EENDRACHTBODE Met 2500 bezoekers record aantal belangstellenden voor zevende Floratho Be Vijf eo dertig jaar plichtsbetrachting Kapsalon „Lockwell" Keetie Hage veroverde internationaal zilver in Nurburgring Een Bril 22e JAARGANG No. 42 1 SEPT. 1966 TWEEDE BLAD Vriendenkring nam afscheid van gemeentebode M. W. Denrloo te Poortvliet Koninklijk Zilver, Brandweer- en BB-onderscheiding Op breed gemeentelijk terrein werkzaam „KEREL UIT STUK" Burg. v. Hasseltstraat 23 Bergen op Zoom Telf. 3344 Kleurrijk kwaliteitsprodukt van Thoolse bodem geshowd Scheidende Floratho-seeretaris Steendijk bracht mooiste bouquet Bell-tv helder als de werkelijkheid „Correct, doortastend, behulpzaam voor je medemens, in de weer voor je chef, hem steunend, verdedigend, plichtsgetrouw. Je was en bent nog een kerel uit één stuk, iemand, waarvoor je als werk gever dankbaar mag en moet zijn deze in dienst te kunnen hebben.' Dit waren lovende woorden van burgemeester W. J. van Doorn te Poortvliet, vrijdagavond jl. in de bovenzaal van het gemeente huis, temidden van een schare familieleden en vrienden gericht tot de scheidende gemeentebode M, W. Deurloo, die precies op zijn 65ste jaar afscheid nam na een 35-jarig dienstverband, dat 1 september a.s. wordt afgesloten. Lovende woorden, maar niet overdreven. Dat werd volkomen duidelijk, toen de bur gemeester de verschillende functies van de heer Deurloo opsomde, toen hij en verschil, lende andere sprekers de kwaliteiten als werknemer, maar vooral de Poortvlietse ge meenschapsmens Deurloo tekende. Een volle verenigingszaal op de verdie ping van het gemeentehuis, toen de heer Deurloo en zijn vrouw daar werden binnen geleid en direct al met applaus werden be groet. De burgemeester richtte zich even later tot de gehele Deurloo-familie met een bizonder welkomstwoord. Eveneens tot oud burgemeester en mevrouw Van Oeveren, tot de adjudant inspecteur van het brandweer wezen de heer S. A. de Roos tot het hoofd- van de kring Zeeland van de Bescherming Bevolking de heer J. de Boer te Zierikzee Aanwezig waren voorts de beide wethouders Krijger en Geuze, de raadsleden Van Houdt, en beide heren Bijl, het voltallige gemeen- tepersoneel dokter en mevrouw Kugel, rijks politie, kleuterschoolleidster en bestuurders van organisaties. VEELZIJDIGHEID In een gezellige speech haalde burgemeester Van Doorn vervolgens prettige herineringen op uit de loopbaan van Deurloo, maar ook gewaagde hij van spannende ogenblikken, moeilijke perioden, van iemand, die 35 jaar lang het lief en leed van een gemeenschap als Poortvliet had aangezien, gedragen en verdragen. De werkzame periode begon bij moeder in de vrachtrijderszaak en van landbouwers knecht weer terug naar de expeditie. Op 1 augustus 1931 volgde de benoeming als ge meentewerkman uit 3 sollicitanten. Daarbij kwam ook de functie van nachtwaker, on bezoldigd gemeente-veldwachter en gemeen, te-ambtenaar. Later incasseerder waterlei dingbedrijf, instructeur vrijwillige brandweer (vanaf 1936) en vanaf 1951 commandant, hoofd dienst luchtbescherming incasseur wo ningbedrijf, lid plaatselijke zuiveringscommis sie, lid woonruimte-commissie, gemeente lijk deurwaarder, controleur straatverlich ting. notabel hervormde kerk, later diaken en scriba kerkeraad, secretaris van de man- nenvereniging. Een lang lijstje van baantjes en functies in het verenigingsleven. De burgemeester haalde plezierige episo des op uit het nachtwakerslevens, voorvallen tijdens de jacht en uit de oorlogstijd. Onmid dellijk na de komst van de eerste Duitsers in de gemeente was er al een kordaat op treden van dhr. Deurloo, toen een Duits officier z'n stok ophief om een ongelukkige jongen te slaan die scheldwoorden had ge roepen en dhr. Deurloo de bezetter duidelijk maakte dat men die knaap niet verantwoor delijk kon stellen. Het begin van een moei lijke tijd. Twee burgemeesters (Dronkers en Van Oeveren) waren de chefs en vanaf 1952 burgemeester Van Doorn, De inundatiepe riode werd in Tholen doorgebracht. De ramp 1953 bracht opnieuw veel be slommeringen, maar ook deskundige adviezen van dhr. Deurloo, dank zij een uitstekende bekendheid met riolering enz. Enorm veel werk is toen door de thans scheidende gemeentebode verricht. Veel in teresse was er ook voor de brandweer. De gemeenschap mag je ook daar dankbaar voor zijn, meende de heer Van Doorn. Bij gemeentewerken kwamen de laatste jaren veel veranderingen tot stand. De vaste groep werd met 2 man uitgebreid, er kwa men nieuwe straten, plantsoenen, een zuive ringsinstallatie, sportterrein en nog veel an dere dingen, die extra werk meebrachten. Nu de leeftijdsgrens is bereikt wordt welis waar de hoofdfunctie neergelegd, maar zul len enkele nevenfuncties de band met de ge meente zeker nog niet geheel verbreken. Die overgang is niemand gemakkelijk. Wanneer het echter een afscheid mag zijn zoals dit met alle vriendschap en hoogachting voor elkaar, met waardering voor het verrichte werk, dan kan dat ook tot dankbaarheid stemmen. Ook de nieuwe periode is waard geleefd te worden. Burgemeester Van Doorn besloot zijn toespraak als volgt: „God geve je daartoe nog een goede gezondheid en nog veel gelukkige jaren. We zullen nog wel eens een beroep op je doen. Ik denk dat je nog wel eens op het gemeentehuis aanwipt. Wees steeds welkom als een goed vriend van ons allen. Vervolgens kwamen drie medailles de re vers van Deurloo sieren. Eerst de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oran je Nassau, vervolgens een medaille voor 30 jaar ibrandweerwerk en nog een derde ere teken voor 10 jaar lid van de B.B. PERMANENTEN WATERGOLVEN SPOELINGEN VERVEN Ook HERENSALON gaarne volgens afspraak de heer De Boer Des te meer hulde aan de genen, die zich er wel voor inzetten. Een voorbeeldDe vrijheid om het vaderland te dienen via deze organisatie betekent voor anderen de gelegenheid om daar vrijwillig van af te zien. Wethouder G. K. J. Krijger sprak mede namens zijn collega en vond dat dhr Deurloo zijn werk met ere had vervud. Hij was er zeker van ook in de toekomst nog een beroep op hem te kunnen doen. De nieuwe commandant brandweer J. Ge braad wees er op hoe zijn oude commandant de doelstelling van het korps steeds voor ogen hield en bood een zilveren kandelaar aan. De heer Ph. van der Male was woord voerder van het gemeentepersoneel. Persoon lijk had hij 26 jaar met dhr. Deurloo sa mengewerkt en het valt moeilijk Poortvliet zonder gemeentebode Deurloo te denken. Ook namens de Oranje vereniging bood dhr. van der Male gelukwensen aan. A. de Wit opvolger van het merendeel der gemeentelijke functies dankte voor de vele adviezen terwijl de heer P. J. v. Houdt als oudste van de gemeenteraad sprak. Namens de hervormde kerkeraad feliciteerde de heer Bijl en een broer van dhr. J. M. Deurloo besloot de reeks van sprekers met enkele familie-herinneringen op te halen. In zijn dankwoord stelde dhr. Deurloo dat hij overweldigd was door deze blijken van waardering en vriendschap. Overigens meende hij niet meer dan zijn plicht te heb ben gedaan. Hij hoopte nog lang getuige te mogen zijn van Poortvliets welvaren. De meeste sprekers hadden het niet bij woorden gelaten, maar ook een cadeau overhandigd. Zelfs de kleuterschool was niet achtergeble ven met in miniatuur de gemeentebode in vol ornaat die een bruidspaar binnenleidt. Met 2270 betalende bezoekers, met de ongeveer 100 genodigden tijdens de officiële opening, met de vrijkaartjes voor standhouders, Stavenisse plattelandsvrouwen en leden van de muziekvereniging Euterpe" bracht deze zevende Floratho 1966 een aantal bezoekers dat zelfs nog boven dat van 1965 in Tholen uitging. Een zeer bemoedigend resultaat voor de commissie, een prettige uitslag ook voor het veilingbestuur, dat enig risico trotseerde, een loon naar werken en kosten voor de inzenders en tenslotte de basis om hierop toch verder te borduren. Daarbij was er ook nog een zeer gunstig oordeel over de inrichting, waarbij ditmaal de gladiolen weer de plaats kregen, die ze in het totaal verdienen en waar de groenten en fruit evenmin in de hoek werden gedrukt. Bij elkaar werd deze zevende Floratho met recht een succes. OP RIJM Zoals te verwachten viel van dhr. Deur loo, had hij zelf ook nog een stukje ge schiedenis naar voren te brengen en dat na tuurlijk in dichtvorm. O.a. zei de heer Deurloo: „Ik was straatveger, putjesschepper, nacht waker Ook moest ik timmeren, metselen en nog vaker Een verstopt riool aan het lopen brengen. En mensen, de meeste daarvan waren krengen Verder kreeg ik in de loop der jaren, Nog heel wat baantjes en dat waren: Gemeentebode, lichtcontroleur, Deurwaarder, klokluider, huurincasseur Ook werd mij het toezicht opgedragen Van de rioolzuivering, terwijl ik veel dagen zat op de grasmaaier voor het maaien van 't gras Op 't sportveld, begraafplaats het plant soengewas. Dan was ik tenslotte nog de commandant, Van de mannen, die uit moeten rukken bij brand. Wij hebben als club veel gezellige jaren De brandweer in vriendschap mogen be waren. En zo ging het door, het voornaamste in deze loopbaan memorerend. Vervolgens werd het woord gevoerd door oud-burgemeester B. J. van Oeveren, die er zeker van was dat de familie Deur loo op Poortvliet zou blijven wonen, om dat het hier goed wonen is. De volledige ambtsperiode had hij met dhr. Deuroo sa mengewerkt en hij dankte hem voor de steun en verleende medewerking. Adjunct inspecteur De Roos sprak na mens de Rijksinspectie brandweerwezen en wees er op, dat het 15 jarig commando van dhr. Deurloo geen sinecure was. Men moet er heel wat voor doen om bij te blijven en dat deed de heer Deurloo tenvolle. Spre ker hoopte dat zijn opvolger deze voet sporen zou drukken en bracht de heer Deur loo vriendelijk dank voor het vele dat hij voor de brandweer had gedaan. Namens de BB feliciteerde de heer De Boer. Een pakket van werkzaamheden ver richt door deze scheidende functionaris is ons voorgehouden. Men moet bewondering hebben voor al deze diensten aan de ge meenschap. De BB krijgt niet altijd de ach ting die ze verdient en dat is spijtig vond Drie ondescheidingen voor de scheidende gemeentebode Deurloo te Poortvliet waarbij z'n vrouw vol aandacht de verrichtingen volgt van burgemeester Van Doorn. TE DRUK Een paar uur, zo zaterdagavond tussen zeven en negenen was het zelfs wat te druk om alles rustig te kunnen bekijken. Men kon toen niet anders dan voetje voor voetje schuifelend langs de kleurenpracht van bloe men, langs de vollegronds- en kasprodukten om van te watertanden en langs het zo prachtige fruit dat men in de winkels toch maar hoogst zelden tegenkomt. Arrangeur Th. van Gurp te Bergen op Zoom had eer van zijn werk en de combi natie van bloemen en muziek, dat laatste met medewerking van muziekhandel Schutte uit Bergen op Zoom met de elektronische orgels, maakten er een sfeervol geheel van. Grote steun kreeg de Floratho-commissie van de leden der Plattelandsvrouwen, afd. Stavenisse, niet alleen tijdens de inrichting, maar ook tijdens de openingsuren, waarbij de oude Thoolse poppenkamer eveneens grote belangstelling kreeg. Tenslotte fleurde de muziekvereniging „Euterpe" dit alles zaterdagavond nog extra op met enkele nummers en een korte rond gang door Stavenisse. In een aan de tentoonstellingshal aange bouwde tent kregen de standhouders, voor namelijk aangepaste artikelen als sorteer- machines, bestrijdingsmiddelen, enz. eveneens goede belangstelling en werden zo niet beste zaken gedaan, dan toch flinke aandacht ge vestigd op de verschillende merken, enz. CENTRUM BLOEMBOLLENTEELT Vrijdagmiddag 3 uur was er de officiële opening, waarbij de secretaris-penningmees ter de heer P. C. J. Steendijk het welkomst woord sprak, daar voorzitter A. C. van Heusden nog op de terugweg was van Israël (inmiddels kon hij zaterdagavond met zijn vrouw nog een kijkje komen nemen). Een welkomstwoord tot burgemeester A. Sluij- mers en echtgenote, beide wethouders van Stavenisse, gedeputeerde J. van den Bos uit Tholen, het bestuur van de veilingvereniging „Stavenisse en omstreken", de hoofdingenieur directeur van de Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst in Zeeland, dr. ir C. W. C. van Beekom, de rijkstuinbouwconsulent ir L. Vel- lekoop, vertegenwoordigers van de ZLM kring Tholen en Sint-Philipsland, van andere thoolse gemeentebestuuren en andere land bouworganisaties, waterschap, enz. De heer Steendijk was dankbaar voor deze goede opkomst van genodigden, voor de be langstelling ook van provinciale- en plaatse lijke overheid en voor de flinke deelname van de thoolse gladiolen-, groenten- en fruit telers. Vervolgens kwam burgemeester A. Sluij- mers tot de officiële opening. Vooraf wees hij er op dat met veel genoegen te willen doen. Al zijn er tal van zaken, waarmee de overheid dan geen rechtstreekse bemoeiingen heeft, niettemin slaat zij de ontwikkeling daarvan met veel belangstelling gade. Groei in de goede richting ziet zij met instemming. De gemeente Stavenisse mag worden gezien als het centrum van de bloembollenteelt op Tholen, waar in totaal zo'n 140 hectaren gladiolen worden geteeld. Aanvankelijk beperkt tot een gladiolen- show is het uitgebreid met groenten en fruit, waarin ook behoorlijke ontwikkeling zit, zo als uit de huidige stand blijkt: 10 hectaren glasteelt, 320 ha groenteteelt, 37 hectaren bloemzaden, 12 ha witlof, 41 augurken, boontjes, enz. De Floratho geeft daarvan een uitstekend beeld. Onze verhouding tot de schepping stemt tot grote dankbaarheid, maar even moeilijk als de natuur het ons maakt haar te door gronden, even vrijgevig is zij met haar wel daden, aldus burgemeester Sluijmers. Deze tentoonstelling toont al de gulheid van die natuur op Tholen. Het bewijs dat door samenwerking veel gepresteerd kan worden mag hier tegelijkertijd worden geleverd. Met de wens dat deze expositie een waar succes zal worden en onder aanbieding van een envelop met inhoud namens het gemeente bestuur voor de Floratho-commissie ging burgemeester Sluijmers tot de opening over, door het in werking stellen van de fontein in het midden van de hal en het ontsteken van de verlichting. Een der medewerkers van muziekhandel Schutte te Bergen op Zoom liet vervolgens het Zeeuws volkslied via het elektronisch orgel horen. SPIEGEL VAN DE TUINBOUW De rijkstuinbouwconsulent ir L. Vellekoop wees er op voor hij overging tot prijsuit reiking op, hoe Tholen het centrum is ge worden van kwaliteitstuinbouwprodukten. Aardappelen en uien hadden reeds lang een goede naam, daarbij zijn nu vele andere groenten en fruitprodukten gekomen. Het beste daarvan wordt op deze tentoonstelling gepresenteerd, waarbij arrangeur Van Gurp er echt iets moois van heeft gemaakt. De vraag beantwoordend, wat de tuin- bouwspiegel thans laat zien, stelde de rijks tuinbouwconsulent vast, dat de vroege aardappelen en plantuitjes een goede beurt maakten. Bij de zaaiuien wordt duidelijk, welke telers grootste zorg aan grond en ge was besteden. Hij waarschuwde niet alles te zetten op speculatieve gewassen, maar voor al ook te kijken welke teelten passen in het bedrijf. Ook voor opengrond teelten zal men meer naar specialisatie moeten. De glastelers hebben dit jaar een moeilijke periode van wege de lager tomatenprijzen. Laat men zich echter niet te bezorgd maken over het een jarige rendement. Er is nog regelmatige uit breiding van de glascultuur, vooral bij be staande bedrijven. Vergeet niet, dat vanuit Tholen ruim voor een miljoen gulden op de veiling te Bergen op Zoom werd aangevoerd in 1965. De kassenbouw opent nieuwe mogelijk heden en dit jaar is er nogal wat kom kommerteelt bijgekomen. De Thoolse teler laat het niet bij zitten. Ook de fruittelers blijven bij de tijd. De prijsvorming van de vroege appelen is wat teleurstellend, vorst in het voorjaar en hagelschade hebben de opbrengsten geredudeerd. Er is nog geen oordeel te vellen, maar spreker verwachtte toch wel een gunstige afzet voor het najaars- fruit. De bloembollenteelt is dit jaar zonder meer gunstig te noemen. De achterstand bij de uit- poot werd door het mei/juniweer ingelopen en men ziet voorts een toenemende tulpen teelt. Ook hierbij is duidelijk, welke teler de meeste zorg aan grond en gewas besteed. De heer Vellekoop wees er op, hoe de jury tot de conclusie was gekomen, dat de kwaliteit van de gladiolen vooruitgegaan is en in de prijzen kwam tot uitdrukking dat er „mees- sters" en „bovenmeesters" zijn. op voorschrift ANDRIESSE Markt 22 - Bergen op Zoom OVERHEID ERBIJ BETROKKEN Gedeputeerde J. van den Bos feliciteerde namens het provinciaal bestuur met de opzet van deze Floratho en de telers met de be haalde prijzen. De overheid is vaak niet alleen zijdelings bij dergelijke zaken betrok ken. Denk ook maar aan lucht- en water verontreiniging. Dat provinciaal bestuur geeft, al wordt het soms wel anders gedacht, dezelfde belangstelling voor dit deel van het gewest als voor de andere en volgt niet in het minst met veel interesse de tuinbouw- ontwikkeling op Tholen. Van een show als deze gaat een stimulerende werking uit tot verbetering van de produkten, waarbij men op Tholen zeker niet van achter staat. Be grijpelijk dan ook dat een organisatie pleit voor een niet te stringent vergunningen stelsel. Met de goede scholing die hier moge lijk is, moet men het de adspirant tuinders in goed vertrouwen in handen durven geven. De heer Van den Bos besloot met de wens dat deze zevende Floratho een her nieuwd bewijs zou leveren van de tuinbouw- vooruitgang in dit niet minder belanrijk deel van Zeeland en dat het zou bijdragen tot versteviging van de land- en tuinbouw- positie. De ZLM kringvoorzitter P. W. C. van Westen voegde zijn complimenten bij die van vorige sprekers. Een goede beurt in Stavenisse. De landbouworganisatie staat achter dit streven. In het bollencentrum Bovenkarspel wordt Tholen de hoofdstad van de kleibol genoemd, een erkenning van het goede produkt. Hij wenste de organisa toren veel bezoek toe op deze zevende Floratho. De hoofdvertegenwoordiger van het Hollands Bloembollenhuis prees de enthou siaste samenwerking tussen gladiolenorgani- saties, bedrijfsvereniging en fruittelers. Ook met de E.E.G.markt zal het steeds meer om het kwaliteitsartikel gaan. We heb ben niet het bollenmonopoly van de wereld, de kosten stijgen en concurrentie ligt naast de deur. Een goede specialisatie zal steeds meer gewenst zijn. Een soortgelijk geluid kwam er van de vertegenwoordiger van de Hobago te Lisse. AFSCHEID STEENDIJK Vervolgens richtte de voorzitter van de K.A.V.B.afdeling Stavenisse, de heer Van Dijke zich tot de binnenkort vertrekkende secretaris-penningmeester P. C. J. Steendijk. Voor de afdeling bizonder spijtig, dat u gaat vertrekken vond dhr. Van Dijke, die dankte voor al hetgeen dhr. Steendijk had willen doen en bood hem een oude kaart van het eiland Tholen aan in omlijsting. Namens de Floratho-commissie sprak de heer Baaijense te Tholen een afscheidswoord tot de heer Steendijk. U was de motor van onze com missie en we kunnen ons een Floratho- organisatie moeilijk voorstellen zonder u. Als bewijs van waardering kreeg dhr. Steen dijk de toezegging van een exemplaar Tholen, stad en eiland", dat binnenkort ver schijnt. In zijn dankwoord verklaarde dhr. Steen dijk steeds plezierig op Tholen te hebben mogen werken, waarbij hij zijn hart inzonder heid verpand had aan het bloembollenwerk. Hij wenste alle telers het beste toe en hoopte nog menigmaal een kijkje te kunnen nemen op een Floratho. Hij was voorts het veiling- bestuur erkentelijk voor de medewerking tot beschikbaar stellen van een gebouw in een voor de veiling drukke tijd, de Plattelands vrouwen, de sprekers van deze middag, de juryleden en wie ook aan de voorbereiding en opening had willen bijdragen. PRIJSWINNAARS Het mooiste boeket van de tentoonstelling was ingeleverd door de heer P. J. C. Steen dijk, die uit handen van ir Vellekoop de wisselbeker kreeg aangeboden. Hij behaalde met de soort Friendship 156 punten. Voor de mooiste inzendingen in de schake ringen geel, smoky, wit, zalm, rood, oranje en purper kreeg de firma Keur-Bruijnzeel te Sint-Annaland evenzovele prijzen aange boden met een hoogste puntental van 155 voor rood. De heer Jac. Jansen uit Tholen de beste inzending blauw, gevlekt en donkerrose met 151 punten als hoogste voor de laatste ge noemde kleur. De gebr. van Beveren voor lila en room wit twee prijzen met 155 punten voor lila. Da heer J. L. J. van de Berge te Tholen de beste oranje-rood met 149 punten en lichtrose met 153 punten. Voor zwart was De Graaf en Kloet te Sint-Maartensdijk favoriet met 145 punten. Voor groepsinzendingen: een en twee boeketten M. J. den Braber te Stavenisse met 155 punten. Voor 3 t.e.m. 5 inzendingen: P. C. J. Steendijk te Stavenisse met HS^p. Voor 6 t.e.m. 10 Jac. Jansen met 144 punten en voor 11 en meer firma Keur-Bruijnzeel met 142 punten. GROENTEN EN FRUIT De beste tomaten werden gepresenteerd door de heer A. M. Goedegebuure te Sint- Annaland. Tweede werd M. H. Hoek te Stavenisse en 3 W. M. C. Smits te Stav. Komkommers: 1ste en 2e prijs P. Rogge band te Tholen, 3e prijs Joh. den Braber te Stavenisse. Appels: 1. W. C. van Kempen te Poort vliet met James Grieve Lired; 2. J. van Vossen te Öud-Vossemeer met James Grieve Neuman; 3. C. L. M. v. d. Berg te Tholen met Cox Orange Pipping. Peren: 1ste prijs A. J. v. d. Bergen te Tholen met Bonne Louisse Avranches; 2. eveneens A. J. v. d. Berge met Fr. de Vienne. Het puntgave, fijn genuanceerde beeld, de sublieme HI-FI klankweergave. dat zijn superieure kwaliteitskenmerken van Bell tv! BRAB0 59 cm. VHF/UHF Prijs: 127C.- 0e importeur verstrekt u graag de adressen van geselecteerde dealers. IMTRA Mr. Frederiksstr. 17a, Breda 41487 Volkomen uitgeput stapte de sedert vorige week 17 jarige Smerdiekse Keetie Hage zaterdag na de finish in Nurburgring van de fiets. Ze had de 47 kilometer van het wereldkampioenschap voor dames in 1.27.21 uur afgelegd en was daarmee in dezelfde tijd als nummer één, de 29 jarige Belgische Yvonne Reijnders op de tweede plaats geëindigd en had daarmee internationaal zilver veroverd. De eer van de Nederlandse dameswielrijdsters hoog gehouden, de eer ook van het Zeeuwse gewest, de eer tenslotte van de streek waar ze is geboren. Men kon meeleven met een destijds wieier- topfiguur Wout Wagtmans uit het Brabantse met een topvoetballer Abe Lenstra uit Fries land, met een Kees Verkerk uit het suiker- fabriek-bekende-Puttershoek, maar nu is er een sporttopfiguur in eigen streek, een nog jonge dame, 17 jaar van „Reigersburch". Met Belgische, met Britse, met Luxemburg se, zelfs met Russische collega's en natuurlijk ook met zus Bella startte Keetie zaterdag in Duitsland voor het wereldkampioenschap. En dat pas na nog geen twee jaar „Thoolse rondjes" te hebben gedraaid, dat na amper een jaar wedstrijd-ervaring te heb ben opgedaan. Nu reeds in het topcircuit op de fiets. Zeker, er waren dit jaar door de gezusters al veelbelovende prijzen in de wacht ge sleept. Bella Nederlandse kampioene, Keetie eerste bij de achtervolgsters. De laatste we ken domineerde Keetie vrijwel in elke wed strijd, zich hier en daar sparend, maar des te meer wedstrijdroutine vergarend. En terwijl ondanks de goede vorm van Keetie, de papieren van Bella als meer ge routineerde en ook wat oudere zus wat beter genoteerd leken te staan, was het Keetie die vanaf het eerste ogenblik tot de laatste meter bij de kop bleef. En dat was geen kleinigheidje met de vrijwel direct uitgelopen Beryl Burton (Gr. Brit.) en Elsy Jacobs (Luxemburg) ex-wereldkampioenen om bij te benen. De uitspraak van een deskundige: „als je wat wilt, moet je voorin blijven", had Keetie goed in de oren geknoopt. En dat gebeurde j reeds na zeven kilometer. Keetie volgde met de Russin Pouronen en een aantal kilometers later voegde zich Yvonne Reijnders (België) nog bij dit viertal. Geen moment viel er te verslappen tijdens deze bijna anderhalf uur durende spurt. Yvonne Reijnders had nog net even meer kracht om het tot een fiets- lengteverschil te brengen, terwijl Keetie het laatste restje bijzette om de Russin (volgens finishfoto met een bandlengte te kloppen. Keetie was nauwelijks meer in staat om afgestapt zich staande te houden, maar de vreugde bij de Nederlandse (smerdiekse) supporters was groot. Bella kwam op de 15e plaats op 3 minuten 34 seconden. De Nederlandse kampioene van vorig jaar Ineke van Eijken kwam als laatste binnen. Internationaal zilver. Keetie, gefeliciteerd met deze sportprestatie I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1966 | | pagina 3