Plaatselijk nieuws Radicale wijziging in Oud-Vossemeer, Sint-Annaland en Sint-Maartensdijk Halve verandering in Stavenisse en Sint-Philipsland Zelfde college in Poortvliet, Scherpe- nisse en Tholen Nieuwe raden van onze acht streekgemeenten kozen acht nieuwe wethouders en herkozen er acht uit de oude samenstelling Sint-Maartensdijk stemde twee nieuwe Poortvliet oude verdeling Ook In Scherpenisse bleef het bij het oude Sint-Annaland kreeg nieuwe wethouders Verkiezing in Oud-Vosse- meer met wat trammelant In Tholen zelfde college met veel blanco stemmen In Stavenisse voor de helft vernieuwing Harde noten in Sint-Philipsland THOLEN SINT-ANNALAND SCHERPENISSE POORTVLIET PREDIKBEURTEN De dinsdag gehouden beëediging van de nieuwe gemeenteraden met daarbij de wethoudersverkiezingen, hebben ook in onze streek (Tholen en Sint-Philipsland) wel enige wijzigingen laten zien. Zo hier en daar ging het er nog wat heftig toe, met name in Sint- Philipsland, terwijl ook in Oud-Vossemeer een stevig nootje werd gekraakt. Daarentegen waren de veranderingen in de andere gemeenten, voorzover dat gebeurde, meer tevoren bekeken en voorzien, In enkele raadsvergaderingen werden nog wat andere agenda punten afgewerkt. Voor ditmaal dienen we ons echter te beperken tot datgene wat zich rond de wethoudersverkiezingen afspeelde. Dat felicitaties, dankwoorden, enz. niet uitblijven, zal men in het algemeen van ons willen aannemen. Voorzover ook daarbij geen kernachtige zaken aan de orde kwamen, gaan we ook hieraan voorbij. Voorzover die andere agendapunten nog ver meldenswaard zijn, zullen we daarvan volgende week mededeling doen. In de gemeenten Poortvliet en Sint Maar- tensdijk begonnen de vergaderingen dinsdag jl om 10 uur en om bij laatstgenoemde dan te beginnen, kon burgemeester Bouwense een voltallige raad begroeten, waarbij het hem zeer verheugde dat het in het ziekenhuis opgenomen nieuwe raadslid P. Koopman (p.v.d.a.) het bed daar had mogen verlaten om aan deze beëdiging en wethoudersver- kiezing deel te nemen, zij het dan dat hij er nog dezelfde dag weer zou moeten terug- keren. Hij wenste dhr. Koopman verder een spoedig algeheel herstel toe. Ook richtte de voorzitter een apart welkomstwoord tot de twee andere nieuwelingen L. Kloet (p.v. d.a.) en W. J. van Hemert (s.g.p.) Met uitzondering van de heer A. J. op den Brouw (onafhankelijk) werd door alle le- den de vereiste eden afgelegd. De heer Op den Brouw bepaalde zich tot de belofte. j Voor men aan de wethoudersverkiezing toekwam verklaarde de heer L. Kloet dat tevoren met de s.g.p. fractie was overeenge- komen om de wethoudersbenoeming rond te maken. De fractieleider van de s.g.p. de heer L. J. Koopman verkreeg daarna het woord. Hij motiveerde de aan te gane samenwerking met de p.v.d.a. voor wat de wethouders verkiezing betreft met aan te voeren, dat de verkiezingsuitslag in die richting had ge stuwd. Hoewel er principieel grote verschil len zijn, meende de s.g.p. kiesvereniging te moeten voorstaan om dhr. L. J. Koopman en L. Kloet resp. s.g.p. en p.v.d.a. tot wet houder te benoemen en de laatstgenoemde als locoburgemeester, al is dat een zaak voor het nieuwe college. Dhr. Koopman stelde uitdrukkelijk vast, dat er bij de aan wezige principiële verschillen geen enkel be zwaar is bij hem tegen de persoon van dhr. Kloet. In het verleden heben de wethouders veel voor de gemeente gedaan en daaraan zeer veel tijd gegeven. Het zal moeilijk zijn voor de nieuwe wethouders dat te evenaren. Ik hoop echter dat indien de benoemingen uitvallen, zoals afgesproken, we onze beste krachten aan de gemeente zullen willen ge ven. Bij de stemming verkrijgt de heer L. Kloet 6 en de heer A. J. op den Brouw 1 stem. De tweede verkiezing brengt de heer L. J. Koopman 4, A. Lindhout 1, J. L. M. Geluk 1 en 1 stem blanco. De heer Kloet zegt namens de gehele fractie enkele mededelingen te willen doen tot de inwoners, nu zich in deze gemeente bijzondere verschuivingen voordeden. Vanaf 1,932 kregen de socialisten zitting in de raad na een grote strijd om de eerste zetel. Maar het groeide van 1 naar 2, van 2 naar 3 en in 1958 zelfs tot 4 zetels. Met deze laatste, waarbij een restzetel leefden we boven onze stand en toen de rechtse groe pering geen wethouderszetel wilde aarj-i vaarden, werden we voor beide verantwoor delijk gesteld. In 1962 behaalde de p.v.d.a. 3 zetels, politiek gezien en gezonde uitslag .waarbij we vanzelf een w(ethouderszetel moesten missen. Dit bracht complicaties in de toenmalige p.v.d.a. raadsfractie. Het ge volg was dat dhr. Op den Brouw door het niet voldoen aan de regelementsvoorwaarden moest worden afgevoerd van onze ledenlijst. Dat betekende nog 2 p.v.d.a. zetels over. Bij de laatstgenoemde verkiezing stelde wet houder Bazen zich niet herkiesbaar. We boekten wat verlies en hielden 2 zetels over Ter plaatse hadden we niet de boerenpartij, maar wel op den Brouw tegenover ons met een 30 jarige ervaring in de raad, waarbij hij nog een oud-collega overhaalde om aan de afbraak van de partij deel te nemen. Betreurenswaardig was, dat ook raadslid Van Zetten zijn benoeming niet meer aan vaardde, waarmee het zo goed samenwerken had kunnen zij. Daarom zit nu de p.v.d.a. met 2 onervaren raadsleden. Wij zullen moeten inwerken en trachten naar beste kunnen deze taak te vervullen en daardoor de belangen van de geh'ele gemeente te dienen. Hiermee was dan de wethoudersverkiezing afgelopen. Na beëediging door alle raadsleden - te voren kreeg het nieuwe lid J. I. Hollebrands een bizonder welkomstwoord te horen - wer den voor de wehoudersverkiezing nog en kele meningen gelanceerd. De heer P. van Houdt (s.g.p.) ver klaarde dat hij zich te oud acht nog een wethouderszetel te ambiëren. De leden van de s.g.p. fractie zullen daarom op de heer Hollebrands stemmen. Ir M. A. Geuze (c.h.u.) wees er op, hoe zijn partij versterkt uit de verkiezingen tevoorschijn kwam en daarom graag het wethouderschap van de heer M. J. Geuze wil continueren. Hoewel een verschuiving plaats vond (s.g.p. méér, a.r. minder) kon de c.h.u. fractie geen vrijheid vinden de reeds zeer lang bestaande samenwerking met de a.r. te verbreken. Daarom zou ze er ook aan meewerken het wethouderschap van de heer G. K. J. Krijger te verlengen. De heer Hollebrands (s.g.p.) zegt daarop het niet eens te kunnen zijn met ir Geuze Hij herinnerde aan een commentaar in „De Rotterdammer' over de wethoudersverkie zing waarbij een C.P.N. zetel in het dagelijks bestuur van Amsterdam uit democratisch oogpunt werd verdedigd. Het is niet ver antwoord, wanneer grote groepen geen ver tegenwoordiging in het dagelijks bestuur der gemeente hebben. Het dagelijks bestuur moet een afspiege ling zijn van de raad. Met reeële omstandig heden moet rekening worden gehouden. Thans wordt in Poortvliet een fractie van 3 leden genegeerd. De c.h.u. heeft in het college dan twee stemmen, aangezien de burgemeester ook die beginselen is toege daan. Dat is voor de driemansfractie s.g.p. bijna discriminerend. De heer ir Geuze zegt hierop wel begrip te hebben voor het standpunt van de heer Hollebrands, maar in een kleine gemeente gaat het vooral om een persoonlijk goede verhouding en daarom is Poortvliet ook niet vergelijkbaar met Amsterdam. Het verwon derde hem enigermate, dat juist het C.P.N. voorbeeld is aangehaald. Ergens moet toch een meerderheid worden gevonden. Bij het samengaan van c.h.u. en a.r. is een meer derheid van bijna twee derde der in Poort vliet uitgebrachte stemmen bereikt. De heer Hollebrands zegt geen ban te breken voor de C.P.N., maar om de hoofd gedachte in het aangehaalde commentaar. Bij een combinatie c.h.u.-s.g.p. zou het ver tegenwoordigende stemmenpercentage veel meer zijn dan bijna twee derde. Het gaat uiteraard niet om de samenstelling van een kabinet met een uitvoerig programma. De heer Van Houdt zegt tevoren ook met ir Geuze over de wethoudersverkiezing te hebben gesproken. Het is toch normaal dat aan de hand van de verkiezingsuitslag wethouders moeten wijken en anderen komen Tenslotte zeg ir Geuze dat elke meerder heidsbeslissing democratisch is. Daarna volgt stemmen. Bij de eerst uit slag krijgt M. J. Geuze 5 stemmen en Hollebrands 2, vervolgens G. K. J. Krijger 4 en Hollebrands 3. Alzo zijn de heren M. J. Geuze en G. K. J. Krijger herkozen. De hierna volgende felicitatie en beschou wing van de voorzitter over doel, werkwij ze en public relation van de raad vooral in openbare vergadering, hoe belangwekkend op zichzelf ook moeten we laten vervallen, al willen we op enkele daarbij gedane me dedelingen volgend maal nog even terugko men. De om 3 uur nm gehouden raad in Scher penisse is niet volledig, door het verhinderd zijn van de heer J. Joppe (p.v.d.a.) Het deed aan de wethoudersverkiezingen niets af of toe, daar de oude samenstelling werd ge handhaafd. Door alle leden werden de eden afgelegd. Bij de wethoudersverkiezing kreeg de heer Joh. van der Jagt (s.g.p.) 5 en de afwezige heer J. Joppe 1 stem. Bij de tweede stemming kreeg dhr. D. Kleppe alle 6 stemmen. De burgemeester had zich tevoren tot het nieuwe raadslid L. A. M. Elenbaas (v.v.d.) gewend met een speciaal welkomstwoord. Hij hoopte dat de zittings periode hem voldoening zou geven en hij tot heil van de gemeente werkzaam zou zijn. Stammend uit een burgemeestersfami lie was hij niet onbekend met bestuursza ken en kon het zakelijk inzicht paren aan de bestuurlijke kennis. Na de beëdiging wees wethouder Van der Jagt er op, hoe is gezworen het werk naar waarheid te zullen doen in volledige gehoor zaamheid aan Hem die alles regeert. Ge zien de samenwerking in het verleden, had spreker wel vertrouwen, dat het weer goed zou kunnen gaan. dat men zonder haat en verdeeldheid zou mogen arbeiden, al kwamen er dan mogelijk principiële verschillen voor. Daarna werden nog enkele huishoudelijke zaken afgewerkt. Een uur later was het in Sint Annaland zover. De eed werd door alle leden afge legd. Bij de verkiezing voor wethouders kreeg de heer A. J. Scherpenisse (gem. be lang) 7 stemmen en de tweede uitslag was de heer F. J. Stols (p.v.d.a.) 4 en de heer J. Moerland (s.g.p.) 3 stemmen. Daarmee kwamen de heren Scherpenisse en Stols in de plaats van J. Moerland en M. Mosselman (c.h.u.) De voorzitter wees hierna op de betekenis van beide eden, hoe het in de gemeenten an ders toegaat dan in het parlement. Immers de wethouders worden door en uit de raad gekozen. Hij wees voorts nog even op het zwaard van de samenvoeging. Bij de later gehouden rondvraag kwam men nog even op de wethoudersverkiezingen terug. De heer A. J. Scherpenisse dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en was er zeker van dat er door deze wethou dersuitslag teleurstellingen zijn gevallen. Ge zien 't kiezersbeeld, 't daarna gepleegde over leg met de fracties kon het niet anders uitlopen. Spreker meende sterk te zullen moeten staan om de scheidende wethouders te kunnen benaderen, laat staan te evenaren gezien het beleid in de afgelopen vier jaar Ik hoop dat mij de kracht daartoe wordt gegeven en dat ik naar eer en geweten zal kunnen volbrengen. Hij dankte de voorzitter en hoopte op goede samenwerking met dhr. Stols, bracht ook dank aan het gehele gë- meentepersoneel, waarvan hij veel medewer king hoopte te ondervinden. Laten we on danks verschil van opvatting trachten allen in het belang der gemeente te werken. Ik zit niet voor partij of groep, maar hoop met wijsheid en inzicht de gemeente te hel pen besturen, aldus dhr. Scherpenisse. De voormalig wethouder J. J. Mosselman merkt op, dat deze uitslag voor de rechtse groepering vanzelfsprekend teleurstellend is en dit nadat 4 jaar volledige medewerking is verleend. Toen spreker 4 jaar geleden in het college kwam, was er nogal wat zang en muziek van de p.v.d.a. en dat was er opnieuw bij het scheiden van de markt. Niettemin hoop ik vier jaar in goede gemoe- de met u te kunnen samenwerken in het be lang der gemeente. Daartoe wil ik wel vol ledige steun toezeggen, aldus de heer Mos selman. Oud-wethouder J. Moerland zei als zo danig afscheid te willen nemen na 13 jaar in het dagelijks bestuur der gemeente zitting te hebben gehad. Ik hoop dat de nieuwe raad met spoed tot uitvoering zal komen van het geen reeds panklaar is gemaakt, zoals het bestemmings- en saneringsplan. Wat er kan gebeuren, is de afgelopen periode gebleken. Moge dat in de toekomst met dezelfde vaart kunnen geschieden. Zorg er voor heren dat we geen dode gemeente krijgen, aldus de heer Moerland. De heer Van Schetsen als vierde spreker zei er aanvankelijk geen behoefte toe te heb ben gehad het woord te voeren, nadat de heer Scherpenisse de scheidende wethouders reeds dank had gebracht namens allen. Nu echter de heer Mosselman het woord voerde meent hij daarop nog even te moeten inha ken. Het is namelijk afgelopen vier jaar zo geweest, dat het juist de p.v.d.a. fractie was, die het dagelijks bestuur alle steun en medewerking verleende, terwijl dat in eigen rechtse fractie menigmaal heeft ontbroken. We hebben voor 98% achter het beleid van b en w gestaan. Men kan ons dan ook nau welijks oppositie verwijten. Het spijt me, dat het vrijdag jl niet tot een oplossing is geko men. Wij meenden recht te hebben op die vergadering en op opening van zaken. Het is recht en eerlijk gebeurd. Tenslotte dankte de voorzitter de scheiden de wethouders ook al had hij ze persoonlijk dan maar korte tijd meegemaakt. Hij wist niettemin, wat ze voor Sint Annaland hebben willen doen.. Na schorsing der vergadering bleek dat het college van b en w de heer A. J. Scherpenisse als loco-burgemeester had aangewezen. De uitslag van de wethoudersverkiezing in Oud Vossemeer kan voor menigeen een verrassing betekenen. De zittende wethou ders moesten plaats maken voor twee nieu we. De raad was voltallig bijeen met als nieuw gezicht de heer C. W. de Leeuw, die de plaats van het niet terugkerende lid C. P. Timmermans (k.v.p.) innam. Met uitzon dering van de heer C. Aarnoudse (p.v.d.a.) die zich beperkte tot de belofte werd door allen de eed afgelegd. Vooraf had de burgemeester meegedeeld dat hij per 1 september is verzocht als waarnemer van het burgemeestersambt aan te blijven tot nadere datum met de bege leidende mededeling, dat in de vakature niet zal worden voorzien vanwege de her indeling. De wethouders P. van Driel (c.h.u.) en J. Aarnoudse (s.g.p.) werden niet herkozen Ze kregen nu elk 3 van de 7 stemmen, maar 4 stemmen waren er in eerste instantie voor de heer A. M. van Engelen (v.v.d.) en C. W. de Leeuw (k.v.p.) kreeg er ook 4 bij de tweede verkiezing. Na een felicitatie door de burgemeester imerkte de heer Van Driel op even later ook onderstreept door de heer J. Aarnoudse dat hij niet had verwacht met de opheffing van de gemeente in zicht, dat men hen nog zou gaan passeren als wethouder. Waneer de leeftijd de reden was geweest (74 en 70 jaar) had hij zich dat nog kunnen indenken, maar dat was het blijkbaar niet. Men was ook niet uitgenodigd bij de voorbesprekingen De heer Aarnoudse zag het niet als een ge meente, maar als een partijbelang. De heer Van Driel wees er op 27 jaar sinds 1939 zitting te hebben gehad. Hij had dit ook de laatste paar jaar nog graag gedaan. De heer van Engelen kon zich de teleur stelling indenken van beide heren. Persoon lijk zag hij zich niet als een partijman, maar iemand die het algemeen belang wilde die nen. Hij had ook niet aktief meegedaan aan de voorbesprekingen. Het speet hem voor de beide voormalige wethouders, maar per soonlijke sympathiën moeten soms wijken voor andere belangen. De voltallige raad met als nieuweling de de heer C. Griep legde de vereiste eden af De voorzitter vond de toekomst onzeker vanwege de dreigende herindeling, wat niet betekende dat men zou moeten gaan werken alsof er niets aan de hand was. Veel wacht nog op uitvoering, al leggen de finan ciën beperkingen op. De eerste wethoudersverkiezing leverde 6 stemmen op voor de heer H. Jansen (a.r.) en 5 blanco. De tweede leverde hetzelfde beeld nu met 6 stemmen voor de heer J. van de Velde (c.h.u.) en eveneens 5 blan co. De heer Jansen verklaarde na 13 jaar op nieuw te zullen trachten het belang van de gemeente te dienen. De heer J. M. Berrevoets (gem. belang) merkte op, nu tot deze uitslag het stilzwijgen te doen, maar hij hoopte er wel bij behande ling van de begroting op terug te komen. En daarmee is het belangrijkste van deze vergadering gezegd. De heer Jansen zal loco-burgemeester blij ven. Na aflegging van de eden hield de voor zitter een korte toespraak. De wethouders- verkiezing leverde 7, dus alle stemmen op voor de heer C. J. Moerland (p.v.d.a.) en 5 voor de heer A. J. Smits met 2 blanco. De voorzitter bracht oud-wethouder Klip- pel dank voor hetgeen hij voor de gemeente heeft willen doen. De heer Moerland had er voor de ver gadering op gewezen, dat zijn fractie van mening was opnieuw met de s.g.p. te moe ten samenwerken bij de wethoudersverkie zing Ook dankte hij dhr. Klippel voor de goede samenwerking. De nieuwe wethouder A. J. Smits zei dat het 4 jaar geleden vreemd voor hem was geweest voor het eerst zitting te krijgen in de raad zoals het nu weer een opnieuw beginnen is als wethouder. Ook hij hoopte op aller medewerking. Als loco-burgemeester werd de heer C. J. Moerland aangewezen. De raad verzond een gelukwens aan Prins Claus. Was het in de Thoolse gemeenten, met dan even de haren opzetten in Oud Vosse meer een in het algemeen vriendelijke wet houdersverkiezing, in Sint Philipsland kwam het toch echt tot harde woorden. Daar kwamen 3 nieuwe leden de gelede ren aanvullen, nl. J. de Boer (31 jaar) L. den Engelsman (41 jaar) en J. Verwijs de oudste (59 jaar). Op de agenda stond ook de benoeming van een waarnemend wethou der maar dit werd op verzoek van de raad afgevoerd. Bij de eerste stemming kreeg de heer A. P. Nelisse (s.g.p.) 7 stemmen, dus een alge mene verkiezing. Bij de tweede stemming waren er 4 voor de heer M. Reijngoudt (s.g.p. en ook tevoren wethouder) 2 voor de heer W. J. Beurkens (c.h.u.) en 1 blanco De voorzitter felicieerde hen, maar voor die verkiezing was er al een hartig woordje gesproken door dé heer A. A. Rijstenbil (gem. belang). Hij merkte op, dit mede te doen namens de heren Beurkens en Verwijs Hoewel officieel nog niets bekend is over de wethoudersverkiezing, zijn er wel voorbe sprekingen gehouden. Het is gewenst daar over mededeling te doen, opdat de bevolking weet hoe het in elkaar zit. meende dhr. Rijstenbil. De pas afgetreden wethouder Reijngoudt kwam via de s.g.p. kiesvereni ging als nummer drie op de kandidatenlijst Dit lustte de heer Reijngoudt niet en hij kwam uit met een afzonderlijke lijst. Ieder verwachtte toen, dat hij van de s.g.p. ledenlijst zou worden afgevoerd, maar dit gebeurde niet. Een dergelijke gedragslijn is opmerkelijk vond dhr. Rijstenbil. Maar dit lied is nog niet uit. Er gebeurde meer. De heer Reijngoudt kreeg een zetel bij de verkiezingen en al spoedig zocht hij contact met Alg. belang, met dhr. Verwijs en met de c.h.u. (Beurkens). Een voorlo pige overeenstemming was, dat dhr. Beur kens tweede wethouder zou worden en dhr. Reijngoudt eerste wethouder. Een dag la ter zou men opnieuw bijeenkomen voor de finitieve afspraak. De heer Beurkens was toen wegens ziekte afwezig, maar men had zijn mandaat om het zo te regelen. Echter de heer Reijngoudt verscheen niet en liet evenmin iets van zich horen. De s.g.p. kiesvereniging hield daarop een bijeenkomst en nodigde alle raadsleden uit die het s.g.p. principe konden onderschrijven inclusief dus dhr. Reijngoudt. Dhr. Nelisse deelde daarbij mee, dat de bedoeling was dhr. Reijngoudt als eerste wethouder te be noemen en dat dhr. Nelisse zelf de andere wetfhouderszetel zou bezetten. Over een eerste afspraak werd door dhr. Reijngoudt niet gerept. Hij zei niet al contact met ande re groeperingen te hebben gehad. Onzerzijds is daarvan aan de s.g.p. kiesvereniging mededeling gedaan. De predikant is daarvan voorzitter Op die bijeenkomst waren ook c.h.ers van de lijst Verwijs uitgenodigd om alleen maar te moeten aanhoren, hoe de kool was gestoofd. Nogmaals, dergelijke gedra gingen zijn zeer opmerkelijk, aldus dhr. Rijstenbil. Overziende dat ons land in het algemeen een evenredige vertegenwoordi ging ambieert, zou een c.h.u. en een s.g.p. wethouder hier op zijn plaats zijn geweest Het is beter dat er in het dagelijks bestuur ook iemand van een andere richting zit, waar de voorzitter ook tot de s.g.p. behoort. Ik nodig daarom de fracties uit namens de c.h.u. en lijst Verwijs cxm een s.g.p. en c.h.u. kandidaat te kiezen als wethouder. Het baatte dhr. Rijstenbil niet, gezien bo venstaande uitslag. En daarna bleek dat de verhoudingen troebel waren. De heren Rijstenbil, Beurkens en Verwijs verklaarden dat ze hun vertrouwen in dhr. Reijngoudt opzegden. De heer Beurkens vatte het aldus samen op dhr. Reijngoudt kan men geen staat ma ken en er volgden zelfs woorden als bedrie ger en huichelaar. De heer Reijngoudt zelf het dat alles rustig over zich heen vloeien. Ook dhr. Verwijs had weinig vleiende woorden voor genoemde wethouder. Het had o.a. tot gevolg dat er geen vertegenwoor diger werd aangewezen in het bestuur van de centrale werkplaats Schouwen-Duiveland Dit komt volgend maal opnieuw aan de orde. En dat waren dan de wethoudersverkiezin gen in onze streek. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat het badhuis in de weken van 4 tot en met 10 en van 11 tot en met 17 september 1966 alleen des zaterdags op de gebruikelijke uren zal zijn geopend. Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat gedurende de feestweek (12 tot en met 17 september 1966) slechts éénmaal huisvuil wordt opgehaald en wel op maandag en dinsdag; normale tijden. Het ophalen van privaattonnen vindt nor maal doorgang. Burgemeester en wethouders voornoemd. SCHOOLSPORTDAG Woensdag 13 september wordt op het gemeentelijk sportterrein aan de Zoekweg de jaarlijkse Sportdag Lichamelijke Oefe ning gehouden. Viel de vorige jaren deze dag meestal in de maand juni dit jaar werd met opzet 14 september gekozen, omdat Tholen juist in die week in het teken staat van het 600- jarig bestaan. De volgende scholen geven acte de pré- sence: De R.K. school van Oud Vossemeer de C.N.S. te Tholen en de openbare lagere scholen uit de plaatsen: Sint Philipsland, Scherpenisse, Sint Annaland, Sint Maar tensdijk, Poortvliet Oud Vossemeer en Tho len. In de morgenuren zullen ongeveer 300 scholieren trachtten een diploma te behalen De volgende onderdelen moeten hiervoor worden afgewerkt; Hoogspringen 60 meter hardlopen, balwerpen en het afleggen van een hindernisbaan. Verder zijn er estafette-wedstrijden, terwijl 's middags slagbalwedstrijden worden gehou den. De organisatie van deze sportdag berust bij de nieuwe thoolse gymleraar de heer A. W. C. Thoutenhoofd Deze sportdag begint om half tien en wordt geopend door burgemeester J. E. van Boeijen te Tholen. NAAR BEJAARDENFILM Bij voldoende deelname rijdt er dinsdag 13 september een bus naar Tholen voor bij woning bejaardenfilm en kijkje in de versier de stad. Opgave donderdag a.s. 8 sept. bij mevr. Slager Vertrek bus om 2 uur Brug straat. Zonder opgave geen deelname BURGERLIJKE STAND over de maand augustus Overlijden: Breure Leendert Jacobus oud 61 jaar landbouwer echtgenoot van Boogaard Jan netje B. V/. laatstelijk gewoond hebbende aan het adres Ring 32 Ingekomen: van Diepeningen Margot I. van Middel burg naar Voorstraat 56 Lindhoud Francina A. van Apeldoorn naar Javadijk 52 Moerland ev. Meloen Leentje van Eelde naar Hoenderweg 92 den Engelsman Jacob H. van Zevenhuizen naar Julianastraat 40 van Dijke wv van van der Jagt Janna E. va Scherpenisse naar Voorstraat 37 Demming Albert H. en echtgenote van Rotterdam naar Molendijkseweg 3 Vertrokken: Schot Nikolaas P. en gezin van Suzan- naweg 40 naar Tholen Duijzer Jacob L. van Tuinstraat 26 naar Tholen Verhuizingen: Scherpenisse Jan en echtgenote van Hoen derweg 84 naar Molendijk 7 Jeroense Jacobus A en gezin van Nieuw- straat 22 naar Hoenderweg 113 BIBLIOTHEEK Op vrijdag 9 sept. a.s. begint de uitle ning der boeken weer. Evenals het vorig jaar zal er weer uitgeleend worden elke vrijdag van 4-5 uur en van 7-8 uur Het aantal uitleningen stijgt nog steeds terwijl ook het aantal lezers nog altijd groeiende is. Er zijn weer een aantal nieuwe boeken aangeschaft. Vele prettige leesuren toege wenst. KOEIEN DOOD DOOR VERGIF In het zgn. „Utelhoekje" hebben zeven runderen de dood gevonden op de vuil nisbelt. Daaronder twee kalfvaarzen en vier koeien van anderhalfjaar van de heer K. J. Poot en een ander halfjarige os van de heer H. Rijstenbil. De schade wordt op meer dan zesduizend gulden geraamd. De eigenaars waren niet verzekerd. De gemeente Scherpenisse is als bezitter van de centrale vuilnisbelt op Tholen u.a. verzekerd. Berichten dat de oorzaak in vergiftigde bloembollen moet worden gezocht, zijn voor barig. Op een vuilnisbelt is er heel wat meer dan alleen bloembollen, dat bizonder scha delijk kan zijn. Niettemin stelt de gezond heidsdienst voor dieren een onderzoek in. zondag 11 september 1966 THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds E. M. Bakker Viering H. Avondmaal 6.30 uur ds E. M. Bakker Dankzegging H. Avondmaal Geref. Kerk 10 en 5 uur ds J. Wessel Middelburg Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds N. de Jong Maassluis Ned. Prot. Bond 10.30 uur mevr. J. Brouwer voorganger N. P. B. Tholen Kerkelijk Leven 5 uur ds J. A. Peters Den Haag OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds Ph. J. Leenmans Collecte med. zending 6.30 uur ds Ph. J. Leenmans Voorbereiding H. Avondmaal Geref. Kerk 10 en 3 uur ds Slingenberg Goes Chr. Geref. Kerk 10 uur leesdienst 2.30 uur ds N. de Jong Maassluis 6.30 uur leesdienst Ger. Gemeenten in Ned. 10, 2.30 en 6.30 uur ds Pannekoek Terneuzen R.K. Kerk 7.30, 9.30 en 11.30 uur H. Mis SINT-ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds J. M. de Raad 6 uur ds J. M. de Raad Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Ger. Gemeenten in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst zaterdag 10 september 7 uur ds J. Pannekoek Terneuzen STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur eerw heer Begeer 's Hertogenbosch 6 uur eerw heer Begeer In beide diensten de maandelijkse col lecte voor de kerkvoogdij Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst dinsdag 13 september 7 uu ds J. W. Slager Rijssen Bediening H. Doop SINT-MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds J. van der Haar Bediening H. Avondmaal 2 uur ds J. van der Haar Dankzegging Extra collecte Kerkvoogdij dinsdag 13 september 8 uur Doopzitting consisorie Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Woensdag 14 september 7 uur ds J. W. Slager Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Herv. Kapel 10 uur ds G. J. v. d. Bogerd Gouda 7 uur ds J. A. Peters Den Haag SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds P. Kolijn 6.30 uur ds van Donkersgoed extra collecte kerkvoogdij Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst zaterdag 10 september 7 uur stud. Schreuder Amersfoort POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 uur eerw heer D. D. Konings Putten 6 uur eerw heer D. D. Konings Geref. Kerk 10 uur kand. M. van Krimpen Dordrecht 2.30 uur kand. M. van Krimpen Geref. Gemeente 10 en 6 uur ds A. Kok 2 uur leesdienst SINT-PHILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds B. A. van Donkersgoed 2.30 uur ds B. A. van Donkersgoed Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur ds L. Gebraad ANNA JACOBA POLDER Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds P. Torenbeek Namens de medecommandanten van het eiland bood hij dhr. Deurloo en zijn vrouw, die mede aanwezig was een mooie schemer lamp aan. Dhr. Deurloo dankte zoals ge woonte in dichtvorm voor de gesproken woorden en cadeaus. Hierna was men nog enige tijd gezellig bijeen. VEILINGEN ONGELUK Een dochtertje van de fam. IJzerman had het ongeluk bij de gymles zodanig te vallen dat zij haar pols brak. AFSCHEID Dinsdagavond nam dhr. Deurloo v.m. Brandcommandant afscheid op de maande lijkse cursusavond van Brandweercomman danten. Dhr. Deurloo werd toegesproken door dhr. de Roos adjunctinspecteur van het j Brandweerwezen te Breda en door dhr. bur- I gemeester W. J. v. Doorn. Vervolgens sprak l de Commandant der Vrijw. Brandweer te j Stavenisse dhr. v. Prooijen die de heer Deur loo prees als een aangenaam collega en plichtsgetrouw Brandweerman. THOLEN 7 sept. Doré gewone 18.50 Eigenheimers gewone 17.0018.70 bonken 13.10 drielin gen 4.90 Bintje gewone 11.1012.70 bon ken 15.10 drielingen 6.90 aanvoer 2153 k. SINT ANNALAND 7 sept. Lekkerlander 11.50, Doré 15.90 18.30 Eigenheimer 18.9020.90 bonken 15.20 drielingen 11.60 Bintje 12.801370 bonken 15.2016.30 drielingen 9.90 kriel 10.00 aanvoer 170 ton STAVENISSE 6 sept. Doré gewone 17.90 bonken 5.00 drielingen 6.00 Bintje gewone I 14.00 II 13.00—12.80 III 12.10—12.20 IV 11.80— 11.90 bonken 15.5015.60 drielingen 7.50 Eigenheimers gewone 18.8018.00 voer 3.80 aanvoer 78 ton SINT MAARTENSDIJK 7 sept. Bintje 12.7011.30 bonken I 15.80 15.70 II 15.40 drielingen 10.70 Eigenhei mer 20.0018.60 drielingen 11.60 voer 3.70 aanvoer 3200 kisten

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1966 | | pagina 2