WEEKBLAD VOOR HET EILOND THOLEN EN ST. FILIPSLAND Een Vraagteken Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Een zure begrotingskoek Tholenaren voor 't gerecht De redaktie legt u deze week voor Dinsdag 22 dec. a.s. vaststelling begroting 1965 Tholen Tekort van zestig mille op gewone dienst Wanneer iedere inwoner I 17,» „kerstgratificatie" brengt, is de zaak weer gezond Sigaren en harde klappen in St. Maartensdijk Ook politie gehoord in zaak tegen landbouwer uit Oud-Vossemeer DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN OUD-VOSSEMEER SINT-ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK 21e jaargang No. 5 17 december 1964 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66 - St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34 - Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g. 01665-375 Giro 124407 franko p.p. 3.85 inkassokosten Abonnementen 3.25 per halfjaar Prijs per nummer 15 cent Advertenties 14 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.50 - Advertenties worden tot DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Het is maar goed, dat het „Friesch Dag blad" boven het hoofdartikel in het nummer van maandag 1964 heeft gezet „Zeeland, een vraagteken". Dat zou er dan op moeten wijzen, dat men het voor wat de verdere inhoud betreft ook inderdaad bij een vraag teken hield. Maar de auteur haalt er con clusies bij, die het noodzakelijk maken er meerdere vraagtekens aan toe te voegen. Tot dusver moest het voor de lezers allemaal bizonder raadselachtig zijn en van die zijde voor de derde maal vraagtekens oproepen. Dat laatste kunnen we dan wel vrij snel in uitroepteken veranderen. Zit het zo In bedoeld hoofdartikel wordt ingegaan op een naar het blad schrijft treffende corre latie tussen de cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek betreffende de huwelijksvruchtbaarheid en de godsdienstige instelling van de streek. Na een week te voren terzake de provincie Friesland te heb ben geanalyseerd, komt men in dit tweede stuk toe aan andere provincies. Voor wat de provincie Groningen betreft concludeert de redactie dat ook weer 2 gemeenten op vallen door het lage geboortepercentage, gemeenten die tevens opvallen door hun grote onkerkelijkheid en linkse oriëntering. Ook een ander Gronings gebied, „dat op een kaart van de onkerkelijkheid zéér donker is gekleurd", schrijft het Friesch Dagblad, heeft een ongunstige uitkomst: op een enkele uit zondering na komt daar geen enkele ge meente uit boven het gemiddelde geboorte cijfer in Nederland van 150 per duizend gehuwde vrouwen beneden de 45 jaar. In de kop van Noord Holland, een gebied dat snel verroomst, is de huwelijksvrucht baarheid in vergelijking met een halve eeuw geleden, toegenomen, zo lezen we in het hoofdartikel en dan komt de schrijver op onze provincie. „Maar Zeeland is een raadselachtige zaak. Op Noord-Beveland alles beneden de 150, alles in de laagste rubriek. In Zeeuws Vlaanderen bijna alle gemeenten. Diezelfde extreem lage cijfers heeft men ook voor de westelijke helft van Tholen en voor St. Philipsland. Alleen de R.K. ge meenten liggen goed. De hoofdzaak is dat Zeeland, in het al gemeen genomen, laag en hier en daar zelfs zéér laag ligt, terwijl in géén provincie de bevolking kerkelijk zó zwaar op de hand is. Wij hebben er geen verklaring voor, maar vinden het wel opmerkelijk. Wij hebben wel van iemand, die Zeeland goed kent, een plausibele verklaring vernomen. Die luidde: „U treft nergens een gemeenschap aan, waar de „vroomheid", zo gescheiden is van het leven. Zeeland is het gewest, waar men vromer praat en méér zucht dan in ieder ander gewest in Nederland, maar waar men zijn Christelijk dagblad laat verkommeren en het dan verpatst aan een liberaal-concern, waar de Christelijke vakbeweging in een aantal gemeenten geen voet aan de grond krijgt, waar vrome boeren zo oud-liberaal zijn in hun sociale opvattingen, alsof ze nog in de vorige eeuw leefden, en waar het ons kon overkomen, dat een paar jongegetrouwde mensen op visite kwamen, die zó bevindelijk vroom spraken op dien zondagavond, als wij het beslist niet gewoon waren en waarbij de jonge echtgenote het mijn vrouw toever trouwde in een klein onderonsje: over een jaar of drie willen wij denk ik wel een baby nemen (de formulering is letterlijk, ook dat némen)." Tot dusver dan de verklaring in het Friesch Dagblad van iemand, die Zee land zo goed kende. De redactie voegt er dan tot besluit van dat hoofdartikel aan toe: „Het kan best zijn, dat deze cijfers opeens een duidelijker beeld geven van het werke lijk gehalte van het geestelijk leven in Zee land dan vele vrome meditaties. Nou, daar kunnen we het weer mee doen in Zeeland en dus ook in onze streek. De sclirijver moet heel wat mans zijn om vanuit zijn noordelijke provincie het zuidwestelijk deel van ons land zo te kunnen analyseren. Zeker, aan de hand van CBS-cijfers. Maar daaruit toch direct bepaalde gevolgtrekkin gen maakt. Zelf durven we ons daaraan ten aanzien van de Friese provincie niet wagen. Hoogstens volstaan met de CBS-cijfers weer te geven. De schrijver heeft twee categoriën in het bizonder op het oog bij de geboorte- enquête: onkerkelijken en „zware vromen Aangezien Zeeland vrijwel geheel een laag cijfer aangeeft, is ook heel Zeeland „zwaar vroom". Onkerkelijk wordt door de schrijver voor wat onze provincie betreft verwaar loosd en tussen die twee is er helemaal niemand in deze provincie volgens die con clusie. Opnieuw een fraai staaltje van ge neralisering. Dat, om nu maar bij onze eigen streek te blijven, het aantal bejaarden vrij hoog ligt, hoger dan het landelijk gemiddelde en misschien ook wel hoger dan in Friesland, wat we overigens op dit moment niet kunnen beoordelen, omdat we de cijfers daarvan niet bij de hand hebben, betekent voor schrijver niets. Dat er bij het vertrekoverschot, dat we jaarlijks bij het bevolkingsoverzicht tegen komen merendeels jonge gezinnen zijn, dat wegtrekt, is evenmin een onderdeel, waar mee rekening is gehouden. Misschien ging het de schrijver ook alleen maar om zijn laatste regels: dat „duidelijker beeld van het werkelijk gehalte van het geestelijk leven in Zeeland dan vele vrome meditaties." Maar daarvoor is toch meer nodig dan de cijfers van het CBS. Vraagtekens bij dat artikel zijn dus niet overbodig. Met dc afwerking van 8 agendapunten hoopt de raad van Tholen a.s. dinsdag het „parlementaire jaar" af te sluiten. Maar daarbij hoort dan ook de vaststelling van de begrotingen 1965. Een uitvoerige bege leidingsbrief kon reeds door de leden wor den bestudeerd. Daarin wijst het dagelijks bestuur er op, dat met een post onvoorzie ne uitgaven van f 7223,85 de begroting een tekort heeft van f 60.000.dat voor lopig dan is opgevangen door een gelijke bijdrage van de kapitaaldienst en in de hoop dat in de loop van het begrotingsjaar nog middelen zullen toevloeien, welke het evenwicht zullen herstellen. Een tekort dus van f 17.per inwoner. En dat noemt b en w toch wel een bedrag dat verontrust. Hoe komt het dat Tholen regelmatig een tekort op zijn begroting heeft. Een uitvoe rige toelichting van de oorzaak wordt door b en w gegeven. De schoen wringt hem voornamelijk in de kapitaalssfeer. Vooral vrij kleine gemeenten met een centrumfunc tie hebben het met de huidige rijksfinanciele regeling moeilijk. De specifieke uitgaven, die Tholen kreeg te verwerken in het ver leden voor de restauratie van verschillende monumenten leggen een druk op de gewone dienst van ruim f 25.000.per jaar. Ver der de rente door aankopen grond woning bouw. B en w zien nog wel enige verlich ting. wanneer het van de fam. van Westen- Stoutjesdijk gekochte bouwland wordt ver huurd, zolang die grond geen andere bestem ming heeft. VERHOGING GEMEENTELIJKE BELASTINGEN Een krampachtig vasthouden aan mini mumtarieven voor straatbelasting, riool- en reinigingsrechten, achten b en w niet ver antwoord. Voor wat de straatbelasting betreft lijkt het college een verhoging van 2% voor de ongebouwde en 4% voor de gebouwde ei gendommen aannemelijk. Dat betekent voor de gemeente f 7000.per jaar. De rioolbelasting wil men naar een ge middelde van f 15.per object brengen. Zolang nog geen algehele vernieuwing van de riolering mogelijk is durven b en w niet verder gaan. Voor degenen, die reeds van nieuwe riolering profiteren, acht men op trekking tot een gemiddeld tarief van f 25. per perceel billijk. In totaal kan men bij deze belasting weer op een meerdere op brengst rekenen van f 8000.indien dit voorstel wordt aangenomen. De rechten voor ophalen huisvuil liggen nog wat beneden de norm in de andere eilandgemeenten. Dus maar f 2.per em mer er bij, wat nog eens f 2000.per jaar kan opleveren. Voor wisseltonnen moet er behoorlijk wat bij, nl. 50% en 100%. Dan wordt dat een meer opbrengst van f 1700.en f 3400. Verder wordt aan een. brandassurantie- belasting gedacht. Voor uit te voeren ka- pitaalswerken ziet het er niet te best uit met deze thoolse begroting 1965. Voor de openbare veiligheid is niette min ook in de dienst rekening gehouden met uitbreiding van de straatverlichting. Ge streefd wordt om het waarschuwingssys teem (met 2 sirenes) te vervolmaken. VOLKSGEZONDHEID Onder dit hoofdstuk wordt geconcludeerd dat het badhuisgebruik nog verder terug loopt. Een nieuwe beperking van de open stelling wordt overwogen (alleen nog vrij dagavond en zaterdagmorgen). Het streven blijft ook bij de nieuwe be groting gericht op een verantwoorde zwem- gelegenheid. Het plaatselijk zwembad-comité is men intussen erkentelijk voor 'hun akti- viteiten. Bij het hoofdstuk volkshuisvesting is er een hoger nadelig saldo van twee en twin tig mille, voornamelijk vanwege de hogere bijdrage aan de CD. WONINGBOUW Een 50-tal nieuwe woningen, waaronder 9 woningwetwoningen van het contingent 1963, 12 ten behoeve van militairen en 20 be jaarden woningen zulen thans spoedig wor den opgeleverd. Ook de zgn. „Bogaerswoningen" komen meer in trek. Reeds werd voor een 12 tal rijksgoedkeuring afgegeven. Er zijn nog eens 8 aanvragen in zee. De toewijzing voor 1965 is helaas aanmer kelijk geringer, dan van vorig jaar. Beij verd wordt voor een geleidelijke sanering van de oude kern en zeker van de zgn. „Oude Vate". Negentien aanvragen kwamen binnen voor premie woningverbetering. OPENBARE WERKEN Dit hoofdstuk heeft een groter nadelig saldo van f 22.000.veroorzaakt jdoor salarisverhoging en investeringen voor ver betering havenplateau, straten, rioolkolken- zuiger enz. Nog steeds kunnen rioleringsplannen (in DACW-verband) niet worden uitgevoerd. Hierdoor stagneert ook de straatverbetering. Toch willen b en w een gemeente-werkman- straatmaker aantrekken. Ook schildershulp is gewenst. Ten aanzien van de Schelde-Rijnverbin- ding acht het college het van groot belang op de hoogte te blijven van de verdere ont wikkeling in deze. Voor een nieuw gymlokaal bij de scho len aan de Zoekweg is de begroting met f 1.1.500,belast. Met de nieuwe scholen bouw gaat het overigens niet te vlot. GASBEDRIJF De enige in de begroting opgenomen kapi taalsuitgaaf betreft de verstrekking van gel den aan het gasbedrijf voor geplande uitbrei dingen. Naar het zich laat aanzien, zal een vertakking van de aardgastransportleiding eind 1965 Bergen op Zoom hebben bereikt, zodat Tholen begin 1966 aardgas kan heb ben. Er staan dus belangrijke wijzigingen voor de deur met vele problemen. De gedachten van het college gaan uit naar deelname in de N.V. Zegam. Andere punten van behandeling in deze raad zijn, onderzoek geloofsbrieven A. te Pas als opvolger van de heer J. H. Bal. Vaststelling van het bedrag per leerling voor het g.l.o. op f 65.28 per leerling voor de bruikleenscholen op f 62.1,2 en voor het ulo op f 87,75. SIGAREN EN HARDE KLAPPEN IN SINT MAARTENSDIJK Ncch de Middelburgse politierechter mr B. S. Sieperda, noch de officier van justitie mr A. W. Rosingh kon er achter komen wie nu de waarheid sprak in de zaak tegen de 21-jarige landbouwer P.A.F. uit Poortvliet. Aanklager was de 59 jarige grondwerker Joh. L. uit St. Maartensdijk. Hij vertelde hoe hij op 12 september uit een café in St. Maartensdijk was gekomen en daar een paar jongens op de stoep zag staan, allen siga ren rokend. Ze boden hem ook een sigaar aan en toen hij weigerde noemde ze hem „urgeldraaier". Hij maakte hier aanmerkingen op, waarop de verdachte hem een muilpeer verkocht zou hebben, waarvan hij knock out tegen de stoep was gegaan. Een heel andere lezing gaf F. zelf. De man was naar buiten geko men en had zich met hen bemoeid, waarop ze hem een sigaar aanboden. Nee, hij had ze zelf beter. Hierop had de man hem bij zijn arm gepakt om hem mee te trekken het café in. F. weigerde dit, waarop L. op hem toe sprong vanaf het trapje dat de ingang van het café vormt. Om zich te verdedigen had hij hem toen een klap gegeven. De heren rechters kwamen er niet uit en als eis en vonnis luidden: Vrijspraak voor F. OOK POLITIE GEHOORD IN ZAAK LANDBOUWER UIT OUD VOSSEMEER In een vorige zitting van de Middelburg se politierechter werd de zaak behandeld van de landbouwer A. van D. uit Oud Vossemeer. Deze had op 26 september op de Hiksedijk bij Oud Vossemeer moeilijk heden gehad met de wachtmeester K. van de rijkspolitie te St. Annaland althans vol gens verklaring van verdachte. Omdat deze als verbalisant toen niet ter zitting verscheen werd de zaak aange houden en deze week opnieuw behandeld. Hoewel Van D. de vorige keer gesug gereerd had dat men hem „zocht" ver klaarde de wachtmeester nu dat hij hem helemaal niet kende. Pas toen hij de naam Van D. hoorde was bij hem een lichtje be gonnen te branden en had hij gevraagd: „Ben jij degene die pas wegens drankmisbruik veroordeeld is." Hij had hem aangehouden omdat hij de fiets van verdachte slingerende bewegingen zag maken. Bovendien rook de man naar drank en kon slechts geforceerd normaal lopen. Na de aanhouding was Van D. begon nen op te spelen en zelfs begonnen te slaan toen de wachtmeester hem in zijn zijspan mee wilde nemen. Tenslotte had hij zich losgerukt en was op de vlucht geslagen. De politieman ging om assistentie, maar trof de man niet thuis. Pas de volgende dag was hij weer aanwezig. Het bleek dat van D. zich die nacht ver- schuild had in de boomgaard van een buur man. Hiervoor zou hij een acht meter lan ge, smalle plank hebben moeten overlopen die over een brede watergang ligt. Als raadsman voor de verdachte trad op mr. H. D. J. Wolfensberger. Deze vroeg de wachtmeester of zijn cliënt daar die be wuste nacht enig gevaar opleverde voor het verkeer. Het is daar een hoofdweg van Oud Vos semeer naar Sint Annaland, verklaarde de politieman hierop. In zijn verdediging voerde mr. Wolfens berger verder aan dat het slingeren waar schijnlijk veroorzaakt was doordat er geen kettingkast op de fiets zat en Van D om niet met zijn broek in de ketting bekneld te raken zijn rechterbeen steeds opzij moest zwaaien Ook hield hij de politierechter voor dat verdachte onmiddellijk op het vorige vonnis gereageerd had, zijn brommer aan de kant gezet had en was gaan fietsen, hoewel het vonnis toen nog niet was ingegaan. Verder had hij ook heel matig gedronken slechts vier biertjes op een hele avond en was dus vrijwel nuchter geweest. Volgens de raadsman moest dit ook wel, want an- Met vraagtekens Streekbouwvolume 1965 Een zure begrotingskoek in Tholen Tholenaars voor de Rechter Stavenisse gaat heffing haven- en kadegelden wijzigen Hoe Sint-Maartensdijk de begroting 1965 verwerkte In Poortvliet vond raadslid een hondenbelasting evenmin nodig als voor katten Boer Koekoek kwam naar Tholen Vluchtelingenaktie ,,Hun laatste kans" Reeds aandacht gevraagd voor kerstzangdiensten Hoe een winderige en natte competitie-zaterdag verliep Op de levenszee is onze plicht het beste kompas. ders slaagt men er in het donker niet in een dergelijke plank over te steken. Niettemin was de officier van oordeel dat hier wel gevonnist had kunnen worden alleen al op grond van het ambtsedig ver baal van de wachtmeester. Hij eiste een on voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken. De politierechter wilde rekening houden met het uitgebrachte psychiatrisch rapport over van D. en veroordeelde hem tot hef betalen van een geldboete van honderd gul den of twintig dagen hechtenis. dr. A. A. Kugel, Poortvliet tel. 01662-400 dr. J. Vermet, Nw-Vossemeer tel. 01676-415 dokter J. J. Kok te Stavenisse tel. 01663-400 KERSTZANGDIENST In de hervormde kerk zal zaterdag 19 de cember a.s. een kerstzangdienst worden ge houden, die om half acht gaat beginnen. Na de opening, schriftlezing en samenzang volgt orgelspel door mevr. Hage-v. d. Velde. Ds Bakker verzorgt de kerstoverdenking en mevr. Tichem-Geluk zal declameren. Dit alles wordt met zang van kerstliederen af gewisseld. VERSTANDIG ZIJN Dus ook meehelpen aan de rattenbestrij ding. Recept: gezamenlijke aanpak. Waar schuw de deskundige gemeentelijke bestrij ding, wanneer u zelfs maar ratten vermoedt BURGERLIJKE STAND Geboorten: 6 dec. Aagje Johanna Filippa dochter van Bogert Flip en van Ruijgrok Johanna 7 dec Richard Marinus zoon van Fuch- ten Wilhelmus Maria Aloysius en van De gen Cornelia Geertruida JONKER JAN ERELID VAN DE KNAC De in onze omgeving ook zo bekende oud-inwoner, de nu 84 jarige Jonkheer Jan van Vredenburch heeft de bestuurszetel van de Kon. Ned. Automobielclub vorige week woensdag neergelegd. Dat gebeurde tijdens de algemene ledenvergadering die in het Kurhaus te Scheveningen werd ge houden. Een nimmer afnemende belangstel ling had Jonker Jan voor alles wat met KNAC verband hield. Geen wonder, dat hij op deze hoge leeftijd zijn bestuurstaak moest neerleggen de vergadering unaniem met het bestuursvoorstel kon instemmen om deze zo trouwe KNAC-man het erelidmaat schap aan te bieden. KERSTWIJDINGEN In het gebouw van de Bejaardensocieteit zullen de dames van het V.V.H. volgende week woensdag 23 december om half vier een kerstwijding voor de ouden van dagen verzorgen. De diaconie der Ned. Herv. Kerk orga niseert dit jaar weer een kerstwijdingsbijeen- komst. Dit in samenwerking met de N.H. Vrouwenvereniging Aanvang, dinsdagmid dag 22 december om half drie. Men kan zich tevoren opgeven bij een der diakenen. Voor het kosteloos vervoer van zieken en bejaarden, die slecht ter been zijn, wordt desgevraagd gezorgd. KRING POSTDUIVENTENTOONSTELLING In de zaal van dhr. J. W. Vroegop wordt a.s. zaterdagavond vanaf 7 uur een kring Postduivententoonstelling gehouden georga niseerd door de plaatselijke duivensport vereniging „De Zwaluw" Keurmeester dhr. A. Underhorst te Rotterdam. Zoals gewoonlijk zal aan dit evenement weer een kleine bazar zijn verbonden w.o. een rad van avontuur met als prijzen taar ten enz. Ter bestrijding van de onkosten zal men ook bonnen verkopen voor jonge duiven 1965, te leveren door prominente liefhebbers uit geheel Nederland Loten voor de grote verloting waarvan de trekking zal plaats hebben op 2 januari a.s. zullen echter niet meer verkrijgbaar zijn. Naar vernomen werd is gehele voorraad reeds uitverkocht. JEUGDVAARDIGHEIDSPROEVEN W.I.K. Op zaterdag 12 december werden in het Dorpshuis de door de plaatselijke gym jeugd- vaardigheidsproeven gehouden voor jongens en meisjes graad A, B en C Aantal deelne mers 59 afgewezen 2. De beste tien: 1 Leuntje van Winkelen gemiddeld 7.88 pnt. 2 Maaike van Popering Plonie Goedegebuure gemiddeld 7.75 pnt. 3 Han Rijnberg gemiddeld 7.71 pnt 4 Adrie Kodde gemiddeld 7.63 pnt 5 Han Schouten gemiddeld 7.58 pnt 6 Maarten Heijboer ge- gemiddeld 7.50 pnt 7 Johan Moerland gemid deld 7.44 pnt 8 Betty van Beveren Kathy Kodde gemiddeld 7.42 pnt 9 Joke Goedege buure Riks Smith Adrie Vroegop gemid deld 7.38 pnt 10 Ina van Vossen gemiddeld 7.33 pnt. OUD PAPIER Maandagavond haalt Accelerando oud papier op adv.ing.med. BEJAARDEN KERSTBIJEENKOMST Op dinsdag 22 december wordt in het Dorpshuis een kerstsamenkomst gehouden voor alle bejaarden. „Hoe meer, hoe liever het ons is" zegen de dames die het organise ren. Een uitnodiging die men moeilijk kan weigeren. Om de nodige voorbereidingen te kunnen treffen, wordt het wel gewenst ge acht, dat men zich zaterdag a.s. opgeeft bij mevr. Slager-van Markestein aan de Ring. VEILIG VERKEER De afdeling Stavenisse van het Verbond voor Veilig Verkeer hield in Hotel „Zee land" aldaar haar eerste algemene vergade ring. De voorzitter, de heer P. Rentjes opent de vergadering en heet alle aanwezi gen hartelijk welkom, inzonderheid burge meester A. Sluijmers en wethouder Klippel als vertegenwoordigers van het gemeentebe stuur. Ook 'heet spreker hartelijk welkom, de heer van der Scheer van het Centraal Bureau. Na het jaarverslag brengt de penningmees ter verslag uit over de financiën der ver eniging. Over het afgelopen verenigings jaar hebben de inkomsten bedragen f 829. de uitgaven f 369.53 zodat er een batig saldo is van f 459,47. Als bestuursleden werden herkozen de heren P. C. J. Steendijk en M. K. de Wilde Tot lid van de controle-commissie wordt de heer J. A. Q. Tazelaar aangewezen. Deze treedt in de plaats van de heer E. van Iwaarden die moest afvallen. Hierna werd overgegaan tot bespreking van het winterprogramma. Opperwachtmeester Van Zweden gaat een verkeerscursus geven. Ter vergadering gaven zich 9 personen op. Verder acht hij het nodig dat de vereniging een projector aanschaft, waartoe besloten wordt. De voorzitter dankt de heer van der Scheer voor hetgeen hij heeft laten zien en wenst hem een goede reis naar Amersfoort toe. Van de rondvraag wordt door niemand gebruik gemaakt. De voorzitter dankt daar na de aanwezigen voor de opkomst en mede werking en sluit de vergadering. EINDE BIETENCAMPAGNE De bietencampagne 1964 behoort weer tot het verleden Op de haven te Stavenisse zijn vele miljoenen kilo's bieten aangevoerd gespecificeerd als volgt: C.S.M. Amsterdam 2.922.388 kg V.C.S. „Puttershoek" 1.883.400 kg V.C.S. „Dinteloord" 3.299.825 kg Totaal 8.105.613 kg BALK OP VOET De heer H.K. werkzaam bij gebr. Van Lammeren had het ongeluk een ijzeren balk op zijn voet te krijgen, waarna doktershulp nodig was. N.V.V. - t.b.c. FONDS De gezinsbusjes aktie verzorgd door de Vrouwenbond van het N.V.V. afdeling Sint Maartensdijk bracht f 327.09 op. waarvoor de afdeling alle gevers dank brengt. ZLM VERGADERDE Onder leiding van de heer A. C. Breure kwam vorige week de ZLM afdeling alhier in vergadering bijeen. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de goede landbouw- uitkomsten van dit jaar, terwijl de kringvoor-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1964 | | pagina 1