WEEÜLSO VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FIUPSIOND Voorlichting nuttig Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT VERSCHIJNT IEDERE DONDERDAG De redaktie legt u deze week voor RAAD SCHERPENISSE Behoudens één stem was raad Scher penisse tegen samenvoeging tot één thoolse gemeente. Straatbelasting werd verhoogd, Met 4 tegen 3 terrein beschikbaar voor „Thoolse Dagen" DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN OUD -VOSSEMEER 21e jaargang No. 31 17 juni 1965 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66 - St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34 - Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g. 531 - Giro 124407 franko p.p. 3.85 inkassokosten Abonnementen 3.25 per halfjaar Prijs per nummer 15 cent Advertenties 14 cent per mm - Spierinkjes t/m 20 woorden 1.50 Inzenden UITERLIJK DINSDAG bij onze agenten of aan EENDRACHTBODE - Postbus 128 - Bergen op Zoom Kortgeleden hebben we het probleem be handeld van de gediplomeerde wereld. De oplossing konden ook wij natuurlijk niet ge ven, maar slechts attenderen op de vele eisen, welke in onze tijd worden gesteld voor het bereiken van goede functies. Di ploma's worden overal voor vereist. De jeugd moet alvorens te kunnen verdienen heel wat wijsheid slikken. Kortgeleden had den we er nog een voorbeeld van in eigen omgeving. En die zijn er talrijke andere. Dat voorbeeld dan was het met goed gevolg afgelegde artsenexamen. Op nog geen 25 jarige leeftijd. Vlotter kan het haast niet Maar toch had deze nu jeugdige arts die inmiddels z'n militaire dienstplicht ver vult twintig jaar lang op de „schoolban ken" gezeten. Óp 4 jarige leeftijd naar de kleuterschool, via de lagere school naar de r.h.b.s. te Bergen op Zoom en tenslotte de universiteit te Leiden. Even voor u uitreke nen? 2 jaar kleuterschool, 6 jaar lagere, 5 jaar h.b.s., 7 jaar universiteit. Toegegeven, niet iedereen heeft zo'n (vlotte) lange studie, lang niet iedereen brengt het tot dokter. Maar we toonden al eerder aan. dat overal diploma's voor vereist worden. Geen wonder dat jongens en meisjes van zeventien, acht tien jaar, wel eens zwaar zuchten en verlan gen naar het einde van de schoolperiode Dan kunnen we als ouderen wel zeggen: „later zul je neg eens verlangen naar die mooie schooltijd" maar dan vergeten we dat we het ook wel eens beu waren. De romantiek van de vroegere schooltijd doet veel vergeten van wat ook vroeger minder aangenaam was. Is het einde van de schooltijd in 't zicht en voor velen is dat thans weer het ge val dan zullen de jonge mensen hulp moeten hebben bij het kiezen van de juiste werkterreinen. Niet alle onderwijs is gespe cialiseerd. Er is ook veel algemeen vormend onderwijs. En zelfs al is 't onderwijs ge specialiseerd geweest dan nog zal dikwijls voorlichting nodig zijn. Niet alle mensen vinden onmiddellijk de juiste werkkring, het feitelijk begeerde be roep. En vele jonge mensen zijn in dat op zicht nog onzeker. Menigeen zou later de weg nog wel eens willen over doen en op nieuw willen beslissen. Gelukkig dat er steeds meer aandacht wordt besteed, zelfs op de lagere school, aan voorlichting bij schooi en beroepskeuze. Steeds meer specialisten en instanties kunnen op dit gebied hulp verlenen. Heel wat teleurstellingen kunnen hierdoor worden voorkomen. Teleurstellin gen voor de jonge mensen, maar ook te leurstellingen voor de oudere. Teleurstellin gen, die zelfs veel leed kunnen veroorzaken in veel bredere kring: in gezin, familie en gemeenschappen. Voorlichting bij de beroepskeuze is van zeer groot belang, een gemeenschapsbelang. Terwijl de spanningen voor de mondelinge examens stijgen, hebben vele examenklassen tevoren excursies gemaakt Dat is tegenwoor dig ook opgenomen in het leerprogramma. Fabrieken, kantoren en magazijnen worden bezocht en de leerlingen nog steeds gekluis terd aan de schoolbanken, kregen enig in zicht in enkele werkobjecten. Ook deze vorm van voorlichting is nuttig en waardevol, is van belang voor de toekomstige werknemers, maar ook -voor werkgevers. Onbekend maakt onbemind en heel wat jonge mensen hebben hun meningen moeten veranderen, zijn dankbaar dat ze even hebben mogen rui ken aan de werkelijkheid Jonge mensen heb ben door horen en zeggen vaak „vaste me ningen" die bij 't ervaren der werkelijkheid al spoedig op losse schroeven komen te staan Waren die vaste meningen" gebleven en niet getoetst aan de werkelijkheid dan waren er bij voorbaat reeds mogelijkheden qeremd die bij nader inzien gunstig hadden kunnen zijn voor arbeidsvreugde en levensgeluk. Mogelijk kan men ook in onze omgeving nog wat meer aandacht schenken aan die excursies in het leerplan. Niet alleen ulo, landbouw- technische- of huishoudschool, maar zelfs de lagere scholen, zij het dan be perkt tot de hoogste klasse. De excursies moeten feitelijk worden in geweven in de leerstof. Dan is het effect veel groter. Niet alleen de kandidaten voor een bepaald vak zullen dan profijt trekken, maar ook de andere leerlingen zullen een bredere kijk krijgen op een terrein, dat zij toch wel mogen kennen voor hun algemene ontwikeling. Zo kan voorlichting op ver schillend terrein, mits goed gebracht, de jon geren van zeer groot nut zijn. Als eerste gemeente in onze streek behan delde de raad van Scherpenisse dinsdag avond de gemeentelijke herindeling op het eiland Tholen. Er werd over dit onderwerp minder gede batteerd dan men verwacht had. Raadslid J. Joppe (p.v.d.a.) gaf als eerste zijn me ning. „Het prijsgeven van de zelfstandigheid doet pijn,, begon hij, maar we moeten toch naar grotere concentraties toe. Als kleine gemeen te kunnen we in de toekomst niet meer wer ken. Er zijn al enkele voorbeelden van sa menvoeging op het eiland, zoals de vuilnis ophaaldienst en de noodslachtplaats. Het Groene Kruis heeft overal grote tekorten, en door samenvoeging kan dit verlies waar schijnlijk verminderd worden. De heer Joppe dacht hierbij ook aan de rioolzuivering. We weten natuurlijk nog niet wat het Schelde-Rijn projekt voor onze streek zal brengen, maar het zal toch onze streek niet helemaal voorbij gaan. Als ons eiland zich dan moet ontplooien zal dit met één gemeente zeker beter gaan, dan dat zeven gemeenten dit moeten doen. In nationaal- en internationaal verband zien wij overal samenwerking en samenvoe ging. de E.E.G. bijvoorbeeld. Ook de boe ren werken samen, vooral in het gebruik en de aanschaf van machines. Voor de toekomst is het bestaan van één gemeente van groot belang, „het moet er naar toe", zo besloot de heer Joppe zijn visie op de herindeling. GROENE KRUIS NIET VERGELIJKBAAR De heer M. Dijke (s.g.p.) vond dat het Greene Kruis helemaal niet aan herindeling gebonden was. Op iedere gemeente moet er een verpleegster blijven. Door samenvoeging zal dit niet kunnen veranderen. Hoewel we een kleine gemeente hebben, vervolgde hij, kunnen we het toch goed bij benen. Na de watersnood en de herverkave ling is dit nog eens onderstreept. Het doel van de samenwerking van de boeren is kostenspreiding, vooral bij de kleine boeren. Bij de gemeenten is dit niet zo. De herinde ling zal ten koste gaan van de werken in in de gemeente. De heer Dijke dacht wel dat er bij één gemeente minder kosten waren. DIKKE VINGER IN DE PAP De voorzitter, burgemeester Bouwense, zei hierop dat een gemeente van 1,6000 inwoners meer „in de pap te brokkelen heeft" dan ze ven kleine gemeenten. GEEN ACHTERGEBLEVEN GEBIED, MAAR ACHTERGEHOUDEN, De heer Kleppe (c.h.u.) dacht hier heel anders over, wanneer 'n gemeente van 16000 inwoners meer te zeggen heeft dan een kleine gemeente, worden we niet democratisch gere geerd. Dan schiet de regering hierbij tekort. Een minderheid moet net zoveel rechten heb ben als de meerderheid, vond hij. Men hoort wel eens zeggen dat het eiland achtergeble ven is. maar dit is geheel onjuist. We zijn achtergehóuden. Als Scherpenisse een even grcot bedrag per inwoner krijgt als Rotter- dan en Amsterdam is het pas goed. De heer Polderman (s.g.p.) vond het klein zielig, dat G.S. met het voorstel tot één gemeente op Tholen komt. Wanneer ze per sé één gemeente willen moeten ze met betere voorwaarden komen, vond hij. „Ik ben er dan ook absoluut tegen", zei de heer Polderman. De heer Dijke vond verder dat de argu mentatie van G.S., dat er een grote bestuurs kracht moet komen, een motie van wantrou wen aan de gemeentebesturen was. Hij vond ook dat G.S. in haar schrijven weinig rekening houdt met de aard van de bevolking op Tholen. Bij het publiek is er een misverstand ont staan, dat Scherpenisse voor één gemeente zou zijn. Dit is beslist niet het geval. Ook Scherpenisse wil zijn zelfstandigheid behou den, maar als er samengevoegd moet worden dan willen we één gemeente, besloot de heer Dijke. Wethouder v. d. Jagt (s.g.p.): Voorop komt te staan, dat we liever zelfstandig blij ven, maar bij het schrijven van de raad leg ik me neer. De heer P. A. Kievit (c.h.u.) stond niet zo hoog met de samenvoeging. Men zal meer kunnen bereiken als één gemeente, maar voor iedere gemeente afzonderlijk zie ik er niet veel nut in, zei de heer Kievit. Hierna volgde stemming over de brief die de raad aan Gedeputeerde Staten zal sturen. Alleen de heer Joppe (p.v.d.a.) was tegen. Hij zag voor de toekomst de samen voeging tot één gemeente als enig middel om zich te kunnen handhaven en goed te kunnen ontplooien. DE FOKVEEDAG De verdere punten van de agenda werden zonder veel discussie afgehandeld. De raad stemde in met de voorstellen van G.S. over het ontwerp-Bezoldigingsregeling gemeente ontvangers en de salaris maatregelen voor secretarissen, ontvangers en ambtenaren van de burgerlijke stand. Voor Scherpenisse brengt het eerste voorstel geen verbetering, omdat de functie van gemeente-ontvanger is gecombineerd met die van secretaris. Het tweede voorstel komt in feite neer op het op nemen van een 0.3 achterstand in de sa- j larissen vergeleken met de loonstijging in het kader van de ondernemigsgewijze loondif- ferentiatie. Verder was er een schrijven van de Com- missie Thoolse Dagen, met het verzoek de speelweide op 9 en 10 juli beschikbaar te stellen ten behoeve van de Thoolse Fokvee- dagen. De organisatoren vinden dit terrein uitermate geschikt, en voor eventuele be schadigingen staan zij borg. B en w zegt in zijn pre-advies dat de Thool se Dagen een algemeen streekbelang op het gebied van veefokkerij in bizondere mate dienen. De kwaliteit van het vee in onze streek is belangrijk verbeterd. Ze stellen daarom voor het terrein beschikbaar te stel len, en daarvoor geen vergoeding te vragen doch wel aan de vergunning de voorwaarden te verbinden van verantwoord gebruik, her stel van eventuele schade en het zich houden aan aanwijzingen van gemeentewege. De heer Polderman (s.g.p.) „is niet erg happig". Wanneer het nat is wordt het een modderpoel, en wordt het terrein onherstel baar vernield. Als er bovendien paarden op komen, gaat het onherroepelijk kapot. Het kan dan niet meer goed hersteld worden. De graszode is nog maar twee jaar oud, dus nog te jong. „Waaróm stelt een goede Z.L.M.er geen terrein met een betere graszode beschikbaar?" vervolgde de heer Polderman. „Als er schade aan het terrein komt, vrees ik er voor dat de Z.L.M. niet zal betalen." De voorzitter merke hierbij op, dat dit verzoek niet van de Z.L.M. komt, maar van de Commissie Thoolse Dagen. Ook de heer Kievit was bang dat er bij nat weer zeker schade aan het terrein zal woden toegebracht. De heer Dijke (s.g.p.) vond dat er be hoorlijk op het besluit van de raad was vooruit gelopen. Hij had reeds gelezen dat de Thoolse Dagen in de Pluimpot gehou den worden. Voor de raad vind ik dit niet prettig, zei hij. De heer Dijke geloofde niet erg in het streekbelang van de Thoolse Dagen. „Het is meer een verkapte kermis geworden." Hij informeerde wat het verant woord gebruik inhield. De voorzitter anwoordde dat b en w ook de mogelijkheden van schade aan het ter rein onder ogen hebben gezien. Het verant woord gebruik houdt alleen het gebruik van het terrein in. Wethouder van der Jagt twijfelde niet aan het feit dat de Commissie de eventuele schade zal vergoeden, en het terrein in orde zal brengen. Wanneer het dat is zal er ech ter onherstelbare schade blijven. Laten we daarom voorzichtig zijn. Tenslotte werd met 4 tegen 3 stemmen het voorstel aangenomen. De heren Polder man, Dijke en van der Jagt (allen s.g.p.) stemden tegen. G.S. wil de maximale normen voor het bij wonen van een raadsvergadering en een commissievergadering respectievelijk op f 20.en f 10.per bijgewoonde vergade ring per lid vast stellen. B en w achtten de bedragen van respectievelijk f 17.50 en f 8.75 verantwoord. Zij nemen hierbij de grootte van de gemeente in aanmerking. De heer Joppe (p.v.d.a.) vindt dit een beetje discriminerend. Hij dacht dat een kleine ge meente zoals Scherpenisse niet minder werk heeft dan een gemeente met 400 en 500 inwoners meer. Hij kan zich daarom niet met het voorstel van b en w verenigen. De andere raadsleden kunnen dit wel. Het voorstel tot wijziging van de Veror dening op de heffing van keurlonen enz. wordt zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. Aan de heer H. Breebaart wordt ongeveer 250 m2 grond verkocht voor het bouwen van een bungalow aan de Laban Deurlo- straat voor de prijs van f 12.per m2. Het voorstel tot het verlenen van mede werking aan het bestuur van de bijzondere lagere school bij de aanschaffing van een vloeistofduplicator en een schrijfmachine wordt eveneens goedgekeurd. De kosten zul len ongeveer f 725.bedragen. De heer Joppe vraagt hoe het hiermee bij de o.l.s. staat. De voorzitter anwoordt dat de gemeente de administratie voor de o.l.s. verzorgt, maar als de o.l.s. ook een dupli cator en schrijfmachine nodig heeft, zullen we dat in ieder geval ook beoordelen. VERHOGING STRAATBELASTING De stijging van de inkomsten houdt bij de gemeente geen gelijke tred met de ver hoging van de uitgaven. Daarom stellen b en w voor de straatbelasting te verhogen en wel tot 15 percent van de belastbare op brengst voor de gebouwde, en 10 percent van de belastbare opbrengst voor de ongebouwde eigendommen, per jaar. G.S. wezen er bij de behandeling van de gemeentebegroting 1965 op dat meerdere be lastingen voor verhoging in aanmerking ko men. B en w menen dat de straatbelasting hiervoor het eerst in aanmerking komt. De heer Polderman vindt dat er iets aan gedaan moest worden, zo kon het ook niet blijven. De verhoging van de straatbelas ting vond hij daarom redelijk. De heer Dijke vraagt of er ontheffing mo gelijk is. De voorzitter anwoordt dat er normaal gesproken geen ontheffing mogelijk is. In uitzonderlijke gevallen wel, maar men kan zich altijd op de Alg. Bijstandswet beroe pen. De heer Kievit vond de verhoging niet plezierig. Conform het voorstel van b en w werd de verhoging van de straatbelasting goedgekeurd. Het voteren van een krediet van f 12.000.voor de vernieuwing van de bestrating van de Spuidamstraat en het Spuidamplein wordt goedgekeurd. De beide straten zullen worden voorzien van een nieuwe bestrating van betonklin- kerkeien. De heer Polderman vindt dat de Dorps weg veel slechter is en eerder aan verbete ring toe is. De heer Joppe meent dat de Dorpsweg minder gebruikt wordt dan de beide andere straten en dus nog even moet wachten. Raadslid Dijke informeert of de riool zuivering niet in genoemde straten komt, zo dat de nieuwe bestrating dan weer zal moe ten weggehaald. Voor de rondvraag tenslotte is er nog een enkele vraag. De heer Kievit heeft bij het uitrukken van de brandweer geconstateerd dat het te lang duurt. De plaats waar de brandweerauto staat is volgens hem niet goed. Het is daar erg smal en dus kan de auto moeilijk draaien Voorlichting vóór de praktijk Raad Scherpenisse behandelde brief gedeputeerden over samenvoeging gemeenten Conclusie: voorbarig voorstel en andere mogelijkheden niet voldoende onderzocht Izak Riedijk van Sint-Maartensdijk: beste solist op zangconcours In Stavenisse raad drastische verbetering dorpshuis voorgesteld In Tholen Centrale Werkplaats Nogmaals de Eendrachtcup Zomer-filosofieHet is niet eenvoudig iemand in het zwembad iets in de schoenen te schuiven. Wanneer de auto buiten staat moet het wa gentje er nog worden achter gekoppeld. Hij vindt dat de brandweer startklaar moet staan met het wagentje er achter gekoppeld Er zal dus een plaats moeten komen waar dit kan. De voorzitter denkt dat men op grote kosten zal komen. Hij meent dat het uitruk ken tamelijk vlot gaat. Hierna volgde sluiting. dr L. D. A. Looijsen, Tholen tel. 01660-542 dr R. C. Renes, O.-Vossemeer tel. 01667-400 Dr. J. M. v. d. Bel, St. Maartensdijk, tel. 01666-400. Weekend-dienst dierenartsen Vanaf zaterdagmiddag 12 uur tot en met zondagavond 24 uur dr R. C. Rinses Scherpenisse tel. 01666-596 H. v. d. Hammen, Steenbergen tel. 01670- 3013 P. J. Valkenburg, Dinteloord tel. 01672-673 HOOGWATER in de week van 20 tot en met 26 juni zondag 7.50 uur en 20.10 maandag 8.35 20.50 dinsdag 9.25 21.40 woensdag 10.20 22.40 donderdag 11.20 23.45 vrijdag 12.26 zaterdag 0.48 13.30 22 Juni Laatste Kwartier te 1.09 uur Ds. J. C. VAN EGMOND VERTREKT UIT THOLEN In verband met zijn vertrek naar 's-Gra- venzande zal ds J. C. van Egmond 20 juni aanstaande afscheid nemen van de Geref. Kerk van Tholen en Poortvliet. De af- scheidsdienst is in Poortvliet vastgesteld op twee uur, waarna ds Van Egmond zijn afscheidspreek in Tholen zal houden die zelfde middag om vijf uur. Ds Van Egmond werd op 18 mei 1933 in Rijnsburg geboren. Hij studeerde achter eenvolgens aan het Stedelijk Gymnasium te Leiden en aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Hij deed zijn intrede in Tholen op 27 maart 1960, na in de morgendienst te zijn bevestigd door ds L. van der Linder te Rijnsburg. Tijdens zijn ruim vijfjarige Thoolse periode is ds. Van Egmond op velerlei gebied actief geweest. Zo was hij o.m. secretaris van het plaatselijk comité van het Nederlands Bijbel Genootschap en districts-voorzitter van het V.U.-comité. Ook had ds Van Egmond zit ting in de Voorlopige Streekcommissie en nam actief deel aan het bespreken van de „streekproblemen". Verder werd ds Van Egmond door de classis Tholen in 1962, 1964 en 1965 afgevaardigd naar de Particu liere Synode van Zeeland. Ds Van Egmond is voornemens 4 juli aanstaande 's middags om vier uur intrede te doen in de Gereformeerde Kerk van 's Gravenzande, In de morgendienst, die om tien uur aanvangt, zal hij worden bevestigd door zijn 's Gravenzandse collega ds. J. van der Klaauw. WEDVLUCHT gehouden door de Trouwe Duif te Tholen van uit Orleans 436 km. In concours 119 duiven, gelost 5 uur 30 min. M. Taselaar 1 32 L. Jansen 2 6 23 Joh. Deurloo 3 13 25 29, A. Wagemaker 4 12 22 28 39 40, L. Laban 5 17, C. Boogaart 7r I C. Soomers 8 16 21 37, A. Laban 9 38, M Moeliker 10 20 27, A. Burgers 11 18 I 34 53, J. de Kok 14, C. Moeliker 15 33, P. de Boef 19 24, M. Laban 26, Jac. van Dijke 30, J. Praat 31, J. de Ron 36. Eerste duif 11 uur 17 min 46 sec. Laatste duif 12 uur 9 min 56 sec. OVER BOORD GESLAGEN Woensdagmorgen heeft op de TH 10, die aan het vissen was op de Banjaard een droevig ongeval plaats gehad. Doordat een kor in de schroef van de boot was geraakt ging het schip aan het slingeren en is de ongeveer 20 jarige M. J. overboord geslagen Direct werden alle pogingen in het werk gesteld de man te vinden. Vliegtuigen van de marine hebben de plaats afgezocht ter wijl ook de reddingsboot is uitgevaren. Ook de rijkspolitie te water ging op onderzoek. Tot nog toe heeft men het slachtoffer niet gevonden. De verslagenheid aan boord was groot, temeer daar hij voor een week aan deze schipper was uitgeleend en eigenlijk op een ander schip thuishoorde. EXAMENS EERSTE JUDOCLUB THOLEN Vrijdag 11 juni werden onder auspiciën van de Kon. N.J.J.A. judo-examens afge nomen van leden van de E.J.C. „Tholen" Bij deze examens haalden twee leden de eerste bruine banden voor de Eerste Judo Club Tholen binnen A. van Luijk en C. Bakker ontvingen de bruine band judo le kvu. De bruine band is bij de judosport de hoogste gekleurde band. C. Bakker is ook houder van de wis selbeker van de sportschool Wuijts, West- Brabant Verdere uitslagen: gele band judo 5e kvu J. Hagen, R. Janse A. Vroegop, J. de Graaf en A. Goedege- buure. oranje band 4e kvu: G. Bijl en Th. van Oeffelen groene judo band 3e kvu Ank en Lena Potter blauwe band judo 2e kvu P. Schotkamp BURGERLIJKE STAND Ingekomen: Gerardus Riedijk en echtgenote van Sint Annaland naar Stoofstraat 5 Willempje Stark-van den Dool van Rot terdam naar Pr. Bernhardstraat 11 Adrianus C. Boogaart van Oud Vösse- meer naar Bakstraat 3a Jannetje Goossen-van Driel en Hendrik G. Goossen van Oud Beijerland naar Vossem- poort 34 Vertrokken: Clementinus C. F. Vermeirssen, echtge note en 3 kinderen van Visstraat 26 naar Wemeldinge Hermanus van den Brink, echtgenote en 3 kinderen van Singel 45 naar Eemnes Adrianus J. van der Hoeven en echtgenote van Botermarkt 9 naar Rheden (Velp) Willem Nieuwenhuyzen van Hoogstraat 26 naar Sittard Cornelia P. van Poepelen ev Maarschal- kerweerd van Vlasmarkt 4 naar Amsterdam LOKALITEIT TE KLEIN De eerste Judoclub Tholen telt thans 49 leden. De bedoeling was voor de wekelijk se oefeningen gebruik le maken van de loka len der vml. openbare lagere school. Geble ken is evenwel, dat deze voor dit doel niet geschikt zijn, terwijl bovendien binnenkort die ruimte bestemd gaat worden als werk plaats voor minder validen. De EJC zal dus naar een andere lokaliteit moeten uitzien. SPORTDAG P.J.G. Op het gemeentelijk sportterein te Koude- kerke heeft de Plattelands Jongeren Ge meenschap Zeeland zaterdag de jaarlijkse sportdag gehouden. Bij het onderdeel voet bal kwamen Thoolse leden niet ver en moesten met de laatste plaats genoegen ne men. Daarentegen werd bij het hoogspringen heren een beste beurt gemaakt. Het was J. L, van Gorsel uit Tholen die als eerste eindigde met een sprong van 1.68 m. DE AVONDVIERDAAGSE Vier avonden achter elkaar hebben 112 wandelaars de voorgeschreven aantal kilo meters en route gelopen. Tot op de laatste avond ging dat onder redelijk goede weers omstandigheden, maar de finale viel enigs zins in het water. Dat was zaterdagavond toen bij de 112 vierdaagse nog eens 75 één- daagse tippelaars het totaal op 187 bracht. Voorafgegaan door de konkinklijke harmo nie „Concordia" en getooid met bloemen de fileerden de wandelaars langs het stadhuis. De regen ontnam wat fleur aan de anders zo kleurrijke optocht. BOTSING Op het kruispunt Dalemseweg - Simon Lindhoutstraat vond zaterdagavond om kwart voor zeven een botsing plaats tus sen de personenauto's van K.J. en J. van D. Er was flink wat materiele schade. De poli tie stelde een onderzoek in. SPORT Tholense boys 1 verloor zaterdag met 6-3 van de vierde klasser Divo uit Din teloord. Zoals in het sporthoekje vermeld kon Tholense boys niet volledig uitkomen, omdat een drietal spelers waren geselecteerd voor het Brabants zaterdagteam. Tholense boys III speelde tegen Divo III gelijk: 2-2. BENOEMING ONDERWIJZERES In de plaats van mevr. R. Houps-Sustronk hebben burgemeester en wethouders als tij delijk onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier benoemd mej. G. G. J. Postma te Apeldoorn. De benoeming gaat per 1 juli a.s. in. DUIVENSPORT De uitslag van de zaterdag jl. gehouden vlucht vanaf Orleans over 440 km luidt voor „De Zwaluw", die daaraan met 143 duiven deelnam als volgt: J. Tholenaar 1 2 15 23 39 48 D. Havermans 3 5 25 43 47 M. de Graaff 4 11 16 A. A. Douw 6 20 21 45 Jac. Vaders 7 8 13 14 22 24 26 31 35 en 3e overduif P. de Wilde 9 19 32 Joh. W. Vroegop 10 33 34 A. Rijnberg 12 29 30 C. A. Rijnberg 17 41 Joh. Hol 18 44 A. Vcormeulen 27 40 46 P. C. van As 28 36 en le overduif C. van Meer 37 A. van Daalen 38 W. Burgers 42 J. Potappel 2e overduif De duiven waren gelost te 5.30 uur aan komst le duif 11.17.19 gemiddelde snelheid 1265.46 m per minuut Laatste 12.12.58 uur en snelheid 1089.25 AUTO TEGEN BOOM De auto van mevr M.v.D.-V. alhier werd zaterdag flink beschadigd tengevolge van een slip over de bekende spoorrails langs de zoom en het park te Bergen op Zoom De auto kwam daarbij tegen 'n boom terecht De bestuurdster en haar beide passagiers kwamen met de schrik vrij.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1965 | | pagina 1