WEEKBLRO VOOR HET EILQKD THOLEN EN STFIIIPSLQNO Plaatselijk Nieuws Bevestiging en intrede Ds B. de Graaf NEDERLANDSE TROEPEN VOOR VERENIGDE NATIES WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT De redaktie legt u deze week voor Inzet in hele wereld mogelijk DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN OUD -VOSSEMEER SINT-ANNALAND 2le jaargang No. 51 I i 4 november 1965 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66 - St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34 - Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g. 531 - Giro 124407 franko p.p. 4.25 inkassokosten Abonnementen 3.50 per half jaar Prijs per nummer 16 cent Advertenties 14 cent per mm - Spierinkjes t/m 20 woorden 1.50 Inzenden UITERLIJK DINSDAG bij onze agenten of aan EENDRACHTBODE - Postbus 128 - Bergen op Zoom De toezegging van minister Luns (bui tenlandse zaken) tijdens de algemene verga dering van de Verenigde Naties over grotere Nederlandse steun aan de UNO heeft er toe geleid, dat Nederland van alle lidstaten van de volkerenorganisatie het grootste contin gent troepen ter beschikking heeft gesteld. In totaal twaalfhonderd man infanterie, zes honderd man mariniers en verder vrijwel de gehele Nederlandse marine. Ter verge lijking: Zweden heeft 1600 man ter beschik- 1 king gesteld van secretaris-generaal Oe Thant, Noorwegen 1300, Canada 1000 en Denemarken 90Ó. De achtergrond van de Nederlandse toe zegging is, zoals generaal Frits van der Veen, opperbevelhebber van de Nederlandse landstrijdkrachten en plaatsvervangend voor zitter van het comité van de verenigde chefs van staven, vertelde, dat de Nederlandse regering in sterkere mate rekening wil hou den met de behoeften van de Verenigde Na ties voor de vredeshandhaving. Het is daar bij een duidelijk Nederlands belang, dat con flicten, waar ter wereld ook, worden voor komen. Nederlandse militairen zullen dus voortaan deel kunnen uitmaken van VN-eenheden, die ergens ter wereld de vrede moeten bewaken of herstellen. Deze vredestaak van de Ver enigde Naties is langzaam van de grond ge komen. Een duidelijk gezicht heeft zij nog niet gekregen, doordat de leden van de VN i en vooral de grote machten Amerika en Rusland het er nog lang niet over eens zijn hoe die vredestaak precies moet worden vervuld. Dat bleek bijvoorbeeld maar al te duidelijk bij de operaties in de Kongo, waar voor Rusland elke bijdrage heeft geweigerd. Toch is er al vaak nuttig werk gedaan door de „Blauwhelmen", de bijnaam voor de mili tairen die onder VN-gezag optreden Op Cy prus werd een staakt-het-vuren bereikt tus sen de Griekse en Turkse bevolkingsgroe pen. In de Kongo werd de orde hersteld. Tal van incidenten zijn voorkomen in de strook van Gaza, waar Jordanië en Israël elkaar voortdurend te lijf dreigen te gaan. De uiteindelijke opzet is, dat de VN over een omvangrijke kern van (nationale) troepen kan beschikken om waar ter wereld ook el kaar bestrijdende partijen te scheiden. Voor dat de VN werkelijk als een ideale vredes macht kan optreden zal nog heel wat overleg moeten plaats hebben, maar een eerste be gin is, dat zoveel mogelijk landen hun be reidheid tonen hun troepen ter beschikking te stellen. De Nederlandse regering heeft dan ook, bij monde van minister Luns, uit gesproken, dat zij hoopt, dat zoveel moge lijk andere kleinere landen het Nederlandse voorbeeld zullen volgen. Vooral de kleinere landen hebben hier een taak, meent de Ne derlandse regering, doordat deze minder snel betrokken zijn bij internationale conflicten. De wereldmachten zijn bij wijze van spreken al direct persoonlijk betrokken en kunnen dus vaak moeilijk in internationaal verband neutraal optreden. Als Nederlandse landmachteenheid is het 44ste pantserinfanteriebataljon Johan Willem Friso aangewezen. Dit ba&ljon zal extra (tot 1200 man) worden uitgebreid om het ge heel zelfstandig te maken. Er komen extra verzorgingseenheden bij, zoals keukenperso- neel, intendance en herstelinrichtingen. Het bataljon is organiek uitgerust met pantser- wielvcertuigen van Nederlands fabrikaat. Het grootste deel van de manschappen zijn gewone dienstplichtigen. Generaal Van der Veen zei, dat bij uitzending in individuele gevallen rekening zal worden gehouden met sociale omstandigheden van een dienstplich tige. De diensttijd kan bij uitzending even tueel worden verlengd tot 24 maanden. Het Johan Willem Friso bataljon zal geen speciale training krijgen voor de mogelijke VN-taken. Dit in tegenstelling met de twee marinierscompagnieën, die wel een speciale oefening krijgen in het bestrijden van onlus ten. De oefentijd voor de landmachteenheden is al gevuld met het door de nato voorge schreven oefenschema. Wel krijgt de een heid alvast tropenuiuusting. Er zal nog wel het nodige moeten worden gedaan voor het bataljon voor uitzending gereed is. Zo moe ten de pantservoertuigen nog worden afge leverd. Volgend jaar zal het bataljon in elk geval zover zijn, dat 't binnen twee-drie we ken kan worden uitgezonden. De mariniers kunnen binnen 24 uren naar een door de VN aangewezen operatieterrein vertrekken. De bereidheid van de Nederlandse rege ring troepen aan de VN af te staan bete kent overigens niet, dat op elk verzoek van de VN zal worden ingegaan. De regering zal eerst zorgvuldig afwegen of de situatie in Europa zelf toestaat, dat het Nederlandse aandeel in de Nato-verdedigingsorganisatie wordt verzwakt en natuurlijk ook in be schouwing nemen of de aard van het even tuele conflict Nederlandse inmenging via de VN toestaat. men en de tuin die met de spade was ge keerd. de welkomstbloemen in de pastorie en nu de ontvangst van zo vele gasten, het is in één woord óf. De diverse toespraken werden op dui delijke wijze ingeleid door de consulent Na mens de burgerlijke gemeente Eethen, waar onder 7 kerkdorpen o.a. Meeuwen ressor teren, zegde weth. H. Vos alle medewerking toe. De voormalige Thoolse predikant J. den Hoed thans te Wijk bij Heusden, heette ds de Graaf namens de classis Heusden harte lijk welkom en feliciteerde de gemeente met de sjioedige vervulling van de vacature, bin nen 1 jaar na het overlijden van ds Heufft van Velzen. Student P. J. Droogers eveneens afkoms tig van Oud Vossemeer bracht de dank over van Voetius waarvan B. de Graaf nu se niorlid een jaar lang deel uitmaakte van het bestuur. Ouderling van Del van de vacante Geref. Kerk verheugde zich over deze snelle vervul ling en raadde de gemeente aan er voor te zorgen dat de jonge predikant zich niet een zaam gaat voelen in de pastorie. Ook ouderling van Buuren van de Ger. Gemeente sprak van de goede verhouding tussen de 3 kerken in Meeuwen o.a. op schoolgebied. Hij hoopte dat ds de Graaf evenals zijn voorganger de oude Geref. be ginselen in deze tijd van vervlakking zal hooghouden. Een afgevaardigde van de kerkeraad in Vlaardingen dankte het echtpaar de Graaf- v. d. Vlist voor het aldaar verrichte werk en hield de predikant de Bijbelse figuur van Nehemia voor. Ook de consulent legde namens de Ring Heusden de nadruk op het werk van de domineesvrouw. Namens de gemeente en alle kerkelijke colleges heette tenslotte ouderling A. D. van Buuren de nieuwe predikant en zijn echtge note hartelijk welkom en dankte de consu lent voor zijn werk. „Predikant zijn is een mooi, doch moeilijk ambt. We zijn dankbaar dat u het met ons aandurft. Betoon tegenover ons de nodige zachtmoedigheid, we zullen moeten wennen want we waren een bejaarde predikant ge wend en U bent erg jong" Op zijn voorstel zong men tenslotte het 3e vers van de Mor genzang. dr P. J. Duinker Tholen tel. 01660-500 of 458 dr H. Menger, St. Philipsland tel. 01677—500 dr. A. C. J. Noteboom, St.-Annaland HOOGWATER in de week van 7 t.e.m. 13 november 1965 zondag 2.30 14.45 maandag 3.10 15.24 dinsdag 3.48 16.00 woensdag 4.25 16.40 donderdag 5.04 17.15 vrijdag 5.40 17.55 zaterdag 6.20 18.38 nov. Volle Maan te 16.56 uur Zondagmiddag jl. deed candidaat B. de Graaf uit Oud Vossemeer zijn intrede als predikant van de N. H. Gemeente Meeu wen en Hagoort in het land van Heusden en Altena. In de voormiddagdienst was hij in het ambt bevestigd door zijn mentor, ds G. Biesbroek uit Vlaardingen, de plaats waar ds de Graaf zijn 4 maanden leervicariaat heeft doorgebracht. Het vriendelijk, eeuwenoude dorpskerk je was geheel gevuld, In de namiddag wa ren ook de gangpaden niet meer voldoende maar moest ook de ruimte onder toren worden benut om er stoelen te plaatsen. Onder de aanwezigen waren verschillen de predikanten, o.a. ds R. C; van Putten, studenten kerkeraadsleden van Oud Vosse meer. Verder vele belangstellenden en fami lieleden uit Oud Vossemeer, Vlaardingen en Polsbroek, de vorige woonplaats van mej. C. v. d. Vlist thans mevr. de Graaf-v. d. Vlist. Bijzonder gul en gastvrij was het onthaal dat deze toch kleine gemeente het grote gezelschap bood. 's Middags was er voor de meer dan 100 belangstellenden een vol ledige koffiemaaltijd in het ruime dorpshuis Uit het voorgelezen Schriftgedeelte 1 Cor. 9 had ds G. Biesbroek het 16e vers tot tekst gekozen: „Want indien ik het Evangelie verkondig, het is mij geen roem; want de nood is mij opgelegd. En wee mij, indien ik het Evangelie niet verkondig." De duidelijke opdracht die de Apostel Paulus hier geeft, is niet licht. Zij vraagt de volle inzet van de persoon. Ook roept ze weerstanden op, want het Evangelie is niet naar de mens. Volhard bij deze op dracht. breng geen goedkoop Evangelie zonder bekering, maar breng naast wets- prediking ook Christusprediking. Alleen dan is in uw herderlijk werk zegen te ver wachten. De prediking werd besloten met het zingen van „Leer mij naar Uw wil te hand' len" (Ps 86:6) Ds Biesbroek bevestigde daarna met de bewoordingen van het voorgeschreven for mulier cand. de Graaf in zijn ambt. Aan de handoplegging namen deel de consulent ds Verwoerd van het naburige Eethen, ds van Roest te Schelluinen, ds A. J. Jorissen te Utrecht en ds A. Breure te Heij en Boei- coop, vroeger predikant te Oud Vossemeer. Staande zong men de nieuwe predikant Ps 20 1 toe. Ds Biesbroek hield hem voor dat de knie lende houding tijdens de handoplegging ook de enige juiste is voor een getrouwe bedie ning van het ambt. Dit geldt ook voor de gemeente. Ontvang hem als een dienaar Gods, en trekt zo samen voort door dit leven als volk Gods. De Schriftlezing tijdens de intrede was Ps 119 129-133 en Jakobus 1 19-27. Uit het laatste Bijbelgedeelte nam ds B. de Graaf de tekst voor zijn intredepreek: Ja kobus 1 21b „Ontvangt met zachtmoedig heid het woord dat in u geplant wordt, het welk uw zielen kan zalig maken" Evenals in de voormiddagdienst was dus op deze Hervormingsdag het Woord het centrale thema. De apostel Jakobus legt in zijn brief on getwijfeld een sterker accent op de werken van het geloof dan Paulus, doch ook bij hem staat het Woord, het Evangelie in het middelpunt. Ds. de Graaf zette uiteen dat het Woord om ontvangst vraagt en dat het niet gevon den kan worden, doch wordt ingeplant. Ja kobus houdt de mens de spiegel voor van zijn aangeboren aangezicht. Het is een beeld dat bevlekt en met schuld bedekt is. De ene hoorder gaat snel weg om van de schrik te bekomen. De ander schrikt zich dood, toch is er voor hem geen rampzaligheid, maar vrijspraak. Hij wordt een dader des Woords waarvan Jakobus drie voorbeelden noemt.: Hij houdt zijn tong in toom, ziet om naar weduwen en wezen en bewaart zichzelven onbesmet van de wereld. Na het dankgebed wendde de nieuwe pre dikant zich tot verschillende personen en colleges: de burgerlijke gemeente, ds G. Biesbroek, de consulent ds Verwoerd de clas sis Heusden, de collega's in de Ring, de plaatselijke Geref. Kerk en Geref. Gemeente de Geref. studentenvereniging Voetius, de gemeente, kerkvoogdij en kerkeraad orga nist en kosteres. Vol lof was ds de Graaf over de persoon lijke ontvangst, de pastorie die met beze FINANCIERING WATERLEIDING MAATSCHAPPIJ In het verslag van de algemene rekenka mer over 1964 zag de vaste commissie van de tweede kamer voor de rijksuitgaven aan leiding nog eens nader in te gaan op hetgeen is gezegd over de moeilijke gang van zaken rond de financiering van de N.V. Waterlei ding Maatschappij „Tholen". De commissie deelt de mening van de rekenkamer dat het weinig bevredigend is, dat deze kwestie, waarvan reeds voor het eerst in het verslag over 1958 melding wordt gemaakt, nog steeds niet tot een oplossing is gekomen. Zij zou gaarne van de staats secretaris van sociale zaken en volksge zondheid vernemen hoe de stand van zaken op dit moment is en er tevens op willen aan dringen deze slepende aangelegenheid met voortvarendheid te laten behandelen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Eliza Johannis, zoon van Kosten, Marinus Cornelis Jacob en van Mol, Helena Cornelia wonende te Tholen, Puitpolder 1. Cornelia Adriana dochter van Schot, Arie Jakob en van Moerland, Machelina Adriana, wonende te Tholen, Kruittoren 19. 29 okt. Claire dochter van Houps Nicolaas Marius Edua'rd Constant wonende Dalem- seweg 23 en van Sustronk, Renée Huwelijksaangiften: Potappel, Jacob David, wonende te Tholen 27 jaar Moeliker, Pieternella Johanna, 20 jaar, wonende te Tholen, Ten Anker- weg 20. Huwelijken: Gaakeer, Willem Adriaan, 48 jaar, won. te Tholen en Geluk, Maria Jannetje, 41 jaar, wonende te Tholen. Van Ast, Marinus Lenard, 28 jaar won. te Tholen en Braai, Anna Adriana, 19 jaar, wonende te Tholen. Overlijden: Baden, Abraham Adriaan, 62 jaar, won. te Bergen op Zoom. GESLAAGDE KOPLAMPENTEST Het was vorige week donderdag en vrij dag een hele drukte op het parkeerterrein en in de garage van de fa. Schot aan de Postweg te Tholen. In totaal werden op beide avonden 82 auto's op de juiste afstel ling van de koplampen getest. De aanwezige monteurs werkten onder „hoogspanning" om de wachttijd voor de be zoekers zo kort mogelijk te houden. Wij waren er getuige van dat vele koplampen bijgesteld werden. Bij verscheidene auto's bleek, dat door lampverwisseling kennelijk aan de afstel-boutjes was gedraaid, waar door foutieve afstelling werd verkregen. In één geval bleken beide koplampen verkeerd te zijn gemonteerd. Van de 82 gecontroleerde auto's waren er slechts enkelen voorzien van goed afge stelde koplampen. De afdeling Tholen van Veilig Verkeer alsmede de monteurs en alle andere medewerkers, kunnen terugzien op deze in alle opzichten geslaagde koplampen test. De afd. Tholen hoopt binnen niet al te lange tijd een aanvang te kunnen nemen met een verkeerscursus voor volwassenen. Na dere berichten hieromtrent zullen bekend ge maakt worden in dit blad. KINDERBOEKENWEEK Ter gelegenheid van de Kinderboekenweek die dit jaar van 27 oktober 6 november wordt gevierd, heejft de NutsBibliothee'k weer een prijsvraag uitgeschreven. Dit jaar wordt er een tekenwedstrijd gehouden. Alle jeugdlezers 12 jaar kunnen hieraan mee doen. De tekening kan helemaal zelf bedacht worden, maar moet wel iets of iemand voor stellen uit een boek wat de kinderen hebben gelezen. De beste inzending, die door een jury wordt beoordeeld, wordt bekroond met een boek. NOVIB-ACTIE De huis aan huis bezorgde collecte-zakjes zijn opgehaald, behalve daar, waar de be woners niet thuis getroffen werden. Wilen deze de moeite doen, hun enveloppe met inhoud alsnog af te geven ter secretarie of te deponeren in de brievenbus van het stadhuis Bij voorbaat hartelijk dank De burgemeester van Tholen VERNIEUWD BEDRIJF Vrijdag jl. werd het geheel gemoderni seerde Hotel-Café-bedrijf van de heer D. van Zanten heropend. Met één oogopslag is hier te zien, wat moderne betimmering vermag. Het geheel is uitgevoerd in mooi donkerhout terwijl het buffet is uitgevoerd in moderne stijl, uitgerust met de nódige bar krukjes. De stoffering, meubilair en verlich ting is aangepast aan het geheel. Met recht kan men spreken van een totale aan passing aan deze tijd. LEZING VOOR GEREF. VROUWENVERENIGING Op 22 okt. jl. sprak ds J. Noordhof te Den Bommel in het gebouw van de Bejaar- densocieteit over Balans van het Christen dom. Deze avond was georganiseerd door de plaatselijke Geref. Vrouwenvereniging, doch ook de Mannenvereniging was aanwe zig, en verder vele dames van de Thoolse en Bergen op Zoomse Vrouwenverenigin gen, in totaal het groot aantal belangstellen den van plm. 65. Mevr. Versluijs-Sijbrandij sprak als pre sidente een welkomstwoord en na de pauze antwoordde ds Noordhoff op de vele vragen die hem n.a.v. zijn lezing werden gesteld. Met nog een zangstukje van de Bergen op Zoomse dames, moest om wille van de tijd een einde worden gemaakt aan deze ge slaagde en gezellige bijeenkomst. Het laat ste programmanummer, enkele voordrachten van mevr. Droogers-Jansen kon dus niet meer worden uitgevoerd. WINKELWEEK Gelet op het grote aantal binnengekomen bonnen is het eerste gedeelte van de najaars winkelactie zeer bevredigend verlopen. Het systeem werkt nu met genummerde bonnen waarop geen naam en adres meer ingevuld Troepen voor de V.N. De Dental-car in gebruik Vier-urige raad te Sint-Annaland Bejaardentehuis van de grond Succesvolle spaarweek Puzzel maar door Tholense boys aan kop Maat houdt staat Te veel is kwaad. behoeven te worden. In plaats daarvan be houdt het publiek het bijbehorende strookje waarop hetzelfde nummer voorkomt. Wan neer er een dagprijs of t.z.t. een hoofdprijs op valt kan de gelukkige de prijs tegen af gifte van dat strookje in ontvangst nemen. De velen die zaterdag hun bon met strookje en al in de bus deponeerden krijgen natuur lijk niets, want niemand kan weten van wie de bon is. De dagattractie van maandag, het branche vreemde artikel waren sokken bij kapper Niemantsverdriet. 256 bonnen kwamen er die dag binnen. Dat was de volgende dag reeds gestegen tot 592. De verscholen vos was te vinden in een sprookjesboek in de etalage van Joh. Duine. Woensdag waren er 570 goed ingevulde bonnen, waarop de slagzin voorkwam, die tevoren in 28 stukjes was geknipt en neergelegd in de etalages. Op 667 bonnen stond donderdag het juiste bedrag van de optelsom van 28 cijfers vermeld: 1399. Zoals gewoonlijk kwam de overgrote meerderheid van de bonnen eerst op vrijdag en zaterdag binnen, nl. 2002 en 3698. Aan de in de etalage aan de Vierwindenstraat uitgestalde fiets ontbrak een bel.. De voor de tweede maal zoek ge raakte vos was zaterdag te vinden in de etalage van dhr. Adr. Aarnoudse. EINDRESULTAAT NOVIB-COLLECTE Het definitieve cijfer van de anti-honger actie van de NOVIB luidt f 1518. Vorige week had men f 1452.bijeen. Vorig jaar bracht deze collecte f 1467.op men werkte toen met papieren zakjes, die huis aan huis werden opgehaald. Dit jaar werd het geld d.m.v. intekenlijsten bijeengebracht. VERLOTING N.H.VROUWENVER In het verenigingsgebouw vond vorige week donderdag de trekking plaats van de verloting van de N.H.Vrouwenver. De eerste prijs een strijkplank ging naar P. M. Stoutjesdijk 2 Pop mej. Adr. Minheere 3 Boekenrek H. van As, 4 Flanellen laken mevr. Minheere-Boeij 5 Slaapkamerkleedje A. A. Vos 6 Grote speelgoedbeer G. Min heere 7 Rook-etui M. Minheere 8 Zes glazen D. M. den Engelsman 9 Papierbak A. A. Vos Verder waren er nog 16 troost prijzen. De model-bruidegom, wiens naam niemand kon raden is onder de deelnemers van deze attractie verloot en ging naar Truus Pland- soen Inmiddels hebben de dames een batig sal do van hun verkoping, bazaar en verlo ting afgedragen van f 1650.Daarvan ging f 200.naar de N.H. Diaconie, f 1200. naar de kerk en werd f 250.bestemd voor de exploitatie van het verenigingsgebouw. Zoals bekend was de bruto-opbrengst f 2327.35 een prachtig bedrag waarvoor de dames het publiek bijzonder dankbaar zijn. Diverse onkosten en het benodigde kassaldo voo:r nieuwe aankoop van ma terialen brachten de uiteindelijke afdracht op f 1650. GERINGE BELANGSTELLING VOOR CABARET-AVOND Wellicht is het de toenemende concurren tie van ontspanningsprogramma's op de Televisie geweest, die de plaatselijke afde ling van de Ver. voor Volksonderwijs vrij dag jl. danig parten speelde. Want wat de publieke belangstelling en aansluitend daar op de financiële kant betreft, is het een strop geworden. Aanvankelijk waren er maar 8 mensen aanwezig en toen de bekende cabaret-groep Bozacom uit Bergen op Zoom om kwart over 8 met het optreden kon be ginnen waren er 14 van de 45 afdelingsle den aanwezig. Hoewel het optreden voor een lege zaal bijzonder zwaar is bracht Bozacom toch een onderhoudend programma. Gelukkig werd de verloting een succes. Er werden voor f 63. loten verkocht en aangezien er wel 40 prij zen beschikbaar waren ging bijna ieder met een of meer prijzen naar huis. De avond was geopend door de voorzitter het hoofd der school dhr. J. D. Vroegop. Na afloop werd een bal gegeven. POST ABONNE'S die hun abonnement voor het 2 halfjaar 1965 per giro voldeden, willen wij er op attent maken dat zij geen f 3.85 maar 4.25 moesten overmaken. U kunt die 40 ct. bij een volgende overschrijving bij betalen. ALG. JAARVERGADERING „HET SCHARRETJE" In het clublokaal café 't Veer hield de hengelsportvereniging ,Het Scharretje" vrij dag jl. haar eerste jaarvergadering. De voorzitter Jos Spaanstra uit Bergen op Zoom toonde zich in zijn welkomstwoord bijzonder tevreden over de resultaten in het afgelopen jaar. Bij de oprichting op 12 maart jl. telde de vereniging slechts 15 leden en geen enkele donateur. Nu, 7 maanden later, zijn er 58 leden en even zoveel donateurs Een speciaal woord van waardering richt te de voorzitter tot de donateurs voor hun steun, tot de burgemeester en rijkspolitie voor hun hulp bij het oplossen van pro blemen en tot de plaatselijke middenstand waarvan men veel medewerking ondervond. Bij het uitreiken van de wisselbeker voor het hoogste aantal punten behaald tijdens de onderlinge concoursen op 19 april, 3 juli, 24 juli, 25 september en 23 oktober gaf de voorzitter de winnaar dhr. Fr^ M. J. Jansen uit Bergen op Zoom een dub bel compliment. Van hem is immers bekend dat hij altijd bereid is gratis karweitjes voor de vereniging op te knappen. Voor de penningmeester, die het op dat moment te druk had met de naderende mos selmaaltijd las de sekretaris J. A. van Gor- sel het financiële verslag met cijfers die er niet om logen. Inkomst f 1176.-en uitgaaf f 544.of een batig saldo van f 632. Tijdens de mosselmaaltijd die alle 80 aan wezigen zich bijzonder goed lieten smaken werden de prijzen van het laatste onderlinge concours uitgereikt. Hierna volgde een verloting met een bal en een gezellig samenzijn dat liep tot in de kleine uren. Tijdens deze vergadering heeft sekreta ris A. J. van Gorsel zijn functie beschikbaar gesteld. De verkiezing van een opvolger kwam nog niet aan de orde. Van de 35 actieve hengelaars is het pres tatiecijfer van de eerste 10 over 5 onder linge wedstrijden als volgt: 1 Fr. Jansen Bergen op Zoom 2560 pnt en wisselbeker; 2 Fr. v. d. Zande Oud Vossemeer 2267 pnt 3 Fr. den Engelsman St. Annaland 1635 pnt. 4 J. A. v. Gorsel Oud Vossemeer 1575 pnt. 5 Joh. Jansen Bergen op Zoom 1550 pnt; 6 Fr. Boogaart Oud Vossemeer 1440 pnt. 7 A. Verraes Bergen op Zoom 1320 pnt 8 Jac Etienne Oud Vossemeer 1145 pnt 9 J. de Koning Oud Vossemeer 1070 pnt en 10 C. Aarnoudse Oud Vossemeer 940 punten. SALDI RIJKS POST SPAARBANK De inleg bedroeg over de maand okto ber f 27.263,65 en er werd terugbetaald f 19.087,39. VERKEERSCURSUS De afdeling Sint Annaland van het Ver bond voor Veilig Verkeer is voornemens weer een verkeerscursus voor volwassenen te gaan organiseren. Daartoe kan men zich bij de heer C. J. van Oost opgeven. De les sen worden nu op het oude gemeentehuis gegeven. WINKELWEEK VOOR GROENE KRUIS De plaatselijke middenstandsvereniging is traditie getrouw voornemens tegen sin terklaastijd weer een winkelweek te houden. Dat zal dan zijn vanaf donderdag 25 no vember tot en met donderdag 2 december

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1965 | | pagina 1