Hamel n.v. opende (gasfabriek) poorten De Grammofoonplaat £§|butagas PAK EVEN UW ZAKBOEKJE VEILINGEN RAADSVERSLAG THOLEN Veel onkosten gemaakt rond label, tuin en erfenis Gesprek met Zeeuwse Gas Maat schappij gewenst Wanneer nieuwe scholen in gebruik? Ia Tholea nieuwe fabriek van zonwering en zeilen Rotterdamse pendelaars werken nu in Tholen Bij Herenkfedingbedrijf «ugs ifswii Wouwseslraat 24 Y I II jf BERGEN OP ZOOM Tel. 3771-3777 Nog ruime sortering in Demi's en Winterjassen in o.a. Tweed, Mohair en Loden, lang en kort model en reeds v.a. I 69f- tot I 149,- 99 KOSTUUMS ook in Terlenka met en zonder vest SPORTKOLBERTS Harris - Tweed v.a. t 99,- tot I 199,- v.a. 139,50 tot 159,50 169,- Gemeentezang van Psalmen te Tholen is verkrijgbaar bij IVI U I L r\ n A lx U L L Grote sortering platen van Geestelijke repertoire PANTALONS keuze uit honderden stuks V.<3> 118,90 tot f 59,50 w.o. Terlenka-Trevira etc. REGENJASSEN o.a. in Terlenka en Foamback Voor de komende feestdagen ruime keuze in Suède Vesten, Handschoenen, Overhemden. Dassen en Shawls v.a. f 4 5,- tot f 79,- een excursie H. VOETS EN ZONEN Gladiolenkwekers ST. PHILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2.30 ur ds B. A. van Donkersgoed Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur ds L. Gebraad ANNA JACOBA POLDER Geref. Kerk 1.0 en 2.30 uur ds Smit uit Voorschoten SINT ANNALAND 11 dec. Vergadering Boerenpartij SCHERPENISSE II dec. Vergadering Boerenpartij SIN'T MAARTENSDIJK zaterdag Bioscoop „Gevleugeld gevaar" BERGEN OP ZOOM LuXüri. d.Q tgt' .en met za. 'n verrukkelijke idiote .zoen zo ep ma 2 dagen en 2 nachten Roxy do tot'en met di 8 uur Tali Kali Uug godin van de wraak 14 j. THOLEN 24 nov. Golden Delicious 80 op 2931 75-80 3337 70-75 32—37 65-70 24—30 III grof 21 Jonathan 80 op 16 75-80 15- 22 70-75 12—20 65-70 12—16 60-65 12— 14 II D 6 Cox O. P. 65-70 29 60-65 21— 27 55-60 1316 II D 6 Goudreinette 85 op 26 80-85 28 75-80 25 70-75 18 65-70 13 aanvoer 2400 kisen SINT ANNALAND 1 dec Uien middel I 24.10 bonken II 25.24 picklers 23.30 drielingen 21,50 stek 7.607.39 aanvoer 92 ton SINT MAARTENSDIJK 1 dec. Uien middel I 24.2924.25 bonken II 24.79 drielingen 22.51 picklers 22.01 aanvoer 25 ton. Aardappelen Bintje 12.30 12.00 bonken 13.80 Eigenheimers 15.10 aan voer 32 ton Bij de op 1 december gehouden openbare vergadering waren alle leden aanwezig, met uitzondering van de heer J. H. Bal, die inmiddels de plaats verlaten heeft. Bij de ingekomen stukken, waarvan een groot aantal voor kennisgeving worden aan genomen, was er ook het verzoek van de heer H. Schot voorzieningen te treffen riolering Bosstraat, waarvan herhaaldelijk ongerief wordt ondervonden. De heer C. Boender (s.g.p.) informeerde of er al iets aan gedaan was. De voorzitter antwoordde dat de riolering was schoongemaakt, het geen hard nodig bleek te zijn. Verwacht wordt dat het euvel hiermee is opgelost. Met de herziening wethouderssalarissen, zoals voorgesteld door g.s. kon de raad zich verenigen. Daarmee worden de wet- houdersjaarwedden in Tholen op 1980. gebracht. Voor een bijdrage aan het. comité Zeeuwse Volks Universiteit jubileum tot aankoop concertorgel voelde de raad evenmin als b en w, gezien de financiële positie der ge meente en het maar. zeer geringe plaatselijk belang. De heer J. H. Bal te Yerseke verzocht ontslag als lid van de gemeenteraad. Elf jaar is dhr. Bal raadslid geweest, waarvoor hem door de voorzitter dank werd gebracht. Hij hoopte dat het hem en zijn gezin in de nieuwe woonplaats wel zou gaan. Als zijn opvolger was door het stembureau benoemd de heer A. ten Pas (alg. belang). Met de vaststelling vergoeding vakonder wijs 1963 (school Doelweg) kon de raad zich verenigen. Er moet nog 705,90 wor den uitbetaald aan de school. De voorschot ten vakonderwijs over 1964 en 1965 (school Hofstraat) zullen resp. 174.en 750.bedragen. Voor de school Doel weg t.a.v. het gewoon lager onderwijs 1963 zal nog 221.in de gemeentekas moeten worden teruggestort. Voor het v.g.l.o. moet nog 284.wor den terugbetaald. De vergoeding 1963 ge woon lager onderwijsschool Hofstraat werd bepaald op 6273,- zodat moet worden terugbetaald na ontvangen voorschot 153. Met minimum-inkomen regeling en uit- kering-ineense?t964 voor de -ambtenaren kon de raad zich 'verenigien. Een wijziging van de verplaatsingskosten verordening werd aangebracht in verband met eigen woning van ambtenaren. Dhr. J. M. Berrevoets (gem.belang) heeft er uit begrepen, dat 80% van de kosten koopakte en 40 makelaarscourtage eventueel door de gemeente wordt betaald. Hij was. hierover niet enthousiast. Dhr. Boender haakte hierop in, omdat het inderdaad verwarring kan geven. Het gaat alleen om ambtenaren die naar hier toegekomen. Dat is op zichzelf al heel moeilijk. Om die mensen wat servece te geven, wil men tegemoetkomen in deze kosten. Een goede ambtenaar is vrijwel nooit te duur. Wel had hij enig bezwaar tegen de redactie, voorzover het ging om de passage ,,in of nabij de gemeente", wat hij liever tot „in de gemeente" wilde beperken. Anders zou men elders kunnen gaan wonen en daarvoor vanuit Tholen financieel worden gesteund. Overigens zou hij nog wel verder willen gaan. De provincie bijvoor beeld geeft een 1ste hypotheek, evenals de PZEM teneinde goed personeel te krijgen. Hij gaf in overweging ook daarover nog eens te denken. De voorzitter antwoordt, dat dit een van het rijk afkomstige regeling is, waarvoor het enigermate anders ligt. Soms is er in de betreffende stad geen woning beschikbaar. De heer Boender kon dat beamen, maar Tholen is daarmee niet vergelijkbaar. Het college had overigens geen bezwaar dat woordje ,,en nabij" te schrappen. De heer D. v. d. Velde (gem.belang) was het ermee eens, dat men in de gemeente zelf moet wonen, wat ook belangrijk is voor eventueel verenigingsleven. Weth. J. v. d. Velde wijst er op, dat hier alleen over ambtenaar wordt gespro ken, maar dit toch ook geldt voor de ge meentewerklieden, voor allen dus. Dit werd beaamt, waarna men met de voorgestelde regeling met inachtneming van de door dhr. Boender gemaakte opmerking akkoord ging. Tegen onteigening in het belang der volks huisvesting (gronden Dalemseweg) waren geen bezwaren ingekomen. De raad kon zich dan ook met een Yerdere uityoering ver enigen. De bevoegdheid tot verkoop gronden wordt aan b en w. gedelegeerd, waarbij het niet de bedoeling i? grond aan bouw ondernemers in massa te verkopen, maar aan particuliere bouwers. De prijs van 755 in2,grond, te verkopen aan de Z.L.M. acht g.s. te laag. Geadvi seerd wordt een hogere, prijs te bedingen. Men laat aan b en w over. Voor aankoop gaskachels in School Doel weg zal medewerking worden verleend. Het crediet in rekening-courant 1965 wordt gesteld op 175.000,-Met de exploitatie berekening bouwterrein complex ten n.o. van de Molenvlietsedijk kon de raad zich even eens akkoord verklaren. BRUIKLEEN NIEUWE SCHOOL ZOEKWEG Er zijn 9 lokalen gebouwd aan de Zoek weg voor de openbare en geref. gemeente school. Daarvan 5 lokalen voor het open baar en 4 voor het bijzonder onderwijs. Een bruikleen regeling werd voor de laatste ge maakt. De heer Berrevoets kreeg bevestigend antwoord op zijn vraag of met het school bestuur was overlegd. De heer W. Quist (c.h.u.) vond het wel jammer, dat er geen aparte toegang was. Donderdag 26 november kwamen tal van relaties en autoriteiten de directie en het per soneel van N.V. Hamel te Tholen geluk wensen. Daaronder ook burgemeester J. E. van Boeijen de gemeentesecretaris V. La- ban, de rijksmiddenstandsconsulent voor Zee land de heer A. Korstanje en een depu tatie van de centrale dienst „Noord Zee land". Sinds enige tijd werken al twintig meisjes en mannen in dit voorheen Rotterdams be drijf aan de fabricage van aluminium zon wering, dekkleden voor vrachtwagens, trac torhoezen en autokappen. In Rotterdam werkten voorheen al Tholenaren, die dan dagelijks naar de Maasstad pendelden. Nu bracht deze firma een dependance naar Tho len: De directie wil van hieruit ook voortaan de markt in het zuiden van Nederland be dienen. Daarom ook wordt al gedacht over nieuwbouw met op den duur een veertig personeelsleden. Voorlopig dacht het de directie beter om de aktiviteiten onder te brengen in de gebou wen van de vroegere gasfabriek, in die ruimte^waar voorheen de n.v. Timpa zetel de, die nu op het industrieterrein in een nieu we hal is gevestigd. Voor de n.v. Hamel'ïs~ er,,lit, de „gasfa briek 300 vierkante meter beschikbaar. De produktie van aluminium juloe^ièëp loopt langs bijna volautomatische machipes. In een andere ruimte worden dekkleden voor vracht- en landbouwwagens gerepareerd. Dat is handwerk. In een houten nissen-hut die in dezelfde omgeving staat, worden nieuwe dekkleden, tractorhoezen en autokap pen op maat gesneden en genaaid. Naast nevenvestigingen in Amsterdam, Hilversum en in Hamburg heeft men in het hoofdbe drijf te Rotterdam ongeveer 150 personeels leden aan het werk. Te Tholen zijn het de produktieleiders J. Schot en A. Boogert die naar de mening van het personeel de scep ter op prettige manier zwaaien. Ook wij ho pen, dat het op een definitieve vestiging in een nieuwe bedrijfshal zal uitlopen, Hij gaf voorts in overweging de mogelijk heid te bezien aan de rondweg knipperlich ten aan te brengen. De voorzitter wil hier over advies vragen aan de ANWB, maar het is een provinciale weg, waarmee men dus ook te maken heeft. Nog beter was stoplichten. De heer Boender informeerde, wanneer deze school nu eindelijk eens wordt opgele verd. Dat wist de voorzitter ook niet. De heer Boender had er een bezoek gebracht en het was hem veel tegengevallen. Elk gerief wordt er gemist. Waarom geen keu ken vcor zo n school, waarom geen verga derruimte voor ouderavond, e.d. Ook de afwerking laat naar zijn mening te wensen over waarmee spreker zich zeer bescheiden meent uit te drukken. In geen der lokalen is gas om bijv. water te koken bij natuur kundige proeven. Kortom, vele in deze tijd redelijk te stellen gemakken ontbreken. De voorzitter heeft hiervan ook wel e. .en a. geconstateerd, maar het gebouw wordt toch opgeleverd volgens gemaakt bestek. Er is evenwel toegezegd dat verbeteping in af werking aangebracht zal worden. Voorts merkte dhr. Boender op, dat aan ene kant van het gebouw de kéchel op bijna 100 graden stond, terwijl de andere kant helemaal niet was verwarmd: De Voorzitter etkende, dat de verwarming1 het nog niet voor hét volle pond doét. Overigens kon men zich met de overeenkomst met de schoolbesturen verenigen. (slof in volgeed nummer) welkom smterklaas G. Hoek en L. Hoek-Franke ropen op 7 december a.s. te Middelharnis, C de Vries— laan 19, hun 25 jarige echt vereniging te herdenken. Dnze hartelijke gelukwensen Fam. Hoek Fam. Franke-Koopman 3t, Maartensdijk Heden overleed onze ge- 'iefde broeder en zwager Bartel A. Moerland n de ouderdom van 72 jaar ?n 9 maanden. Karei J. Moerland M. J. Moerland J. \V. Moerland- v. d. Werff Adriaan J. Moerland Wed. Joh. Moerland- Buijs St. Annaland, 30 nov. 1964 Heden overleed, in de ouderdom van 78 jaar, onze dierbare moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, mevrouw EVA KOEMAN wed. van J. A. Engelvaart Middelburg: M. P. Gaakeer-Engelvaart Adr. Gaakeer Nijmegen: J. Dane-Engelvaart C. Dane Breda: P. Ph. Engelvaart M. Engelvaart-Beukelaar Bergen op Zoom: J. M. Engelvaart M. L. Engelvaart-Kloet klein- achterkleinkinderen Bergen op Zoom, 2 december 1964 Huize „Avondvrede" De teraardebestelling zal plaats hebben op zaterdag 5 december om 12.30 uur in het familiegraf op de begraafplaats te Oud-Vossemeer. Hiermede vervul ik de treurige plicht, U kennis te geven van het plotseling overlijden van mijn innig geliefde man, de heer JOHANNES JANSE echtgenoot van C. A. de Wilde op de leeftijd van 61 jaar en 10 maanden. C. A. Janse-de Wilde St. Maartensdijk, 26 november 1964 Haven 21 De teraardebestelling heeft plaats gehad op maandag 30 november 1964 des namiddags om 2 uur. Voor de deelneming onder vonden voor en na het over lijden van onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgroot vader Jan Pieter Donken weduwnaar van Maria Quist betuigen wij ónze hartelijke dank. Zijn diepbedroefde kinderen Tholen, nov. 1964 Verbrandestraat 19 Burgemeester W. J. van Doorn en echtgenote te Poortvliet, betuigen hun zeer hartelijke dank voor de buitengewone belangstelling bij het 12)^ jarig ambtsjubileum. Poortvliet, dec. 1964 Dankbetuiging Voor de blijken van belang stelling, felicitaties, cadeaux tn bloemen, die wij ter ge legenheid van onze 45-jarige :chtvereniging mochten ont vangen, zeggen wij, mede na mens onze kinderen hartelijk dank. J. L. de Wilde M. S. de Wilde-Lindhout Oud-Vossemeer, 3 dec. 1964 Voor COGNAC, jenever of brandewijn moet U bij Thoolse drankenhandel zijn Slijterij Moerland Hoogstraat 4 tel. 443 Tholen. Hiermede vervullen wij de treurige plicht u kennis te geven van het overlijden van onze geliefde broer en zwager, de heer Johannes Janse echtgenoot van C. A. de Wilde in de leeftijd van 61 jaar en 10 maanden. Yerseke: L. Janse J. Janse-Pipping Wed. Jasperse-Janse Ch. v. Endt-Janse D. v, Endt Amsterdam: P. Glerum Cor Janse St. Annaland: B. W. Janse-de Jonge Poortvliet: Wed. J. Janse-Anthonisse St. Maartensdijk: P. Janse St. M'dijk, 26 nov. 1964 Haven 21 De teraarde bestelling heeft plaats gehad op 30 nov. Heden overleed vrij plotse ling op 26 nov. 1964 onze zwager en oom de heer Johannes Janse op de leeftijd van 61 jaar en 1.0 maanden. A. v. d. Werf-de Wilde en kinderen. St. Maartensdijk Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig doch geduldig gedragen lijden, zacht en kalm onze zorgzame vrouw, moeder, behuwd- en groot moeder mevrouw Jacoba Adriana Soeters-Slager in de ouderdom van bijna 76 jaar. J. C. Soeters A. J. Soeters M. D. Soeters-v. d. Rhee Cobi Hanna Marijke St. Annaland, 2 dec. 1964 Ring 30 De begrafenis zal plaats hebben op D.V. zaterdag 5 december a.s. des nam. om 2 uur. Voor de vele blijken van deelneming ons betoond bij het overlijden van onze geliefde zoon, broeder, behuwdbroeder Heden overleed zacht en kalm onze geliefde zuster en tante Jacoba Adriana Soeters-Slager in de leeftijd van bijna 76 jaar. J. Slager-Moerland K. Slager Joh. Slager D. Slager-Vroegop A. J. Moerland-Slager Neven en nichten St. Annaland, 2 dec, 1964 Ring 30 Op 26 nov. werd plotseling van ons weggenomen onze vriend, de heer Johs Janse Fam. J. Wolse en van Gorsel-Wolse St. M'dijk, nov. 1964 Tot onze diepe verslagen heid geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze zeer gewaardeerde vriend en medewerker de heer Joh. Janse Wij zullen zijn nagedachte nis in hoge ere houden. Fam. V. d. Bel St. M'dijk, nov. 1964 Voor KWALITEITS-dranken naar Thoolse drankenhandel Slijterij Moerland Hoogstraat 4 Tel. 443 Tholen. Bestellingen worden over geheel het eiland gratis thuisbezorgd. Dankbetuiging Getroffen door de vele blijken van belangstelling, ondervon den bij onze 40-jarige echtver eniging, zeggen wij, mede namens onze kinderen hartelijk dank. Ook voor de vele feli citaties, bloemen en cadeaux, die wij zowel van hier als van elders mochten ontvangen. J. Bijl C. fiijl-O verbêeke Stavenisse, 3 dec. 1964 Mede namens .onze ouders zeggen wij hartelijk dank voor de zeer vele blijken van belang stelling, bloemen en cadeaux, die wij bij ons huwelijk moch ten ontvangen, ook de chauf feurs, hartelijk dank. C. v. Gorsel P. v. Gorsel-Wolse St. Maartensdijk, nov, 1964 Kon. Julianastraat 6 VEILING „ST. ANNALAND" Vrijdag 11 dec. a.s. zal een excursie plaats vinden naar de Bollenveiling H.B.G. te Lisse. Opgave tot deelname uiterlijk tot maandag 7 Dec. a.s. ten kantore der veiling te St. An naland waar nadere inlichtin gen zullen worden verstrekt. Adriaan Leendert Ista ze oprechte betuigen wij dank. P. W. Ista H. Ista-Anthonisse Rotterdam-26, 3 dec. Buitendijk 107 1964 jDe vorst de deur uit OF Voor schuren en opslagplaatsen een HEYLO-KACHEL uit voorraad leverbaar EEN OPENBARE VERGADERING VAN BOERENPARTIJ Spreker: de heer H. KOEKOEK Lid van de Tweede Kamer Boeren zelfstandigen en allen die voor recht en vrijheid zijn EEN PRACHTIGE sortering komt naar deze vergadering.'geschenkverpakkingen reeds 's middags om 2 uur vrijdag v.a. 3.25 vind U bij Thoolse 11 dec. te Scherpenisse Gou- drankenhandel Slijterij Moer den Leeuw en 's avonds 7.30 u. land Hoogstraat 4 tel. 443, jSt. Annaland. Gouden Leeuw. [Tholen. PH. A. HAVERMANS tel. 01667-473 L'" t'..; 'W"' V- ;Vf .-f'. 7iKvCi3gai SCHUTTE Lievevrouwestraat 31 BERGEN OP ZOOM I .T iV V De P.J.G. afdeling Tholen en Sint-Philipsland organiseert in samenwerking met de Streekverbetering Tholen voor alle plattelandsjongéren naar de le en 2e Kamer der Staten Generaal op dinsdag 15 december. Grijpt dus deze kans om kennis te maken met onze volksvertegenwoordiging en geeft II direct op, doch in ieder geval voor zaterdag 12 december. Opgave bij dhr. H. Duine, Kromme Dreef 4, Oud- Vossemeer, tel. 01667-484 of bij dhr. J. v. Dalen, 1500 Gem. Polder 10 Tholen, tel. 01660-526. Op deze adressen zijn ook verdere inlichtingen te verkrijgen. Bitac tegen 't roesten van uw auto a 1.75 per bus. Drog. Tange Tholen. ST. NICOLAASgeschenken in vele geuren en kleuren voor radig bij Drog. Tange, Tholen. raad Bakkerij P. Steketee. Onze Weekreclame 500 gram magere stootlappen 3.00. 250 gram zuurkool spek 0.90 met 500 gram zuurkool 36 ct. Voor de boterham: 100 gram ham en 100 gram snij worst, samen 1.15. 100 gram ontbijtspek 52 ct. 150 gram lunchworst 52 ct. Keurslagerij M. v. d. Eijk, Tholen T opslagerij L. Meerman, Tholen Keurslagerij J. C. Kieviet, O.-V'meer TE KOOP 2 in g.st.z. schuif deuren met glas in lood. Te bevragen Agent Eendrachtbode Scherpenisse. HEEFT U onze fijne Specu laas al geproefd, blank en bruin ook gevulde speculaas in voor- Kremerstraat 5-7 Bergen op Zoom Tel. 6350-5575 Eigen onderhoudsdienst Grote keus Het is w"eër' tijd óm uw gladiolenkrajen Bij ons af te leveren voor de kokerij, daar dit niet anders kan :datl' met een voorafgaande temperatuur- behandeling yerzoekep, wij U in uw eigen belang de kralen zo spoedig mogelijk bij ons in te leveren. Fa. KEUR 6 BRUYNZEEL Bloembollenbedrijf St. Annaland tel. 01665-370 't Heerlijk avondje komt nader Haast u dus met een cadeau voor vader: cigaretterï, sigaren, een pijp of tabak, een aan steker, tabaksdoos of asbak, Wat zegt U Hij rookt niet, dat is geen bezwaar, neem een scheerapparaat of kwast (echt varkenshaar)lotion, after shave, haarcrème, teveel om te noemen, Old-Spice, Tabac, Dralle, merken om te roemen. Kom zelf maar eens kijken, ge loof maar vrij. We staan voor U klaar, en vader is blij. H. DUINE tel. 434 - St. Maartensdijk TE KOOP i.g.st.z. motor D. K. W. of B.S.A. 250 cc. W. C. v. Haaften Züidstrbat 2 Scherpenisse. BANKETLETTERS ip prijzen van 3.4.en 5.—^- per 500 gram en voor peperbollen naar Schotje hollen, St. Maar tensdijk. Heerlijke BANKET en Aman del boterletters, besteld vroeg tijdig Bakkerij P; Steketee, rel. 358. Als ST. NICOLAAS attractie kunt u de naam raden van onze énorme spec. pop. Zie etalage, bij dankóbp Vart 500 gr speculaas. Bakkerij P. Steketee ZIE ETALAGE, voor St. Ni- colaas. Vele soorten fruitscha len. Dozen note. Pristiek- zakken noten. Alle soorten vruchten op 'Sap', ook Voor suikerpatiënten. Nieuwe oogst Sinaasappelen 12 voor 1.00. Mandarijnen 12 voor 1. A. Roggeband, Bakstraat 1, Tholen, tel. 487. TRACTORLAK in 30 ver schillende maar originele fa- briekskleuren voorradig bij Drog. Tange Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1964 | | pagina 7