WEEKBLAD VOOR HET EILQND THOLEN EN ST.FIIIPSLOND Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Bezorgd na dijkval te Sint-Annaland Aanbevelingen dijkgraaf en gezworenen Recreatie-maatregelen PFAFF) De redaktie legt u deze week voor WATERSCHAP THOLEN THOLEN OUD -VOSSEMEER SINT-ANNALAND 21e jaargang No. 43 9 september 1965 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66 - St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34 - Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g. 531 - Giro 124407 franko p.p. 4.25 inkassokosten Abonnementen 3.50 per half jaar Prijs per nummer 16 cent Advertenties 14 cent per mm - Spierinkjes t/m 20 woorden 1.50 Inzenden UITERLIJK DINSDAG bij onze agenten of aan EENDRACHTBODE - Postbus 128 - Bergen op Zoom Naast de 28 stemmingen voor de gewenste aanbevelingen voor dijkgraaf en gezworenen, die komende periode het waterschaps bestuur weer gaan vormen (na Koninklijke benoeming) domi neerde op de waterschapsvergadering van vrijdag 3 september jl. te Scherpenisse gehouden, de dijkval te Sint Annaland Daarvan werd reeds melding gemaakt door dijkgraaf H. van Gorsel van Oud Vos- semeer in zijn welkomstwoord. Hij wees er daarbij allereerst op, hoe het op 1 januari 1966 al 7 jaar is, dat de Thoolse water schapsconcentratie een feit werd. Het regle ment schrijft een 6 jaarlijkse verkiezing voor (en benoeming) van de Gezworenen en Dijk graaf. maar in deze overgangsperiode had den de heren 7 jaar zitting. Er is heel wat gedaan in deze periode en daarbij was het voornaamste de concentratie te doen sla gen. Dijkgraaf Van Gorsel meende te mo gen vaststellen, dat ze inderdaad is geslaagd. Dit dank zij aller medewerking, inzonder heid ook door de aktiviteit van de admini stratieve en technische staf. Met betrekking tot de huidige stand van zaken kon de heer Van Gorsel meedelen, dat het onderhoudswerk ondanks het on gunstige weer vrijwel volgens plan verloopt. Alarmerend was het bericht, dat ons woensdag uit Sint Annaland bereikte, zo vervolgde de dijkgraaf, waar een gedeelte van de zeewering bij de haven in de diepte is verdwenen. Weliswaar heeft het Water schap hiermee geen directe bemoeienis, maar in feite gaat alles wat zeewering is in dit gebied haar ter harte. Al geruime tijd gele den heeft het waterschap een plan tot ver betering van dat dijkgedeelte gemaakt, en daarop bij het gemeentebestuur van Sint An naland geattendeerd. Deze heeft daarvoor rijksgoedkeuring gevraagd, maar nog niet gekregen. Thans stelde de gemeente f 25.000. beschikbaar voor een eerste herstel van de dijkval. De totale schade moet toch wel op een drie ton worden gesteld en voor genoem de gemeente betekent het een grote slag. Tenslotte stond de voorzitter stil bij het plotseling overlijden van de gezworene A. P. Geluk te Sint Maartensdijk. Hij bracht datgene in herinnering wat de overledene voor het vml. waterschap Sint Maartensdijk en bij de concentratie voor het Thoolse Wa terschap heeft gedaan. Zijn inzicht en eer lijke mening, de van hem ondervonden vriendschap, ook zal in dankbare herinne ring voortleven. Na echtgenote en kinderen kracht te hebben toegewenst verzocht spre ker de vergadering enige ogenblikken stilte in acht te nemen ter herdenking van wijlen A. P. Geluk Als een veiligheidsmaatregel werd het kre diet in rekening-courant van vijf tot zes ton verhoogd. Tegen pachtoverdrachten van C. van Da len aan J. Versluijs te Scherpenisse en Joh. van Dalen aan A. C. van Dalen te Tholen had niemand bezwaar. De opslagloods aan de Molenvlietsedijk te Tholen van de heer H. van den Brink te Eemnes werd voor f 5000.overgeno men. VERKIEZINGEN Daarna werden de stemmingen gehouden voor de aanbevelingen. Dat was in de eer ste plaats voor de periode september-decem- ber in de vakature wijlen A. P. Geluk. Er waren 28 hoofdingelanden aanwezig. Het bestuur (dijkgraaf en gezworenen) bleven bij de aanbevelingen voor gezworene buiten stemming. Telkens moest een aanbeveling van drie personen worden opgemaakt. In deze vakature werden daarop geplaatst: 1 G. D. Kloet (24 stemmen) 2 M. Mol (21) 3 J. L. M. Geluk (22) allen te Sint Maar tensdijk. DIJKGRAAF Waneer de Kroon zich wil aansluiten bij de verkiezing van de vergadering voor wat de dijkgraaf betreft, zal de heer H. van Gor sel te Oud Vossemeer als zodanig een nieu we periode kunnen ingaan. Hij bleef alleen zelf buiten het uitbrengen van een stem, zo dat er (Gezworenen en Hoofdingelanden) 34 werden uitgebracht. Als eerste werd de heer H. van Gorsel met 34 stemmen op de aanbeveling geplaatst. No. 2 C. J. van Westen te Oud Vossemeer (27) en 3 Anth. de Wilde te Sint Annaland (28). GEZWORENEN Voor zeven gezworenen werden 21, per sonen op de aanbeveling geplaatst in on derstaande volgorde: District I (Stavenisse): 1 C. van Putte (27), 2 J. C. de Rooy (26) en B, M. Suur- land (26 stemmen). District II (Sint Annaland) 1. Anth. de Wilde (26), 2 N. M. Hage (24), 3 A, A, Geluk (26) District III (Sint Maartensdijk) 1 G. D. Kloet (24), 2 M. Mol (21) en 3 J. L. M. Geluk (22) District IV (Scherpenisse) 1 C. van Dalen (27), 2. J. Hage (26) 3 H. Rijstenbil (23) District V (Poortvliet 1 C. J. van Westen (23), 2 J. J. Hage (27) en H. Potter (27) District VI (Oud Vossemeer) 1 P. W. C. van Westen (28), 2 J. Boonman (21) 3 A. M. van Engelen (26) District VII (Tholen) 1 A. J. A. Wage- maker (27), 2 Joh. van Dalen (26), 3. M. Verduit (24). Na de wel langdurige, maar toch gezien het aantal verkiezingen vlot verlopen stem ming dankte de dijkgraaf voor de hierbij verleende grote medewerking. Hij felici teerde de gekozenen en wees er op, dat de gezworenen voor de oneven districten 3 jaar en voor de even districten 6 jaar zitting heb ben. Bij de verkiezing voor hoofdingelanden is het dan weer juist andersom. Voor de hoofdingelanden zal de candidaatstelling voor de eerste dinsdag in oktober moeten plaats vinden. Machtiging werd voorts verleend tot ver koop van de oude gebouwen van het oude gemaal te Tholen, wat bij inschrijving zal gebeuren. De hoofdingelande M. Verduit te Tholen wees er op, dat hierbij ook een 125 m2 boom gaard hoort. De bedoeling is die tegelijker tijd te verkopen. UITGEVALLEN Door een defect kwam een pomp in het gemaal „De Noord" uit te vallen. Een kogel was tussen het tandrad terechtgekomen. Er werd ter compensatie een oplossing gevon den zodat een andere pomp de lage leiding kan verwerken. Overigens heeft de natte zomer 1965 ook nadelig financiële gevolgen voor het water schap. Alleen de maand juli werd f 3000. stroom verbruikt om het water weg te malen, tegen vorig jaar slechts f 400. De dijkgraaf deelde voorts mee dat het delfwerk aardig op gang komt. Ook bij Poortvliet trad een storing op, maar die kon worden verholpen. Met de bouw van het gemaaltje in de Hik- kepolder is men al een eind op gang. Na het aanbrengen van de installatie mag wor den verwacht, dat oplevering in december a.s. nog mogelijk zal zijn. Bij de griffie wordt nog steeds onder hoog spanning gewerkt. Na de verevening is er nu weer extra werk vanwege de verkiezin gen, zodat gevreesd moet worden, dat het geschot niet vroeg uitgezet zal kunnen wor den. In district 7 (Tholen) werden extra steen zetters ingeschakeld voor het onderhouds werk. GESCHROKKEN Bij de rondvraag merkte hoofdingelande J. C. Kooijman uit Sint Annaland op, dat men toch wel enigszins geschrokken is van het gebeuren in zijn gemeente (dijkval). Hij hoopte, dat het van Rijkswaterstaatszijde nauwlettend zou worden gevolgd Enigermate is het vertrouwen door deze zaak wel op de proef gesteld. Inzonderheid voor wat de calamiteuze polder betreft hoopte hij, dat het waterschap extra aandacht aan de zeewe ringen zal schenken. In dit verband werd ook betreurd, dat nog steeds geen uitspraak is gekomen van de Rijksoverheid met betrekking tot subsidiëring in de kosten verbetering havendijken. Dat het gebruikte systeem ondeugdelijk zou zijn, is niet denkbaar, nu daarvan elders ook ge bruik wordt gemaakt. De voorzitter betreurde eveneens datgene wat te Sint Annaland gebeurde en verze kerde dat het Waterschap de zaak nauw- lettend controleert. Het Waterschap heeft 2 jaar geleden al een onderhoudsplan voor die Sint Annalandse zeewering opgemaakt en nog deze zomer werd in 'n briefje aan het gemeentebestuur op geattendeerd. De ge meente nam dat op met de Rijksstudiedienst die minder van de urgentie overtuigd was. Ze had er een wat andere kijk op, dan on ze technische mensen. De heer Kooijman hoopte dat de Studiedienst voortaan ook het zekere voor het onzekere zou willen nemen. HET WAS EEN VAL Op verzoek gaf het hoofd van de techni sche dienst, de heer J. D. Jagt nog een nade re toelichting op deze kwestie. Daaruit bleek dat er voornamelijk voor wat de Krabbe- kreek betreft enig verschil van inzicht be stond tussen het Waterschap en de Rijks studiedienst. Door praktische ervaring in de Calamiteuze Suzannapolder te Sint Anna land was er bij het Waterschap vrijwel ze kerheid, dat gezien het verleden dijkvallen daar niet uitgesloten waren. De Studiedienst meende het meer te moeten zoeken in de richting van afschuivingen, Na de jongste peilingen is echter ook de provinciale wa terstaat tot de conclusie gekomen dat het in Sint Annaland geen afschuiving, maar een val is geweest. Hoofdingelande Boonman was wel dank. baar voor deze toelichting, maar hield het er toch op, dat dit geen Waterschapsaange legenheid is. De dijkgraaf voegde hieraan toe, dat het gemeentebestuur van Sint An naland het waterschap heeft gevraagd een plan te maken en het toezicht bij de werken uit te oefenen. Hoofdingelande E. D. van de Velde te Tholen informeerde of er meer van die ge vaarlijke punten zijn. De dijkgraaf meende van niet direct gevaarlijke. Wel wordt het o.a. bij Stavenisse ook nauwlettend gevolgd, evenals in de andere calamiteuze polders. Hoofdingelande B. M. Suurland van Stave nisse verklaarde toch wel te zijn geschrok ken van de peilingen bij de Oud Kempens- hofstede. Ook daar is een dijkval niet denk beeldig. De laagwaterlijn ligt kort aan de dijk. We kunnen niets tot 1978 gaan riske ren (afsluiting Oosterschelde). De dijkgraaf wees er op, dat er ten aan zien van Stavenisse eenstemmigheid is bij Studiedienst en Waterschap. RECREATIE Hoofdingelande De Rooij uit Stavenisse vroeg zich af of de toegestane kampeerge legenheid bij Stavenisse het Waterschap geen geld gaan kosten. Zijn inziens mag de huur wel enkele tientjes omhoog. De voorzitter erkent dat het bezoek ean de dijken steeds toeneemt. En de buitenberm kan heel weinig hebben. Men zal nu wat extra kunstmest toepassen. De recreatie afkappen gaat niet meer. Bepaalde stukken zullen we beschikbaar moeten stellen op bepaalde voor waarden, waar dan ook betere controle mo gelijk is. Op korte termijn zal daartoe een rapport verschijnen. Er komen enkele zwern- gelegenheden en campings. Dan komt er ook meer een afgebakend geheel. Het is zeer moeilijk, zo vond de dijkgraaf, wederzijdse belangen in dit opzicht te bevredigen. De heer Suurland gelooft dat wanneer men meer gaat concentreren er van de gras mat helemaal niets zal overblijven. De scha de is er nu al en de grootste moeilijkheden hebben de dijkhuurders. Hoofdingelande N. M. Hage van Sint Annaland merkt op, dat men het alleen maar heeft over menselijke recreatie, maar hoe staat het met de recreatie van het vee? Spreker doelde op concentratie van vee op een klein gedeelte, waardoor er eveneens kale plekken ontstaan. De voorzitter vindt dat een niet beweide dijk er veel slechter aan toe is. Verder wordt geattendeerd dat grasschel ven vaak te lang blijven staan, terwijl een scherper controle op het gemaalte in de Van Haaftenpolder wenselijk wordt geacht. Hoofdingelande J. J. Hage van Scherpe nisse vraagt voorlichting met betrekking tot de door het waterschap gebezigde sproei middelen. Daarna sluiting. Thools Waterschap herkoos bestuur Dijkval had bizondere aandacht Collectieve belangenbehartiging voor bij Schelde-Rijnverbinding betrokken grondgebruikers Raadsvergadering in Sint-Maartensdijk Vrolijke klanken over Sint-Annaland Zaterdag rolt de bal over de gehele linie Bella fietste niet van achter Misverstanden brengen vaak diepere scheidingen te weeg tussen de mensen dan meningsverschillen. per m2 en aanbieding van de gemeentebe groting 1966 met bijbehorende benoeming onderzoekcommissie. Een voorgestelde begrotingswijziging voor ziet o.m. in de aanschaffing van leermidde len voor de openbare lagere school het aan leggen van 300 m trottoir aan de zuidzijde van de Patrijzenweg en deelname in de aan- koopkosten van een z.g. Dental-car ten be hoeve van de schooltandverzorging. Tenslotte stellen b en w de raad voor om het verhuren van volkstuinen van de voor malige Weezen Aarmen aan hen over te la ten. 'N NAAIMACHINE? IN IEDER GEVAL DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG dr L. D. A. Looijsen, Tholen tel. 01660-542 dr R. C. Renes, O.-Vossemeer tel. 01667-400 Dr. J. M. v. d. Bel, St. Maartensdijk, tel. 01666-400. HOOGWATER de week van 12 tot en met 18 september zondag 4.54 17.08 maandag 5.30 17.40 dinsdag 5.56 18.08 woensdag 6.28 18.38 donderdag 6.58 19.10 vrijdag 7.35 19.48 zaterdag 8.15 20.30 1,7 sept. Laatste Kwartier te 21.41 uur BESTUURSLID „VREDERUST" Burgemeester J. E. van Boeijen, is benoemd tot lid van het dagelijks bestuur en tweede voorzitter van de Vereniging tot Christelijke Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken die de psychiatrische inrichting „Vrederust" onder haar beheer heeft. Hii vervult de vacature van de burgemees ter van Zierikzee, mr F. Th. Dijckmeester. WEDVLUCHT De Trouwe Duif te Tholen was deze week met haar duiven te Vilvoorde 69 km. In concours 50 duiven gelost werd om 11.20 u. L. Laban 1 2 4 5 13 J. de Kok 3 9 12 16 Jac van Dijke 6 11 P. Laban 7 C. van Luijk 8 14 G. Soomers 10 15 Jac. Pollie 17 aankomst eerste duif 12.5.21, uur aankomst laatste duif 12.48.37 uur GEVONDEN VOORWERPEN Een bankbiljet P. Deurloo Brugstraat 28 Tholen Een bruine wollen handschoen met lede ren biesje (linker) Rijkspolitiebureau Tholen Een huissleutel „Ctm" Rijkspolitiebureau Tholen Een paar bruine (gebreide) jongenswanten Mevr. Schot-Baaij Dalemsestraat 65 Tholen Een paar rode (gebreide) kinderwanten Rijkspolitiebureau Tholen Een paar blauwe kinderwanten Ria Quaak Hofstraat 23 Tholen Een wollen mohaire sjaal J, Bout Bos straat 12 Tholen Een paar witte wollen kinderhandschoenen Janny Oosdijk Hoogstraat 46 Tholen Een zakmes met wit plastic heft Sandra v. Stee Kerkstraat 8 Tholen Een haarkam met heft Rijkspolitiebureau Tholen Een bruin lederen portemonnaie met in houd David v. d. Velde Vossemeersepoort 13 Tholen Een donkergrijze gestreepte heren sjaal L. Vroegop Kruittoren 1 Tholen Een paar glacé herenhandschoenen Rijks politiebureau Tholen Een grijze kinderwant Rijkspolitiebureau Tholen Een blauw windjack Rijkspolitiebureau Tholen Een portemonnaie met inhoud Rijkspoli tiebureau Tholen BURGERLIJKE STAND Geboorten: 29 aug. Cornelis zoon van Willem de Put ter en van Johanna Pieternella Tange zon der beroep wonende te Tholen Machteld van Gelrestraat 22 5 sept. Catharina Dimphina Maria dochter van Bernardus Maria Verbogt en van Jo hanna Hommel wonende te Tholen, Scha- kerloopolder 40 Huwelijksaangiften Pieter Anthony Baaij 24 jaar visser wo nende te Tholen en Dirkje Pollie oud 23 jaar wonende te Tholen Julianastraat 1 Huwelijken: Marinus Johannes Verkerke oud 26 jaar wonende te Middelburg en Willemina Aal- brechtse oud 25 jaar zonder beroep wonende te Tholen RAADSAGENDA Donderdagvoormiddag a.s. vergadert de gemeenteraad van Oud Vossemeer om 10 uur. Onder de ingekomen stukken is een ver zoek van de stichting Zeeland om het sub sidie voor 1966 te verhogen van 6 op 10 ct per inwoner. De leden van de commissie volgens de Woonruimtewet zijn aftredend en herkies baar. De commissie bestaat uit de heren Adr. Aarnoudse, J. Boonman, M. Moer land, N. v. d. Houten en L. Istha. Op de agenda komt verder voor een wij ziging van de keurloonverordening (ver mindering tarief noodslachtingen), verkoop van 261, m2 bouwgrond aan de Cornelis Frankenstraat aan J. A. Boogaart voor f 15 W. RIKKEN N.V. Kortemeestraat 17 - TeL 5878 BERGEN OP ZOOM D.T.P. INENTING Donderdagmiddag 9 september a.s. wordt in het Groene Kruisgebouw vanaf 2 uur gelegenheid gegeven tot kosteloze inenting en her-inenting D.T.P., dus tegen Diftherie, Tetanus (klem) en Polio (kinderverlam ming). Het wordt een massale inenting, want er zijn 371 kinderen opgeroepen, die zijn gebo ren in de periode 1 januari 1952 tot en met 31 december 1961. Vrijwel al deze kinderen werden vroeger reeds 4 maal ingeënt. Voor hen is het dus een her-inenting. Ouders wier kinderen geen oproep ont vingen, kunnen zich ter verkrijging van in lichtingen tot het gemeentehuis wenden. Voor de schoolgaande kleuters en lagere schooljeugd is het niet nodig dat de moeders meekomen, aangezien ze onder toezicht van de onderwijzers in klasse-verband worden in geënt. Wèl is het gewenst dat de moeders van de kleuters die nog niet op school gaan meeko men. SALDI RIJKS POST SPAARBANK Te Oud Vossemeer bedroeg de inleg bij de R.P.S. in de maand augustus 1965 totaal f 23.625,44 en werd f 14.273,61 uitbetaald DUIVENSPORT Voor de Zwaluw luidt de uitslag van de wedvlucht van zaterdag jl. vanaf Vil voorde als volgt: J. Tholenaar 1 20 en 3e overduif J. Potappel 2 11 13 en le over- duif. G. Hoek 3. J. Vaders 4 7 19 en 2e overduif A. van Daalen 5 15 C. van Meer 6 10 16 D. Havermans 8 9 H. Lindhout 12 1.4 21 J. Hol 17 W. Burgers 18 Aan de vlucht namen 62 duiven deel. MUZIEKAVOND DEED HET GOED Menig evenement is naast veel andere plan nen deze zomer al in het water gevallen. Die kant scheen het ook weer te zullen op gaan met de Bondsmuziekavond in deze ge meente. Het ging er met de weersgesteldheid naarmate het openingsuur naderde echter steeds beter uitzien en toen omstreeks 5 uur op het schoolplein de ensemblemars „March for the friends" van Cori, uitgevoerd door de vijf deelnemende korpsen onder leiding van dirigent M. A. Gijzen over de gemeente daverde, deed een vriendelijk septemberzon netje de instrumenten blinken, vormden de groene, blauw en donkerblauwe uniformen een fleurig palet en kon dhr. Kooijman er naar hartelust filmen. Het was de afsluiting van het middagpro gramma, dat was begonnen met de offici ële ontvangst van de besturen, dirigenten en andere genodigden in hotel „De Gouden Leeuw" Daar richtte de voorzitter van de Koninklijke fanfare „Accelerando", de heer A. J. Boogaard zich met een welkomstwoord tot de aanwezigen, inzonderheid tot de be schermheer van „Accelerando", de heer F. M. Boogaard uit Bergen op Zoom, oud-bur gemeester van Sint Annaland, tot de erediri- gent M. P. Lanooy, tot de heer C. G. Hage van Sint Maartensdijk als erevoorzitter van de bond van muziekgezelschappen op Tho len en St. Philipsland en tot de heer A. F. Goedemondt uit Tholen als vertegenwoordi ger (bestuurslid) van de Kon. Ned. Mu- ziekfederatie, afdeling Zeeland. Hij dankte bestuurders en verenigingen voor hun opkomst en wenste allen een ge zellige muziekavond toe. De voorzitter van de Bond, de heer M. van Damme verklaarde dat het voor de ver enigingen steeds weer een genoegen is in het „mecca van de muziek" te kunnen ver toeven. De bond komt graag naar Sint An naland, waar een zustervereniging zetelt,, die zich de jaren door aan de top wist te handhaven. Bovendien betekent het een ver steviging van de contacten. Ook hij stelde het zeer op prijs, dat de erevoorzitter weer van de partij was, nadat hij bij het festival te Oud Vossemeer door ziekenhuisopname verstek moest laten gaan. Hij jwenste tenslot te alle verenigingen veel succes op deze dag. De heer C. G. Hage bracht de aanwezi gen dank voor de bizondere attentie tijdens zijn verpleging in het ziekenhuis. Het werd voor hem een grote verrassing. De federa tievertegenwoordiger de heer Goedemondt merkte op, dat het altijd goed doet, wanneer men gezamenlijk kan en wil optrekken. Ten aanzien van zijn eigen vereniging de Kon. muziekvereniging „Concordia" uit Tholen deelde hij mee, dat men door de verwonding van de klarinettist Burgers en door andere zij het dan wat vrolijker gebeurtenissen hulptroepen had moeten inschakelen. Dat moest ook Oud Vossemeers muziekvereni ging wegens ziekte van een tuba-blazer en voorzitter A. Geerse vond het aangenaam, dat de helpende hand was toegestoken. Tenslotte waren er nog enkele aanwijzi gen van dirigent Gijzen en het voorstel om in de toekomst de tamboerkorpsen en drum band meer bij de ensemble-uitvoeringen te betrekken. Een vrij uitgebreide muzikale rondgang volgde hierna door de deelnemende korpsen in de volgorde „Accelerando" „Euterpe" „Concordia (St. Philipsland), „Con cordia" (Tholen) en Oud Vossemeers mu ziekvereniging. Diezelfde volgorde was er na zes uur 's avonds bij de concerten op de muziektent, die op het schoolplein was ge plaatst en waarvoor onder vrij gunstige weersomstandigheden matige belangstelling bestond. Matig? Ja, omdat de gedachten nog steeds teruggaan naar de vooroorlogse zo druk bezochte festivals en muziekavonden. Maar dergelijke hoge eisen kan men tegen woordig niet meer stellen. De bond kon in dat opzicht te Sint Annaland nog tevre den zijn. De korpsen zetten hun beste been tje voor en het was alleszins het aanhoren waard. ERNSTIGE VERWONDING Toen schipper P. Scherpenisse van het motorschip „Provolarie" zaterdagavond be zig was af te meren in de thuishaven, raak te hij met zijn rechterhand knel tussen de ankerlier. Daarbij werd de rechterwijsvin ger geheel afgekneld en bleek later zelfs spoorloos. De schipper was maar alleen aan boord en om hulp te krijgen liet hij de scheepssirene loeien. Nog eer het schip aan kant lag, was dokter Noteboom al aanwezig die de heer Scherpenisse naar het zieken huis liet overbrengen voor een verdere be handeling, BEROEPEN De hervormde gemeente bracht een be roep uit op ds J. M. de Raad uit Jaarsveld Gisteren bracht hij met echtgenote een be zoek aan de gemeente en ging om half acht in een extra kerkdienst voor. Daarna was er gelegenheid om kennis te maken in de con sistorie.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1965 | | pagina 1