WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLONO P/I7T* achteruitgang op Tholen Bevrijdings lustrum- herdenking WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT VERSCHIJNT IEDERE DONDERDAG De redaktie legt u deze week voor Van hoofd- naar hulppostkantoor Vlugger besteld in Amsterdam dan in Scherpenisse RAADSVERSLAG SINT-PHILIPSLAND Verwarming lagere scholen doet het al zes jaar niet best Bouw-toestemming op industrieterrein „uit goede hart", maar wettelijk niet verantwoord Tweemaal bedrag voteren voor één schrijfmachine Schoolbestuur in kaart gespeeld? POSTBUS 128 BERGEN OP ZOOM 21e jaargang No. 13 11 februari 1965 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66 - St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34 - Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g.531 - Giro 124407 franko p.p. 3.85 inkassokosten Abonnementen 3.25 per halfjaar Prijs per nummer 15 cent Advertenties 14 cent per mm. - Spierinkjes t/m 20 woorden 1.50 Inzenden UITERLIJK DINSDAG bij onze agenten of aan EENDRACHTBODE - Postbus 128 - Bergen op Zoom .Maak er een feest van schrijft het nationaal comité viering bevrijdingsdag in een brochure, die onlangs aan o.a. gemeente besturen is toegezonden en ook op onze tafel is neergedwarreld. Het comité zal er zich bij deze schriftelijke uitroep bewust van zijn geweest, dat het voor het Nederlandse volk minder eenvoudig is deze woorden in daden om te zetten. Inzonderheid schijnt dat moeilijk te zijn voor de huidige generatie. Mogelijk ook wel een gevolg van de welvaart. Een volksfeest wordt nog nauwelijks gezien als een hoogte punt in het leven van alledag. Er verandert ook in dit opzicht heel wat. In onze gemeen schappen bijvoorbeeld het zaterdagscafé - kaartavondje, in de steden het bioscoop bezoek. Men blijft thuis bij het t.v.toestel of zo maar in de familiekring na de haast, die de voorafgaande werkdagen van zo goed als ieder werkend burger en burgeres vragen. Er een volksfeest van te maken, zoals weleer, is ook nauwelijks meer denkbaar. Het nationaal comité gaat blijkbaar nog wel van die gedachte uit. Bij haar suggestie heeft ze het over: klokgelui, vlaggen, toe spraak burgemeester, samenzang, volks spelen, enz. En inderdaad is het niet eenvoudig om met algemene richtlijnen aan te komen. „Men hoort wel eens dat er een soort geestelijke krachttoer voor nodig zou zijn om eens in de vijf jaren in het Nederlandse volk de passende gedachten en gevoelens te wekken ter viering van zijn nationale be vrijding in de meidagen van 1945," zo schrijft de voorzitter van het comité toch zelf ook even aarzelend omtrent de moge lijkheid van een geslaagd volksfeest. „Ik heb de stellige overtuiging, dat een dergelijke routineachtige en in wezen klein moedige benadering van ons vrijheidsfeest de werkelijkheid slechts aan de oppervlakte raakt", vervolgt dan echter mr Kolfschoten van Den Haag. „Deze herdenking moet uitgroeien tot een écht feest, maar nu eens een feest dat die naam waardig is en dat gedragen wordt door eerlijke en oprechte gevoelens van vreugde, van innerlijke blijheid en dankbaar heid, gevoelens waarvoor wij ons zelf de tijd en de bezinning moeten gunnen door ons eens één volle dag los te maken uit die als maar sneller draaiende tredmolen van iedere dag." Met ons zullen velen het volkomen eens zijn met bovenstaande. Ook met hetgeen H.K.H. Prinses Christina schrijft in een voorwoord: „Daarom vind ik dat het goed is stil te staan bij onze bevrijding en dat is vooral goed opdat wij beseffen wat het betekent in een vrij land te leven". Zullen we dan alle reserve maar opzij schuiven. De reserve van de ene categorie die meent, dat er in deze tijd geen lief hebberij meer is voor het traditionele volks feest en een in onze omgeving ook weer andere categorie die bang is voor gevolgen voor uitspattingen. Ook dat laatste is niet de bedoeling van „een feest dat die naam waardig is". Nimmer in onze vaderlandsche historie is er zoveel reden gegeven om bevrijding te herdenken als het einde van de tweede wereldoorlog deed. Het nationaal comité vraagt allereerst een actief plaatselijk comité. Plaatselijke berich ten wijzen uit, dat men zo hier en daar in onze streek al voorbereidingen treft. In Sint- Maartensdijk o.a., terwijl het ons ook van Poortvliet bekend is. Zij zullen zich voor- zdver nodig, ongetwijfeld van deze brochure hebben voorzien, zodat het overbodig is dat hier allemaal te gaan noemen. Wel mogen we er op wijzen, dat ook de aandacht wordt gevestigd op de mogelijkheid van een ten toonstelling over de bezettingstijd, waartoe het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie het nodig materiaal kan verstrekken. Dat bestaat dan uit foto's op groot formaat en reprodukties van documenten, zoals illegale bladen, pamfletten, distributiebescheiden, enz. Genoemd bureau moet van alle (authentieke) bescheiden reproducties maken en daarom kost het voor een kleine gemeente een flink bedrag. Wanneer dat evenwel gezamenlijk kan gebeuren, eventueel aangevuld met hetgeen in dat opzicht uit onze streek zelf beschik baar gesteld kan worden, dan zou dit zeer wel mogelijk zijn en vooral voor de scho lieren bizonder aantrekkelijk. Aan comité s of gemeentebesturen zullen we dienaangaan de desgewenst graag nadere inlichtingen ver strekken. Maar afgezien hiervan zouden we twintig jaar na de bevrijding gezamenlijk in elke gemeente van onze streek moeten kunnen komen tot een waardige vier mei herdenking en een blij bevrijdingsfeest. Waarom Laten we de directeur van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie dr L. de long hiertoe maar even het woord „geven": „De bevrijding heeft in 1945 voor de volkeren van West-Europa betekend, dat zij verlost waren van het oorlogsgeweld en van de af schuwelijke vormen van terreur die het nationaal-socialisme kenmerkte: dat zij weer volgens eigen denkbeelden hun nationaal be staan konden gaan opbouwen en nieuwe vormen van internationale samenwerking voorbereiden. De bevrijding had met name voor de bevolking van West-Nederland een nog diepere inhoud en betekenis: het was alsof men het leven geschonken kreeg." Het eiland Tholen, Zeeuws grondgebied, maar een soort buffer staatje tussen Brabant en Zeeland, beheerst en beheerd door Den Haag kan ongeveer worden vergeleken met een onderwijzer in de dertiger jaren. Wanneer het voor die onderwijzer om vakantie ging, viel hij onder de categorie gemeente-ambtenaren en dus lag hij er precies naast, maar wanneer het ging om belasting verhoging was hij toevallig rijksambtenaar en viel juist in de term. Zo werd er dan met die functionaris op de wip, zonder goed om lijnde status, gesold. Zo gaat het in feite ook met onze streek. Als het de provincie waartoe het behoort in de kraam te pas komt en dat is niet zo dikwijls is het een echt goed Zeeuws, goed rond gebied. Maar als men het kan missen als kiespijn, gunt men graag het zo dichtbij gelegen buurtje Brabant de vreugde. En in Den Haag werkt men alleen met een grote cirkeltrekker. Daar vervagen alle grenzen. Zo n cirkeltrekker heeft ook de een of andere P.T.T.econoom weer gebruikt. Hij kreeg opdracht te.bezuinigen voor de P.T.T. een loffelijk streven, wanneer men weet dat de porto's in een paar jaar met 30% stijgen, terwijl alle andere artikelen onder prijsbeheer- sing vallen. En die econoom, een weten schapsman, werkt met lijnen. Een cirkel over geheel Nederland en dan wat kleinere cirkels. Zoveel postdistricten kwamen uit de passer. Stad en platteland het viel er alle maal binnen de straal. Tholen onder de straal Bergen op Zoom. Tholen? Nog nooit van gehoord, maar 6 kilometer van deze Brabantse kerngemeente. Dat er tussen Tho len en Stavenisse negentien kilometer ligt, kan die passer niet weten. Dat is het ook van Amsterdam-noord naar zuid. En het gevolg van die passer is, dat het postkan toor Tholen, sinds het jaar onzes Heren 1804 hoofdkantoor van het eiland Tholen met z'n zeven gemeenten per 1 februari hulp kantoor is. Een bezuiniging. Man, een directeur minder met een salaris van 25 mille. Daarvoor zijn weer twee doodgewone ambtenaartjes in clusief de AOW beschikbaar. Nou ja, die twee ambtenaren zijn nu wel weer nodig in Bergen op Zoom om Tholen goed te bedienen, maar dat is toch allemaal veel economischer. Dat is een teken des tijds Samenbundeling, concentratie. En de P.T.T. service? Nog beter! Wan neer men nu woensdagavond om 7 uur een brief post in Scherpenisse, dan gaat dat epistel prompt donderdagmorgen al om 7 uur naar Bergen op Zoom en daar leest men dat de bestemming Stavenisse is. Keu rig in het vak Stavenisse en donderdags avonds nog is die brief al op het hulpkan toortje Stavenisse. Ja daar is al direct een ijverige besteller bezig te sorteren: O, Jan sen aan de Oudelandsedijk 4, dat is dan voor de bestelling van vrijdagmorgen. Om 1 uur 's middags wordt de Oudelandsedijk al be werkt. Jansen heeft warempel de brief nog tijdens de pudding op vrijdagmiddag 1 uur en Pieterse in Scherpenisse is zich vanaf woensdagavond 8 uur al aan het verkneu teren, dat Jansen vrijdag wel een dagje op bezoek zal komen. In alle ernst dan nog even. Met deze wijziging is het „onderlinge" postverkeer tussen de gemeenten op Tholen er weer be hoorlijk op achteruit gegaan. Houd er maar rekening mee, leer, dat een rouwbrief snel ler in Amsterdam is dan in Scherpenisse, wanneer beide tegelijkertijd in Sint Anna land worden gepost. Is dat zo'n bezwaar? Voor ons niet. Vo rige week kwamen we wel tot de ontdekking Idat de door onze correspondenten en adver teerders op dinsdagavond geposte brieven in de eilandgemeenten ons woensdagmorgen in Tholen niet bereikten, maar daarvoor waren afdoende maatregelen te nemen door het vestigen van een „postbox" of agent schap, zo men wil, te Bergen op Zoom. Tussen haakjes mag er wel even op ge wezen worden, dat adverteerders hiermee nu ook al rekening moeten houden. Maar niet iedereen kan dit probleem zo gemakkelijk oplossen. En daaruit kunnen we dan ook leren, dat verandering lang niet altijd verbetering is, Al meent de econoom met zijn passer dat het wel zo is. Dat is juist de kern van de zaak. Men houdt maar zelden rekening met het platte land. Er worden zo heel veel nuttige bepa lingen gemaakt voor de steden, die op het platteland door andere omstandigheden pre cies averechts werken. In elk geval Tholen is hoofdkantoor af. Een status sinds 1804. Directeur Van Ginderen is, overgeplaatst naar Roosendaal en de ambtenaar W. J. Schot ging naar Rhenen. Mej. van Vessem is wnd. kantoorhouder van Tholen en al het „werk" is door Bergen op Zoom over genomen. Tholen kreeg een nummer. PTT nummer zoveel. En alle ambtenaren in de 7 gemeen ten, alle bestellers doen nog even goed hun best als voor 1 februari jl. Maar het zijn ook maar „nummers" van het Bergse hoofd kantoor. En al het gemoedelijke van een plattelands PTT hoofdkantoor is vervangen door een keiharde PTT-wet. Wat wil men anders in het computer-jaar 1965? We leven niet meer in het jaar des Heeren 1804. Tholen, de bufferstaat. Onlangs als BB kring ondergebracht bij Schouwen-Duive- land, dank zij gevoelvolle Middelburgse overheden. Nu via Den Haag met een pas ser als PTT-onderdeel ingelijfd bij Brabant. Straks ook geen dienstgeleider meer van 's rijksbelastingen (we maken hiermee heus geen slapende haagse honden wakker) en dan nog eventjes en de passerlijn lijft ons in bij Brabant. Waarvan dan voorlopig akte, merkte destijds mr Crlspijn op. Nu dan nog maar een ptt-akte. Straks het zal wel uitkomen- Voor de openbare raadsvergadering te St. Philipsland maandagavond 8 februari waren de heren J. L. Boller en L. Quist verhinderd door nachtdienstwerkzaamheden in de pen del. In verband met de eerste vergadering in 1965 na 26 november 1964 hield burgemees ter L. J. de Jonge nog een korte nieuwjaars toespraak. Hij hoopte allereerst dat het de leden met hun gezinnen in dit jaar wel zou mogen gaan en wees er op, hoe weinig een mens in werkelijkheid vooruit kan zien. Zich slechts afvragen of dit jaar voor- of tegenspoed zal brengen, rampen of zegenin gen. Men hoopt op dit laatste en moet daar over Gods zegen afsmeken. Ook hoopte de burgemeester, dat men elkaar niet zou tegen werken, omdat hiermee alleen de belangen van de gemeente geschaad kunnen worden. Slechts door medewerking en door samen werking zal het belang van St. Philipsland en haar ingezetenen worden gediend. Voor deze overwegend agrarische ge meente was het in het algemeen een gced jaar. Alleen de bollenkwekerij was minder goed dan het jaar daarvoor, inzonderheid voor degenen, die geen of maar gedeeltelijke voorverkoop hadden. De fruittelers en schip pers hadden geen reden tot klagen. De laat ste categorie mocht zich in goede bevrach tingen verheugen tegen lonende prijzen. Een euvel blijft, dat er nog altijd een groot aantal ingezetenen elders en dan soms ver weg, werk vinden. Het verzorgingspeil van het onderwijs noemde spreker goed en de gemeentewerken zijn zo goed mogelijk uitgevoerd. De verbe tering van de haven kwam via aannemer Van der Velde op gang en werd uitgevoerd evenals verschillende bestratingswerken. Voor 1965 kreeg de gemeente toewijzing voor 3 premie en 3 niet gesubsidieerde wo ningen. Gedeputeerden verleenden goedkeuring op de plannen tot verbetering Zuiddijk en ver breding Wilhelminastraat, hetgeen op de agenda voorkomt. Na de loop der bevolking in 1964 te hebben geschetst, besloot burge meester de Jonge met de wens, dat ieder in de gemeente kracht en wijsheid zou mo gen ontvangen om onder Gods zegen de arbeid te verrichten, die hem is opgelegd. Wethouder P. Mol was de tolk van de raad, toen hij de voorzitter voor zijn goede woor den en wensen dankte. Hij hoopte wederkerig het allerbeste voor het gezin van burgemees ter de Jonge en waar het voor deze het laatste jaar van zijn ambtsperiode in St. Phi lipsland kan zijn wenste spreker de voorzit ter bizondere sterkte en Gods zegen toe. Goedgekeurde raadsbesluiten waren: de verordening op de heffing rioolbelasting, en opslaggelden, verhuur tuingrond bij de begraafplaats aan verschillende inwoners, bij het Karreveld aan J. van Dijke en A. S. den Braber, aan de Pr. Hendrikstraat voor J. C. v. d. Reest, ook verhuur tuintjes aan P. v. d. Welle en a. aan de Wilhelminastraat, Zuiddijk en Sluisblok en verhuur percelen tuingrond te A. J. Polder. BEROEP SCHOOLBESTUUR Gedeputeerde Staten schrijven voorts, dat het ingestelde beroep door het bestuur der bijzondere lagere school te Anna Jacobapol- der, tegen het besluit van de raad van eind augustus, waarbij beschikbaarstelling gelden werd geweigerd", gegrond is verklaard. De kachels zullen er dus wel moeten komen. B en w stellen voor dit schrijven nu maar voor kennisgeving aan te nemen. Men heeft het verloren en zal zich daarbij moeten neer leggen. De heer A. A. Rijstenbil (alg. belang) wil er toch nog wel wat van zeggen. Hij had er van staan te kijken, dat het schoolbestuur in beroep was gegaan bij Gedeputeerden. B en w hadden destijds de raad geadvi seerd het verzoek om nieuwe kachels af te wijzen, omdat hier alleen sprake was van normale slijtage, wat uit de exploitatiever goeding moest worden opgevangen. Onger twijfeld had b en w zich daartoe tevoren op de hoogte gesteld. Het was een zakelijk stand punt van b en w zoals dat praktisch overal zo gaat. De raad kon er zich dan ook zon der meer achterstellen. Volgens de juiste notulen van 31 augustus werd besloten geen medewerking tot aankoop van nieuwe ka chels te geven, omdat die dan als vervan ging voor slijtage moesten dienen. Maar dan schijnt het rechtskundig spelletje pas te be ginnen. Volgens gedeputeerden hebben b en w aan 'het schoolbestuur aldus geschreven: „dat de huidige kachels niet meer voldoen aan redelijk te stellen eisen, o.a. door stof ontwikkeling, slijtage verschijnselen" En dit schrijven, aldus dhr. Rijstenbil, is niet in overeenstemming met het raadsbesluit Daarbij ging het immers uitsluitend over slijtage. Nu b en w hebben geschreven ,niet meer voldoen aan redelijk te stellen eisen", was juist dit voor het schoolbestuur een Een echt, dus waardig bevrijdingsfeest PTT'achteruitgang op Tholen Wettelijke bepalingen en St. Philipslandse gemoedelijkheid Diefstallen in Tholen en thoolse rechtzaken in Middelburg Maar ook pannekoekenbakker ij in de Huishoudschool En WHS klopte leider ONI Vergaderingen vóór en na, dus heel wat plaatselijk nieuws Vervelende mensen kunnen wel praten, maar niet luisteren. wapen in de hand en een pracht argument om in beroep te gaan, een beroep dat ook nog is gewonnen. Dhr. Rijstenbil betreurde voorts, dat het gemeentebestuur destijds niet aanwezig waren bij de beroepsbehandeling dus geen toelichting hebben kunnen geven. De heer W. J. Beurkens (c.h.) was het met vorige spreker eens. Het door b en w aangevoerde eerste argument was voor de raad voldoende om af te wijzen. Slijtage alleen maakt dat mogelijk, maar veroudering en het niet meer voldoen aan redelijke eisen, maakt het veel moeilijker. B en w hebben hiermee zelfde fout gemaakt als destijds schoolbestuur, dat alleen sprak over slijtage. Nu b en w echter die brief schre ven, kreeg het schoolbestuur volop kans het spel terug te spelen. En hebben ook gewon nen. De voorzitter antwoordt, dat men er als b en w volledig van overtuigd was dat men het recht (en wet) aan zijn kant 'had, zo dat het overbodig werd geacht de beroep- zitting bij te wonen. Ook voor het college was de uitspraak teleurstellend, maar men zal er zich nu bij moeten neerleggen. En daar mee is dan deze kachel-kous weer afge daan. DAT IS PRECIES HETZELFDE De Partij van de Arbeid te Amsterdam vraagt aandacht voor het verkrijgen van een hogere uitkering uit het gemeentefonds voor 1965 en een soortgelijk schrijven is er van de gemeente Uteringeradeel. Ten aan zien van het eerstgenoemde verzoek stellen b en w voor het voor kennisgeving aan te nemen en voor wat het tweede zelfde ver zoek betreft tot adhaesie-betuiging. De heer Rijstenbil kan zich met het eerste wel ver enigen, omdat de minister reeds een toezeg ging dienaangaande heeft gedaan, althans voor wat de begroting 1966 betreft, maar waarom men dan wel aan Uteringeradeel ad- haesie moet betuigen is hem een raadsel. Wil men het aan de ene doen, dan ook aan de andere. Want het gaat om precies de zelfde zaak. Nu worden deze beide stukken door b en w toch weer verschillend beantwoord. De voorzitter zegt hetzelfde in de b en w vergadering te hebben aangevoerd. Ook hij is er niet op tegen om beide stukken voor kennisgeving aan te nemen. Weth. P. Mol (gem. belang) merkt op, dat men aan het schrijven van Uteringeradeel voorkeur gaf, omdat dit uitgaat van ook een gemeente en niet van een partij. Dat is toch een wat meer wettelijk lichaam. Weth. Reijngoudt (s.g.p.) is er voor om het voorstel van b en w te handhaven, waar na dit in stemming komt en de heren Rijs tenbil en Beurkens zich tegen verklaren. Na een schrijven van de Centrale Dienst inzake functie indeling kan de raad zich er mee verenigen, dat de heer C. M. Stou ten in loongroep 6 wordt geplaatst en de heren M. A. van Duuren en A. Kosten in loongroep 5. Afgewezen wordt het verzoek van de Europese Beweging om als lid toe te treden. De heer J. Quist vraagt vergunning tot het tijdelijk plaatsen van een salonwagen. B en w stellen voor het verzoek in te wil ligen en daartoe ruimte aan te wijzen in de Wilhelminastraat tegen f 0.25 per m2. Dhr. Rijstenbil betreurt het, dat de aanvra ger zo lang moest wachten. Het briefje werd 20 oktober ingediend, maar in de raad van 26 oktober, noch van 26 november is het behandeld. Waarom dergelijke verzoek enzo lang te laten liggen. De voorzitter antwoordt dat het niet urgent was en b en w tijdelijke vergunning kunnen geven. Dezelfde bezwaren heeft dhr. Rijstenbil ook bij het verzoek van dhr. Abr. Kosten, Voorstraat, die grond vraagt naast dhr. A. M. Geense bij de kleuterschool. Waarom de mensen zo lang op antwoord laten wachten. De voorzitter wijst er op, dat een en an der reeds voor advies doorgaat naar de Cen trale Dienst. Overigens heeft niemand be zwaar tegen verkoop van die grond aan dhr. Kosten. Ook dhr. J. v. d. Velde, School straat krijgt de gevraagde grond. Door de omzetting van het postkantoor Tholen in een hnlppostkantoor wat o.m. betekent, dat de stukken uit de eilandgemeenten in Tholen een be stelling later worden uitgevoerd, waren we genoodzaakt in Bergen op Zoom een postbus aan te vragen. Adverteerders doen er verstandig aan voortaan te adresseren EENDRACHTBODE POSTBUS 128 BERGEN OP ZOOM Dit adres komt voortaan wekelijks in de kop van de krant te staan. Het naar Tholen sturen van adverten ties, enz. zou wel eens kunnen beteke nen, dat de opdrachten te laat binnen zijn. TOEGANGSWEG INDUSTRIETERREIN De heer J. A. Stols Sr deelt mee, bereid te zijn de benodigde grond (dijk) voor het leggen van de toegangsweg naar het indu strieterrein aan de gemeente te verkopen, zulks onder verschillende voorwaarden. B en w stellen de raad voor daarmee akkoord te gaan. De heer Rijstenbil heeft in die voorwaar den gelezen, dat men 1 maart de nodige voorzieningen moet hebben getroffen en 1 april de aankoop hebben afgerekend. Is dat niet gebeurd, dan komt het voorstel van dhr. Stols te vervallen en zal het wel meer gaan kosten. Er zal dus wel heel hard aan gewerkt moeten worden. Zou het inderdaad mogelijk zijn aan de voorwaarde te vol doen. De voorzitter gelooft niet, dat dhr. Stols op 14 dagen zal kijken. Daarvan is ook dhr. Rijstenbil wel overtuigd, maar iets wat zwart op wit staat blijft riskant. Hij wil in deze maar waarschuwen. De voorzitter heeft er wel het volste ver trouwen in, dat dhr. Stols hierin soepel zal handelen, méér vertrouwen dan in de be zetting van het industrieterrein, waarvan weinig terecht komt. Maar ja, men moest iets klaar hebben en b en w zullen dat uit voeren. Met algemene stemmen wordt besloten de benodigde grond van dhr. Stols aan te kopen. VERLICHTING INDUSTRIETERREIN De PZEM heeft de kosten daarvan be rekend en komt op een bedrag tussen de 12.500,- en 15.000.B en w vragen de raad machtiging dit werk gedeeltelijk te laten uitvoeren, waardoor genoemde bedra gen lager worden. De heer Beurkens kan daarmee wel in stemmen, maar vraagt b en w toch wel om het gehele plan door gedeputeerden te laten goedkeuren. Dan kan men later zelf naar urgentie uitvoering geven. Alle leden gaan hiermee akkoord. De heer J. Bossers vraagt aanleg tegel pad aan de achterzijde tussen de woningen en naast zijn woning. B en w delen mee, dat de paden geleidelijk aan verhard worden. De heer Beurkens merkt op, dat de raad aan bovenstaande haar goedkeuring reeds in september 1963 hechtte. Naar zijn ge voel gaat de uitvoering hiervan te lang duren. Weth. Mol wijst er op, dat besloten is om dat met uitkomend materiaal te doen. Nu is daarvoor zelfs reeds materiaal ge kocht, wat dus de uitvoering van het besluit nog verhaast. Dhr. Rijstenbil kan zich echter ook voor stellen, dat de bewoners daar ongeduldig

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1965 | | pagina 1