EENDRACHTBODE Poortersboek caballero Kinderen volgen hun eigen weg MEN Goede belangstelling voor historisch plaatwerk „Tholen, Stad en Eiland 600 STAD II THOLEN en SCHOONHOVEN Jan van Blois één Burgemeester mr J. J. Versluijs van Oud-Vossemeer met pensioen Van een Groeiend naar de Thoolse gedenkdagen 22e JAARGANG No. 40 18:AUG. 1966 TWEEDE BLAD JAAP van televisieopnamen Voorverkoop van „Swiebertje" Historische kleding Souvenirs Rommelmarkt Fruit, groente^ en bollenshow Braderie Miniatuur'trein en Luchtmachtdemonstraties KOELKASTEN DIEPVRIEZERS VERHOEVEN anders dan andere De stad Tholen is jarig Staatssecretaris houdt 2 september bespre king met gemeentera den over herindeling Tips voor sportvissers VEEL BELANGSTELLING VOOR HISTORISCH PLAATWERK In steeds scherper omlijning tekent zich het programma af ter gelegenheid van de herdenkingsweek rond ,,Tholen, 600 jaar stad". Thoolse ambtenaren, instellingen, kantoren particulieren en vooral ook huismoeders schuiven urgente zaken wat opzij om voor rang te verlenen aan de enorme organisatie van deze feestweek. Het doel gericht op een gezamenlijk meedoen van de gehele bevol king tracht de Stichting een programma te brengen op „brede basis". Het zelf-doen springt er als motto uit. Tot aan die herdenking toe, gaan we de lezers wekelijks op de hoogte houden van de programma-onderdelen en waar nodig is de gewenste medewerking vragen. Die me dewerking mag er alleen al zijn om de leden van de Stichting het gewenste ruggesteun- tje te bezorgen. Zij immers besteedden deze weken alle vrije en onvrije uren aan hetgeen aan zo'n herdenkingsperiode vooraf moet gaan. Dat is niet gering. Een tipje daarvan wordt duidelijk uit onderstaande medede lingen. Voor het historisch plaatwerk, dat ter gelegenheid van het 600 jarig stadsjubileum van Tholen in september a.s. zal verschijnen blijkt goede belangstelling te bestaan. Men mag aannemen dat de oorzaak voor deze animo niet alleen gezocht moet worden bij het modeverschijnsel dat oude historische geschriften en vooral tekeningen en platen wellicht ook dank zij de welvaart ,,in" zijn maar niet minder omdat de streek Tholen en Sint Philipsland in dit opzicht tot dusver nog zo weinig kon bieden. Zonder dat hiervan al een voorbeeld kon worden getoond - de uitgave is in bewerking - wijzen de voorbereidingen op de verschij ning van een keurig uitgevoerd en waarde vol plaatwerk. De technische uitvoering wordt verzorgd door de heer M. P. de Bruin adjunct biblio thecaris van de Provinciale Bibliotheek voor Zeeland en daarmee staat er een deskundige achter de inhoud van dit plaatwerk. Trouwens de teksten, samengevat in een drietal historische beschouwingen mogen ook volledig verantwoord geacht worden, wan neer men weet, dat hieraan medewerking wordt verleend door de hiervoor genoemde adjunct bibliothecaris de heer de Bruin, door Dr P. Meertens, lid van de Kon. Ned. Academie van Wetenschappen en door mej. A. J. van Heiningen archivaris van Goes en Tholen. Laatstgenoemde levert voorts een belang rijke bijdrage tot de inrichting van de histo rische tentoonstelling in de Grote Kerk te Tholen gedurende de herdenkingsweek. De ongeveer twintig historische prenten en kaarten die los ingelegd zullen worden bieden mogelijkheid tot inlijsting. Voorzover hiervoor belangstelling zou bestaan wordt geadviseerd een wissellijst te nemen, zodat de verandering naar keuze mogelijk is. De platen komen namelijk op eenzelfde formaat van 30 x 40 cm. De bestellingen bij de boekhandel en uit gever evenals bij de Stichting „Tholen 600 jaar stad" maken duidelijk dat het vooral oud-streekbewoners zijn, die zich voor deze uitgave interesseren. Men zou in dit opzicht eerder gunnen spreken van enige teleurstel ling voor wat het aantal intekeningen betreft uit de streek zelf dan daar buiten. Niettemin vinden zeker een 300 tal exem plaren hun weg naar streekbewoners. Daar naast hebben ook bedrijven belangstelling voor een aantal exemplaren om als geschenk te sturen naar bevriende relaties of bij jubilea Dank zij een subsidie van het Anjerfonds Zeeland, van de gemeente Tholen en waar schijnlijk ook van de provincie is het moge lijk het in een fraai omslag met goudopdruk aantrekkelijk plaatwerk bij voorintekening van f 25.te kunnen aanbieden. De histo rische waarde wordt vergroot omdat er maar een oplage van duizend exemplaren via deze subsidie mogelijk zal zijn. Nog twijfelende geïnteresseerden doen er goed aan niet meer te wachten met de inte kening. Wees er zeker van dat het goed wordt, zei ons de uitgever de heer B. P. Carrière van de boekhandel van Benthem en Jutting te Middelburg. Hij kan het ge dachtig Smallegange's nieuwe Cronijck van Zeeland weten. Daarom zijn we met vele anderen benieuwd naar de verschijning van „Tholen, Stad en Eiland". Koeltechniek Lievevrouwe»trant 33 - TeL 4898 Bergen op Zoom T.V. OPNAMEN Degenen, die zich beschikbaar willen stel len voor televisie-opnamen op vrijdag 26 augustus a.s. in klederdacht willen dat wel opgeven voor woensdag 24 augustus a.s. op het stadhuis. De opnamen zullen worden gemaakt in de loop van de namiddag en avond en worden uitgezonden in de rubriek „toeristische tips" en een gewestelijke rubriek Op 2 september zal er een thoolse t.v. uitzending zijn in de rubriek „Van gewest tot gewest" De aankondiging vindt men in de radiobode. AUTO-VIGNETS Jongens en meisjes, die bereid zijn auto- vignets „Tholen, 600 jaar stad" te versprei den op a.s. zaterdag kunnen zich daartoe vrijdag a.s. na 5 uur opgeven bij de heer J. Blaas aan de Singel. SWIEBERTJE EN TIENERAVOND De voorverkoop van toegangsbewijzen voor de jeugdvoorstelling met Swiebertje op woensdagnamiddag 14 september, voor de tieneravond op woensdag avond 14 sep tember en voor de ontspanningsavond op vrijdag 16 september zal plaats vinden van 29 augustus tot en met 10 september des avonds van 7-8 uur in het verenigingsge bouw aan de Brugstraat 16. De verkoop hiervan blijft niet beperkt tot inwoners van Tholen, maar zolang plaatsruimte beschik baar is voor iedereen, die middag of avond wil bijwonen. Uiteraard gaat het woensdag middag vanzelfsprekend eerst om de jeugd de kans te geven. CONSTANTE KWALITEIT-25 STUKS f 1.50 SOUVENIRS De gebruiksvoorwerpen als sieraden en keramiek welke ter gelegenheid van het 600 jarig stadsjubileum worden geïntroduceerd zullen vanaf deze week voor het eerst ver krijgbaar zijn. De collectie bestaat uit een fraaie herdenkingstegel, een 5 tal gebruiks voorwerpen van keramiek en een bijou in de vorm van een hanger. Het keramiek ligt ter bezichtiging achter een der ramen van het stadhuis met vermel ding van prijzen en verkoopadressen. WIJZIGING PROGRAMMA In afwijking van eerdere bekendmakingen zal de filmmiddag voor bejaarden worden gehouden op dinsdagmiddag 13 september in plaats van donderdag. Demonstratie voor de jeugd op donder dag 15 september in plaats van woensdag. Voor alle inlichtingen stadhuis Tholen tel. 01660-350. Een goed gebruik is, dat een jarige ge schenken worden aangeboden. Zouden wij als inwoners van Tholen ook de jarige stad niet een geschenk kunnen aabieden? Wij menen dat het antwoord daarop „JA" is. Tevens is dit een gelegenheid in Tholen een ideaal te verwezenlijken zonder de moei lijke hiërarchieke weg te bekruipen met de bekende papiermolen en alle mogelijke kan sen van afkeuring of opschorting. Een ge schenk, dat de gemeenschap Tholen ten goede zal komen. Hierbij is dan vooral ge dacht aan de jeugd van Tholen, daar deze nergens een goede gelegenheid heeft zich uit te leven. Onze bedoeling is, met uw daarbij onont beerlijke financiële steun te komen tot een goede kinderspeelplaats. De meest daarvoor in aanmerking komen de plaats lijkt ons het stuk gedempte vest bij het .Heuveltje" waarbij van gemeentewe ge op instemming kan worden gerekend. Naar gelang van de middelen welke u ons ter beschikking wilt stellen zouden op dat terrein, na goede afrastering, wippen, schommels, klimrekken ed. geplaatst kun nen worden. Een dezer dagen zal door middel van een lijstcollecte een beroep op uw medewerking worden gedaan: Wij hopen en vertrouwen op gulle gaven voor dit plan waar alle kinderen iets aan hebben en daardoor ook de ouders. Mogelijk zijn er mensen, die zich beschik baar willen stellen bij werkzaamheden als egaliseren terrein, het afrasteren van het ter rein, het vervaardigen en plaatsen van de toestellen, Deze gelieven zich op te geven bij de heer J. Beukelaar, Eendrachtsweg 4 De initiatiefnemers: J. Beukelaar J. Fondse Mevr. M. F. P. Looijsen-Yff P. Overbeeke Pastoor G. J. F. A. Rijsloo A. W. C. Thoutenhoofd POORTERBOEK De mogelijkheid wordt onderzocht om ter gelegenheid van de viering 600 jaar stad voor het eerst sinds mei 1799 weer gelegen heid te geven zich te laten inschrijven in het Poorterboek van Tholen. Het daartoe verschuldigde recht zal onver anderd „een Zeeuwse daalder" ofwel f 1.50 moeten bedragen. Als bewijs van de inschrij ving ontvangt de nieuwe poorter of poorte- res een gezegelde poortersbrie f. Het is de bedoeling het Poorterboek een passende plaats in het gemeentelijk archief te geven. Het notariskantoor E. D. van der Velde zal zich met de inschrijving belasten De inhoud van de Poortersbrief zal authen tiek zijn. ROMMELMARKT Gedurende de herdenkingsweek zal zo mo gelijk dagelijks een zgn. rommelmarkt wor den gehouden, terwijl er donderdag 15 sep tember een „Thools allegaertje" zal zijn. FRUIT-, GROENTE- EN BOLLENSHOW Vanaf donderdag 15 tot en met zaterdag 17 september wordt bij de muziekkiosk een fruit- groente- en bollenshow gehouden met medewerking van de veilingvereniging „De Eendracht" en de Provinciale Vereniging van Tuinbouwveilingen. BRADERIE Vanaf woensdag 14 tot en met donderdag 15 september nemen tal van winkeliers deel aan de Braderie o.a. in de Kerkstraat. Winkeliers die voornemens zijn ter ge legenheid van de feestelijke herdenking op de openbare weg verkoop- of expositie ruimte in te richten dienen op korte termijn contact op te nemen met de directeur van de Centrale Dienst de heer P. A. Boot of zijn plaatsvervanger. RONDRIT Gedurende de feestweek zal er gelegenheid zijn per miniatuurtreintje een rondrit door Tholen te maken met veel bezienswaardi- heden. HISTORISCHE KLEDING Op initiatief van enige inwoners is gedu rende de laatste weken met veel succes ge werkt om gedurende de feestweek zoveel mogelijk inwoners in historische kleding te, kunnen zien. Vanavond (donderdag 18 aug.) en vrijdagavond 19 aug. is er een laatste mogelijkheid tot het huren van de middel eeuwse kleding in het verenigingsgebouw Brugstraat. Op 13 juli nam, zoals we reeds eerder meedeelden, de Schoonhovense Krant met vele andere in den lande een bericht mee over het 600 jarig bestaan van de stad Tholen. Daarbij werd op de mogelijkheid gewezen, dat Jan van Blois, die Tholen 600 jaar geleden stadsrechten gaf, dezelfde moet zijn geweest, als de edelman Jan van Blois, die op een kasteel in Schoonhoven heeft gewoond. Drie augustus jl. kwam er in dezelfde krant een vervolg op het eerste bericht. We lezen daarin het volgende: „De Franse edel man Jan Beaumont bezat vele goederen in Holland en Zeeland, zoals Schoonhoven, Gouda, Krommenie, Westzaan, Wijk aan Zee, Noordwijk, Texel, Tholen. enz. Hij overleed in 1356. Dit Noord-Nederlandse bezit liet hij na aan zijn kleinzoon Jan van Chatillon. jonker van Blois, tweede zoon van Lodewijk van Chatillon en Johanna van Henegouwen (van Beaumont). De ouders van onze Jan van Blois waren toen reeds gestorven. Zijn oudere broer Lodewijk beheerde het Franse erfgoed als graaf van Blois en Soissons, heer van Avesnes, enz. De jonker Van Blois bekleedde reeds een voorname plaats aan het hof van hertog Albrecht van Beieren; hij voerde zelfs tot tweemaal toe, het landsbestuur tijdens de afwezigheid van de hertog. Jan had als hoofdstad van zijn uitge strekte goederen Schoonhoven gekozen, waar hij ook meestentijds op het kasteel woonde. Vrij eenzaam, zonder familie. Hij trouwde eerst in 1372 met Machteld van Gelre, een droevige geschiedenis; hij liet haar een jaar later in de steek. Kinderen kreeg hij bij haar niet, wel een buitenechtelijke zoon bij Sophia van Dalem, weer een Jan, bastaard van Blois, Heer van Treslong, Cabauw.enz. In datzelfde jaar 1372 overleed Jan van Blois' oudste broer in wiens rechten Jan opvolgde. Toen werd hij pas graaf. In 1381 stierf Jan op het kasteel van Schoonhoven. Hij werd opgevolgd door zijn jongste broer Guy van Chatillon, die echter zelden in Schoonhoven verbleef. Hij overleed in 1397 en omdat zijn enige zoon reeds in 1391 op jeugdige leeftijd kinderloos was gestor ven, vielen alle goederen (lenen) van het geslacht Blois in Holland, Zeeland en Hene gouwen terug aan de grafelijkheid. Deze Jan van Blois, die ook nog even „hertog" van Gelre is geweest, hij moest wijken voor Willem van Gulick was een groot man in zijn tijd. Hij was zeer verknocht aan Schoonhoven, waar hij graag en vaak zijn vriend, de heer van MontJFoort, ontving. Op het Schoonhovense kasteel waar schijnlijk verleende hij, met goedvinden van zijn heer, Albrecht, stadsrechten aan het hem toebehorende Tholen. Het verband tussen Schoonhoven en laatstgenoemde plaats zal nu wel duidelijk zijn. Wie er nog meer van wil weten, leze o.a.: „De tocht van Jan van Blois naar Gelre", door P. N. van Doornick; „De burggraven van Montfoort", door M. P. van der Linden en „Geschiedenis der heeren van der Goude", door G. J. de Lange van Wijngaarden", aldus de Schoonhovense krant op 3 aug. jl. Wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd is aan burgemeester mr J. J. Versluijs te Oud Vossemeer bij Konink lijk Besluit eervol ontslag verleend per 1 september a.s. met dank voor de bewezen diensten. Zo luidt formeel de afsluiting van een ruim 32 jarige burgemeestersperiode te Oud Vossemeer. Geboren op 13 augustus 1901 te Middel burg heeft burgemeester Versluijs zijn tot dusver meeste levensjaren op Zeeuwse, op Thoolse bodem doorgebracht. Na in de rech ten te zijn afgestudeerd op de Universiteit te Leiden was burgemeester Versluijs 2 jaar werkzaam als volontair der gemeente-secre tarie van Rijnsburg. Per 1 april 1934 werd hij burgemeester van Oud Vossemeer. Hoogtepunten waren het bezoek van me vrouw Roosevelt uit Amerika aan zijn ge meente, de grootse huldiging op zaterdag 11 april 1959 bij zijn 25 jarig ambtsjubileum en de benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau op 30 april 1964. Dieptepun ten waren de crisisjaren, de evacuatie en het voorstel tot herindeling van de Thoolse ge meenten, waarbij ook Oud Vossemeer even nauw is betrokken als de andere zes ge meenten op het eiland. Het kenmerk van deze 32 jarige ambts periode was die van een rustig doorgaan. Steeds trachtend het goede voor de inwoners te zoeken, hen bij elkaar te brengen en de niet geringe verschillen van opvattingen en overtuiging niet te laten domineren als het er om ging algemene belangen te dienen. Een enerzijds zuinig financieel beheer Burgemeester Versluijs van Oud Vossemeer bijna op zijspoor. een anderszijds niet nalaten noodzakelijke verbeteringen ter bevordering van de leef baarheid aan te brengen. Het resulteerde kortgeleden nog in de afsluiting van de ver nieuwing van het rioleringsstelsel in de ge meente. Daarnaast een dienen van de naaste op ander terrein. Daarom ook bestuurslid van de afdeling Tholen van het Ned. Rode Kruis, van de chr. b.l.o. school „De Toets steen" te Sint Maartensdijk, secretaris van het Groene Kruis ter plaatse, scriba van de classis Tholen van de Ger. Kerk, penning meester Stichting Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging op het eiland Tholen, lid van de Commissie Werkgelegenheid Eiland Tholen, secretaris-penningmeester van de B.B.-kringraad en wellicht na dit alles nog een vergeten plaatselijke- of streekfunctie. Weinigen zullen burgemeester Versluijs de verdiende rust misgunnen, weinigen zul len zich niet aansluiten bij onze wens, dat hij en zijn gezin nog vele gezonde jaren mo gen beleven. Ondertussen is nog niet zeker of de ambtsperiode 1 september a.s. inder daad zal ophouden. De staatssecretaris van Binnenlandse Za ken drs Th. J. Westerhout moet nauwelijks tijd hebben gevonden het advies van gede puteerde staten van Zeeland over gemeen telijke herindeling te lezen of hij kondigt reeds een bespreking aan met de thoolse ge meenteraden. Immers op 5 augustus jl. be richtte het provinciaal college dat het haar advies met betrekking tot de gemeentelijke herindeling van het eiland Tholen op 1 au gustus daaraan voorafgaande aan de staats secretaris had uitgebracht, terwijl Middelburg reeds op 8 augustus het antwoord uit Den Haag ontving, dat de staatssecretaris op vrijdag 2 septebmber a.s. met de raden van de Thoolse gemeenten een bespreking houdt over de herindeling. En dan beweren boze tongen meerdere malen, dat de ambtelijke molens langzaam malen. Tot dusver geldt dit zeker niet voor de thoolse herindelingsmolen. Bij die be spreking op vrijdagmiddag 2 september zal ook een delegatie van het provinciaal be stuur aanwezig zijn. Voor die hearing is de gemeenteraad van Sint Annaland om 3 uur uitgenodigd. Sint Maartensdijk om 3.30, Oud Vossemeer 3.40 Poortvliet 4.00 uur Scherpenisse 4.20, Sta- venisse 4.40 en Tholen 5.00 uur nm. De be sprekingen vinden plaats in het gemeentehuis van Sint Maartensdijk. Na de gemeentelijke- na de provinciale-, zitten we thans met de herindeling van gemeenten al in de rijksfase In dit tempo voortgaande moet wel worden aangenomen dat de staatssecretaris na de hearing het wetsontwerp onverwijld aan de Tweede Kamer zal voorleggen. In het augustus-nummer van „Zeeland- Vakantieland" staan in een stukje onder de titel „Hengelsport in Zeeland" heel wat we tenswaardige tips voor de sportvisser. Er staat echter ook: „Grote delen van Tholen, Sint Philipsland en Schouwen-Duiveland zijn afgesloten, zodat u hier uw sport niet kunt en beoefenen.,, door 7 HENK VAN HEESWIJK Leida's vader was timmerman. En al twee jaar werkeloos. Die zou er wel oren naar hebben. Hij kon de man misschien omscholen. Om half tien betrad hij, tot grote verwondering van de familie, de woning van Wolzak. ,,Leida is niet thuis," verduidelijkte haar moeder, hem grimmig aankijkend. „Daar kom ik niet voor," antwoordde hij. „Ik heb werk voor u, als u wil," voegde hij er aan toe, zich tot Wolzak wendend, die als gewoonlijk in zijn over hemd voor het open raam zat. „Werk?" de man keek hem verrast aan. „Als wat?" In het kort vertelde Willem wat hij maakte, dat de zaken goed gingen, zo zelfs, dat hij het niet meer alleen aan kon en dus uitkeek naar een kracht. „En ik dacht natuurlijk in de eerste plaats aan u." Wolzak had zwijgend geluisterd, doch toen Willem uitgesproken was, schudde hij zijn hoofd. „Man, daar heb ik toch geen verstand van Ik ben timmerman." Er moet ook aan getimmerd worden," lachte Willem. „En gezaagd. Ik heb een prima lintzaag staan en verder is er hout voldoende. En wat u niet kunt, is toch te leren? Zo moeilijk is het niet." Er was enige tijd stilte. „Wat kan ik verdienen?" Willem dacht na. Ik had twintig gulden in mijn hoofd, maar ik moet een paar gulden meer geven. Hij heeft een groot gezin. Twee en twintig, dan is het toch altijd meer als hij nu van de steun krijgt. „Twee en twintig," antwoordde hij. „En eventuële overuren betaal ik vanzelfsprekend." „Wanneer moet ik dan beginnen?" „Liefst zo gauw mogelijk. Ik zit met grote orders, ziet u? Morgenochtend half acht, zou dat kunnen?" „Nou, morgenochtend dat is wel erg gauw. En ik heb al m'n gereedschap verkocht." Willem lachte. „Dat is geen bezwaar. Dat heb ik zelf wel. Nou, meneer, wat doen we „Ik zal er eens over denken." Ontgoocheld keerde Willem in de vallende scheme ring naar huis. Snap je nou zo'n vent? Inplaats van het met beide handen aan te nemen - wat zal-ie hebben aan steun Veertien, vijftien gulden Op z'n hoogst Kan-ie bij mij twee en twintig verdienen en zegt meneer ik zal er eens over denken. De volgende morgen was Willem om zeven uur al aan het werk. Maar toen de klok acht geslagen had, wist hij het al. Die komt niet. Al had ik vijf en twintig gezegd, had-ie het niet gedaan. Die is gewoon te lui om te werken. Zo'n lapswans. Hij begon het brood te eten, dat hij van huis mee genomen had. Terwijl hij naar buiten keek door het raam, dacht: Nu kan ik naar het arbeidsbureau gaan en tien tegen één, dat ze me Wolzak sturen, maar met kwaadaardige honden is het slecht hazen vangen. Ik wil 'm al niet eens meer. Diezelfde morgen gaf hij een advertentie op. Ik neem een jongen van een jaar of achttien, ben ik ook goed koper uit. Die krijg ik wel voor een gulden of vijftien. En als-ie wil, zal ik 'm precies naar m'n hand kunnen zetten. Om vier uur kwam de krant uit. Tien over vier stond de eerste sollicitant bij hem in de schuur en om zes uur had hij zijn keuze gedaan. Een rustige jongen van zeventien jaar, diploma ambachtsschool, maar nog nooit een baas gehad, leek hem het meest geschikt. Voor de helft van het geld, dat hij Wolzak geboden had. Na veertien dagen wist Willem Caron, dat hij een goede keuze had gedaan. De jongen was pienter en had het betrekkelijk eenvoudige werk al gauw onder de knie. De produktie breidde zich uit en Willem kon alle be stellingen uitvoeren zonder stagnatie. De eerste betalin gen kwamen binnen op zijn giro, terwijl hij ook een mannetje alle verkopingen liet aflopen voor goedkoop en bruikbaar hout, zodat hij deze tijdrovende bezigheid niet meer zelf behoefde te verrichten. Eens per week kwam met de trein een nieuwe lading strobord aan, die hij samen met Freek loste en met een gehuurde hand wagen naar de schuur reed. Eén dag in de week ging hij er zelf op uit en bezocht met een proefdoos grossiers, expediteurs, handelaren en andere eierpakkers. Soms met sukses, soms zonder resultaat. Doch iedere keer kwam hij met nieuwe orders terug. De kleine klanten kring begon zich uit te breden de bestellingen werden steeds groter en toen de winter inviel was hij weer net zover als na die eerste maand: met z'n tweeën kon den ze de produktie niet meer aan, hoewel Freek al heel wat uurtjes clandestien had overgewerkt. Maar daar keek de politie tegenwoordig niet zo nauw naar. Ditmaal ging hij naar de arbeidsbeurs, die hem een nors uitziende man van dertig zond. Willem sprak tien minuten met hem en wist dat hij hier een getrouwe kopie van de editie-Wolzak voor zich had. Hij stuurde de man weer weg om opnieuw zijn toevlucht te nemen tot een advertentie, welke hem wel leverde, wat hij hebben wilde. Hij koos uit de vele sollicitanten ditmaal behalve een volwassen timmerman, een tweede jongen, die bei den de volgende dag wilden beginnen. Samen met Freek leerde hij het tweetal de vervaardiging van de eierdozen en aan het eind van die week was de productie opnieuw gestegen. (wordt vervolgd)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1966 | | pagina 3