Drie L. VREEMDE VISITE ETERNR-.VMRTIC Juwelier ANT. VAN MIL Bergen op Zoom Bfonchi letten RAADSVERGADERING SINT-ANNALAND (vervolg van pagina 1 UITSLAG VAN OPGAVE 3 Drie grammofoonplaten (inplaats van één) zijn er deze week terecht gekomen bij in zenders die niet alleen een goede oplossing inzonden en precies volgens de voorwaarden handelden, doch bovendien ieder 2 extra punten verwierven. Het zijn: 4 2 punten voor M. Kooy- mans, T. v. d. Koogweg 66, Oosterbeek; 4 2 p. voor K. H. Nienhuis, Arve 23, Emmen; 4 2 p. voor mej. M. H. Smeenk, Laan van Oostenburg 27, Voorburg. Bi] de familie Nienhuis prijkte bovendien nog een tweede goede oplossing op de briefkaart en wij kunnen wel verklappen, dat er blijkbaar met veel animo wordt gepuzzeld. Ontelbaren verwierven 4, enkele ook 5 pt. Als wij de totaalstanden per inzender doorlopen, komen we tot het verrassende resultaat dat het maximum aantal punten door het gehele land ongeveer gelijk loopt en dat men elkaar in de verschillende gemeen ten weinig toegeeft 1 Zelfs blijkt uit een totaaloverzicht, dat men gerust een opgave kan overslaan of foutief oplossen, maar dan met een volgende de mededingers weer kan inhalen door met het volle puntental voor een goede inzending te gaan strijken en zo mogelijk 1 of 2 extra puntjes te behalen. En die worden royaal gegeven als u origineel te werk gaat. Iedereen kan dus nog (gaan) meedoen, omdat nog niemand uit alle opgaven het hoogste aantal uitgeloofde puntjes heeft weggesleept en er nog vele puzzels met diverse mogelijkheden in zicht zijn Oplossing opgave 3 Met groot plezier heeft de jury zich dit maal gebogen over de oplossingen van de puzzel met de muzikanten. Tal van speelse puzzelaars hadden de mannetjes zowel als de muziekinstrumenten uitgeknipt en op een handige wijze aan elkaar geplakt, gevlochten ofwel kunstig nagetekend. Het heeft dus ongeacht goed of fout al extra puntjes geregend voor deze origi nele inzenders. Onafhankelijk daarvan zijn de normale waarderingen gevolgd voor de goede op lossingen die 4, en de bijna goede, die 2 pt. verwierven. Dat wil dus zeggen, dat degenen die extra hun best hebben gedaan op de verzorging doch één enkel foutje begingen in hun enthousiasme, tóch gelijk zijn uitge konten met de abonnees die louter letters en cijfers opschreven. En hier volgt dan de oplossing: A be speelde gitaar 5; B de bekkens 9; C de vleu gel 1; D de trompet 2 en E kon echt niet anders hanteren dan de triangel, want hij had al een stokje in de hand. Harp en pau- kelijk niet aan te pas. Bij E kwam dus een 10. Hierbij de nieuwe opgave? James, onze huisknecht, heeft veel bezoek aan te kondi gen en nu blijkt, dat de visite hem eens voor de gek wil houden met onbegrijpelijke visitekaartjes. Maar ditmaal hebben de gas ten niet hun beroep maar hun plaats van herkomst in de door elkaar gehaspelde let ters verborgen. Probeert u maar zoveel mogelijk plaats namen terug te vinden. Daar zijn heus geen buitenlandse bij. Wie durft en een poging waagt kan naar verhouding van het aantal gevonden goede plaatsnamen 1 tot 5 punten verdienen. Maar wilt u ze dan vooral Alfabetisch op uw briefkaarten opschrijven Anders trekt de jury er weer een puntje af omdat het nazien te tijdrovend wordt PLAK DIT STROOKJE op BLANCO ZIJDE BRIEFKAART Oplossing vadert Oplossing moeder: Oplossing zoon: Oplossing dochter: T(Voor élke ingevulde oplossing aan ommezijde briefkaart 1 postzegel van 25 cent bijplakken naast de postzegel van 10 cent (binnenland). Adresseer aan: Pers-Puzzelcompetitie, postbus 35, Utrecht VOORWAARDEN voor DEELNEMING aan PUZZELCOMPETITIE NEDERLAND 1. Alleen abonnees en leden van hun ge zinnen mogen meedingen naar de prij zen en de titel „beste puzzelaar van Nederland" 2. Elk meedingend gezinslid is per in zending 25 cents inleggeld verschul digd. 3. Het volledig uitgeknipte diagram of invulstrookje met codeletters en oplos sing moet op een blanco briefkaart worden geplakt, te adresseren aan PERSPUZZELCOMPETITIE, post bus 35 te Utrecht 4. Onduidelijke invulling of veranderin gen maken een inzending ongeldig. 5. Oplossingen die na a.s. woensdag 19 uur n.m. in het bezit van de centrale jury komen, dingen die week niet meer mee in de puntentelling. 6. Op elke briefkaart moet het verschul digde porto (10 cent voor binnenland) en het extra porto van 25 cent per op lossing rechts boven aan de adres zijde worden geplakt. Inzendingen die event, niet door de PTT zijn afge stempeld, zijn ongeldig. 7. Voor elke goede inzending verwerft de deelnemers een aantal punten, in verhouding tot de zwaarte van de op gave. Extra punten kunnen worden gegeven voor opvallende of originele oplossingen. Winnaars zijn degenen die in deze competitie het hoogste aantal punten in totaal verwerven. 8. Wij dragen geen verantwoordelijk heid voor zoekraken, beschadiging of vertraging. 9. Een deskundige jury van Neder landse puzzelontwerpers beslist over geldigheid en waardering der inzen dingen. Over opgaven, oplossingen en toekenning der punten is geen corres pondentie mogelijk. 10. Door inzending verklaart men zich ak koord met deze voorwaarden en met de beslissingen van de jury. De gehele competitie wordt gehouden ten bate van een goed doel. Het ligt namelijk in de bedoeling per oplos sing 25 cents extra port te laten plak ken op de briefkaarten en het batig saldo ten goede te doen komen aan de Stichting Koninklijke Nederlands Geleidehondenfonds, dat het bedrag zal besteden voor de opleiding van geleidehonden voor blinden. Daarom rekenen wij op uw medewer king, op uw deelneming en op uw briefkaarten met de oplossingen van uw gezin. SMERDIEK OPNIEUW GELIJK De uitslagen: 4e klas B: Rillandia Smerdiek 0 -0 Hoek Yerseke 0-4 Nieuwland Terneuzense boys 1-2 Wolphaartsdijk Krabbendijke 2-5 lste klasse A V.V.N. Vrederust 6 - 1 Tholense boys H.N.C. 4-3 Rust Roest Kogelvangers 2-0 Sprang 2 The Gunners 2 0-1 Wit Zwart W.H.S. 3 - 5 2 e klasse D.E.B. Beatrix 1-3 B.W.R. W.H.S. 12-0 Good Luck 2 T.S.C. 1-2 S.S.C. 2 Chrislandia 2 2-0 Seolto 2 Dinteloord 2 4-4 3e klasse Stavenisse V.V.N 2 2-3 Tholense boys 2 B.W.R. 2 1-2 Smerdiek 2 D.V.O. 3 - 4 DE LAATSTE MAN Bij het voetbalspel is de keeper de laatste man, die een sta-in-de-weg naar de overwin ning kan zijn. Dat was zaterdag jl. zeker voor Rillandia zo, die telkens weer een niet te passeren doelman Potter van Smerdiek op haar weg naar een zege ontmoette. Een goede en plezierige wedstrijd werd het in Rilland Bath. Met als boventoon de beide verdedigingen, welke enerzijds onder aan voering van Kees van den Hoek en anders- zijds met reuze steunpunten van spil Piet de Koster en rechtsback Moerland de stand blanko hielden .Daarbij was ditmaal het grootste aantal gevaarlijke aanvallen voor de thuisclub, waarbij het houtwerk een en andermaal Smerdiek redden van een neder laag. Smerdiek heeft in deze competitie nog weinig doelpunten gemaakt, maar heeft er nog minder toegestaan. En hierdoor blijft het nog altijd een kanshebber, die gevaar oplevert zodra de gelijke spelen van de laatste weken in winst omgezet worden in de nog resterende wedstrijden. Dat is duidelijk uit de huidige stand: Tern, boys 6 4 1 1 9 16- 5 Krabbendijke 7 4 1 2 9 16-16 Nieuwland 7 3 1 3 7 14-15 Rillandia 8 3 1 4 7 16-17 Smerdiek 6 1 4 1 6 7- 6 Yerseke 6 3 0 3 6 17-15 Wolphaartsdijk 6 2 1 3 5 19-23 Hoek 7 2 1 4 5 9-15 Kats 5 1 2 2 4 8-10 THOLENSE BOYS EN W.H.S. OPNIEUW WINST Beide eilandelftallen geven elkaar tot dus ver in de competitie niet zo heel veel toe. Tholense boys draait daarbij wel iets vlot ter, maar voor W.H.S. blijven eveneens de kansen aanwezig. De Tholenaren moesten het zaterdag opnemen tegen H.N.C. en dat is dit jaar een goed aanpakkend elftal. Vo rige week zaterdag liep midvoor Jo Quist bij een val op de schouder een sleutelbeen fractuur op en ligt er nu enkele weken uit. Het was erger dan het zich aanvankelijk liet aanzien. Een foto in het ziekenhuis wees uit, dat het sleutelbeen was gebroken. Jammer voor deze ijverige midvoor die al eerder een blessure opliep en als zelfstandige daardoor extra gedupeerd wordt. Spoedig herstel gewenst, al heeft zo'n breuk nu een maal tijd voor herstel nodig. Overigens deed invaller Geuze,, die jaren in het eerste elftal van de partij was, het heus niet slecht De gasten openden na een minuut of tien de score, maar Siem Berrevoets zorgde wei nig daarna voor de gelijkmaker. Daarop liep Tholense boys via Vijfwinkel uit tot 3-1 Met de rust was het echter weer tot 3-2 teruggebracht en nog alles mogelijk. Dat bleek trouwens na het begin van de tweede helft toen H.N.C. het eerste goede doelpunt maakte. De twee vorige waren namelijk ontstaan door misverstanden tussen back en thoolse keeper bij terugspelen. Wat het spel betreft viel er van dit gelijke spel niet veel te zeggen, De tegenpartij was goed de aanvallen golfden op en neer alleen de schoten van de thuisclub waren gevaarlijker En daardoor ook bezorgde Vijfwinkel zijn club met een derde goal het vierde doel punt de overwinning. Vijfwinkel, die in middels topscorer bij de tholenaars is ge worden. NET ANDERSOM Was het in vorige wedstrijden, dat W.H S. na een voorsprong met nederlaag of gelijkspel genoegen moest nemen, in Sprang Capeile was het tegen Wit Zwart juist het tegenovergestelde. De Wit Zwarten bouwden verrassend snel een 3-1 voorsprong op tot aan de rust terwijl daarna W.H.S. de toon aangaf. Met doelpunten van Adri de Wit (1 voor en 1 na rust) lm. de Wit, Joop Vroegop en Rien van der Reest bracht men de ever- winning en dus de punten mee. V.V.N. bleef de leiding behouden door een 6-1 zege op Vrederust, dat nu al se rieus aan degradatie moet denken. Rust Roest is wat aan het afzakken en Kogelvan gers godide alle wapens in de strijd. Daar door werd de nederlaag in Eindhoven tot 2-0 beperkt. Sprang 2 verloor van The Lrunners 2 met 0-1 En in deze afdeling ziet het er nu zo uit: V.V.N. Thol. boys Rust Roest W.H.S. H.N.C. The Gunners 2 Wit Zwart Olympia Sprang 2 Kogelvangers Vrederust 7 4 3 0 11 25-11 6 5 0 1 10 23-1,1 6 3 2 1 8 15- 9 5 3 1 1 7 18-16 6 3 1 2 7 15-12 6 3 0 3 6 16-14 7 2 2 3 6 20-22 6 2 0 4 4 14-15 6 2 0 4 4 12-1,1 6 1 1 4 3 10-27 5 0 0 5 0 5-24 Hoestdrank in tabletvorm.95ct IN DE TWEEDE KLAS wist Beatrix uit Den Bosch eindelijk wat tegenstand betekende, toen het zaterdag jl. in de uitwedstrijd D.E.B. ontmoette. Het werd na een aantrekkelijke wedstrijd 1 -3 voor de ongeslagen leider. B.W.R. klopte een met 10 man en dan nog gehavend W.H.S. 2 spelend elftal tot en met 12-0 Good Luck verloor zelfs thuis van T.S.C. 1 - 2. S.S.C. 2 bleef baas over het nog weinig punten bezittend Chrislandia 2: 2-0 maar Seolto 2 kwam uit de hoek door Din teloord 2 een punt afhandig te maken. STANDPUNT HERZIEN In de derde klas dienen we ons stand punt ten aanzien van Thol. boys 2 te herzien. Met enkele spelers uit het voormalig eerste elftal leek het er dik in te zitten, dat de Tholenaren regelrecht naar de promotie zouden gaan. Immers ook vorig jaar kwam Tholense boys 2 toe aan de promotie wed strijden en dit jaar zou dat versterkt zeker kunnen. Het liep tot dusver anders uit en het moet er bizonder vlug anders naar toe gaan, wil het z'n kans niet totaal verspelen Dat komt enerzijds omdat D.V.O. uit Roo sendaal een goede vooruitgang boekte en nog ongeslagen leider is en anderszijds uit een telkens weer opnieuw teleurstellend Thools reserveelftal. Zo was het ook zater dag jl. toen op eigen terrein met 1-2 van B.W.R. 2 uit Roosendaal werd verloren. Terwijl D.V.O. de niet gemakkelijke uitwedstrijd tegen Smerdiek 2 met 3-4 won en daarmee uit 6 wedstrijden 11 punten heeft, kv/am Tholense boys 2 tot dusver maar aan 4 punten uit 5 wedstrijden. Al leen omdat er in deze klasse 2 direct en mogelijk 3 kunnen promoveren zit er voor de Tholenaren nog een kansje in, maar dat blijft lang niet meer aanwezig. Immers, S.P.S. zorgt cr voor in de hoogste regionen te blijven. Het won zaterdag de ingelaste wedsirijd tegen Tholense boys 3 met 4-0 en staat met 9 punten uit 6 wedstrijden op de tweede plaats. Het zou mooi zijn, wan neer dit elftal een klasse hoger wist te ko men en uitgesloten is dat zeker niet. Stavenisse tenslotte heeft na lange tijd eens goed partij weten te geven, ditmaal dan aan V.V.N. 2. Er zat qua spel een puntje in, maar het werd 2-3 voor V.V.N. 2. DE VERV/ACHTING Smerdiek speelt zaterdag op eigen veld tegen Hoek, dat met een wedstrijd meer en een punt minder op de ranglijst staat. Het moet dus kunnen voor de thuisclub. Vrederust moet er op rekenen ook van Wit Zwart te verliezen. W.H.S. krijgt nog een zware kluif aan Sprang 2, maar is tot winst in staat. The Gunners 2 zal trachten de thoolse zege te stoppen, maar is tot dusver niet boven de middenmoot uitgekomen en daarom moet worden betwijfeld of Tholen se boys zich in Breda zal laten imponeren. H.N.C. zou met plezier Rust Roest aan de tweede nederlaag helpen, maar ook dat is de vraag, Een groot verschil is niet te verwachten. Kogelvangers moet zijn opgang bestendi gen wil het Olympia een nederlaag kunnen bezorgen. In de tweede klas gaat Dinteloord 2 van D.E.B. verliezen. Verder is er de belangrijke ontmoeting tus- Beatrix en B.W.R.. Het elftal uit Roosendaal weet, dat het in Den Bosch geen zoete lieve gerritje zal kunnen spelen en dan nog een punt meebrengen. Een interessante wedstrijd kan het zijn. Met toch winst voor de thuisclub. T.S.C. is in staat aan S.S.C. 2 een punt over te houden. Chrislandia 2 zal Seolto 2 op eigen ter rein kunnen kloppen. In de derde klas lijkt ons een overwinning van Tholense boys 3 tegen Stavenisse vrij zeker. B.W.R. 2 is handig genoeg om van Smerdiek 2 een punt af te s.noepen. Er wordt nu al om drie uur gespeeld. DE JEUGD De W.H.S. A jeugd zette de overwin ningreeks voort door een 5-1 zege op Stavenisse. Tholense boys A jeugd verloor van M.O.C. met 1, - 2. Tholen B jeugd won met 0-6 van M.O.C. B jeugd. Vosmeer A won van Dosko A met 8-0 terwijl Dosko B met 6-0 van de Vosmeerse B jeugd won. De Vosmeerse pupillen ver loren met 0-3 van de Welbergse toekoms tige voetballers. Gezien deze omstandigheden, vervolgen b en w menen wij u te moeten voorstellen op deze basis de gemeente Sint Annaland garant te stellen voor het geheel der door de stichting aan te trekken vaste financie ringsmiddelen. Wij achten het risico voor de gemeente aanvaardbaar aangezien 1. de stichtingskosten en pensionprijzen van overheidswege worden vastgesteld en daardoor bij volledige bezetting een slui tende exploitatie verzekerd is. 2. de behoefte aan bejaardentehuizen èn regionaal èn landelijk dermate groot is dat een voortdurende volledige bezet ting verzekerd schijnt. 3. de gemeente van de zijde van de samen werkende diaconiën de garantie verkrijgt voor de betaling van eventuele exploi tatie-tekorten tot een totaal bedrag van 5 van de gezamenlijke sommen aan rente en aflossing, verschuldigd over de hoofdsommen of de restanten van de hoofdsommen der door de gemeente gega randeerde leningen, met een minimum van f 7.500. per jaar. Aan de sub 3 bedoelde garantie hechten wij des te meer waarde, nu inmiddels tot de stichting zijn toegetreden de Gereformeer de Kerken te Oud Vossemeer, Poortvliet Tholen en Anna Jacobapolder (gem. Sint Philipsland) alsmede de Christelijk Gerefor meerde Kerken te Oud Vossemeer en Tho len, zodat met uitzondering van de Gere formeerde Gemeenten en de Oud Gerefor meerde Gemeenten, thans alle kerkgenoot schappen in het werkgebied der stichting zijn toegetreden, waardoor de basis van de stichting naar onze mening duidelijk is verbreed. Aldus het college van b en w in haar preadvies bij het voorstel tot de garandering geldlening t.b.v. de Hervormde Stichting Bejaardenzorg Eiland Tholen en Sint Phi lipsland, tot maximaal f 1.700.000. In verband met de bouw van het bejaar dentehuis is er verder een voorstel tot toe kenning van een schadevergoeding wegens ontbinding van een pachtovereenkomst aan de heer Ew. Goedegebuure. Bij besluit van 4 februari 1964 heeft de raad van de heer P. Polderman 0.33.70 ha bouwland gekocht. De herverkavelingscom missie Zeeland vestigde op dit perceel per 1 december 1963 een recht van pacht tussen de heer Polderman en de heer Ew. Goede gebuure. Bierensstraat 40. Aangezien dit perceel dcor de gemeente werd gekocht in het genot van pacht, dat krachtens het be sluit van de herverkavelingscommissie ein digt op 30 november 1969, dient thans door de gemeente met de pachter een overeen komst te worden aangegaan waarbij deze pacht wordt ontbonden. Het perceel ligt na melijk in het uitbreidingsplan „Achter de Molen" en een gedeelte van het perceel zal voor de bouw van het bejaardentehuis moe ten worden aangewend. B en w stellen vcor met de pachter een voorlopige overeenkomst van ontbinding der pacht aan te gaan, in gaande 1 december a.s. waarbij de gemeente zich verbindt aan de pachter een schadeloos stelling uit te keren van f 700.B en w hebben hiervoor bij de Grondkamer van Zee land advies ingewonnen en deze acht een vergoeding van f 500.per ha billijk. Aan gezien deze pacht nog 4 jaar loopt komt dit neer op 4 x f 500.x 0.33.70 ha is f 666.67. B en w hebben dit bedrag afgerond op f 700.—. Tevens komt er een voorstel aan de orde tot het voteren van een krediet ten behoeve van het bouwrijpmaken van het uitbrei dingsplan achter de molen, groot f 150.000. ten laste van de kapitaaldienst 1965. Dit plan houdt in dat er een verbindings weg zal worden aangelegd tussen de F. M. Boogaardweg en de Tienhoven. Nu ui teraard nog zonder trottoirs. De van den Bosstraat zal worden ver lengd tot bovengenoemde verbindingsweg. Bovendien zal onmiddellijk langs de molen van de heer Breas de toegangsweg tot het bejaardentehuis worden aangelegd, met aan sluitend daarop een voetpad langs het v.m. „jachthuis" naar de Bierensstraat. Het bedrag van f 150.000.houdt het aanleggen van de straten en riolering in. RENTELOOS-VOORSCHOT T.B.V. AANSCHAFFING DENTAL-CAR Verschillende gemeenten op het eiland hebben reeds besloten tot het voteren van een krediet ten behoeve van het te betalen aandeel in het renteloos voorschot voor de Stichting Schooltandverzorging eiland Tho len en St. Philipsland i.v.m. de aanschaffing van een z.g.n. dental-car. Morgenmiddag komt dit voorstel in de Sint Annalandse raad aan de orde. Voor Sint Annaland bedraagt dit renteloos voor schot f 8406.15 Dit ten laste van de kapi taaldienst 1,965. Dit bedrag zal tenlaste van de gewone dienst in tien jaar worden afge schreven. Aangezien de stichting het te ver strekken renteloos-voorschot in tien jaar moet aflossen, blijft ten laste van de gemeen te uitsluitend de aan de investering verbon den rentelast. De stichting Schooltandverzorging heeft de gemeente verdere medegedeeld dat door de aanschaffing van de dental-car welis waar geen behoefte aan personeelsuitbrei ding met de daaraan verbonden lasten zal ontstaan, doch dat niettemin de vaste lasten voor de gemeente zullen stijgen met onge veer 8 cent per inwoner per jaar. De begro ting van de vereniging „Het Groene Kruis" voor het dienstjaar 1966 geeft een nadelig saldo van f 7.638.te zien. De algemene dienst heeft met f 19.050.ontvangsten en f 20.950.uitgaven het kleinste nadelige saldo met f 1900. Het wijkgebouw met 1412,ontvang sten en 4400.uitgaven het grootste na delige saldo met 2988,Het badhuis heeft een nadelig saldo van 2750.door f 1350.inkomsten en f 4100.uitgaven Totaal is dat 21812,ontvangsten en 29.450.uitgaven. B en w stellen voor deze begroting goed te keuren, waarbij zij aantekenen dat het tekort van 7638,in de begroting van de gemeente voor het dienstjaar 1966 in uit gaaf werd geraamd wegen aan genoemde vereniging toe te kennen subsidie, vermin derd met een bedrag van f 350.wegens subsidie van de Wezen Armen. De leden van de Woonruimte commissie, mej. Zr. E. van Vlaanderen en de heren J. A. den Engelsman, F. J. Stols, L. J. van Popering en A. J. Scherpenisse hebben, met uitzondering van de heer A. J. Scherpenisse, verklaard 'n eventuele herbenoeming te zul len aanvaarden. B en w stellen voor de zittende leden weer te benoemen en in de vacature Scherpenisse te voorzien door aan beveling van 1. M. Ph. van der Weele (raadslid gem. bel.) en 2. A. J. Boogaard. Voorgesteld wordt verder de woning Nieuwstraat 12, die door de gemeente van de familie Vroegop werd gekocht, voor 1600.- te verkopen aan de heer J. van Oost, Nieuwstraat 14fDeze woning, die in het uitbreidingsplan „achter de bogerds" ligt zal daardoor vrij komen voor sloop, zodat dit uitbreidingsplan verder kan worden ver wezenlijkt. De eigendomsoverdracht van de door gemeente gekochte schuren, behorende bij het pand Ring 7 van mevr. van der Male- Huijgen, heeft plaats gehad, zodat de ge meente nu opdracht kan geven tot sloop van deze gebouwen. Aangezien er voor de openbare aan besteding geen interesse bestond, stellen b en w voor, de sloop onderhands op te dragen aan het slopersbedrijf J. A. Jeroense, waarbij de gemeente, precies volgens de prijsopgaaf van de heer Jeroense, 250. aan hem zal uitbetalen. De afgelopen maanden is een gedeelte van de watergang aan de Hoenderweg gedempt met bij aanleg van rioleringswerken vrij gekomen grond. Dit gedeelte van de water gang vanaf het rioolgemaal tot aan de vroegere splitsing van de watergang achter het perceel van de heer L. H. Guiljam heeft momenteel voor de waterafvoer geen nut meer, terwijl het ook voor de gemeente weinig of geen waarde heeft. De eigenaren van de voorliggende per celen zijn daarentegen wel gebaat indien zij tot aankoop van een gedeelte kunnen over gaan. Met de eigenaren is een prijs van 3.per m2 overeengekomen. De opper vlakte van de te verkopen grond is totaal 1271 m2. Deze zal voor totaal 3813, aan 10 verschillende kopers worden ver kocht. VERHOGING REINIGINGSRECHTEN Blijkens de begroting van de commissie van beheer op de gemeenschappelijke vuil nisophaaldienst zijn de kosten per emmer (exclusief mogelijke salarisverhogingen in 1966) voor het dienstjaar 1966 geraamd op 13.45 per emmer. Bovendien komen de kosten van rente en afschrijving der aan geschafte vuilnisemmers rechtstreeks ten- laste der deelnemende gemeenten, alsmede en dat geldt in bijzondere mate voor de gemeente Sint-Annaland de kosten ver bonden aan het eenmaal per maand ophalen van grof vuil. Met de commissie, zijn b en w van mening dat het aanbeveling verdient om de reinigingsrechten voortdurend in overeen stemming te brengen met de daaraan ver bonden kosten. Aan deze methode menen b en w de voorkeur te moeten geven, boven verhogingen op een later tijdstip van grotere importantie. Op het ogenblik bedragen de reinigings rechten f 12.50 per jaar voor één emmer. 22.voor twee emmers en 29.per jaar voor drie emmers. B en w stellen nu voor, volgens de aan wijzingen van de commissie, de rechten vast te stellen op 13.50 per jaar voor één emmer, 23,50 voor twee emmers, en 32.50 per jaar voor drie emmers. Voor elke emmer meer dan drie 8.50 per jaar boven het recht van 32.50. Als dit voorstel, dat aan alle deelnemende gemeenten zal worden voorgelegd, zal wor den aangenomen zullen in alle deelnemende gemeenten de rechten gelijkluidend zijn. B en w delen verder mede dat de kosten verbonden aan het ophalen van grof vuil in 1963 4399,33 en in 1964 3390,43 bedroegen. Deze kosten moeten mede gedekt worden uit de opbrengst van de reinigings rechten. In navolging van de bewoners van de Schoolstraat, hebben nu de bewoners van de panden Tuinstraat 7 t.e.m. 23 aan de gemeente verzocht te bevorderen dat het achter hun woningen gelegen toegangspad, in aansluiting op het verbindingspad tussen de Brugstraat en Tuinstraat, dat onlangs werd betegeld, eveneens te betegelen. De gemeente zal de materialen leveren, en be woners leveren de arbeid. B en w stellen voor ten laste van de gewone dienst een krediet van 350.te voteren, voor het aanleggen van 'n tegelpad. Dit bedrag bestaat uit 350.voor de aanschaf van tegels en 50.voor de aanschaf van het benodigde zand. B en w stellen tenslotte dat op deze wijze het achterpad tussen de Cureestraat en het voetpad tussen Brug- en Tuinstraat op een verantwoorde wijze van een passende ver harding zal worden voorzien. UITBREIDINGSPLAN ACHTER DE BOGERDS Voor de verdere verwezenlijking van het uitbreidingsplan „achter de Bogerds" is het noodzakelijk dat de gemeente een gedeelte van de watergang, lopende vanaf de Bie rensstraat in zuid-oostelijke richting, tussen de panden van de gez. van Putte en de heer Theunisse van het waterschap aan koopt, zodat deze watergang t.z.t. benut kan worden voor de aanleg van de ver bindingsstraat tussen de Bierensstraat en de Hoenderweg. Het waterschap Tholen heeft in principe geen bezwaar tegen verkoop van een ge deelte van de watergang, daarbij de koop som bepalend op het fictieve bedrag van 2.50 terwijl de overdrachtskosten voor rekening van de gemeente komen. B en w stellen voor tot aankoop te besluiten. Van de hoofdingenieur-directeur van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid in Zeeland werd bericht ontvangen, dat binnen kort de afgifte van de rijksgoedkeuringen ten behoeve van de bouw van de bungalows van de heren D. Dormaar en Joh. de Waal, tegemoet mag worden gezien. B en w stellen daarom voor 380 m2 grond te verkopen aan Joh. de Waal en 440 m2 aan D. Dormaar voor de prijs van 16.50 per m2. Tot dusver was het 14,00 per m2, maar Gedeputeerden hebben reeds bij herhaling aangedrongen op verhoging, omdat het exploitatie tekort voor de gemeente te groot wordt. Voorgesteld zal worden het bedrag per leerling voor het lager onderwijs voor 1966 te bepalen op 55,(vorig jaar 45.07). Ten befioeve van de Koninklijke Fanfare „Accelerando" stellen b en w voor, per 1 jan. 1966 de jaarlijke subsidie op 1250,— te bepalen. Vorig jaar was het 1000, Nu een dependance van de Centr. Werk plaats te Tholen wordt gevestigd, wordt gevraagd mee te werken aan de gemeen schappelijke regeling, met een vaste bijdrage van 135.per jaar en een inlegsom van 674,25. De subsidie voor de Stichting Zeeland wil het dagelijks bestuur met 0.02 ver hogen tot een dubbeltje per inwoner p. jr.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1965 | | pagina 4