WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Wakend oog op de schatkist Plaatselijk Nieuws Zaterdag a.s. Wielerronde te Oud-Vossemeer WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT De redaktie legt u deze week voor „Veel over Aardappelen Zeeuwse stichting voor Revalidatie GEEN KINDEREN OP LANDBOUW TREKKERS DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN OUD -VOSSEMEER 21e jaargang No. 39 12 augustus 1965 Uitgevers C. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66 - St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34 - Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g. 531 - Giro 124407 franko p.p. 4.25 inkassokosten Abonnementen 3.50 per half jaar Prijs per nummer 16 cent Advertenties 14 cent per mm - Spierinkjes t/m 20 woorden 1.50 Inzenden UITERLIJK DINSDAG bij onze agenten of aan EENDRACHTBODE - Postbus 128 - Bergen op Zoom Ministers, zelfs de bewindsman van financiën, kunnen niet zo met hun guldens omspringen als ze zelf wel willen. Zij moeten zich nauw keurig aan hun begroting houden en wee diegene, die langs slinkse omwegen probeert toch een extraatje in de wacht te slepen. Dat geldt trouwens niet alleen voor ministers, maar voor elke ambtenaar, die in overheids dienst is en met overheidsgeld te maken heeft. De Algemene Rekenkamer, een van de merkwaardigste, maar daarom niet minder noodzakelijke overheidsinstellingen in Neder land kijkt als een overal aanwezige geest op de vingers van hen die 's rijks guldens ver dienen of uitgeven. Geen enkele misstap ont gaat de nijvere rekenaars. Het kan jaren duren, maar de Algemene rekenkamer weet toch altijd de boze aap uit de mouw te voor schijn te halen. Dat kunnen er per jaar nog heel wat zijn. Het jongste jaarverslag (over 1964) van de Algemene Rekenkamer, een met kleine letters bedrukt officieel stuk van rond zestig pagina's, geeft weer een reeks van voorbeelden hoe ambtenaren en zelfs ministers opzettelijk of per ongeluk over heidsgelden verkeerd kunnen beheren. Wat te zeggen van die ene school, waar de volgende onregelmatigheden bleken toen de Algemene Rekenkamer een onderzoek in stelde. Een firma had de school een rekening gestuurd voor rond 6800 gulden, terwijl zij helemaal niets had geleverd. De firma gaf het bedrag, na inhouding van provisie van meer dan 500.door aan een ander bedrijf, dat heel andere goederen had geleverd dan op de rekening vermeld stonden. Bedoeling van deze „dubbele leverantie" was via een om weg de goederen uit de subsidiekas te kun nen betalen. Een NV leverde dezelfde school diverse goederen onder één algemene be naming, zodat controle op het geleverde be moeilijkt werd. Aan de hand van de expe- dietienota's kwam men er achter dat een fototoestel, een verrekijker, 'n gereedschaps kist en kleding waren „verdwenen'. Volgens een factuur waren aan de school twintig stoelen en tafels geleverd voor ruim duizend gulden. Bij nader onderzoek bleek dat in werkelijkheid de stoelen van de aula opnieuw waren bekleed (een uitgave, die niet voor subsidie in aanmerking komt). Eigendom van het schoolfonds bleek ook verkocht, terwijl de bestemming van de opbrengst niet bleek na te gaan. De directeur is na het onder zoek eerst geschorst en later ontslagen. De directeur van een technische school had een manier gevonden om voor een lage prijs een weekendhuisje te krijgen: hij liet het zijn leerlingen maken. Later deed hij er een bod op. De directeur wilde het wat al te slim doen en vroeg zelfs advies aan de accountantsdienst van de rekenkamer. Deze kwam aanvankelijk uit op een kost prijs van 900 gulden, verhoogd met de ge bruikelijke tien percent opslag. De directeur wilde maar 750 gulden geven. Bij verder onderzoek bleek de accountantsdienst echter, dat de gegevens onjuist waren en dat wel voor tweeduizend gulden materiaal in het weekendhuis was verwerkt. Het huis is daar op aan de hoogste bieder verkocht, personeel en relaties van de school mochten niet mee bieden. Op alle mogelijke manieren probeert de rekenkamer de zuinigheid te bevorderen. Zo wees zij heel wat stichtingsbesturen, die de beschikking hadden gekregen over een groot bedrag (bijvoorbeeld via een loterij of een schenking) op de mogelijkheid dit geld korte tijd te beieggen. In vele gevallen kan het toch niet direct worden uitgegeven en wordt het op een bankrekening (tegen een hoge rente) geplaatst. Zonder veel moeite kan men vele tienduizenden extra krijgen door het te beleggen, berekende de Algemene Rekenkamer. Onjuiste bestedingen staan ook bloot aan kritiek van het hoogwaardige college uit Den Haag. Zo bleek de landmacht voor 1.6, miljoen gulden tienduizend veldtelefoons te hébben gekocht. Na twee jaren was het grootste aantal al defect. De minister van defensie kreeg er een pijn lijke tik voor op de vingers. De kamer protesteerde ook tegen het geven van kost winnersvergoeding zonder aftrek van even tuele verdiensten aan militairen, die oogst- verlof kregen. Het kan best zijn, dat die dienstplichtigen bij het oogsten heel wat verdienen. Het is te gek om dan ook nog kostwinnersvergoedingen uit te betalen, meende de rekenkamer. Dus zal in het ver volg van de vergoeding worden afgetrokken wat de verlofgangers eventueel zelf ver dienen. Wie het hoofdkantoor van de Algemene Rekenkamer in Den Haag bezoekt, kan maar moeilijk raden dat hier de draden samen komen van een groot onderzoek-apparaat, dat niet alleen nagaat hoeveel een Neder landse ambassadeur in een Aziatisch land uit geeft en waaraan, maar zelfs nauwlettend beziet of de Ambonnezen in een woonoord niet te veel stroom verbruiken. Het is een oud Haags herenhuis aan de mooiste laan van Den Haag, het Lange Voorhout, in voorbije jaren woonoord van wereldver maarde diplomaten, hertogen en schatrijke zakenlieden. Maar het is met de Rekenkamer, die vorig jaar juist 150 jaren bestond, net als met een ijsberg: het grootste deel is onzichtbaar. Op elk ministerie heeft de kamer een afdeling rekenaars, die nauw keurig de financiële gang van zaken in het oog houden onder het motto dat men nooit zuinig genoeg kan zijn op belastingcenten. (nadruk verboden) ii Het vermoeden bestaat, dat u van dit „veel" zonder meer „alles" maakt, wanneer u de brochure leest van het Inlichtingenbu reau voor Aardappelen, postbus 6045, Den Haag, welke onder bovenstaande titel is verschenen. Aan voornoemd adres is die brochure tegen minder dan de kostprijs (voor 25 cent) verkrijgbaar en de huisvrouw krijgt op een overzichtelijke wijze een inzicht van hetgeen van, met en door aardappelen op tafel gebracht kan worden. Dat is niet alleen maar een gekookte of gebakken aard appel. Er wordt verder in beschreven, dat men op 70 jarige leeftijd 6000 kg aardappelen heeft verorberd of 120 zakken of per dag 3 aardappelen van totaal 250 gram. En dan heeft men tegelijk de nodige vitamine C. B ijzer, plantaardige eiwitten en nog enkele andere vitaminen en mineralen naar binnen gewerkt. Verder wordt benadrukt, dat het onjuist is te menen, dat aardappelen dik ma ken. Inderdaad, er staat in deze brochure veel, erg vee' wetenswaardig over onze dagelijkse knolletjes. In het verslag over 1964 wordt er aan her innerd dat het deze stichting te doen is om hulp te bieden aan de gehandicapte mede mens. Met soortgelijke stichtingen en vereni gingen in het belang van de Volksgezond heid werkzaam, kampt ook deze stichting telkens weer met financiële problemen. Er zijn zes Regionale Adviesteams voor de Revalidatie. Het team voor Tholen be sprak 17 patiënten, in totaal was het voor Zeeland 225. In november 1964 werd ook gestart met een team, dat zich speciaal bezig zou houden met de problemen rondom de slecht ziende en blinde. De Arbeidsinspectie van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid wijst er nogmaals op, dat het besturen van trek kers slechts is toegestaan aan personen van 16 jaar en ouder. Dit verbod geldt zowel voor het rijden op de weg als voor het rij den op erven akkers, weilanden en veldwe gen. De vele ernstige ongevallen met kinderen nopen tot een strikte naleving van dit ver bod. Het meerijden van kinderen op een trek ker is alleen toegestaan op een behoorlijk beveiligde nevenzittingen met leuningen. Het blijft echter gevaarlijk een kind op een der gelijk zitje te laten meerijden. Alle bestuur ders en eigenaars van trekkers worden ver zocht mee te werken aan de naleving van deze wettelijke bepalingen. Wanneer de burgemeester mr J. J. Versluijs a.s. zaterdag 14 augustus om half drie het startschot lost voor de traditionele wieler ronde voor amateurs over 100 km de 17e sinds 1948 toen Wim van Est deze ronde won, dan is dat het tweede schot dat de bur gemeester die dag afvuurt. Aan de amateurwedstrijd gaat ditmaal nl. eerst nog een wedstrijd voor aspiranten vooraf, die om 1 uur begint. Gaat de strijd der amateurs over 65 ron den van plm. 1600 meter de aspiranten zullen 18 ronden rijden dat is ongeveer 30 kilometer Het parcours is weer hetzelfde start en finish Dorpsweg daarna Hiksedijk, Kalis- buurt Hofstraat, John F. Kennedystraat, en Dorpsweg. Onder de jeugdige renners van de K.N. W.U. die in Oud Vossemeer aantreden be vinden zich enkele prominente figuren, w.o. de Bruin, die 2e was bij de Ned. Kampioen schappen A. Sebregts uit Nijlen (België), die dit jaar reeds 13 wedstrijden won, de uit Kruiningen afkomstige Zeeuwse renners T. Stroosnijder en J. Blok die met M. van Laarhoven reeds vaak naar de overwinning reden, verder R. Roks uit St. Willibrord, H. Kamerling uit Den Bommel, R. Knij- zing te Vucht in totaal 25 renners. Om half drie starten dan plm 65 amateurs met in hun midden 3 renners uit Melbourne die in 1964 behoorden tot de Australische afvaardiging naar de Olympische Spelen, in Tokio. Deze renners kwamen een dezer da gen uit Spanje om in Nederland aan wed strijden deel te nemen. De grote favoriet voor dit jaar is wel R. Pijnen uit Woensdrecht die onlangs de klas sieke „8 van Chaam" te midden van 150 ren ners uit geheel Europa op zijn naam bracht Verder won deze jeugdige renner vorig jaar bij de nieuwelingen 23 maal en dit jaar als amateur reeds 11 maal. Nico Lute, de rondewinnaar van 1963 zal ook weer aanwezig zijn. Bekende renners zijn ook A. van Midden uit Hilversum, B. v. d. Bom, de leider van het Breda Bier Klassement P. van Dijk uit Wormerveer Legierse uit Den Bommel, J. v. d. Breughel uit Zwijndrecht, Drop te Vlaardingen, Cor- remans, Breda enz. Uit deze lijst der prominenten blijkt dat het Wielercomité kosten noch moeite spaar de om een groot en sterk rennersveld bijeen te brengen. Het batig saldo van de Ronde is weer be stemd voor het plaatselijke Groene Kruis dat in de jaren 1948 tot en met 1964 op deze wijze in totaal plm f 14.000.ontving. Vooral bij gunstig weer verwacht het Wie lercomité a.s. zaterdag een grote belang stelling. dr P. J. Duinker Tholen tel. 01660-500 of 458 dr H. Menger, St. Philipsland tel. 01677—500 dokter J. J. Kok te Stavenisse tel. 01663-400 HOOGWATER in de week van 15 tot en met 21 augustus zondag 5.50 18.05 maandag 6.22 18.34 dinsdag 6.50 19.05 woensdag 7.24 19.38 donderdag 8.02 20.14 vrijdag 8.44 20.58 zaterdag 9.35 21.56 19 aug. Laatste Kwartier te 22.42 uur BURGERLIJKE STAND geboren: 29 juli Leendert Martin zoon van van den Doel Ferdinandes Johannes en van Schot Cornelia Johanna overleden: 27 juli Burgers Adriana Anna oud 76 jaar ongehuwd. 5 aug. Lindhout Pieter Cornelis oud 81 jaar, ongehuwd. WEDVLUCHT 120 jonge duiven werden 31 juli gelost te Mons 121 km in concours waren 120 jonge duiven en 34 ouden duiven de prijzen werden behaald door: Joh. Deurloo 1 28 P. Laban 2 33 P. de Boef 3 4 8 11 A. Laban 5 6 10 16 19 Jac. v. Dijke 7 9 13 24 C. Soomers 12 26 L. Jansen 14 21 M. Moeliker 15 27 32 M. Ta- selaar 17 O. Contant 18 C. Moeliker 20 31 Jac. Pollie 22 23 C. Boogaard 25 29 30 Eerste duif 12.10.9 uur laatste duif 12.46.11 u 34 oude duiven uit Mons C. Moeliker 1 Jac. v. Dijke 2 4 8 P. de Boef 3 P. Laban 5 11 Joh. Beukelaar 6 M. Taselaar 7 C. Boogaart 9 W. Kwist 10 MOEDERCURSUS Wegens het slechte weer konden de dui ven zaterdag 7 augustus niet gelost worden. Dit geschiedde op maandag 9 augustus. In concours waren 121 duiven Die gelost wer den om 7.40 uur te St. Quentin 199 km. L. Laban 1 8 31 38 C. Boogaart 2 25 36 37 40 P. de Boef 3 10 14 16 21 J. Praat 4 15 34 P. Laban 5 6 30 C. Soomers 7 39 Joh. Deurloo 9 11 13 24 A. Laban 12 41 Op 9 september begint ter plaatse een M. Moeliker 17 29 Jac. v. Dijke 18 23 26 moedercursus in het wijkgebouw van het 32 33 C. Moeliker 19 20 22 Jac. Pollie 27 Groene Kruis. Er worden elke donderdag- 35 M. Taselaar 28 Eerste duif 10.58.44 uur avond om half acht in totaal 20 lessen ge- laatste duif 12.17.55 uur j geven. OPGAVE BIJ DE WIJKZUSTER. Oude duiven P. Laban 1 11 C. Moeliker 2 6 O. Contant 3 4 8 G. de Kok 5 7 9 W. Kwist 10 Zuinig op de belastingcenten Landbouw geen bloeiende bedrijfstak (Lei jaarverslag werkelijk in dit nummer) Zaterdag de Vosmeerse ronde voor het Groene Kruis) ln de afdelingen gaat de competitie 11 september draaien Tholense boys" tevreden Tips voor tuinders OogsttijdMet overvloed van kost'lijk graan, zijn deze zakken volgedaan. Deij Pieter zoon van Nicolaas Jan Deij en van Barth Teuntje wonende te Tholen 1500 Gemetenpolder 74 3 aug. Maatje Johanna dochter van Aar- noudse Arend en van den Boer Wilhelmina Cornelia huwelijksaangifte Laban Cornelis 22 jaar schilder wonende te Tholen en Bout Krina Pieternella 22 jaar zonder beroep wonende te Tholen Sin gel 30 6 aug. Schot Jan oud 27 jaar visser wo nende te Tholen en Bos Leny Margreeth oud 22 jaar zonder beroep wonende te Tho len huwelijk: 30 juli Boes Marcus oud 34 jaar en Pot ter Johanna Adriana oud 23 jaar beiden wo nende te Tholen 5 aug. Vis Gerrit Willem oud 26 jaar en Slager Marina Cornelia oud 24 jaar beiden wonende te Tholen 6 aug. Laban Cornelis oud 22 jaar en Bout Krina Pieternella oud 22 jaar beiden wonende te Tholen 6 aug. Tazelaar Marinus Pieter oud 24 jaar wonende te Tholen en van Oost Cor nelia Francina Adriana Janna oud 23 jaar wonende te Poortvliet LEDENVERGADERING „THOLENSE BOYS" Maandagavond hield de voetbalvereniging „Tholense boys" haar jaarvergadering in hotel „Zeeland" Voorzitter J. de Laater richt te zich met een bizonder woord van welkom tot trainer J. de Kreij uit Bergen op Zoom en tot de aanwezige leden van de suppor tersvereniging. De opkomst was overigens niet bijster groot. De heer de Laater stelde vast, dat de senioren-elftallen het de afge lopen competitie goed hadden gedaan, Te leurstellend was dat hef tweede elftal na het behaalde kampioenschap tijdens de pro motiewedstrijden struikelde en daarom op nieuw in de derde klas zal moeten uitko men. Minder succesrijk waren de jeugdelf- tallen en tegen het einde van de competitie moest zelfs het besluit vallen de A-jeugd te rug te trekken. De voorzitter meende, dat de jeugd extra aandacht nodig heeft. Het aantal jeugdleden is thans gering en daar door kan de opbouw van de vereniging ongunstig worden beïnvloed. Hij verzocht de aanwezigen zoveel mogelijk in de richting van jeugddeelname te stuwen. Het is ook voor komend seizoen een vraag of deelname van een A-jeugdelftal mogelijk zal zijn. Dan moet het wel snel ten goede verande ren. Verder wees de voorzitter er op, hoe de toto-inkomsten een belangrijke financiële steun voor de vereniging zijn. Zonder die inkomsten zou men het zwaar te verduren hebben. In zijn jaarverslag memoreerde secretaris H. Dijkslag dat het ledental iets was ge daald, nl. van 90 naar 81. Hoofdfactor hier bij was evenwel verhuizing. Verontrustend is het dan ook niet te noemen. Penningmeester W. van der Linden ver meldde aan ontvangsten over het boekjaar f 6919.72, uitgaven f 6970.zodat er on danks de f 1500.van de toto nog een na delig slot was. Daarom ook heeft men de toegangsgelden tot het terrein verhoogd, ter wijl ook de supporters bij uitwedstrijden iets meer betalen. Binnenkort wordt verder een aktie gehouden om de kaspositie te verste vigen. Uiteraard betekent een deelame van vijf elftallen in competitieverband een hoog on- kostencijfer, met name voor de senioren elftallen. In het bestuur werd de heer W. van der Linde herkozen, terwijl de vakatu- res J. Geluk, A. de Bruin en J. Berrevoets werden vervuld door de benoeming van J. v. d. Velde J. M. Kesteloo en J. B. Rossen De elftalcommissie bestaat uit de heren B. Baay, L. Lindenberg die beiden werden herkozen en de nieuw benoemden J. Beuke laar en J. Prince. De heer W. Kurvink was niet herkiesbaar vanwege drukke werkzaam heden. De kascommissie werd gecompleteerd door de benoeming van de heer J. de Rijke. Na al deze verkiezingen waarmee nogal enige tijd gemoeid was, werd door de su- portersvereniging bij monde van de heer J. Geluk een oefenbord (voor theorielessen) en een nieuwe bal aangeboden. Een flink applaus onderstreepte de erkente lijkheid voor deze welkome geschenken, ter wijl voorzitter de Laater de supportersvereni ging ook dankte voor de in het afgelopen seizoen verleende steun. Bij de rondvraag kwamen nogal wat interne kwesties naar voren, waarbij gewoonlijk het ene door het andere wordt gevolgd. Tenslotte wees de voorzitter er op, dat een goede opkomst bij de training een goede onderlinge verstand houding van veel betekenis is voor een goed resultaat in de komende competitie. JACHT UITGEBRAND Zaterdag is in de Thoolse haven het ple zierjacht van de heer Van de Kieboom uit Steenbergen door brand vernield. De eige naar werd met vrij ernstige brandwonden op genomen in het ziekenhuis te Bergen op Zoom terwijl ook zijn zoontje brandwonden opliep, maar na te zijn verbonden in het ziekenhuis kon worden thuisgebracht. Toen de heer van de Kieboom in de kajuit een gasstel wilde aansteken ontstond een ont ploffing. Waarschijnlijk zat er een lek in de gasslang. De schade is aanzienlijk. BOTSING Vrijdagavond vond op de hoek Paulina- straat - Markt een aanrijding plaats tus sen een motorfiets, bestuurd door J. B. uit Bergen op Zoom en een personenauto met C. van B. achter het stuur. Ter plaatse is het uitzicht beperkt De autobestuurder zag de van rechts komende motorrijder te laat en zo was een aanrijding niet meer te voor komen Met een flinke wond aan het dijbeen werd de motorrijder door dokter P. J. Duinker behandeld. Verder was er flink wat materiele schade. DAAR SCHRIK JE VAN De veilingdirecteur de heer A. de Kool stond vorige week even bij het'fustpark met iemand te praten, toen hij plotseling zo ongeveer door een kistenlawine werd bedol ven. Enkele schavingen en een lichte her senschudding waren het gevolg. NUTSSPAARBANK IN DE MAAND JULI Uit het maandoverzicht van de Nutsspaar- bank te Tholen blijkt dat gedurende de maand juli een totaal posten aan inleg is ge boekt van 663 met een bedrag van f 157.743,06 en aan terugbetalingen 282 met een bedrag van f 130.915.64. Er kwamen gedurende de maand juli 10 nieuwe spaar ders bij. WEDVLUCHTEN VANAF MONS Vanaf Mons over 125 km waren er zater dag wedvluchten voor jonge en oude duiven, waaraan „De Zwaluw" met resp. 181 en 54 duiven deelnam. De uitslagen luiden: JONGE DUIVEN: P. C. van As 1 5 21 49; J. Tholenaar 2 6 11 12 19 23 29 37 42, 3e overduif; A. van Daalen 3; P. C. de Wilde 4 33 41 55 59; C. van Meer 7 13 27 40 48; D. Havermans 8 45 46 J. Potappel 9 25 61 H. Lindhout 10 35 43 50 52 53 58; J. J. Ca- pelle 14 16 18 20 32 38 60; A. Voormeulen 15 36 47 56 57; C. Boogaart 17, 2e over duif M. de Graaff 22 34 le overduif Jac. Vaders 24, 28 30 51; G. Hoek 26 54; C. A. Rijnberg 31 44; A. Rijnberg 39. OUDE DUIVEN: Jac. Vaders 1; A. v. Daa len 2 4 5 10 12; J. Tholenaar 3 13 14; P. de Wilde 6 16; A. Voormeulen 7; J. Potappel 8 9 18; H. Lindhout 11; Joh. Hol 15; P. C. van As 17. Alle duiven waren gelost te 10.00 uur. De eerste jonge duif kwam binnen om 12.12.13 uur, de laatste prijswinnaar te 12.52.17 uur met snelheden van 9488 m per minuut en 7297.7 m per minuut. De eerste oude duif arriveerde te 12.13.46 uur en de laatste prijswinnaar te 12.38.55 u. snelheden resp. 9353.4 m en 7900 m p. min. BURGERLIJKE STAND over de maand juli 1965 Geboren: 4 juli: Bevelander, Hendrika Isabella M„ dr van Adriaan Pieter Bevelander en Jozina Sara van der Stel. 14 juli: Vroege, José Diederica; dr. van Jacobus Dirk Vroege en van Maria Lucia van der Weerd. 27 juli te Bergen op Zoom: de Wit, Eliza beth Petronella Walthera; dr. van Christiaan Marinus Cornelis de Wit en van Maria Gonzega Cornelia Raaymakers. 31 juli: de Leeuw, Cornelia Adriana; dr. van Cornelis Wilhelmus de Leeuw en Petro nella Adriana Verhees. Ondertrouw: 30 juli Jansen, Hendrik Gerhardus 23 jr. onderwijzer en Gunst, Cornelia Maria, 24 jr., zonder beroep, beiden wonende te Oud- Vossemeer. 30 juli: van de Par, Machiel Franciscus, 20 jr. tractor-chauffeur te Halsteren en van Daalen, Cornelia Elisabeth, 18 jr. zonder beroep, te Oud-Vossemeer. Gehuwd: 9 juli: Trouw, Leonardus Cornelis, 27 jr. gemeentewerkman te Wouw, en Voormeu len, Anna Cornelia, 19 jr. zonder beroep, te Oud-V ossemeer. 15 juli: Havermans, Adrianaus Cornelis, 28 jr. dragline-machinist en Hommel Johan na Maria, 22 jr. modinette, beiden wonende te Oud-Vossemeer. Ingekomen: van Gorsel, Jozina M., ongehuwd, uit Rotterdam- Trouw, Leonardus C„ gehuwd met A. C. Voormeulen uit Wouw. Elsevier, Maria E. A. J., gehuwd met Jacobus Hommel, uit NieuwVossemeer. Timmermans, Petronella, echtgenote van Marinus P. Boogaart uit N. Vossemeer Vertrokken: Van der Beek, Cornelis J., ongehuwd naar Rotterdam. De Jongh, Gerard H„ ongehuwd, naar St. Annaland. De Graaf, Cornelia, weduwe van Marinus Gunst, naar Bergen op Zoom. Verhuisd in de gemeente: Meijll, Johannis met echtgenote van Zee dijk 1 naar Cornelis Frankenstraat 33. Hommel, Jacobus, gehuwd met M. E. A. J. Elsevier van Schoolstraat 8 naar John F. Kennedystraat 8. Aarnoudse, Willem met echtgenote en 3 kinderen van Kalisbuurt 31 naar Molen straat 34. Brouw, Adriana, ongehuwd, van Kalis- buurt 31 naar Molenstraat 34. Havermans, Adrianus C„ gehuwd met Johanna M. Hommel, van Ring 17 naar Ring 8. Hommel, Johanna M„ gehuwd met Adri anus C. Havermans, van Leguitsedijk 1 naar Ring 8. Gelok, Anthony L., met echtgenote en 2 kinderen van Molenstraat 5 naar Cornelis Frankenstraat 13. Wessels, Jan en Wessels, Lena, beiden ongehuwd, van Veerstraat 48 naar Cornelis Frankenstraat 15. Priem, Adriaan met echtgenote en 1 kind, van Hofstraat 19 naar Cornelis Franken straat 17. Roggeband, Pieter C„ met echtgenote van Kalisbuurt 2 naar Cornelis Frankenstraat 19. NEDERLAAG De voetbalclub „Vosmeer" verraste in ne- derlaagverband de tweede klasser „Odio" met 4 - 3 te kloppen. Vosmeer 2 won van Odio 2 met 9-0. BEROEPEN Candidaat B. de Graaf alhier kreeg een beroep van hervormd Meeuwen en de Poe- deroyen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1965 | | pagina 1