WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Plaatselijk Nieuws pAAS-Romantiek WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Weekend diensten dierenartsen nu via antwoord apparaat Protestants Ziekenhuis De redaktie legt u deze week voor Prachtige uitvoering Johannes Passion THOLEN STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK POORTVLIET 21e jaargang No. 22 15 april 1965 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66 - St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34 - Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g. 531 Giro 124407 franko p.p. 3.85 inkassokosten Abonnementen 3.25 per halfjaar Prijs per nummer 15 cent Advertenties 14 cent per mm. - Spierinkjes t/m 20 woorden 1.50 Inzenden UITERLIJK DINSDAG bij onze agenten of aan EENDRACHTBODE - Postbus 128 - Bergen op Zoom pasen Het is huiveringwekkend, wanneer men, zoals dezer dagen, leest hoe een knaapje in alle onschuld meegaat met een man en dan later gewurgd in een bos wordt aangetroffen. Of dat korte verslag over een „moeder", die haar ongeveer 4 jarig kind uit de auto sleurde en het ondanks het hartverscheurend geschrei van de kleine in het water wierp, waar het verdronk zonder dat omstanders het op tijd redden. Dat gebeurde dan tvel over onze grens, maar toch ook in ons beschaafde Europa. En het is juist in deze dagen, dat we ons herinneren, hoe men nog geen 25 jaar geleden duizenden volwassen en kinderen in vergassingsovens duwde, omdat zij van het Joodse ras waren. Ook dit gebeurde in het beschaafde Europa. Waarom in het kort deze trieste gegevens weergegeven in een overdenking voor het komend Paasfeest Juist, omdat het voor Paasfeest eerst Goede Vrijdag werd en ook moest worden. Toen Jezus Christus, die weldoende rond ging, zieken genas en de liefde predikte, gemarteld en gekruisigd werd. Wanneer we dit Evangelieverhaal lezen, rijst soms de vraag: hoe was dit toch mogelijk?" We zijn dan geneigd om te denken dat dit gebeuren bij die tijd behoorde en dat het in onze tijd niet mogelijk geweest zou zijn. Niet alleen bij deze gedacht en gang, maar ook in andere opzichten zijn wij vaak zo zelfvoldaan. Minder aangename karaktertrekken en onmenselijke handelingen willen ivij graag aan anderen toeschrijven. Blind zijn we vaak bij de juiste beoordeling van ons eigen „ik". Wanneer iemand ons onze fouten aanwijst, dan worden we vurig in onze zelfbescherming voor onze goede naam; we nemen het niet. Zoveel houden we van onszelf. Zo chauvinistisch zijn we dat we onze eigenaardigheden, die vaak storend en ergerlijk zijn, als „degelijke" eigenschappen gaan betitelen. Minachtend willen we graag andere volkeren ver oordelen. En in de kleine gemeenschap doen we hetzelfde ten opzichte van andere groepen, van andere personen. En bovenal: hoe zouden wij hebben gestaan tegen de Christus, die wel veel goed deed, maar ook scherp tegen de „wit gepleis terde graven". Zouden we het goede van Hem zien en het ver keerde van ons. Of zouden we niets minder zijn en doen dan de Joden: Hem kruisigen. Als we de eerstgenoemde berichten nagaan, zou wel de grote vrees ons moeten beklemmen, dat we het er niet beter zouden afbrengen. En dan zijn we er niet van af met te zeggen dat dit moest komen, opdat de passietijd, opdat het lijden voorbij zou gaan. Onze schuld is niet vrij, omdat na de dood op Golgotha de overwinning kwam. Onze schuld kan daardoor uit genade wel worden weggenomen. Het volk dan het Joodse volk wilde uitroeien kunnen en mogen we veroordelen.: Maar niet in zelfvoldaanheid. We hebben er ook wel iets van. En de Joden die Hem kruisigden kunnen we evenmin ver oordelen in zelfvoldaanheid. Ook daar hebben we iets van. Daarom kan Pasen voor ons pas Pasen zijn, wanneer we leren zien op de lijdende en de opgestane Christus. Pasen 1965 wordt gevierd in een welvaart-periode. Maar wèl kunnen we pas varen, wanneer we varen op het kompas van Zijn grote liefde, die Hem Goede Vrijdag deed volbrengen en op de Paasmorgen uit de doden deed opstaan. Zo min als van wie ook kan van de vee houders in onze streek worden verwacht dat ze alle telefoonnummers van de abonné's op Tholen en St. Philipsland zo maar uit het hoofd kunnen draaien. Men mag echter wel als vaststaand aannemen, dat ze het num mer van dierenarts A. Rinses te Scherpenlsse 01666-596 op de prik kennen. Wel, het is voortaan voldoende om dat telefoonnum mer te draaien en dan te weten te komen welke dierenarts in onze contreien de week enddienst heeft. Dokter Rinses heeft zich namelijk een zgn. automatisch antwoord apparaat aangeschaft Waneer u dan ook voortaan tijdens het weekend zijn nummer draait, krijgt u dokter zelf aan de telefoon en dan behoeft er ver der niets te gebeuren, want dan heeft hij immers zelf de weekenddienst of u hoort Het bestuur van de Stichting Protestants Ziekenhuis Bergen op Zoom verwacht dit jaar de definitieve bouwvergunning voor het Diakonessenhuis met 150 bedden, zo lezen we in Prot. Gezondheidszorg. Het gemeen tebestuur heeft de benodigde grond reeds beschikbaar gesteld. Het Diakonessenhuis zou gelijk klaar moeten zijn met het nieuwe R.K. ziekenhuis Lievensberg, waarvan de bouw reeds is begonnen. Bij het Algemeen Burgergasthuis werd een nieuwe E.E.G.-afdeling, een nieuw ver pleegstershuis en een mortuarium gebouwd, terwijl de kinderafdelingen werden verbouwd Het ABG heeft nu 334 bedden. In aanbouw zijn een nieuwe röntgenafdeling, een nieuwe wasserij en een behandelafdeling voor de keel-, neus- en oorarts. Men hoopt dit jaar ook de dieetkeuken en de afdeling voor physische therapie uit te breiden, terwijl gewacht wordt op de bouw vergunning voor een nieuwe verpleegafde- ling met dertig bedden. Wanneer te zijner tijd het R.K. ziekenhuis Lievensberg gereed is, zal het Algemeen Burger Gasthuis verpleeghuis worden. Het nieuwe r.k. ziekenhuis met 300 bedden hoopt men in 1969 te kunnen openen. De Christelijke Oratorium Vereniging heeft vorige week in de Grote Kerk te Ber gen op Zoom onder leiding van Gert Hu- bers een bizonder fraaie uitvoering gegeven van de Johannes Passion. Ook van de ge meenten uit onze streek waren er verschillen de luisteraars in de kerk. Het Brabants Or kest begeleidde een zestal vooraanstaande solisten. Gert Hubers wist solisten, koor en orkest op inspirerende wijze te leiden. Bewonderenswaardig was het optreden van de evangelist Bert van 't Hof en dat van de Christuspartij door Anton Eldering. De an dere solisten Ank Reinders, sopraan, Rijkje I Wolleswinkel, alt, Henk Driessen en Willy van Hese tenor, hebben ieder een belangrijke bijdrage geleverd tot het welslagen van de op zeer hoog peil staande uitvoering. Jammer was, dat door de opstelling niet alle solisten even duidelijk te horen waren. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG dr L. D. A. Looijsen, Tholen tel. 01660-542 dr R. C. Renes, O.-Vossemeer tel. 01667-400 Dr. J. M. v. d. Bel, St. Maartensdijk, tel. 01666-400. Weekend-dienst dierenartsen Vanaf zaterdagmiddag 12 uur tot en met zondagavond 24 uur G. Doggen, Bergen op Zoom, tel. 01640-5112 P, Magnus, Steenbergen tel. 01670-3270 P. J. Valkenburg, Dinteloord tel. 01672-673 zijn stem via het antwoordapparaat, waarbij u dan wordt ingelicht welke andere colle ga dienst heeft en u hoort dan meteen het telefoonnummer van de weekenddierenarts Het enige wat de veehouders nu dus te onthouden hebben is, dat ze altijd eerst het nummer van dokter Rinses moeten draaien. Wel is er daarbij het verzoek om dat voor noodzakelijke zondagvisites zoveel als mo gelijk is te willen doen tussen half negen en negen uur. Tot die tijd is de weekenddieren arts thuis en zal hij u dus door een route- indeling sneller kunnen helpen. Herhaling: voortaan altijd bellen 01666-596. HOOGWATER week van 18 t.e.m. 24 april zondag 5.28 17.50 maandag 6.00 18.25 dinsdag 6.30 18.56 woensdag 7.10 19.30 donderdag 7.44 20.08 vrijdag 8.30 20.55 zaterdag 9.30 22.00 Laatste Kwartier 24 april te 3.21 uur BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat het badhuis op vrijdag 16 april 1965 gesloten zal zijn. Tholen 9 april 1965 Burgemeester en wethouders voornoemd BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, aan de Molenvlietsedijk nog circa 60 aren geploegd bouwland beschik baar te hebben gedeeltelijk te gebruiken voor de teelt van vroege aardappelen. Inschrijvingen vóór 21 april a.s. aan de burgemeester. Inlichtingen ter secretarie Tholen 13 april 1965 Burgemeester en wethouders voornoemd VOOR DE EMMABLOEM De gehouden bekende Emmabloemcollc- te bracht hier f 346,22 op. Opnieuw een goed resultaat dus. PAASZANGDIENST Traditiegetrouw zal op Tweede Paasdag in de Gereformeerde Kerk in de Doelweg weer een Paaszangdienst worden gehouden. Aan deze dienst werken mee een dameskoor en een kinderkoor, Verder zal medewerking worden verleend door mevr. W. Steketee- Geelhoed met solozang en mevr. M. Vijfwin- kel-Jansen met declamatie. Het twaalf pagina's tellend PAASNUMMER Met een overdenking En een plaatje Met antwoorden van mr Beernink op wat bezorgde vragen En een praatje over de Gezinsverzorging Een herinnering aan de Duitse overval op 10 mei 1940 En de bizondere vier mei herdenking te Sint-Maartensdijk Met het Paasvoetbalprogramma En de ,,Eendrachtstad" van Jan Overeenkam Wat nieuws over nieuwe ziekenhuizen En de aankondiging van het bezoek van de Pvda-Statenfractie Met een verscheidenheid aan plaatselijk nieuws En zomernieuws in de advertenties Paasmorgent Niets lijkt in de nacht zo duister of de morgen maakt het weer licht. Ds. J. C. van Egmond zal een korte me ditatie uitspreken. Deze bizondere dienst be gint om 10 uur. COLLECTE De collecte die in de gemeente Stavenisse ten bate van S.I.M.A.V.I. gehouden werd heeft opgebracht de som van f 545,45. DE C.H.U. VERGADERDE Woensdag 7 april jl. des avonds om 8 uur hield de kiesvereniging ,St. Maartens dijk" van de C.H.U. haar algemene jaarver gadering. Deze avond onder leiding van de vice-voorzitter de heer J. P. Koopman. Het merendeel der leden had aan de oproep ge hoor gegeven wat de voorzitter tot tevre denheid stemde. Na het financieel verslag enz. vond bestuursverkiezing plaats. Perio diek aftredend waren de heren A. Rijnberg en L. Stoutjesdijk, welke na stemming wer den herbenoemd. Verder was er een vaca ture ontstaan, doordat de heer H. Harre wijn, secretaris der kiesvereniging vertrok ken is naar Middelburg. Na gehouden stem ming werd als zodanig gekozen de heer J. D. de Korte. Hierna vond er een geanimeerde bespre king plaats over diverse politieke problemen zoals, kabinetscrisis e.d. Tenslotte danke de voorzitter de aanwezigen voor hun opkomst en sloot de vergadering met dankgebed. LEESSEIZOEN AFGELOPEN Half april eindigde het leesseizoen 1964- 65. Op 32 maandagmiddagen en avonden werden in totaal 2260 boeken uitgeleend aan 55 gezinnen. Een stijging van 16 gezinnen en 327 boeken. Er waren romans, jeugdboe ken en uitgaven over een speciaal onder werp aanwezig. In september komt weer een nieuwe collectie. Vakboeken zijn ook ge durende de zomermaanden aan te vragen bij mevr. Blindenbach Markt 40. ONGEVAL Zondag had op de hoek Kaaistraat een botsing plaats tussen een auto die van de Markt kwam en een andere personenwagen van de Molenstraat. Er ontstond behoorlijk wat blikschade. BIZONDER GOED AFGELOPEN Op de Markt werd een jongetje gegre pen, die plotseling overstak, terwijl de auto i voorbijreed. Het knaapje werd op de ste nen gesmakt. De in allerijl ontboden dokter van der Bel constateerde dat het met wat builen en schrammen wonderwel afliep. GEEN BELANGSTELLING Dinsdagavond zou de middenstansvereni- ging een vergadering houden, maar de op komst was zo gering dat geen ingrijpende beslissingen genomen konden worden. Niet uitgesteld kon worden het besluit om een gel delijke bijdrage te verlenen aan het comité voor prijzen van de feestelijkheden en het organiseren van een etalagewedstrijd. LAATSTE BEJAARDENMIDDAG Ook de laatste bejaardenmiddag van dit seizoen kreeg goede belangstelling. Mevrouw van Doorn sprak het wekomstwoord en deelde mee, dat getracht zal worden nog een autotocht te organiseren. Koffie, thee, si gaar en snoepje kwamen op tafel, waarna enkele films werden vertoond. Men was vervolgens nog wat gezellig bijeen, waarbij de heer A. Heijboer de dames dankte voor al de moeite die het nu afgelo pen winterseizoen weer is getroost om deze gezellige middagen voor de bejaarde inwo ners te organiseren. RHEUMA COLLECTE De in deze gemeente gehouden Rheuma collecte heeft f 484,75 opgebracht. Oa(k hier dus een prima collecte, waarvoor de gevers en geefsters mede namens de rheuma- patiënten, die mede hierdoor op verschillen de manieren geholpen kunnen worden, harte lijk dank. CONTACTAVOND BRANDWEER Vorige week hield het vrijwillig brand weerkorps haar jaarlijkse contactavond. Naast de korpsleden met hun vrouwen, wa ren ook beide wethouders aanwezig, als mede het hoofd van de BB in deze kring.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1965 | | pagina 1