EENDRACHTBODE HOE LIGT POLITIEKE DAT OP VLAK? HET Met festival veertig jarig bestaan herdacht Seizoen 1964-1965 voor ruim twee en hall miljoen gulden omgezet 0UD-V0SSEMEERS MUZIEKKORPS 21e JAARGANG No. 29 3 JUNI 1965 TWEEDE BLAD EEN THOOLSE GEMEENTE RAADSVERGADERING TE SINT-ANNALAND Machinale afwerking van het sportveld nu voor DACW-handwerk voorlopig geen kans bestaat Stapelstoelen voor raadszaal door toenemende publieke belangstelling en voor trouwpartijen Kampeerverordening en bewegwijzering bebouwde kom KOSTUUMS in f 159 U modes KOFLKASTEN DIEPVRIEZERS VER HOEVEN Geslaagden lascursus Jaarverslag Veiling Sint-Annaland De door gedeputeerde staten deze week aan de gemeenteraden van onze streek voorgestelde herindeling tot één thoolse gemeente heeft belangrijk meer gevolgen dein alleen de concentratie van het bestuurlijk, van het administratief apparaat. Alle consequenties daarvan zijn niet zomaar te overzien. Daarvoor is een uitgebreide studie nodig. Vast staat dat deze bizonder ingrijpende herindeling eveneens verstrekkende gevolgen heeft op het politieke vlak Die wel in cijfers kunnen worden benaderd, maar waarvan de praktijk toch nog wel heel anders kan zijn. Juist dit politieke vlak is uitermate moeilijk te overzien. In hoeverre op dit onderdeel de bestuurskracht door samenvoeging wordt verbeterd lijkt ons vooralsnog niet te beantwoorden. Men kan immers de gemeenten wel samenvoegen, maar niet de mensen „samenvegen". Een werkelijke bestuurskracht-verbetering zou misschien moge lijk zijn, wanneer men het zou kunnen opbrengen om tot een inter-politieke partij te komen. Maar zal de uiteraard voorlopig nog steeds uit zeven kernen bestaande thoolse gemeente zich door deze samenvoeging in politiek opzicht niet nog verder gaan splitsen, omdat straks niet alleen maar belangrijk zal zijn, welke politieke partij men zal ver tegenwoordigen, maar ook welke kern men zal voorstaan? Is dus op het eerste gezicht de gedachte aanwezig, dat een winst punt zou kunnen zijn, dat men niet meer zal kunnen werken met groeperingen als „algemeen-gemeentebelang of rechtse groep, maar het zuiver de politieke partijen moeten zijn, die we in ons land en ook wel in onze streek kennen, met het bovenstaande voor ogen zou het ook wel eens zo kunnen worden, dat het niet alleen maar is, „algemeen belang", Maar dan het algemeen belang van de bepaalde kern, waaruit men is voortgekomen. We moeten bovenstaande vooralsnog in het midden laten. Wel hebben we het cijfer materiaal opgediept van de laatste raads- en provinciale verkiezing (in 1962) En daarbij een recapitulatie gemaakt voor verkiezing van één gemeenteraad Met op basis van die verkiezingen een zetelverdeling van de ene thoolse gemeente, die dan 1.7 raadsleden zou kunnen tellen. Het lijkt ons voor vele lezers, die zich hierin wat nader willen verdiepen interes sant de tabel nader te bestuderen en de re capitulatie aan eigen mening te toetsen. In die tabel vindt men de uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen 1962 en die voor provinciale staten 1962 naast elkaar. De laatste omdat dit als de meer politieke uitslag mag worden gezien. Voor wat de raadsverkiezingen betreft hebben we lijsten als „rechtse groep'' „algemeen" of „ge meente belang" onder de daarbij meest in aanmerking komende politieke groepering ge plaatst. Daar men deze toch niet terugvindt onder de provinciale verkiezingen is het vooral die kolom, welke het meest reeël genoemd mag worden. Daaruit hebben we dan ook de nieuwe raad gerecapituleerd. Voor de lezers die het nog graag even per gemeente willen opfrissen hebben we het bovenstaande gedetailleerd weergegeven maar ons was het er in feite maar om te doen na te gaan, wat de samenstelling zou zijn bij één thoolse gemeente aan de hand van totaal bij de laatste verkiezingen van de pro vinciale staten. Laten we dat even recapi tuleren. SGP 2680, Pv.d.A. 1.965, CHU 1269, ARP 893, VVD 869 KVP 507 Het totaal op 8183 stemmen. Een gemeente van meer dan 15.000 zielen heeft 17 raadsleden. De kiesdeler zou dus aan de hand van bovenstaande cijfers zijn: 8183:17=481. Welnn de sgp heeft 2680 sternen behaald 481 5 zetels, PvdA 4, CHU 3, ARP 2, VVD 2 en KVP 1 zetel niets van komt, daar men dan over werk lozen moet beschikken. Het hoofdterrein wordt bespeeld door drie senioren elftallen in competitieverband en een juniorenelftal. Dit gaat te veel van de grasmat vergen als het lang moet duren. B en w vinden daarom dat dit laatste gedeelte maar als „vrij werk" uitgevoerd moet worden, hetgeen overigens de gemeente maar 5000,méér zal kosten. Daartoe vragen b en w dan ook een krediet van 18.000, Verder zijn er voorstellen tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening 1963 en het aangaan van een geldlening groot 90.000,—. Het voorlopig batig saldo van de gewone dienst op de rekening 1963 be draagt 18.458,95. Het nadelig slot op de kapitaaldienst 49.898,88. Licht gekleed op warme dagen, Licht gewicht kostuums en kolberts, Tergal pantalons in vlotte franse modellen, ook voor lange en zware figuren. Juist dat aparte vindt U bij Netjes onder elkaar gezet: hetgeen samenvoeging meebrengt? En dit is er een onderdeel van. Lijsten Gemeenten totaal Tholen Poortvliet Scherpenisse St. Maartensdijk Stavenisse St. Annaland O. Vossemeer prov. raad prov. raad prov. raad prov. raad prov. raad prov. raad prov. raad prov. S.G.P. 2680 524 516 299 383 305 272 402 308 358 624 125 Rechtse groep 462 701 295 P.v.d.A. 1965 318 140 156 144 177 63 7 598 252 181 307 330 178 205 Alg. Belang 367 C.H.U. 1269 271 449 242 206 156 103 188 156 43 170 88 233 224 A.R.P. 893 235 209 220 93 43 81 129 63 234 170 V.V.D. 869 233 40 78 178 185 68 82 128 160 123 Gem. Belang 342 102 250 K.V.P. 507 137 147 2 3 12 7 18 319 318 Totaal 8183 Er zijn wel gemeenten in onze streek waar bij een verjaardag van één der leden van het Koninklijk Huis minder vlaggen uit hangen, dan zaterdag in Oud-Vossemeer het geval was als een fleurige felicitatie en openlijke waardering voor hetgeen de muziek vereniging daar gedurende veertig jaar voor de gemeenschap heeft willen doen en zijn. Het was niet het enig teken van meeleven bij dit jubileum. De belangstelling tijdens de muzikale rondgang was er een ander bewijs van en burgemeester mr J. J. Versluijs was bij de officiële ontvangst de tolk van de burgerij, toen hij bestuur en leden van het jubilerend korps dankte voor de telkens opnieuw betoonde bereidheid tot medewerking. Daarnaast toonden zes zusterverenigingen door hun deelname aan dit festival, dat die waardering ook verdiend is. Het begon, zoals de voorzitter van Oud de nieuwe voorzitter de heer M. van Dam- Vossemeers muziekvereniging opmerkte in me uit St. Maartensdijk. Hij herinnerde aan „de stijlvolle raadszaal" waar zaterdagmid- het steeds opnieuw weer gastvrije onthaal, dag omstreeks 2 uur niet alleen het bestuur dat de zusterkorpsen in deze gemeente ten van de jubilerende vereniging, maar ook die van de zusterkorpsen aanwezig was, evenals burgemeester Versluijs en wethouder Van Driel. De heer Geertse vond het spijtig, dat de ere-voorzitter van de Bond van Muziekge zelschappen op Tholen en St. Philipsland de heer C. G. Hage uit Sint Maartensdijk door verblijf in het ziekenhuis niet aanwezig kon zijn. Hij richtte zich met een bizonder wel- ners Het is met allerlei vrijetijdsproblemen komstwoord tot b en w, tot het erelid wel bedroevend dat er nog niet veel meer van genoemde bond de heer M. P. Lanooy jongeren zijn, die zich tot dit cultureel leven I van Sint Annaland en het erelid van Oud- j aangetrokken voelen vond dhr. Van Damme die tevens herinnerde aan een uitspraak van de vroegere voorzitter, dat een muziekkorps in zeker opzicht ook een zaak, een bedrijf is geworden, waar het goed uitkijken is gebo den om het finantieel te kunnen redden. Hij vond dat Vosmeers inwoners trots mogen zijn, dat dit hier 40 jaar lang wel gelukt is. Hij dankte het korps voor de gedurende die periode ondervonden vriendschap en mede werking aan de Bond en zag in de op deze dag te spelen ensemblemars een nieuwe ver steviging van deze vriendenkring. De heer Van Damme besloot met de wens, dat het ook voor Oud Vossemeer nog eens zou wor den: „Koninklijke Fanfare". SGP 5 Pv.d.A 4 CHU 3 AR 2 VVD 2 KVP 1 17 Ga daaruit nu eens combineren. Eenvoudig is de drie prot. partijen (SGP. CHU, AR) samen 10 zetels. Daarmee is een volstrekte meerderheid verkregen. Theoretisch zou men kunnen stellen, dat deze partijen elkaar het naast zouden liggen. Is dat inderdaad in de praktijk zo? Daartoe behoeft men slechts het gemeentelijk beleid van de laatste jaren te volgen om te weten, dat het wel anders ligt. Dat zijn nu éénmaal feiten. Een andere meerderheid zou zijn PvdA, CHU en AR samen 9 tegenover 8 SGP, VVD en KVP al is een dergelijke „oppositie' nauwelijks voorstelbaar, maar misschien nog de meest in de praktijk uitvoerbare combinatie. Verdere theoretische mogelijkheden: SGP. CHU-KVP 9 zetels. Wil men nog twee ui tersten: SGP en PvdA samen 9 zetels. Dit alles is slechts bedoeld er op te wij zen, dat er ook in het politieke vlak ingrij pende consequenties verbonden zijn aan sa menvoeging. De mogelijke combinaties moeten in geen enkel opzicht worden gezien als een sugges tie, slechts als een ovjectieve voorlichting van de mogelijkheden. Gedeputeerden wen sen de klok niet terug te zetten. Dat laat de toekomstige ontwikkeling, zoals het provin ciaal college dat aan onze gemeenten voor spiegelt, ook hier niet toe. Maar dan zal men alle gevolgen, ook in politiek opzicht, van die samenvoeging moeten overzien In hoe verre het provinciaal college heeft gedacht aan een in politiek opzicht mogelijk meer conservatiever beleid dan tot dusver in de zeven gemeente werd gevoerd, is ons uiter aard niet bekend. Het kan zelfs zijn, dat dit alles voorbarig Vossemeers muziekvereniging W. Bevelan- wordt geacht, nu de gemeenteraden nog moe- der. Het verheugde hem, dat de nieuwe in- ten beginnen om zich uit te spreken. Maar strumenten voor de vereniging zo tijdig wa- men zal toch het geheel willen overzien van hen gearriveerd, dat men ze bij dit 40 ja deel valt. De jubilaris behoeft het nog niet somber in te zien, wanneer men zich de uit drukking herinnert, dat het leven bij veertig pas begint en bovendien zijn daar de voor beelden van „Accelerando" en „Concor dia". De heer van Damme meende dan ook niet alleen bestuur en leden te mogen feli citeren, maar ook het gemeentebestuur van Oud Vossemeer en tenslotte ook alle inwo- w voor om bij de bestaande motor-gazon maaier, twee zijmaaiers aan te schaffen, wat 1200,zal vergen. Bij de aankoop van de motor-gazonmaaier werd daarmee al rekening gehouden. Voor vrijdagavond 4 juni 8 uur is een openbare raadsvergadering uitgeschreven met een twintig punten telende agenda. Er komt een voorstel aan de orde om de presentiegelden voor het bijwonen van een raadsvergadering te brengen op 20.per lid en op 10.voor commissievergade ringen. Verder vragen b en w een krediet voor de aankoop van een dertig stapelstoelen om in de zaal te gebruiken bij raadsvergaderingen, welke de laatste tijd druk worden bezocht en ook om bij een bruiloft de gasten een zitplaats te kunnen aanbieden. De openbare verlichting in de Julianastraat behoeft verbetering vindt het dagelijks be stuur en in overleg met de PZEM zou men tegelijkertijd kunnen overgaan tot verkabe- ling van het bovengrondse net. Als zodanig één van de laatste straten in de gemeente. De bedoeling is de gloeilampen door TL te vervangen en inplaats van de huidige drie dan zes nieuwe lichtmasten te plaatsen. Dat zal een krediet van 3600.— vergen. De commissie van onderzoek der begroting suggereerde de wegwijzering in de gemeente te doen verbeteren. In overleg met de AN WB wordt thans voorgesteld aan het eind van de Voorstraat een wegwijzer te plaat sen, welke drie richtingborden heeft, nl. naar Scherpenisse, Sint-Annaland en Poortvliet, naar Stavenisse en naar richting Haven - Oud-Vossemeer - Tholen - Bergen op Zoom. Verder zullen bestaande borden in de Weststraat en bij Domineeshof worden ver vangen door duideijker aanduidingen. Zoals op het gehele eiland, neemt ook hier het kamperen toe. Er bestaat zelfs be langstelling tot het aanleggen en inrichten van een kampeerterrein in deze gemeente. B en w achten het dan ook wenselijk uit een oogpunt van openbare orde, zedelijkheid en gezondheid op dit terrein regelen te tref fen, omdat de algemene politieverordening terzake helemaal geen bepalingen heeft. Voorgesteld wordt de door de Nederlandse Kampeerraad opgestelde modelverordening te volgen, zoals dat ook in andere gemeen ten gebeurt en een zekere uniformiteit in de voorschriften wordt verkregen. Gevraagd zal worden aan de raad om de rekening van het groene kruis over 1964 te willen goedkeuren met een tekort van 8643,70. Het college is het voorts eens met b en w van Sint-Maartensdijk, dat de vleeskeurings dienst op Tholen in principe zichzelf behoort te betalen, waarom aanpassing van de tarieven gerechtvaardigd is. Da betekent, dat het keuringstarief voor paarden en runderen van 12.50 op 17.50 moet worden gebracht, voor kalveren, var kens, schapen en_ geiten van 5.- op 7.en invoerrecht van 5 op 7 cent per kg. Nu ook de nieuwe begraafplaats onder houden moet worden en er zo met onderhoud sportveld veel te maaien valt, stellen b en Sterk - Soepel - Kreukvrij vanaf maat 36 rig jubileum kon gebruiken en daarmee als laatste vereniginq in deze Bond tot de lage stemming is overgegaan Mogelijk kunnen we de prestaties er door verbeteren, hoopte de voorzitter en het zal toch wel niet zó zijn dat de andere verenigingen nu weer over gaan tot een weer lagere stemming want dat zou Oud Vossemeer voorlopig niet kunnen opbrengen, staan. Een afzonderlijk woord richtte de voorzit ter tot de enige nog aktieve oprichter dei- vereniging de heer M. Hommel Een grote steunpilaar van deze vereniging want hij- zorgt ook nog voor de centen, aldus dhr. Geertse. Hij deelde voorts mee, dat ditmaal werd afgeweken van de gebruikelijke verlo ting bij een festival, niet alleen omdat het dan naar buiten lijkt of er met prijzen vol gens prestatie wordt gewerkt, maar ook om dat de vereniging die nog meer kosten moet maken dan een ander de kans loopt met de minste prijs (in geld) weg te gaan. Hij weet wel, dat het als meewerkende zuster vereniging niet zozeer gaat om dat geld bij een jubileum als dit, maar achtte het toch een betere oplossing om naast de medaille als herinnering, elke vereniging een even grote of zoals dhr. Geertse zei: even kleine vergoeding toe te kennen. Hij wenste tenslotte alle aanwezigen een prettig festival toe. GROTE PLAATS Burgemeester mr J. J. Versluijs zei in zijn felicitatie niet in herhalingen te willen val len na hetgeen gesproken is bij de kortgele den overdracht der nieuwe muziekinstru menten, maar wel wenste hij nog eens te benadrukken dat de Oud Vossemeerse mu ziekvereniging hier een grote plaats inneemt bij de bevolking, hetgeen bij meerdere gele genheden is gebleken. Zo'n korps is voor een plattelandsgemeente 'n rijk bezit En u maakt het ernaar, dat de gemeente op u gesteld is, want in die afgelopen 40 jaar klopte men nimmer tevergeefs bij u aan als het er om ging luister bij te zetten. Laten we hopen dat het zo nog vele jaren zal mogen blij ven met veel muziekgenot en een steeds beter resultaat. BIJ VEERTIG BEGINNEN Namens de Bond van Muziekgezelschap pen op Tholen en St. Philipsland sprak voor de elegante vrouw Grote Markt 12 Bergen op Zoom AFWERKING SPORTTERREIN In 1961 werd een krediet gevoteerd van 15.000,voor aanleg sportveld met oefen terrein, uit te voeren in DACW-verband vanwege de rijkssubsidie. Het sportveld werd aangelegd en in 1963 een kleedlokaal gebouwd. Thans resteert nog de aanleg oefenveld, toegangspad, plaatsing rijwiel- berging en ballenvangers alsmede nog wat beplanting. B en w willen deze zaak afronden, maar vreest dat er in DACW-verband voorlopig joen gulden en 2.910.126 kg uien voor 574.841,61. Aan groenten werd, inclusief hetgeen via Bergen op Zoom werd geveild, voor zo'n 345.000,omgezet. In totaal werden er in dit boekjaar verhandeld ruim 18 miljoen kilo produkten voor 2.593.521,34. Er zijn dan ook ongeveer 20 meer aardappelen geveild dan het jaar daarvoor. Een nieuw soort: de „Lekkerlander" deed zijn intrede, waarvan opbrengst en vorm gelijk zijn aan de gewilde doré, maar dit nieuwe soort is niet vatbaar voor de y- en virusziekte, wat een groot voordeel kan zijn. Het gaat er nu maar om of de consument de doré blijft ver kiezen boven deze nieuweling. De eerste veiling werd op 24 juni gehouden met een aanvoer van 10 ton. Dat is een vrij normaal tijdstip. Het is nog de vraag of men dit jaar op die datum al met 1.0 ton zal aankomen. De vroege aardappelen leverden ook in financieel opzicht een goede uitkomst op. UIEN Het areaal uien was in 1964 teruggelopen van 89 naar 78 ha. De opbrengst was niet best. Flinke schade door de made van de uienvlieg bracht een slechte kilo-opbrengst. De prijzen hebben aan de uitkomst nog wat verbeterd. Nog steeds worden de eisen strenger. Of liever, de concurrentie vooral in kwaliteit noopt daartoe. Er komen nu een maal prachtige uiten uit meer zonrijke lan den. Mooi van vorm, betere houdbaarheid en niet minder smakelijk. Het wordt echt wel het zorgenkind voor de teler. GROENTEN De oppervlakte glastuinbouw in Zeeland bedraagt 8.45 ha., waarvan alleen op het eiland Tholen 4.50 ha. Er was een algemeen groot aanbod van tomaten in het vorige seizoen. In de gladiolensector - het is al bekend - zijn ook klappen gevallen. Een overmatige oogst wil nog lang niet zeggen een goede financiële uitkomst. Degenen, die niet aan voorverkoop had den gedaan, kwamen in de misère. De veilingvereniging kan aan de grote vraag naar drogen voldoen. FUSTCOMBINATIE Dat is al eerder aan de orde geweest. Kortgeleden immers is de „Thoolse Fust- cobinatie" ontstaan, een samenwerking voor wat dit onderdeel betreft van alle thoolse veilingen. De Sint-Annalandse veiling be schikte bij de aanvang van het aardappel seizoen 1964 over 100.000 kisten. Bij de top- aanvoeren bleek dit kwantum nog te laag, omdat de kisten niet tijdig en regelmatig terugkwamen. Vertrouwd wordt dat hierin door de nieuwe regeling verbetering zal komen. Het ledental van de Sint-Annalandse vei ling liep terug van 371 naar 367 met een inschrijving van 17 nieuwe leden, terwijl 11 leden ontvielen door overlijden en 10 wegens opheffing van hun bedrijf. De nauwe samenwerking en eensgezind heid, zo staat er aan het slot van het jaar verslag, maakt het ook afgelopen seizoen weer mogelijk om aan de topdrukte in het aardappel- en gladiolenseizoen het hoofd te bieden. Koeltechniek Lievevrouwestraat 33 - Tel. 4898 Bergen op Zoom Namens de Nederlandse Federatie en daar van inzonderheid namens de Zeeuwse kring feliciteerde de heer A. F. Goedemondt. Het kan zijn, dat u niet zo dikwijls van de Fe deratie hoort, maar ze is er en behartigt landelijk wel de belangen der verenigingen, aldus spreker, terwijl ze op een dag als deze er bij wil zijn met haar gelukwensen. Hij hoopte dat het Oud Vossemeers muziekver eniging verder wel zou gaan. Besloten werd met unanieme instemming om een attentie te sturen aan de ere-voorzitter van de Bond de heer C. G. Hage, verblij vend in het ziekenhuis te Bergen op Zoom Na de erewijn maakte men zich gereed voor de muzikale rondgang. Daarbij waren de in ons vorig nummer reeds aangekondigde korpsen aanwezig zo werd het in het toen nog door de zon overgoten gemeente een fleurige stoet, die met vro lijke marsen grote belangstelling trok. Vrijwel onmiddellijk na de ensemblemars begonnen de concerten op de muziektent die voor het gemeentehuis was geplaatst. Naarmate echter de zon steeds verder naar de horizon zakte daalde de temperatuur eveneens en was het geen pretje op de tent te moeten plaatsnemen of daarom heen ge schaard alle verenigingen aan te horen. Dat drukte dan ook de belangstelling, zodat de muzikale rondgang op dit jubileum het hoog tepunt gebleven is. Na de zgn. eindcontrole werd maandag avond 31 mei jl. aan de Lagere Technische School te Sint-Maartensdijk aan 28 ge slaagden van de lascursus voor beginners en gevorderden het diploma uitgereikt. Twee cursisten moesten worden afgewezen. De geslaagden van de cursus „begin ners" zijn: M. B. Bentschap Knook en Joh. Priem te Sint-Maartensdijk. M. P. van Blokpoel te Stavenisse. R. J. van 't Hof, J. P. Niemantsverdriet, A. S. Suurland, L. M. de Wit, Maarten Hage, Martinus Hage, Marinus Hage, Arie Hage, Cornelis Hage, F. Fase en C. Jopse, allen van Poortvliet. G. C. Quaak, M. van Haaften, W. Dek ker, Ph. Jasperse en M. C. van der Slikke te Scherpenisse. Joh. van Vossen en C. P. Uyl te Sint- Annaland. Gevorderden: B. Goedegebuure, H. Q. Janse, F. Keur en P. J. Quist te Stavenisse. A. J. Ista te Poortvliet. Ph. Meeuwissen te Sint-Maartensdijk, en M. IJzermans te Scherpenisse. Vandaag donderdag 3 juni wordt in hotel „Havenzicht" de 35ste jaarvergadering ge houden van de land- en tuinbouwvereniging „Veiling Sint-Annaland en Omgeving". Bizondere agendapunten zijn er niet te be handelen. Hetbestuurslid L. J. Breure zal afscheid nemen en nog kortgeleden zijn er in een buitengewone ledenvergadering een paar belangrijke besluiten gevallen, waar onder de oprichting van „De Thoolse Fust combinatie" G.A. Behalve de agenda werd de leden ook - het is al een traditie - het jaarverslag van het afgelopen seizoen toegezonden. Daaruit blijkt dat 1964/65 een goed boerenjaar was met gunstige weersomstandigheden, grote opbrengsten en goede kwaliteit, behalve dan de uien. Zo kwam de veiling Sint-Annaland dan ook aan ruim 3 miljoen kilo's meer aard appelen dan in 1963, terwijl 1% miljoen kilo minder uien werden verhandeld. In het verslagjaar werden 14.907.895 kg aardappelen geveild voor bijna twee mil COMPETITIE-RESULTATEN VOSMEER I EN III Het eerste elftal van Vosmeer heeft de competitie beëindigt met een derde plaats Na een goede start met 3 overwinningen kreeg men tegenslag door geblesseerde spe lers, wat zijn stempel op een groot aantal wedstrijden heeft gedrukt. Het opmerkelijkste succes was de 4 - 2 overwinning op sport club Gastel, die toen nog ongeslagen was. Zelfs op Zierikzee, voor wie uiteindelijk de tweede plaats was heeft men eenmaal een 2-0 overwinning behaald. Verder boekte men overwinningen op N.V.S. (2x), Nieuw Borgvliet (2x), op R.K.F.C., Oudemolen, Burgh, Divo en Kruisland. Tegen Halsteren en Oudemolen speelde men gelijk. Alleen van de Schutters heeft men het nooit kun nen winnen. Wat het derde elftal betreft, dit eindigde met 12 punten op de achtste plaats. Ook deze ploeg is het slachtoffer geworden van blessures in het le elftal. Vosmeer 3 won van Lepelstraatse Boys II (2x), B.O.Z. II (2x), Nieuw Borgvliet IV. Met gelijkspel eindigden de ontmoetingen met VAL AAN II en Nieuw Borgvliet IV.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1965 | | pagina 3