caballero I I Plaatselijk nieuws Het nieuwe PremiespaarplanGrijp de kans 22c JAARGANG No. 43 VIERDE BLAD EENDRACHTBODE HERDENKINGSNUMMER 8 SEPT. 1966 Raadsverslag Sint-Maartensdijk Beide wethouders namen afscheid Principiële verschillen, maar toch vriendenkring Flinke vooruitgang van Smerdiekse leefbaarheid in afgelopen zittingsperiode 4^ PÜSrrPKFiüiiiK S!. Annaland - SI. Maartensdijk - SI. Philips- KAlrrUdLllDAnH iandPoortv|iel Scherpenisse siavenisse - molen. anders dan andere Stemmen van lezers f» Kremerstraat 11-13 Bergen op Zoom MEER DAN EEN HALVE EEUW TOONAANGEVEND IN HEREN- EN JONGENSCONFECTIE THOLEN Een laatste werkvergadering van de ge meenteraad Sint Maartensdijk op vrijdag avond 2 september, door alle leden bijge woond, nam voor wat de zakelijke punten betreft nauwelijks een half uur in beslag. Daarna werd afscheid genomen van drie niet terug kerende wethouders-raadsleden Destijds is door de gemeenten op Tholen een geldlening aangegaan met het rijk ten behoeve van de n.v. waterleiding maatschap pij „Tholen" De praktijk was, dat de maat schappij (als borg) rente en aflossing recht streeks verzorgde. Het minsterie van socia le zaken geeft er thans de voorkeur aan om de bestaande schuldverhouding met de ge meenten om te zetten in een rechtstreekse schuldverhouding tussen het rijk en de maat schappij. Slechts een administratieve ver eenvoudiging waartegen de raad niet het minste bezwaar heeft. Door groei van de werkzaamheden van het Bouwfonds Ned. Gemeenten is het nood zakelijk het aandelenkapitaal uit te breiden, waartoe de gemeenten-aandeelhouders me dewerking wordt gevraagd. Als norm geldt 1 aandeel per 250 inwoners. Voor Sint- Maartensdijk komt dat op 11 aandelen is f 2750.waarop 10% of f 275.moet worden gestort. De gevraagde medewerking wordt verleend. SUBSIDIE BEJAARDENSOCIETEIT Vorige raad werd door de heer A. J. op den Brouw (onafhank.) voorgesteld om aan de bejaarden sociëteit naast de huidige bij drage die gelijk is aan de huur voor de zaal nog een bedrag van f 400. beschikbaar te stellen voor enkele materiaal aankopen en ontspanning. Er was door het bestuur van de Bejaardensoos f 500.gevraagd terwijl het voorstel van b en w was om f 300. te geven. Het voorstel Op den Brow werd gesteund door de heer J. L. M. Geluk (v.v.d.) en als meest verstrekkend voorstel in stemming gebracht. Bij afwezigheid van een zevende raadslid (weth. C. J. Bazen p.v.d.a.) werd de uitslag 3-3 Het voorstel kwam vrijdag jl opnieuw in de raad. De voorzitter meent dat er weinig meer aan toegevoegd moet worden. Wethouder Bazen zegt het een wat verstrekkend voorstel te vinden. Op zichzelf wil hij wel medewerking verlenen aan de bejaardensoos, maar vindt, dat men nu niet te ver moet gaan bij het scheiden van de markt door de oude raad. Laten onze op volgers dit opnieuw behandelen, indien er weer een aanvrage komt. vindt dhr. Bazen die tegen het voorstel Op den Brouw zal stemmen. En daarmee is het afgewezen met 4-3. Voor zijn de heren Op den Brouw, J.L.M. Geluk en A. Lindhout (c.h.u.) Tegen de beide wethouders, H. P. van Zetten (p.v. d.a.) en M. L. Koopman (s.g.p.) Hierna brengt de voorzitter het voorstel b en w in stemming om de bejaardensoos f 300.extra te subsidiëren. Met de stem van dhr. J. L. M. Geluk tegen wordt dit voorstel aangenomen. De heer Op den Brouw gaat er nog even verder op door. Hij vindt het toch wat klein, dat zijn voorstel niet werd aanvaard. Uit eindelijk wordt er ook maar een lokaal in- plaats van de toegezegde twee gebruikt en ook op andere dingen is men zuinig. Het wordt niet over de balk gegooid. Bovendien staat er een post voor op de begroting, die tot dusver niet werd gebruikt, juist omdat inplaats van twee, maar één lokaal in ge bruik is. De voorzitter wijst er op, dat het hier wel gaat om een extra bedrag, dus overschrijding van de begrotingspost. Ver der is nu beslist dat de soos f 300. extra krijgt. AFSCHEID De voorzitter merkt in de eerste plaats op, dat in een vorig raadsverslag (Een- drachtbode - red.) werd geschreven, dat wet houder Bazen nu reeds voor de derde ach tereenvolgende maal afwezig was voor de raadsvergadering met de toevoeging of de wethouder zijn taak al wat voortijdig als ge ëindigd beschouwd. De voorzitter wijst er op, dat deze opmerking niet juist was, om dat dhr. Bazen op doktersadvies zich van de vergaderingen moest onthouden. Wel kon hij akte de presence geven bij in die periode gehouden b en w vergaderingen, (met onze excuses aan de heer Bazen vanwege de onwetendheid der reden van verhinde ring - red.) De voorzitter is blij, dat hij naar deze laatste vergadering van het oude colle ge wilde komen Drie leden van de raad ke ren niet terug. Wethouder A. P. Geluk (rechtse groep) had zitting van 1949 - 1962 als raadslid en daarna als wethouder. In de 17 jaar waren er 171 raadsvergaderingen. Vijf maal was hij verhinderd. Op de nog veel talrijker b en w vergaderingen ontbrak hij niet een keer. Wethouder C. J. Bazen (p.v.d.a.) werd in september 1958 onmid dellijk als wethouder gekozen. Hij woonde 72 van de 75 raadsvergaderingen bij. Alleen de laatste drie was hij door verplichte rust afwezig. Zes maal moest hij op een b en w vergadering verstek laten gaan. Op prettige en royale wijze hebben beide wehouders in het college gewerkt. Burgemeester Bou- wense bracht beiden vriendelijk dank voor die goede verstandhouding en voor het vele wat ze voor de gemeente Sint Maartensdijk hebben gedaan. Met een dergelijke functie krijgt men vrienden maar ook tegenstanders Maar dat weerhield geen van beiden hun standpunt te laten horen en te handelen zoals men juist achtte. Er is deze tijd hard gewerkt. Er is daarbij een band gegroeid die we niet gaarne willen verliezen. Nog maals vriendelijk dank voor alles wat u beiden voor Sint Maartensdijk hebt willen doen, aldus de voorzitter tot de heren Geluk en Bazen. Zich vervolgens wendend tot raadslid H. P. van Zetten (p.v.d.a.) zei de voorzitter dat ook dit scheidend raadslid zeer geijverd heeft voor deze gemeente. Op 4 november 1958 volgde hij dhr. Zwagemaker op en was aanwezig op 73 raadsvergaderingen. On danks het feit dat het door zijn werkzaamhe den niet eenvoudig was, verzuimde dhr. Van Zetten slechts 4 maal. We zullen u missen en ik hoop dat met de drie nieuwe raadsle den op even prettige manier kan worden ge- werk. De goede gezindheid in deze tijd zal een prettige herinnering blijven, aldus het af scheidswoord van burgemeester Bouwense. Wethouder Geluk bracht als eerste dank voor deze woorden. Zeventien jaar mocht ik op prettige wijze voor de gemeenschap werkzaam zijn en inzonderheid de laatste 4 jaar was het contact met de burgemeester intensief. Het zijn niet alleen de b en w vergaderingen, maar ook vele andere zaken, die het college samenbrengt. Natuurlijk werden er fouten gemaakt, maar ook veel werk verzet. De beste stuurlui staan nu een maal aan de wal en men weet vaak hoe het niet, zelden hoe het dan wel moet. Veel is er in onze gemeente gedurende die 17 jaar en vooral in de laatste 10 gebeurd. Twee honderd nieuwe woningen en nu weer 96 in aanbouw, industrieterrein bouwrijp en nieu we vestigingen, riolering, zuiveringsinstalla tie, restauratie kerk en gemeentehuis, ver betering straten, aanleg plantsoenen, enz. Dhr. Geluk dankte de voorzitter, maar ook de secretaris voor de bizonder vele aan hem gegeven1 adviezen. Verder het ander gemeentepersoneel, bode en de andere bij de gemeente betrokkenen. Ook alle ingezetenen voor het gestelde vertrouwen. Spreker be sloot met de wens dat ook de nieuwe raad tegemoet zou komen aan de voorzitter en in het belang van de gemeente werkzaam zou zijn, want eendracht bindt, tweedracht ver slind. Doe mee aan het Premie spaarplan. Spaar in spaarbe- wijzen. Verdien een premie van 20%. Dat betekent f 50,-- per jaar extra (Echtparen f 100,-). Bovendien rente - op - rente. Inlichtingen bij de spaarbank en alle bankzaken APW6 het er altijd mee eens konden zijn. Er is geen wethouder, die zoveel tijd aan de gemeente besteedde dan wethouder Bazen heeft ge daan. Maar het wordt lang niet altijd ge waardeerd. Dikwijls wordt men verguisd. Spreker dacht aan Churchill hoe die zijn land en Europa door de oorlog hielp, maar daarna aan kant werd gezet. Zo gaat het ook in het klein en wie weet wat ons zelf nog te wachten staat. Er is echter een poli tiek, die nooit teleurstelt, de politiek die ook de apostel Paulus aanhing en waarvan het slot was dat hij de loopbaan had vol eindigd, maar dat er voor hem een plaats was bereid in de hemel. Moge dat ook uw aller deel zijn, zo besloot dhr. Koopman. Daarna sluiting. CONSTANTE KWALITEIT - 25 STUKS f 1.50 NA ACHT JAAR Wethouder Bazen zei precies 8 jaar ge leden het wethouderschap te hebben gekre gen1. Wethouder kan men vertalen als: hou der van de wet, dus houder van recht of gerechtigheid. Ik heb er naar gestreefd houder van rechtvaardigheid te mogen zijn Dat is niet hetzelfde. Vaardigheid om recht te doen is anders dan alleen het recht te handhaven. Misschien heb ik wel eens ge faald. Recht is nu eenmaal zo'n groot woord dat het de hele wereld in beroering brengt. Het recht, tegenovergesteld aan het onrecht is de handhaving de persoonlijke zelfstandig heid van een vrij wezen, de orde en harmo nie der ganse samenleving. Een volk, staat provincie en gemeente vormt zich 't bijzon dere recht door uitdrukkelijke wetten. Daarbij kan het natuurrecht nooit geheel worden gedoofd. De rechtvaardige kan de letter van de wet nooit op de voorgrond stellen en daarom zal het natuur- of filosofisch recht soms prevaleren boven de wet die ge breken vertoont, zo kan ook gerechtigheid onrechtvaardig zijn. De menselijke wetgeving verandert en wat eerst recht was blijkt later die kracht niet meer te bezitten. Denk maar aan de onduidelijke financiële verhoudingen tussen rijk en gemeenten. Ook bij bebouwingsvoor schriften kon het gevoel van rechtvaardig heid soms een opduvel krijgen. Bij dit alles, zo vervolgde de heer Bazen heb ik naar eer en geweten gehandeld. Ik dank u mijnheer de voorzitter voor het ge schonken vertrouwen, ook collega Geluk voor de prettige samenwerking, de secre taris vraag ik verontschuldiging voor de duizend keren, dat ik hem moest lastig vallen, ik dank alle raadsleden die in mij vertrouwen stelden, het gemeentepersoneel en allen die mij ten dienste stonden bij de vervulling van mijn plicht als wethouder van Smerdiek, zo besloot dhr. Bazen zijn afscheidswoord. VRIENDENKRING Daarna sprak de heer L. J. Koopman (s. g.p.) nog een afscheidswoord tot de schei dende leden. Zich eerst tot wethouder Ge luk richtend, dankte hij deze voor de steun aan de rechtse groepering. Steeds hebt u eerbaar gehandeld. Slechts bij een wethou dersverkiezing hadden we een keer menings verschil, overigens was het een harmonieuze samenwerking. Mijn inziens hebben we twee wethouders gehad, zo vervolgde de heer Koopman, die het belang van de gemeente volledig op het oog hadden, zonder dat wij Het is al enige jaren geleden, dat mijn vrouw en ik ons tot u wendden met het verzoek, toch eens beter voor de dieren te zorgen. Wij zijn zonder op te scheppen grote die renvrienden. Nog nooit zijn we zonder 2 of 3 dieren geweest. Ons dierenbezit bestond en bestaat meestal uit vondelingetjes of dieren uit het asiel te Bergen op Zoom. De dieren die daar (vaak) .verzeild raken kunnen maar een korte tijd verzorgd worden omdat de controbuties en de giften niet vol doende zijn voor een langdurige verzorging. I De dieren uit het asiel voornamelijk hon en katten, zijn - het is naar het te moeten zeggen - vaak verwaarloosde of weggestuur de dieren. Dieren b.v. die voor een familie die met vakantie gaat tot last zijn:. De die ren worden een eindje meegenomen in de auto en er vervolgens uitgezet. ,Foei of bah" hoor ik menigeen zeggen. Ja inderdaad. En het is thans geen dierenbe schermersfantasie. Het gebeurt vaak Omdat, zoals gezegd, de dieren in het asiel slechts korte tijd verzorgd kunnen worden halen we daar steeds onze huisvrienden. Dat spaart ze tenmiste voor de gaskamer. Ons huis is al enigszins bekend gewor den als opvangcentrum voor verwaarloosde dieren. Wij horen vaak „heb je een poes gevonden... oh, breng die maar naar de Maurer's die nemen ze wel of zoeken een andere dierenvriend. Dat gebeurt dan ook dikwijls. En dit is echt geen 'braafdoenerij we voelen dat we dit werk moeten doen. Ondanks ons vele werk, is het nu al voor de vijfde keer voorgekomen dat één of ander medemens dat blijkbaar niet van die ren (in het bizonder katten) of van ons houdt onze poezen heeft vergiftigd. Doet dit mens (of doen deze mensen) dat om ONS te treffen; dan is dat erg naar, Het spijt ons dan, dat we tot zulke nare wraakgevoelens aanleiding hebben gegeven. Doen ze het omdat ze een hekel hebben aan katten, dan is het ons inziens toch wel een beetje LAF Vergeef ons deze wat scherpe omschrij ving maar Wij kunnen ons voorstellen dat men als trotse bezitter van een mooi koppel duiven met veel prijsvliegers woedend wordt als een duif vermoord in of bij de duiven- kooi ligt. Dat vinden wij tenminste heel erg. Maar... - voorzover wij weten - is er in een omtrek van 100 meter van ons niet één duivenbezitter. Mochten we ons daarin vergissen dan zou den wij dat graag vlug weten Dan zullen wij ook beter op onze dieren Ietten. Ook nu hebben we ons weer ontfermd over een ,zwerfpoesje" Ook onze 2 honden zijn erg op hun nieuwe vriendinnetje gesteld. Het is dik aan Ons verzoek blijft dus: wil (of willen) zij, die om één of andere reden het nodig en niet erg vonden, onze katten te vergifti gen dit PROBEREN TE LATEN?? Wij zouden u er zèèr dankbaar voor zijn Uw mede Tholenaren F. Maurer en echt genote. toen het er om ging wie nog een doelpunt (het winnende) zou maken. En dat was via Kees van de Hoek het Smerdiekse elftal. Er waren toen nog 2 minuten te spelen en de Smerdiekse verdediging was mans genoeg om die korte tijd het doel schoon te houden. De verdedigingen waren trouwens het beste deel van de elftallen. Vrijwel elke vaak lau we aanval strandde daarop. Het eerste kwar tier zag het er voor Smerdiek weliswaar iets beter uit, toen na een minuut of tien Cor van Houdt de eerste treffer in deze compe titie plaatste. Nog voor rust kwam Hoek evenwel via Kiel weer op gelijke voet. Toen keeper Bijl helemaal naar voren kwam om een strafschop te nemen en die miste leek de fut er helemaal uit te zijn. Het doel punt in die laatste minuten werd dan ook een grote meevaller voor Smerdiek. die in elk geval de eerste punten kon noteren. Andere uitslagen in deze klasse: Rillandia - Wolphaartsdijk 9-1, Kapelle - Krabbendijke 1 - 1 Nieuwland - Yerseke 1 - 6 Vosmeer won met 5-2 een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Hoeven, nadat de gas ten in de eerste helft een 0-2 voorsprong genomen hadden. Na de rust doelpuntte Vos meer aan de lopende band via drie van de voet van L. van Driel en J. Verrijen en C. Free .Het tweede Vosmeerse elftal won van Hoeven II met 3-1 via goals van M. Hommel, W. Heijhoer en L. Boogaart. SPORT VAN ZATERDAG 3 SEPTEMBER De uitslagen 4e Klas B Wolphaartsdijk - Smerdiek: 2-5 Hoek - Wemeldinge: 4-2 Krabbendijke - Rillandia: 0-3 Yerseke - Kapelle: 1-6 lste klas afdeling Tholense boys - Beatrix: 2-3 W.H.S. - B.W.R.: 2-3 ONI - Sprang 2:6-2 Olympia - Kogelvangers: 2-3 The Gunners 2 - Wit Zwart: 4-5 Tweede klas: S.P.S. - Seolto 2: 13-1 Chrislandia 2 - The Gunners 3: 5-3 P.T.T. - D.E.B.: 2-1 Dinteloord 2 - Good Luck 2: 3-6 Vrederust - D.V.O.: 0-4 Kogelvangers 2 - Zwaluw, boys 2: 2-3 VLOTTE WINST VAN SMERDIEK Een na rust goed terugkomend Smerdiek heeft een flinke zege in de uitwedstrijd tegen Wolphaartsdijk behaald. De thuisclub moest met twee invallers aantreden, wat voor de rust nog nauwelijks merkbaar was. In de 35ste minuut werd het zelfs 1-0 door de DE EERSTE COMPETITIEDAG MATIG DUEL SMERDIEK-HOEK: 2 - 1 De eerste competitiewedstrijd in de vier de klasse KNVB zaterdag deed bij de Smer diekse supporters weinig hoop herleven. Een zowel door de thuisclub als door Hoek niet best gespeelde wedstrijd was niet in staat veel spanning langs de lijn te brengen. In de laatste minuten leefde dat nog wat op, KRACHTMETING VOORHOEDE VERDEDIGING BIJ W.H.S. - THOLEN SE BOYS (4-1) Het vervroegde en eerste competitieduel tussen W.H.S. en Tholense boys is zaterdag vooral een krachtmeting geworden tussen de St. Annalandse voorhoede en Tholense verdediging. Het pleit werd beslecht in het voordeel van eerstgenoemde door de vaak uitstekende combinaties van inzonderheid Theo Moerland met daarnaast Jan Mossel man, Adri de Wit en Henk Dijkema. W.H.S. had hierbij het voordeel dat na een minuut of tien Adri de Wit een vrije trap (voor een overigens luttele overtreding) van door de 20 meter inknalde rakelings binnenkant paal voor keeper Blaas onhoud- baar. In die periode liet de Thoolse achter hoede zien, dat het momenteel het beste deel van het elftal is. De Korte, Geuze en van Driest moesten vele vaak gevaarlijke aanvallen keren, terwijl de Thoolse voor hoede onvoldoende techniek had om de bal wat langer te houden en de verdediging wat te ontlasten. Toch kwam uit een goede combinatie van Kees de Jonge, Jansen en De Boef de gelijkmaker door laatstgenoemde Leen uitstekend afgerond. Het beste van het spel bleef echter aan de Sint annalandse kant en keeper Blaas ging niet geheel vrij uit, toen Adri de Wit het tweede doelpunt op zijn naam bracht. Overigens herstelde Blaas zich na rust uit stekend door enkele zekere doelpunten te voorkomen. Dat nam niet weg, dat W.H.S. de zege veilig wist te stellen in de tweede helft, toen bij Tholen Koet vervangen was door Vijfwinkel en Theo Moerland twee fraaie doelpunten op zijn naam bracht, voor bereid door Henk Dijkema en Adri de Wit. Laatstgenoemde maakte er met Jan Mos selman twee uitstekende vleugels van, wat de Thoolse verdediging noopte tot uitwaai eren. Aan de andere kant kwam er nog een kop bal van De Boef tegen de paal, die voor hetzelfde geld enkele centimeters lager had kunnen zijn. Overigens had die Thoolse voorhoede in met name Cent van Dijke en Iman de Wit twee kordate tegenstanders, die slechts bij een uitzondering de plank missloegen. En dan was er nog altijd de deze middag be trouwbare Jan Quist onder de lat. Jan van Beek moest zich bij WHS nog laten ver vangen door Wim Mosselman. De vrij talrijke thoolse supporters waren het er over eens, dat dit soepel draaiend W.H.S.elftal de 4 - 1 zege volkomen verdiende en moes ten spijtig erkennen, dat het verlies van Siem Berrevoets en Adri Schot duidelijk de verrassing en doorzetting in de Thool se voorhoede had verminderd. Overigens kan het wel gerust zijn, dat de thoolse verdedi ging zich vast niet in elke volgende competi tiewedstrijd vier maal zal laten passeren, Menig elftal zal daarop stranden, zoals menig elftal nog een kwaaie dobber kan hebben aan deze W.H.S. voorhoede. Tholense boys 2 won zaterdag van R.K. F.C. 3 met 16-0 Vosmeer 3 speelde tegen Tholense boys 3 gelijk: 0-0. S.P.S. verloor met 4 - 1 na een 1-1 ruststand van Halste- Wolphaartsdijkse midvoor Verstelle, Hele maal gerust werd de thee door de Smerdie- kers niet gebruikt. Wel had het in de pauze goede voornejmens opgedaan die diredt na de aftrap van de tweede helft openbaar werden. Op den Brouw maakte na twee minuten de gelijkmaker. Kees van den Hoek zorgde hierna voor een voorsprong 1-2 en na een kwartier was het al 1-3 door linksbuiten Van Driel. Even zakte Smer diek toen wat af en onmiddellijk profiteer de daarvan opnieuw de midvoor van Wol phaartsdijk: 2-3. Maar dit bleek een duide lijke waarschuwing te zijn voor Smerdiek, dat er een schepje opgooide en via Stout- jesdijk en nogmaals Van den Hoek de eindstand op 2 - 5 bracht, en daarmee Smer diek aan 4 punten in de 2 wedstrijden in dit opzicht dan de gelijkwaardige van Rillandia Overigens hebben de elftallen in deze af deling al verliespunten opgelopen en dat kan Smerdiek extra moed bezorgen. KOELKASTEN DIEPVRIEZERS VERHOEVEN Koeltechniek Lievevrouwen traaf 33 - TeL 4898 Bergen op Zoom THOLENSE BOYS DEED HET BETER Weliswaar ook zaterdag de tweede com petitiewedstrijd verloren, maar toch beter spel laten zien dan tijdens de wedstrijd tegen W.H.S. Zeker voor wat de voorhoede be trof, waar nu Vijfwinkel en Tazelaar waren teruggekeerd. Uit alles bleek een wat ste viger aanpak vooraan en dat was tegen dit technisch toch alleszins bekwame Bea trix hard nodig. Midvoor Spoor maakte voor Beatrix 0-1 en daarmee was met overigens weer goed vededigend werk van de Thoolse defensie de rust aangebroken, In de tweede helft stootte Tholense boys even fel door en het resultaat was de ge lijkmaker via Leen de Boef. Maar opnieuw bracht de Beatrix voorhoede verwarring en Spoor wist deze goede tweede kans ook weer te benutten: 1-2 Opnieuw kwam Tholense boys terug en via Vijfwinkel, die toch in dat opzicht meer de sporen van Jo Quist drukt om er zoveel mogelijk bij te zijn, werd het 2-2. Met nog een kwartier te spelen lag alles voor beide partijen weer open, al gebied de eerlijkheid, dat Beatrix meer met de bal wist te doen, dan de thuis club. Wanneer een keeper een foutje maakt is dat enorm kostbaar en zonder Blaas de kostbaarheid te kunnen verwijten, was het derde doelpunt in dat opzicht wat twijfelach tig. Spoor was er als de kippen bij om de winnende goal en zijn hattrick te scoren. Het gaat voor Tholense boys dus wat anders dan in het begin van vorige competitie, maar die van zaterdag tegen Beatrix bracht toch weer wat meer hoop op komend resul taat. W.H.S. VERLOOR Of W.H.S. met de in de eerste helft ge nomen 2-0 voorsprong op Blauw Wit het welletjes vond, of soms de vier afgekeurde doelpunten in die eerste helft de voorhoede had gedeprimeerd óf dat de onverwachte absentie van spil Iman de Wit parten speelde is allemaal niet zeker. Een feit was wel dat bij het eindsignaal Blauw Wit met 2-3 voorstond en dat is nu eenmaal vol doende om punten te verliezen, cq. te winnen Het begon allemaal zonder veel moeite voor W.H.S. dat via Adri de Wit 1-0 en met dezelfde speler een 2-0 voorsprong nam. Eer die eerste helft verstreken was had de Blauw Wit keeper nog vier maal moeten vissen, maar evenzoveel malen rea geerde de scheidsrechter op een verlate vlag van de grensrechter, waarbij het van 2 doelpunten onmogelijk was. Niettemin was er afkeuring van de vier goals. En daar mee bleek W.H.S. z'n kruit te hebben ver schoten. Men werd onzeker in de voor hoede en miste achterin Iman de Wit, zo dat Blauw Wit via midvoor en linksbinnen niet alleen de achterstand inliep, maar zelfs een voorsprong nam. Een voor W.H.S. on nodige nederlaag en het elftal zal moeten begrijpen, dat het zich dit niet kan permit teren om een rol van betekenis te spelen, want Blauw Wit is niet het elftal waarvan verloren moest worden, ook niet het elftal met titel-mogelijkheden. In dat opzicht tapt Beatrix uit Den Bosch nog uit een ander vaatje. Oni liet zien, dat het in de vierde klasse speelde en klopte Sprang 2 vlot. Kogelvan gers deed het eveneens uitstekend en The Gunners 2 en Wit Zwart waren aan elkaar gewaagd al boekte Wit Zwart niet alleen de punten maar daarbij ook de winst tijdens een uitwedstrijd. DE DOELPUNTENMACHINE VAN S.P.S. Het Scherpennisse-Poortvlietse elftal is meteen de tweede klasse plankenvrees te boven. Een 13-1 zege op Seolto 2 zegt wel voldoende. Toch bracht deze formidabele uitslag geen strikt eenzijdig wedstrijdbeeld. Wel een behoorlijk veldoverwicht van de thuisclub, maar toch ook weer niet voort durend op het Seolto doel gedrukt. Het open spelbeeld gaf de snelle S.P.S. voorhoede evenwel voortdurend goede kansen. Hierop reageerde de Seolto vergediging, inclusief de wel niet blunderende, maar toch wat te passieve doelverdediger, in het algemeen veel te traag. Het samenspel der gasten was niet slecht. Het tempo ontbrak volkomen. De ruststand was 6-0. Na 10-0 wist Seolto de eer te redden. Andere uitslagen: Tholense boys 2 - Divo 2 te Dinteloord 4-1. Smerdiek 3 SPS 3 (junioren A) 4-2. Het zeer jonge, niet op elkaar ingespeelde SPS kon het niet bolwerken tegen het meer geroutineerde, beter spelende Smerdiek 3. Ruststand 2-1. SPS 4 - Steenbergen 7 1-2 (junioren b). Een gelijk spel zou niet vreemd zijn geweest. Een dubieus doelpunt van Steenbergen 7. SPS 5 - Tholense boys (junioren B) 5-1. Een verdiende zege voor de B-ploeg van SPS. WHS 2 won een vriendschappelijk par tijtje van Stavenisse 1. WHS 3 won met 6-1 van Stavenisse 2 (junioren). WHS 4 verloor met 8-4 van Dosko 11. Vosmeer 1 won de eerste competitiewed strijd tegen BSC met 1-0 door een doelpunt van Wim de Leeuw uit een corner in de laatste minuut. DE VERWACHTING Smerdiek verwacht Krabbendijke en heeft een derde kans op winst. Vosmeer reist naar Oudemolen, wat een niet gemakkelijke uit wedstrijd is. In de eerste klasse is er ook voor WHS een niet gemakkelijke uitwed strijd, nl. tegen Beatrix. We zien WHS nog niet met winst terugkeren, BWR krijgt tegen ONI een nederlaag te slikken. Sprang 2 kan thuis van Olympia winnen, Kogelvangers is wellicht ditmaal ook capabel genoeg om The Gunners 2 klop te geven. Wit Zwart zal het thuis WN danig lastig maken en de winst ook wel thuis houden. In klas 2 gaat Chrislandia 2 wellicht van Vrederust winnen en The Gunners 3 moet op verlies rekenen, nu SPS in Breda komt spelen Seolto 2 heeft een kansje tegen Kogelvangers 2. Zwal. boys 2 verliest van PTT en DEB krijgt in Dinteloord 2 een lastig tegenstander. Good Luck 2 wordt op de proef genomen door het gepromoveerde DVO dat ook dit maal meetelt. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG dr. A. A. Kugel, Poortvliet tel. 01662-400 dr. J. Vermet, Nw-Vossemeer tel. 01676-415 dokter J. J. Kok te Stavenisse tel. 01663 - 400 HOOGWATER in de week van 11 t.e.m. 17 september zondag 12.30 maandag 1.10 13.45 dinsdag 2.12 14.40 woensdag 3.10 15.34 donderdag 4.00 16.20 vrijdag 4.45 17.00 zaterdag 5.28 17.44 Nieuwe Maan 14 sept. te 20.14 uur GOUDEN BRUILOFT Woensdag jl. vierde het echtpaar B. Friderichs-van der Slikke het gouden hu welijksfeest. De goede gezondheid van de 74 jarige bruidegom en de 71 jarige echtge note gaf daartoe volop reden. In hotel Zee land was er een druk bezochte receptie, waar naast de hervormd predikant ds Bak ker talrijke bestuursleden van landbouworga nisaties, waarvan de bruidegom bestuurslid was, kwamen feliciteren. Tenslotte kunnen daar ook onze gelukwensen nog bij.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1966 | | pagina 11