dit nummer is toegezonden aan de samenwerkende ge meenten, de colleges van gedeputeerde staten van Zeeland en Noord-Brabant de ambte lijke werkgroep Schelde-Rijnverbinding, het Bouwbureau van de Schelde-Rijverbinding, de consulent van Staatsbosbeheer, het hoofd van de afdeling recreatie en natuurbescher ming van de rijkswaterstaat, het hoofd van de afdeling openluchtrecreatie van het minis terie van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk, het hoofd van het bureau Deltazaken van de dienst der Domeinen en aan de Consulent voor de openluchtrecre atie in zuid-oost. Inmiddels hebben gedeputeerde staten van beide provincies er in bewilligd, dat een vertegenwoordiger van de samenwerkende gemeenten als waarnemer zitting neemt in de ambtelijke werkgroep Schelde-Rijnver binding voor gecoördineerd overleg. dr. A. A. Kugel, Poortvliet tel. 01662-400 dr. J. Vermet, Nw-Vossemeer tel. 01676-415 Dr. J M v. d. Bel, St. Maartensdijk, tel. Oi 666-400. Op zaterdag 12 november is het „Klap- roosdag". - „Wéér zo'n dag", zeggen we, „we hebben al een Vader- en Moederdag en 'n Dierendag, waarom zouden we ook geen Klaproosdag hebben Alleen het accent ligt anders. Dat ver plaatst ons in onze gedachten naar de jaren 1940 tot en met mei 1945. De periode, toen we niet konden zeggen wat we dachten en niet konden leven, zoals we wilden. Toen onze mannen en jongens uit de huizen en van de straten werden opgepakt en wegge sleept om ergens verweg voor de vijand te moeten werken. Toen onze Joodse land genoten verdwenen om nooit meer terug te keren. Toen overal de schoten van de exce- cutiepelotons kraakten, toen uiteindelijk alleen het simpele feit van het te- - mogen - leven nog waarde had. Toen, op dat moment van de hoogste nood, werd onze vrijheid bevochten. Ja, zo was het letterlijk. Onze vrijheid, waarvan we anno 1966 zó genieten, dat we liever niet meer aan de nare, voorbije oorlogsjaren denken, werd letterlijk her wonnen. Meer dan 30.000 geallieerde oor logsgraven in Nederlandse bodem zijn daar van nu nog het bewijs. Dertigduizend graven op meer dan vijfhonderd Nederlandse kerkhoven. Daarin rusten zij, diie eens voor ons de vrijheid bevochten. Meer dan twintig jaar liggen ze daar al. Maar meer dan twintig jaar is er ergens in het buitenland - in Engeland of Canada, in Amerika en in vele andere geallieerde landen - een lege plaats aan een tafel. In de loop van de jaren is het verdriet wel wat versluierd. „De scherpe kantjes zijn eraf", plegen wij te zeggen. Maar het is niet verdwenen. Evenmin als het verlangen om eens te mogen zien, waar hij bleef, om te mogen staan aan zijn graf. Vele tienduizenden hebben dit verlangen -/ervuld gezien. Zij genoten gastvrijheid in Nederland, hun aangeboden door het Neder lands Oorlogsgraven Comité, waartoe deze organisatie in staat wordt gesteld door de opbrengst van de Klaprooscollecte op Klap roosdag. Aan deze tienduizenden werd troost geschonken door hen te begeleiden naar het graf met de hun zo geliefde naam, ergens in Nederlandse bodem. Straks - in de week van 6 tot 12 november met als hoogtepunt de 12e, „KLAPROOS DAG" - wordt de collecte weer gehouden De opbrengst daarvan bepaalt hoeveel na bestaanden er in 1967 kunnen worden uit genodigd. Daarom is, voor wie zich de jaren 1940-1945 indenkt en zich realiseert welke offers hij zich toen had willen ge troosten voor de vrijheid van ons tand - de gift van de Klaprooscollecte een offer Een offer, dat troost brengt in de harten van de vaders en moeders, de weduwen en kinderen die achterbleven. De nabestaanden der Britse gevallenen willen hun dank betuigen voor hetgeen Nederland op Klaproosdag doet. Aan 33 collectanten - drie uit elke provincie - door het lot aan te wijzen, bieden zij via hun organisatie The British Legion een gratis reis naar en vakantie in Engeland aan. De gelukkigen worden door het lot aangewezen; als loten dienen de legitimatiebewijzen van de Klaprooscollecte 1966. Te Wissenkerke op Noord-Beveland is zondag 6 november op 69 jarige leeftijd plotseling overleden de heer A. G. M. Mar- kusse. Wijlen de heer Markusse was tot voor enkele jaren eigenaar van een druk kerij/boekhandel in zijn woonplaats en uit gever van het „Nieuws- en Advertentie blad voor Noord-Beveland.'' Tussen 1947 en 1965 was de overledene voorzitter van de Nederlandse Nieuwsblad Pers, afdeling Zeeland, de organisatie van nieuwsbladuitgevers. In 1965 deed de heer Markusse zijn bedrijf i over aan zijn zoon en werd door de Zeeuwse n.n.p. benoemd tot ere-voorzitter. Met name in zijn omgeving was hij een bekend figuur uit het verzet gedurende de oorlogsjaren. Na de oorlog had hij voor de uitgevers zit ting in de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg. Het voorzitter schap van de Zeeuwse nieuwsbladpers wordt sedert 1965 bekleed door Markusse jr. HOOGWATER week van 13 t/m 19 november Zondag 3.50 16.10 Maandag 4.38 16.50 Dinsdag 5.20 17.32 Woensdag 6.00 - 18.13 Donderdag 6.45 18.58 Vrijdag 7.23 19.45 Zaterdag 8.12 20.40 Nieuwe maan 12 november te 15.27 uur Eerste kwartier 2 november 1.20 uur EERSTE JUDOCLUB Aan de op 29 oktober te Ossendrecht gehouden judo-wedstrijden namen 139 judoka's deel uit 9 clubs. H. Soomers uit Heerlen. 2e dan zwarte band bezette in de senioren klasse A de eerste plaats. Tweede werd de thoolse voorzitter C. Bakker bruin band In de junioren klasse A tot 30 kg. werd M. C. Beukelaar derde en in de klasse B tot 47 kg, was de 3e plaats voor P. Schot kamp. In de klasse 57 - 65 kg. was de derde plaats voor mej. Jannet Vos. De wedstrijden werden onderbroken door Jiu Jitsu en karate demonstraties. Op zaterdag 12 november zal d^ thoolse judoka C. Bakker deelnemen aan de ge- wichtsklasse wedstrijden te Den Briel en komt dan uit in de zwaargewichtsklasse (boven de 80 kg. Bakker weegt 98 kg. en is in zijn klasse één der favorieten. Hij is de enige deelnemer uit Tholen. Volgende maand moet Bakker zijn titel school kampioen verdedigen, die hij vorig jaar voor de tweede maal won. Weet hij ook nu zijn titel te prolongeren, dan wordt hij definitief eigenaar van de wisselbeker. Aan de titelwedstrijd nemen judoka's deel uit de clubs Bergen op Zoom Tholen en Ossen drecht. OPGAVE GEVONDEN VOORWERPEN een zilveren schakelarmband, A. F. Goede- mondt, Venkelstraat 26 Tholen een bruin lederen portemonnaie, Paul Schotkamp, Pr. Bernhardstraat 5 Tholen een damesschoen (wit), Bureau Rijks politie Tholen een portemonnaie (wit), M. Leenhout, Ten Ankerweg 1 Tholen een groene regenbroek, M. P. Quist, Hoogstraat 2 Tholen een blauw-zwarte muts, Bureau Rijkspolitie Tholen een kinderportemonnaie (beige), W. Bout, VerbrandestraatlO Tholen een wollen shawl, Mevr. v. Huizen, Singel 1,1 Tholen Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Tholen. „WEER WINST VOOR T.V.C." Woensdag 2 november werd in de zaal van het Mollerlyceum te Bergen op Zoom de wedstrijd Moller 3 - T.V.C. gespeeld. Ook deze tweede en tevens eerste uitwed strijd van T. V. C. werd door de Thoolse ploeg gewonnen met 2-0 De tegenvallende thuisclub werd in de eerste set snel op achterstand van 0-7 ge zet en een time-out kon hier weinig ver andering in brengen, 2-8. Hierna drukte T.V.C. door tot 2-15 een opmars die door een tweede time-out en spelerswisseling niet gestuit kon worden. Ook de beste smid slaat wel eens op zijn duim. De tweede set gaf ondanks de uitslag van 5-15 toch een heel ander beeld. De eerste serve van T.C.V. ging verloren en toen kwam Moller 3 direkt daarna op 4-0. In het begin van deze set was er goede tegenstand, maar de, T.V.C.-aPnval was superieur en door goede smashes werd de stand op 4-4 gebracht, hoewel hier 5 serve-wisselingen voor nodig waren. Hierna kreeg de thuisclub een inzinking en stond na 3 goede serves achter met 4-9 Een time-out bracht beter spel terug maar verder dan 5-3 kwamen de Mollerianen niet T.V.C. ging door met beter spel en bracht de eindstand ondanks time-out en spelers wisseling op 5-15. Voor T.V.C. was het een verdiende over winning op een toch wel tegenvallend Mol ler 3 en voor 9 november, als er uit tegen Moller 4 gespeeld wordt, is de verwachting dan ook dat de derde wedstrijd gewonnen zal worden." BURGERLIJKE STAND over de maand oktober 1966 Loop der bevolking over oktober 1966 Ingekomen Johannes H. T. M. van Iwaarden-Wijn- akker van Tilburg naar Oudel. str.l, Maatje Schot van Goes naar Eendracht weg 17 W. A. Beth-Meerman en kind vanuit Duitsland naar Molenvl. str. 2 Miwouwe A. M. Boudou van Marokko naar Dalemse. str. 15 Jan Jans van Eindhoven naar Jan van Bloisstraat 40 Mohammed Ben Lahcucine van Cadier naar Dalemsestraat 15 Ahmed Moh. T. Bouzitoun van Bergen op Zoom naar Dalemsestr. 15 El Hadj. ben Adbedellah Bakora vanuit Belgie naar Dalemsestraat 56 Mohamed Ben Moch Iguenfer van Ma rokko naar Oudel. poort 21 Ahmed ld Hamou van Marokko naar Botermarkt 17 Laheen Laarhari van Marokko naar Pla- tagestraat 37 Homaco Hassan Amer Lakmoch van Ma- roko naar Markt 14 Mohamed Harwadi Moh, van Marokko naar Dalemsestr. 15 Amzil Mbarek, Baouchi MchenMohammed Bousnakari van Marokko naar Dalemsestr 15 Elkbehn Debjani van Marokko naar Plan- tagestr. 37. j Elmarjani Ali van Marokko naar Oudel. j poort 21 Gerarda H. J. Weiman van Bergen op Zoom naar Ten Ankerweg 15 Adriana C. van de Vaate van Leidschendam naar Botermarkt 16 Johannes Brouwer en echtgenote van Dui- i veland naar M. van Gelrestraat 48 Mohammed Ben H. Ouhassous van Sit- tard naar Dalemsestr. 15 I Ben Ali ben Hamou Moh Hoorn naar Dalemsestr. 20 Margraretha J. Renes- van Geer en 3 kinderen van Oud-Vossemeer naar Köaij 4 Agoujil, Mohamed van Marokko naar i Dalemsestr. 15 Dghay, Mustapha van Marokko naar Dalemsestr. 15 Mouji, Hassan van Marokko naar Dalem sestr. 15 M' Barek, ben Abderrahmane van Marokko naar Dalemsestr. 15 Mehdi, ben Mohamed van Marokko naar Dalemsestr. 15 Said, ben- lchou van Marokko naar Dalem sestr. 15 Takouki, Abdelhamid van Marokko naar Dalemsestr. 15 Haj, Ahmed ben Omar van Marokko naar Dalemsestr. 15 M'Dark, Khatri van Marokko naar Dalemsestr. 15 Dardour, Laarbi Mohamed S. van Marokko naar Dalemsestr. 15 Boukia, Ben Chaib van Marokko naar Dalemsestr. 15 Amkhaou, Larbi van Marokko naar Dalemsestr. 15 Vertrokken Paulina M. Kleppe-Suurland van Venkel straat 28 naar Steenbergen Johanna Marina Ampt van Kaaij 4 naar Domburg Maatje Visser-Beukelaars van Brugstraat 30 naar Son Jozina van Overbeeke-Jagt van Hogewal 3 naar Goes. Henrlcus A. A. Jansen van Dalemseweg 31 naar Etten Jan P. Mosselman van Hofstraat 13 naar H. I. Ambacht Maria de Graaf-Baaij van Jan van Blois straat 11 naar Kruiningen Casper B. Langendoen van Ten Anker weg 11 naar Zwartsluis Cornelis Lvan Iwaarden van Oudel. str. 1 naar Bergen op Zoom SPORTSCHOOL De sportschool W. Geelhoed is voor nemens ook in Tholen een afdeling te gaan openen en begint daartoe met een cursus trampoline springen en judo SAMENZANG Vrijdag werd in de hervormde kerk een massale samenzang gehouden onder auspi ciën van de stichting ,De band met God." Medewerking werd hierbij verleend door het gemengd zangkoor van Poortvliet onder leiding van de heer A. H. Ridderhof uit Oud-Vossemeer, door mevrouw Lenie Ploeg declamatie, terwijl het orgelspel werd ver zorgd door mevr. Hage-van der Velde uit Sint-Maartensdijk. Het geheel werd op de grammofoonplaat vastgelegd, welke men reeds na afloop van het samenzijn kon beluisteren. Ds. Bakerhield een korte overdenking over het onderwerp .Looft de Heere" en eindigde met dankzeg ging. Voor de zangers en die van orgelspel houden was het een mooie avond. BEJAARDENMIDDAG De 2e bejaardenmiddag zal op 15 nov. in het verenigingsgebouw gehouden worden. De dames van het V.V.H. hopen dat de film .Tholen, vroeger en nu", veel belang stellenden zal trekken. Denkt U om de briefjes voor afhalen en wegbrengen bij mevr. v. d. Velde, Markt 17 BURGERLIJKE STAND over de maand oktober 1966 Geboren 14 okt. te Bergen op Zoom van Mierlo, Martinus Johannes, zn van Bernardus. Hu- bertus Timotheus van Mierlo en van Cor nelia Maria Geertruida Rijkenberg. 17 okt. Tange, Johanna Francina Josina dr van Jan Izaak Tange en van Elisabeth Francina Davidse 24 okt. Etienne, Johanna Adriana Maria; dr van Petrus Jacobus Leonardus Etienne en van Cornelia Kooien. 26 okt. Maria Catharina Johanna Zee man; dr van Cornelus Franciscus Zeeman en van Catharina Joanna van der Zande. 30 okt. Aarnoudse, Johannes Marinus; zn van Johannis Marinus Aarnoudse en van Adriana Brouw. Overleden 20 okt. '66 te Bergen op Zoom: Goud zwaard, Anthonie Cornelis, ongehuwd, oud 53 jaren. Ondertrouw 27 oktHartog, Jan Marinus, 21 jr. won. te Sint-Maartensdijk en Geuze, Maatje Jo zina, 18 jr. won. te Oud-Vossemeer. 28 oktHommel, Cornelis Adrianus, 28 jr. en Verhees, Helena Catharina Maria, 19 jr. beiden te Oud-Vossemeer. Ingekomen van Dijke, Janna, ongehuwd, uit Bergen op Zoom Quaak, Josephus, ongehuwd, onderwijzer, uit Noord Oost Polder Etienne, Jacobus A. F„ ongehuwd, uit Roer mond de Graaf, Janna, echtgenote van Jacob C. A. Lindhoudt uit St. Maartensdijk van Thienen, Johanna E. M„ echtge van Adrianus J. A. Heijdra uit Bussum, Heijdra Adrianus J. A. gehuwd uit Muiden. Vertrokken Ligtendag, Martina C. J. kraamverzorgster ongehuwd, nr Goes Pipping, Jos A., ongehuwd, asp. agent van politie nr Wassenaar Hommel, Cornelia A„ ongehuwd, naar Oudenbosch van Geer, Margaretha J., wede van R. C. Renes, met 3 kinderen naar Tholen. van Engelen, Dirkje H„ ongehuwd, naar ,s Gravenhage. VOETBAL Het 2e elftal van „Vosmeer" heeft de thuiswedstrijd tegen de Schutters 2 met 4-4 gelijk gespeeld na een 3-2 voorsprong bij de rust. De goals werden gescoord door M. Istha (2 x), W. Heijboer en W. de Leeuw. Het 3e elftal verloor met 6-0 van DOSKO 6 na een 2-0 achterstand bij de rust. COLLECTE De vorige week gehouden buscollecte voor het Geestelijk Gehandicapte Kind heeft al hier rond 125,— opgebracht. SADLI R.P.S. Inleg te Oud-Vossemeer over de maand oktober 33.281,76 En opgenomen 11.914,18en ALLEEN MATERIELE SCHADE De vertegenwoordiger A. W. uit Amster dam verloor op weg naar St. Annaland de macht over het stuur in de bocht in de Broekseweg onder Oud-Vossemeer en sloeg over de kop. De personenauto werd groten deels vernield. Het ongeluk gebeurde maan dagmiddag. Korte tijd later stopte een Bel gische personenauto wat schielijk, de be stuurder wilde een politieman iets vragen, doch het gevolg was een kettingbotsing, want de achter hem rijdende A. W. K. uit Oud-Vossemeer wist niet meer tijdig te stoppen en botste tegen de achterkant van de Belgische wagen. De voor- en achter zijden van beide auto's werden behoorlijk vernield. VERBETERING Zoals voorspeld - en dat was niet moei lijk aan de hand van de aanbesteding - is het op het Havenplein een belangrijke ver betering geworden, nu een vier meter brede klinkerstraat werd aangelegd inplaats van de wat hobbelige ongelijke keien met daar naast een flink parkeerterrein, dat inmiddels is klaargekomen. Ook de Spuistraat werd een meter breder en ziet er door de herstrating beter uit. Er rest nog een flink karweitje door het wat verflauwen van de bocht Javadijk/Ton- huisstraat met een verbeterde toegangsrij baan naar de Spuistraat. Uitvoerder van dit werk is aannemer Joh. van Vossen Zn., die voor de Javadijk nog wat groot materiaal gaat gebruiken Overigens is het minder begrijpelijk, dat ook tijdens deze werkzaamheden de bushalte niet - in elk geval tijdelijk - is verplaatst naar de Brugstraat waar nog steeds het wachthokje ongebruikt staat, terwijl men aan de Javadijk in weer en wind moet wachten. WINTERPROGRAMMA PLATTELANDSVROUWEN Tijdens een deze week gehouden vergade ring van de Bond van Plattelandsvrouwen werd in de vakatures van het afdelingsbe stuur voorzien. Hierdoor is het bestuur thans als volgt samengesteld: mevrouw N. Boo- gaard-Bolier, tot dusver wnd presidente, mevr. W. Breure-Knook, secretaresse, mevr. W. van Dijke-Goedegebuure, mevr. G. Goedegebuure-Lanooy en mej. E. van Vlaanderen. Voor het winterprogramma werden de volgende data genoteerd: 28 november sln- terklaas-gezinsavond, waarschijnlijk 28 dec. kerstbijeenkomst bejaarden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1966 | | pagina 1