Sporthoekje Bfindje verkouden DAMPO Jan Overeenkam RAADSVERSLAG SINT-ANNALAND Belangrijke besiuiteo op eerste vergadering in 1965 Garandering kosten nieuw Bejaardentehuis Watersportcenteam door aanleg jachthaven Nieuwe straten en brandweergarage Voorlopige handhaving vakonderwijs op lagere school Verkoop voor woniagbouw Onrustige Zenuwen? van Uw goede smaak geiuigt optimist Dc eerste openbare raadsvergadering in 1965 te Sint-Annaland, die vrijdagavond 19 februari werd gehouden, duurde van half acht tot brjna half twaalf. De oorzaak daarvan was niet alleen vanwege de grote agenda, nu door de verbouwing van het ge meentehuis sinds 4 december 1964 geen raadsvergadering meer werd gehouden, maar ook wel omdat de raadsleden eerst gelegen heid kregen de uitbreiding en modernisering van het gemeentehuis te bekijken en vervolgens een toelichting hoorden van het archi tectenbureau Rothuizen 't Hooft n.v. te Goes over het te stichten bejaardencentrum, waarbij een maquette ter verduidelijking was meegebracht. Zowel een beschrijving van de nieuwe indeling van het gemeente huis, als een verslag van de besprekingen over het bejaarden centrum en het afscheid van raadslid A. J. Scherpenisse kan men elders in dit nummer vinden in een afzonderlijk artikel. De heer A. J. Kurvink (s.g.D.) was door ziekte verhinderd deze vergadering bij te wonen. Allereerst herdacht de voorzitter het overlijden van de commissaris der koningin. Hij wees er daarbij op, dat jhr. mr. A. F. C. de Casembroot nauw bij deze gemeente betrokken was. Sinds jaren behoort de Am bachtsheerlijkheid Sint Annaland tot dc fa milie De Casembroot, maar ook als gou verneur van het gewest kwam hij vele malen in deze gemeente. In 'het kort werd geschetst hoe de zo be minde gouverneur heeft moeten worstelen tegen de bezetter, tegen de verwoestingen van de oorlog en de schade door de storm vloed 1953. ,,Deze grote Zeeuw was een vechter en hij wist voor zijn gewest te win nen", aldus de voorzitter. Ik weet namens de raad te spreken, wanneer hier met grote dankbaarheid wordt herdacht, hetgeen de commissaris ook voor deze gemeente heeft gedaan en betekend. Hierna werden enige ogenblikken stilte in acht genomen. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van het bestuur van de PvdA, waarin wordt gevraagd voor de financiële moeilijk heden der gemeenten, hetgeen ook reeds was besproken op het grote PVDA congres. Gevraagd wordt adhaesie te betuigen aan de resolutie, waarin de regering wordt ge vraagd geen onverantwoorde lasten op de gemeenten te leggen of bestaande voorzie ningen af te breken. B en w stellen vcor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, nu de nood voor de gemeenten dermate evident is. dat slechts op parlementair niveau een oplossing kan worden verkregen. De heer P. van Schetsen (pvda) was van mening, dat iedere kans, hoe klein ook gesteund moet worden. De voorzitter wijst er dan op, dat het hier geen politieke-, maar een vaktechnische zaak betreft, die dermate ingewikkeld is, dat men het wel aan een financiële commissie moeit overlaten. Onze vertegenwoordiging in de raad der gemeentefinanciën is daartoe voldoende, zo imeent de voorzitter. Wij zijn nog niet aan de beurt om te roepen, alleen degenen die een begrotingstekort hebben, moeten dat wel doen. De heer van Schetsen meent da;t de stem van de vertegenwoordiging der gemeenten niet hard genoeg doorklinkt of dat men die niet wil horen. De gemeente Tholen moest zijn belastingen verhogen om een flink tekort op te heffen en daar liet men zioh ook niet te best uit over de financiële rege ling rijk-gemeenten. De voorzitter vindt dat v/anneer er een wanverhouding bestaat tussen balen en las ten men zich als gemeente rechtstreeks tot de minister van financiën en binnenlandse zaken moet wenden. De heer P. van Schet sen vond adhaesie-betuiging wel dusdanig belangrijk, dat hij stemming verzocht. Het werd 3-3 met de stemmen van beide wet houders J. Moerland (s.g.p.), J. Mossel man (chu) en raadslid J. den Engelsman (s.g.p.) voor en die van F. Stols (pvda) en P. van Schetsen (pvda) en A. J. Scher penisse (gem. belang)) tegen. Dit stuk komt dus volgend maal opnieuw aan de orde. Ook hier was het schrijven van gedepu teerden, dat men zich opnieuw over herzie ning van de gemeentegrenzen op Tholen zal beraden. Op een vraag van de heer van Schetsen of hieromtrent verder niets bekend was, moest de voorzitter meedelen, dat hij verder over deze zaak niets wist. De huurvergoeding van de tijdelijke brand weergarage werd (op verzoek van de eige naar Joh. Snoep) van f 4.op f 5,per week gebracht. Goedkeuring was verkregen op verkoop bouwterrein A. C. Goedegebuure en aankoop pand Nieuwstraat 12 van de familie Vroeg- op. Ook de uitgaaf voor het plan scholen bouw was goedgekeurd plus verschillende begrotingswijzigingen. NIEUWE BRANDWEERGARAGE Zoals in vorig nummer reeds omschreven was er ook het voorstel tot stichten van een brandweergarage met bergplaats achter de woning van wachtmeester Klapwijk. Met dit bouwen op de gemeentewerf wordt een groot bedrag aan bouwkosten gespaard in tegenstelling met vorige plannen van bouw aan het domineeshof en „achter de bogerds" Het zou daar bovendien de omgeving ont sieren, zo vinden b en w. Gevraagd wordt een krediet van f 41.000.waarbij b en w voorstellen de bouw onderhands aan te be steden aan de firma J. Burgers-den Engels man voor f 37.956.—. De heer P. van Schetsen herinnert er aan, hoe in 1961 een bedrag van f 51.000.is gevoteerd voor garage met droogtoren en f 40.000.— zonder droogtoren. Dit laatste zal nu toch ook wel hoger komen te lig gen. Hij informeert of het gebruik van plasticslangen het bouwen van een toren overbodig maken en of zulks volgens advies is van de inspecteur van het brandweerwe zen. Is er ook bij de plaatselijke brandweer commandant geinformeerd omtrent het ge bruik van de soorten slangen. Tenslotte vraagt dit raadslid, waarom zonder meer onderhands toegewezen en niet ook door de andere plaatselijke aannemers laten inschrij- ven voor de bouw. De voorzitter antwoordt, dat architect Beije het plan en begroting 1961 niet cp- I nieuw calculeerde. Destijds heeft de inspec teur van het brandweerwezen geschreven, dat de droogtoren ook gebruikt kon worden als oefen- en klimtoren, wat echter in die gemeente en waar zo n toren is, niet gebeurt. Het gebruik van plastic slangen maakt hét drogen overbodig, zodat ook de teren als zodanig overbodig is, Daarom willen b en w het plan 1961 uitvoeren zonder droogtoren. Eventueel zou men die later alsnog kunnen bouwen. Ten aanzien van de aanbestedingen merkt de voorzitter op. daarmee reeds te hebben geleerd. Er zijn 2 redenen, waarom dit werk aan de genoemde firma wordt gegund, met instemming van de raad: 1. vanwege het ontbreken van werk gelegenheid bij deze firma op het moment van aanbesteding en dat hangt dan weer samen met het goedkeuringsbeleid van het ministerie en in de tweede plaats in een inschrijving door meerdere aannemers op een moment als bij het onderhavige ten aan zien van de bouwsom evenmin gewenst. De heer F. J. Stols vindt het plan op zich zelf uitstekend, maar het tere punt is, dat het brandweerkorps bestaat uit vrijwel alle maal bouwvakkers. Ze staan als lid van het korps klaar om de gemeenschap te dienen en zouden het dus wel op prijs gesteld hebben, wanneer hierover met hen was ge- sproken. Is er overleg gepleegd? Zo niet, dan zijn die mensen toch gepasseerd, waarbij spreker uitdrukkelijk stipuleert niets tegen de huidige aannemers te hebben. Mllnhardt's-Zenuwtobletten De voorzitter vindt, dat de brandweerlie den de zakelijkheid zullen moeten opbrengen om dit aan het gemeentebestuur over te la ten. Er is niet hen geen overleg gepleegd Hierna wordt het voorstel van b en w zon der hoofdelijke stemming aangenomen, zo als men zich ook kan verenigen met votering van een krediet ad f 5000.voor aan brengen van een afrastering rond de ge meentewerf. Verder zijn hamerstukken de verkoop van bouwgrond aan mevrouw J. Kurvink-Slager. aan de heer J. D. Dormaar, aan de heer G. K. J. Krijger te Poortvliet en aan de heer J. P. van Dijke Pzn alhier. De prijs is f 13.00 per m2, De krotwoning lm. de Witte, Javadijk wordt voor f 500. gekocht en de sloop van de woningen Klip- pelstraat 21, 23 en 25 alsmede Javadijk 32, 46 en 48 zal worden aanbesteed of op andere manier tot stand gebracht worden. De gemeente zal de huur voor de door haar van C. Dijke aangekochte krotwoning Nieuwstraat 28c nog verlengen tot betrok kene zijn nieuwe woning kan betrekken. Daarna wordt het perceel verhuurd aan de aannemerscombinatie Van Dijke-Soeters voor gebruik van schaftlokaal t.b.v. het perso neel van elders nodig voor dc bouw van de nog 4 woningwetwoningen. De huur zal f 250.per jaar bedragen. De woning Bierensstraat 2 wordt opnieuw verhuurd te gen f 123,03 per maand, de woning Bie rensstraat 4 en 6 tegen elk f 51.19 per maand Het beschikbaar stellen van een voorbe- reidingscrediet ten behoeve van de aanleg van twee woonstraten (zeals in ons vorig nummer omschreven) ontmoet bij de raad geen bezwaar. VAKONDERWIJS GAAT (NOG) DOOR In de vergadering van 4 december staak ten de stemmen over twee voorstellen met betrekking tot het vakonderwijs. Het eerste voorste! was van b en w om het vakon derwijs (handwerken) te beëindigen, nu mej. Kesteloo als onderwijzeres met bevoegdheid is benoemd en het tweede voorstel was van dhr. P. van Schetsen om dat vakonderwijs nog te handhaven tot 1 juli en dan te be oordelen of het al of niet bestendigd moet worden. Bij afwezigheid van dhr. A. J. Scherpenis se was het toen 3 - 3. De voorzitter stelt dit opnieuw aan de orde De heer P. van Schetsen verklaart nog in zijn mening te zijn gesterkt, nu hij ock de cijfers hoort, die tijdens de ouderavond van de openbare lagere school zijn genoemd. In dat opzicht werd in de vorige raad toch wel een kleine vergissing gemaakt door alleen het bedrag van f 4.62 per leerling te noemen. Het gemiddelde over de laatste jaren is daarmee niet in overeenstemming wanneer het juist is, wat hij hoorde, dat het in 1963 per leerling f 1.41 voor handwer ken was, dus aanzienlijk lager. De heer A. J. Scherpenisse vult hierbij aan, dat het hoofd der school op de ouder avond wel die twee cijfers 'heeft genoemd, maar niet persé over dat jaar. Overigens is hij het wel eens met dhr. Van Schetsen dat in vorige raad alleen het hoogste bedrag is genoemd. De voorzitter antwoordt, hoe hij tijdens de uitgebreide discussie in de vorige raad over dit onderwerp het hoogste bedrag heeft ge,- noemd, wat in enig jaar voor de nuttige handwerken was besteed. Dat was dan van het totaal wat voor de leermiddelen beschik baar was 31.49%. terwijl het ook juist is, dat in een ander jaar daarvoor f 1.41 was betaald of 11%. Wanneer men evenwel mot cijfers gaat werken, moet het geheel worden bezien en dan kan ik aantonen, dat het vakonderwijs onevenredig zwaar op het totale budget drukte. Men moet immers uitgaan van een gemid delde van 50% meisjes en 50% jongens. Voor de jongens was geen bedrag voor vakonderwijs uitgetrokken en die f 4.62 per leerling voor vakonderwijs werd dus in feite f 9.34 voor elk meisje. In 1963 was het dan in feite f 2.82, Bovendien is het opvallend, dat zodra er een vakonderwijzeres is en dat niet alleen cp de openbare school dat het kostencij- fer handwerken omhoog gaat. Achtereenvol gens noemde dc voorzitter de betreffende cij fers van de jaren 1954 tot en met 1964. Hierna had niemand meer behoefte daar op nog verder in te gaan, zodat eerst het voorslel van b en w in stemming werd ge bracht om dat vakonderwijs te beëindigen. Alleen beide wethouders stemden voor,' ter wijl de heren J. A. den Engelsman, F. J. Stols, A. J. Scherpenisse en P. van Schet sen tegen waren. Het voorstel P. van Schet sen om 'handhaving tot 1 juli en het daarna opnieuw te bekijken werd in omgekeerd volgorde (4 voor en 2 tegen) aangenomen. Geen bezwaar was er voorts om voor de bijzondere school gelden te voteren voor aankoop van een kachel, zulks volgens arti kel 72 der L.O.wet. Goedgekeurd werd de begroting 1965 van het wezen-armbestuur met als eindcij fers gewone dienst: ontv. en uitgaven f 17.215,83 en dc kapitaaldienst een ont vangst f 1875.— met een batig saldo van het zelfde bedrag. De subsidie 1964 ten behoeve van de Stich ting Maatschappelijk werk en gezinsverzor ging werd verdubbeld, waardoor de gemeen te nog f 2646,15 zal bijbetalen.. Ook bleek er geen bezwaar te zijn tegen subsidiëring in de kosten van elektrificatie van tuinbouw-warenhuizen. Daartoe werd een krediet van f 6000.— beschikbaar gesteld. De gemeentebesturen zijn bereid met terugwerkende kracht te sub sidiëren, de PZEM evenwel niet. Na een vraag van dhr. Scherpenisse over de soort kabel informeerde de heer Van Schetsen nog of het niet lot uitwassen kan komen, wanneer begonnen wordt met een warenhuis maar later tot een bijvoorbeeld conserven- fabriek wordt uitgebreid. De voorzitter ant woordt dat dit onmogelijk is door de maxi male k.watt, die de PZEM op de normale kabel beschikbaar kan stellen. De PZEM zal eerst eens nagaan, 'hoe zich de tuinbouw op Tholen verder ontwikkelt. Hei aanbrengen van kabels met groter ver mogen zou voor de gehele streek neerkomen op een miljoeaenwerk voor de PZEM. Er is destijds ook wel gesproken over aanwij zing van een bepaalde polder of terrein, zo als dat bij de industrie voorkexmt. Daar kan dan alles geconcentreerd worden tot aard gas- en waterleiding-faciliteiten toe. Er is evenwel pas een herverkaveling achter de rug, die ook nog betaald moet worden en om dan nu weer tot deze concentratie over te gaan zou toch te zeer ingrijpen. De grond van de aangewezen polder zou met spron gen stijgen en die van de andere polders da len. Daar zit dus nogal een en ander aan vast. Na deze toelichting kan de raad zich met het voorstel verenigen. DE JACHTHAVEN Zoals reeds eerder bericht hebben gede puteerden het krediet van f 410.000.voor aanleg jachthaven goedgekeurd. Uit het pro vinciale quotum kan nu f 100.000.— wor den toegewezen, schrijven gedeputeerden, waarvoor een vaste lening kan worden af gesloten. De spaarbank Sint Pancratius te Heerlen is bereid een ton te lenen tegen 5/'2% met een looptijd van 25 jaar. B en w stellen voor hierop in te gaan. De heer Stols merkt op noch tegen deze geldlening, noch tegen aanleg van de jacht haven te zijn. Maar is het inderdaad zo, dat de zgn. dagjestoeristen daarvoor zullen moe ten ruimen? De voorzitter antwoordt hierop, dat het in elk geval zo is, dat het slibstrandje bij de Cavetho zal worden afgeheind en dat er daarop geen tenten of caravans meer ge plaatst mogen worden. Wanneer dat zou worden toegelaten, moeten ook voorzienin gen daarvoor worden getroffen zoals toi letten, enz. Maar het is hier geen strandae- meente. Men moet het een of het ander doen, maar het kan niet allemaal hu elk: -: strandgemeente, kamperen, watersport. De materialen die in het water liggen zijn kost baar en wanneer kinderen van andere toeris ten daarop gaan spelen en van de jachten afduiken, enz. wordt sdhade berokkend. Voor de plaatselijke sportvissers zullen de roei boten aan de bestaande drijvende ponton ge meerd kunnen worden, die naar de omge ving van het Cavetho-gebouw wordt ver plaatst. De heer Stols: het staat me toch niet aan dat de andere mensen zodoende geweerd worden. Waarom zouden die tentjes daar in de weg staan. Laat 'het een net zo goed als het ander doorgaan. De voorzitter wijst er op, dat het er bij dit voorstel uitsluitend om gaat om een geld lening aan te gaan voor aanleg jachthaven. Dhr. Stols kan voor een volgende vergade ring wel een desbetreffende vraag indienen Hij wil er echter wel op wijzen, dat men het alles in streekverband moet zien. Gorishoek heeft zijn strand, in Stavenisse werd een dijk- gedeelte gepacht voor de caravans en ten ten en hier is een mooie watersportgelegen- 'heid. U krijgt daaromtrent trouwens nog na dere voorstellen. De heer Van Schetsen heeft geconstateerd dat de geraamde som voor de jachthaven f 410.000.bedraagt. Wanneer de aanleg- kosten behoorlijk overschreden worden zal het rijk daarin ook subsidiëren? De voorzitter wijs er op, dat men van het genoemde bedrag niet minder dan 62,7% rijkssubsidie krijgt, meer dan was verwacht. De aanbesteding kan nu worden gereali seerd. De uitslag daarvan gaat naar rijks waterstaat. Indien de aanbesteding daar wordt goedgekeurd, weten we ook hoever het Rijk met de subsidie zal gaan. Dhr. Stols wil voor hij stemt toch weten hoe het zal gaan met de sportvissers enz. en wanneer de voorzitter opmerkt dat zulks thans niet aan de orde is, zegt de heer Stols zich van stemming te zullen onthouden. Daartoe moet hij zidh omdat het hierbij slechts over zaken en niet over personen gaat uit de raadszaal verwijderen. Bij zaken moet men voor of tegen stemmen. De heer Stols verdwijnt naar de gang, waarna het voorstel in stemming komt. De heer J. A. den Engelsman (s.g.p.) stemt tegen, de overige vier leden stemmen voor (weth. Moerland, Van Schetsen, weth. Mossel man en Scherpenisse). dan net als bij sm. m. m.»s» a Vader en Moeder EEN NIEUWE LUIDAS IN DE TOREN In de afgelopen zomer zijn verschillen de voorzieningen getroffen aan de toren, zo schrijven b en w aan de raad. En verder wij betreuren het dat toen is verzuimd de luidas waaraan de klok hangt na te zien. Die buigt door tijdens het luiden, waardoor klemmingen optreden in de lagers en niet elektrisch kan worden geluid. De luidas moet vervangen worden door een nieuwe stalen1 krukas. De kosten bedragen f 762. De heer Scherpenisse voelt zich in dit „klokschuitje" en meent dat men verder zal moeten varen. De heer Van Schetsen wijst er op, dat hij ia de korte tijd, dat hij zitting heeft al meer dere malen exlra bedragen moest goedkeuren bij achteraf gebleken mankementen. Hij denkt daarbij ook aan het gemeentehuis. Nu is het niet zijn bedoeling de schuld hiervan op b en w te schuiven, maar het is bij een der gelijke verandering in de toren voor hem toch onbegrijpelijk, dat de firma van de Kerkhof 6 Zonen te Aarle-Rixtel met een jarenlange ervaring op dit gebied zoiets over het hoofd ziet. Hij vindt dat deze firma toch wel ernstig is tekortgeschoten en hoe staat het met garantieverlenging? De voorzitter zegt de schuld wel op zich te willen nemen, al was het ook hem niet gemakkelijk dit te kunnen voorzien. Vak- techisch bekeken zou genoemde firma het mogelijk gezien moeten hebben, maar dan had men ook volledige controle moeten op dragen. Dat heeft b en w niet gedaan, om dat de klokkenstoel, enz. al eerder was op geknapt. Wel is meerdere malen door b en w gereclameerd toen verlichting weigerde en het luiden niet naar wens ging. Telkens kwa men er monteurs zodat de firma zich niet aan de garantie 'heeft onttrokken. Alles werd tot dusver kosteloos hersteld van datgene, wat door hem was aangebracht. Maar wij hebben nooit gevraagd om een nieuwe luidas aan te brengen, zodat men daarop ook geen garantie kan geven. Wanneer de raad thans met het gevraagde bedrag kan instemmen, kan de opdracht binnen 1.4 dagen zijn uitge voerd. De raad kan zich daarmee verenigen. Meegedeeld wordt voorts dat de bewo ners van de Schoolstraat met beschikbaarstel len van tegels en zand een achterpad betege len. Er was om grint gevraagd voor verhar ding, maar cmdat t.z.t. alles betegeld moet worden, is bij wijze van proef 'hier getracht het met de bewoners te doen. De kosten zul len ongeveer f 500. bedragen. Van jaar tot jaar zal het ook zo op de andere plaatsen geprobeerd worden. BLUSVIJVER Voorts deelde de voorzitter mee, dat aan besteding plaats vond van de blusvijver bij het Dorpshuis. Ingeschreven werd door de firma J. en M. Moerland Zn voor f 8780. door Joh. van Vossen Zn voor f 10230, door W. v. Vossen en Zn voor f 10300 en door A. v. d. Werf te St. Maartensdijk voor f 11060. De laagste inschrijver ligt nog f 1700. boven de begroting. De directie van de Centrale Dienst adviseerde de aanbesteding te annuleren en dit werk uit te doen voeren via huur graafmachine en het betonwerk in eigen beheer. Daartoe wordt besloten. Bij de rondvraag informeerde de heer Van Schetsen voorzieningen te treffen aan het pad Javadijk. Daartoe zal aan de Cen trale Dienst een begroting worden gevraagd Voor het afscheid van dhr. Scherpenisse, zie elders in dit nummer. Daarna sluiting. Bergen op Zoom Hé. zegt de antraciet verbaasd, Wat is er aan de hand, Gaat tóch de winter ons voorbij, In heel ons vaderland Dat heb ik zelden meegemaakt, Ik snap niet hoe dat zit. Och, ik heb nog wel goede hoop, Zo sprak de kolenkit. De oliehaard voelt zich bedrukt, En mompelt: Dat is sterk, Men heeft al vele maanden lang Geen aandacht voor mijn werk. Maar toch geef ik de moed niet op, Wat of men ook voorpelt, Misschien, dat 'k straks tot half april In ere wordt hersteld. De waterleiding mijmert stil: 'k Denk niet, dat 'k hieraan wen, Hoe prettig was 't vorig jaar, Toen 'k fijn gesprongen ben. Ik heb toch elke winter nog Wat echt vertier gebracht, Wanneer ik plots'ling water spoot, Zo midden in de nacht Maar op een lak, ginds in de tuin, Zit 'n kl eine optimist, Die al zijn hoogste liedje fluit, Soms 's morgens in de mist. En op d'antenne op het dak Begint een lente-fuif, Daar koert, terwijl zijn vleugel trilt, De eerste witte duif O, optimisten, ga maar door, En breng ons vast een groet Van 'n nieuwe, wonderlijke kracht, Die 't al herleven doet, Die nu nog in 'n verborgen werkt, Maar straks weer schatten geeft. Wanneer de lente hoogtij viert, De kievit langs de velden zwiert, En alles groeit en leeft SPANNING IN EERSTE EN DERDE KLASSE STIJGT Ook zonder dat Smerdiek een hand en in dit geval is het beter te schrijven van een voet heeft uitgestoken, werd het na de uit slagen van zaterdag in de 4e klasse der KNVB toch weer wat vrolijker. Men had immers kunnen stellen, dat het vonnis al is dit wel een groot woord in dit verband zou zijn geveld, indien Meeuwen kans had gezien in Nieuwland de volle winst binnen te halen, hetgeen in de lijn der verwachting lag. Maar Meeuwen speelde gelijk tegen Nieuwland: 22 en Rillandia deed het wei nig beter, want die moest in Krabbendijke een veer laten: 00. Nu is dat niet direct een reden om al te juichen, vooral omdat er maar twee wed strijden meer resteren voor Smerdiek en voor Rillandia nog altijd 5 op het programma staan, terwijl ook Meeuwen in de laatste twee wedstrijden onbereikbaar kan blijven voor Smerdiek, maar toch kan er nog van alles gebeuren. Dat moet dan wel in een paar weken zijn beslist. ONI HERSTELDE ZICH Niet minder spannend werd het in de afdelingen. Daartoe eerste maar de uitslagen: lste klasse: Wit Zwart - Kogelvangers 13; Roda - Om 23; WHS - Vrederust 5—3; Olympia - HNC 5-0; Thol. Boys - Sprang 2 2—0. 2e klas: Dinteloord 2 - Chrislandia 2 23; Good Luck 2 - WHS 2 14; Good Luck 3 - Rust Roest 114. 3e klas: Kogelvangers 2 - DVO 22; Chrislandia 3 - Dinteloord 3 68; Smer diek 2 -SPS 0—1; TPO 3 - WHS 3 5—2. Wanneer hierboven is opgemerkt, dat ONI zich herstelde, dan lijkt de uitslag toch niet om over naar huis te schrijven. Maar dan weet men niet, dat Roda alles doet om zich van degradatiegevaar los te maken. En met zo n tegenstander en vooral Roda niet op eigen veld is het niet gemakkelijk een goed technisch spelletje te ontplooien, waartoe ONI toch wel in staat is. Roda begon zo fanatiek, dat de leider werd overrompeld en al spoedig tegen een 10 achterstand stond te kijken. Toen was het echter ook meteen wakker en begon het langzaam maar zeker op dreef te komen, zodat de papieren voor de thee werd inge schonken er toch beter voor kwamen te staan, nl. een 12 voorsprong voor ONI. Na rust weer zo'n heftig begin van Roda en het resultaat was opnieuw een gelijke stand 22. Er waren niet zo heel veel minuten meer te spelen, toen ONI zich van de winst verzekerde, een krappe, maar wel verdiende 32 zege. Het ging weer heel wat beter dan de week daarvoor tegen WHS, maar de oude vorm is bij de leider nog niet terug en dat moet toch vlug komen, want Tholense boys blijft op de loer liggen. EEN GOED BEURT Immers de Tholenaren maakten toch wel een goede beurt door van Sprang 2 te win nen. Zeker, het was op eigen veld en het was volgens de verwachting, maar dat is allemaal nog lang niet voldoende om Sprang 2 te kloppen. Dan moet er ook nog gevoetbald worden. Met name de Sprangse verdediging was niet voor de poes. Er moes ten dan ook heel wat thoolse aanvallen komen, eer het tot enig resultaat kwam. Dat gebeurde pas ver na rust, maar toen het ene doelpunt eenmaal in het net lag, was het toch wel een bekeken zaak. De voor sprong werd met nog een doelpunt vergroot, wat niet betekent, dat men van Sprang 2 kan beweren, dat het aan de Eendracht een smadelijke nederlaag leed. Ook Vrederust bood in Sint-Annaland behoorlijk tegenstand, wat niet kon ver hinderen, dat WHS toch met 53 won. Hierdoor blijft Vrederust bedenkelijk dicht bij de onderste plaats en kon WHS zich terecht naar de vierde plaats op de rang lijst werken met 13 punten uit 11 wedstrijden Kogelvangers heeft er 15 uit 11, Tholense boys 16 uit 11 en leider Oni heeft er 18 uit 11. Er resteren nog 7 wedstrijden voor alle deelnemers in deze klasse. TWEE KANDIDATEN In de 2e klasse zijn maar 2 kandidaten overgebleven. Rust Roest en SSC 2. De laatste heeft maar één verliespunt meer dan de leider en het staat vast dat het om deze twee zal gaan, de overigen zijn uitgescha keld. Rust Roest won zaterdag de uitwed strijd tegen hekkensluiter Good Luck 3 met niet minder 114. Lust je nog doelpunten Dinteloord 2 stelde teleur door het laatste kleine kansje, dat er nog in zat prijs te geven door met 23 van Chrislandia 2 te verliezen. Good Luck 2 stond verwonderd over het vaardige spel, dat met name voor rust door WHS 2 op de mat werd gelegd en de vloeiende combinaties resulteerden in een uiteindelijke 14 zege. De stand in deze afdeling is thans: Rust Roest 12 10 1 1 21 69—19 SSC "55 2 11 8 2 1 18 40— 9 The Gunners 2 11 7 1 3 15 34—23 BWR 11 6 2 3 14 29—19 Dinteloord 2 10 5 1 4 11 31—21 Chrislandia 2 10 5 1 4 11 22—24 Seolto 2 12 3 4 5 10 14—24 TSC 6 12 5 0 7 10 20—37 WHS 2 9 3 1 5 7 18—21 Good Luck 2* 9 3 1 5 5 22—28 VVN 2 9 1 0 8 2 11—32 Good Luck 3 12 1 Q 11 2 25—78 2 strafpunten. SPS DE DAPPERE De Scherpenisse-Poortvlietse combinatie zorgt er voor, dat het duel in de derde klasse levendig blijft. In haar tweede competitie jaar laat het zien, wat een jeugdig elan ver mag. Het zette eerst koploper Tholense boys 2 de voet dwars en vervolgens de mede-ge gadigde Smerdiek 2. Nu staat het dan zelf terecht met enige trots aan de kop van de ranglijst, al is deze stand dan ietwat geflat teerd, wanneer men daarbij het aantal wed strijden vergelijkt. Het bewees zaterdag te gen Smerdiek 2 een stootje te kunnen opvan gen. Dat lukte nog niet met dé wind mee, maar wel na de thee. Het ene doelpunt van Hans van Dijke was voldoende om de volle winst mee naar huis te nemen. En dat lag nog minder aan het ene doelpunt, dan wel aan de goede afgrendeling van de SPS de fensie, waar spil Slootmaker meer dan het ene mannetje stond. SPS en Smerdiek 2 heb ben nu een gelijk aantal verliespunten, zodat nu alles zioh op Tholense boys 2 concen treert, dat als de beste kanshebber is over gebleven. Kogelvangers 2 kwam merkwaardig ge noeg tegen DVO niet verder dan een gelijk spel: 2-2. Chrislandia 3 deed het nog beroer der door met 6-8 van het veel lager ge klasseerde Dinteloord 3 te verliezen. W.H.S. 3 moet zich met het restant van spelers be- 'hedpen na aan het eerste of tweede elftal de nodige aanvulling te hebben afgestaan en lijkt ons niet meer in staat nog veel pun ten te verzamelen. Het werd tegen het zwak ke TPO 3 een 5-2 nederlaag. De stand in deze afdeling ziet er nu zo uit. S.P.S. 12 9 1, 2 19 40—11 Smerdiek 2 12 9 1 2 19 53—24 Thol. boys 2 10 9 0 1 18 62— 9 Kogelvangers 2 11 7 2 2 16 42—15 D.V.O. '60 12 5 4 3 14 28—27 Thol. boys 3 10 3 4 3 10 23—26 Vrederust 2 10 4 1 5 7 31—41 Chrislandia 3 1.1 2 2 7 6 34—47 W.H.S. 3 9 2 1 6 5 22—47 T.P.O. 3 11 2 1 8 5 15—40 Dinteloord 3 11 2 1 8 3 33—55 S.C. Stavenisse 11 2 0 9 2 24—46 DE VERWACHTING De wedstrijd Smerdiek-Meeuwen lijkt ons best een flinke schare supporters waard. In feite is de uitslag belangrijker voor Meeu wen dan vcor Smerdiek. De laatste heeft zaterdag minder te verliezen en kan dus zijn tegenstander onbevangen tegemoet treden. Smerdiek weet immers, dat het ook na een overwinning op Meeuwen nog te 'maken heeft met Rillandia als ernstige kampioens kandidaat, maar het kan ook weten, dat Ril landia voor het ook niet zo eenvoudige pro bleem staat om zaterdag Yerseke te kloppen. Zeker, het speelt op eigen veld en de kan sen zijn behoorlijk, maar het blijft voetbal. En daarom zit er zaterdag voor Smerdiek de laatste kans in, maar we zouden even goed kunnen zeggen, dat het voor Meeuwen weinig anders is. De partijen zullen elkaar heel weinig toegeven. Een uitslag te voor spellen is bizonder moeilijk, lste klas: Kogelvangers kan opnieuw winnen, nu van Olympia. HNC kan ook Roda onder de knie houden. ONI is er helemaal niet ge rust op. Hier eenzelfde wedstrijd als tussen Smerdiek en Meeuwen, want in 's Graven moer staat zaterdag Tholense boys paraat om de behoorlijke, misschien ook wel de laatste kans te grijpen, die naar de promo tie kan voeren. Het lijkt er haast op, dat er geen zeven wedstrijden meer te spelen zijn. De spanning zit er nu al volop in. Sprang 2 krijgt het niet gemakkelijk tegen W.H.S. maar het heeft een sterke verdedi ging en het zal de gasten niet gemakkelijk vallen daarin een gaatje te vinden. Met een gelijk spel kan W.H.S. dan ook tevreden zijn. Vrederust is nu voldoende sterk om het afzakkende Zwart Wit te kloppen. Laat de jongens van de Stichting deze kans nu ook benutten. 2e klas: The Gunners 2 is ternauwernood opge wassen tegen Dinteloord 2, dat overigens zaterdag jl. wel teleurstelde. W.H.S. 2 moet V.V.N, 2 kunnen kloppen B.W.R. is ook in staat om Good Luck 2 de punten afhandig te maken. 3e klas: Dinteloord 3 kan zelfs van W.H.S. 3 nog winnen. Thol. boys 3 moet het als een formaliteit zien om het tegen zijn oudere broer op te moeten nemen: Thol. boys 2. Stavenisse verliest van S.P.S. en D.V.O. kan van Chrislandia 3 winnen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1965 | | pagina 4