Heeft u een woning, of gaat u veranderen WIJ HELPEN U Wij leggen gratis u vloerbedekking Wij leggen gratis u traploper Wij hangen gratis u rails Wij maken u gordijnen gratis Wij brengen u een sortering meubelen aan de laagste prijzen en een collectie die u nergens vindt Nieuw Garagebedrijf te Poortvliet officieel geopend Uitslagen Thoolse Dagen VI U hoeft hij ons geen arbeidsloon te betalen, dat scheelt u Tientallen Guldens LET WEL ALLEEN IN DE BOSSTRAAT 40 Bergen op Zoom Met hoge hoed en oude Fordi Van zestien vierkante meter schuur naar vierhonderd en vijftig m2 outillage HEUS 91 21e Jaargang No. 35 EENDRACHTBODE DERDE BLAD 15 juli 1965 In de oude open Ford met „toeter" aan de zijkant, zo niet de oudste dan toch het beproefd vehikel van onze voorouders, in plechtig zwart en met hoge hoed kwam burgemeester W. J. van Doorn van Poortvliet vrijdagmiddag 9 juli om half vier de Stoof- straat afgereden het parkeerterrein op van de nieuwe garage De Jonge. De „eigen" chauffeur stuurde vaardig naar de garage deuren, die blijkbaar automatisch openden. Het de toegang ver sperrend lint in de nationale driekleur was voor de Fordpaarde- krachten een fluitje van een cent. Het gloednieuwe garagebedrijf van de firma De Jonge inclusief benzinestation, moderne smeer- brug en een fraaie showroom was officieel geopend. Met plechtige zwaai, zoals weleer de jonkers hun toekomstige metgezellin uitnodigden, nam burgemeester Van Doorn de deftige hoge hoed af. Achter hem stapten beide wethouders uit, qua leeftijd overeenstemmend met het rijdend decor, maar toch met enige afwijking, omdat de hoge hoed ontbrak. Kortom het was een leuke opening met nog even een prikkend zonnetje haast het voornaamste nieuws in deze dagen eer zich een stortbui boven de nieuwe gara ge ontlastte, waardoor de spreker van dat moment een gemakkelijke taak had, want niemand kon toen iets verstaan. Maar eerder had de burgemeester het woord gevoerd. En zijn speech was wel goed te volgen. Een schare van genodigden vulde de garage, waaronder verschillende collega's van de eigenaren, bouwkundige Giljam van Scherpenisse, aannemers firma Joh. Moer land Zn van Sint Annaland, onderaanne mers, vertegenwoordigers van Mobil Oil en talrijke kennissen en klanten. Burgemeester van Doorn wees op de ont wikkeling van het auto-verkeer en de gehele economische samengang daaraan verbonden. Hij had daartoe recent cijfermateriaal uit het vorige week verschenen jaarverslag 1964 van de A.N.W.B.. Nu zijn er met 12 miljoen inwoners op elke 11 zielen één auto De prog nose voor 1970 en waarom zouden we er met de huidige ontwikkeling aan twijfelen is dat er bij 13.8 miljoen één auto op de 6 a 7 inwoners zal zijn en in 1980 bij 16 miljoen inwoners één op de 3 a 4 inwoners. Geen wonder dat er grote zorg is hoe onze auto-wegen dat allemaal verwerken moeten, hoe aan voldoende parkeergelegen- heden te komen. Daarnaast vraagt. men zich als leek ook af of de technische bedrijven in staat zullen zijn dit alles op gang te houden. En dat is niet alleen maar een zaak voor de stad want ook het platteland deelt in die snelle ontwikkeling. Hoewel de zorg voor wegen en parkeergelegenheid een over heidstaak is en de servicebedrijven voor de particulier, gaat het toch alles hand in hand zodat ook de overheid met belangstelling de ontwikkeling daarvan volgt. Daarom was er ter plaatse bij de overheid ook veel belangstelling voor de plannen van de firma de Jonge en gaarne hebben we aan de uitnodiging gevolg gegeven om hier deze middag aanwezig te zijn. Dit bedrijf is niet alleen van belang voor de ondernemers, zo vervolgde burgemeester van Doorn, maar men mag het ook niet onderschatten in de ontwikkeling van het geheel van de gemeente en de streek. Denk ook maar aan de toene mende openluchtrecreatie. Ook aan de recre atie werd in het eerder genoemd ANWBver- slag een hoofdstuk gewijd, Op de bijgevoeg de kaart staat Tholen nog als maagdelijk (recretatie) gebied. Insiders weten al lang dat onze dijkrecreatie een trekpleister is van vele dagjestoeristen. We zien het ook bij ons van niets tot enkele tientallen en vaak hon derden auto's groeien, zodat waterschap en gemeentebesturen regelende voorschriften zullen moeten stellen. Onderschat het niet. Ieder autobestuurde en bezitter weet dat een goed verzorgd en geoutilleerd pompstation een trekpleister is. Thans wordt voor Tholen al gedacht de hogere instanties zitten zwaar te kijken aan reorganisatie met het oog op een ontwik keling door grote werken als Schelde-Rijn Reimerswaal en een rechtstreekse ontsluiting met de Randstand. Daarover zal in de toe komst nog vaak worden gesproken. Het moge ook voor ons gebied een teken aan de wand zijn. Burgemeester van Doorn herinnerde er vervolgens aan, hoe de familie De Jonge omstreeks 1920. in een schuurtje begon met fietsenmakerij. Wat er nu staat is zonder overdrijving een pracht en goed geoutilleerd bedrijf, voor het platteland het neusje van de zalm. Dat getuigt niet alleen van moed maar ook van inzicht voor de toekomst. Namens het gemeentebestuur feliciteerde de burgemeester de exploitanten en na de sym bolische opening in vol ornaat in de auto, besloot hij thans met de vaktaal: goede za ken, veel succes en veel geluk in uw nieuw bedrijf. GOEDE DINGEN UIT DRIEEN Vervolgens sprak een vertegenwoordi ger van Mobil Oil namens directie en mede werkers. Hij zag in deze opening drie voorname redenen om er blij over te zijn. In de eerste plaats voor de familie de Jonge die hun initiatieven hier bekroond zien, ver der voor Mobil Oil, welke de laatste jaren doende is geselecteerde verkooppunten aan te trekken en in de derde plaats voor de au tobestuurders die terecht kunnen bij een zo modern bedrijf als hier in Poortvliet nu is gevestigd. Bouwkundige Giljam van Sdherpenisse vond het een leuke opening, dankte de familie De Jonge voor de verleende opdradht, het gemeentebestuur voor de medewerking even als de Centrale Dienst Noord Zeeland, Prov. Waterstaat en de aannemers. Hij hoopte dat de familie De Jonge tot in lengte van dagen plezier van deze nieuwe garage zou mogen beleven. Een geëts raam waarin de groei van dit bedrijf wordt gesymboliseerd was het cadeau van dhr. Giljam. Namens de Bovag Zeeland en de Thool- se collega's sprak de heer Mol uit Tholen Hij vond het een bizondere prestatie wat hier tot stand is gekomen. Het mag als het mooiste bedrijf op dit gebied in onze streek worden aangemerkt. De heer Mol wist heel wat van de ontwikkeling van het bedrijf, zelfs vanaf het moment dat het aar zelend van de grond kwam tot en met jaar tal 1964 toe. Namens aannemers firma Joh. Moerland Zn sprak de heer C. Moerland van Sint Annaland dankend voor de opdracht en de hoop uitsprekend dat er zegenrijk in gewerkt zou mogen worden. Ook de heer Moerland liet het niet bij woorden en mej. M. de Jonge feliciteeerde heel aantrekkelijk in dichtvorm bood daarbij een klinker aan voor het parkeerterrein met aan de andere kant daar van een cheque, die passend zal worden .verzilverd". Begrijpelijk dat zowel De Jonge junior als senior daarna in hun dankwoorden wil den gewagen van een onvergetelijke opening met grote erkentelijkheid voor de belangstel ling, het al 45 jarig vertrouwen maar ook voor de bij deze opening ontvangen cadeaux en gesproken vriendelijke woorden. Het werd nog een gezellig samenzijn na bezichtiging van de fraaie showroom, kantoor, smeerbrug en pompstation. Menige klant was er na die opening en op zaterdag bij om de tank te laten vullen van de attraktie te profiteren en met de genodigden van het eerste uur te conclu deren, dat er aan de Stoofstraat te Poort vliet, precies aan de provinciale route een modern garagebedrijf is gekomen met ruime parkeermogelijkheid en exploitanten die in de achterliggende jaren het bewijs leverden, dat ze weten wat het woord servicemoet inhouden. TEKEN WEDS TRIJD Eerste prijzen gingen er naar Coba Dake en Henk Guiljam beiden van de christelijke school te Sint Annaland Tweede prijzen waren er voor Jaap Hoek van de openbare school te Stavenisse en voor Wim Fase van de chr. school te Sint Annaland Derde prijzen voor Hannie Houtekamer en Ko van der Graaf van de chr. school te Sint Annaland en voor Wim Pipping van de chr. school te Oud Vossemeer Vierde prijzen voor Corrie Andriesse. Hen nie Duine, Nelewart Poot, Annie van Luijk, Els Slager, Mientje Rijnberg en Janny Rus sen van de chr. school te Sint Maartensdijk en voor Theo v. d. Klooster-en Corrie den Engelsman van de chr. school te Sint Anna land. 10 mevr Groeneweg-Blok te St. Maartens dijk 47 punten 11 H. Wienken te Roosendaal 48 punten 12 J. Veulings te Scherpenisse 49 punten 13 J. J. Niemantsverdriet te Oud Vossemeer 57 punten 14 C. Stoel te Stavenisse 66 punten 15 Chr. Geuze te Scherpenisse 71 strafpunten DRESSUURPROEF ACHTTALLEN 1 „De Niervaartruiters" Klundert 108)A p. 2 „De Sdhouwse Ruiters" Dreischor 100 p. 3 Rijvereniging „Walcheren" 93 punten 4 „De Juliana Ruiters" Zaamslag 86 punten DRESSUURPROEF VIERTALLEN 1 „De Oranjeruiters" Willemstad 99}/) p. -2 „De Oranjeruiters" te Axel 96}/) punt 3 „De Eendrachtruiters" O. Vossem. 931/) p. ELECTRONISCHE ORGELS PLATENSPELERS GITAREN GRAMMAFOONPLATEN ACCORDEONS, enz. enz. (li hebt dit alles kunnen horen en zien op de Thoolse Dagen) SCHUTTE Heeft de grootste keus Lievevrouwestraat 31 - Tel. 5470 - Bergen op Zoom Vijfde prijzen voor Martha Droogers, Rien Jeroense en Ellie Heijboer van de chr. sdhool te Sint Annaland en voor Hellentje Riedijk en Leen Bijl van de chr. school te Sint Maartensdijk Een zesde prijs voor Jdhan de Groen van de openbare school te Poortvliet. Zevende prijzen voor Coby Sluijmers en Hans Hendrikse van de Openbare school te Stavenisse en voor Anke Birkhoff en Nella Kurvink van de chr. nat. school te Tholen. ORIENTATIERIT 1 J. Quist te Poortvliet met 14 strafpunten 2 J. van Daalen Jzn te Tholen 20 punten 3 H. v. d. Wouwe te Poortvliet 27 punten 4 P. den Engelsman Sint Annaland 34 punt. 5 J. van Rossum te Tholen 41, punten 6 J. Gakeer te Tholen 41 punten 7 S. Beukelaar te Tholen 44 punten 8 F. v. d. Slikke te Poortvliet 45 punten 9 M. Geur te Schiedam 46 punten 4 ,De Schouwse Ruiters" Dreischor 92p. 5 „Oranjezon" Vrouwenpolder 88}/) punt. 6 „Graaf Engelbert" Kruisland 82}A punt. INDIVIDUELE DRESSUURPROEF 1 H. Knook met Belinda van de Oranjerui ters te Willemstad 100 punten 2 mej. T. Vis met Veronica van de Schouw se Ruiters te Dreischor 99 punten 3 H. Geluk met Helma van de Eendracht ruiters te Oud Vossemeer met 98J^2 P- 4 mej. G. A. Parlevliet met Flicka van Noord Beveland 98 punten 5 P. Breure met Joy van de Oranjeruiters te Willemstad 97J/j punt. 6 C. Hage te Kruisland met 97 punten, INDIVIDUELE DRESSUURPROEF (HANDICAP) 1 H. Punt van de Niervaartruiters te Klundert met 102}/) punt 2 B. Kouters van Kruisland met 99 punten 3 A. Chardon van de Maaslandruiters 98 p. 4 mej. J. Maris Oranjeruiters Axel 94 p. 5 A. Wattel Oranjezon Vrouwenpolder 93 p. 6 mej. S. de Kraker Julianaruiters Zaamslag 92 p. INDIVIDUELE DRESSUURPROEF (PONYRUITERS) Shetlandpony's 1 Adrie den Ex ter met Olaf 105 p. 2 Wim de Feyter met King 1.04 punten 3 Annelien de Feyter met Frijke 103]/) p. 4 Cor den Hamer met Jacky 103^2 punt. 5 Johan Scheele met Benno 97 punten 6 Ad Haak met Paul 94}/) punt. Allen leden van „De Kleppertjes" te Axel New Forest en W e 1 s h pony's 1 Corrie de Feyter met Babystar 104J/2 p. 2 Jan de Feyter met Sandy 102}/) punt 3 Christie Esselbrugge met Victor 101}/) p. 4 Tiny Scheele met Bennie 100 punten Allen leden van „De Kleppertjes' te Axel INDIVIDUELE DRESSUURPROEF ,(M en Z HANDICAP) 1 C. Steendijk met Felix Walcheren 93 2 mevr M. Bom met Quando Oranjeruiters Willemstad 94}/) punt 3 A. J. Priester met Swing Noord Beve land met 93}/) punt 4 A. J. Hanse met Athleet Schouwse Ruiters Dreisdhor S8Jpunt 5 G. Quist met Frits Walcheren 83J^ punt 6 mej. B. van Driel Niervaartruiters 82 p. JEUGDDRESSUUR (personen van 13 tot en met 16 jaar) 1 mej. R. van Nieuwenhuyze met Arenko Walcheren 112 punten 2 mej. A. Steendijk met Nico Schouwse Ruiters 108 punten 3 Ineke Bolleman met Rex Oranjeruiters te Axel 94 punten 4 mej. S. Sanderse met Redskin Oranjerui ters te Axel met 93 punten 5 mej. M. Dieleman met Anja Oranjeruiters te Axel met 93 punten SPRINGCONCOURS (L) 1 M. v. Dis met Diana Oranjeruiters 22 p. 2 J. J. v. d. Slikke met Hassan Eendracht ruiters Oud Vossemeer 20 punten 3 A. Chardon met Billy Maaslandruiters 18 p 4 S. A. den Exter met Robbie Oranjeruiters te Axel 18 punten 5 P. Breure met Joy Oranjeruiters te Willemstad 15 punten 6 D. Vermaas met Wantje Eendrachtruiters Oud Vossemeer 7 punten SPEEL UW SPEL 1 A. Geluk met Hans Eendrachtruiters 2 P. Breure met Joy Oranjeruiters Willem stad 3 D. Vermaas met Wantje Eendr. ruiters 4 A. Meester van Graaf Engelbert 5 J. P. van Dalen met Vera Eendrachtruiters 6 A. de Feyter met Rapid Oranjer. Axel TALLY-HO 1 H. Geluk met Helma Eendrachtruiters 2 Piet Groenewege Eendrachtruiters 3 C. Abrahamse met Vonne Oranjezon te V rouwenpolder 4 G. Quist met Frjts van Walcheren ATTRAKT1ENUMMER 1 Testers met Hairos 2 mej. I. Holleman met Rex van de Oran jeruiters te Axel 3 C. Hage met Mentor Woninginrichting KAA

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1965 | | pagina 7