WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EK ST.FILIPSLAND De zee is rijker dan men denkt Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Voor de Postduiven- liefhebbers De redaktie legt u deze week voor Maar hoe krijgt men iets er uit? THOLEN Alleen de rijpste, de fijnste,de mooiste groenten zijn goed genoeg voor gezonde California groentesoep OUD-VOSSEMEER SINT-ANNALAND STAVENISSE 20e jaargang No. 49 29 oktober 1964 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Reaaktie Ring 66 - St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34 - Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g. 01665-375 - Giro 124407 franko p.p. 3.85 inkassokosten Abonnementen 3.25 per halfjaar Prijs per nummer 15 cent Advertenties 14 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.50 - Advertenties worden tot DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen NNP De zee is altijd een rijke bron van voedsel voor de mens geweest. De vis vangst is even oud als de mens zelf. En de soorten vis zijn even afwisselend als alle andere voedingsmiddelen gezamenlijk. Men kan kreeft eten en oesters, inktvis en mos selen en kiezen uit duizenden verschillende vissen. Toch is dit nog maar een heel klein deel van wat de zee voor ons kan beteke nen, menen Amerikaanse deskundigen. Bij de miljoenen verschillende vormen, die het leven in zee heeft aangenomen, zijn er vele die voor de mens bijzonder waardevol kun nen zijn. De dode stof blijft daarbij niet achter. De zee is rijk aan allerlei metalen en delfstof fen, die de mens maar al te hard nodig heeft. Ze worden alleen niet ontgonnen. De ameri- kaanse oceanograaf dr. John Mero heeft hierover weer eens een klaaglied laten ho ren. ,,De industriële kringen weten niet welke rijkdommen zij laten liggen", meent hij. Men exploiteert wel de bodemrijkdom men langs de kust, zoals kalksteen, olie en gas, maar men vergeet de miljoenen tonnen metaal die op de diepere plaatsen van bij voorbeeld de Stille Oceaan liggen te wach ten. Als voorbeelden noemt hij: kobalt, nik kel, koper, mangaan, fosfaten en goud. Zijn klacht is niet nieuw en eigenlijk be doeld als stimulans om er eindelijk eens wat aan te gaan doen. Wel zoeken geleer den naar alle mogelijke manieren om de mens middelen te geven de bodem van de zee ook als tweede domein te beschouwen en zij hebben ook resultaten, maar de weerklank hiervan bij de mannen die het moeten doen, de grote industriëlen of de staatslieden, ont breekt eigenlijk. Wel investeren de olie maatschappijen miljoenen in hun speurtocht naar olie en gas kijk maar naar ons ei gen Ameland maar de rest wordt eigen lijk vergeten. En die rest is heel wat groter dan op het eerste gezicht lijkt. Amerikaanse geleerden hebben erop gewezen, dat bij de vele raad sels, die de zee nog heeft wel eens goed de oplossingen kunnen worden gevonden voor een groot aantal kwalen waaronder de mens nog gebukt gaat. In de zee leven miljoe nen soorten planten, microben en andere levensvormen. Deze levende organismen be vatten vaak stoffen, die bijzonder bruikbaar zullen zijn voor de productie van genees middelen. Enkele voorbeelden zijn al gevon den. In de vijftiger jaren ontdekte men al in Amerika dat een soort zeewier een vernie tigende werking had op ziekte-verwekkende virussen. Zelfs een bepaalde stof, die voor komt in onze dagelijkse oester, bleek in staat bij proefnemingen op muizen virussen te vernietigen, die griep en kinderverlam ming veroorzaken. Een uitgebreid onderzoek van deze mate rie moet volgens de Amerikaan prof. Paul Burkholder verrassende resultaten opleveren Zijn universiteit (in Columbia) heeft al zelf standig een expeditievaartuig aangekocht en van alle denkbare instrumenten voorzien om onderzoekingen uit te voeren bij koraalriffen en kleine eilanden in de Grote Oceaan. Maar een grotere inspanning is nodig, wil de mens op niet al te lange termijn zijn voordeel kunnen doen met de enorme schat ten die de oceanen nog verbergen, meent Burkholder. De zee zal mogelijk ook een oplossing kunnen bieden voor de voedselnood waarin een groot deel van de mensheid al verkeert. Talrijke algen- en wiersoorten blijken on misbare voedingsstoffen in zeer rijke hoe veelheden te bezitten. Het moet niet moeilijk zijn, menen de geleerden, deze soorten ook nog een aangename smaak te geven. Prak tijkvoorbeelden zijn hier ook al te vinden. In Japan is een bepaalde, zeer voedzame algensoort al een zeer geliefde lekkernij ge worden. Het gaat hier nog om een specia liteit, wel wat al te duur voor dagelijks ge bruik. Maar een zeer goedkope exploitatie op grote schaal, ten bate van de hongerige medemens, is beslist niet onmogelijk, menen de geleerden. Wij kijken te i cel naar de ruimte, zeggen zij, met enige jaloersheid op hun collega's die in deze tak van wetenschap werken. Gro te sommen worden besteed aan de sprong in de ruimte, die de komende decennia geen praktische voordelen voor de mensheid kan opleveren. Veel te weinig aandacht wordt geschonken aan het terrein waar we nog even weinig van afweten, de rijkdommen van de zee. Het zou meer nut hebben als wij wegen gingen zoeken om deze rijkdommen sneller te kunnen exploiteren, zeggen de oceanografen. Nadruk verboden) Postduivenliefhebbers uit het land, het vliegseizoen is weer voorbij, de rust voor de vogels is weer aangebroken. En wat gaan wij leden onzer verenigingen doen. De win ter doorbrengen met roddelen en afgunst tonen tegen over elkander. Neen toch, mag ik u onze doelstelling even voor houden Wij gaan onze besturen eens een handje bijsteken, die hebben een geheel vliegseizoen hun vele werk voor ons verzet, duiven in- korven, klokken zetten uitzoeken met alle daarbij behorende geldelijke administratie, Zorg dragende voor de vooral financiële zorgen over het gehele jaar. Dit is in alle verenigingen toch eender. Wij gaan nu op 19 december een Kring Postduiven Ten toonstelling houden, waar wij eens alle enige duiven inzenden inleg f 0.75 deze worden gekeurd door een prima keurmeester die zelf over prima duiven beschikt en er al jaren op alle mogelijke vluchten zeer hard mee vliegt. A. Unterhorst uit Rotterdam. Na de keuring is de zaal voor een ieder open en kunnen de prachtvogels bewonderd worden, ook worden dan enige prijzen ver loot, zoals taarten, boterletters enz. Voor de Kasprijzen worden Textielprijzen zoals kussenslopen, handdoeken, zakdoeken enz. aangeschaft, dit alles nu eens vcor de vrou wen, die moeten ook eens aan bod komen. Verder wordt er dit seizoen een grote ver loting gehouden, die op 2 januari uitloot. Prachtprijzen een koelkast, volautomatisch strijkijzer. Electrische rijwiellantaarn, Elec- trische hangklok. Schemerlamp enz. enz. De loten kosten 25 cent ieder onzer leden tracht een boekje van 100 te verkopen de netto winst komt hun ten goede in het vlieg seizoen daar dit voor de vliegkas bestemd is. Dus het is ook hier niet voor niets. Zo ziet u heren en dames postduiven liefhebbers. Wat de Zwaluw van Oud Vossemeer zo al gaat verrichten met ons allen. Mag dit een voorbeeld zijn voor alle Postduiven ver enigingen vooral in ons Eiland. Laten wij onderling als verenigingen onder elkaar meer contact zoeken en elkander door meer sa- menwerking zien te steunen. Het is de mooiste sport die er zijn kan de sport vooral voor zieke gehandicapte leden zo mooi te beoefenen altijd ontspanning en verwachtingen. Kan ik iemand van dienst zijn op Postduiven gebied, bij mij kunt u terecht, met dank aan de redactie van de Eendrachtbode verblijf ik Hoogachtend, J. B. Tholenaar, Oud Vossemeer Voorzitter De Zwaluw DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG dr L. D. A. Looijsen, Tholen tel. 01660-542 dr R. C. Renes, O.-Vossemeer tel. 01667-400 Dr. J. M v. d. Bel, St. Maartensdijk, tel. 01666-400. HOOGWATER In de week van 1 tot en met 7 november zondag 1.26 13.50 maandag 2.20 14.38 dinsdag 3.05 15.17 woensdag 3.40 15.55 donderdag 4.20 16.30 vrijdag 4.54 17.00 zaterdag 5.25 17.34 Nieuwe Maan 4 november te 7.31 uur G.V. „OLYMPIA" Bij de gehouden vaardigheidsproeven slaag den alle 29 deelneemsters. Voor de leden maar ook voor de leider de heer J. Piessens, een mooi resultaat. Aspiranten A: Corrie van Vossen 42 pt., Evenlien v. d. Velde 39.4 p, Leny Schot 41.6 p, Willy Polly 40.9 p, Ank Potter 41.2 p, Teijnie Riedijk 41 p, Magda Moer land 43,2 p, Marja v. Linde 41.2 p, Suus Korstman 41.6 p, Ageeth v. Elsacker 40.6 p, Nellie Duine 40 p, Leny v. Achtmaal 41.2 p, Anneke Bos 40.6 p, Janny Berrevoets 41.6 p, Aspiranten B: Rientje Deurlo 43.2 p, Hanna Schot 42.4 p, Joke Schot 39.2 p, Anneke Melse 39.8 p, Sinie v. Vossen 41.6 p, Dirkje v. Vossen 40 p. Dames 3e graad: Mevr. Overbeeke 42.2 p, Adrie v. d. Linde 40.2 p, Magda v.d. Hoeven 41 p, Elly Bijl 39.6 p. Dames 2e graad: Maddy Deurlo 42 p, Dien Baaij 41, p. Dames le graad: Ria Schot 41.8 p, Sara Schot 42.4 p, Aartje Jansen 41.6 p. BURGERLIJKE STAND Geboren: 11 okt. André Johan, zoon van Jacob Jaco bus van Oost en Christina Johanna Geesina Vos. 16 okt.: Pieter, zoon van Adriaan Cornelis Bakker en Clara Johanna van der Gouwe. 18 oktober Martien Johan zoon van Kot, Abraham Christiaan en van Quist Johanna Huwelijksaangiften: Jan Adriaan Prince, 25 jaar transport arbeider en Maria Johanna v. Gerven 20 jr. zonder beroep, beiden wonende te Tholen. 17 okt: Abraham Lobbezoo 22 jaar, mili tair, wonende te Oirschot en Jannetje Cor nelia Westdorp 20 jaar, secretaresse, won. te Tholen. Huwelijken 13 okt: Josef Benjamin, 19 jaar, kantoor bediende en Hendrina Kleppe, 20 jaar zonder beroep, beiden wonende te Tholen. 15 okt.: Pieter Bout, 23 jaar proefveld assistent en Dingena Johanna Ottevanger, 21 jaar zonder beroep, beiden wonende te Tholen. 23 oktober Gebraad, Cornelis Willem oud 31 jaar constructie-bankwerker en Porton Anna Elisabeth oud 23 jaar zonder beroep beiden wonende te Tholen. GEVONDEN VOORWERPEN Een gouden arband met dito hartje, A. Moeliker, Sim. Lindhoudstraat 8. Een sleutel („Zierlijn"), Rijkspolitiebur. Een rose por- temonnaie, knipmodel, A. Schot. Dalemse- weg 1. Een grijze glacé herenhandschoen (linker), Rijkspolitiebur. Een rode dames- portemonnaie (knipmodel), idem. Een pak jute zakken idem. Een rose gebreid kinder- vest, G. Verkamman, Venkelstraat 7. Een regenbroek en een kalotje, A. Jansen, Dalem- seweg 5, Een lederen portemonnaie met knip sluiting, Rijkspolitiebur. Een rood-witte step, W. J. de Jonge, Verbrandestraat 21. Een sleuteltje, no. 01790, Gerda v. Iwaarden, Oudelandsestr. 1. Een zijden sjaal (wit met blauw), Mevr. Plouvier, Singel 72. Een sleutel, no. 7, Rijkspolitiebur. Een metalen duimstok (1 m) A. C. Cornelisse, Paulina- straat 10. Een rose portemenonnaie (met parelmoer), H. J. Roukema, Hoogstraat 88. Een lichtblauw kindervest met knopen, Rijks politiebur. Een kleine sleutel, idem. Een bad handdoek, J. K. Giljam, Molenvlietsestr. 15. Een beige sjaal met bruine bloemen, Cl. Bur ger, Ten Ankerweg 7. Een schroevendraaier met rood plastic handvat, J. M. Schot, Oude- landsestraat 25. Een padvindersriem, Rijks politiebur. Een zwarte paraplu, Els Deurloo, Markt 1. Een gouden ring gemerkt A K, De Leeuw, Grindweg 25. Een transistor-radio, C. Overbeeke, Plantagestraat 23. Een sleutel, no. 14, Rijkspolitiebur. Een beige kinder wantje, Greetje Mosselman, Hofstraat 13. Een bruine regenjas, „Hazewind Clother", J. J. Schot, Bebouwdendam 11. Een geel (driekantig) plastic regenkapje, Dronkers, Sim. Lindhoudstr. 18. Een plastic lijst (golf plaat), Cl. Burger, Ten Ankerweg 7. Een bril (bruin montuur), Jan Dirk Uijl, Hoofd straat 14. Een zonnebril, H. Bal, Dalemse- straat 29. Een voorzet-zonnebril, A. Nieu- wenhuijzen. Hoogstraat 26. Een dames pols horloge „Zerdac", met rekbandje, J. Moer land, Eendrachtsweg 9. Een lichtblauwe damesbril, C. v. d. Velde, Kruittorenstr. 1. Een tropische vogel (verm. bonte zebravink) N. v. Rijswijk, Sim. Lindhoudstr. 6. Een bril, A. P. v. d. Vloet, Kon. Wilhelminastraat 10. Een snoei/kapmes, Gemeentehuis. Een groen blauwe trui, Rijkspolitiebur. Een zilverkleurig armbandje, idem. Een herenhandschoen (lin ker), P. Jansen, Louisestraat 13. Een blauwe trui, S. Beukelaar, Burgstraat 30. Een zelf- binder (metaal met kous), G. Bolier, Oude- landsepoort 7. Een rood autowiel, merk en m. band Pirelli-Antes 7.00-20, Rijkspolitiebur. Een schakelbandje, idem. Een zilveren arm bandje (grove schakels), J. van Luijk, Grind weg 40. Een bruine portemonnaie, Rijks politiebureau. Een muntstuk (zilver), P. Leenhouts, Ten Ankerweg 1. Drie sleutels in etui, Rijkspolitiebur. Een rijwielslot met blauw plastic beschermhoes, J. Roukema, Grindweg 16. Twee contactsleutels „Fiat", W. Cornelisse, Kerkstraat 28. Een paar regenpijpen (zwart) en een regencape (licht groen), P. Kleppe, Oudelandsestraat 18. Een bril met licht bruin montuur en rood etui, Rijkspolitiebur. Een doosje met halsketting- tjes, armbandjes, R. v. Zetten, Julianastr. 5. Een bos sleutels (4 stuks), Rijkspolitiebur. Een kinderzitje, grijs met blauw, P. Rijnberg, Doelweg 15. Een zilveren armbandje, met naam Corrie, R. v. Iwaarden, Oudelandse straat 1. Een rood zakmes met kurketrekker enz. H. Geluk, Grindweg 24. Een sleutel, no. 14, Rijkspolitiebureau. Een rode kinder- portemonnaie met inhoud, J. Prince, Hoog straat 92. Een elastiek haarlint, goudkleurig, N. Loof, Markt 15. Een portemonnaie, blauw met ritssluiting, M. Uijl, Ten Ankerweg 11. Inlichtingen bij de Rijkspolitie, Tholen. SINT NICOLAAS In de gehouden vergadering van de Win keliersvereniging werd besloten op zaterdag 5 december Sint Nicolaas weer per boot zijn intocht te doen houden. De Sint zal dan om ongeveer 3 uur worden ontvangen op het stadhuis. ACTIE ANTWOORD '64 Voor de kerkbouwactie „Antwoord '64" heeft de gereformeerde kerk in Tholen GOEÏ> ^ÜRD ruim drie duizend gulden bijeengebracht. Op diezelfde gemeenteleden werd dit jaar een beroep gedaan voor de restauratie van het eigen kerkgebouw wat toen ook heel suc cesvol is verlopen. NUTSBIBLIOTHEEK Wij willen even uw aandacht vestigen op de aardige prijsvraag die de Nutsbibliotheek ter gelegenheid van de Kinderboekenweek (31 oktober 7 november) voor haar jeugdleden heeft uitgeschreven. Alle meisjes en jongens tot en met 12 jaar worden ver zocht een opstel in te leveren over alles wat hun in Tholen als woonplaats interes seert, o.d. titel „De plaats waar ik woon" De drie beste inzendingen worden bekroond met een boek. STUDIECLUB GLASTUINDERS THOLEN Deze studieclub hield op 23 oktober 1964 om 7.30 uur haar tweede bijeenkomst in de zaal van Burggraaf te Sint Annaland De nieuwe voorzitter de heer K. J. Drooger uit Tholen opende de vergadering, na en kele huishoudelijke mededelingen werd het woord gegeven aan de heer B. Baijense van de R.T.V.D. welke sprak over „Ziektebestrij ding onder glas". Er volgde een ruime be spreking. Na de pauze vertoonde de inlei der een aantal kleurendia's over ziekten bij sla en tomaten. Besloten werd om half november een fi nancieringsavond te houden te Tholen waar de heer M. Noordhoek van de R.T.V.D. een inleiding zal houden. RAADSVERGADERING A.s. donderdagavond 29 oktober komt de gemeenteraad om half acht in openbare ver gadering bijeen. Als eerste punt komt op de agenda voor de vaststelling van de gemeente-begroting 1965. Door dhr. N. v. d. Houten, onderwijzer aan de Openb. Lag. School is per 1 april ontslag gevraagd wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Dan komt nog aan de orde een beroeps schrift straatbelasting, verkoop van de grond aan de Cornelis Frankenstraat aan een zestal personen en herbenoeming leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim, terwijl B en Ws de gemeente-rekening 1963 zullen aanbieden. Subsidie-verzoeken kwamen binnen van het ETI voor Zeeland, de Stichting Prot. Chr. Soc. Nazorg, de Prov. Commissie voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande en van de Zeeuwse volksuniversiteit. In verband met de in werking treding van de Alg: Bijstandswet per 1 januari a.s. wordt tenslotte voorgesteld om per die da tum de volgende instellingen voor armenzorg op te heffen: het Algemeen Armbestuur, het Wezen Armbestuur en het Fonds Huijs- sen vaon Kattendijke. BRANDJE Vorige week donderdagavond juist tijdens een vergadering van de N.H.Vrouwenver. raakte de oliekachel in het verenigingsge bouw op hol. De kachel bleek niet te tem men en moest tenslotte als een dolgeworden koe, worden afgemaakt. Als slagers traden op diaken P. A. Douw en Brandweercom mandant T. M. Hage. Als schietmasker ge Van Sint-Philipsland een raads-verhaaltje Sint-Maartensdijk had een onderwijskwestie Twintig jaar geleden kwamen de Canadezen Waterschap moet geschot opnieuw verhogen Begroting in Sint-Annaland Weeshuis wordt daar verkocht Smerdiek heeft de leiding Pagina's vol advertentienieuws Hetgeen er geweest is, hetzelfde zal er zijn, en hetgeen er gedaan is, hetzelfde zal er gedaan worden, zodat er niets nieuws is onder de zon. bruikte men een brandblusapparaat uit het gemeentehuis. WINKEL-ACTIE Het eerste gedeelte van de winkelactie van 19 tot en met 24 oktober had weer een vlot verloop. Het totaal aantal bonnen dat tot en met zaterdag jl. binnenkwam, tege lijk de opgaaf van de dagattractie was 7798. Er was een groot verschil op te merken tussen de aantallen bonnen die de eerste 3 dagen binnenkwamen en die van de laatste 3 De opbrengst was op maandag 430 en het branche-vreemde artikel bleek een pet te zijn in de etalage van slager J. C. Kievit. De kartonnen W's ontbraken de volgende dag in de etalages van M. v. Vossen en J. Vis. Er kwamen toen 578 bonnen binnen Degenen, die woensdag raadde dat er 570 bonnen in de bus gedeponeerd werden won de dag-attractie. Voor het branche-vreemde artikel, een pak suiker bij smid J. J. Vos was donderdag weer veel belangstelling 1206 bons. Nog meer kwamen er vrijdag binnen nl. 1982. De kartonnen W's ontbraken in de etalages van J. J. Niemantsverdriet, kapper Hommel en bakker van Mierlo. Op de laatste dag van de week plegen de leveranties te worden betaald en dat was in de binnenkomende rebus-oplossingen te merken 3032 stuks. Het week-totaal werd daarmee op 7798 gebracht. BEJAARDEN-MIDDAG Tijdens de eerste bejaardenmiddag van dit seizoen hield mej. Westra van de Stich ting Maatschappelijk en Cultureel Werk te Middelburg een causerie over „Wat wordt er in onze Provincie gedaan voor de be jaarden en waar wordt het geld van de Zeeuwse collecte aan besteed". Mej. Westra begon met te zeggen dat iemand die oud is, toch een taak voor elke dag van God gekregen heeft. Die taak lijkt soms in onze ogen klein en nietig, doch het leven bestaat immers vaak uit kleine dingen, die toch waardevol zijn. Het kan een vriendelijk woord of gebaar zijn, b.v. 's winters een warm kopje koffie voor de melkboer. Wij Nederlanders zijn bang om elkaar te prijzen en toch zouden we dat meer moe ten doen, b.v. na het eten niet van tafel opstaan en doen alsof het de gewoonste zaak is, maar eens zeggen dat het eten heerlijk was. Zoiets stimuleert bij het werk. Wel zijn we geneigd om allerlei onaardige dingen op te noemen, van „heb je het al gehoord... enz." in plaats dat we alle ver zachtende omstandigheden, die er absoluut óók zijn, naar voren brengen. Als iemand gestorven is hoort men vaak goeds over hem of haar, maar daar is niemand mee gebaat. Wij spreken tegenwoordig over het be jaardenprobleem, een naar woord want over al wordt een oplossing voor gevonden en nu lijkt het net of onze oudere mensen een last voor ons zijn. Niets is minder waar. Het geld van de Zeeuwse collecte wordt voor verschillende doeleinden gebruikt, elk jaar is daar weer een nieuw onderdeel bij. Bij een onderzoek naar de leeftijd van de genen die konden profiteren van de actie „vermoeide huisvrouwen" bleek het meren deel ouder dan 60 te zijn. Men vroeg zich af, kunnen we de bejaarden, alleenstaanden of echtparen hier ook niet bij betrekken? En zo zijn er dit jaar 2 weken voor de bejaarden geweest, één vóór en één na het gewone seioen. Het was zo'n succes, dat het aantal volgend Jaar weer uitgebreid zal worden. Verder werden er meer dan 10 techni sche hulpmiddelen uitgereikt o.a. bandrecor ders, schrijfmachines, rolstoelen, toiletstoe- len, 4 auto's enz. De „T.V.-actie voor Be jaardentehuizen" werd ook zeer gewaar deerd. Het T.V.-toestel voor „Ten Anker" in Tholen werd indertijd uitgereikt door mevr. de Casembroot. Mej. Westra wenste wel dat ieder getuige zou kunnen zijn van de uitreiking van zo'n technisch hulpmid del. Het is een grote vreugde het leven van een gehandicapte weer wat meer zin en inhoud te geven. Zo iemand kan zich daardoor veel vrijer en onafhankelijker voe len. Een gedeelte van de Zeeuwse collecte gaat naar het Anjerfonds, waarvan Z.K.H. Prins Bernhard beschermheer is. Dit fonds zorgt voor een landelijke besteding. De spastische kinderen, die door hersen letsel geen macht over hun spieren hebben en dus aan alle mogelijke ongelukken bloot staan, worden eveneens via de Zeeuwse Collecte geholpen. Mevr. Versluijs dankte de spreekster har telijk voor haar aandachtig beluisterde uit eenzetting en sprak de hoop uit dat volgend voorjaar ook enkele bejaarden uit deze ge meente kunnen profiteren van de uitgebreide actie „Vermoeide huivrouwen". In de pauze dronken de bejaarden de V.V.H.-dames en hun gast een gezellig kopje koffie en had de gebruikelijke verlo ting weer aller aandacht. Mevr. Renes-van Geer vertelde aan de hand van dia's het een en ander over de volksgebruiken in Amerika. Het Nederlandse Sint-Nicolaasfeest is daar geheel door Kerst mis verschoven met Kerstmannetjes e.d. Al met al een leerzame en zinvolle middag VEILIG VERKEERS-CURSUS De plaatselijke afdeling van de Vereniging voor Veilig Verkeer gaat deze winter weer een verkeerscursus voor alle weggebrui kers organiseren. Men heeft de heer P. Staas, opperwacht meester der Rijkspolitie alhier bereid ge vonden de lessen te verzorgen. Gegadigden kunnen zich melden tijdens de eerste cursus-avond die op woensdag 4 november a.s. in het gebouw van de be jaardensociëteit wordt gegeven. Aanvang 8 uur. ANTI-HONGER-ACTIE Onmiddellijk na de T.V.-uitzending dins dagavond gingen de plaatselijke vrijwilligers op pad voor de door de NOVIB georgani seerde inzameling in het kader van de Anti- Honger-Actie. Nog dezelfde avond kon de totale op brengst tijdens een bijeenkomst in de Be jaardensociëteit worden bekend gemaakt: f 1359,35 of naar de 2150 inwoners f 0.63 per hoofd van de bevolking. De actie is te Oud-Vosemeer uitgevoerd door de dames van het V.V.H. geassisteerd door div. vrijwilligers. GEVONDEN Een blauw jongensjasje, een blauw wind jack, een beige portemonnaie een kinderpor- temonnaie een kussensloopje. Inlichtingen postcommandant der Rijkspolitie alhier. OPBRENGST COLLECTE De collecte die in de gemeente Stavenisse ten bate van het Protestants Interkerkelijk Thuisfront gehouden werd, heeft opgebracht de som van f 43.98. RAADSVERGADERING Op vrijdag 30 oktober a.s. komt de ge meenteraad van Stavenisse in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt de navolgende pun ten: 1. Opening en notulen 2. Ingekomen stukken 3. Vaststelling van de gemeentebegroting en de begroting van de woningstichting „Stavenisse" voor het dienstjaar 1965 4. Voorstel van burgemeseter en wethou ders tot het verlenen van een crediet voor de aankoop van een bandrecorder. 5. alsvoren, tot het verlenen van een sub sidie aan de muziekvereniging „Euter- pe".

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1964 | | pagina 1