WEEKSlfffi VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSL6HD Open bejaardenwerk wordt ook terhand genomen WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Stichting Maatschappelijk Werk neemt initiatief Kampeerverordening was volgende stap naar recreatie-regeling Sportveld wordt machinaal afgewerkt Julianastraat-verlichting wordt verbeterd RAADSVERGADERING THOLEN Werkplaats minder validen in voor malige openbare school Met strakker touwtjes en hoger huur kan visfabriek voorlopig nog aan het Kaaibosje blijven De redaktie legt u deze week voor RAADSVERSLAG ST. ANNALAND 21e jaargang No. 30 l 10 juni 1965 k - i Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66 - St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34 - Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g.531 - Giro 124407 franko p.p. 3.85 inkassokosten Abonnementen 3.25 per halfjaar Prijs per nummer 15 cent Advertenties 14 cent per mm - Spierinkjes t/m 20 woorden 1.50 Inzenden UITERLIJK DINSDAG bij onze agenten of aan EENDRACHTBODE - Postbus 128 - Bergen op Zoom Het mag dan gelukkig waar zijn, dat de armenzorg in de vroegere betekenis overbodig werd, ook een welvaartstijd brengt zorgen mee. Minder financiële zorg, maar méér zorg waar men een zelfs goed betaalde hulp moet vinden. Zorg ook vanwege een toenemend aantal bejaarden. Op een zeker terrein tracht de Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging op het Eiland Tholen die nood te lenigen. Daarbij hebben we kortgeleden nog vrij uitvoerig stil gestaan. Stichting „Ten Anker" doet reeds enkele jaren aan zorg voor bejaarden middels huisvesting, terwijl een hervormde stichting doende is tot een tweede tehuis te komen. Er is echter nog een andere vorm mogelijk en gewenst: het zgn. open bejaardenwerk. Voor bejaarden die in eigen huis blijven wonen rijzen velerlei problemen. Vooral in de winterperiode. Genoemde stichting voor Maatschappelijk Werk en de diakoniën van de kerken zijn echter bezig zich te beraden hoe ook aan deze nood kan worden tegemoet gekomen. Daartoe is velerlei medewerking nodig. Op 2>. juni jl. was er (e Oud Vossemeer een vergadering van de Stichting voor maat schappelijk werk en gezinsverzorging en de kerkeraden van de streek. Daar is gespro ken over dit open bejaardenwerk. Er waren met het bestuur van maatschappelijk werk 6 hervormde gemeenten, 2 ger. gemeenten, 1 chr. geref. kerk, 2 ger. kerken en 1 prot. bond vertegenwoordigd. De voorzitter van maatschappelijk werk, burgemeester H. J. Smith van Sint Annaland wees in zijn in leiding op de noodzaak van het open be jaardenwerk. De stichting is benaderd hier voor als overkoepelend orgaan op te treden Dan zit er een mogelijkheid in van rijks subsidie tot 70 Als ook de dertig procent gedekt is, zou men financieel geen belem mering meer hebben. Maar die dertig procent kan niet gevraagd worden aan de burger lijke gemeenten, die pas de stichtingssubsidie met 100 hebben verhoogd. Voorzover de geholpenen het niet zelf kunnen betalen, zou dus een beroep op de diakonieën ge daan moeten kunnen worden. Niet overal kan door eigen kinderen hulp worden geboden. Velen wonen elders of heb ben zelf een overmatig druk gezin of werk kring. Er wordt door bejaarden echt veel om hulp gevraagd en dan is het zeer teleurstel lend die niet te kunnen bieden. Hierbij is het helemaal niet nodig.dat er iemand een gehele dag komt. Daarvoor zijn allereerst mensen nodig. Vrouwen die zich daarvoor willen inzetten. Die eén paar uur per dag of om de andere dag voor hun bejaarde me de-bewoners over hebben. Dat behoeft niet eens kosteloos, al zal het financieel aspect wel niet het grote probleem zijn. Een aparte opleiding is er niet voor nodig. Evenmin behoeft men naar een andere gemeente. Men zou het zelfs tot eigen straat kunnen beper ken, al kan dit niet helemaal opgaan. Geopperd werd tijdens bovengenoemde vergadering, dat de kosten op zo'n f 2. per uur zouden komen. Dertig procent hier van zou niet worden gesubsidieerd. Voorzo ver mogelijk zou men' dan als geholpene die f 0.60 per uur zelf kunnen betalen. Waar dat zeer bezwaarlijk zou zij, zou de diakonie kunnen bijspringen. Nogmaals de bezoldiging is niet primair, zal ook niet doorslaggevend zijn om zich als helper aan te bieden. Daar zijn tegenwoordig in dit opzicht andere mo gelijkheden genoeg. Maar hier gaat het om iets anders. Om nood te lenigen. Om de be jaarde naaste te helpen. En verantwoorde lijkheidsbesef voor de medemens aan te kwe ken. Op de genoemde vergadering kwam men tot de conclusie, dat openbejaarden werk no dig is. De vraag daarna is of de kerke raden dit werk willen steunen. En de volgen de vraag of vrouwenbereid zullen zijn zich daarvoor in te zetten. Laten we er allemaal eens over nadenken. Niet te lang. En dan weten wat we zullen doen. Men mag er dan ook gerust bij denken: wie geeft (helpt) zal gegeven worden. Zal straks ook gehol pen worden- Als dat nodig mocht zijn. De Centrale Werkplaats „De Bevelanden" te Goes is voornemens in Tholen te starten met een dependance. Mogelijk wat be grijpelijker: een werkplaats voor minder validen. Daarvoor is het oog gevallen op een gedeelte van de vml. openbare lagere school aan de Dalemsestraat, waarin 5 lokalen met gangen en toiletten, de speelplaats, rijwielberging en schuurtje. Op 1 september a.s. wil men reeds beginnen. Dit voornemen bleek uit de gisteravond te Tholen gehouden openbare raadsvergade ring. In dit nummer volstaan we met de voorstellen aan de lezers voor te leggen Over de gevoerde discussie en genomen beslui ten volgt een nader verslag. Het is de lezers ook bekend, dat er reeds bij de opening van de school voor buiten gewoon lager onderwijs te Sint Maartens dijk (vorig jaar) werd gezinspeeld op de noodzaak van zo'n werkplaats, juist om een gedeelte van de leerlingen van deze school niet alleen de nodige nazorg te kun nen geven, maar ook een zekere plaats in de maatschappij. De voorzitter van de ver eniging voor b.l.o. mr J. J. Versluijs te Oud Vossemeer heeft daartoe nadere contacten gelegd met de Centrale werkplaats te Goes. Het resultaat is het hierboven genoemde voorstel. Men wil de oude openbare school te Tholen zien als een tijdelijke huisvesting Maar zodoende zou men reeds per 1 sep tember kunnen beginnen. Verwacht wordt dat een dertig minder validen uit de streek voor plaatsing in aanmerking kunnen komen. Reeds eerder was er een soortgelijke werk plaats te Sit Maartensdijk welke toen uit eindelijk niet levensvatbaar bleek te zijn. Maar toen ook was er nog geen b.l.o. Een verdere stap is aan de zeven gemeen ten op ons eiland om toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling Centrale werk plaats ,,De Bevelanden" Als er maar enige reële kans inzit, zullen de raden dit hiet afwijzen. Burgemeester en wethouders van Tholen vragen de raad de verhuur aan het college te delegeren om er spoed achter te kunnen zetten. Het was een van de voornaamste agenda punten van deze raadsvergadering. VISFABRIEK Ook de verhuur van de industriehal aan het Kaaijbosje kwam weer op tafel. Dat moest ook wel, na het advies van 19 febru ari jl. Toen immers had de N.V. Pearl Essence International gevraagd de huur voor tenminste 5 jaar te verlengen. B en w menen daarop te moeten ingaan, zij het dat er de voorwaarde bijkomt dat de huurtermijn eindigt een jaar na de datum waarop elders in de gemeente een passende plaats voor vestiging van de visfabriek is aangewezen en in elk geval niet langer dan de gevraagde periode van vijf jaar. De huurprijs kon verder aanzienlijk wor den verhoogd en wordt ook bij volgende huurverhoging evenredig opgetrokken. Ten slotte is voorgeschreven dat de huurster in haar bedrijfsuitoefening verplicht is zodanige maatregelen te nemen en toe te passen, dat hinder uit hoofde van stank afvloeiing van stoffen of anderszins voorkomen wordt. B en w achten het gewenst dit ook nog eens in het huurcontract vast te leggen. In vaste dienst aan de ulo werd benoemd de heer P. Renes te Veendam met ingang van een door b en w nader te bepalen datum. De heer Renes werd uit een vijftal solli citanten gekozen. Voor de vakature onderwijzer openbare lagere school meldden zich een tiental solli citanten. In overleg met de inspecteur was hiervan een voordracht van drie overgeble ven, t.w. C. L. Hoek van Dijke te Wol- phaartsdijk, S. J. Runsink te Erica en H. H. Bonstrat te Haarlem. Eerstgenoemde werd gekozen. De vergoeding 1964 voor de school Hof straat werd bepaald op f 6601,42. Na ge noten voorschot zal het bestuur nog f 54.11 mceten terugbetalen. De geref. gemeenteschool krijgt als voor schot 1965 voor het gewoon onderwijs f 5756.45 en voor het v.g.l.o. f 2791,28 zijnde respectievelijk voor 922'3 en voor 271/a leerling waarbij het bedrag voor het gewoon onderwijs f 62.12 is en bij het v.g.l.o. op f 102.12 per leerling komt. Over 1964 moet aan dit schoolbestuur door de gemeente nog f 468.95 worden uit betaald na f 4545.24 voorschot te hebben genoten. Voor het v.g.l.o. moet over 1964 nog f 219,59 worden uitbetaald. Het presentiegeld voor de raadsleden werd op f 20.gebracht en f 10.voor com missievergaderingen. Tot dusver was het resp. f 15.en f 7.50 De gebrs, H. en C. Moeliker zijn bereid de in het uitbreidingsplan Dalemseweg ge legen aan hen toebehorende grond te verko pen voor 16.492.— De al op gang gebrach te onteigeningsprocedure kan nu worden ge staakt, omdat de raad zich met het desbe treffend voorstel kon verenigen. Verder werden besluiten genomen met betrekking tot een bezoldigingsverorde ning voor het personeel Centrale Dienst „Noord Zeeland" een spaarverordening, een wijziging ambtenaren reglement en ar beidsovereenkomstverordening, opschorting ontslag gemeente-geneesheer wijziging keurlonen en vergoedingen voor het kleuter onderwijs. Hoe denkt u over ,,open bejaarden werk Domper op Woensdrecht's vlieg feest In Tholen werkplaats voor minder validen Sint-Annaland wil jeugdgemeenteraad Thoolse aardappeltelers naar vroeger produkt 9 Kroonprinses was in Sint-Annaland Jan Overeenkam brengt tophit De modder op uw naasten mantel Kan nimmer zeep zijn voor uw kleed. Bij opening van de vrijdagavond 4 juni door alle leden bijgewoonde raadsvergade ring feleciteerde voorzitter burgemeester H. J. Smith de nieuwe commissaris der koningin in Zeeland, mr J. van Aartsen met zijn be noeming en wenste hem kracht en wijsheid toe bij de uitoefening van dit hoge ambt. Hij hoopte dat het voor het gezin van Aartsen een goede Zeeuwse tijd zou worden. Namens de raad werd aan de nieuwe com missaris een gelukstelegram gezonden, waar in naast een felicitatie de Zeeuwse dorspge- meenschappen in zijn bizondere belangstel ling werden aanbevolen. Gedeputeerden gaven het gemeentebestuur machtiging tot gunning aanlag van de nieu we jachthaven aan de laagste inschrijver de fa. K. Plieger. Voorts was door b en w van Sint Maar tensdijk de exploitatierekening 1964 overge legd van de gemeenschappelijke vuilnisop haaldienst. De heer P. van Schetsen (pvda) infor meerde of de uitkomst bij deze dienst was tegengevallen over het bewuste boekjaar. De voorziter antwoordde hierop ontkennend Het kostte de gemeenten per emmer ruim f 12.Inmiddels worden wel onderhande lingen gevoerd om tot een nog betere orga nisatie te komen, vooral ook wat ophalen van grof vuil betreft. Verder schijnt men ook in de gemeente Tholen idee te hebben om bij deze dienst aan te sluiten, maar daaromtrent kan verder nog niets worden meegedeeld. Daarna deelt de voorzitter mee, dat er dinsdag jl. ook nog een schrijven door b en w is ontvangen van de firme S. Westdorp Zn met een daarop aansluitend schrijven van de Bond van Markt- en Straathandela ren. Deze brieven zijn evenwel te laat ont vangen om thans behandeld te kunnen wor den. Er dient eerst nog te worden overlegd met betrokkenen. De heer Van Schetsen meent te weten, dat er van dhr. Westdorp al een schrijven was van 21 mei jl. Hij had wel verwacht, dat daarvan een voorstel op de agenda zou zijn geplaatst. De voorzitter antwoordt dat het schrijven van 21 mei door het tweede schrij ven werd achterhaald en het nog behandeld zal moeten worden. SAMENVOEGING Voorts wordt mededeling gedaan van de belangrijke brief van gedeputeerde staten in zake samenvoeging tot één thoolse gemeen te. Ook dit willen b en w eerst nog nader bestuderen. De voorzitter hoopt dat de raad b en w vrijheid willen geven om al datgene te doen, wat de zelfstandigheid zou kunnen waarborgen. Misschien is het gewenst een deskundige aan te trekken, die dit gaat be kijken. Ook wil de voorzitter dit eerst nog graag met zijn collega's bespreken. Een uitspraak wordt thans dus nog niet van de raad gevraagd. Met algemene sternen wordt hierna het presentiegeld voor de raadsleden per bijge woonde vergadering gebracht op f 20.en op f 10.voor de zogenaamde commissie vergaderingen. De heer Van Schetsen acht het niet te veel, indien men zich als raadslid behoor lijk op de hoogte wil stellen. De voorzitter is het daarmee eens. Het moet zo zijn, dat men er als raadslid niet toe moet leggen, wanneer er een dag verlet moet worden. B en w vragen vervolgens een krediet van f 1250.voor de aankoop van dertig sta- pelstoelen, die in de raadszaal bij vergade ringen en trouwpartijen gebruikt kunnen worden. Ook nu waren weer een aantal belangstellenden voor de publieke tribune. Vorige raadsvergadering moesten zelfst stoe len uit het Dorpshuis worden bijgesleept om de luisteraars een zitplaats te bieden. De voorzitter wijst er op dat bij huwelijksplech tigheden alleen echtpaar, ouders en getuigen een zitplaats kan worden aangeboden, maar alle overige bruiloftsgasten moeten staan, ook de ouderen onder hen. Dat is hem al geruime tijd een doorn in het oog. De heer F. J. Stols (pvda) vraagt of dan dertig stoelen wel voldoende zullen zijn. De voorzitter meent van wel. Bovendien kun nen er niet zo heel veel meer dan dit aantal geplaatst worden. Het verheugt de heer Van Schetsen dat de belangstelling voor de gemeentezaken zo toe neemt dat de publieke tribune de laatste tijd goed tot zeer goed is bezet. Laat de acco modatie geen beletsel moeten zijn naar hier te komen. Het is nuttig dat men zich op de hoogte wil stellen, het is gewenst dat er be langstelling voor de gemeentezaken is. De heer J. A. den Engelsman (s.g.p.) in formeert of er dan voor dit doel geen stoe len in het Dorpshuis over zijn. De voorzit ter antwoordt dat men dit nooit tevoren weet. En het wordt een gesleep. De heer Stols is er voor, dat ze op het gemeente huis en in het Dorpshuis blijven. Daarna wordt het voorstel met algemene stemmen aangenomen. VERLICHTING JULIANASTRAAT De heer F. J. Stols kan zich volledig stel len achter b en w tot verbetering der verlich ting van de Julianastraat. Er zijn thans 3 paalarmaturen voorzien van gloeilampen. Het zullen straks 6 lichtmasten worden met TL. Bovendien wordt door de PZEM tege lijkertijd tot verkabeling van het bovengrond se net overgegaan. Nadat nog een paar informaties zijn gege ven aan de heer Van Schetsen en de heer M. Ph. v. d. Weele (gem. belang) wordt dit voorstel z.h.st. aangenomen. Ook verbetering van de bewegwijzering in de gemeente kan de goedkeuring van de raad wegdragen. Op het eind van de Voor straat (bij de kerk) komt een wegwijzer met drie richtingborden en aan de Weststraat en Domineeshof worden de bestaande houten borden vervangen door duidelijker aanwijzin gen. De heer M. Ph. v. d. Weele vraagt of die houten borden ook niet door deugdelijke ijzeren borden en dan hoger bevestigd moe ten worden ter vorkoming van vernieling. De voorzitter antwoordt dat de ANWB anders adviseerde. De jeugd moet maar leren van andermans goed af te blijven. KAMPEERVERORDENING Bij een toename van het kamperen en zelfs belangstelling tot aanleg en inrichting van een kampeerterrein in de gemeente achten b en w het in het belang van de openbare orde nodig dat regelen worden gesteld. De politieverordening ter plaatse bevat terzake geen bepalingen. B en w kregen een modelverordening van de Nederlandse Kampeerraad en stellen voor om die verordening ook hier te doen gelden. Het komt er op neer, dat men zonder ver gunning alleen op een eigen terrein mag kamperen en dat ook toestaan aan bloed en aanverwanten tot en met de derde graad Verder dient men een kampeerkaart te heb ben om te kamperen op een terrein, waar voor b en w vergunning verleenden, ter wijl degenen die een kampeerpaspoort be zitten 72 uur „vrij" mogen kamperen (met toesteming van de eigenaar), maar daarna ook verwezen worden naar het kampeerter rein. Wethouder J. Moerland (s.g.p.) krijgt hier over als eerste het woord. Hij zegt de nood- zaak van een kampeerverordening in te zien, opdat het geen ongebreidelde gang van za ken gaat worden. Dit betekent niet dat hij er voor zou zijn, dat de gemeente zelf exploi tant zou worden van een kampeerterrein. Als toelichting op zijn standpunt deelt wet houder Moerland mee, dat het onderhavige punt ook onderwerp van gesprek was in het SGP districtsbestuur Zeeland en in 't Hoofd- J bestuur, waar toestemming werd gegeven aan de tot standkoming van een dergelijke veror dening mee te werken. De heren Van Schetsen en Stols kunnen zich met de verordening wel verenigen, nadat zij enkele inlichtingen hebben gevraagd over bepaalde onderdelen. Ook de heer A. J. Kurvink (s.g.p.) vraagt nadere toelichting. De voorziter wijst er op, dat men de verordening in'twee hoofdzaken moet onderscheiden: a de noodzaak van een vergunning om binnen de gemeente te kamperen en b het hebben van een vergun- j ning door een camping-exploitant. De heer Van Schetsen informeert dan nog hoe het moet in de periode dat de verorde ning al van kracht is en nog geen camping (exploitant) is gevestigd. De voorzitter meent dat men deze verordening dan nog met de nodige soepelheid zal moeten toepassen. De heer J. A. den Engelsman herinnert er aan in een vorige vergadering ook tegen aanleg van een kampeerterrein te hebben gestemd. Hij ziet wel de noodzaak er van in dat de orde kan worden gehandhaafd en dat er voorwaarden bestaan tot het verkrij gen van een vergunning tot exploitatie van een camping. Toch wenst hij aantekening te hebben te gengestemd. De andere heren steunen het voorstel van b en w. GROENE KRUISREKENING Goedgekeurd wordt de rekening van het groene kruis over 1964 met een totaal nade lig slot van f 8643.70. De heer Van Schet sen maakt nog een opmerking over de bad huisexploitatie. Op elk bad is een subsidie nodig van 52 cent, zo heeft hij uitgerekend met 3 van de bevolking profiteert er maar van, Hij is helemaal niet tegen een subsidie voor een gemeenschappelijke zaak als deze, maar wil wel vragen of er nog een mogelijkheid in kan zitten het badhuisbezoek te bevorderen. Het bezit van particuliere douches is over het geheel genomen nog maar vrij klein, zodat een groter badhuisge- bruik toch wel mogelijk moet zijn. De heren Stols en Kurvink vinden de tekorten vrij groot. De voorziter merkt terzijde op, dat deze opmerkingen in feite geplaats zouden moeten zijn tijdens de jaarvergadering van het groe ne kruis. Daar heeft hij echter niemand van de raadsleden gezien. Hij wil wel nader contact opnemen met het Groene Kruisbe- stuur om eventuele mogelijkheden na te gaan tot verhoging badhuisbezoek. Hij wijst er voorts op, hoe de contributie werd verhoogd en het bestur wel alles doet wat mogelijk is. Goedgekeurd wordt de wijziging verorde ning heffing keurlonen, waarvan de verhoog de tarieven al eerder in ons blad zijn op genomen. De heer Chr. van 't Hof, Hoenderweg 32 krijgt op zijn verzoek gelegenheid ongeveer 30 m- grond te kopen achter zijn woning tegen f 2.50 per m2. Een krediet wordt gevraagd van f 1200. voor het aanschaffen van twee zijmaaiers voor de aanwezige motor-gazonmaaier. In de toelichting delen b en w mee, dat door aanleg nieuwe begraafplaats en onderhoud sportveld steeds meer maaiwerk komt. Vol gens de leverancier kan de motor-gazonmaai er het aan om met twee zijmaaiers te wer ken. Dat zal veel tijd besparen. De heer J. A. den Engelsman vraagt zich af of de motor wel sterk genoeg zal zijn. De heer M. Ph. v. d. Weele is er van overtuigd, dat de mo tor te licht is. Wanneer men na een half jaar tot de ontdekking komt, dat 't niet langer gaat zal de bestaande apparatuur belangrijk in waarde zijn gedaald. Het was mogelijk beter om nu maar direct een trekker van gro ter capaciteit te kopen. Ook de heer Kurvink zou terzake eerst wel eens een onderzoek ingesteld willen zien De heer Van Schetsen wijst er op, dat hier nu al f 6000.mee gemoeid zijn. Hij is het wel eens met collega Van der Weele, dat men degelijk moet onderzoeken of deze uit gave verantwoord is. De voorzitter zegt deze vragen te hebben voorzien. De apparatuur wordt in 5 jaar afgeschreven. Het trekkertje wordt naast het maaiwerk ook nog voor talrijke andere trans portdoeleinden gebruikt en is onmisbaar. Men zal dit ook moet handhaven, wanneer een andere trekker wordt gekocht, o.m. voor ophalen grof vuil. Dit kan later nog wor den bezien. De heer van der Weele blijft er aan twijfelen of de capaciteit voldoende is. De voorzitter zal daartoe een schriftelijke verklaring van de leverancier vragen alvo rens de zijmaaiers worden aangekocht. Daartoe wordt besloten. Een bijdrage van f 60.wordt verleend aan de regionale stichting Zonnebloem te Bergen op Zoom waar de schrijver ter secretarie mej. J. W\ de Viet deelneemt aan een vormingscursus. MACHINALE AFWERKING SPORTTERREIN Er is voor eerst geen kans op, dat het resterende gedeelte aanleg sportveld bestaan de uit egalisatie en drainage van een oefen- veld, betegeling toegangspad, plaatsing rij wielberging en ballenvangers met voltooi ing van de beplanting in D.A.C.W.-verband (met werklozen) zal worden uitgevoerd. B en w menen er dan ook goed aan te doen, dit werk via de Kon. Ned. Heide Mij machinaal te moeten laten uitvoeren als vrij werk, wat weliswaar f 5000.- meer gaat kosten, maar bij het nog langer wachten zal de schade aan het wedstrijdveld, dat nu maar alleen beschikbaar is en daardoor te intensief wordt gebruikt, groter zijn. Weth. Moerland: „Zolang de sport vereniging ter plaatse de zondagsrust in ere houdt, zal ik mijn stem geven aan de vol tooiing en instandhouding van het gemeen telijk sportveld. Dit standpunt wordt even eens gedeeld door de al eerder genoemde gewestelijke raad van de S.G.P. en van het hoofdbestuur", aldus wethouder Moerland. De heer M. Ph. van der Weele vraagt als nieuw raadslid wat er nog zoal aan het sportveld moet gebeuren, waarop de voorzit ter een toelichting geeft, welke reeds na der door ons is omschreven. De heer A. Kurvink: „Zoals ik heb gele zen, maken er 3 of 4 elftallen gebruik van het nieuwe wedstrijdveld. Daardoor, zo wordt ook door b en w aangevoerd wordt dat terrein te intensief gebruikt op dit mo ment. Waarom maakt de vereniging er dan geen twee elftallen van, zolang het ge heel nog niet in orde is? Dat bespaart de gemeente f 5000. De heer P. van Schetsen vindt deze f 5000 maar een gering verschil in vergelijking met de mogelijke schade, die door te lang wachten aan het hoofdterrein zal worden aangebracht. Persoonlijk is hij er trouwens 'voor dat men een dergelijke vereniging eer der moet stimuleren dan afremmen, zoals

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1965 | | pagina 1