Raw fp staat J Bell tv Sporthoekje alleen Telkens doen zich nieuwe problemen voor: Schelde-Rijn, Aardgasleiding en Recreatie J an Overeen k am Ant. van Mil Voor de Veehouders JAARVERSLAG 1965 ZLM KRING Samenwerking K«ï.- verenigingen Voor de Kantonrechter onze Koningin Bell tv-kwaliteit op hoog niveau Juwelier Raad Scherpenisse (Slot) PRISMA Geref, Kerken dan kan hij daarin vinden ongeveer het zelfde dat ik in mijn rede heb gezegd. Ik moet ten deze afgaan op mijn geheugen, dat na vier weken ongeveer kan weergeven wat ik heb betoogd. Daar ik mijn rede niet voorlees, doch al inprovi- serend uitspreek, kan niet woordelijk worden weergegeven, ook niet de citaten die dhr. Uijl citeert uit het verslag in uw blad. Het verschralingsrapport, dat versche nen is, zegt op bladzijde 26 dat men het juiste verband tussen ellende, verlossing en dankbaarheid niet meer kan of wil begrij pen. Dat is een „onontknoopbaar sa menweefsel". Ook de bediening van het drievoudig ambt van profeet, priester en koning wordt gelaten voor wat bet is, zon der dat dit uitgangspunt wordt voor een hernieuwd christelijk leven. Alles wordt daarentegen geconcentreerd op ,het wonde re samenspel van geloof, hoop en liefde". Al de verschralingsverschijnselen komen zegt het rapport, tenslotte voort uit het gebrekkig functioneren van de ene, en een tegelijk drievoudige verhouding van geloof hoop en liefde" Nu dr Okke Jager Deze heeft letterlijk geschreven: „Wij hebben op minstens dertig punten een andere kijk gekregen. Men heeft een heel nieuwe manier van denken gekregen." Men is in nieuwe denkruimten terecht gekomen. Vele gereformeerden schreef hij konden alleen maar gereformeerden blijven omdat er op al die tientallen punten die hij noemde een omwenteling is gekomen. Al deze dingen hebben hun invloed uit geoefend op het kerkelijk en politiiek leven Daarom ken een andere schrijver de aan dacht vestigen op de losse stoelen in de kerk Het een is het gevolg van het ander. Verandering van leer geeft verandering van leven. Dit gaat altijd door. Wanneer een volk in zonden moet vergaan, vangt in de kerk de zielsinelaatsheid aan. Vandaar dat ik steeds wijs op hand having der Reformatorische leer op de Sym bolische geschriften en het onverzwakt hand haven van Gods Woord „Wij geloven zonder enige twijfeling al wat daarin (in de H.S.nl) geschreven is" Daardoor is uitge sloten, dat bepaalde gedeelten slechts fabelen of legenden zouden zijn. waaraan wij geen geloof hoeven te hechten. Indien dbr. Uijl deze dingen met ons eens is, welnu hij strijde in eigen kring en kerk tegen loslating daarvan, dat tot veler ver driet thans geschiedt. Aldus zouden wij de waarheid betrachten en deze ook in het politieke leven handhaven. A. Vlasblom Delft. Ook in het dezer dagen aan de leden van de Kring Tholen en Sint-Philipsland der Z.L.M. toegezonden jaarverslag over 1965 wordt nog eens herinnerd aan het extreem weerbeeld in het verslagjaar. Dat in aan merking genomen bleek het bestuur tevreden over de bedrijfsresultaten in alle bedrijfs takken. De ontwikkeling van deze tijd noopt de ondernemers met een geringere oppervlakte cultuurgrond over te schakelen op steeds intensiever teelten in de tuinbouw. Inmiddels hebben ook een twintigtal onder nemers hun bedrijf beëindigd binen het kader van het saneringsfonds. Door het ontwikkelingsfonds zijn drie montagestallen toegewezen, waarvan de eerste officieel werd geopend. Verder organiseerde het bestuur voor lichtingsmiddagen met het Grond-, Pacht en Taxatiebureau ten behoeve van de leden, die grond kwijt raken door aanleg van de Schelde Rijnverbinding. Dezelfde gedrags lijn zal worden gevolgd bij het leggen van het buizennet van de Gasunie. In verband met een mogelijk toekomstig belangrijk wegtracé werden onzerzijds wen sen geuit over de situering van de brug in de omgeving van Oud-Vossemeer en een damverbinding tussen Sint-Philipsland en Tholen. Ook de recreatieve ontwikkeling had de aandacht, evenals het subsidiebeleid ten aanzien van aansluitingskosten elektriciteit tuinbouw-warenhuizen. De eerste bedrijfsverzorgingsdienst Vee houderij loopt. In 1965 werden op Tholen en Sint-Philips land 2300 grondmonsters gestoken, waarvan ruim 600 voor volledig bemestingsonderzoek, 330 voor bietencystenaaltje en 1400 voor uienstengelaaltje en witrot. Moeilijker gaat het met de totstandkoming van de Neder landse Kontrakttelersvereniging. Er verscheen een rapport over de aard- appelafzet, welke zich meer ontwikkelt in de richting van grote uniforme partijen. Een bundeling van de Thoolse veilingen acht het bestuur van de Kring opportuun. Gememoreerd werd voorts het afscheid van dé ZLM-voorzitter en de geslaagde Thoolse Dagen op 9 en 10 juli evenals de Floratho op 27 en 28 augustus. Ook werd een kort verslag van de land- bouwhuishoudschool „De Oesterschelp" opgenomen. Op het eind van het jaar 1965 bedroeg het aantal leerlingen 167 met daar naast 90 leerlingen van de uloschool die handwerken en kookles krijgen. Voor het eerst werd ook (aan 17 heren) een mannen-kookcursus gegeven. 18 deel neemsters waren er voor een kookcursus voor dames die in oktober/november werd gegeven. Gememoreerd werd voortsde in Hedenesse gehouden werkweek door de assistentenklas en de goed bezochte ouder avond. Acht en vijftig leerlingen kregen op het eind van het schooljaar het getuigschrift. Aan de lagere Land- en Tuinbouwschool te Scherpenisse waren op het eind van het verslagjaar 59 leerlingen, t.w. 16 in klas I, 17 in klas II, 14 in klas III, 12 in klas IV. Daaronder 7 voor de landbouwrichting, 6 voor de tuinbouw en 13 voor de land- en tuinbouw. Per 1 maart 1966 kwam de heer A. Munter als A.V.O.leerkracht in dienst met volledige onderwijszersbevoegdheid. De school blijft een nijpend tekort aan berg ruimte houden. Het aantal leerlingen naar beroep van de vader is: zelfstandig in land- of tuinbouw 49, werknemers 9, ander be roep 1. Tenslotte wordt in een korte samenvatting nog gememoreerd de aktiviteiten van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting met een ledental van 312. Door de samenwerking op het gebied van de vrije uitwisseling van sperma tussen de K.I. verenigingen Roosendaal en Wouw lijkt het ons nuttig enige voorlopige beknop te gegevens benevens zover bekend de produktiegegevens en de resultaten van het melkbaarheidsonderzoek te verstrekken betreffende de stieren van de K.I. vereniging Roosendaal, ten behoeve van de veehouders die van de diensten van de K.I. gebruik ma ken. Binnen afzienbare tijd worden aan de leden van de K.I. vereniging Tholen de volledige gegevens toegezonden. 1. Gerard v. d. Uilkjeshof 46072 S.R.P. 80 p geb. 19-2-57 (Ger) fokker J. S. Bouma Creil, index 12.32 3.88 melkbaarheidsonder zoek 2.24 43.3 148 vader: Adema 454 37855 S R.P. B+ 84 p moeder Gerard Uilk- je 10 367387 K.S. B+ 82 p. P.S.M. 2. Jelsumer Gerard Wouter 33 52928 S.R.P. B-j- 82 p. geb. 18-4-59 (Jel) Fokker: mevr. R. Wassenaar te Jelsum index 9.11 4.03 melkbaarheidsonderzoek 2.62 46.9 131 vader Jels. Ger. Wouter 47475 F.R.S. pref C 88 p moeder Jelsumer Wimpie 87 232067 F.R.S. 82 p. Pref S. geb. 19-4-51 3. Jenne 327 56401 S B+ 84 p. geb. 18-4 57 (J. 327) fokker H. K. Vogel Fokveebe- drijf „Groot Gebouw" te Anjum voorlopige index 11.80 3.85 melkbaarheidsonderzoek: 2.35 40.7 3.vader: Erna's Roorda Adema 44159 F.R.S. R.P. 80 p. moeder: Jennij 182 240332 F.R.S. 80 p. geb. 14-2-52. 4 Betje's Gerard 3 62101 S 80 p. geb. 21-4- 62 (B 3) fokker v. d. Brink te Roosendaal vader Adema 561, 52244 F.R.S. 86 p. moeder Betje 47 643207 K.S. geb. 7-11-55 B+ 83 p 2.24521389343 3.3—5663—4.02— 330—3.41 4.4—5360—4.14—345—3.64 5.6 53194102913.36 6.6 —6674—3.82— 450—3.60 5.Nikele 65855 S 79 p geb. 25-3-63 fokker H. A. de Vries de Boazum Fr. (N) vader Adema 441 42690 S 87 p Pref. B. Pref. 1 KL moeder Jeltje 109 369546 F.R.S. 85 p. 2. —4486—3.96—343—3.42 3.1 —5406—414— 301—3.32 4.1—6105—4.17—330—3,28 6. Betje's Nette 2 v. d. Frederikshoeve 64647 S B-f- 82 p. (Net) fokker H. M. v. d. Brink te Roosendaal vader Nette 90 58159 S B+ 83 p. moeder Netje 45 B+ 82 p. 592165 K. S. geb. 9-11-55 2.3—4519—4.33—332 3.4— 4961—4.36—312 4.4—5937—4.43—344 5.6— 7535—4.53—484—3.79 7.1—6999—4.69— 332—3.41 7. Jelsumer Rudolf 20 66947 B+ 82 p. geb. 24-5-63 fokker mevr. R. Wassenaar-Boel stra te Jelsum vader Jels. Rud. 1,1 57917 F. R.S. 77 p moeder: Jels. Rol. Wop. 49 264483 F.R.S. 83 p. P.S.M. 3.5843—3.88—424 4.7—8321—4.21—462 6.6660—3.91— 303 7.7343—4.03—435 8.5 6999—3.88— 347 10.8073—401—324—3.62. Er is vers sperma beschikbaar op maan dag van 3, 6 en 7 dinsdag van 1 en 2 woens dag van 5, 4 en 7 donderdag van 3 en 6 vrijdag van 1 en 2 zaterdag van 5 en 4. De heer M. van der Zande Dorpsweg 5 Oud Vossemeer is in de avonduren disponi bel voor de Thoolse leden. Te Bergen op Zoom kwam voor het Kantongerecht M. S. uit Tholen die op 27 december 1965 met zijn auto op de Tholenseweg onder Halsteren was gaan slip pen en tegen rechts van de weg staande bomen opgereden. Kort tevoren had op deze weg een dodelijk ongeval plaats gehad en de politie had de weg afgezet en de nodige seinlichten ge plaatst om het verkeer te waarschuwen. De weg was glad en S„ die met grote snelheid van de richting Bergen op Zoom kwam aan gereden, was te laat gaan remmen. Bij de daarna gevolgde slipper moest de politie zich in de achterliggende sloot in veiligheid brengen. De auto van S. schoof rakelings langs de politie-auto en botste vervolgens tegen twee bomen. Verdachte verklaarde dat de lichtsignalen kort voorbij de bocht waren opgesteld en hij ze daardoor pas op het laatste nippertje had kunnen zien. De politie verklaarde evenwel, dat de lichten minstens 150 meter voorbij de bocht waren opgesteld, zodat S tijdig had kunnen stoppen, indien de snelheid niet te groot was geweest. Overeenkomstig de eis van de officier van Justitie veroordeelde de Kantonrechter S tot een boete van 50.sub 10 dagen hechte- De vlaggen uit voor onze Koningin. En dankbaar zijn voor wat z'ons steeds wil geven. Een liefdevol en menselijk gezag, Dat 'n weldaad is voor 't vaderlandse leven. Wees even in gedachten op Soestdijk, Waar een gezin haar weer geluk zal wensen, Dat nimmer ver van ons verwijderd is. Maar heel dicht staat bij duizenden van mensen. We zien haar gaan door een bejaardenhuis, Waar vele oudjes wuiven voor de ramen, Of naar een opgetogen kleuterschool, Daar is ze lachend met de kleuters samen. Maar ook we zien haar in de Ridderzaal, Dan is 't zo goed om weer haar stem te horen, En ook al rijdt ze in een gouden koets, De band met ons gaat daardoor niet verloren We danken u, o goede Koningin, Voor uw beleid bij 't voortgaan van de jaren, Voor al uw echte, trouwe hart'lijkheid, Wanneer ook soms uw dagen moeilijk waren. We wensen u een rijke zegen toe, Waarheen dan ook uw wegen mogen leiden, II, als de Moeder van uw huisgezin, U als Juliana onze Koningin, Omdat u zich zó aan ons volk wilt wijden Geen ander merk evenaart de beeld- en klankkwaliteit van Bell. Vraag vandaag nog om zo'n overtuigende demonstratie Oe importeur verstrekt u graag i geselecteerde dealers. adressen van hansa 63 cm, vhf/uhf Hi ti geluid Prijs: 1595.- IMTRA Mr. Frederiksstr. 17a, Breda 41487 nis en onvoorwaardelijke intrekking van de rijgevoegdheid voor de tijd van 4 maanden. P.J.G. THOLEN HAD DROPPINGSAVOND De Plattelands Jongeren Gemeenschap Tho len heeft succes geoogst met de voor haar leden georganiseerde „droppingsavond". De 44 deelnemende leden werden bij tussen pozen op verschillende punten van de streek gedropt en met een papiertje, waarop ver meld was hoe ze moesten lopen, liet men ze dan in het donker achter. Daarbij diende men ook controleposten te passeren. Het kaartlezen was de deelnemers uit stekend bevallen, zo bleek bij de later ge houden reünie. zaterdag 16 april THOLENSE BOYS SLIPTE De uitslagen: 4e klas B Yerseke - Kats (scheidsrechter niet opge komen) Rillandia - Krabbendijke 5-2 Wolphaartsdijk - Hoek afgelast 1ste klasse A Vrederust - V.V.N. 0-4 The Gunners 2 Sprang 2 2-0 H.N.C. Tholense boys 3-1 Kogelvangers - Rust Roest 1-5 2e klasse T.S.C. - Good Luck 2 3-0 3e klasse V.V.N. 2 - Stavenisse 4-1 B.W.R. 2 - Thol. boys 2 2-5 D.V.O. - Smerdiek 2 2-1 RUST ROEST MINSTE VERLIESPUNTEN In de eerste klasse A zou men in feite Rust Roest uit Eindhoven de leider mogen noemen. Dat klopt dan wel niet precies met de ranglijst, omdat vanwege het aantal gespeelde wedstrijden H.N.C. weer nummer één staat, maar dat klopt wel voor wat het aantal verliespunten betreft en dat is toch wel bizonder belangrijk. In hetzelfde LIEVEVROUWESTR. 6 BERGEN OP ZOOM H.N.C. gaf de gasten reeds voor de rust de genadeslag, toen het een voorsprong wist te nemen in een overrompelend offen sief van 3-0 Weliswaar wisten de Thole- naars zich in de tweede helft volledig te herstellen en was het volle initiatief aan hun kant, maar de achterstand was toch te groot om de vrij hechte H.N.C. verdedi ging van de kaart te spelen: Vijfwinkel verkleinde wel de achterstand met een kop bal maar niemand wan de thoolse voorwaart sen bleek dit keer in staat althans nog tot een gelijkspel te komen. Wouwiestraat 1 8 Bergen op Zoom vaarwater loopt Tholense boys, zij het dan na zaterdag niet meer vooraan. Toch zijn het deze twee clubs die met nog 7 wed strijden te spelen er nog steeds het beste aan toe zijn. Rust Roest heeft 21 punten uit de 13 wedstrijden, Tholense boys heeft er 20 uit de 13. H.N.C. heeft er 22 uit de 15 en VVN heeft er eveneens 22 uit 15. Nu beide laatste elftallen nog maar 5 wedstrij den hebben te spelen gaat het er op aan komen geen verlies meer te riskeren. Terwijl H.N.C., V.V.N. en Rust Roest nog een en andermaal tegen elkaar moeten uitko men, is dat bij Tholense boys in mindere mate het geval. Op een uitzondering na kan men stellen, dat de Tholenaren bijna alle lastige klippen hebben gehad. a.s. za terdag is er bijvoorbeeld al de belangrijke ontmoeting Rust Roest - H.N.C., terwijl het V.V.N. ook niet zo gemakkelijk zal val len om van Wit Zwart in Vrijhoeve Ca- pelle te winnen. Er zijn dus verschuivingen bij de week te verwachten, maar wel zit er duidelijk in, dat het voorlopig nog even om deze vier zal gaan. JUWELIERS! - H0RL0GER$\ Men wist dat het niet gemakkelijk zou zijn van H.N.C. de volle buit binnen te halen maar op een gelijkspel was nog wel wat gerekend. Gelukkig dat Tholense boys in dit stadium dit verlies nog zonder te groot bezwaar kan dragen en in de run ning blijft. Het weet zich wel gewaarschuwd dat er geen herhaling moet volgen, omdat thans de drang aan de kop daarvoor nog te groot is. Rust Roest behaalde in Willemstad een vlotte overwinning op Kogelvangers, terwijl V.V.N. ook duidelijk de meerdere was van Vrederust. Het meest verrassend was nog dat The Gunners 2 de volle winst behaalde op Sprang 2, zonder dat dit duel overigens van betekenis was voor de koplopers. De ontmoeting W.H.S. - Wit Zwart werd 1 door terreinomstandigheden afgelast, zoals l dat ook met vele wedstrijden in de twee de klasse het geval was. Daar was het alleen T.S.C. uit Oosterhout dat met 2-0 won van Good Luck 2. Hier is er een kopgroep van 3 die gaat uitmaken, welke twee zul len promoveren. De drie zijn Beatrix uit Den Bosch. B.W.R. uit Roosendaal en S.S.C. 2 uit Sprang Capelle In de derde klasse waren er hoegenaamd geen verras singen. D.V.O. mag zich ook zeker achten van promotie naast S.P.S. nu het zaterdag de niet gemakkelijke ontmoeting tegen Smer diek 2 tot een goed eind bracht. Een klein verschil maar juist voldoende voor die pro motie 2 - 1Het heeft uit de 11 wedstrijden 19 punten. Met nog 3 te spelen is het voor de anderen eveneens onbereikbaar. Vast staat hiermee de promotie van S.P.S. en D.V.O. uit respectievelijk Poortvliet-Scher- penisse en uit Roosendaal. Tholense boys 2 deed nog een gooi naar promotie van een derde elftal in deze afde ling door met 2-5 van B.W.R. 2 te win nen. Maar V.V.N. 2 deed het niet minder en won met 4-1 van Stavenisse. VVN 2 heeft uit 12 wedstrijden 13 punten moet er dus nog 2 spelen en kan daarmee aan de 17 punten komen, terwijl Tholense boys 2 er 12 uit elf heeft en dus nog tot 18 punten zou kunnen komen. Het is zo een gering verschil, dat hier de kansen nog open lig gen, maar tegelijkertijd niet groot zijn. zaterdag 23 april De uitslagen: Rust Roest - H.N.C. 1 - 1 Wit Zwart - V.V.N. 3 - 2 Olympia - Vrederust 2 - 1 2e klasse D.E.B. - B.W.R. 3-2 Betatrix - Good Luck 2 6-1 VREDERUST GAAT EEN TOONTJE LAGER ZINGEN Met bovenstaande uitslagen is het duide lijk, dat lang niet alle geprogrammeerde wed strijden zaterdag doorgang konden vinden. Vele moesten door het slechte weer worden afgelast. Toch zijn er nog belangrijke uitslagen. Allereerst de wedstrijd in Eindhoven van de beste kanshebber voor het kampioenschap Rust Roest. Het had aan H.N.C. een zware kluif, maar het wist ook, dat het z'n kansen nog niet verspeeld heeft. Het gelijke spel van de gasten in Eindhoven is dan ook zeer verdienstelijk te noemen, wat voornamelijk te danken is geweest aan een goede verde digingsgrendel. Slechts één keer wist Rust Roest daar verrassend doorheen te komen, maar toen had H.N.C. via een uitval reeds een voorsprong genomen. H.N.C. was met de uitslag nog meer tevreden dan de thuis club, die overigens nog altijd zeer goede pa pieren in handen heeft. Vee! minder gunstig liep het af voor V. V.N. dat tegen een goed spelend Wit Zwart met 3-2 verloor. De thuisclub werkte zelfs een 0 - 1 achterstand weg naar een verdien de 3 - 1 voorsprong. Slechts een strafschop verkleinde voor V.V.N. deze achterstand. Olympia kon thuis voldoende energie op brengen om Vrederust juist iets voor te blij ven. Het was het duel tussen de zwakke broeders, maar het betekende tegelijkertijd dat het Dongense elftal het ook volgend jaar nog in deze klasse mag proberen, terwijl Vre derust gedwongen is een toontje lager te gaan zingen. Degradatie voor dit Bergse elf tal is nu haast onvermijdelijk. IN DE TWEEDE KLASSE verraste D.E.B.dat overigens al eer der van zich deed spreken, door met 3-2 van Blauw Wit uit Roosendaal te winnen. Terwijl Beatrix blijkens bovenstaande uitslag volop aan de leiding bleef ,is er voor de tweede promotie-kandidaat weer wat span ning bijgekomen. Dat zal wel gaan tussen B.W.R. en S.S.C. 2. Verder zijn ons geen uitslagen bekend, zo dat we aannemen, dat er in de derde klasse helemaal niet is gespeeld. DE VERWACHTING A.s. zaterdag speelt Smerdiek thuis tegen Rillandia. Een voor de thuisclub ongekun steld partijtje voetbal, wat daarom juist wel een aardig resultaat kan opleveren. Smer diek is in staat om tot een gelijkspel te ko men. IN DE EERSTE KLASSE hebben Tholense boys en W.H.S. het deze week het minst moeilijk. In Tholen komt de al als tweede klasser geverfde kandidaat Vrederust spelen, terwijl in Sint Annaland het evenmin sterke Olympia komt voetballen Voor beide thuisclubs de volle winst. The Gunners 2 gaat van Kogelvangers win nen, terwijl Rust Roest zal trachtenom V. V.N. als kanshebber van de kaart te vegen. Dat betekent dan tegelijkertijd ook voor Tho lense boys een zorg minder. Immers, de meest verstandige tactiek is om er op te werken, dat deze beide clubs gaan promo veren Wit Zwart lijkt ons thans in staat om ook op Sprang 2 de volle buit binnen te halen. IN DE TWEEDE KLASSE is Chrislandia 1. weliswaar uitgespeeld maar dat betekent nog niet dat Chrislandia 2 zal winnen van T,S.C. Seolto 2 is sterk genoeg om W.H.S. 2 klop te geven. Good Luck 2 zal waarschijnlijk van D.E.B. gaan verliezen. IN KLASSE 3 gaan V.V.N. 2 en Tholense boys 2 nu be slissen wie nog in aanmerking komt voor een derde elftal, dat in deze klasse zal over gaan. Een moeilijke voorspelling wordt hier gevraagd, Vanaf het begin was Tholense boys 2 op papier sterker, maar dat heeft zo vaak teleurgesteld, dat men er onzeker van gaat worden. Laten de Tholenaren nu het tegendeel eens bewijzen. Stavenisse verliest misschien ook van Tho lense boys 3. Smerdiek 2 is mans genoeg om B.W.R. te kloppen. BOERDERIJ INGEKLEMD De heer Polderman wijst er op, dat er in dit nieuwe uitbreidingsplan een bestaan de boerderij dus als het ware wordt inge klemd, De heer Boot bevestigt dit. Ergens zal altijd wel iemand zeer gedaan moeten worden, maar voorlopig staat die boerderij nog niet in de weg al gaat het bij aanvaar ding van dit nieuwe plan wel langzamerhand in de richting van een sanering daarvan. Uit verdere vragen blijkt dat in.de mees te gevallen reeds overeenstemming bestaat ten aanzien van de grondoverdracht met eigenaars-gebruikers. GRONDAANKOOP De in genoemd bestemmingsplan gelegen gronden behoren tot: 1450 m2 landarbeidersvereniging; 3040 m2 van A. J. Slager: 3000 m2 van het Clove- niersgilde; 7180 m2 van C. Bolier Mzn; 3360 m2 van G. Poot; 3920 m2 van A. J. Slager en nog eens 4140 m2 van het Cloveniersgilde Het betekent niet, dat deze grond in haar totaliteit nodig is en ook niet dat een ge deelte daarvan zelfs dit jaar al geheel voor gemeentelijke doeleinden moet worden ge bezigd. Besloten wordt van de heer C. Bolier aan te kopen tot een bedrag van f 31.775.van G. Poot f 31.746.van A. J. Slager f 10.016.van het Clove niersgilde voor f 8908.van gebr. Beve lander voor f 7450.Verder zijn er nog ruilingen en compensaties waartoe wordt besloten, o.a. met de landarbeidersvereni ging. Daarop staan 2 schuurtjes, waarvan de eigenaren, t.w. A. v. d. Werff en J. Dijke respectievelijk f 1150.en f 850. krijgen voor afbraak en eventeel verplaat sing. TE LAAT? De heer Polderman vraagt of men on danks dit mooie plan met dit alles niet te laat is, nu de ratio-bouw uitvoering toch betrekkelijk dicht bij komt. De voorzitter antwoordt dat er eerder geen mogelijkheden waren door afgekeurde schetsen en andere omstandigheden. Overigens zal nu met spoed verder wor den gewerkt, omdat die ratiobouw in elk geval binnen 2J/£ jaar gerealiseerd zou moeten zijn, maar reeds lang tevoren de hei-werkzaamheden op het bouwterrein worden verricht. RONDVRAAG Wethouder van der Jagt informeert naar de mogelijkheid voor een inwoner om de afbraak muziektent te kopen. Bij de CD zal worden geinformeerd, wat de vraagprijs moet zijn. De heer Polderman zag dat het hek bij de lagere scholen was aangebracht maar de omheining nog niet. Het blijkt al lang geleden aan de plaatselijke smid te zijn opgedragen. De heer Kievit verwonderde er zich over, dat de o.l. school de eerste schooldag (maandag) toch al weer vrijaf moest ge ven, omdat de kachel niet brandde. Het bleek dat hier een misverstand in het spel was, omdat de bijz. school pas dinsdag begon. Betreurd werd dat de scholen in de ze niet gelijk optrekken. ,De heer Dijke wees er op hoe de toren leien gevaar opleveren na de storm. Uit de daarna gevoerde gesprekken blijkt dat men de eerste paar jaar nog weinig moed heeft op restauratie van toren en kerk. Tenslotte blijkt dan dat een verstrekte prijs voor olieleverantie aan de school belangrijk la ger ligt dan waarvoor tot dusver is ge kocht. Daarna sluiting. BIJC1U Doublé horloges met sierband 129,- en hoger

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1966 | | pagina 4