WEEKBLAD VOOR HET EIL0ND TfifllEK EN ST.FILIPSLQND Thoolse Dagen met vee-défilé en ruitersport Abonnementsgelden Stem van het liart beslissend De redaktie legt u deze week voor WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Pluim pot-terrein direct aan busverbinding 21e Jaargang No. 33 1 juli 1965 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66 - St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34 - Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g. 531 - Giro 124407 franko p.p. 4.25 inkossokosten Abonnementen 3.50 per half jaar Prijs per nummer 16 cent Advertenties 14 cent per mm - Spierinkjes t/m 20 woorden 1.50 Inzenden UITERLIJK DINSDAG bij onze agenten of aan EENDRACHTBODE - Postbus 128 - Bergen op Zoom Toen H.K.H. prinses BEATRIX 18 jaar was, bracht zij eens een bezoek aan het hospitaal-kerkschip „De Hoop" in IJmuiden, Tijdens dit bezoek werd een demonstratie gegeven. Een „patiënt" werd op een brancard vastgebonden en deze brancard werd over genomen door een van de rubberboten van „de Hoop" en daarna aan boord gehesen. Een bestuurslid vroeg trots wat prinses Beatrix daar nu wel van vond. Hij verwachtte niets anders dan een opgetogen „mooi" of iets van dien aard. Maar de achttien jarige zei resoluut „Niets waard". En zij legde kort en krachtig uit, waarom volgens haar deze reddingsmethode niet deugde. Het bestuur beloofde met schaamrode kaken een betere con structie te zullen uitdokteren Claus van Amsberg, de Duitse vrijgezel die jarenlang in de schaduw van de publiciteit leefde, werd enkele maanden geleden ]>lots de meest besproken man in Europa. Men moet deze man aan de ene kant benijden om het geluk wat hem ten deel zal vallen. Aan de andere kant zal hij voor een heel zware opgave staan. De ogen van heel een volk zijn op hem gericht. Hij heeft tegen dat hij een Duitser is en het zal veel tact van hem eisen, zijn houding te bepalen tegenover die Nederlanders, die de echtgenote van onze. kroonprinses vooralsnog met reserve zullen tegemoet treden. Dit voorval is typerend voor de sterke persoonlijkheid van onze kroonprinses. Zo hebben wij haar in de afgelopen jaren leren kennen: spontaan, direct, impulsief, een jonge vrouw met humor en vrijheidszin, iemand met besef voor de realiteit, een prinses met durf en zin voor verantwoordelijkheid. DICHT BIJ HET VOLK Deze diplomaat beschikt over een levenservaring, die hem als echtgenoot van onze toekomstige koningin later ter stade zal kunnen komen. Hij heeft zijn opleiding genoten in de diploma tieke dienst. Hij is dus geen vreemde in het Jeruzalem der grote politiek. Maar bovendien stamt Claus niet uit een vorstelijk gezin. Dat is in zekere zin een voordeel, want deze man, iviens zusters doodgewone functies uitoefenen, staat ongetwijfeld dicht bij het gewone volk, zodat het hem weinig moeite zal kosten de omgangsvormen te vinden, die in het contact met deze verreweg grootste groepering van onze bevolking gebruikelijk zijn. „Het kan me niets schelen met welke vrouw Claus trouwt. Als het maar een gelukkig huwelijk wordt," zo sprak Herr Julius, de oom van Claus, kortgeleden. Koningin Juliana en prins Bernhard geven van hun kant hun dochters de vrijheid de man te kiezen die zij liefhebben. Dat is het beste ivat ons volk voor ogen kan houden. HET LAATSTE WOORD Onze Kroonprinses heeft een moeilijke lijd achter de rug. Achter een vrolijk en opgewekt gelaat zal zij de laatste maanden wel eens innerlijke spanningen hebben verborgen. De speculaties rondom haar relatie met Claus von Amsberg op een tijdstip, dat zij eigenlijk haar keus moest bepalen, zullen haar stellig hebben verdroten. De man, met wie zij zich heeft verloofd, is in de meest letterlijke zin des woords de keus van haar hart. Hun relatie is gebaseerd op de sterkste band die twee mensen kan samenbinden de liefde. Dat is vroeger wel eens anders geweest, toen het protocol van een prinses, en zeker van een kroonprinses eiste, dat zij per se zou huwen met iemand van koninklijke bloede. Prinses Beatrix zal deze traditie evenals haar zuster Margriet doorbreken. Het past bij haar karakter, dat niet de dode letter van het protocol, maar de stem van het hart bij haar het laatste woord heeft. (nadruk verboden) NU VERLOOFD Raad Oud-Vossemeer zal nog nader over Kanaalschap praten In Sint-Maartensdijk krijgt Procos n.v. nog wat respijt Thoolse Dagen met vee-de filé en ruitersport Sint-Annalandse nieuwe jachthaven in wording Raad Poortvliet Tips voor tuinders Een reeks geslaagden Die op rijkdom slapen wil, ligt geen tien minuten stil. Niet alleen bij andere kranten, óók bij de nieuwsbladen nopen de stijgingen van grond- en hulpstoffen, druktarieven, bezorg kosten, huren, reparatie- en onderhoud van de apparatuur tot een noodzakelijk verhogen van het abonnementsgeld. We blijven graag het nieuwsblad voor iedereen in onze streek, zodat die verhoging tot het uiterste wordt beperkt. Het gaat hier maar om nauwelijks één cent per week. Met ingang van 1 juli 1965 is het abonnementsgeld 3.50 per half jaar, voor postabonné's 4.25. Inning van het 2e half jaar 1965 volgt pas eind september/begin oktober a.s. Niet iedereen heeft aan de al sinds 1958 jaarlijks terugkerende Thoolse Dagen alléén maar plezierige herinneringen, wat de weersomstandigheden betreft. Het is wel voorgekomen, dat fietsers of buspassagiers tot op de huid toe nat werden vanwege de stortbuien. Dat is ditmaal, afgezien van welke weersomstandigheden ook, niet persé nodig. Voor het eerst in de geschiedenis van de „Thoolse Dagen" wordt immers gebruik gemaakt van het speelterrein der gemeente Scherpenisse in de Pluimpot. Enerzijds begrensd door het Spuidam- plein, anderszijds door de provinciale weg naar Sint-Maartensdijk ligt dit terrein als het ware tegen een busverbinding aan. En bovendien in de kom van de gemeente Scherpennisse. Zoals gebruikelijk wordt op de eerste dag vrijdag 9 juli de grote veekeuring gehouden met daarna het défilé van de kampioenen en prijswinnaars. Zaterdags meer de ontspanning en dit jaar weer met het steeds opnieuw interessante concours hippigue. Rond deze hoofdlijnen talrijke attraktieve onderdelen. Opnieuw worden de honderden belangstellenden van in en buiten de streek verwacht op de „Thoolse Dagen" 1965. Ditmaal dan in de Pluimpot bij Scherpenisse. DE VEETEELT In het programmaboekje, dat deze week is verschenen, heeft de rijksveeteeltconsulent voor Zeeland ir W. L. Harmsen een „ten geleide" geschreven. Ir Harmsen vindt het verheugend, dat ook na het afsluiten van de streekverbeteringsperiode in 1964 de I Thoolse Dagen worden bestendigd en dat met een zeer gevarieerd programma, waar- I aan de verschillende schakeringen van de Thoolse bevolking meewerken. De presentatie van de veeteelt steunt zelfs op een groter aantal inzendingen dan het record in het vorige jaar. Een goede kern van 180 dieren worden gekeurd, waarvan 32 voldoen aan de eisen van de produktieklasse Niet minder dan 35 fok- en bedrijfsgroepen zijn in de catalogus opgenomen. De melkveehouderij op de gemengde be drijven ontwikkelt naar grotere produktie- eenheden en biedt betere selektiemogelijkhe- den, waarbij zowel de melkcontrole als de keuze van prima fokstieren onmisbaar zijn voor de verbetering. Tegenover een gemid delde produktie van ca 4150 kg melk van ruim 2000 melkkoeien in Tholen en St. Phi- Veeuerbetering zet door in onze streek lipsland stond in het afgelopen jaar een op brengst van 4525 kg melk met 3.99 vet in 304 dagen op honderd gecontroleerde be drijven met ruim 800 koeien. Verder zal een kleine collectie vleesvee worden geëxposeerd. De Thoolse schapenfokkers komen met 60

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1965 | | pagina 1