Sporthoekje Eerste kennismaking viel tegen Bronchi letten Onze streek kreeg 51 huizen toegewezen Kersttijd - Verlovingstijd Fa. B. WOLF Tweede Kamerlid H. Koekoek op Thoolse tournee Doorlichting bedrijven via Commissie Werkgelegenheid RAADSVERGADERING IN STAVENISSE Voorstel café's het gehele jaar tot 11 uur 's avonds open Wijziging heffing haven- en kadegeiden Vluchtelingenalctie „Hun laatste kans" Woningcontingent 1965 verdeeld POORTVLIET zoveel meer waardevol, nog zoveel van die kleine dingen, die een gemeenschap be hoeven. ANDERE MENING De voorzitter zegt dat het hem spijt, maar dat hij de mening van de heer Op den Brouw niet kan delen. Zijns inziens is de gemeente belangrijk vooruitgegaan in ver gelijking met het welhaast „dode" punt ,van voor de oorlog. En overigens moet men deze sub-kern niet zien als bijvoorbeeld de ontwikkeling van Terneuzen. Het gaat en ging er hier allereerst om, dat de gemeente zich zou handhaven, dat de werkgelegenheid in de streek zou verbeteren, dat de bewoners steeds meer werk in eigen omgeving kunnen vinden en niet gedoemd zijn hun levenlang aan lange afstandspendel te doen. Een be wijs van die verbetering zag spreker in het feit dat het eerste jaar maar een zeer gering aantal geslaagde l.t.s.-ers in de omgeving geplaatst konden worden dat het dit jaar voor honderd procent mogelijk was. Ten aanzien van het gewraakte verkeersbord en andere zaken, wees de voorzitter er op, dat men niet moet verwachten, dat b en w alles achterna lopen. Wanneer opdracht wordt gegeven tot maken en plaatsen van een ver keersbord, dan moet daarop gerekend kunnen worden. Overigens vindt hij het een kleine moeite van een raadslid om daar buiten een openbare raad op te attenderen. INSTRUCTIEBAD EN VERENIGINGS GEBOUW MET SPORTHAL De woordvoerder van de pvda-fractie, de heer L. P. van Zetten, had ook alle waar dering voor de samenstelling van de be groting, al kon die ondanks de soberheid dan niet sluitend worden gemaakt. Hij achtte het daarom zeer juist, dat het college om een aanvullende bijdrage van 30.000. bij de minister wil vragen, al zal dat nog aan de krappe kant zijn bij de te ver wachten loonstijgingen. Daarom zal het wel moeilijk blijven om de taken in het kader van de industrialisatie naar behoren te verrichten, zo meent de heer Van Zetten. Vooral ten aanzien van de recreatieve voorzieningen en andere maat regelen tot opvoering van het verzorgingspeil der gemeente zal het moeilijk zijn het uiterst nodige te doen. En toch meent hij het college te moeten voorstellen alles te doen om nog in 1965 te komen tot bouw van een instruc- tiebad en verenigingsgebouw, annex sport hal. Er wordt door de rijksoverheid te weinig rekening gehouden met het feit, dat een kleinere ontwikkelingskern naar verhouding grotere behoeften heeft dan een grote ge meente, waar immers al voorzieningen zijn, terwijl Sint-Maartensdijk vanaf de grond moest worden opgebouwd. Voorts hoopt spreker dat met kracht aan de bouw van een bejaarden tehuis zal worden gewerkt, Daarbij had hij de bejaarden woningen, die gebouwd zullen worden liefst in de directe omgeving van het komende tehuis, opdat hulpbehoevenden van daaruit gemakkelijk bereikbaar zullen zijn. De financiële gevolgen van de Algemene Bijstandswet vallen thans nog niet te over zien, zo meent de pvda-woordvoerder, maar zijn fractie ging er van uit, dat bij de toe gejuichte uitvoering van die wet, eventuele nadelige gevolgen uit het gemeentefonds ge compenseerd zullen worden. Hij hoopt dat het dagelijks bestuur naar de algemene maatstaven zullen handelen en men ook ten aanzien hiervan bij de progressieven zal be horen. Tenslotte verklaarde de heer Van Zetten, dat zijn fractie de begroting 1965 zal goedkeuren. De voorzitter dankt hem voor zijn be schouwing en merkt op, dat de suggesties ten aanzien van industriebad, verenigings gebouw en bejaardentehuis de aandacht van het college hébben. Tenslotte zegt de heer J. L. M. Geluk (vvd) over de begroting, dat deze vorige week tot 12 uur middernacht is besproken en hij daarom thans geen behoefte gevoeld nog eens weer al die vragen te gaan stellen. Dhr. Geluk wilde nog eens onderstrepen, hetgeen hij opmerkte bij de opening van het stadhuis, dat de hopenlijk vele goede be sluiten ook uitgevoerd kunnen en zullen worden. Hij wil nog iets opmerken over de gang van zaken bij de openbare lagere school, maar zal dat bij de rondvraag doen. De voorzitter concludeert, dat alle leden hiermee willen volstaan en brengt de be groting in stemming. Allen zijn voor, ook voor wat betreft het adres dat aan de minister van Binnenlandse Zaken wordt ge richt om een aanvullende uitkering uit het gemeentefonds. RONDVRAAG De heer Lindhout betreurt het, dat het torenuurwerk zo lang „mank" is. De heer op den Brouw vindt dit weer een van die kleine dingen, waaraan onvoldoende aan dacht wordt geschonken. De voorzitter ont kent dit laatste. Het uurwerkprobleem speelt vrijwel overal, omdat men de reviseurs er niet gemakkelijk bij krijgt. Het is vervelend genoeg, niet in het minst ook voor het gemeentebestuur zeif. De heer J. L. M. Geluk zegt de gang van zaken op de openbare lagere school niet bevredigt. Door herhaalde absentie van het hoofd der school wegens ziekte blijven de moeilijkheden voortduren, ja nemen toe en de school gaat ten onder. Op deze manier is het niet meer nodig, zoals de plannen zijn, nog een nieuwe openbare schóól te gaan bouwen. Het is hem bekend, dat het gemeentebestuur daarover meer klachten be reiken. Het kan niet voortduren. Hoe moet het verder. Het is een beroerde zaak, maar wat denkt b en w te doen om daarin ver andering ten goede te brengen. Uiteraard gaat het toch om heel wat meer dan 100 leerlingen. De voorzitter zegt dat b en w in deze ook geen oplossing weten. Niemand kan er wat aan doen, wanneer een hoofd der school vaak ziek is, terwijl geen normen aanwezig zijn tot afkeuring. Men moet zich de moei lijke positie van het college terzake kunnen indenken. De heer Geluk neemt dat aan, het is erg moeilijk, maar het kardinale punt blijft dat de leerlingen er toch de dupe van zijn, dat de school verloopt, dat ze of naar Scherpe- nisse of naar de chr. school hier gaan. „De laatste school probeert het op alle mogelijke manieren goed te doen, dat vind ik fijn", aldus dhr. Geluk, dat is in het personeel te waarderen, hoewel ik dus persoonlijk tegen de versnippering ben. Dhr. Koopman meent er als voorstander van de chr. school weinig van te moeten zeggen. Het zou verkeerd opgenomen kun nen worden. Niettemin waardeert hij het, dat dhr. Geluk openlijk op deze misstanden wijst. Als gemeentebestuur heeft men voor alle onderwijsbelangen te waken. Een op lossing kan hij de voorzitter echter ook niet geven. Wethouder C. Bazen (pvda) acht het on juist dit in het openbaar te behandelen, om dat men er toch niet mee uit deze kwestie komt. Het lijkt hem koren op de molen van dhr. Koopman, hetgeen door dhr. Geluk wordt gezegd. Die laatste uitdrukking wenst dhr. Koop man niet te nemen. Hij neemt dit wethouder Bazen hoogst kwalijk. Hij zou hier geen woord over gezegd hebben, wanneer dhr. Geluk er niet over was begonnen. Wanneer weth. Bazen niet wil zien, dat het om een algemeen gemeentebelang gaat, waarvoor men als raad zit, kan hij dat niet begrijpen. Als wethouder Bazen dan zo denkt, dan kan hij ook wel vragen, waarom de pvda-fractie deze zaak doodzwijgt. Als raad hebben we met dit onderwijs te maken, van welke over tuiging men ook uitgaat. De voorzitter meent, dat men niet verder zo moet doorgaan. Wanneer iemand een oplossing weet, dan graag. Hij zegt dhr. Geluk toe, dit nogmaals op te zullen nemen met de inspecteur. Daarna sluiting. Voor uw verlovingsringen naar Fortuinstraat 13 - Bergen op Zoom op graveren kan worden gewacht Vorige week vervulde het Tweede Kamerlid H. Koekoek, fractie voorzitter van de Boerenpartij, die bij de laatste verkiezingen in één keer tot drie kamerzetels kwam, een politieke spreekbeurt in het „Holland Huis" te Scherpenisse en in hotel „De Gouden Leeuw" te Sint-Annaland. De belangstelling was, zeker in verhouding tot die van de bekende politieke bijeenkomsten, bizonder groot. Met een 80 a 90 aan wezigen in het „Holland Huis" en ruim 100 te Sint-Annaland had de zo bekend geworden boer Koekoek een flinke schare luisteraars. Toch moet, afgezien van de enkele sensationele momenten, de nu en dan ook grote hilariteit, ja zelfs applaus, het merendeel der aanwezigen op beide spreekbeurten, wel enigermate zijn teleurgesteld. En dat zowel wat de inhoud van de causerie betreft, als de daarop gevolgde discussie. De heer Koekoek heeft wellicht na zijn spreekbeurten vast gesteld, dat het Thoolse land mogelijk nog te welvarend is, om voldoende voedsel te bieden voor grote ontevredenheid. Onte vredenheid, die zich dan zou kunnen openbaren in het stemmen op de Boerenpartij of zich abonneren op „De Vrije Boer". Uiter aard bleek het door de voorzitter van de afdeling Zeeland, der Boerenpartij de heer J. Koole te Wemeldinge, meegebracht „supportersclubje" nog altijd het meest enthousiast met de ge voerde oppositie door de Boerenpartij. Menig ander zag dat niet als de echte oplossing van niet altijd bevredigende regelingen. Hoogstens beperkte de winst zich door het ontstaan van deze partij, uit een toegenomen aktiviteit van andere groeperingen, zodat het toch zijn nut nog zou kunnen hebben, oordeelde men voorzichtig. Bij de discussie werd uit de vergadering opgemerkt, dat men niet meer dan een ver haaltje heeft aangehoord. (De deur staat j open, ga dan weg interrumpeerde de heer Koekoek) Een verhaaltje dat we al lang kenden vanuit de pers en van de t.v. Maar zeg nu eens iets positiefs. Een andere vra gensteller sprak van een „dood paard aan een touwtje". Laten we in onze organisaties de juiste mensen kiezen en laten we het toch maar met deskundigen doen, vond een ander. Op een desbetreffende vraag ant woordde de Boerenpartij-leider nooit veel fiducie in de E.E.G. te hebben gehad en ont kende te hebben gezegd met de SGP con tact te hebben. Wanneer onze regering (spoorwegen) ook reductie heeft bij export- goederen-vevoer is dat in strijd met de E.E, G. bepalingen, vond de heer Koekoek. Ten aanzien van een evenredig of distric ten-kiesstelsel vond de heer Koekoek, dat bij het laatste de Kamerkandidaat beter be kend is, omdat die dan (bij voldoende stem men) de vertegenwoordiger uit het district is. Het nadeel is dat talrijke stemmen verlo ren gaan, indien de bekende districtenrege ling wordt gehandhaafd. Dat is juist de op zet van de grote partijen. Spreker zou wel voor een districtenstelsel zijn, indien geen stemmen verloren zouden gaan, maar naar verhouding een zelfde aantal zetels zou worden verkregen. Ten aanzien van de organisaties meende de heer Koekoek, dat de bestuurders het zijn al zo goed als allemaal ambtenaren er alleen maar belang bij hebben, dat die blij ven bestaan. „Maar nu hebt u ook f 22000 te verteren" werd uit de vergadering geroe pen. „Veel meer", was het laconieke ant woord van dhr. Koekoek. Een ook niet zo duidelijke vraag of de heer Koekoek dan voormannen als de heren Geuze, Zijlstra en Biesheuvel niet noodzakelijk achtte (om maar een voorbeeld te noemen), kwam niet meer uit de verf door een te verwarde discussie. Zo zou de bijeenkomst nog zijn uitgegaan als een nachtkaars, ware het niet aat ae heer Koole nog een enthousiaste opwekking deed in het belang van de Boerenpartij. maar oplossing in de industrie. Is 'het dan zo een wonder, dat er 25.000 boeren weg zijn. Tenslotte deed de heer Koekoek een beroep op degenen, die het met zijn partij eens zijn, daarvan lid te worden of het par tijblad te gaan lezen. De Zeeuwse Boerenpartijvoorzitter wees er als inleiding op. hoe van verschillende zijden en uit verschillende gemeenten aan de afdeling werd gevraagd om iemand van de Boerenpartij te laten spreken. Daarom kon hij deze vrijdag zowel te Scherpenisse als te Sint Annaland de fractieleider, de heer H. Koekoek voorstellen. Deze gaf allereerst een overzicht van het ontstaan der Boerenpartij, officieel dan op 15 mei 1963, maar reeds lang te voren dan niet als officiële partij, aktief. Menig een is van de gedachte, dat ze eerst bij de laatste verkiezingen werkte, maar in het Gelderse weet men wel beter. De Boeren partij werd in 1958 ingeschreven, maar roer de zich geducht bij de instelling van het Landbouwschap in 1955. Toen is er al drin gend tegen dit Landbouwschap gewaar schuwd. De bestuurders werden op de dicta tuur van dat orgaan gewezen. Een bezet- In alle gemeenten wil men in de decem- tingsoverblijfsel. Zoiets als de Landstand, bermaand nog de nodige stukken afwerken Waartoe trouwens de eerste stappen al in en vandaar ook zo tussen de sinterklaas en de bezettingsjaren zijn gedaan. Iedereen moet de kerst nog een laatste raadsvergadering, dit en iedereen moet dat. Zo is het tegen- In Stavenisse zal dat het geval zijn op dins- woordig dan in het vrije Nederland. Die er dag 2 december des avonds om 7.30 uur. tegen in zijn gegaan, zoals wij, aldus spre- Dat de aemeente Stavenisse voor 1965 ker, werden en worden klaplopers genoemd. Hoestdrank in tabletvorm.95ct Tijdens de laatste vergadering van de Commissie Werkgelegenheid Eiland Tholen vond de eerste bespreking plaats naar aan leiding van een onder het thoolse bedrijfs leven, met name de industriële middenstand, gehouden enquête. Van de 32 geënquêteerde bedrijven voldeden er 26 aan het verzoek, waaronder constructiewerkplaatsen en sme derijen, voedings- en genotmiddelenindustrie, confectie-industrie, handel, hout-, cement- en chemische industrie en een brei-inrichting. De gegevens zullen nader worden bestu deerd en gerubriceerd. Daarna in een rap port samengevat. Voorts werden besprekingen gevoerd over bestaande plannen ten aanzien van het toe risme en de dijkrecreatie. Van belang werd geacht, dat de mogelijk heden van rijkskredieten voor middenstands- en industriële bedrijven zijn vergroot. De Landstand is zelfs niet zover gegaan als dit Landbouwschap. Bij de eerste bleef het nog bij dreigementen, bij de laatste ging men er tce over mensen op straat te zet ten, omdat de onwettelijk opgelegde contri butie niet werd betaald: De Gelderse Mij voor Landbouw zei (evenals hier dan de ZLM), dat het een wet is. Maar wij zeggen, dat het géén wet is. De PBO is wel een wet Dat vinden we jammer, maar daartegen kunnen we niets uitrichten dan daartegen bezwaar maken. Maar het Landbouwschap is heel iets anders. Dat komt tot stand „in dien de bedrijfsgenoten" er voor zijn. Hoe veel waren er voor? Er is nooit over ge stemd. Wel verkeerde voorlichting gegeven. En dat deed en doet het vertrouwen in de standsorganisaties steeds verder afnemen. Het ledental loopt terug. Er is nooit goede voorlichting gegeven en men heeft nooit laten stemmen. Daarom is het Landbouw schap krachteloos. Tegen de boeren-leden van de standorganisaties hebben die zgn. voorlichters gezegd: het komt er toch en te gen de S.E.R. zei men: de boeren willen het. Toch zijn wij aan de winnende hand. En hebben het volk mee. In Kootwijkerbroek werd een niet-lid van onze partij uit z'n boerderij gezet.. De opbrengst van de gehele verkoping was f 4.—. Ons volk wil zich niet laten dwingen. „Ja, maar boer Koekoek heeft ook betaald," werd toen beweerd, al dus spreker en men trachtte dit van alle kanten te bewijzen, zelfs door valse beta- lingsrecu's. Maar ik betaalde nooit een cent aan het Landbouwschap. Toen werd m'n grond getaxeerd op f 3000.-, terwijl het als bestemmingsgrond wel een waarde had van f 70.000.Ik heb die grond nog altijd in gebruik. Omdat ze niet kunnen. Als men waagt wint men. De verkiezing in 1963 bewees, dat het volk met ons is. Niet alleen boeren. Vooral van de A.R. kregen we stem men. Waarom op de Boerenpartij gestemd. Omdat het vertrouwen in de andere verlo ren ging. Er zijn veel bezwaren tegen ons aangevoerd, veel op ons afgegeven, maar wie leed de schade? We blijven volhouden. 140 van de 150 Kamerleden zijn tegen ons, de SGP staat een enkele keer achter ons en een paar anderen, maar daarmee houdt het op. Volgende verkiezing komen we aan 6 of 10 zetels en die hebben we ook nodig. Die heeft de boerenstand nodig. Buiten de Boerenpartijd pleit niemand werkelijk voor Dat de gemeente Stavenisse voor een toewijzing kreeg van 4 woningwetwo ningen, zal de raad al uit andere bron be kend zijn. In elk geval is ook het officieel bericht van het provinciaal bestuur ontvan gen met daarbij nog 1 ongesubsidiëerde wo ning. Ook hier is weer een motie van de gemeente Utingeradeel ontvangen in ver band met de financiële verhouding tussen het rijk en de gemeenten. De Partij van de Arbeid heeft zich in een soortgelijk schrijven tot de gemeente ge richt. Ter voorlopige vaststelling zal de gemeente-rekening over 1963 worden voor gelegd. En dan is er nog een begrotingswijziging voor 1964 aan de orde. Door de N.V. Bank voor Nederlandse ge meenten wordt een krediet in rekening cou rant beschikbaar gesteld tot een maximum van f 1,00.000. Vaststelling van een nieuwe premiespaar regeling zal, gerekend naar het verloop hiervan in andere gemeenten, weinig discus sie vergen. Noch aan de Zeeuwse Volks Universi teit (20 jarig bestaan) noch aan de Kon. Ned. Toonkunstenaarsvereniging zal een subsidie worden verstrekt, indien de raad het advies van b en w willen opvolgen. Daarentegen willen b en w het E.T.I. aan een hogere subsidie helpen, maar dan eerst per 1 januari 1965. Het voorstel is om de bijdrage van 5 op 12 cent per inwoner te brengen. Een wijziging van het ambtena renreglement en verplaatsingskostenveror dening mogen tot de hamerstukken worden gerekend. Het voorgestelde bedrag per leerling (la gere school) voor 1,965 bedraagt f 49.10. In totaal is dat met 165 leerlingen f 8101,02. Hoewel de geneeskundige armenverzor ging per 1 januari 1965 komt te vervallen heeft de gemeente toch behoefte aan de functionaris van gemeentegeneesheer. Zonder dat al concrete richtlijnen of een instructie kan worden gegeven, stellen b en w voor dokter J. J. Kok per 1 januari 1965 als zodanig in vaste dienst te benoemen. Instructie en bezoldiging kan dan later nog worden vastgesteld. Verder wordt een wijziging van de alge mene Politieverordening voorgesteld, waar door het voor de openbare gelegenheden (café's) mogelijk is het gehele jaar door tot 11 uur 's avonds geopend te zijn. Tot op Tenslotte is er ook nog een voorstel aan *e oide tot wijziging van de verordening heffing haven- en kadegelden, een en ander ook in verband met de aangebrachte drijven de pontons. de boer. De kleintjes moeten weg en de gro- heden was dat alleen op de aterdagavond ten hebben er geen voordeel van. Alles mogelijk gedurende drie zomermaanden. Over enkele weken zal het Nederlands Comité Vluchtelingenhulp 1963 worden ontbonden. De bewering dat er alléén maar hulpcomité s bijkomen en er nimmer afgaan is dus hiermee wel in tegenspraak. Dit vluchtelingenhulpcomité bracht haar taak tot een goed eind en heeft dat werk in een volledig verslag verwerkt en aan de open baarheid prijs. Op 21 oktober 1963 werd de vluchtelingenactie „Hun laatste kans" inge zet. De medewerking van het Nederlandse volk was groot. Voorzitter van het algem. bestuur was dr W. Drees en in het ere- presidium had ook de commissaris der ko ningin van onze provincie zitting. In haar verslag tot het nederlandse volk schrijft het comité „bij monde" van haar voorzitter dr. W. Drees: „Wij zijn dank verschuldigd aan zeer velen Dat waren ook zeer velen in onze streek. Dat blijkt ook uit het finan cieel overzicht. Men zal zich mogelijk nog herinneren dat het doel van de aktie betrof de vluchtelingennoden met name in Grieken land en Turkije te lenigen. Mogelijk herinnert u zich ook nog, hoe na oproep via pers, radio en t.v. de vrijwilligers nog dezelfde avond op pad zijn gegaan. In 96% van de 978 Nederlandse gemeenten vond de huis- aan-huis-aktie plaats. Het hoogste aantal na de stormramp van 1953. In totaal bracht deze aktie op 3.562.198,84 ruim 3J/2 miljoen gulden dus. Aan 1300 vluchtelingen kon volledige hulp worden verstrekt, waarvan 1100 in Grieken land en 200 in Turkije. De rest werd be stemd voor in Nederland binnengekomen vluchtelingen en elders. De gemiddelde landelijke bijdrage per inwoners was dertig cent, in Zeeland was het gemiddelde 32 cent. In onze gemeenten: Gemeenten bedrag Tholen Oud-V ossemeer St. Annaland Stavenisse St. Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet St. Philipsland 2479,— 2438,— 1090,25 1012,50 932,62 324,— 734,20 722,— In de totaal bedragen zit ook datgene wat rechtstreeks per giro of bank aan het comité gem. bijdrage per inwoner 72 cent 113 cent 41 cent 68 cent 35 cent 25 cent 45 cent 34 cent werd overgemaakt. Uit dit overzicht blijkt dat met uitzondering van de gemeente Scher penisse niet alleen de gemiddelde bijdragen van de streekbewoners boven het landelijk-, maar ook boven het Zeeuws gemiddelde uitkomen, met Oud-Vossemeer aan de top. Een goed opgezette, een bizonder geslaagde en tenslotte door het comité ook uitermate volledige verantwoording van de ontvangen gelden en aan de vluchtelingen verstrekte hulp. Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben het door de Rijksoverheid voor 1965 beschikbare woningcontingent voor onze pro vincie op een kleine reserve na verdeeld. Evenals vorig jaar is volume voor 1350 woningen beschikbaar gesteld. Gedeputeer den hielden een reserve-contingent over van 40 woningwetwoningen, 90 premie- en 16 ongesubsidiëeerde woningen. Uit deze re serve kan mogelijk nog wat geput voor bej aardentehuizen Thans zijn verdeeld 710 woningwetwonin gen. 319 premie en 1,84 ongesubsidiëerde Voor Tholen en St. Philipsland samen kwa men er hiervan 51 uit de pot, t.w. 24 wo ningwet-, 17 premie en 10 ongesubsidiëerde. Een onderverdeling van dit contingent voor de 8 tot onze streek behorende gemeenten gaf het volgende beeld: Tholen 14 (8 woningwet, 4 premie en 2 ongesubsidiëerd Oud-Vossemeer 4 in totaal (0-4-0) dus alleen maar premiewoningen. Sint Annaland 4 (0-4-0) alleen maar pre mie dus ook. Stavenisse 5 (4 - 0 - 1dus 4 woningwet en 1 ongesubsidiëeerd Sint Maartensdijk 19 (12 woningwet, 4 premie, 3 ongesub.) Scherpenisse 0 de enige gemeente die het in 1965 onder zal moeten doen, terwijl men juist in de laatste raadsvergadering nog een woningangstkreet slaakte. Poortvliet 10 (10 woningwetwoningen, waar mee Poortvliet dit jaar goed uit de woning- pot kwam) St. Philipsland 5 (3 premie en 2 ongesub sidiëerde woningen) Daarmee mag ook St. Philipsland weer eens meedelen. Voor Stavenisse betekende dit een toewij zing van vier voor vervanging van wo ningen waarbij gedeputeerden het op prijs zullen stellen, wanneer deze toewijzing voor bejaardenhuisvesting worden aangewend. Men kan van vier van deze toewijzingen acht bejaarden woningen bouwen. Aan het gemeentebestuur van Sint Maartensdijk werd in overweging gegeven van de toegewezen woningwetvolumes een deel in de premie sector te laten uitvoeren. Die gemeenten, welke niet meer dan 10 woningen kregen toegewezen en dat zijn al onze gemeenten behalve Tholen en Sint Maartensdijk mogen trouwens zelf beslissen in welke sector zij het toegewezen contin gent willen realiseren. Voorts wordt nog op de mogelijkheid gewezen van woningbouw met een som beneden de f 16.000.(denk aan de Bogaers-bungalows) Voorlopig weten onze gemeenten dus weer, waar ze voor 1965 aan toe zijn, wat de woningbouw betreft. SMERDIEK VERLOOR EEN PUNT EN THOLENSE BOYS 2 NAM LEIDING OVER De uitslagen: Krabbendijke - Smerdiek 3-3 Yerseke - Tern, boys 3-3 Ölympia - W.H.S. 5 - 1 Rust Roest - Seolto 2 3-0 S.S.C. 2 - T.S.C. 4-0 Chrislandia 2 - B.W.R. 0 - 1 gestaakt door regen Tholënse boys 2 - Smerdiek 2 5-1 S.P.S. - D.V.O. 7-1 Er zijn al heel wat beter bespeelbare zaterdagmiddagen afgelast dan die van 12 december jl. Het was me het weertje wel met een aanhoudende regen en een zuidwes terstermpje. Het had nogal verrassingen kunnen opleveren, maar dat is in grote mate toch niet gebeurd. Voor Smerdiek was het al bekend, dat het niet gemakkelijk zou zijn om in Krabben dijke te winnen. Het werd ook geen winst en daarmee zijn de gasten dan nog goed weggekomen. Krabbendijke kwam volledig op het veld, maar Smerdiek wist telkens de leiding te houden. Eerst de wedstrijd was toen al een half uur oud via van den Houdt, welke voorsprong juist voor rust werd teniet gedaan door Kriekaard 1 - 1 Bij Van Splunter had de thee goed gedaan, hij stond nauwelijks op het veld of hij zorg de voor de tweede Smerdiekse voorsprong, waarbij men het echter over de zuiverheid van het doelpunt niet helemaal eens was. Dezelfde Krabbendijkse voetballer (Kriek aard) herhaalde 10 minuten later wat hij voor de rust had gepresteerd en de partijen stonden weer zoals ze waren begonnen, maar dan met ieder 2 doelpunten. Tegen de verwachting nam Smerdiek voor de derde maal een voorsprong uit een doelscrimage. Toen scheen de volle winst toch nog aan de leider te zullen blijven, maar bij het schei den van het natte veld werd 'het via Pauwe 3-3. In alles was hier dus driemaal scheeps recht. En de partijen konden met deze uit slag tevreden zijn. Tegenover Meeuwen ,'dat 1 weidstrijd minder speelde dan Smerdiek heeft laatsge- noemde met één verliespunt minder de lei ding. Smerdiek 11 8 2 1 18 33- -21 Meeuwen 10 6 3 1 15 37- -16 Tern. Boys 11 6 2 3 14 36- -29 Yerseke 9 4 4 1 12 25- -19 Rillandia 7 4 1 2 9 20- -12 Krabbendijke 10 2 1 7 5 17- -31 VCK 10 2 1 7 5 17- -37 Nieuwland 9 1. 2 6 4 23- -31 Kats 9 1 2 6 4 9- -21 OLYMPIA W.H.S 5- 1 Scheidsrechters behoeven geen rapport op te maken, wanneer er zich geen bizonderhe- den voordoen. Anders zou de ontmoeting tussen bovengenoemde elftallen gekenschetst zijn geworden als een zeer genoeglijk partij tje voetbal, dat eerder verwacht wordt in een vriendschappelijke zomerontmoeting, dan tijdens deze koude natte, sombere zaterdag Met enkele invallers, die overigens lang de minste niet waren liet W.H.S. zo maar een beetje met zich sollen. Een naar men ver telde volledig Olympia had voor rust de wind mee, wat in drie winddoelpunten of blunders van de W.H.S.verdediging resul teerde. In het veld ging het zo maar een beetje heen en weer. De tweede helft had W.H.S. de wind als hulp, maar in plaats van het met zulk weer te proberen met vele schoten, werd tot het laatst toe gebreid, om dan te ontdekken, dat er te veel verdedigers van Olympia klaar stonden, Zo liep Olympia met uitvallen zelfs tot 5-0 uit. Toen de thuisclub het genoeg vond kon dan W.H.S. de eer nog redden. In de tweede klasse had Rust Roest meer moeite met de wind dan met Seolto 2 Het werd 3 - 0 in het voordeel van de kop loper. Maar SSC 2 deed; het niet minder goed en won van T.S.C. met 4-0, zodat de twee leiders elkaar nog steeds geen krimp geven: De wedstrijd tussen Chrislan dia 2 en Blauw Wit werd na een 1-0 voorsprong in 'het voordeel van de Roosen dalers vanwege het ongunstige weer gestaakt Ook de andere wedstrijden in deze klasse werden afgelast. THOLENSE BOYS en S.P.S. BLEVEN DOORGAAN In de 3e klasse kwam een volledig Thools reserve elftal uit tegen een wat verzwakt Smerdiek 2. De zege voor de thuisclub was dan ook geen moment in gevaar ook al speelde regen en wind soms een gevaarlijke rol bij het spel aan beide kanten. Met een ruime 5 - 1 zege bleef Tholense boys baas en kroop daardoor met 1 verliespunt over Smerdiek 2 heen. Een evengoed resultaat bereikte S.P.S. dat een zwak D.V.O. met 7 - 1 klopte. Vanaf het begin kwam S.P.S. versterkt door Van Dijke vml. Smerdieks reserve behoor lijk aan bod. Met rust was men al tot 4-0 uitgelopen, maar men was nog niet hele maal gerust omdat men in de tweede helft de wind tegen zou krijgen. Maar D.V.O. kon heel weinig presteren, De verdediging van SPS hield kranig stand en bij de neg niet zo weinige uitvallen slaagde de voor hoede er zelfs in er nog drie doelpunten bij te maken. Uiteraard had D.V.O. tevoren de eer gered: 7-1. En dat was dan alles, wat ons van dze natte zaterdagmiddag bekend is DE VERWACHTING Nog steeds draait de competitie verder. Dat is althans volgens de officiële mede delingen van de Bond de bedoeling. Een achterstand van de eerste competitiehelft valt er nog weg te werken, zodat op papier alleen de laatste zaterdag van het oude en de eerste van het nieuwe jaar zijn vrij gesteld. A.s. zaterdag zal bij een geschikt terrein Smerdiek het tegen Yerseke opnemen. Wt verwachten hierbij winst voor de thuisclub al zal Yerseke alles doen om tot een gunsti ger resultaat te komen, In de eerste klasse A zal W.H.S. beter voor de dag moeten komen dan vorige week om al is het dan op het Sint Annalandse veld, van HNC te winnen. De slechts nu en dan oplevende aktiviteit van het W.H.S. elftal kwam een prognose uiterst moeilijk. ONI zal winst boeken op Vrederust en Roda zal z'n huid duur verkopen tegen Tholen se boys. Niet uitgesloten dat de thuisclub er nog een puntje uit weet te halen. 2e klasse The Gunners 2 en Good Luck 2 zijn aan elkaar gewaagde elftallen. Laten we maar winst voor de thuisclub voorspel len. Good Luck 3 zal tegen W.H.S. 2 niet zijn opgewassen. Dinteloord 2 zal de handen vol hebben aan Chrislandia 2 en T.S.C. 6 moet op verlies rekenen, nu daar leider Rust Roest op bezoek komt. 3e klas Daar gaat Stavenisse het opnemen tegen Chrislandia 3 en winst is voor de thuis club mogelijk. Smerdiek 2 wint van T.P. O. 3 en Tholense boys 2 heeft aan Dintel oord 3 een gemakkelijke tegenstander. Er wordt uiterlijk half drie gespeeld. BURGERLIJKE STAND over november 1964 Geboren: Cornelis Gerardus, zoon van C, H. Uijl en J. van der Slikke. Huwelijksaangiften Arie Lindhout 26 jaar wonende te Sint- Maartensdijk en Dirkje Poot 21 jaar wonen de te Poortvliet. Huwelijken Pieter Potappel 21 jaar en Neeltje Geer- truida de Graaf, 20 jaar. Overleden: Cristina Bolier, 87 jaar, wed. van Jacob Slager. Ingekomen personen: Cornelia Uijl, van Ooskapelle naar Dee- straat 59. Vertrokken personen: Pieternella J. Kleppe van Noordhoekse- weg 2 naar Koudekerke. Neeltje G. v. d. Graaf ev. Potappel, van Kerkplein 8 naar Stavenisse. Izak Marinus Kleppe van Noordhoekse- weg 2 naar Tholen en gezin. Dirkje Poot ev. Lindhout van Randweg 5 naar St. Maartensdijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1964 | | pagina 4