TJ kunt een puzzel maken Brief aan gedeputeerden vol zorg over stijging lasten Plaats nieuwe Eendrachtbruggen vrij zeker Zo weinig mogelijk kavelsnijdingen Hikkegemaal kan per 1 december draaien Onbillijke rijksbehandeling met betrekking tot Stavenissë havendijken Dure bemaling in 1965 Sproei-apparaat voor schoning sloten WATERSCHAP THOLEN Hij acht het wel tijd de heffing op het houden van een hond (hondenbelasting) te wijzigen c.q. verhogen. Anderszijds Zbu hij er ook voorstander van zijn wanneer de subsidie voor de be- jaardensoos wat werd opgetrokken. Er is daar een gemiddeld bezoek van zo n 40 personen per middag. De eisen van die mensen zijn echt niet zo groot, want dan zou men het niet met dat wat somber gebouwtje doen, maar het zou toch wel prettig zijn, wanneer de bijdrage daarvoor wat werd opgetrokken. Spreker zou dit b en w graag in overweging willen geven. Tenslotte was dhr. op den Brouw er voorstander */an om de normen van de bij standswet inclusief de kolentoeslag te ver hogen en een plaatselijke commissie van advies in te stellen. KANS GROOT DAT SINT ANNALAND TEHUIS KRIJGT In zijn antwoord stelde de voorzitter allereerst vast, dat men zich niet beperkt heeft tot de algemene beschouwingen op de begroting, maar er ook verschillende posten tegelijkertijd bijgehaald heeft. Zijn bedoeling was zulks per hoofdstuk te doen. Hij meende dat men niet van hem kon ver langen, dat nu al die vragen zo rechts en links opgekomen bij de leden en niet vooraf door de begrotingscommissie schriftelijk in gediend, beantwoord zouden kunnen worden. Voorzover dat wel doenbaar was wilde burgemeester Bouwense daaraan gaarne ge volg geven. Voor wat de opmerkingen van de leden over het bejaardentehuis betreft meende spreker dat de kans inderdaad groot is, dat Sint Annaland toestemming tot de bouw krijgt. Daarentegen heert het gemeentebe stuur van Sint Maartensdijk nog geen ant woord uit Middelburg ontvangen, maar ook daaraan wordt gewerkt, zo verzekerde de voorzitter. Hetgeen de heer Koopman heeft opgemerkt zoals in de gemeente wordt gefluisterd, dat b en w slechts ja hebben te zeggen en het Dorsphuis komt is, noemt hij pertinent onjuist. Dat hangt heus niet van ons af, aldus de voorzitter, want wan neer dat een kwestie van de raad zou zijn geweest, had men daartoe al lang een voorstel gezien. Wanneer de heer Koopman bezwaar maakt dat godsdienstonderwijs op de open bare school wordt gebruikt als reclame voor de school kan ik zijn bezwaar delen, vervolgt de voorzitter. Hij moet eerst nog even onderzoeken of godsdienstonderwijs op het lesrooster voorkomt. De heer Op den Brouw interumpeert of de heer Koopman ook weet op welke wijze de chr. school reclame maakt. Hij is van mening dat het van „beide kanten Wordt uitgepeuterd". De heer Koopman blijft het onjuist vinden, dat zulks als motief wordt gebruikt. Voorzover nog nodig zal de voorzitter volgend maal antwoorden op gestelde vra gen. In een hierna gevolgde hoofdstuksge- wijze doorneming van de begroting blijkt de raad er niets meer aan te willen toevoe gen. Na nog een mededeling van de voor zitter na de openbare raad enkele informa ties te zullen geven over de gehouden loswal-bespreking wordt de begroting met algemene stemmen aanvaard, evenals die van de woningdienst. De rondvraag levert geen bizonderheden meer op. Daarna sluiting. Naast een toon van tevredenheid over het werk van het bestuur, administratieve en technische dienst van het Thoolse waterschap was er in de vorige week gehouden algemene vergaderingf te Scherpenisse toch ook een mineursolo te beluisteren. De tonen daarvan vloeiden samen tot een machtig slotakkoord rond de lastenverhogingen. Op den duur niet meer te betalen, was de sombere laatste slag op het bekken van de waterschapsfanfare. En tevoren had een pistonnist al een hoge noot laten horen: niet zo maar met je laten sollen. Anders zal de „do" domineren. Overigens werd het geen cacaphonie, maar was er een har monische stemming. En dat niet alleen vanwege een verhoging van de jaarwedden voor dijkgraaf en gezworenen, noch voor het meerdere presen tiegeld van de hoofdingelanden, maar veel eer omdat men alle maal in het zelfde schuitje vaart. Ook wat betreft de rijkssubsidie voor de verbetering van de Stavenisse havendijken, ten aanzien waarvan tot dusver het rijk halstarrig het been stijf hield. Met de heldere toon van een ondanks veel nat goed beheerde afwatering in 1965 en een nog vrij tijdig ingediende begroting 1966 bleek het allemaal het aanhoren wel waard. van materiaalkosten, lonen, salarissen en kapitaallasten, als volgt over de verschil lende functies verdeeld in het belangrijke hoofdstuk „werken". NIEUW SPROEIAPPARAAT. Het bestuur is van plan het onderhoud van waterleidingen en sloten verder te me chaniseren door de aanschaf van een een voudig sproeiapparaat. Het gaat om de on derhoud van 900 km sloot. Het werk zal door een loonbedrijf worden verricht. Met de nieuwe apparatuur kan de gehele sloot in één keer worden meegenomen. De hoofdingelanden hadden verschillende me ningen. Sommigen waren ervoor de sloten in zijn geheel door het waterschap te laten on derhouden, waarbij de boer de helft van de kosten moet betalen. Anderen zagen hierin weer bezwaren, te meer daar men dan over de grond van vele landbouwers moet, met verschillende teelten. De voorzitter vond dat het veel te duur zou worden, als al het klein onderhoud door het waterschap moet gebeuren. Men zou ook met de tijd in de knoei komen. Alle hoofdingelanden konden akkoord gaan met het principebesluit tot aanschaf van een sproeiapparaat. In een volgende vergade ring zal men met een verderstrekkend voorstel komen. In Tholen zijn 2 nieuwe kantonniers aan getrokken. die respectievlijk op 1 dec. en 1 januari in dienst zullen treden. De heer Verduit stelde voor, het ge- schot in 2 termijnen te betalen. De voorzitter deelde mee dat het geschot nu in septem ber geind wordt, in de tweede helft van het jaar dus. Wanneer in twee termijnen moet worden geind, geeft dit te veel admini stratieve werkzaamheden. VERHOGING Gedeputeerde Staten hebben de jaarwed den voor de gezworenen voor alle water schappen op eenzelfde bedrag gesteld ter wijl de jaarwedde van de dijkgraven wordt geregeld naar gelang van de oppervlakte van de verschillende waterschappen. Voor het waterschap Tholen komt dit neer op f 10.000.— voor de dijkgraaf en op f 2.000.voor de gezworenen, per jaar. De vergadering kon met deze verhogingen akkoord gaan. Hoofdingelande Mol vond de verhoging van 30% aan de hoge kant, hoewel hij moest toegeven dat het niet gemakkelijk na te gaan is, hoeveel werk de dijkgraaf en de gezworenen aan het waterschap besteden. Hij vond echter, dat de hoofdingelanden ook veel werk verrichten. Gezworene de heer P. M. C. van Westen had de verdiens- Waterkeringen W aterbeheersing Wegen en kunstwerken Deltawerken 1965 f 111.097.49 f 180.466.— f 100.785,69 f 24.895,— 1966 f 126.325,35 f 191.365,96 f 117.597,01 f 24.875,01 verschil of f 15.227,86 f 10.899,96 f 16.811,32 f 19,99 ten eens nagegaan, en het kwam op f 3.00 per uur. Hij vond dit bedrag echt niet te veel. Sinds 1959 is er dan ook geen ver hoging geweest, Hoofdingeland Kleppe merkte op, dat wanneer de belangen van het waterschap goed behartigd willen wor den, deze bedragen echt niet te hoog zijn. Vervolgens werden de presentiegelden voor de hoofdingelanden van f 15.00 tot f 20.00 verhoogd. Voor de vergoeding van de reiskosten van de bestuursleden gaat het waterschap uit van een vaste norm. In verband met straataanleg verzocht de gemeente Sint Annaland een gedeelte van de sloot, lopende vanaf de Bierensstraat tussen de woningen van de heer L. Theu- nisse en de woning van de gez. van Putte in zuid-oostelijke richting, van het water schap te kopen. De vergadering besloot tot verkoop voor de fictieve koopsom van f 2.50. AANGAAN KASGELDLENING In de vergadering van 6 september jl. was besloten het krediet in rekening-courant dat aanvankelijk was gesteld op f 500.000. met f 100.000.te verhogen tot f 600.000 Van het bankierskantoor Staal en Co te 's Gravenhage ontving het waterschap ech ter een aanbod tot het verstrekken van een kasgeldlening ad f 100.000.voor een tijd vak van drie maanden tegen een rente van 47/s% per jaar, waaronder 1/s% afsluitpro- visie. De debet-rente voor in rekening-cou rant opgenomen gelden bedragen momen teel 6% per jaar. De kasgeldlening geeft dus een aanzienlijke rentebesparing. De vergadering ging akkoord met het aangaan j van deze lening. Ook werd besloten tot het aangaan van een rekening-courantovereenkomst of het sluiten van (een) kasgeldlening (en) met een of meer bankinstellingen tot een maxi mum krediet van f 500.000.in 1966, tegen de op het tijdstip van aangaan c.q. sluiten geldende rentevoet. De salarissen van het personeel werden aangepast aan de toepassing salarismaatre gelen per 1 juli 1965, en tevens werd over 1965 de bizondere uitkering van 2% goed gekeurd. De voorzitter kon tenslotte mededelen dat het nieuwe gemaal in de Hikkepolder waarschijnlijk 1 december kan draaien. Overigens was het een duur jaar voor de gemalen. Er waren veel reparaties. In het gemaal Noord trad een plotselinge breuk op door het breken van een lager. Het betrof hier geen normale slijtage. 70. Ver. Naties 73. oude maat 74. getij Wie het diagram GEHEEL heeft inge vuld, mag het bovenste deel er af knippen en de hokjes van no. 22 af op een briefkaart plakken wie slechts een DEEL kan oplossen, stuurt dat gedeelte in en kan daarmee nog enkele punten verwerven. Bij de afzender MOET de krant worden geschreven waarop u bent geabonneerd., OPLOSSING OPGAVE 6 a g e e t geënt gaten enige tenen etage tegen agent genie enten Aldus kon uit een anagram een „magisch vierkant" worden verkregen en Wie het tovervierkant volledig inzond, volgens de voorwaarden, verwierf de vijf uitgeloofde punten. Per fout werd één punt afgetrokken. Ongelooflijk, dat zelfs uit zo'n letter- puzzel nog oorspronkelijke ideeën entspro- ten... Er werden niet alleen zinnen en ge dichten meegestuurd waarin de gevonden woorden weer werden, gebruikt, maar boven dien plakten enkelen nog de „agent" in foto „tegen" de „etage" en wisten zij als een „genie' een bloem in een steel te „enten" Voor de woordkunstenaars gaf de jury een extra punt en de figuurtjesplakkers met die plaatjes kwamen met twee extra punten uit de bus. Drie extra punten èn de wekelijkse gram mofoonplaats werden geboekt voor degene die alle woorden (zowel links als rechts) in een foto had bijgeplakt en op originele wijze zowel Ageet als de gaten, enige als genie en het abstracte tegen in beeld heeft ge bracht. UITSLAG OPGAVE 6 De L.P. is ditmaal toegevallen aan: Mej. G. van Heuvelen, Jacob Catsstraat 92 te Delft. „Om het waterschap op hoog peil te hou den is niet aan verhoging te ontkomen." Zo begon dijkgraaf H. van Gorsel uit Oud Vossemeer vorige week, woensdagmiddag zijn openingstoespraak op de algemene vergadering van het waterschap Tholen in het Holland Huis te Scherpenisse. „Door de stijging van lonen, salaris sen en de prijzen van materialen, is het opnieuw nodig het geschot te verhogen. We hopen dat het op het lonen- en prijzen - front nu wat rustiger en daarmee stabiel gaat worden. Het is vrijwel zeker, dat de Wet Uitke ring Wegen de eindstreep zal halen. Dit houdt dan in, dat er een hogere uitke ring zal worden gegeven voor het onder houd van niet-plan wegen. Deze wet zal ingaan met terugwerkende kracht tot 1 januari 1963. Dit zal zeker een verlich ting betekenen voor de post onderhoud wegen, die op de begroting 1966 staat voor f 117.550. Ook achten wij het noodzakelijk en bil lijk, dat de Algemene Bijdrage Wet tot standkomt. De wegen worden niet alleen meer door het agrarische verkeer ge bruikt, maar in steeds toenemende mate voor economische en recreatieve doel einden. Dit geldt eveneens voor de zee wering. Door de komst van deze wetten mag de zelfstandigheid echter niet verloren gaan, aangezien het waterschap nog altijd het grootste deel der kosten zelf betaalt. HAVENDIJKEN STAVENISSE Omtrent de toekoming in de kosten van de verbetering van de havendijken bij Stavenisse is momenteel nog weinig te zeggen zo vervolgde de dijkgraaf. Deze zaak is nu in het politieke vlak getrokken De heer C. F. v. d. Peijl (c.h.u.) heeft de Minister van Verkeer en Waterstaat in de Tweede Kamer over dit onderwerp vragen gesteld. Het waterschap is in deze zaak zeer on billijk behandeld. De verbetering van de havendijken wordt voor de helft betaald door de gemeente Stavenisse, en de andere helft moet door het waterschap worden betaald. Het wa terschap wacht echter nog steeds op de subsidie van f 200.000.van de regering DUUR JAAR VOOR BEMALING De onderhoudstoestand van wegen, sloten en zeeweringen in zijn totaliteit is goed. Door het zeer gunstige nazomerweer is de achterstand, die we door de slechte zo mer hadden, weer helemaal ingelopen. 1965 was voor de bemaling een duur jaar. On danks de grote regenval, hebben we ech ter nergens bizondere wateroverlast gehad De verkiezingen van de hoofdingelanden voor gebouwde en ongebouwde eigendom men zijn zakelijk en rustig verlopen. Alle kandidaten zijn bij enkele kandidaatstelling gekozen. Door het overlijden van de heer A. P. Geluk, was er een vacature ontstaan. Deze is inmiddels vervuld door de heer G. P. Kloet. In de volgende vergadering zullen de hoofdingelanden worden beëdigd en geinstalleerd. PLAATS EENDRACHTBRUGGEN BEKEND De kanalisering van de Eendracht is nu definitief. De rijkswaterstaat is reeds bezig met metingen en grondboringen. Provinciaal is het echter nog niet helemaal rond. Voor de nieuwe bruggen en de daarop aansluitende wegen, behoeven op het zicht geen grote kavelsnijdingen worden gemaakt De brug bij Tholen sluit aan op de Schenkeldijk, Mosterddijk, bezaaide Mos- terddijk, weg bij Molenvliet, Stenenkruis en zo op de Provinciale weg Tholen- Stavenisse. De brug bij Oud Vossemeer komt even ten noorden van het in aanbouw zijnde gemaal in de Hikkepolder met een aan sluitende weg langs de Hiksekreek recht op de Broekseweg, Provinciale weg Tho- len-Sint Annaland, aldus dijkgraaf H. van Gorsel in zijn openingswoord. BEGROTING 1966 MET HOGER GESCHOT Door de vele drukke werkzaamheden ter griffie van het waterschap dit jaar, als gevolg van de realisering van de afkoop van de verschillen in geschot en de ver evening van de bezittingen en schulden van de voormalige polders en waterschap pen, alsmede in de algehele vernieuwing van het kadaster, zulks als gevolg van de definitieve toewijzing van de percelen door de Herverkavelingscommissie Zeeland is de begroting later gereed dan gewoonlijk. De concëntratiegedachte, eenzelfde ge schot in het gehele eiland, is echter ver wezenlijkt, zodat voor het dienstjaar 1965 voor het eerst allen gelijkelijk in de kosten van het gehele waterschap meebetalen De verrekeningen van de verschillen in geschot en bezittingen en schulden zijn alle belastingplichtigen meegedeeld en zoveel mogelijk in de lijst van de geldelijke regelin gen van de Herverkavelingscommissie Zee land opgenomen. Voor zover dit niet mo gelijk was is een en ander van waterschaps- wege met betrokkenen verrekend. Hoewel het dagelijks bestuur uitgaat van een zo zuinig mogelijk beheer, moet het geschot voor 1966 evenwel met f 5. worden verhoogd tot f 70.per ha onge bouwd, en met 1% worden verhoogd tot 14% van de belastbare opbrengst voor de grondbelasting, gebouwde eigendommen Na aftrek van de bedragen welke aan de cal. waterkeringen moeten worden afgedra gen, zal de verhoging een meeropbrengst van f 60.353,69 geven. De verhoogde uitgaven ten opzichte van 1965 komen hoofdzakelijk door stijging Zonder hoofdelijke stemming werd de ver hoging van het-geschot over 1966 aange nomen. Wel waren er enkele vragen, die allemaal de steeds groter wordende lasten van het waterschap, betroffen. Hoofdingelande burgemeester W. J. van Doorn uit Poortvliet wilde weten wat het beleid van het bestuur is, inzake het be reiken van het landelijk plafond. Is het beleid van het bestuur er op gericht, dit plafond te bereiken? Landelijk gezien ljgt Tholen met het geschot nog 20% beneden de top. Voorzitter van Gorsel zei hierop dat door de steeds stijgende lasten de geschotten moeten worden verhoogd. Door de aanne ming van de Algemene Bijdrage Wet en de Wet Uitkeringen Wegen zullen 'de verho gingen binnen de perken blijven. Het be leid van het bestuur is er beslist niet op ge richt het landelijk plafond te bereiken. De lasten voor de eigenaren zijn al hoog ge noeg. De pacht is ook gestegen, en de helft moet ongeveer aan waterschapslasten wor den betaald. BRIEF AAN PROVINCIAAL BESTUUR Hoofdingeland J. M. baron van Tuyll van Serooskerken, sprak zijn verontrusting uit over de stijging van de lasten. Het waterschap Tholen zit nog niet aan het plafond, maar naast de polderlasten moet ook nog ruilverkavelingsrente worden be taald. Is het niet verstandig, sprak hij tot de mede-hoofdingelanden, het bestuur te verzoeken bij provinciale Staten aan te drin. gen op een spoedige regeling? Het is noodzakelijk dat de staten onze ongerustheid over deze zaken onder ogen krijgen.. Er is al zo weinig op en neer gaand contact. Mijns inziens ondergaan de polders alles veel te lijdelijk. Ze nemen het als vanzelfsprekend aan. De polders gaan onderhand net zo veel als de cala- miteuze waterkeringen kosten. De voorzit ter antwoordde dat de Zeeuwse Polder en Waterschapsbonden en de Unie van Waterschappen er steeds op zitten te ha meren dat de lasten te hoog worden. De opbrengst van de gronden, en de pachten houden geen gelijke tred met de geste gen lasten. De ruilverkavelingsrente is slechts voor een deel verkapt geschot, het grootste gedeelte is voor de aangebrachte verbeteringen. Gezworene P. M. C. van Westen, lid van de Prov. Staten kon mededelen dat er geen Statenvergadering voorbijgaat of er wordt over de toestand van de waterschappen gesproken. Men kan niet te veel alarmeren en aan de bel trekken en daarom is het goed de staten nadrukkelijk op de lasten verzwaring te wijzen. De heer J. M. baron van Tuyll van Se rooskerken was nogmaals van oordeel dat de polders alles veel te lijdelijk ondergaan. Het is van belang, dat er van de kant van de hoofdingelanden ook iets wordt gehoord. Hoofdingeland Ir M. A. Geuze uit Poort vliet, vond eveneens dat het nodig was de pogingen van de Zeeuwse Polders en Wa terschapsbonden en de Unie van Water schappen te ondersteunen, en er meer kracht bij te zetten. De Alg. Bijdrage Wet wordt steeds dringender nodig. Minister Suurhof van Verkeer en Waterstaat vindt dit ook een dreigend probleem. Voorzitter van Gorsel had nog hoop op verlichting van de zware lasten door de in voering van de nieuwe wetten. Momenteel is de bijdrage voor de wegen f 10.000. Bij de nieuwe wet zal de bijdrage voor de niet-plan wegen f 50.000.a f 60.000. bijdragen. De gehele vergadering kon instemmen met het voorstel een brief te sturen aan de Pro vinciale Staten, waarin wordt gewezen op de toenemende lastenverzwaring. Een Kruiswoordraadsel oplossen? Dat is geen kunst. Een kruiswoordraadsel maken dat is pas, puzzelen. En dat kunt u, als u even op weg wordt geholpen. Want alle begin is moeilijk, maar met een handleiding er bij kan iedereen meedoen. Wij geven u een leeg diagram. We zeggen er bij, dat u er 41 (eenen veertig) zwarte hokjes in moet plaatsen. En we geven u zelfs ook nog omschrijving van de woorden die u in dit diagram kunt invullen als u de zwarte hokjes op de juiste plaats terecht laat komen, namelijk daar waar een woord eindigt en voor een ander woord begint. U zult zien, dat het meevalt Vooral als u met 1 t/m 15 verticaal begint. WIE het diagram OP TIJD inzendt en volgens de voorwaarden handelt, kan ditmaal tenminste I en ten hoogste 8 punten verdienen, ongerekend eventueel EXTRA punten voor een originele op lossing van de opgave. En wie wil er nu - in het heetst van de strijd - geen ACHT PUNTEN bij ver dienen Het verloop van deze compe- petitie leert, dat er nog altijd verschui vingen plaatsvinden en de standen steeds wisselen Zelis nieuwkomers met goede inzendingen springen er aardig in. Een aantal koplopers is terug gevallen. De strijd wordt spannend. Kies uw woorden uit andere betekenissen of afkortingen voor: van links naar rechts: 1. fijne bakkerszaken 16. gelijk 17. Spaanse uitroep 18. haaksteek 19. Amerikaans (afk.) 20. dief 21. electrotechnisch (afk.) 22. zeldzaam 25. dwaas 26. taal 28. soort noot 30. trots 32. pluimveeprodukt 33. klein wild 35. goud (Fr.) 36. naam v. rivier 38, kookgerei 39. tegen 41. spoorwegmij. 42. opstootje 44. ordentelijk (afk.) 45. windrichting (afk.) 47. vrouw 48. ondervraging 51. gravure 52. plaatsbepaling 53. herhalen 55. muzieknoot 56. bouwval 58. koelwagentje 60. vriend (Fr.) 61. inhoudsmaat 62. zuivere teelt (afk.) 63. deel v. d. Rijn 65. luisterrijk 67. Verdieping 70. sowjet-unie 71. dierenroep 72. paardmensen (myth.) 75. ja (Sp. en It.) 76. armholte 77. grond van boven naar beneden: 1. deel van Gelderland 2. Duitse afk. voor n.v. 3. handwerkonderwijs 4. kamermeisje 5. oudnederl. maat 6. 20ste letter 7. kruin v. d. boom 8. Spaanse hertog 9. keelaandoening 10. elfde letter 11. oudnederl. maat 12. stad in Limburg 13. koud nagerecht 14. muzieknoot 15. schoonste (met die 15 woorden bent u een heel eind op weg 23. tijdsbepaling 24. verslagen (afk.) 26. Fries (afk.) 27. de onbekende 29. in orde (afk.) 31. verkorte meisjesnaam 34. zangvogel 36. winter genoegen 37. niet dood 39. hechtenis 40. belangstelling 41. vistuig 43. opscheppen 44. deel v. e. klederdracht 46. stad in N.-Brabant 49. zangnoot 50. tweeklank 53. het romeinse rijk (afk.) 54. autokenteken 57. beschermde vogel 59. indien 60. koers 64. Russ. schiereiland 66. voorv. van azijnzure stoffen 68. motorraces 69. gemeentelijke universiteit VOORWAARDEN voor DEELNEMING aan PUZZELCOMPETITIE NEDERLAND 1. Alleen abonnees en leden van hun ge zinnen mogen meedingen naar de prij„ zen en de titel „beste puzzelaar van Nederland" 2. Elk meedingend gezinslid is per in zending 25 cents inleggeld verschul digd. 3. Het volledig uitgeknipte diagram of invulstrookje met codeletters en oplos sing moet op een blanco briefkaart worden geplakt, te adresseren aan PERSPUZZELCOMPETITIE, post bus 35 te Utrecht 4. Onduidelijke invulling of veranderin gen maken een inzending ongeldig. 5. Oplossingen die na a.s. woensdag 19 uur n.m. in het bezit van de centrale jury komen, dingen die week niet meer mee in de puntentelling. 6. Op elke briefkaart moet het verschul digde porto (10 cent voor binnenland) en het extra porto van 25 cent per op lossing rechts boven aan de adres zijde Worden geplakt. Inzendingen die event, niet door de PTT zijn afge stempeld, zijn ongeldig. 7. Voor elke goede inzending verwerft de deelnemers een aantal punten, in verhouding tot de zwaarte van de op gave. Extra punten kunnen worden gegeven voor opvallende of originele oplossingen. Winnaars zijn degenen die in deze competitie het hoogste aantal punten in totaal verwerven. 8. Wij dragen geen verantwoordelijk heid voor zoekraken, beschadiging of vertraging. 9. Een deskundige jury van Neder landse puzzelontwerpers beslist over geldigheid en waardering der inzen dingen. Over opgaven, oplossingen en toekenning der punten is geen corres pondentie mogelijk. 10. Door inzending verklaart men zich ak koord met deze voorwaarden en met de beslissingen van de jury. De gehele competitie wordt gehouden ten bate van een goed doel. Het ligt namelijk in de bedoeling per oplos sing 25 cents extra port te laten plak ken op de briefkaarten en het batig saldo ten goede te doen komen aan de Stichting Koninklijke Nederlands Geleidehondenfonds, dat het bedrag zal besteden voor de opleiding van geleidehonden voor blinden. Daarom rekenen wij op uw medewer king, op uw deelneming en op uw briefkaarten met de oplossingen van uw gezin.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1965 | | pagina 4