WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSIANO Geen optimisme Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT P.T.T. kantoren zaterdags dicht behalve te Sint-Annaland Herbers& Jenniske De redaktie legt u deze week voor Voor de politierechter THOLEN OUD -VOSSEMEER EDELSTEEN RINGEN GEEN GESCHREEUW I A. STRUIJK 22e jaargang No. 45 22 september 1966 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66 - St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestraat 34 - Tholen - Tel. 01660-589 - Giro 124407 Abonnementen 3.75 per half jaar franko p.p. 4.75 inkassokosten Prijs per nummer 17 cent Advertenties 15 cent per mm - Spierinkjes t/m 20 woorden 1.50 Inzenden UITERLIJK DINSDAG bij onze agenten of aan EENDRACHTBODE - Postbus 128 - Bergen op Zoom Nuchter bezien heeft de troonrede weinig rede tot optimisme. Er is duidelijk sprake van spanningen op het economische, als op het financiële en sociale vlak. Enkele punten maken dit duidelijk: Hogere heffing op gasolie en benzine. Nota's op komst over sparen, invoering speculatie winstbelasting, financiering wegen door hogere motorrijtuigenbelasting, heffing voor huurders woningwetwoningen. Dat alles nijpt er behoorlijk in. Om van de in het ver schiet weer al hogere P.T.T. tarieven nog maar te zwijgen, die overigens ook een zware last voor het bedrijfsleven gaan betekenen. Zo heel veel bemoedigends kon de regering het nederlandse volk niet meegeven op deze derde dinsdag van september. Het aangegeven kalmer tempo bij uit voering van regeringsplannen heeft ook zij waartse gevolgen. Weliswaar is evenwichtsherstel het nieuwe toverwoord in de nieuwe miljoenennota, maar als er eenmaal spanningen zijn, dan wordt het ene gat meestal gestopt met het andere of breekt het ene open als het andere nauwelijks is geheeld. Daarbij komen ook wat meer werkloos heidswolken opzetten en het is erg onzeker of deze buientermiek zich verder zal ont wikkelen, dan wel dat een conjunctureel hogedrukgebied de stapelwolken doet op lossen. Eenvoudiger gezegd, er kunnen bij de realiteit van de bestaande en bekende feiten nog mee- en tegenvallen komen en dan is het een voornaam punt, welke kant de weeg schaal doorslaat. Een kwarteeuw na-oorlogse jaren liggen bijna achter ons. Een periode van steeds stijgende welvaart, waarvan niettemin het hoogtepunt gepasseerd schijnt te zijn. Gaat het nu bergafwaarts of zal men zich op zeker plateau weten te handhaven. Daar bij zal men niet alleen nationaal afhankelijk zijn, maar spelen de internationale stromingen een belangrijke rol. Er blijven voorlopig talrijke vragen over, ten aanzien van ruimtelijke ordening en de ook ten aanzien van de woningbouw, ook ten aanzien van ruimtelijk ordening en de nota over zeehavens. Hoezeer men bij dit alles betrokken is, zal de toekomst leren. Inmiddels lijkt de horizon toch minder licht te zijn, dan de laatste twintig jaar het geval is geweest. Al moet worden erkend, dat er ook in die twintig jaar na iedere derde septemberdinsdag pessimisten zijn ge weest. De vraag blijft over, of die categorie thans meer grond onder de voeten heeft dan sinde de oorlog het geval was. Hopelijk pakt het ook in 1967 anders uit dan deze minder optimistische beschouwing rechtvaar digt. TWEE WEKEN CELSTRAF. Op 30 juni jl. naderde een personenwagen vanuit Oud-Vossemeer Tholen, waarbij de bestuurder over een afstand van 500 meter minstens vier maal geheel links van de weg reed en telkens weer slingerend aan de rechterzijde probeerde te komen. Voor de surveillerende rijkspolitie werd het vanzelf sprekend een laten stoppen van de auto. Daarbij werd proces verbaal opgemaakt tegen de 23 jarige C.V. uit Scherpenisse, die kennelijk onder invloed van sterke drank de auto had bestuurd. Hij had een stel vrienden in de auto meegenomen. De jonge lui konden nauwelijks behoorlijk praten. Vorige week was er het vervolg van deze handelswijze voor de politierechter te Mid delburg, waar de officier van justitie mr J. L. Andreae geen enkel excuus kon vinden voor dit gedrag, voor dit zo in gevaar brengen van de verkeersveiligheid. De politierechter mr. B. S. Sieperda was het eens met de eis van de officier en ver oordeelde C.V. tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 2 weken en een onvoor waardelijke ontzegging van de rijbevoegd heid voor de tijd van 1 jaar. Dergelijke ge vaarlijke praktijken worden met straffe hand aangepakt. Niet iedereen blijkt op de hoogte te zijn van de sinds 12 september jl. nieuwe P.T.T. regeling met betrekking tot opening plaatse lijke kantoren, bestellingen en verzending. Sinds die datum is het kantoor te Tholen 6 uur per dag (behalve op zaterdag) ge opend, nl. van 8.30 - 12.30, van 14 - 15 en van 17 - 18 uur. In de gemeenten Oud-Vossemeer, Sint- Annaland en Sint-Maartensdijk zijn de kan toren dagelijks 5 uur open, t.w. van 9.30 - 12.30, van 14 15 en van 17 c 18 uur Te Poortvliet, Scherpenisse en Stavenisse 3)4 uur per dag, nl. van 10.30 - 12.30 van 14 - 15 en van 17.30 - 18 uur. Na 15.00 uur worden geen geldelijke han delingen meer gepleegd (storten en uitbe talen), behalve voor de rijkspostspaarbank ZATERDAGS Op zaterdag zijn alle kantoren, behalve die te Sint-Annaland gesloten. Wel wordt overal nog de eerste bestelling (beperkt tot briefpost) uitgevoerd. Te Sint-Annaland is het kantoor 's zater dags geopend van 8.30 - 11.30 uur en voor telegrammen van 5.30 - 6.30 uur, evenals op zondagmorgen van 8-9 uur uitsluitend telegrammen voor het eiland, behalve voor Tholen, die op Bergen op Zoom is aange wezen. Te Sint-Annaland wordt evenals in de andere gemeenten de eerste postverzending (voor 8 uur) doorgevoerd, maar daar naast is er nog een tweede verzending, waartoe men tot uiterlijk half tien 's mor gens kan posten. Sint-Annaland verzorgt op zaterdag ook de expresse-bestelling voor het gehele ei land, behalve voor Tholen (dat ook weer vanuit Bergen op Zoom), waartoe nog om 18.00 uur zaterdagsavonds post aankomt. Minder optimistisch Het daverend thoolse feestslot De flinke belangstelling voor de historische tentoonstelling Moeilijke verdeling bejaardenwoning in Stavenisse Koninklijk Accelerando85 jaar Openstelling P.T.T.kantoren Thoolse kring schietwedstrijden S.P.S. zet opmars voort Er is iets dat, hoe meer men het nodig heeft, des te minder wordt geschat» dat is goede raad. Bonanza, een schelmentroep en charmante amazones waren de leuke groepen pony-ruiters tijdens het concours hippique op zaterdag jl. in de Dalempolder te Tholen. Rechts onze beroemde en sportieve „Eendrachtruiters" tijdens de parade, (zie ook pagina's 5 en 6) DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG dr L. D. A. Looijsen, Tholen tel. 01660-542 Dr. J. M. v. d. Bel, St. Maartensdijk, :el. 01666-400. TEGEL..600 JAAR Vooral de tegel van de uitgebrachte sou venirs 600 jaar stad Tholen vonden gretig aftrek. Zo nu en dan was er zelfs geen voor raad. Nog blijkt daarvoor belangstelling te zijn Daarom is de mogelijkheid nog aan wezig van nieuwe aanmaak. Willen belang stellenden zich daartoe opgeven bij de firma Geluk op de Markt of op het stadhuis. Van de overige keramische souvenirs is nog wat voorraad over, waartoe men eveneens op beide genoemde adressen terecht kan. LUCHTMACHTKAPEL Het is niet uitgesloten, dat Tholen in de toekomst toch weer een optreden van de Koninklijke Luchtmachtkapel binnen haar veste krijgt. Nu het programma op dinsdag avond 13 september halverwege door een onweersbui moest worden afgelast was ma joor H. F. W. van Diepenbeek er van overtuigd, dat een nieuw verzoek een wel willend gehoor zal krijgen. De Stichting 600 jaar stad, nog niet ontbonden en zich waar schijnlijk in andere vorm en onder andere naam handhavend, zal dit nog nader gaan bekijken. Het is echter niet waarschijnlijk dat zulks nog dit jaar zal kunnen plaats vinden, daar men eerstens drie maanden te voren een dergelijk verzoek met kans van slagen moet indienen en het vervolgens dan niet het gunstigste jaargetijde is om een buitenlucht optreden te organiseren, zelfs al zou het droger kunnen uitvallen dan vorige week. Wat echter in het vat zit, ver zuurd niet. vereniging „Helpt Elkander" werd vrijdag avond erelid van de Zierikzeesche naam genoot, toen hij na langer dan 25 jaar de leiding van de vereniging in handen te heb ben gehad, als zodanig afscheid nam. Als afscheidscadeau werd de heer Schot een windvaan overhandigd. TYUtttcS voor de elegante vrouw Grote Markt 12 Bergen op Zoom Een bizonder intermezzo tijdens de Thoolse festiviteiten was toch wel de komst van 10 bussen Scheveningers naar het jubilerend stadje. Hier burgemeester J. E. van Boeijen met echtgenote tijdens een toespraak tot de Scheveningse gasten, nadat het Vissersvrouwenkoor een drietal Valerius-liederen had gezongen. Later zorgde het tamboer-pijper- en trompetterkorps „Metro" uit Scheveningen nog eens voor een bizonder schouwspel tijdens een voortreffelijk uitgevoerde taptoe. Leden van het Schevenings Vissersvrouwenkoor hier voor de pui van het stadhuis. HISTORISCHE TENTOONSTELLING Terwijl men vorige week vrijdagavond toe was aan de 1200 bezoekers (naast de genodigden bij de officiële opening) bij de historische tentoonstelling in de Hervormde kerk, kwamen er zaterdag nog eens 2300 bij. Eigenlijk veel te druk vonden de be zoekers, vond ook mej. Van Heiningen en haar medewerksters die het op den duur groen en geel voor de ogen werd. Maandag kwamen er nog zo'n paarhonderd belangstel lenden, terwijl er voorts afspraken in klasse verband zijn gemaakt. Gisteren werd de tentoonstelling gesloten, die door velen zeer gewaardeerd is en bizonder succesvol is verlopen. ERELID „HELPT ELKANDER" Het vroegere bestuurslid en oud-Tholen- aar B. W. Schot van de Thoolse vissers- HER-OPENING ZAAK H. BESTERS Reeds korte tijd na de opening van de zaak in levensmiddelen van de fa. van Driel kon vorige week donderdagavond in dezelfde branche een 2e royaal verbouwde winkel officiël worden geopend. Het betreft het pand van dhr. H. Besters in de Molenstraat. Ook hier zelfbediening naar de eis van de tijd. En naar dezelfde maatstaf een grote modern ingerichte winkelruimte van bijna 50 M2 met aantrekkelijke stands, uitnodigend tot kopen. Navenant is de afwerking met T.L.-verlichting, de granito-vloer, het mo derne meubilair met veel glas, diepvries, koelkast en kassa. De verbouwing kwam tot stand volgens een ontwerp van architect J. D. Dormaar te Sint-Annaland. De vorige winkelruimte was slechts 24 M2 groot en werd vergroot met de vroeger daarachter gelegen woonkamer, gang en trap naar boven. De open ruimte tussen de oude winkel en het perceel van dhr G. Overbeeke werd in de uitbreiding be trokken, zodat een flink magazijn ontstond van plm 37 M2, dat tevens dienst doet als garage. Op de geheel opgetrokken etage kwam nu ruimte vrij voor een flinke woon ruimte over het gehele oppervlak van het perceel. Voor de officiële opening van dit op gunstige stand gelegen winkelpand bestond donderdagavond grote belangstelling. De winkeliersver. „Vosmeer" was ver tegenwoordigd door haar Bestuur. De Ge meente door de wethouders A. M. van Engelen en C. W. de Leeuw. De Burge meester was verhinderd. Weth. A. M. van Engelen verrichte de officiële opening na kort te zijn ingeleid door grossier Bruijs van de A. en Ö.-organisatie te Bergen op Zoom. In zijn felicitatiewoord herinnerde spreker er aan dat de zaak sinds 1957 in handen is van dhr. H. Besters, die zich toen komend uit Halsteren hier vestigde. Oud- Vossemeer was hem niet onbekend want zijn echtgenote, Mevr. E. C. P. Besters-van Trijen is van hier afkomstig. Zij is het ook die de zaak voornamelijk drijft, want dhr Besters oefent een nevenberoep uit. Vóór 1957 dreef dhr C. van de Klooster in het pand een detailhandel in vis, zuivelproducten en levensmiddelen. JUWELIERS KORLOGERS met mysterieuze edel stenen in verrukkelijke kleuren. Kies uit onze wondermooie kollektie. x UEVEVROUWESTR. 6 •3T BERGEN OP ZOOM Dhr H. Besters dankte de sprekers, waar na een receptie volgde. VOETBAL Het 2e elftal van „Vosmeer' verloor zaterdag de thuiswedstrijd tegen N.V.S.2 met 1-0, een stand die reeds bij de rust was be reikt Het 3e elftal verloor de uitwedstrijd tegen Lepelstraatse Boys met 3-0, ruststand 2-0, Ook de A-junioren konden niet tot winst komen en verloren met 5-1 van Meto-A te Hoogerheide. Voor de pupillen was in hun thuiswedstrijd tegen S.P.S.-pu- pillen slechts een 1-1 gelijk spel weggelegd. Tot winst kwam afgelopen weekend alleen het le elftal in de uitwedstrijd tegen Divo met 2-0 bij rust en 3-1 als eindscore. De goals van Vosmeer werden gescoord door L. van Driel en Kees Free (tweemaal). Alleen dagelijke waar, lage prijzen en 100% service bij Steenbergsestraat 45 - Bergen op Zoom yOÖp,!' Tïk4903. Let op het juiste nummer Er is maar één zaak van STRUIJK. AUTOBOTSING Vorige week maandagmorgen vroeg had vooraan in de Broekse weg een botsing plaats tussen de landbouwtrekker van dhr A. J. B. en een personenauto bestuurd door de slagersknecht J. K„ beiden van Oud- Vossemeer. Laatstgenoemde die met een be-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1966 | | pagina 1