WEEKBLQD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FIUPSLQND Wereld van diploma's Plaatselijk Nieuws A.s. zaterdag 29 mei Muziekfestival te Oud-Vossemeer De redaktie legt u deze week voor WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT THOLEN OUD -VOSSEMEER Welkom mr. J. van Aartsen als nieuwe commissaris van ons gewest Met openheid en vertrouwen naar nieuwe periode 21e jaargang No. 28 28 mei 1965 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66 - St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34 - Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g. 531 - Giro 124407 franko p.p. 3.85 inkassokosten Abonnementen 3.25 per halfjaar Prijs per nummer 15 cent Advertenties 14 cent per mm - Spierinkjes t/m 20 woorden 1.50 Inzenden UITERLIJK DINSDAG bij onze agenten of aan EENDRACHTBODE - Postbus 128 - Bergen op Zoom Opnieuw staan we voor de periode dat zoals dat heet de ene helft van Neder land de andere examineert We leven nu een maal in een gediplomeerde wereld. Als het kindje ter wereld komt, valt het in gediplo meerde handen en wordt het verzorgd door een gediplomeerde kraamverpleegster. Het wordt gewassen en gepoederd met produkten uit de winkel van een gediplomeerd drogist. Men doktert al spoedig met speciale voe dingen, uitgekiend door gediplomeerde voed seldeskundigen. Het geeft de eerste glimlach in een wiegje, gemaakt door vakmensen met diploma's. Na de aankondiging van zijn ge boorte in krant en op kaartjes gemaakt door gediplomeerde typografen, brengen ter ver hoging van de feestvreugde gediplomeerde bloemisten geurige en kleurige bloemen, ge kweekt door gediplomeerde kwekers, De familie smult van de heerlijke produkten van gediplomeerde bakkers-gezellen of meesters. Na enige tijd komt de gediplomeerde wijk verpleegster het borelingske bewonderen om het in te schrijven voor het consultatiebu reau. De weg daarheen wordt afgelegd in een sieraad van een wagen, ontworpen door een gediplomeerd tekenaar. De minste of geringste afwijking van het kind wordt op het bureau ontdekt (uiteraard door een gedi plomeerd arts) en men verwijst de moeder met het kind naar andere bureaus en instan ties, waar gediplomeerde medewerkers in staat moeten worden geacht gebreken te hel pen verwijderen. De baby wordt kleuter en maakt kennis met de gediplomeerde kleuter leidster, waar gediplomeerde deskundigen leermiddelen hebben ontworpen. De klassen van de lagere school worden met begelei ding van gediplomeerde leerkrachten geno men en dan komt het aan op een verdere studiekeus. Ondertussen zijn kiezen en tan den regelmatig onderzocht door gediplomeer de tandartsen, geassisteerd door gediplo meerde tandarts-assistenten. Men zoekt con tact met gediplomeerde beroepskeuze-ambte naren en als de studie is voltooid verschijnt hij in de nieuwe werkkring gediplomeerd. Wil hij een gunstige positie in de maat schappij bereiken, dan moet hij verder op diplomajacht. Trouwen kan hij zónder di ploma, al zijn er ook al gediplomeerde voor lichters om hem in de gezinsvormingsproble men in te lichten. Komen er kinderen... dan herhaalt zich de gediplomeerde levensloop. Het leven kabbelt verder en misschien bereikt men de AOW-grens. De pensioenen zijn uitgerekend door gediplomeerden. In een bejaardencentrum wordt men verzorgd door gediplomeerde krachten en kan men de ge diplomeerde pedicure aan huis laten komen. Er komt een tijd, dat men het leven vaar wel moet zeggen en zelfs bij begrafenissen zijn er lieden met diploma's betrokken. Zo is de weg van wieg tot graf met diploma s geplaveid. Wie het zonder wil doen, moet vaak zijwegen opzoeken. Dit verhaaltje, wat extra gekleurd, is toch een tijdsverschijnsel. Aan het nut en de noodzaak willen we niet afdingen. Wan neer men echter alleen de waarde van de mens zou bepalen naar de diploma's is men er niet. Een diploma alleen zegt niet alles. Een mens zonder diploma's kan ook een goede werk kracht zijn, Let nu wel, we zeggen niet ,,is". maar kan! En een mens met een ransel vol diplo ma's behoeft daarom geen goede werkkracht te zijn. Diploma's zijn inderdaad belangrijk ze tellen mee, werkkracht, werklust, inzicht, goede wil, ervaring en karakter zijn evenmin te verwaarlozen. De schriftelijke examens zijn nu weer aan de gang. Straks wordt het leger met de ge diplomeerden belangrijk versterkt. Daar staan ze na al de spanningen, rijk en voldaan de jonge mensen met hun be haalde diploma's. Het einde van een lange studietijd is bereikt. Nog even genieten van een verdiende vakantie en dan komt de prak tijk. Het is vaak een ontgroening. Waar men jaren lang voor heeft gevochten, gestudeerd blijkt nog geen paspoort te zijn tot die werkkring en die positie, waarvan men heeft gedroomd. Het is dan nog maar een toe gangsbewijs tot het beginstadium. Het le ren is niet ten einde, praktisch, maar ook nog theoretisch. In een gediplomeerde wereld leven gedi plomeerde mensen. Maar die gediplomeerde mensen moeten die gediplomeerde wereld leefbaar maken en daarvoor is nu juist meer nodig dan diploma's De diploma's gecom bineerd met goede karaktereigenschappen zullen aan waarde verdubbelen in de werk en in de grote gemeenschap. Ondertussen wensen we hen die voor het „hete vuur" staan, wel veel succes. „Oud Vossemeer's Muziekvereniging', een korps dat zeer onangs in het nieuws was, toen het op 6 mei jl. een geheel vernieuwd instrumentarium in ontvangst kon nemen, dat inmiddels vorige week dinsdagavond bij een rondgang aan de gemeente kon worden gepresenteerd, gaat a.s. zaterdag 29 mei haar 40-jarig bestaan vieren met een goed opge zet festival, dat velen uit de streek naar Oud Vossëmeer zal lokken. Het is wel onder gunstige omstandigheden dat deze muziekvereniging zich aldus pre senteert. In enkele jaren tijds heeft het korps zich uiterlijk geheel vernieuwd. Het is nog maar 5 jaren geleden, bij het 35-jarig bestaan dat men zich in fraaie uniformen stak, daarvoor was er de aanbieding van 4 trommen en een nieuw vaandel. Hoewel dit uiterlijke in beginsel niets zegt over de levenskracht van een vereniging, is het toch een symptoom van een goede basis. En hoezeer deze basis hier aanwezig is wordt gedemonstreerd door de zelfwerk zaamheid van het korps. De ophaaldienst van oud papier loopt al jaren uitstekend. Men moet toch we! echt veel voor de ver eniging voelen wanneer men er met enthou siasme zoveel van de vrije tijd voor opoffert. Zeer belangrijk is ook dat deze activitei ten in de bevolking een goede klankbodem vinden. Dat wordt wel bewezen door de medewerking aan de vele acties van de laatste jaren, zoals de loonzakjes, de giften van de winkeliersvereniging enz. Het vond zijn weerslag in de houding van de gemeen teraad, die voor de instrumenten met een ren teloze lening van f 10.000,voor de dag kwam. In deze tijd van verzwakking en ophef fing van korps >n is het a.s. festival derhal ve een opmerkelijk verschijnsel. Het officiële programma begint om 2 uur met de ontvangst van de besturen en direc teuren der deelnemende verenigingen in de raadszaal van het gemeentehuis. Vanaf half vier volgt dan een gezamen lijke mars van de korpsen door de gemeente Startplaats de Molenweg. De volgorde van de 7 deelnemende korpsen is bij de rondgang als volgt: 1. Oud Vossemeer's Muziekvereniging 2. „Semper-Crescendo" Nw. Vossemeer 3. „Concordia" St. Philipsland 4. Kon. Harm. „Concordia" Tholen 5. Kon. Fanf. „Accelerando'' St. Annaland 6. „Euterpe" Scherpenisse en omstreken 7. Muziekver. „St. Anthonius" Lepelstraat En de uitgebreide route luidt; Molenweg Molenstraat Schoolstraat Bou-Kooij- manstraat Patrijzenweg Vierwinden- straat Ring Raadhuisstraat Voor straat Zilverstraat F. D. Roosevelt- straat Hofstraat Kalisbuurt Hikse- dijk - Dorpsweg F. Kennedystraat F. D. Rooseveltstraat Raadhuistraat Voorstraat - Ring met als eindpunt het ge meentehuis waar de ensemblemars wordt uit gevoerd. In tegenstelling tot het vermelde op de of- ficele programma's heeft men afgezien van het sportterrein als plaats van de avond concerten, maar worden deze gegeven vanaf een verplaatsbare kiosk, die wordt opgesteld naast het gemeentehuis tegen de pui van het ambachtsherenhuis. Het gemeentebestuur heeft nl. onlangs de in slechte staat verke rende muziektent gesloopt waarom de vereni ging in Bergen op Zoom een verplaatsbare kiosk heeft gehuurd. In afwijking van het officiële programma begint het avondconcert reeds om half 6 en treedt de Muziekver. „St. Anthonius" uit Lepelstraat als tweede op. Hiermee hoopt men te voorkomen dat 't programma te veel uitloopt, wat vooral voor laatstgenoemde vereniging, die de rij zou sluiten bezwaarlijk was. Volgens het nieuwe schema kunnen de concerten om 10.00 uur beëindigd zijn. Ove rigens is de volgorde van het optreden gelijk aan die van de middag-rondgang. Het avondprogramma ziet er dan als volgt uit: 5.30-6.00 u. „Oud Vossemeer's Muziekver enigingDir. C. W. Delhez, 26 leden. a. A Rustic Holiday, Rimmer- Ham b. Ie Strauss-Walsen-Potpourri Arrangement A. J. Maas 6.00-6.40 u. Muziekver „St. Anthonius" te Lepelstraat Dir. C. Rombouts, 21 leden. a. nog onbekend b. idem 6.40-7.20 u. Muziekver. „Semper Crescen do" Nw. Vossemeer Dir. C. W. Delhez 25 leden; 15 leden drum band. a. Rapsodie Pastorale, H. van Rossum b. Petit serenade Facile, G. Goedijn 7.20-8.00 u. Muziekver. „Concordia" Sint Philipsland Dir. C. W. Delhez 21 leden a. Boismortier Suit, A. d. Arend b. Divertimento, G. Goedijn 8.00-8.40 u. Kon. Harmonie „Concordia" Tholen Dir. E. Witte, 24 leden a. De Vogelkoopman, G. Zeiler b. De padevoort, B. Bisselink 8.40-9.20 u. Kon. Fanfare „Accelerando" St. Annaland Dir. M. A. Gij zen, 28 leden a. Normandië, H. Geehl b. Een avond bij Paul Lincke, Arr. R. Bosmans 9.20-10.00 u. Muziekver. Euterpe" Scherpe nisse en omstreken Dir. J. C. Geluk, 30 leden. a. Horizon Champêtre, J. M. Champel b. Rapsodie Pastorale H. van Rossum DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG dr L. D. A. Looljsen, Tholen tel. 01660-542 dr R. C. Renes, O.-Vossemeer tel. 01667-400 Dr. J. M v. d. Bel, St. Maartensdijk, tel. 01666-400. Weekend-dienst dierenartsen Vanaf zaterdagmiddag 12 uur tot en met zondagavond 24 uur dr R. C. Rinses Scherpenisse tel. 01666-596 P, Magnus, Steenbergen tel. 01670-3270 H. v. d. Hammen, Steenbergen tel. 01670- 3013 HOOGWATER de week van 30 mei tot en met 5 juni zondag 3.15 15.45 maandag 3.55 16.26 dinsdag 4.45 17.10 woensdag 5.30 17.55 donderdag 6.20 18.40 vrijdag 7.10 19.35 zaterdag 8.05 20.30 mei Nieuwe Maan te 4.17 uur 6 juni Eerste Kwartier te 11.59 uur COLLECTE Een uitstekend resultaat leverde de Sakor collecte op. Met dank aan de gevers kan worden vermeld, dat er voor deze gezamen lijke doelen f 826.— werd gegeven. SECRETARESSE ZEEUWSE NUTSBIBLIOTHEKEN Met ingang van 1965 zijn de Zeeuwse Nutsbibliotheken (negen) in een stichting ondergebracht, waarvan mej. W. W. Blaas secretaresse is. De negen bibliotheken hebben een totaal boekenbezit van 19.210 werken, waarvan in totaal 1228 lezers profiteerden. De afdeling uitleningen registreerde 37.126 boeken. BURGERLIJKE STAND Geboren: 16 mei Karin Geerdina dochter van Blogg Roland Herman Nicolaas en van van de Meeberg Jannigje 15 mei te Bergen op Zoom Adriana Lena Boukje dochter van van de Velde Willem en van de Bakker Lena Huwelijk: 20 mei Boogaart Adrianus Cornelius oud 31 jaar wonende te Oud Vossemeer en Oer- lemans Maria Johanna oud 27 jaar wonende te Tholen Overleden 21 mei Schot Jan oud 57 jaar ongehuwd WEDVLUCHT Wedvlucht gehouden door „de Trouwe Duif" te Tholen van uit Creil 281 km in concours 141 duiven gelost werd 6.10 uur Joh. Deurloo 1 31 32 33 42 A. Laban 2 3 P. Laban 4 15 24 G. de Kok 5 9 M. Laban 6 30 A. Wagemaker 7 17 29 A. Burgers 8 28 37 A. de Jonge 1.0 C. Soomers 11 18 21 39 L. Jansen 12 14 22 26 L. Laban 13 38 P. de Boef 16 C. Boogaart 19 20 25 35 43 Jac. van Dijke 23 M. Moeliker 27 34 44 Jac. Pollie 36 M. Tazelaar 40 45 Joh. Beu kelaar 41 C. van Luijk 46 O. Contant 47 aankomst eerste duif 10.6.8 uur aankomst laatste duif 10.48.1 uur. CHR. NATIONALE SCHOOL Dinsdagavond om kwart over acht kwa men de kinderen van de drie hoogste klassen weer thuis na ,de" belevenis van het jaar het schoolreisje. De reis die voerde naar Zuid-Limburg, werd vanaf Bergen op Zoom georganiseerd door de Nederlandse Spoor wegen. Bijzondere attracties waren o.a. het bezichtigen van de Gemeentegrot te Valken burg en het bezoek aan een grote speeltuin met roeivijver. Tijdens een bustocht geno ten de kinderen van het prachtige landschap, terwijl de bus hen ook naar het Drielanden punt bracht. De drie laagste klassen maken op 25 juni a.s. een tocht naar het Euro-recreatiecentrum bij Eindhoven. COMPETITIE-RESULTAAT „VOSMEER - 2" In het eerste jaar dat het 2e elftal van „Vosmeer' in de 2e klas speelt, kwam het tot goede resultaten en eindigde op de 4e plaats Aanvankelijk waren de prestaties niet op vallend maar na de zwakke start die het gevolg was van de vele blessures in het le elftal, herstelde men zich goed en werden van de 20 wedstrijden er uiteindelijk 10 ge wonnen, 2 gelijk gespeeld en 8 verloren met een eindtotaal van 22 punten De overwinningen werden behaald on Dosko 3 (tweemaal) Odio 3 (tweemaal) Val Aan, Moe 3, Nieuw Borgvliet 2, Grens wachters 2, Odio 2 en Rimboe. Topscoorder werd M. Hommel Azn die van de 62 goals er 15 voor zijn rekening nam gevolgd door L. M. Bogaard (13), A. Hom mel (8), I. Potappel (4), M. Hommel Fzn (4), M. Pipping (3). M. Istha (3), D. Istha (3), D. Lindhout (3), F. Hommel (2), J. Mees (2), D. Vaders (2). VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD Vorige week donderdagavond nam een aantal Vosmeer-veteranen het in een vriend schappelijke voetbalwedstrijd op tegen een elftal korporaals van de legerplaats Ossen- drecht. De veteranen toonden zich sterk de meer dere, hoewel dat tot aan de rust met een stand van 2 - 1 nog niet zo duidelijk tot uiting kwam. Tegenover de 3 doelpunten, die de korporaals daarna nog maakten stonden echter 5 treffers van de veteranen, waarvan 3 gescoord door P. Hommel. De eindstand was derhalve 7-4 voor de veteranen. DUIVENSPORT Bij de vlucht vanaf Creil over 285 km waren zaterdag jl. 152 duiven betrokken van de plaatselijke duivensportvereniging „De Zwaluw" De uitslag luidt: P. de Wilde 1 7 11 13 43 44 45 D. Haver- mans 2 8 15 23 38 H. Lindhout 3 A. Rijn berg 4 A. Voormeulen 5 28 30 31 41 J. Tholenaar 6 25 26 34 37 49 Jac. Vaders 9 10 12 1.6 21 39 48 51 J. Potappel 14 22 C. van Meer 17 32 47 A. Douw 18 19 20 Joh. Hol 24 27 40 P. C. van As 29 46 50 M. de Graaff 33 35 A. van Daalen 36 C. A. Rijnberg 42 Na te zijn gelost te 6.10 uur arriveerde de eerste duif te 10.4.18 uur gemiddelde snel heid 1214.58 m per minuut en de laatste prijswinnaar om 10.47.18 uur met een gemid delde snelheid van 1027.59 m per minuut. UITVOERING „DE SOLSLEUTELTJES" Het bekende muziekclubje „De Solsleu teltjes" thans onder leiding van dhr. C. W. Delhez uit Steenbergen, die dhr. P. Dem- mers uit Bergen op Zoom opvolgde, gaf vo rige week vrijdagavond weer een geslaagde uitvoering. Er was veel belangstelling. De zaal van „Hof van Holland" was goed bezet met een voornamelijk jeugdig publiek. Het openingswoord van de burgemeester als voorzitter van de Oudercommissie voor ditmaal op rijm gezet, bracht reeds direct de amicale sfeer, die kenmerkend is voor deze uitvoeringsavonden. Het programma, bestaande uit marsen, walsen, tango's enz. werd door de jeug dige muzikantjes op vlotte wijze gebracht Er waren 3 solo-stukjes, verzorgd door Corry Stoutjesdijk en Jacy Deurloo uit Tholen en Ria van Engelen. Rien Geluk normaal een vaste medewerker moest hoe wel aanwezig dit keer wegens ziekte ver stek laten gaan. Directeur Delhez zorgde voor een verras- Het Diploma Nieuwe Zeeuwse Commissaris Hoe Bruynzeel begon en hoe Bruynzeel thans is Proefproces voor thools kantongerecht Opening Cebeco bedrijf te Sint-Annaland Festival te Oud-Vossemeer Waterschap profiteert van toerisme SC Stavenisse won laatste competitie wedstrijd van kampioen Jan Overeenkam even tijd nemen Karakter berust op persoonlijkheid, niet op kennis of talent. Met de benoeming van mr J. van Aartsen tot commissaris der koningin in Zeeland is voor ons gewest een nieuwe periode aangebroken. Een periode, die bij het begin hiervan met openheid en vol vertrouwen mag worden aangevangen. Zonder enig vooroordeel en zonder enige reserve. De enige beklemming die met deze benoeming samengaat is het bewustzijn hoe moeilijk het zelfs nu nog is, dat oude los te laten. Daarvoor ook was de band met wijlen jhr. de Casembroot te groot. Maar daarmee wordt zeker niet af gedaan aan de onbevangenheid, waarmee we onze nieuwe Commissaris tegemoet willen treden. Het moge ook voor hem een aanwijzing zijn, dat de Zeeuwen zich in het bizonder weten te hechten aan degene, die in hun midden verkeert en die bereid is lief en leed in alle oprechtheid te delen. We hopen dat de nieuwe commissaris en zijn echtgenote in dat opzicht de voetsporen van zijn voorganger willen volgen. Dat betekent tegelijk, dat hij gouverneur zal zijn voor alle Zeeuwen. De heer J. van Aartsen werd 15 september 1909 te Amster dam geboren, waar zijn vader hoofdonderwijzer was. Zijn ouders waren Zeeuwen. Zijn vader te Middelburg, zijn moeder te Goes geboren. Mr. van Aartsen studeerde rechten aan de vrije universiteit te Amsterdam en deed in 1934 doctoraal examen. Daarna was hij werkzaam bij het openbaar ministerie te Amsterdam om vervolgens te worden benoemd tot ambtenaar bij de landbouworganisaties te Den Haag. In de bezettingstijd was hij hoofd van de juridische afdeling van het ministerie van landbouw en per 1 januari 1948 volgde een benoeming als secretaris van het Protestants Christelijk Verbond van Werkgevers. In 1949 kwam hij in de Haagse gemeenteraad en volgde verkiezing als wethouder, terwijl hij in oktober 1958 mr J. Algera opvolgde als minister van verkeer en waterstaat. In het kabinet De Quaay kreeg hij volkshuisvesting en bouwnijverheid. In het kabinet Marijnen kreeg hij weer ver keer en waterstaat tot de jongste kabinetscrisis. De heer Van Aartsen is gehuwd en heeft een 17 jarige zoon Jozias en een 12 jarige dochter Wilma. Hij behoort tot de Anti-Revolutionaire Partij. Vandaag - vrijdag 28 mei - zal de heer en mevrouw Van Aartsen het eerste officiële bezoek aan de provincie (Middél- burg) brengen. sing door de komst van zijn clubje blok fluitleerlingen. Bij dit eerste optreden in het openbaar werden deze 6 meisjes aangekon digd als „De fluitende vosjes". Algemeen was men het er over eens dat de prestaties van de muzikantjes van goed gehalte waren en zeker zo goed als vorige jaren, hetgeen bewijst dat de wekelijkse repe tities vrijdagsavonds kwart voor 7 in de zaal van dhr. Mees met het enthousiasme van leden goed resultaat afwerpen. Het programma bevatte verder voor de ouders een wedsrijd „Ons kent ons" onder leiding van de burgemeester uitgevochten tussen de echtparen A. M. van Engelen-Bom en A. M. Geluk-Quist. De z.g. Amerikaanse verkoping werd ver vangen door een geslaagde verloting, ter versterking van de krappe kas van pen ningmeester A. C. van Tilbeurgh. Enkele gasten van dhr. Delhez zorgden na het officiële programma nog voor diver se nummers zang en muziek; en tenslotte was men nog geruime tijd gezellig bijeen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1965 | | pagina 1