EENDRACHTBODE RAIFFEISENBANK 45 jarig Groene Kruis te Sint-Annaland 22c JAARGANG No, 33 30 JUNI 1966 TWEEDE BLAD Raadsverslag Sini-Philipsland Zes legen één: Principebesluit om dijkrecreatie met waterschap te regelen. Mogelijkheid dat thans gesloten zeedijken binnenkort (ten dele) weer worden opengesteld Onderwijsuitgaven Tekort lokaalruimte bij lagere scholen brengt moeilijkheden Zilveren medaille's voor 40 jarig bodeschap en 25 jarige penningmeestersfunktie aan deze deur wordt minder gebeld. spaarbank en alle bankzaken St. Annaland - St. Maartensdijk - St. Philipsland - Poortvliet - Scherpenisse - Stavenisse - Tholen ra Reisvereniging „NITOP" Oud-Vossemeer ONDERWIJS UITGAVEN Een voltallige gemeenteraad had vrij dagavond 24 juni onder leiding van bur gemeester G. van Velzen nog heel wat minder dan een uur nodig om de veertien agendapunten af te werken. Bij de ingeko men stukken was er o.a. een verzoek van de heer L. Kempeneers om reisvergoeding voor zijn dochtertje dat de huishoudschool te Bruinisse bezoekt. Het werd afgewe zen op voorstel van b en w omdat dit on derwijs- niet voor reisvergoedingskosten in aanmerking komt. De heer J. Nelisse (s. g.p.) vond het wel jammer. Het mag dan weliswaar geen hoog bedrag zijn, maar het kan voor sommigen toch een bezwaar opleveren. Wethouder P. Mol (vrije lijst) attendeert er op, hoe een rechtsgeleerde had uitgemaakt, dat de school minstens 5 kilometer van de woonplaats moest lig gen, maar de wet geeft aan, dat het 7 kilo meter moet zijn. Overigens is dit nijverheids onderwijs weer een aparte zaak. In dit verband herinnerde de heer A. A. Rijsten- bil (gem. belang) er aan, hoe de raad vorig jaar heeft besloten om een betere regeling te bevorderen van de busverbin dingen voor de scholieren naar Steenbergen Bergen op Zoom en Bruinisse. Hij hoopt dat dit nu tijdig voor het nieuwe schooljaar uit de bus zal komen. Burgemeester Van Velzen antwoordde, dat b en w hieromtrent al besprekingen hebben gevoerd. Hij hoopt dat het tot een bevredigende regeling zal kunnen komen. VERKOOP BOUWGROND Een ander voorstel van het dagelijks be stuur is om een perceel bouwgrond aan de Deensestraat te verkopen aan de heer J. Reijngoudt. Het betreft een perceel groot 230 m2 gelegen naast de politiewoning. De grondprijs is f 16.05 per m2. Gezien de behoefte aan bouwgronden achten b en w het uit financieel technische overwe gingen niet juist dit perceel nog langer in reserve te houden, nu zich hiervoor een ko per heeft aangemeld. In het verleden is dat wel gebeurd, maar een onderzoek van b en w heeft uitgewezen, dat die gegadigden of al van bouwgrond zijn voorzien óf van een andere woning óf zich als gegadigden hebben teruggetrokken. De heer W. J. Beurkens zegt van me ning te zijn, dat het de bedoeling was van b en w om die gronden aan zich te hou den voor eigen beheer. De voorzitter antwoordt dat op het mo ment verkopen verantwoórd is daar de grond anders te lang onrendabel zou kun nen blijven liggen. De heer Rijstenbil vindt het ook wel een zekere tegenstelling, dat verkoop voorheen niet mogelijk bleek, althans niet plaats vond en het dus tegenover de eerste aan vragers wat pijnlijk kan zijn, ook wat on billijk lijkt. Hij kan er overigens wel inko men, dat b en w die grond snel willen af stoten. Weth. Mol herhaalt hetgeen al in het pre-advies staat van b en w, dat een onder zoek heeft uitgewezen, dat er bij vorige gegadigden thans geen behoefte aan be stond. De raad kan zich hierna met deze verkoop verenigen. DIJKRECREATIE Bij de ingekomen stukken was er ook een schrijven van het bestuur van het Wa terschap Sint Philipsland om in nader over leg met de gemeente onder zekere voorwaar den bepaalde dijkgedeelten vrij te geven voor recreatie. De meerderheid van b en w stelt voor met dit schrijven akkoord te gaan en dus in principe te besluiten om het voorstel van het waterschap over te nemen. Zoals bekend, is dit geen zaak van van daag of gisteren, maar speelt het al ruim een jaar in de gemeente. Het bestuur van het Waterschap had vorig jaar reeds maat regelen gevraagd aan het gemeentebestuur. Misverstanden en verschillende meningen brachten de kwestie tot een impasse met tenslotte aan de ene kant de raad die de dijken maar volledig vrij wilde geven zon der echter de financiële consequenties daar van te aanvaarden en anderszijds het be stuur van het waterschap, dat enerzijds niet wilde optreden als boeman tegen re creatie, maar anderszijds evenmin zonder een gewefiste regeling de toenemende dijkbezet- ting zonder meer zou toelaten. Het resul teerde tenslotte in „dijken dicht'' waardoor met dijkrecreanten van buiten ook de eigen inwoners werden gedupeerd en zelfs de blinde sportvisser Han van der Meer uit Bergen op Zoom, die z'n vaste en bekende visplekje had aan Anna Jacobapolder. Het resulteerde in de jongste brief aan het gemeentebestuur met het genoemde b en w meerderheidsvoorstel. De heer Rijstenbil merkte op, hoe deze zaak destijds scherp is gesteld. Het is nu echter duidelijk, dat ook het waterschaps bestuur in dit opzicht wat wil doen. waar om hij dan ook zijn volle steun wil geven aan het voorstel van b en w. Wethouder Mol attendeert er op, hoe het hier gaat om een meerderheidsvoorstel. Bij stemming blijkt hij dan ook de enige tegenstemmer te zijn van dit voorstel. Met 6 - 1 wordt aange nomen om tot nader overleg te komen. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim wordt met algemene stemmen de heer G. M, Otte hoofd van de openbare lagere school ter plaatse be noemd. Voorlopige vaststelling vindt plaats van de werkelijke onderwijsuitgaven openbare school over 1965. Uitgegeven werd f 3529,90 beschikbaar gesteld was 41 x f 74.07 is f 3036,87 zodat meer werd uit gegeven f. 493.03. Voor het bijzonder onderwijs zijn de be dragen chr. school te Sint Philipsland 142 leerlingen x f 74.07 is f 10.517,94 aan voorschot werd ontvangen f 10.542,60 zo dat de school nog f 24.66 moet terugbetalen De chr school te Anna Jacobapolder 6&2ls leerling x f 74.07 is f 5086,14 genoten voorschot f 4938.nog te ontvangen f 161,34. Voor vakonderwijs 1965 chr. school te Sint Philipsland f 4978,64 aan voorschot werd ontvangen f 3200.nog te ontvangen f 1778,64 Chr. school te Anna Jacobapol der f 996,26 voorschot f 600.nog te ontvangen f 396,26. KOELKASTEN DIEPVRIEZERS VERHOEVEN Koeltechniek Lievevrouwestraat 33 - TeL 4898 Bergen op Zoom LOKAALGEBREK Punt 10 is een voorstel van b en w tot inwilliging van het verzoek van het bestuur van de chr. school te Sint Philipsland tot ingebruikneming van het zgn. handenar- beidlokaal. Dit lokaal was in gezamenlijk gebruik op deze dubbelschool bij zowel openbaar als chr. onderwijs voor handenar beid. De inspecteur van het l.o. heeft over deze zaak meegedeeld, dat er geen mogelijkheid is voor de bouw van een nieuwe lokali teit, zolang in het bestaande scholencom plex nog een handenarbeid lokaal beschik baar is. Hij acht het verder ongewenst dat in de bestaande school thans in één lokaal elke dag door twee onderwijzers aan 43 leerlingen les wordt gegeven. B en w stellen dan ook voor het gevraagde lokaal in bruikleen te geven. Een gevolg hiervan is (helaas zeggen b en w dat de verenigingen die momenteel hun oefenavonden houden in deze lokaliteit daar van geen gebruik meer kunnen maken Ter tegemoetkoming aan dit gemis over 1966 stellen b en w voor het raadsbesluit van 26 oktober 1964 in te trekken, waarin is be paald dat ook de verenigingen voor 1965 per oefenavond f 2.50 verschuldigd zijn. In 1967 kan een tegemoetkoming in de kos ten van een andere lokaliteit werderom bezien worden, voegen b en w aan het voorstel toe, De voorzitter vindt het een heel nare zaak voor de verenigingen, maar ziet thans geen andere mogelijkheid om deze zaak voor het onderwijs op te lossen. De heer Rijstenbil erkent de bezwaren. Twee onderwijzers in één klas is onge wenst. Hij kan zich bovendien indenken dat er geen toestemming verwacht kan worden voor de bouw van een nieuw lokaal, nu elders bijvoorbeeld op Tholen nog krot- scholen vervangen moeten worden. Dat neemt echter niet weg, dat het zeer jammer is dat nu de openbare school moet wijken en geen gebruik meer zal kunnen maken van het handenarbeidlokaal, zodat de handenarbeid vertoning van dia's en school- films moeilijk wordt, zo niet zal komen te vervallen. Zulks temeer, omdat er kans is, dat het slechts voor 3 maanden zal zijn omdat er daarna mogelijk geen voldoende leerlingen meer op de chr. school zijn voor 3 leerkrachten. Weliswaar kan het dan op verzoek zo blijven tot 1 januari 1967 maar er zit toch niet veel perspectief in, temeer waar enkele leerlingen schijnen over te gaan naar het openbaar onderwijs. Waar nu naar toe met de handenarbeid? zo vraagt dhr. Rijstenbil. Met volledig begrip voor de moeilijkheden voor het bij zonder onderwijs, zou hij voor dat andere toch ook graag een oplossing zien. En in de tweede plaats, waar moeten de vereni gingen nu voor hun repetities naar toe. zoals zang en muziek. De voorzitter zegt de bezwaren van dhr. Rijstenbil tenvolle te kunnen onderschrij ven, Na het advies van de inspecteur kunnen b en w echter moeilijk anders doen Het is vervelend, wanneer dit inderdaad maar voor 3 maanden moet zijn, maar men kan het ook niet weigeren. Wanneer dit moeilijkheden oplevert, zou hij graag met het hoofd van de openbare school nader overleggen. Mogelijk kan in een ander lokaal Verduistering worden aangebracht, zodat schoolfilm- en dia-vertoning kan door gaan. Voor de verenigingen heeft spreker helaas geen oplossing, behalve een mogelijke financiële tegemoetkoming, indien de raad zich daar mee zou kunnen verenigen. De heer Rijstenbil vraagt een oplossing te zoeken. Mogelijk kan wat materiaal in de kelder worden opgeborgen. Daarna wordt het voorstel z.h.st. aange nomen. Voorgesteld wordt verder de uren waarop de secretarie (en bureau burgerlijke stand) geopend is te wijzigen in des morgens van 8.30-12 uur, des middags van 1.30 tot 5 uur. Een slotwijziging van de begroting ,1965 is een hamerstuk. Daarna sluiting. De jaarvergadering van de afdeling Sint Annaland van „Het Groene Kruis", vrijdagavond jl. gehouden in de zaal van de heer W. Rijnberg had een wat bizonder karakter. De afdeling bestond 45 jaar en dank zij een extra aansporing in de oproeping, waren er, mogelijk voor het eerst in de 45 jarige geschiedenis, niet minder dan 50 leden, waaronder ook verschillende dames aanwezig. Een tweede bizonderheid was de onderscheiding, die ten deel viel aan de bode A. M. L. Weijler voor het 40 jaar vervullen van de functie en eenzelfde zilveren Groene Kruis insigne voor penningmeester C. J. C. Boot, die 25 jaar het geldelijk beheer voert. Tenslotte was er namens het provinciaal bestuur ook een felicitatie van de heer C. J. Moerland uit Stavenisse. Voorzitter A. J. Boogaard vond het een extra genoegen de jaarvergadering van deze afdeling ditmaal te mogen leiden vanwege de zo goede opkomst. De heer Moerland, wethouder J. J. Mosselman en de aanwezige dames kregen een bizonder welkomstwoord toegeroepen. Spreker wist dat het overbodig was verder veel te moeten zeggen over het afgelopen verenigingsjaar, aangezien vori ge vergaderingen al hadden bewezen, hoe secretaris J. F. Kaashoek dit steeds zeer uitvoerig in zijn jaarverslag uiteenzet. En dat bleek ook thans het geval te zijn. Ditmaal zelfs nog een extraatje in ver band met het 45 jarig bestaan. De vereniging werd 4 october 1920 opge richt in hotel „Havenzicht" door 5 ini tiatiefnemers, nl. dokter Quakkelaar, ds Oosterhuis, A. J. Bierens, J. Polderman F. M. Boogaard en C. M. P. W. Hansens terwijl nog 41 andere Sint Annalanders de oprichtingsvergadering bijwoonden, bijna evenveel aanwezigen dus dan op deze ju bileum avond. Nog slechts 1 initiatiefnemer hiervan is in leven nl. de heer F. M. Boo gaard. oud-burgemeester - gemeentesecreta ris van Sint Annaland thans wonende te Bergen op Zoom. Zowel de heer Boo gaard als twee latere voorzitters dokter H. R. M. J. van Es en oud-burgemeester J. van den Bos waren verhinderd. Samen met wijlen J. M. Geluk bracht de heer F. M. Boogaard in 1920 in drie maan den het ledental van 46 op 452. Voor deze aktiviteit en voor zijn bestuurslidmaatschap is de afdeling met name laatstgenoemde veel dank verschuldigd. In 1961 kreeg hij de zilveren ere-medaille van het Groene Kruis Van de toen 46 aanwezige leden kunnen nog slechts een 7 tal personen meepra ten. Op die vergadering werd de basis gelegd van wat 45 jaar lang hulp aan de gemeenschap is geworden. Het ledental be draagt thans 837, nog 1 meer dan vorig jaar en de contributie is voor 1966 op f 15.gebracht. In 1920 was de contri butie f 1.jet jaar. In het afgelopen jaar heeft zuster van Vlaanderen 3343 bezoeken afgelegd een ongeveer gelijk aantal als in 1964. Er kwam nog zoveel meer bij, zoals organiseren van collectes voor Rheuma, Kankerbestrijding, Rode Kruis, bloedtransfu sie-avond E.H.B.O. oefeningen, cursussen, Bejaardenzorg. Bovendien heeft ze de taak een zo hope loos uitvoerige administratie te moeten bijhouden, dat de secretaris van de gele genheid der aanwezige provinciaal bestuur der gebruik maakte om te verzoeken die uitvoerigheid terug te brengen tot één staat per maand. Naast de zuster is de vereniging dokter Noteboom veel dank verschuldigd voor de adviezen, leider consultatiebureau kleuters en zuigelingen. Op deze zittingen waren 303 kleuters geweest, 239 inentingen waren verricht. Er waren in 1965 geen t.b.c. zorg- gevallen, een zeer groot verschil met bij voorbeeld het jaar 1935, toen er 11 ge zinnen als zorggevallen waren geregistreerd Bij de genoemde initiatiefnemers noemde de secretaris voorts dokter van Es en zus ter Vermaas als extra verdienstelijke func tionarissen van het Groene Kruis in de 45 jarige periode. Afgelopen jaar was men ook verblijd via de plaatselijke middenstandsvereniging en dank zij de medewerking van de bevol king met een bedrag van f 837,80 ter re servering voor een patiëntenlift. De badmeester verkocht in 1965 een totaal van 4259 baden tegen 4619 in 1964 Dus weer 360 minder. Thans kan men van stabiliteit spreken. Gemiddeld zijn er nu 80 .-IK '7, Dat zit zo: de naam op deze deur komt nu óók voor in onze lange lijst rekeninghouders. Daar wordt de bei stil van! Want nu gaan de betalingen niet meer via de voordeur maar via de bank giro^ Rekeninghouder zijn bij de Raiffeisenbank is extra gemakke lijk. Want de Raiffeisenbank doet immers alle bankzaken voor u. 66-25 B - P Vorige week werd te Stavenisse het nieuwe veilinggebouw aan de Postweg in gebruik genomen. Burgemeester A. Sluijmers over handigde namens het gemeentebestuur een kapstok, terwijl van de Raiffeisenbank een electrische klok werd aangeboden.. Burge meester Sluijmers voelde dat er iets naast hem ging gebeuren (en dat was deze foto) op het moment dat hij het cadeau met een handdruk aan voorzitter J. C. de Rooij bekrachtigde. werd omstreeks 6 uur langs de autobaan het diner gebruikt. Daarna ging de reis ver der naar Ulm-Ravensburg-Lindau waar de Duits-Oostenrijkse grens werd gepas seerd. Daarna nog 10 km en het einddoel Bregenz was bereikt. In hotel het Witte kruis werden de kamers betrokken. Ondanks de pech was de reis van deze eerste dag niet op het tijdschema ten achter. In verband met de lange reis van de eerste dag werd van de tweede een rus tige dag gemaakt. In de voormiddag kon iedereen naar eigen keuze de stad Bregenz verkennen of op een terrasje fijn zitten ge nieten. Om 2 uur werd in het hotel de lunch gebruikt. Hierna werd nog een korte trip gemaakt naar de op 12 km afstand gele gen stad Dornbirn. Hier werd met een zweeflift een tocht gemaakt naar de top van de berg Karn Op ongeveer 1000 meter hoogte had men een prachtig uitzicht op het Bregenzer Wald. Na de terugreis werd om 7 uur in het hotel het diner gebruikt. De derde dag om 9 uur ontbijt. Daarna werd een prachtige tocht met de bus ge maakt, Via Dombirn ging het dwars door het Bregenzer Wald naar Melau Be- zau met afwisselende hoogten tot 2700 meter Bij deze tocht had men een onver getelijk gezicht op de met sneeuw bedekte bergen. Natuurlijk werden er door de leden sneeuwballen uitgewisseld. Het vreemde voor de leden was wel dat, ondanks de sneeuw, de temperatuur zodanig was dat men in het overhempje kon rondlopen en dat het wegdek warm was. In Lech werd de lunch gebruikt. Daarna vertoefde men nog enige tijd in dit plaatsje en werd het hotel Zur Post bezichtigd waar de Ko ninklijke familie vaak verblijft. Daarna ging de prachtige tocht verder en kwam men via Bludenz Dornbirn omstreeks 7, uur weer terug in het hotel te Bregenz. De 4e dag werd het vastgestelde plan een boottocht op de Bodensee, uitgevoerd Nadat om 9 uur het ontbijt was gebruikt vertrok de boot om 10 uur. Door het prachtige heldere weer had men een schit terend gezicht op de plaatsen, welke men voorbij kwam. Omstreeks 13.30 uur werd het sub tropische eiland Mainau bereikt. Dit eiland is aangelegd naar een ontwerp van de Zweedse Prins Bernadotte. De leden hadden tot 15.30 uur gelegenheid om in de tuinen van dit eiland rond te dwalen. Allen waren verrukt, over de prachtige bomen en plantengroei op dit eiland. Met eigen ogen kon men de citroe nen, sinaasappelen en bananen aan de bo men zien groeien. De temperatuur op dit eiland was zo hoog dat vele leden na enige tijd beschutting zochten op een terras en onder het gebruiken van een consumptie verder genoten van het uitzicht op dit eiland en de Bodensee. Om 15.30 uur vertrok de boot en om 6.30 uur werd Bre genz weer bereikt. Op de 5e dag stond een tocht naar het Brandnerdal op het program. Deze tocht ging via Dornbirn, Burs naar het plaatsje Brand waaraan het Brandnerdal zijn naam te danken heeft. Alle leden waren opgetogen over de schitterende pracht van dit dal Nadat in hotel Sesaplane de lunch was ge bruikt werd nog enkele kilometers verder gereden en stond men voor de hoogste berg. van deze streek. De sesaplane welke 29ÓÖ meter hoog is. Via een zweeflift ging het naar de top van deze berg en kreeg men het onvergetelijke gezicht op de omge ving en de Lunersee. Daarna werd de terugreis weer aanvaard en kwam men om 7 uur weer in het hotel. De 6e dag moest jammer genoeg weer de terugreis worden aanvaard. Om 7 uur was het ontbijt en om 8 uur vertrek. In tegen stelling met de heenreis verliep de terugreis zeer voorspoedig. De Oostenrijks-Duitse grens werd vlot gepasseerd en ook onder weg waren er geen moeilijkheden. Op de autobaan werden zowel de lunch als het diner gebruikt. Om 9 uur werd reeds de Duits-Belgische grens gepasseerd. Nadat in Hasselt voor de laatste maal was ge stopt en nog een consumptie was ge bruikt kwam het gezelschap weer behouden en hoogst voldaan in Oud Vossemeer aan en was de 20e reis van „Nitop" weer vol bracht. Alle leden waren eenstemmig van me ning dat deze reis wel de mooiste was welke door „Nitop" tot op heden was ge organiseerd: Voor de vriendelijke ontvangst en de prima maaltijden welke de leden in het hotel werden voorgezet had men de hoogste lof. Dit was wederkerig want de bezitter en het personeel van dit hotel, welke het gezelschap de laatste morgen uitwuifde, was ook vol lof over de hou ding van dit reisgezelschap en deed de mededeling dat dit gezelschap, indien tij dig bericht, ten alle tijde kon verzekerd zijn van een plaats in zijn hotel. baden per week. In 1955 waren het er 440. Het wijkgebouw is ook veel gebruikt voor andere doeleinden. Tot zijn vertrek naar Hulst was W. Rijnberg hulptuinman en zijn laatste jaarwedde van f 25.werd door hem nog aan de vereniging geschonken Thans assisteert de heer C. den Haan bij het opknappen van de tuin. Het eerste verenigingsjaar (1920) sloot met een goed slot van f 108,92 bij een to taal bedrag van f 1414.- In 1965 was het totaal cijfer f 37.984,67 met een nade lig slot van f 7447,93 gedekt door het gemeentebestuur. Er is goede samenwerking met de afdeling Stavenisse, met name ver pleegstersvervanging. Voor concentrering verenigingen op Tholen en Sint Philipsland werd de tijd nog niet rijp geacht. Ten slotte werd ieder via het jaarverslag dank gebracht, die ook in 1965 alles deed in het belang van de vereniging. De rekening 1965 leverde niet zo veel stof meer op om over te spreken, evenmin als de begroting 1966, aangezien het gemeen tebestuur deze reeds had goedgekeurd en be reid was het tekort te dragen. De gegevens daarvan zijn ook reeds in een raadsverslag verwerkt. Als bestuurslid stelde de heer A. A. van Luijk zich niet herkiesbaar wegens drukke werkzaamheden. In zijn plaats werd de heer A. Goedegebuure Lzn gekozen, terwijl in de vakature burgemeester H. J. Smith werd be noemd de nieuwe burgemeester W. Baas. De voorzitter dankte de niet terugkerende bestuursleden voor hun steun aan deze afde ling, waarvan de heer Van Luijk in het bi zonder de controle op de materialen ver zorgde en burgemeester Smith ook uit andere hoofde zijn medewerking aan het Groene Kruis heeft verleend. Vervolgens hield de wijkverpleegster, zus ter E. van Vlaanderen een praatje over noodzakelijk aanwezige verplegings- en hulp middelen en de mogelijkheden tot gebruik daarvan. Duidelijk werd dat de afdeling over goed en belangrijk materiaal beschikt, waar van ieder lid eventueel op doktersadvies ge bruik kan maken. Menigmaal blijkt men daarvan niet op de hoogte te zijn, terwijl het zoveel kan helpen verlichten. O.m. wer den ook genoemd de ligstoelen, de invalide wagen en hulpmiddelen voor bedpatiënten. ONDERSCHEIDINGEN De provinciaal bestuurder C. J. Moerland feliciteerde daarna bestuur en leden met het 45 jarig bestaan, er voorts op wijzend, hoe de provinciale vereniging achter de afdelin gen staat en o.a. administratieve bijstand verleend, subsidies behartigt en velerlei ad viezen geeft. Het Zeeuwse Groene Kruis telt 50.000 leden en het vervult in het gewest een belangrijke taak, zoals dat plaatselijk door de afdelingen gebeurt. Hij bracht hulde aan het bestuur, vooral ook secretaris en penningmeester voor hun vele werkzaamhe den en had tenslotte voor een paar leden een verrassing. Namens de Alg. Ned. Vereniging „Het Groene Kruis" reikte hij de zilveren medaille uit aan de heer A. M. L. Weijler, die 40 jaar bode van de afdeling is en aan de heer C. J. C. Boot die de penningmeesters functie een kwart eeuw vervult. De heer Moerland wees er op, hoe bode Weijler op 14 januari 1927 zijn vader opvolgde, maar wegens ziekte van laatstgenoemde al sinds 15 maart 1926 het bodeschap waarnam. Vol lof was hij verder voor de wijze waarop dhr. Boot zijn uiterst belangrijke post in het Groene Kruis bezet en hoopte dat beiden nog vele jaren achter het werk van de afdeling zouden kunnen staan. „Beschouw deze on derscheidingen tegelijkertijd als dank voor hetgeen u allen voor deze afdeling hebt ge daan", aldus dhr. Moerland tot het bestuur en leden. De heer Boot verklaarde in zijn dankwoord dat het weliswaar niet te doen is om een onderscheiding, wanneer men zich voor het Groene Kruiswerk inzet, maar dat het anderszijds toch ook wel eens goed doet daaromtrent waardering te vernemen. Hij dankte het bestuur van de alg vereniging dhr. Moerland voor de uitreiking en zijn medebesturders voor de goede verstandhou ding. De heer Weijler vond de weg geëf fend om zich hierbij volledig aan te sluiten Toen kwamen er ook nog felicitaties van voorzitter Boogaard, er kwam een bloemetje voor de echtgenotes van beide gedecoreerden en tenslotte de laatste hamerslag nadat de voorzitter iedereen dank had gebracht voor hun aanwezigheid en deze prettige jaarver- gadering. TWINTIGSTE REIS Op dinsdag 14 juni 1966 begon de reis vereniging „Nitop", na maandenlange voor bereiding aan haar 20e reis sedert haar oprichting in 1945. Het reisdoel was dit jaar Oostenrijk: Om 4 uur werd gestart in Oud Vossemeer. Via Antwerpen ging men de autobaan op en reeds om 7 uur was de Duitse grens bereikt. Hier had men vrij veel oponthoud in verband met de forma liteiten inzake stayersbelasting en belasting op de gasolie. Omstreeks 8 uur kon de reis worden voortgezet. Voorbij Aken had men weer pech daar kort tevoren een zware vrachtauto met aanhang was geslipt en in zijn volle lengte dwars over de autobaan was gekanteld zodat de autobaan volledig versperd was. Via een omweg werd de reis voortgezet naar Keulen-Limburg- Mon- schof, Darmstat-Karlsruhe-Stuttgart, Hier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1966 | | pagina 3